Geen Amerikaanse bases in Pakistan Treurig schouwspel in het paleis van Versailles POLITIEK TESTAMENT VAN MOSSADEQ Oproep tot algehele staking i.!- de Borinage Antwoord aan Rusland De „Bore VI" vlot Nationale Lucht vaart school verdwijnt Dr* van Baal in Nederland Economisch plan van Zuid-Slavië PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Vriendschappelijke betrekkingen met ieder land Troepen van Italiaanse grens teruggetrokken Italiaanse meubelen voor rampslachtoffers Vrouw mishandeld door zeelieden Laniel zet door Na acht stemmingen nog geen Franse President Laatste verdediging Ons zal de zege zijn k SNIPPER r 7 1 4 4 NIEUWS Geen vliegverkeer met Parijs Weer besprekingen met Egypte De bases in de Suez- kanaalzone Het ontslag bij de Belgische mijnen Nationalisatie oplossing van het Belgische mijnprobleem In enkele regels melden wij nog Bulgarije wil contact met Griekenland Atoompolitie in Engeland Bromfietsers opgepast DE BILT ZEGT: Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2664 Abonnementsprijs f 0,44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal. Losse nnmmers 13 cent. Advertentieprijs 39 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord MAANDAG 21 DEC. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; rvir W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Iluijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Dinsdag: Zon op 8.46 u., onder 16.31 u. Maan op 18.50 u., onder 10.21 u. Hoogwater Dinsdag 22 Dec.: Vlissingen: 2.46 u. 2.16 m., 15.10 u. 2.16 m. Terneuzen: 3.17 u. 2.35 m., 15.39 u. 2.33 m. Wemeldinge: 4.39 u. 1.79 m., 16.58 u. 1.83 m. Zierikzee: 4.25 u. 1.53 m,, 16.47 u. 1.57 m. KARATSJI, 19 December Pakistan heeft de Sowjet-Unie mede gedeeld dat het niet voornemens is de Verenigde Staten recht te ver lenen militaire bases op zijn gebied aan te leggen. Dit wordt medegedeeld in een aan de Sowjetrussische ambassadeur te Karatsji overhandigde nota. Deze nota is een antwoord op de Russische nota van de vorige maand, waar om „opheldering" werd ver zocht aangaande de berichten, vol gens welke Pakistan de aanleg van Amerikaanse luchtbases op zijn ge bied zou toestaan. In de Russische nota was verklaard dat deze berichten in rechtstreeks ver band tot de Sowjetrussische veilig heid staan. Pakistan heeft geantwoord, dat het de plicht is der Pakistaanse regering die maatregelen te nemen, welke lands veiligheid waarborgen. Pakistan is niet voornemens enige itap te doen, welke als onvriendelijk of vijandig zou kunnen worden uitge legd door enig land, zoals de Sowjet- Unie, waarmede het vriendschappelijke betrekkkingen onderhoudt. Voorts wordt de aandacht der Sow jetrussische regering gevestigd op de GORIZIA, 21 Dec. Het terugtrek ken van de Italiaanse troepen van de Zuidslavische grens is gisteravond vol tooid en de toestand aan de grens is weer normaal. Aan de grens liggen nu, evenals voor de toespitsing van de spanning aan de grens, weer een regiment infanterie en een bataljon carabinieri. Italiaanse waarnemers zeiden, dat ook de Zuidslavische troepen alle zijn teruggetrokken. recente verklaring van gouverneur- generaal Ghoelam Mohammed en pre mier Mohammed Ali, dat er nimmer sprake is geweest van het verlenen van militaire bases in Pakistan aan de Verenigde Staten. VATICAANSTAD, 19 December Paus Pius XII heeft vanavond zes spoorwagons met 2.100 metalen en plastic meubelen ingezegend die door een Italiaanse fabriek zijn vervaardigd voor twintig liefdadigheidsinstellingen, die in het rampgebied van Nederland in het leven geroepen werden. HAAMSTEDE, 19 Dec. Het Finse stoomschip „Bore VT', dat in de ramp nacht van 31 Januari op 1 Februari j.l, op het strand te Westerschouwen om hoog