BRdun Ha vcrled* Nederlandse schilder lost woning-probleem op tvcer Gebruik van bestrijdingsmiddelen in land en tuinbouw is onbevredigend* Strijd tegen de naschade aan woningen in Nieuw Middelburg TWEE ERNSTIGE AUTO-ON GELUKKEN BERECHT Rceri Commissie van de Z. L. M. rapporteert Bepalingen voor het tegengaan van (dodelijke) ongevallen en het beperken van de schade. Automobilisten stonden terecht Ouden van dagen te Bruinisse kregen pakket uit Gorssel - Vrij bewerkt door J. Harwood Maandag 21 December 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 GOES, 19 Dec. Bij de bestrijding van de ziekten van gewassen hebben zich verschrikkelijke dingen voorgedaan. Zo is het gebeurd dat voor een bestrijding op een koolland parathion in een melkflesje werd meegenomen. Het lege flesje werd achteloos op het land geworpen; twee kinderen raapten het op, gingen er water in halen, dronken het flesje leeg en stierven. Of, een tuinmansknecht werkte met nicotine. In het schaftuur stond de fles met het onverdunde vergift naast zijn fles met koude koffie. De man vergiste zich en stierf. En tenslotte nog een voorbeeld: Een loonsproeier had aardappelen doodgespoten. Later maakte hij zijn machine bij een drinkput voor het vee schoon. 18 pinken stierven op het perceel land. Verontrust door dit soort ongevallen en gezien het toenemend gebruik van de bestrijdingsmiddelen in de land- en tuinbouw heeft het hoofdbestuur van de Z.L.M. gemeend een commissie in het leven te roepen, welke commissie zich bezig moet houden met de bestudering van dit vraagstuk. Vandaag is van deze commissie een rapport verschenen, waarin enkele belangrijke sug gesties worden gedaan. Stellig zal dit rapport daarom bijdragen tot de ge- dachtenwisseling over dit onderwerp in overheidskringen. Belangrijk is, om ongevallen te voorkomen, zo lezen we in het rap port, dat gestreefd wordt naar de be waring van de bestrijdingsmiddelen in een gesloten kast of ruimte. In deze ruimte mogen beslist geen voedings stoffen of voedermiddelen bewaard. Het is gewenst, dat de sleutel van deze ruimte alleen door de boer zelf wordt bewaard, die deze sleutel alleen mag afgeven aan personen die goed op de hoogte zijn van de middelen en hun gevaren. De ledige verpakking kan nog vol doende vergif bevatten voor de ver giftiging van een hele veestapel. Met deze lege verpakking wordt soms nog vreemd omgesprongen en het komt zelfs voor, dat de kinderen dit ge vaarlijke materiaal als speelgoed ge bruiken. Het is daarom te verwachten, dat de bewaring of het vernietigen van het le dige verpakkingsmateriaal in een apart besluit wordt geregeld. Een ander gevaar levert de bena ming van de bestrijdingsmiddelen op. Tenslotte zal de aanleg van water leiding op het platteland met bracht be vorderd moeten worden. Beschadiging aan gewassen. Om de beschadiging aan de gewas sen zoveel mogelijk te beperken, moet men onder gunstige weersomstandig heden ('s nachts) werken. De gebrui kers van naastliggende percelen moe ten gewaarschuwd worden als gespo ten wordt met giftige middelen, die mogelijk in het voedsel voor mensen en dieren opgenomen kunnen worden. Bij het vernevelen moeten zoveel mo gelijk doppen worden gebruikt, die nevel doen overwaaien. Gevaren voor de consument. Niet het minst belangwekkend is het gedeelte in het rapport dat handelt over de gevaren voor de consument. De Nederlandse land- en tuinbouw dient er voor te zorgen, dat de consu ment de aangeboden producten altijd veilig kan consumeren. Het toenemend De handelaren willen graag hun eigen gebruik van