DULLES DREIGT FRANKRI|K ver Pijnlijke herziening van hulpprogramma als het E.D.G. Verdrag niet wordt geratificeerd Het Westen is Rusland voor Afschaffing en aanzienlijke verlaging van schoolgelden Interpellatie over huurverhoging van woningwetwoningen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Geen tot zelfmoord voerende strijd meer Grote verrassing Dreigende staking in Engeland Naar grotere goud- en dollarreserves Ir van der Steur overleden Geen heffing voor eerste klassen van U.L.O. V.H.M.O. etc. Vier gezinnen dakloos door brand Vacantieverblijf van het Koninklijk Gezin Adenauer wil geen neutraal Duitsland Vierjarenplan gebaseerd op atoomwapens Minister Witte niet onrechtvaardig C. A« O. in het brandstoffenbedrijf Uitgave; Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2659 Abonnementsprijs f 0,44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DINSDAG 15 DEC. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 8.42 u., ORde* 16.29 u. Maan op 13.21 u., OjSaeï з.50 u. Hoogwater Woensdag 16 Dec.j Vlissingen: 9.45 u. 1.62 m., 22.2*7 1.91 m. Terneuzen: 10.11 y. 1.82 m., 22.54 u. 2.12 m. Wemel- dinge: 11.16 u. 1.38 m., u, m. Zierikzee: 10.87 u. 1.20 m., 23.46 u. 1.53 m. PARIJS, 14 December. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles heeft vandaag op een persconferentie te Parijs verklaard, dat als het Europese leger niet tot stand gebracht zou wor den, dit de Verenigde Staten zou dwingen tot een pijnlijke herziening van hun fundamenteel beleid. De Amerikaanse politiek, zeide Dulles, is gebaseerd op het verster ken van de Atlantische Alliantie door de Europese verdedigingsge meenschap. Europa moet gered worden van de tot zelfmoord voerende strijd uit het verleden. „Het betreft hier voornamelijk Frankrijk en Duits land", verklaarde Dulles. „Het moet onze taak zijn het onmogelijk te maken, dat die strijd weer uitbreekt". Franse tegenstanders van het E.V.G.- verdrag in zijn tegenwoordige vorm verklaarden zich in de wandelgangen van de Nationale Vergadering geschokt door wat zij kenschetsten als ontoe laatbare pressie. Hij deelde mede, dat, in overeen stemming met een besluit van het Amerikaanse Congres, de helft van de Amerikaanse militaire hulp aan Euro pa zal worden geblokkeerd vanaf het begin van het nieuwe belastingjaar (30 Juni), omdat zij alleen verleend kan worden aan de Europese verdedigings gemeenschap. De waarschuwing van Foster Dulles aan Frankrijk, dat, tenzij het E.V.G.- verdrag spoedig wordt geratificeerd, Amerika het programma voor hulp aan Europa aan „een pijnlijke herziening" zal moeten onderwerpen, is gekomen als een onweersslag. Nog nooit tevoren heeft een Ameri kaans staatsman met zoveel woorden verklaard, dat een weigering, het E.V.G.-verdrag te ratificeren, impli ceert het ophouden of een verminde ring van de Amerikaanse militaire hulp. Dulles heeft alle pogingen om de voorwaarden van het Verdrag door nieuwe onderhandelingen te wijzigen de pas afgesneden. Hij zeide, dat, hoe meer tijd er verliep, hoe meer de sepa ratisten de stemming ten gunste van het Verdrag zouden ondermijnen. Dulles maakte het duidelijk dat de Amerikaanse regering geen vaste waarborg kan geven zoals Frankrijk verlangde, voor het in Europa houden van Amerikaanse troepen voor de duur van de E.V.G., of voor het verlengen van de NAVO van 20 tot 50 jaren. LONDEN, 14 December. In Enge land dreigt tegen de Kerstdagen een grote spoorwegstaking uit te breken. e spoorwegarbeiders wensen een loonsverhoging van 15 procent, terwijl de spoorwegen bereid zijn een verho ging van 4 shilling toe te staan en het gehele loonbeleid te herzien. Dit voor stel van de spoorwegen is door geen der drie vakverenigingen aanvaard, maar alleen de nationale