liep en dat twee weken geleden gedeeltelijk in het water kon worden gebracht, is vanmiddag om een uur op eigen kracht vlot gekomen. Nadat drie ankers waren uitgezet, is het door middel van de stoomwinches op eigen kracht vlot getrokken. On middellijk is de scheepswerf Biesbosch in Dordrecht, die de berging verrichtte, gewaarschuwd voor bet zenden van twee sleepboten en een loods. Het schip zal naar Dordrecht naar de werf de Biesbosch worden gesleept. Daar zal het worden gerepareerd. Onder zeer grote belangstelling heeft de burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, vanmiddag officieel de nieuwe Herebrug in gebruik gesteld. AMSTERDAM, 19 Dec. In de af gelopen nacht omstreeks kwart over twee hebben enkele agenten twee 30- jarige negers, opvarenden van het En gelse schip „Fernhurst", in de buurt van de Amsterdamse Zeedijk gearres teerd, nadat ze een 27-jarige buffet juffrouw in haar woning aan de zee dijk hadden mishandeld en de inven taris kort en klein hadden geslagen. De vrouw werd naar het binnen gasthuis vervoerd, doch kon later naar haar woning worden teruggebracht. De agenten surveilleerden op de Zeedijk, toen zij gealarmeerd werden door hulpgeroep van buurtbewoners, die meenden, dat de vrouw vermoord werd. De twee zeelieden hadden in middels reeds de benen genomen, maar konden toch nog worden gearresteerd. Zij zijn thans in de cel opgesloten. Volgens mededeling van de recher che van het bureau Warmoestraat had den de beide mannen de buffetjuf frouw des avonds ontmoet en waren met zijn tweeën na sluitingstijd der cafe's mee naar haar woning gegaan. Daar kreeg het tweetal hevige ruzie. Ze gingen elkaar met stoelen te lijf. Toen de vrouw probeerde dit te ver hinderen, kreeg ze het hard te ver duren en werd bewusteloos geslagen. PARIJS, 20 December Voor de achtste keer werden vanavond in het paleis van Versailles de stemmen geteld en weer was het resultaat nihil. Zoals de voorgaande keren had geen van de candidaten, nog steeds de grote rivalen Laniel en Naege'en, de absolute meerderheid behaald. Laniel, die zich evenals Naegelen, ondanks de aandrang van vele kanten om zich terug te trekken, weer candidaat had gesteld, miste nog slechts 22 stemmen om zich van de absolute meerderheid van 452 stemmen te verzekeren. Naegelen behaalde 381 stemmen. De negende stemming zal Maandagmiddag om drie uur plaats vinden. Toen voorzitter Le Troquër dè'uit slag van de achtste stemming bekend DEN HAAG, 19 Dec. De nationale Iuchtvaartschool blijkt het volgende jaar, in het zeven en twintigste van haar bestaan, gedoemd te verdwijnen. Deze ontwikkeling is ten eerste een gevolg van het feit dat de Verenigde Staten de landen van de Noord Atlan tische Verdragsorganisatie hebben la ten weten dat de opleiding van adspi- rant militaire-vliegers uit die landen eerlang niet meer door Amerika zal ge schieden, ten tweede is zij een gevolg van het feit dat het Nederlandse mi nisterie van Oorlog het tussen hem en de N.L.S. bestaande contract over de voor-selectie van adspirant-militaire vliegers heeft opgezegd. In dit opzicht kan er aan worden herinnerd, dat de vermoedelijk laatste ploeg van Nederlandse adspirant-mili taire vliegers die in de V.S. haar op leiding van twee jaar zal krijgen, in Februari 1954 uit ons land zal vertrek ken. De NAVO-landen zullen, nu de V.S. de opleiding beëindigen, of ieder voor zich de opleiding ter hand moeten nemen, dan wel, gelijk is bericht, haar gecombineerd moeten uitvoeren. De moeilijkheid van zulk een gezamen lijke voorbereiding is een vliegveld te vinden dat het gehele jaar door voor het vliegen beschikbaar is en dus wei nig slecht-weer perioden kent. Daarom werd, indien de NAVO-landen geza menlijk de