de bestrijdingsmiddelen; merk vooropstellen en verzinnen de meest fantastische namen. De chemi sche naam zelf wordt op de achter- - grond geschoven. Dit veroorzaakt ver warring en het is zodoende soms moei lijk een goed overzicht te krijgen van alle middelen. Zelfs specialisten weten soms geen weg meer in al de namen, In het rapport wordt dan ook aange drongen op een vereenvoudiging van het namenstelsel. Ongevallen. Door toepassing van behoorlijke be schermingsmaatregelen zou veel be reikt kunnen worden om het aantal ongevallen te beperken. Het is b.v. voorgekomen, dat een landbouwer een D.N.C.-oplossing verspoot met een rug spuit. Hij werkte tegen de wind in, terwijl zijn handen en gelaat niet wa ren beschermd. De derde dag, dat hij dit werk verrichtte, overleed de man. Een dergelijk ongeval kan voorko men worden als men zich voorziet van rubberhandschoenen, spuitmaskers, waterdichte kleding en men zich doel matig heeft laten voorlichten. Ook ongevallen met dieren komen vrij veel voor. Deze ongevallen kun nen voorkomen worden door het le- digp verpakkingsmateriaal niet in de drinkputten te gooien en de machines niet in de sloten of drinkbakken schoon te maken. Het vee moet uit de weide gehouden worden als men maar het minste vermoeden heeft, dat gif tige druppels zijn overgewaaid; Het overwaaien van de vloeistof kan be perkt worden door het die invloed op de smaak hebben of door de producten worden opgenomen, vraagt een nader onderzoek. Van groot belang is, dat de aan de veiling geleverde producten de laatste drie weken niet met parathion zijn bespoten. Teneinde controle op de na leving van de voorschriften in te stel len, zou het gewenst zijn dat de Keu ringsdienst van Waren als de meest geschikte instantie met deze controle wordt belast. In eerste instantie is het advies zeker op zjjn plaats, dat de consument het fruit schilt. De artsen moeten op de hoogte zijn van de gebruikte middelen en de te gebruiken tegengiften. Eisen. Het komt de commissie gewenst voor, dat voor loonsproeiers een ver gunning voor het uitoefenen van het bedrijf verplicht wordt gesteld. Deze vergunning mag niet eerder worden uitgereikt nadat met goed gevolg een examen is afgelegd. Verder moet scherp worden gelet op de gedragin gen van de loonsproeier na het uitrei ken van deze vergunning. Voor het doen van dit examen is een opleiding nodig. De Plantenziektekundige djenst in Wageningen moet belast worden tot het geven van deze opleidingen en het afnemen van de examens. Zowel de loonsproeiers als de indivi duele gebruikers dienen beter en gron diger te worden voorgelicht, aangezien de huidige toestand onbevredigend is. Om de betrokkenen hier afdoende aan deel te laten nemen is het noodzakelijk zachte pressie uit te oefenen door het in de toekomst verplicht stellen van een vergunning met bijbehorend diploma. Beunhazen moeten geweerd worden. Iedereen die met giftige middelen om gaat moet doordrongen zijn van zjjn per soonlijke verantwoordelijkheid. Ingezonden Mededeling (adv.) wonden, kloven, geschaafde huid CREMATIE Ir A. VAN DER STEUR. IJMUIDEN, 18 Dec. Zeer velen hebben gistermiddag in het crematorium te Vel- sen de laatste eer bewezen aan de plotse ling overleden Rotterdamse stadsarchitect ir A. van der Steur. Ir J. A. C. Tillema sprak uit naam van het gemeentebestuur van Rotterdam woorden van afscheid. „Het past ons met grote dankbaarheid en eerbied te spreken over de bouwmees ter van het museum Boymans", aldus spreker. „Het gebouw, dat in de loop der jaren is geworden het cultureel centrum van de stad, een stimulans en blijvende bron van inspiratie". Ir H. Thunissen herdacht de overledene namens het hoofdbestuur van de Bond van Nederlandse Architecten B.N.A. Groeten van emigranten door de radio. 