vakverenigin gen van spoorwegarbeiders heeft een stakingsbevel uitgevaardigd. De twee andere vakverenigingen verklaren dat zij verder willen onderhandelen. Twee bijeenkomsten, die vandaag zijn ge houden leverden geen resultaat op. In tegendeel, men besloot de staking uit te breiden tot de leden werkzaam hij de ondergrondse van Londen. De staking kan gevaar opleveren voor de voedselvoorziening, terwijl het werk in de mijnen spoedig kan stil staan, omdat men niet over voldoende ruimte beschikt. PARIJS, 14 Dec. Uit een en quête, door de organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking on der de aangesloten landen gehouden, blijkt, dat deze landen verwachten, dat de politiek, die Amerika in 1954 zal volgen, de rest van de wereld in staat zal stellen de goud- en dollar reserves te verhogen. Ondanks de te verwachten verbetering gelooft men echter, dat krachtige inspanningen van alle landen vereist zullen blijven om een duurzame oplossing van de betalingsbalansmoeilijkheden te be reiken. De verwachting is, dat de goud- en dollarreserves in de wereld buiten de V.S. gunstige gevolgen zullen onder vinden van een aanzienlijke verho ging van de Amerikaanse militaire uitgaven. Bovendien zullen de ont vangsten uit hoofde van de Ameri kaanse economische hulpverlening nog aanzienlijk zijn, niettegenstaande deze hulp wordt verminderd. Het voornemen van het Ameri kaanse congres de economische hulp verlening in 1954 en de militaire hulpverlening in 1956 te beëindigen, werpt een moeilijk probleem op. Het grote uitvoeroverschot der V.S. zal na beëindiging van de hulppverlening waarschijnlijk de handelspartners van Amerika noodzaken tot nieuwe be perkingen van hun invoer uit het dollargebied of tot ingrijpende wijzi gingen van hun wisselkoersen. In het rapport, dat de O.E.E.S., op grond van de antwoorden op de en quête heeft opgesteld, wordt verder medegedeeld, dat nieuwe, stoutmoe dige initiatieven nodig zijn om te ge raken tot een vrijere concurrentie in het internationale economische leven. AMERIKA. Ten aanzien van het Amerikaanse beleid betreffende het Noordelijk ge deelte van het Amerikaanse vasteland verklaarde Dulles, dat als de ontzag wekkende industriële capaciteit van dit gebied met één slag zou uitvallen, dit ernstige gevolgen zou hebben voor het potentieel van NAVO. De Verenigde Staten en Canada wer ken samen bij het opbouwen van een aan de eisen beantwoordend verdedi gingsapparaat teneinde de kracht van het vasteland te bewaren voor de NAVO. ROTTERDAM, 14 December. Giste ren is op 60-jarige leeftijd plotseling overleden ir Adrianus van der Steur. Hij was juist van een studiereis naar Italië, Zwitserland, Duitsland en Frankrijk teruggekeerd, die hij ge maakt had met het oog op de voorge nomen uitbreiding van het museum Boymans te Rotterdam, waarvan hij de bouwmeester was. Hij was een zeer bekende figuur in de architectenwereld en was o.m. voorzitter van de B.N.A., de Bond van Nederlandse Architecten. Voor Middelburg heeft hij bijzonder grote verdiensten gehad. Reeds direct na de ramp van 17 Mei 1940 heeft hij, op verzoek van en in samenwerking met de toenmalige burgemeester, wij len mr Van Walré de Bordes, plannen uitgewerkt voor de nieuwbouw van het Stadhuis. Deze konden toen uiteraard niet tot uitvoering worden gebracht en diverse malen werd het plan ook ge wijzigd, totdat uiteindelijk het bekende plan S. de goedkeuring van de raad verkreeg. Het nieuwe Stadhuisgedeelte is, zowel, naar exterieur als naar inte rieur, een schepping van ir Van der Steur. Het gemeentebestuur heeft zijn grote verdiensten beloond met de stadsmédaille. N.A.V.O.