militaire vliegers zouden gaan opleiden, gesproken van een vliegveld in Noord Afrika, of in Zuid Frankrijk. Zelfs zou België aangeboden hebben voor deze opleiding een vlieg veld in de Congo. TEHERAN, 20 December Mossa- deq heeft gisteren zijn verdedigings toespraak, die als zijn politiek testa ment kan worden beschouwd, be ëindigd. Zijn enige misdaad, aldus de ze toespraak is, dat hij de Perzische olie heeft genationaliseerd en het grootste rijk ter we e'1 heeft bestre den. „Ik heb ook tegen de grootste spion- nage-organisatie ter wereld gestreden", vervolgde Mossadeq, „en ik heb haar leden uit geheel Perzië verdreven. Doeh straks komen 71 terug de En gelsen, met hun ambassade die, even als vroeger, zal bepalen door welke re gering Perzië zal worden bestuurd. Dan zal u, mijnheer de openbare aanklager, die mij beklaagde een vijand nummer een .van Engeland heeft ge noemd namen, die ik als een eer be schouw uw loon ontvangen. Mossadeq verklaarde voorts als pre mier te hebben gestreefd naar het be waren van de Perzische neutraliteit, om noch het Westen, r.och het Oosten een voorwendsel te verschaffen om ons land te vernietigen. En hij besloot met de woorden: „Mannen en vrouwen van Perzië, blijft uw nationale strijd voeren. Ons zal de zege zijr Allah zal ons helpen". 4 4 4 Te Cartagena zijn tien personen om het leven gekomen door beten van een dolle hond. Politie-agenten slaagden er uiteindelijk in het beest na een jacht door de straten van de stad neer te schieten. Volgens het Westberlijnse anti-communistische inlichtingenbu reau heeft zich kortgeleden een onge luk voorgedaan op de spoorweg tussen Erfurt en Weimar in de Sowjetrus sische zone van Duitsland, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen en een vijftiental ernstig werd gewond. Het ongeluk was een gevolg van sa botage, waarbij een gedeelte van de rails was opgebroken. Mevrouw Mo- lotof heeft Zaterdag mevrouw Joxe en mevrouw Leroy echtgenoten van de Franse ambassadeur en van de eerste ambassaderaad der Franse Ambassade te Moskou, op een theepartij in het paleis van Spiridonofka ontvangen. In een Britse militaire vrachtwagen, die in de Suez-kanaalzone post voor de Britse troepen vervoerde, is brand uit gebroken, waardoor zeventig postzak ken met kerstpost geheel zijn vernield, terwijl dertig andere zakken gedeelte lijk verbrandden. De Franse afge vaardigden en senatoren hebben in de afgelopen drie dagen in de tijd dat zij niet aan het stemmen of onderhande len waren, 200.000 brieven uit het pa leis van Versailles verzonden. Hét Canadese Rooms-Katholieke episcopaat heeft besloten, dat 6 Januari, de feest dag van de „Verschijning des Heren" (Driekoningen), voortaan in Canada als „Dag van de Immigratie" gevierd zal worden. - Te Mannheim is een ze kere Bernhard Prignan drie maal ver oordeeld tot levenslange eenzame op sluiting wegens het plegen van drie lustmoorden en 17 aanrandingen of po- ingen tot aanranding. maakte werd Laniel door de rechter zijde en Naegelen door de linkerzijde toegejuicht. Een groot deel der Radi calen sloot zich bij het huldebetoon voor Naegelen aan. Laniel, die door wilde zetten, ver zocht na de bekendmaking de negen de stemming onmiddellijk plaats te doen vinden. Zijn vlieger ging niet op. Integendeel, voor de zoveelste keer trachtte men hem duidelijk te maken dat het nu toch wel tijd was gewor den dat hij zich terugtrok om andere candidaten een kans te geven. Evenals na voorgaande stemmingen gingen er stemmen op om een beroep te doen op President Auriol om voor een tweede termijn president van Frankrijk te blijven. Vooral de socialisten drongen hier op aan en Naegelen was zelfs be reid in dit geval zich terug te trekken. Eerder had hij reeds