's-GRAVENHAGE, 18 Dec. In verscha lende Nederlandse emigranten-centra in het buitenland zijn groeten ter gelegen heid van Kerstmis en de jaarwisseling opgenomen, die Nederlandse emigranten richten tot hun familie en vrienden in het vaderland. Met medewerking van de omroepverenigingen, die daartoe zendtijd aanwezen, zullen deze groeten op de ko mende feestdagen door de radio worden uitgezonden. Dit geschiedt over de zen der Hilversum I (402 m.) op 25 Decem ber van 14.00—14.45 uur, op 26 December van 12.15—13.00 uur, op 31 December van 17.30—18.15 en op 1 Januari van 13.35—14 uur; over de zender Hilversum II (298 m.) op 25 December van 13.4514.15 en op 1 Januari van 8.159.15 en van 14.00 14.30 uur. Inge?onden Mededeling (adv Proeven leverden bevredigende resultaten op Als er een Rijksbijdrage komt, zullen alle 115 huizen worden behandeld MIDDELBURG, 18 December. Het woord „naschade" is na de oorlog gemeengoed geworden. Het heeft betrekking op schade, die zich pas later, nadat herstel heeft plaats gevonden, openbaart. Van tevoren weet geen mens ervan af. Naschade is een heel vervelend ding. Duizenden mensen zijn erdoor gedupeerd geworden en het kan nu wel reeds als een vast staand feit worden beschouwd nog veel meer zullen er de dupe van worden, als in de watersnoodgebieden de huizen enkele jaren droog staan. Voorkomen kan men deze naschade niet. Het enige is, dat de huizen zo grondig mogelijk worden hersteld en dat de bewoners keihard stoken. Dan moeten zij nog maar afwachten, maar dan hebben zij in ieder geval het hunne gedaan. Het is niet onmogelijk, dat er nu, na oneindig gezoek en geëxperimenteer, een middel is gevonden om de achteruitgang van de woningen, waar de naschade groot is, tegen te gaan, althans het proces tot stilstand te brengen. De Woningstichting „Volksbelang", welke in Middel burg diverse huizencomplexen in exploitatie heeft, heeft in haar blok van 115 woningen in Nieuw Middelburg proeven laten nemen in enkele huizen en de resultaten zijn alleszins bevredigend. Zelfs zodanig, dat een Rijks bijdrage is aangevraagd om het gehele complex op dezelfde manier te doen behandelen. van zeilen rond de sproeiingsarmen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Maak U los uit de greep van Rheumatische Pijnen. Doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen. Het middel is een speciaal preparaat, een vloeistof, die op de muren wordt gesmeerd en die keihard wordt, het- aanbrengen I geen tot gevolg heeft, dat het vocht wordt geweerd. In één der proef wo ningen (aan de Hendrikstraat), waar het water 1.75 meter hoog heeft ge staan, zit het preparaat er nu ruim een jaar op en de resultaten zijn be vredigend. Bij de éne proef zijn de muren volledig afgebikt, in het andere geval is dit niet gebeurd. Daar is ook de oude verflaag blijven zitten. ALGEMEEN BELANG Met opzet heeft de Stichting „Volks j belang" maar enkele proeven genomen Zuiver bloed, dat is het geheim om Zjj moest die uit eigen middelen betalen vrij te blijven van scheuten en ste- maar hoopt nu van harte op tegemoet- ken en die stramme pijn in ledema- koming in de kosten, die voor het ge ten en gewrichten. Daarom kunnen hele complex zullen worden gemaakt, mannen noch vrouwen op rijpere I Zonder die bijdragen gaat het niet. Want leeftijd zonder Kruschen Salts. De alleen al het afbikken van muren