-Raad geopend PARIJS, 14 December. De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Za ken John Foster Dulles heeft vandaag op de bijeenkomst van de Atlantische Raad, welke door Bidault werd ge opend, verklaard dat het Westen een veiligheidsmarge heeft in de bewape ningswedloop met Rusland. Deze mar ge is het gevolg van een grotere vaar digheid in atomische oorlogvoering. Zij is evenwel niet zo groot als wenselijk wordt geacht. Rusland maakt thans een moeilijke tijd door, waardoor het onmiddellijke oorlogsgevaar was verminderd. De Sowjet-Unie had moeilijkheden met haar satellietstaten in Oost-Europa en was niet zeker van het bondgenoot schap met China. Wat het binnenland betrof, stond zij voor crises in de land bouw en ontevredenheid van het volk over het tekort aan verbruiksgoederen. Dulles meende, dat de Russen alles zouden doen om te voorkomen, dat op de conferentie van Vier te Berlijn vor deringen worden gemaakt ten aanzien van de kwestie Duitsland en Oosten rijk. Behalve Bidault en Dulles spraken op de ochtendbijeenkomst ook Eden, Pella en Foead Koprulu (de Turkse minister van Buitesnlandse Zaken). De NAVO-raad nam het rapport van Lord Ismay, de secretaris-generaal der organisatie, aan. Minister dient wetsontwerp in DEN HAAG, 14 December. Bfj de Tweede Kamer is thans het aange kondigde wetsontwerp ingediend, dat o.m. de afschaffing van de schoolgel den voor de leerplichtige jeugd voor 8 opeenvolgende jaren beoogt. Dit houdt in, dat niet alleen voor leerlingen die het gewoon lager onderwijs volgen geen schoolgeld behoeft te worden betaald, maar ook niet voor leerlingen van scholen voor V.G.L.O. en B.L.O. Eveneens wordt geen schoolgeld geheven voor de eerste twee leerjaren van het U.L.O., V.H.M.O., het lager nijver heidsonderwijs en het eerste leerjaar van lagere land- en tuinbouwscholen. In de tweede plaats brengt het wetsontwerp een aanzienlijke verlaging van het schoolgeld met zich mee voor de hogere leerjaren van het U.L.O., V.H. M.O., het lager nijverheidsonderwijs, de kweekscholen en scholen voor uit gebreid lager- en middelbaar nijverheidsonderwijs. De voorgestelde regeling gaat per 1 September 1953 in. De heffing van het schoolgeld onder gaat een belangrijke vereenvoudiging. Er zal een uniform tarief worden inge steld. Het ontwerp bepaalt verder dat bij algemene maatregel van bestuur voor schriften kunnen worden ingesteld om trent de heffing van het schoolgeld voor dag- en avondcursussen. Het nieuwe tarief is zoals reeds het geval is bij het L.O., het V.H.M.O. en het kweekschoolonder wijs geba seerd op de zg. schoolgeldmaatstaf, welke aan de hand van het inkomen en het vermogen van de schoolgeldplich- tige wordt vastgesteld. Brandspuit weigerde SCHOONHOVEN, 14 Dec. Voor de tweede maal in betrekkelijk korte tijd weigerde gisteravond de Ammerstolse brandspuit, nadat hij ongeveer een kwartier water had gegeven. Ten ge volge hiervan brandden vier huizen uit, waardoor de bewoners dakloos werden. Door tot nu toe onbekende oorzaak (gedacht wordt evenwel aan schoor steenbrand) ontstond gisteravond brand in een woning aan de Achter weg, bewoond door de familie Kok. Spoedig daarop vatte ook een belen dend huis vlam en door het uitvallen van de brandspuit tijdens de blussing ontstond ook brand in twee andere huizen. De brandweren van Bergam bacht, Berkenwoude en Schoonhoven werden ter assistentie geroepen. De hulp mocht niet meer baten. De vier gezinnen zijn dakloos geworden. Een van de bewoners liep verwon dingen op en is naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Beneden een schoolgeldmaatstaf van f 100.is geen schoolgeld meer ver plicht. De regering heeft gemeend het maxi mumschoolgeld op niet meer dan f 200 te bepalen, nu het ook de bedoeling is de collegegelden op een bedrag van f200.te stellen. Totnutoe bedroegen de