een onderhoud gehad met Edouard Herriot, de voor zitter van de Nationale Vergad®-'-"*. Na afloop van dit onderhoud deelde Naegelen mee, dat de gezondheidstoe stand van Herriot eer beletsel was om de taak op zich te nemen, die hij zou kunnen vervullen. Bij alle stemmingen die dit week einde werden gehouden behaalde La niel de meeste stemmen. de raiiealen hem lelijk dwars, teravond, dat hij tot het einde zdu volhouden. Laniel zei, dat hij candi daat zou blijven zelfs als er twintig stemmingen nodig mochten zijn. SCHIPHOL, 19 Dec. „Ik ben uit respect voor de pers een ogenblik bij u komen zitten", zei dr J. E. van Baal, gouverneur van Nieuw Guinea van middag tot de journalisten op Schip hol. „Maar ik kan u niets vertellen over de werkplannen en over de be groting, die ik met minister Kernkamp kom bespreken. Ik kom met voorstel len en moet afwachten". Ook op andere vragen om het even of zij betrekking hadden op zijn reis of niet, wenste van Baal niet te antwoor den. Alleen toen hem werd gevraagd, of de particuliere belangstelling voor nvestering in Nieuw Guinea was toe enomen, zeide hij te willen volstaan aet de voorzichtige verklaring, dat dit aderdaad zijn indruk was. De gouverneur, die vergezeld werd van de directeur van financiën, de heer J. G. Rozenboom, werd op Schiphol 1 o.a. verwelkomd door het Tweede Ka- =+a 1-o .fÜft u"eJLZ1 o ^fed(;cln can~ I merlid F. H. van de Wetering, die als cJ® ze^'e stemming voorzitter van een parlementaire com missie Nieuw Guinea heeft bezocht. 197 stemmen behaalde. De bedoeling van de radicalen was, dat Laniel zich zou terug trekken. Later stemden de radicalen voor een groot deel op Nae gelen. TREURIG SCHOUWSPEU. Het avondblad Paris-Presse schrijft vandaag, dat Frankrijk het treurige schouwspel te Versailles niet verdiend heeft. Het blad ziet niet in, waarom er niet een zesde, zevende, achtste of zelfs negende en tiend, stemming zou worden gehouden. „Er is niet veel waardigheid meer te verliezen" aldus het blad. Het gezag van het president schap moet wel aangetast worden door de partijtwisten, waarbij gebruik ge maakt wordt van alle traditionele par tymanoeuvres. Een ander avondblad, France-Soir, vestigt de aandacht op premier La- niels verklaring, toen hij Versailles verliet na de vierde stemming gis- DEN HAAG, 20 Dec. Tengevolge van de staking op het Parijse vliegveld is het vliegverkeer van de K.L.M. en andere maatschappijen, zoals de Pan- american en de Trans world, op Parijs gestremd. De vluchten van Zaterdag waren afgelast evenals de ochtend en de middagvlucht van Zondag. De Amerikaanse maatschappijen ver voerden hun passagiers voor Parijs na landing in Brussel per trein of autobus naar de Franse hoofdstad. Zaterdagavond was het verkeer met de vliegvelden Orly, Le Bourget, Nice, Bordeaux en Lyon vrijwel geheel ver broken. Het grondpersoneel staakt voor een loonsverhoging. WENEN, 19 Dec. De Oostenrijkse re- reging heeft de Geallieerde bestuurs raad, waarin vertegenwaardigers der vier bezettende mogendheden zitting hebben, in een nota medegedeeld dat zij ontevreden is over het nog steeds gehandhaafde verbod op de instelling ener Oostenrijkse burgerluchtvaart. CAIRO, 19 December De Britse ambassadeur in Egypte, sir Ralph Ste venson, heeft vandaag met de Egypti sche minister van Buitenlandse Zaken, dr Mahmoed Fawzy, de ontwikkelingen sinds de informele besprekingen in het Brits-Egyptische geschil over de toe komst van de Suez-kanaalbasis in Oc tober werden opgeschort, opnieuw in ogenschouw genomen. Sir Ralph keer de Donderdag naar Cairo terug na een langdurig ziekteverlof. Zijn onderhoud met dr Fawzy was het begin van een nieuwe reeks van informele besprekin gen met de Egyptische onderhande