in 115 den, dat Walcheren droog kwam. Nn nog zijn aan de huizen de gevolgen merkbaar. Laten wij hopen ervoor be waard te blijven, dat de mensen in de rampgebieden in 1962 met dezelfde el lende zitten! U de gehele dag een glad gelaat geven, dat kan alleen de Braun Shaver met het wonder- lijk dunne elastische scheerblad. Vraag het Uw vrienden en kennissen maar. Tienduizenden Neder landers gebruiken de Braun Shaver en zijn enthousiast. Voor hen is scheren geen last meer, want elke dag ervaren zij dat dit sublieme droogscheerappa- raat supersnel scheert èn bovendien uit-sche^rk als het mes van de barbier. Probeer net zelf. Uw winkelier zal U gaarne vrijblijvend een Braun Shaver demonstreren. BRAUN Standaard f.39.75, BRAUN de Luxe f.67.50 scheert 3X sneller Èn imgUuL Imp. C. V. Hapt, Nwe Heronflr. 11A'dam. tal. 48882 Een Nederlandse schilder en zijn Zwitserse echtgenote hebben hun woning- probleem opgelost. Zoals zovelen konden zij in Nederland, noch in het buitenland een geschikte woonruimte met studio vinden. Bruno en Susana Mertens trekken thans door Europa in een zelfgebouwde caravan. Bruno werd te Arnhem geboren, en was in Nederland gedurende tien jaar archi tect. Hij gaf dit beroep toen op, en wijdde zich geheel aan de schilderkunst. Hij maakt „naturalistische" landschappen in de stijl van de Nederlandse en Spaanse scholen. Hij is een diep bewonderaar van Picasso en Salvador Dali en beschouwt hen als de twee meesters van de Moderne Kunst. Susana, Bruno's vrouw, werd in Bern geboren, zij studeerde daar aan de Vevey Muziekschool voor concertpianiste. Zij moest deze studie echter opgeven, omdat haar handen te klein waren, zodat zij nooit een goede virtuose zou kunnen worden. Zij werd schilderes, en helpt Bruno, met wie zij in 1949 in het huwelijk trad, met zijn werk. Momenteel verblijft het gelukkige echtpaarin Parijs, waar zij hun wagen hebben neergezet aan de oever varj, de Seine. Zij hopen, dat zij er binnen kort een tentoonstelling van hun werken in een kunstzaal kunnen houden. Bruno en Susana hebben in de caravan plaats gevonden voor een kleine studio. Voordat zij de ezels uitzetten, moeten zij de eettafel onder de bedden schuiven. MIDDELBURG, 19 Dec. De Mid delburgse Rechtbank heeft gisteren de zaak behandeld tegen de Middelburger L. de W., die op 10 October j.l. met zijn auto op de weg GoesMiddelburg over de kop sloeg, waarbij een mill tair, die als lifter in de wagen zat, om het leven kwam. Volgens de tenlastelegging was dit zes minerale zouten die Kruschen bevat, sporen lever, nieren en in gewanden aan tot krachtiger wer king. Onzuiverheden in het bloed kunnen zich dan niet vastzetten en pijn verwekken, maar worden afge voerd langs natuurlijke weg. Dat is het hele geheim van Kruschen en zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tienduizenden lijders aan rheumatische pijnen. woningen vraagt veel geld. Uit een oogpunt van algemeen belang mag dit werk echter niet achterwege blijven, Het bestuur van „Volksbelang" vindt het heel erg met Januari a.s. huurver hoging te moeten vragen, terwijl men weet, dat het toch eigenlijk geen goede huizen zijn. HERSTEL WAS LAPWERK. Men zal begrijpen, dat er niet alleen het laatste jaar aan de verbetering is gewerkt. Het is al in 1945 begonnen, toen deze woonwijk werd gerepareerd, maar verder werd niet gegaan. Het ondergrondse buizennet bleef zitten. Er mocht alleen geschilderd worden tot aan de lijn, waar het water had BRUINISSE, 18 Dec. De Ouden van gestaan! Dit alles wreekt zich tot op Dagen uit Bruinisse geboren in 1875 