collegegelden f 325. Verder zal de gezinsreductie bij schoolbezoek van meer dan een kind in het algemeen gelden voor alle takken van onderwijs. Bij bezoek van drie kinderen wordt de reductie op 40 ct per kind gesteld. Ten aanzien van de kosten van de voorgestelde maatregel wordt het bedrag dat met afschaffing en ver laging van het schoolgeld is gemoeid geraamd op 24,7 millioen gulden. AMSTERDAM, 15 Dec. In de ge vaarlijke bocht van de Spaarndammer- dijk te Amsterdam is gisteravond een kleine bestelauto via het trottoir de dijk afgereden en te water geraakt. De bestuurder, de 40-jarige H. H. uit Zaandam heeft geen kans meer gezien de wagen te verlaten. Zijn stoffelijk overschot is naar het Wilhelmina Gast huis overgebracht. BONN, 14 December. De West- Duitse Kanselier Konrad Adenauer heeft vandaag op een persconferentie na zijn terugkeer uit Parijs verklaard dat voorstellen om Duitsland te neu traliseren volkomen onaanvaardbaar zijn voor West-Duitsland en niet waard zijn om op de viermogendhedenconfe- rentie te Berlijn besproken te worden. „Het is onmogelijk", zei hij „een volk van 50 millioen zielen tegen zijn wil te neutraliseren, het het recht te ont nemen zijn eigen huid te verdedigen als dat nodig zou zijn". Adenauer zeide: „Ik persoonlijk ge loof niet dat Amerika troepeu in Duits land zal blijven legeren om toezicht uit te oefenen op een neutralisatie van Duitsland". „De Verenigde Staten zouden het niet willen doen en de moeders en vrouwen van Amerika zouden het niet toestaan. En ook Engeland zou het niet toestaan. Maar de Sowjet-Unie zou het met genoegen doen". In dat geval, betoogde Adenauer, zou Duitsland spoedig een satellietstaat worden en als Duitsland eenmaal ten onder was gegaan, zou het met de an dere Westelijke staten van Europa ge daan zijn. Mankracht in V,S—leger wordt verminderd WASHINGTON, 14 December. Admiraal Arthur Radford, voorzitter van de Amerikaanse stafchefs heeft vandaag een nieuw Amerikaans vier jarenplan aangekondigd, dat gebaseerd is op de omstandigheid dat elke tak van de strijdkrachten thans in staat is gebruik te maken van atoomwapens. Verder houdt het plan een verlaging van de mankracht in bij een handha ving van de krachtigste luchtmacht ter wereld. Hoewel het leger, de vloot en de ma riniers betere uitrustingen zullen ont vangen valt de nadruk op de lucht macht. Het plan voorziet in het waar borgen van de veiligheid van de Ver. Staten, het tegengaan van agressie ge zamenlijk met de bondgenoten en het vormen van een basis voor het winnen van een beperkte of onbeperkte oorlog. In Hotel Adler (Grindewald) zal de Koninklijke Familie di.iter- sportvacantie doorbrengen. Hotel Adler verwacht H. M. de Koningin en de vier Princessen op 28 December te kunnen ontvangen, terwijl Prins Bern- hard, die per auto reist, eerst enige dagen later zal arriveren. Onze foto toont Hotel Adler, ideaal gelegen, in de „schaduw" van de Wetterhorn. Tweede Kamer DEN HAAG, 14 Dec. In de avond vergadering der Tweede Kamer is be handeld de interpellatie van de heer Bommer (Arb.) naar aanleiding van de circulaire aan de gemeentebesturen be treffende de huurverhoging van na de oorlog gebouwde woningen. De heer Bommer legt de minister de volgende vragen voor: Is het juist, dat bij regerings-circu- laire aan de gemeentebesturen van 21 December 1951 werd meegedeeld, dat de huren der na de oorlog gebouwde woningwetwoningen niet zouden wor den verhoogd? Indien dit juist is, waarom schrijft de minister dan thans voor deze woningen een huurverho ging voor? Om welke redenen acht de minister het gemotiveerd, dat het huurpeil van na-oorlogse woningwetwoningen, ge financierd op grond van de bijdrage regeling 1948, wordt opgevoerd tot bo ven het peil