ZWITSAL Hel Jen Europees leger inplaats van bezettingstroepen Geschiedenis van het Britse Imperium. BRflUfl Plan Van Zeeland voor de vrede Zou door ministers besproken worden Overdracht Noorse Kerst boom voor Rotterdam Wegen moeten binnen 17 jaar drastisch vergroot worden „Benzinediefstallen" opgehelderd Ruwe,geschaafde huid... fqenéést l jp Afschaffing van passencon- tröle aan Westduitse grens v&n Lonöinium tot Lonöon. Voor de tweede maal gerestaureerd West-Berlijn is volgeboekt Amerikaanse bommen werper neergestort Vijf en twintig jarige Nederlander met Prinses verloofd Het Scheide-Kijn-vraagstuk en de indijking van Zeeland. Vrij bewerkt door J. Harwood sas-set* stuzvoz. scheert sneller en miqUcL Laitsjau door Fransen ontruimd 5D,e Radio- bletigi oni Maandag 14 December 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 BRUSSEL, 14 Dec. Paul van Zeeland, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, heeft een plan ontworpen voor een algemene vredes regeling tussen Oost en West. Volgens Reuter zou dit plan vandaag door de ministers van de N.A.V.O. te Parijs besproken worden. Van Zeeland heeft deze voorstellen, die ook de steun hebben van België's voornaamste op positiepartijen, aan Eisenhower voor gelegd en hij besprak ze later ook met de Britten, met Adenauer, met de Fransen en met de Italiaanse pre mier. Volgens een zegsman, die in nauw contact staat met de Belgische rege ling, zou het „Plan van Zeeland" de volgende suggesties bevatten: 1. De Atlantische landen moeten de Sowjet-Unie een niet-aanvals- en wederzijds verdedigingsverdrag aan bieden. 2. Alle Sowjet-troepen moeten uit Oost-Duitsland worden terugge trokken, waardoor een gedemilitari seerd „buffergebied" zou ontstaan. 3. De Amerikaanse en Britse troepen moeten zich achter de Rijn terugtrekken. 4. Het Europese Leger, op te richten krachtens de voorgenomen Europese Verdedigingsgemeenschap, zou op Duits gebied worden gele gerd, tussen de Rijn en de geneutra liseerde Oostelijke zöne. Er zouden nog meer suggesties aan de hand zijn gedaan, doch deze zijn niet bekend gemaakt. Van Zeeland verklaarde: „De koude oorlog kan pas door een wereldrege ling worden beëindigd, daar alleen dan een ontwapeningspolitiek, welke atoom wapenen zou omvatten, mogelijk zou worden. Ditmaal via de aether ROTTERDAM, 12 Dec. Rotterdam zal, zoals sinds 1950 traditie is, van de Noorse hoofdstad Oslo dit jaar een kerstboom ten geschenke krijgen. De overdracht, op 16 December, ge schiedt ditmaal op bijzondere wijze. Door middel van de radio zal de bur gemeester van Oslo Bruynjulf Buil, het geschenk aanbieden. Zijn Rotter damse collega, mr G. E. van Walsum, dankt daarop, eveneens via de radio, Oslo. Zowel in Noorwegen als in Ne derland zal men deze gebeurtenis op de radio kunnen beluisteren. Voor ons land is dat via Hilversum 2, Woens dag 16 December 20.15 uur. De kerstboom prijkt, op Noorse wij ze getooid, telken jare op de Coolsin- gel, waar vele Rotterdammers des avonds heen gaan, om onder muzikale begeleiding kerstliederen te zingen. Ditmaal valt de overdracht van de boom in de lichtweek, die ter gelegen heid van het achtste lustrum van het Rotterdamse stvHenter' wordt ge houden. Nodig 60 millioen per jaar. UTRECHT, 10 Dec. Op het van daag te Utrecht gehouden Nederlandse Wegencongres heeft prof. Ir Th. van Wisselingh gezegd, dat volgens de voor spellingen, gedaan door de Dienst Ver- keersonderzoek, het verkeer in 1970 3% maal zo druk zal zijn als in 1950. Dit betekent, dat het nodig is vóór 1970 ongeveer 900 km weglengte te verbou wen tot wegen met vier verkeersstro- ken. Stelt men de kosten voor aanleg van een weg met vier verkeersstroken (type autosnelweg) op f 1.000.000 per km, dan zal derhalve tot 1970 f 60 mil lioen per jaar aan aanleg van nieuwe rijkswegen moeten worden besteed. Ook een groot aantal provinciale we gen