en vroeger werden gistermiddag in het Ver enigingsgebouw Poststraat bijeengeroe pen om een verlaat Sinterklaascadeau of zo men wil een vervroegd Kerstpakket in ontvangst te nemen, afkomstig uit Gorssel. de dag van vandaag. De Stichting vroeg het Rijk de bewoners een toe slag te verstrekken wegens de extra kosten, die zij moesten maken of al thans een lagere huur in rekening te brengen, maar het antwoord was af- Burgemeester Michaëlis bracht dank I wijzend: er zaten veel mensen nog 1 1 slechter in noodwoningen, zo was de reactie. BESPREKINGEN EN CORRESPONDENTIE. De besprekingen, die „Volksbelang met alle mogelijke wederopbouw aan Gorssel dat al zoveel voor Bruinisse had gedaan, dat nu opnieuw aan de Ouden van dagen had gedacht en 63 pakketjes had klaar gemaakt. De dames Groenendijk en de Koning als vertegenwoordigsters van de U.V.V. waren overgekomen om deze pakketten te overhandigen en mevrouw de Koning autoriteiten in de loon der iaren heeft memoreerde in een vlotte speech, hoe „TUT 2, P J? e men tot dit plan was gekomen. De ouden I ë^nad, zijn legio. En van de corres- van dagen heten in Gorssel bejaarden en pondentie kan een dik dossier worden deze bejaarden komen eenmaal in de zes aangelegd. De exploitatie van dit com- weken bijeen, omdat de gemeente Gors-1 plex kost veel geld en de bewoners sel dermate uitgestrekt is, dat men elkaar klagen, dat de huizen maar vochtig met elke dag ontmoet. Op deze bijeenkomsten was het plan "«ven. De Stichting kan er niets aan gerijpt, dat de bejaarden uit Gorssel iets I an£ nT1®'- weet, of er steun zouden doen voor de bejaarden van Brui-1 gegeven wordt. Hoe langer er niets nisse, alles wat nu deze middag werd uit- gebeurt, hoe slechter de huizen wor- gereikt, was door de Gorsselse bejaarden I den. Het ongerief van het afhakken zelf vervaardigd. <jer muren netnen de bewoners graag De pakketjes bieken, schorten, kleedjes, voor lief. Als het water maar weg- 28. HOOFDSTUK XI. tafelkleden, pannenlappen en dergelijke blijft. te bevatten. Deze Gorsselse geste werd door de ouden van dagen, die op een I Het naschadeprobleem is helaas kop koffie werden onthaald, zeer op prijs meer dan dubbel actueel geworden in gesteld. onze provincie. Experts hebben zich het bedankt. we^d^R herhfaM dlor deneer dateer A. Haeck namens degenen die een van de dingsmaatregelen. Misschien, dat hier 63 pakketjes in ontvangst hadden mogen de oplossing ligt. Niets mag onbeproefd nemen. 1 blijven. Het Is straks negen jaar gele- Het onderzoek naar de moord, hoewel met negatief re sultaat, was afgelopen, zodat het gerecht toestemming gaf, het gevonden lijk te begraven. Uiteraard zou dat geschieden op de algemene begraaf plaats van Wynsdale en de predikant, die de dienst leiden zou, was natuurlijk dominee Peyton. Hij zag er zeer tegenop en was aanvankelijk van plan geweest, een collega uit de buurt te vragen, maar ten slotte zag hij in, dat het zijn plicht was. Hij meende zelfs, dat het Gods wil was. Uit ziekelijke nieuwsgierigheid en zucht naar sensatie waren beide dorpen, als het ware, uitgelopen, zodat een grote menigte op het kerkhof vergaderd was. Gewoonlijk werd een lijk, dat op kosten van de gemeente begraven werd, op een eenvoudige kar naar het kerkhof gebracht, zonder dat de klokken geluid werden. Daarom verwonderde men zich er over, dat de koster op de gezette tijd de klok ken in beweging bracht en het stoffelijk overschot werd vervoerd in de gewone lijkkoets. Enkele omstanders be weerden, dat de dominee voor dat alles gezorgd had, daar hij de vrouw een fatsoenlijke