van gemiddeld 141 ten op zichte van 1940, dat als richtsnoer diende voor het door de Tweede Ka mer aanvaardde ontwerp tot wijziging van de huurwet? Is de minister bereid alsnog te be vorderen, dat voor de na-oorlogse wo ningwetwoningen, welke daarvoor in aanmerking komen, een huurverhoging wordt toegepast, die het huurpeil van deze woningen brengt op niet hoger dan gemiddeld 141 ten opzichte van 1940? MINISTER WITTE. Minister Witte deelt mede, dat voor de woningwetwoningen die na 1945 zijn gebouwd, aanvankelijk een gedif ferentieerde regeling was ontworpen. Men kwam toen tot de conclusie, dat de meeste woningen onder één noemer zouden zijn te brengen en dat er niet veel afwijking was met de woningwet woningen in het algemeen. Daarom vond men een algemene regeling beter, met mogelijkheid van afwijking. An ders zou men voor 10.000 woningen huren hebben moeten vaststellen. Het huurniveau der woningen van 19451950 ligt redelijk ten opzichte van 115 De betrokken woningblok ken hebben een goede kwaliteit. De grootte lag gemiddeld 10 hoger dan de woningen in 1938/39 gebouwd en 15 hoger dan van woningen in 1930 gebouwd. De minister concludeert, dat de hu ren van de woningen van 19451950 Burgemeesters van de Alblasserwaard verontrust. GIESSENDAM, 14 Dec. De zes tien burgemeesters, die tezamen alle gemeenten in de Alblasserwaard be sturen, hebben zich gewend tot de Staten van Zuid-Holland om hun ver ontrusting uit te spreken over het hun inziens bestaande gebrek aan samen werking tussen gemeentebesturen en hoogheemraadschappen bij de bescher ming van hun gebied tegen het water. Er is, zo zeggen zij, in de Alblasser waard nog geen enkele poging gedaan om tot een coördinatie te komen. Wel is het de burgemeesters bekend, dat er buiten hen om verschillende maatre gelen voor vordering van auto's, het requireren van manschappen e.d. ge troffen zijn. aan de lage kant zijn, z.i. wordt er geen onrechtvaardigheid begaan als voof deze woningen ook de verhoging van 17 en verder wordt toegepast. De secretaris van de Nationale Wo ningraad heeft hem verklaard, dat zo als de verhoging thans wordt voorge steld in de circulaire aan de gemeen ten, de huren goed komen te liggen. Spr. heeft er geen bezwaar tegen, dat in gemeenten, waar geen vergelijkings materiaal aanwezig is, getoetst zal worden aan gelijksoortige objecten. In die geest zullen de gemeentebesturen worden ingelicht. De heer Bommer, (Arb.) vraagt als de minister ervan overtuigd is dat er een bevredigende toestand zal ont staan welk bezwaar hij er tegen kan hebben de gemeentebesturen, die niet bevredigd zijn, gelegenheid te geven nieuwe voorstellen aanhangig te ma ken. Spr. dient een motie in, waarin erep wordt aangedrongen de gemeentebe sturen alsnog in de gelegenheid te stel len voorstellen in te dienen om de huurverhoging van de met steun inge volge de beschikking bijdragen wo ningbouw 1948 gebouwde woningwet woningen tot een lager percentage te beperken, indien zij menen, dat anders het huurpeil van deze woningen zen uitgaan boven dat van gelijkwaardige voor-oorlogse woningwetwoningen ter plaatse. In enkele regels melden wij nog DAT gisteren te Haam stede de zevende groep C.J. B.T.B.