laars. In diplomatieke kringen verwacht men, dat de nadruk in de toekom stige onderhandelingen zal verschui ven naar de Britse eis tot verzeke ring van internationaal toezicht en het algemeen ter beschikking staan van het Suez-kanaal, duidelijk on derscheiden van voorwaarden voor het meer in gereedheid brengen van de minitaire basis. Onenigheid over deze voorwaarden heeft tot dusver de onderhandelingen in de war ge stuurd. LONDEN, 19 Dec De toestand van de bases in de Sucz-kanaalzöne gaat achteruit, zo heeft de opperbevel hebber der Britse strijdkrachten in Egypte, generaal sir Francis Festing, in een vraaggesprek met een corres pondent van de „Daily Telegraph" verklaard. Z.i. is dit te wijten aan de onzekerheid, welke reeds twee jaar ten aanzien van de toekomst van de ba ses bestaat. De Britse generaal schatte, dat vijf tot acht millioen pond (50 tot 80 mil- lioen gulden) nodig zal zijn om de bases weer op een doelmatig peil te brengen. Als een andere oorzaak van de achteruitgang van de bases noem de hij het feit, dat sinds de opzeg ging van het BritsEgyptische ver drag 25.000 van de 42.000 Egyptische arbeiders in de zóne, voor het meren deel technici, de Britten de dienst hebben opgezegd. Zij zijn vervangen ~or 19.000 inwoners van Oost-Afrika en Mauritius, alsmede door een dui zendtal militairen, die zich speciaal met technische werkzaamheden bezig houden. Volgens de correspondent van' de „Daily Telegraphr" zijn er geheime olannen opgesteld voor het geval, dat Igypte ook de overige Egyptenaren in de zóne het werken voor de Britten onmogelijk zou maken. Het Hoge Gezagsorgaan van de Ko len- en Staalgemeenschap zal op uitno diging van de Italiaanse regering deel nemen aan een conferentie die einde Januari te Napels gehouden zal wor den. Deze conferentie zal als onder werp hebben de „mogelijkheden ter bevordering van het staaïgebruik in Zuid-Italië. BERGEN, 21 December Ondanks het intrekken door de N.V. Cockerill van het aangekondigde ontslag der mijnwerkers, heeft de ka tholieke mijnwerkersbond alle mijnwerkers opgeroepen vandaag het werk neer te leggen. Het Verbond roept ook alle andere arbeiders in de Borinage op zich bij deze staking aan te sluiten. In een Zondag aangenomen motie dringt de Katholieke Mijnwerkersbond er bij de regering op aan een einde te maken aan het zonder controle ver lenen van subsidies aan de mijnen. Het Verhond is van oordeel, zo heet het, dat een definitieve oplossing van het probleem der Belgische mijnen slechts gevonden kan worden door een nationalisatie hiervan. Zowel de katholieke als de socialis tische mijnwerkersbonden hebben de houding van de N.V. Cockerill scherp afgekeurd en volledige steun toege zegd aan de stakers. Het Belgische ministerie van Eco nomische Zaken had eerder bekendge maakt, dat de eerste minister, van Houtte, en de minister van Economi sche Zaken, Duvieusart, besprekingen hadden gevoerd met vertegenwoordi gers van de N.V. Cockerill. DAT bij controle aan de veerboot VlissingenBres- kens de fiscale recherche een zekere V. uit Vlissingen inzittenden deerd. bleven heeft aangehouden, die een n' aantal niet geregistreerde ef- - -P flinke snelheid op LONDEN, 19 December Volgens het Bulgaarse Persbureau heeft pre mier Tsjervènkof gisteren op een bij eenkomst ter afsluiting van de cam pagne voor de Zondag a.s. te houden verkiezingen verklaard, dat Bulgarije bereid is, weer betrekkingen met Grie kenland aan te knopen. Tsjervenkof deelde voorts mee, dat zijn regering bereid is, in het belang van de vrede goede betrekkingen met Zuid-Slavië, Griekenland en Turkije te onderhouden en de economische ban den met deze landen nauwer aan te halen. BELGRADO, 19 Dec. Het ontwerp van het economische