begrafenis wilde geven. „Dat zou net iets voor onze dominee zijn", zei een vrouw. Nergens over praten; zijn rechterhand mag niet weten, wat zijn linker doet." Gehuld in zijn wit kleed stond Ernst de korte lijkstoet slechts de eenzame wagen op te wachten aan de ingang van het kerkhof. De acht dragers droegen de kist niet een zogenaamde armenkist, maar een gewone naar het graf, voorafgegaan door de predikant, wiens stem aan de groeve plechtig klonk in de koude Octoberlucht: „Ik ben de opstanding en het leven, zegt de Here; die in Mij gelooft, zal leven, al ware hij gestorven; en een iegelijk, die leeft, zal niet sterven in der eeuwigheid." De klok luidde weer even. Vele vrouwen stonden wenend rondom het graf. „Ik weet, dat mijn Bevrijder leeft en dat Hij op de aarde zal wederkeren. En al zullen de wormen het lichaam ver nietigen, toch zal ik God zien in mijn vlees." (Eng. ver taling.) Met een stem, trillend van aandoening en spanning, las Ernst Peyton de lijkdienst verder, om tenslotte te eindigen met de bede. „Gij kent, o Here, het geheim van onze har ten. Sluit uw oren niet voor ons gebed, maar spaar ons, machtige God, heilige Redder vol genade. Eeuwige Rech ter, laat ons niet in de laatste uren van U afdwalen." Toen werd de kist in de kuil gelaten en de dominee wierp, zoals gebruikelijk, de eerste schop aarde er op. Op hetzelfde moment volgde een eenvoudig boeketje veldbloe men. Ernst keek snel op: wie deed dat? Hij zag Suzanne Palmer vlak achter hem staan, met een strak gezicht, uit drukkingloos. Hij was er bijna zeker van, dat zij het ge daan had. Waarom deed zjj dat, als zij het gedaan had? Was dat alleen vrouwelijk medelijden en medegevoel. Of bestond er dan toch een band tussen haar en de zo pas begraven Marie Brandon of liever: Marie Peyton-Brandon? Was zij dan tóch Lucie Everitt, het nichtje? Maar neen, dat was toch niet zoHij wist niet wat te denken van het raadselachtig geval. Hij kon trouwens niet behoorlijk denken. De dienst had hij geheel mechanisch geleid. Het verleden het verleden! O, als het maar mogelijk was, dat ongedaan te maken. Zij, die in de groeve lag, had zwaar gezondigd, maar was hij niet even zondig? En al was zijn rekening met de dode afgesloten, hoe stond het met zijn rekening tegenover de levenden; tegenover God? En wat zou de toekomst nog brengen? Zouhet onbe kend blijven, wie de vermoorde was? En.zijn zoon. Als in trance verliet hij het kerkhof en ging naar de kerk, om zijn ambtsgewaad af te doen. Op het kerkhof bleven de mensen nog napraten. Ongeveer op dezelfde tijd, dat de begrafenis plaats vond, hield een met twee paarden bespannen rijtuig voor de pastorie stil. De palfrenier sprong van de bok en opende het portier voor freule Isabella Glenby. Het gebeurde niet vaak, dat zij haar zuster Alice kwam bezoeken, al hield zij op haar manier wel van haar. Zij was even trots en ongenaakbaar als haar vader. Zij liet het Alice vrij duidelijk merken, dat zij volstrekt niet inge nomen was met haar huwelijk „beneden haar stand". Aan vankelijk was Alice pijnlijk getroffen door die houding, maar dat duurde niet lang. Haar groot geluk met Ernst was een ware vergoeding voor Isabella's spottende opmer kingen, die zij eenvoudig langs zich heen liet glijden. Die opmerkingen verminderden trouwens, toen Isabella dat laatste bemerkte. Zonder veel gerucht te maken stapte zij de slaapkamer binnen, waar Alice rustig te bed lag. Zij ging met het uur vooruit. Haar blik was liefelijk en stralend, precies het tegenovergestelde van haar zuster. „Wat aardig, dat je