zal aan het toekomstige verkeers- volume moeten worden aangepast. En ook in de steden zullen kostbare en In- -wijpende verbeteringen nodig zijn. Pompbediende draaide teller terug LINSCHOTEN, 11 Dec. Anderhalf jaar lang moest in het benzinelaadstation op Rijksweg no 12 onder Linschoten gere geld worden vastgesteld, dat benzine op geheimzinnige wijze verdween. Toen on geveer een jaar geleden twee Utrechte naren, Van der H. en de B. werden gear resteerd wegens serie diefstallen, waar onder ook die van uit dit benzinelaad station, meende men de daders te hebben gevonden. Hoewel deze mannen hun straf nog uitzitten, gingen de diefstallen door. Op geen enkele wijze kon worden vast gesteld hoe en door wie deze werden ge pleegd. Gisteren echter kon de rijkspolitie de hand leggen op een 23-jarige pompbe diende D.C.S.. Hij legde een volledige be kentenis af. Het bleek dat deze de benzine niet had gestolen, doch kans had gezien de teller van de pomp terug te stellen. Hierdoor was hij in staat gelden uit de kas van de baas te stelen. In een jaar heeft hij zo gevonden. Hoewel deze mannen hun straf stoken. De technici van de benzinemaat schappij hadden deze knoeierijen met de pomp niet voor mogelijk geacht. Ingezonden Mededeling (adv.) Bondsdaglid stelt voor: (Van de A.N.P.-correspondent). BONN, 11 Dec. Een socialistisch lid van de Duitse bondsdag heeft aangekondigd, dat hij bij het parlement een voorstel zal indienen om na de visa ook de pascontro le aan de Duitse grenzen af te schaffen. Vreemdelingen zouden volgens hem voortaan zonder vertoon van paspoort naar Duitsland moeten kunnen reizen. De bondsrepubliek zou daarmee een voor beeld geven, in de hoop dat dit straks door andere landen zou worden gevolgd. Sedert de Duitse grensbeambten niet meer naar een visum behoeven te vragen hebben zij echter een ander middel in de hand gekregen om de reizigers te pla gen. Iedere buitenlander, die de Duitse grens passeert, moet daar nu namelijk een formulier invullen, waarin hij alles moet opbiechten, wat ook in zijn paspoort staat. Naam, geboortedatum, geboorte plaats, plaats van afgifte van het pas poort en alle andere geheimen, die een paspoort pleegt in te houden, moeten bij iedere grensoverschrijding nog weer eens extra op een kaart worden geschreven, die, volgens de grensbeambten, bestemd is om „ergens" in een groot archief te worden gestopt. Zo heeft aan de Duitse grens de bureaucratie weer een stukje terug veroverd van het terrein, dat haar door welmenende politici was ontnomen IIIIIlllllillIIBIIIIIllillliilllllllll 5 De koningin dec Britten, Boadicea. weigerde zich echter aan de Romeinse veroveraars over te geven. Ook zij kon echter niet lang weerstand bieden: zij werd gevangen genomen en voor de rechter gebracht. Deze veroordeelde de dappere vrouw tot een aantal slagen met een rotting. 6 Zoals bij alle heidense volkeren speelde ook bij de Kelten de priesterstand een grote rol. Tijdens de veldslagen kon men dikwijls de pries teressen der Druïden in de voorste linie vinden met toortsen in haar handen. Desondanks dolven ook de Druïden het onderspit tegen Rome. Het Noorse passagiersschip „Stavan- ger Fjord" heeft tijdens een orkaan op de Atlantische Oceaan het roer verlo ren. Het schip, dat geen gevaar loopt omdat het twee schroeven heeft en daardoor nog bestuurbaar is, heeft 644 passagiers aan boord. ■■Illllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllfllllllllilil De grote Nederlands Hervormde Kerk op de Grote Markt te Wageningen werd twee maal in korte tijd verwoest. De eerste maal gebeurde dit in 1940 tijdens de gevechtshandelingen in Gelderland. De tweede maal in de jaren 1943f44 voor de bevrijding. Twee maanden was de restauratie van de Kerk gereed in 1943, toen hij weer in puin werd gegooid. Thans echter is men voor de tweede maal begonnen aan de restauratie, die al aardig