plan voor 1954 zal binnenkort gereed komen. Het plan voorziet in een nationaal inkomen van ongeveer 880 milliard dinar (ongeveer 10 milliard gulden). De verdediging van het land zal ongeveer 2 milliard gulden vereisen. Verwacht wordt, dat de industriële productie 18 pC. groter zal zijn dan in 1953. In het lopende jaar is de produc tie ongeveer 10 pCt groter dan die van 1952. De uitvoer van industrieproduc ten zal naar verwachting met ongeveer 30 pCt stijgen. De invoer zal slechts met ongeveer 7 pCt worden uitgebreid. Ongeveer 60 pCt van de uitvoer zal uit industrieproducten ontstaan. Zuid-Slavië zal het volgend jaar ruim 20 milliard dinar van zijn buiten landse schulden aflossen. Voor de ontwikkeling van de land bouw zal ongeveer 0,9 milliard gulden worden geïnvesteerd. onge- DAT zekere G. R. uit Ber- transportcolonne Zaterdag gen op Zoom gisternacht van avond in het concertgebouw DAT zijn bed is gelicht door de te Vlissingen een feestavond automobilist A politie die hem rekenschap heeft gegeven waar de Sou- sèdemS flinke kwam vragen over een on- burgse vereniging S.T.E.C. - J r nece itvo 2 geval. R. moet op de ver- een klucht opvoerde. fecten ter waarde van ruim b t OafA TVo yn™ keersweg tusen Bergen op DAT in Vlissingen een 100.000,— bij zich had. Hij handel een sloot is ver?" Zoom en T*101611 een auto voetganger wat al te plotse- wilde ze naar een relatie aan rt j tVg®re~ hebben geramd en ook een ling van het trottoir stapte de Belgische grens brengen, h d eeramd l wielrijdster hebben geraakt, in de Walst.-aat, waardoor die zou trachten ze in België arriveerde was H die vrii Nadien is Lij tegen een boom een bloemenbezorger, die te verkopen. wel gfen iS had opgri?- g^en. Samen met twee hem aanreed kwam te val- DAT Zaterdagmiddag op pen niet meer op de plaats meisjes is hij toen uit de len. Het mooie Kerststukje, de Rijksweg by Krabben- van het ongeval aanwezig, auto gesprongen en hebben dat de man moest wegbren- dijke een auto, bestuurd door De auto, eigendom van H.'s z« het hazenpad gekozen, gen werd totaal vermeld, de heer K. uit Rhoon bij het vader was lelijk beschadigd. Toen men hem uit bed haal- maar de voetganger trok de passeren van een andere DAT de heer A. Blauwka- de had. ee" verwonding ^°r^™"nalc en verÊ°edde wagen en een bromfietser mer te Waarde vandaag zijn aan ?V.n voorhoofd, waar- :t isgvePvlPtentDgeneenb°r !?C,htig^ verjaar dig viert, voor hy geen verklaring kon de^^da^orgen wee? mot i?ev.WagSn zal.deze bekende slager geven' eens prettig verrast heeft, met grote sr elheid reed werd zeker met can belangstelling DAT de afdeling Vlissin- Hoewel, niet alles is met ernstig beschadigd; de drie ontbreken. gen van de Rode Kruis- geld te vergoeden. LONDEN, 20 Dec. Volgens de „Sunday Dispatch" zal de Britse rege ring een speciale politie-afdeling in stellen die tot taak zal hebben het uit lekken van atoomgeheimen te voorko men. Deze afdeling zal uit verscheidene duizenden agenten en tweehonderd of ficieren bestaan, die met zorg zullen worden uitgekozen. Deze politieman nen zullen uitsluitend onder de minis teries van Binnenlandse Zaken en van landsverdediging komen te staan. DEN HAAG, 19 Dec. De techni sche commissie van de Nederlandse Bromfietsbond verzoekt alle bromfiet sers tijdens mistperioden met groot licht te willen rijden. Het is bovendien met het oog op slipgevaar en een even tuele lange remweg bij plotseling rem men, zo zegt de bond verder, gevaar lijk te snel te rijden op natte er gladde wegen. Weersverwachting avond. geldig tot van- DE BILT, 20 Dec. Droog weer met plaatselijk opklaringen. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperaxuren als gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1