komt", begroette zij Isabella, die zich over haar heenboog en hartelijk kuste, oprecht gemeend. Wat ben ik blij, dat ik je zó aantref! Ik heb, op aan raden van mama, mijn bezoek wat uitgesteld, omdat het niet goed voor je was. Kind, wat ben ik geschrokken, toen ik hoorde, dat het zo erg met je was. Maar nu voel je je al aardig goed, hoor ik." „O ja, ik begin mij veel beter te voelen, Gode zij dank. En ik ben er heel blij om. Ik dacht, dat mijn geluk met Ernst al volmaakt was, maar nu die kleine schat gekomen is, is de kroon op alles gezet." „Waar is dat kleine ding? O, daar. Laat me eens kijken, of het een Peyton of een Glenby is." Met studie, waarover Alice zich vermaakte, bekeek zij het enkele dagen oude kind. „Nu, wat is het resultaat van je onderzoek, Bella?" „Glenby! Beslist! Zij heeft de Glenbykin; de Glenbyneus en de Glenbyogen", luidde de uitspraak. ongeval te wijten aan de schuld van verdachte, daar deze met een te grote snelheid de bocht had genomen. Verdachte zei ter zitting, dat hij moeilijk kon verklaren, wat de oorzaak van het ongeluk geweest kon zijn. Toen hij onder de gemeente 's-Heer Arendskerke de bewuste bocht inreed, trok de wagen eerst naar links, vloog toen uit de bocht en sloeg over de kop. Volgens zijn mening had hij niet te snel gereden en was zijn aandacht ook niet afgeleid. De Officier van Justitie achtte verd. echter schuldig aan het hem ten laste gelegde en eiste twee maanden hech tenis met twee jaar proeftijd en een geldboete van f 100.— of 1 maand hechtenis. Het vonnis, dat enige tijd later werd uitgesproken, luidde: 3 maanden hech tenis, waarvan twee maanden voor waardelijk met twee jaar proeftijd. ERNSTIG ONGELUK TE GOES. Vervolgens stond terecht de Belgi sche opzichter J. A. V. te Brasschaat (B.), die op 16 September j.l. in de gemeente Goes met zijn auto in bot sing kwam met een autobus. Hierbij kwamen twee inzittenden van ver- daehte's wagen om het leven, terwijl twee anderen zwaar werden gewond. Op de bewuste avond reed verdachte op de Patijnweg te Goes, komende uit de richting Middelburg. Hij wilde een andere wagen inhalen en ondanks het feit, dat hij de bus van tegenoverge stelde zijde zag aankomen, dacht hij dat het toch wel zou lukken. Ter zitting verklaarde verdachte, dat hij, toen de bus hem dicht was gena derd, snel naar rechts uithaalde en dat hij toen was geslipt en tegen de bus was opgevlogen. Hij had met een snel heid van ongeveer 70 km gereden. De achterbanden van zijn wagen waren pas opgepompt. Hij was van mening, dat hij te veel naar links was gaan rijden, toen hij de voor hem rijdende wagen wilde inhalen. Ook deze verdachte werd schuldig verklaard aan het hem ten laste ge legde en conform de eis veroordeeld tot een maand hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen voor de tijd van één jaar. Officiële Publicatiën Schilderen van gevels, c.a. B. en W. van Middelburg brengen on der de aandacht van belanghebbenden, dat krachtens de Bouwverordening dezer gemeente een voorafgaande vergunning nodig is van hun College voor nieuw aanbrengen, het maken of naar de uiter lijke vorm en (of) kleur veranderen van gebouwen, opschriften, aankondigingen, afbeeldingen, muren, hekken, terreinaf scheidingen en andere bouwwerken. Dit wil dus zeggen, dat ook voor het verven van gevels een voorafgaande toestem ming nodig is. De voor bovenstaande werkzaamheden nodige vergunning dient steeds tijdig te worden aangevraagd via de Dienst van Gemeentewerken. Middelburg, 17 December 1953.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4