vordert. Het betonnen skelet van de toren staat al, men is thans bezig met het om- mantelen van dit skelet. De Kerk in de steigers. BERLIJN, 14 Dec. De hotels te West-Berlijn zijn bijna volgeboekt, in verband met de Viermogendheden-con- ferentie, die naar men verwacht op 4 Januari zal beginnen. Sommige hotel-directeuren vrezen vor dering van kamers ten behoeve van de conferentie-delegaties, doch deze vrees wordt ongegrond genoemd. Men schat evenwel, dat er meer dan duizend pers en radiomensen voor de conferentie vernacht kunnen worden. Het West-Berlijnse stadsbestuur heeft Inmiddels honderdduizend Mark uitge trokken voor de voorbereiding van de conferentie. Ook de postdienst bereidt zich voor op extra drukte door het plaatsen van een aantal telefoontoestel len en telexapparaten. Ook komt er een extra toestel voor het overzenden van foto's. EL PASO (Texas), 12 Dec. Een B—36 bommenwerper van de Ameri kaanse luchtmacht is bij El Paso in Texas tijdens een sneeuwstorm tegen een berghelling gevlogen. Alle negen inzittenden zijn om het leven geko men. .Het tiènmotorige vliegtuig wilde een landing maken op een nabijgelegen vliegveld. Dochter van Koning Boris III van Bulgarije MADRID, 12 Dec. Ex-Koningin Joanna van Bulgarije heeft öe verlo ving bekend gemaakt van haar 20- jarige dochter Prinses Marie Louise met de 25-jarige Jack Roosmale-Nep- veu, een telg uit een oud Nederlands geslacht. Roosmale werd in Petroria geboren toen zijn ouders met vacantie in Zuid- Afrika vertoefden. Hij werd in ons land en Engeland opgevoed, doch vol tooide zijn opleiding aan de universi teit te Genève. Hjj woont thans te Madrid, waar hij een leidende functie vervult bij de uitgeverij van het dagblad „Selecciones Espano". De twee jong verloofden hebben el kaar leren kennen op een bal in Ma drid. Zij zijn beiden zeer sportief en houden veel van paardrijden, winter sport en onder water vissen. De lange, donkere, athletisch ge bouwde Roosmale zei: „Mijn verloofde en ik hebben veel met elkaar gemeen. Wij verschillen alleen van mening, wanneer ik bij het autorijden de kilo meterteller boven de honderd laat dansen!" Ingezonden Mededeling (Adv 1 Prinses Marie Louise wordt 13 Janu ari 21 jaar. Zij is vier jaar ouder dan haar broer, die als Simeon II van 1943 (na de dood van zijn vader, koning Boris III) tot 1946, toen de commu nisten in zijn land de macht overna men, koning van Bulgarije is geweest. De moeder van de prinses is een dochter van wijlen koning Victor Ema nuel van Italië. Koning Boris III, de vader van da prinses, volgde in October 1918, op 24- jarige leeftijd, zijn vader, Ferdinand I, op. Hij huwde koningin Joanna in 1930. In 1943 werd hij, volgens de Duit sers, plotseling ziek en na enkele da gen overleed hij. Berichten na de oor log, die nimmer officieel werden be vestigd, vermelden evenwel, dat ko ning Boris op de terugreis van zijn bezoek aan Hitier werd vermoord. Niet alleen in ons land brengt het zachte weer consequenties met zich. In Oostenrijk is er zo weinig sneeuw, dat men voor de skisport naar andere oor den moet omzien. Birmaanse troepen zijn een gecombi neerd land-, vloot- en luchtoffensief be gonnen tegen opstandige Karèns, die zich 30 kilometer ten Noorden van Moulmein hebben verschanst. BRUSSEL. 9 Dec. Met betrekking tot de besprekingen die te Brussel zijn ge houden tussen de heren Van Cauwelaert 6h Steenberghe over het Schelde-Rijn- Órobleem, schrijft „De Gazet van Ant werpen": „Op de vorige bijeenkomst, die begin van dit jaar te Den Haag werd ge houden, was de deskundigen opdracht ge geven een uitvoerig rapport op te stel len betreffende de globale kosten, die a aanleg van een Moerdijkkanaal t J zouden gaan. De nota moest as de verdeling dezer kosten tus- .jide landen opgeven. Naar verluidt, a -ó „De Gazet van Antwerpen", zou aueen van Belgische zijde een dergelijke