-ers is gearriveerd om hulp te bieden in de omge ving van deze gemeente, in Scharendijke, Eikerzee, Se- rooskerke, Ellemeet, ja over al waar hulp nodig is. Het zijn ditmaal zeventien flinke jonge veehouders uit de Al blasserwaard en nog meer ploegen staan gereed. DAT het Finse schip „Vir go", dat Zondagavond in de Scheldemond bij Deurlo aan de grond is gelopen, gister avond om half acht vlot is gekomen en op de rede te Vlissingen voor anker is ge gaan voor een nader onder zoek naar de schade. DAT door het Rode Kruis Donderdag 17 December des middags om half vier in het dorpshuis te Stavenisse ge schenken zullen worden uit gereikt aan 297 kinderen. De kleintjes tot 8 jaar krijgen speelgoed uit Zwitserland, die tot 12 jaar Amerikaanse „giftboxes" en de ouderen een mooie schooltas. DAT men ook in Zeeland weer op „boompjes" gaat vissen. Het klinkt weliswaar wat vreemd maar het is zo. In de Zeeuwse wateren groeien de zgn. „weer- boompjes" een zeegewas, dat in Amerika veel gevraagd wordt voor.decoratie van dameshoedjes. Engeland voerde vorig jaar een partij uit ter waarde van ongeveer acht millioen gulden. De moeite waard om het ook eens te proberen. zelf DAT op 28 Januari Haar lem in het teken zal staan van de propaganda voor het Zeeuwse fruit. Gisterenmid dag is te Goes de organisatie besproken, 's Middags wor den de leerlingen van de huishoudscholen verrast en 's avonds komen de huis vrouwen aan de beurt. Men verwacht 1300 bezoekers. Het belooft weer iets goeds te worden want de Zeeuwse fruitavonden zijn beroemd. DAT in Kapelle de vele klachten over het stinkgat, dat Berm heet, spoedig zul len verstommen. Met een dragline is men gisteren nl. begonnen deze „watergang" schoon te maken. Straks is de Stationssingel weer een der mooiste plekjes van deze gemeente. DAT in Goes op de 's-Heer Hendrikskinderendijk dr Vos uit Wolfaartsdijk met zijn auto tegen een boom reed toen hij een vrachtauto, die achteruit de weg opreed wilde ontwijken. De arts kon zich ditmaal zelf ver binden want hij had lichte ontvellingen opgelopen. Zijn auto was lelijk beschadigd. DAT voor het eerst na de ramp weer een postbode in Flaauwers is gekomen, waarmede in dit deel van Schouwen de postverbinding met Zierikzee weer is her steld. ROTTERDAM, 14 Dec. Over da eerste C.A.O. in het brandstoffenbe drijf, waarover Unie-Verkeer en werk gevers, zoals bekend, overeenstemming hebben bereikt, kan nog het volgende worden gemeld. Voor vaste en losse arbeiders komt er een vacantietoeslag van twee pro cent van het jaarsalaris. Voor de vaste arbeiders zal bedrijfskleding worden verstrekt, bestaande uit 'n manchester jas versterkt met leren rug en schou derbedekking. Verder verstrekking van een paar werkschoenen per jaar. Betreffende het z.g. kort verzuim (b.v. bij sterfgevallen, het afleggen van exa mens e.d.) zijn verbeteringen aange bracht. Verder is een arbitrageregeling ingesteld, waardoor bedrijf srecht- spraak mogelijk wordt. In de tot nu toe bestaande loonrege ling stond een bepaling (die geen ver plichting van hogerhand was) betref fende wasgelegenheid. Deze kwestie heeft nog de aandacht van heide par tijen. Zoals gemeld moet de C.A.O. nog door het college van Rijksbemiddelaars worden goedgekeurd. Ds Pontier eervol emeritaat verleend. MIDDELBURG, 14 Dec. De clas sis Middelburg der Geref. kerken heeft aan ds G. J. Pontier te Domburg en Westkapelle per ingang van 1 Jan. 1954 eervol emeritaat verleend. Ds Pontier werd in 1911 in het ambt be vestigd te Waardhuizen. Later diende hij lange tijd de kerk van Heerlen. Sinds 1949 diende hij de kerken van Westkapelle en Domburg. Genoemde classis benoemde ds Pon tier als opvolger van ir Steneker voor de arbeid der evangelisatie in de clas sis Middelburg. Ds Pontier hoopt zich mettertijd in Vlissingen te vestigen. Hij zal tot zijn dienstwerk in de evan gelisatie worden ingeleid D.V. Zondag 3 Januari 1954 in een bijzondere dienst te Vlissingen waar het zwaartepunt van de evangelisatiearbeid in de clas sis Middelburg is gelegen. DE BILT ZEGT: Iets zachter. Weersverwachting geldig tot van avond. DE BILT, 14 Dec. Veranderlijke bewolking met 1 ier en daar wat lichte regen. Overwegend matige Zuidelijke wind. Iets zachter.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1