onkostenbegroting zijn ingediend. Beves tiging hiervan konden wij evenwel niet krijgen omdat de onderhandelaars en de deskundigen overeengekomen waren over de onderhandelingen het stilzwijgen te bewaren. Niettemin mag worden aan genomen dat een nieuwe bijeenkomst bin nenkort zal worden gehouden. In diplomatieke kringen, aldus „De Gazet van Antwerpen", was men, na af loop van deze bijeenkomst, evenmin erg mededeelzaam. Personen, die in nauw contact staan met de onderhandelaars, lie ten zich optimistisch uit over het uitein delijke resultaat der besprekingen. An deren zien de zaken minder rooskleurig in en stellen de vraag of het probleem van een kanaal tussen Antwerpen en de Rijn niet voorbijgestreefd is door het Ne derlandse plan de Schelde-Armen in te dijken, waardoor de Zeeuwse eilanden in het binnenwater zouden komen te liggen. Hierdoor zou het Belgische bezwaar te gen de huidige verbinding langs Hans- weert vervallen daar de Rijnboten dan via dit kanaal in een binnenwater komen, waar geen getij meer is waar te nemen en waar op volle kracht gevaren zal kunnen worden. De verdeeldheid in het Belgische kamp, zo besluit het blad, zal zeker geen aansporing zijn voor Neder land om in te gaan op onze eisen." In de omgeving van Malvern in de Amerikaanse staat Iowa geraakte een met munitie geladen vrachtauto na een botsing met een andere auto in brand. Toen na twee uur eindelijk de gehele la ding granaten met korte tussenpozen in de lucht was gevlogen, ontdekten brand weerlieden tot hun verbazing, dat de twee chauffeurs nog in leven waren en slechts lichte verwondingen hadden op gelopen. 22. „Best mogelijk. Enfin, het zal nu weer -.vel gaan, wil ik voor je hopen. Vrouw en kind ook goed?" „Alle reden om dankbaar te zijn. 't Was gisteravond cri- tiek met Alice, maar, Gode zij dank, is het goed afgelopen' „Prachtig", lachte Weevil, om dan op te merken: „Die Rob Martin is, geloof ik, een beschermeling van je, niet? Heb je geen moeite gedaan, om hem van de drank af te krijgen?" Van de prins geen kwaad, antwoordde Ernst: „Ja, ik heb mü inderdaad veel aan hem gelegen laten liggen. Ik vond het verschrikkelijk, zo'n jonge vent. En het heeft resultaat gehad. Nu al een paar jaar gaat het uitstekend met hem. Nu gaat hij trouwen, zoals u gehoord hebt. Dat zal ook goed voor hem zijn". De jonker lachte spottend. „Ik bemerk, dat je het nog niet weet". „Wat bedoelt u?" vroeg Ernst ongerust. „Nu, dat je pupil het er lelijk bij heeft laten zitten. Man, hij heeft de eerste huwelijksaankondiging schitterend ge vierd. Borrel na borrel gedronken. Stomdronken zwaaide hij tegen de avond over het dorp. Hij zal nu wel zijn roes uitslapen. Lollig voor dat meisje". Het was, of de spotter er bepaald welgevallen in had, Ernst te kwetsen. Deze zat verplet, toen hij het relaas ver nam. Hij kon aanvankelijk geen woord uitbrengen. Kon het verhaalde schier niet geloven, maar ja, jonker Weevil vertelde het als een feit. Dat is erg", mompelde hij dan, maar toch zó, dat de ander het horen kon. „Ik dacht, dat hij er voor goed af was". „Ja, dat kun je /grijpen", spotte Weevil, nog steeds met die irriterende lach. „Je weet toch wel: een vos verliest wel zijn haren, maar niet zijn streken. Op zulke mensen kun je niet rekenen. Een tijdje blijven zij in het goede spoor, maar ten leste vallen ze toch". ,Ja, dat is één opvatting van het leven, maar niet de mijne. Lang niet altijd gaat dat op. Arme Rob! Ik had zulke goede verwachtingen van hem". „Ja, zo gaat het in de wereld. Je kunt je niet meer ver gissen dan in mensen". Daarbij keek Weevil opmerkelijk scherp de predikant aan. Waarlijk, Ernst moest zijn blik neerslaan voor deze wereldse man, die hij, in de grond, onsympathiek vond. Hij meende zelfs een moment, dat de jonker van alles op de hoogte was. Maar neen, dat kon toch niet. Toen de jonker de pastorie verlaten had, nam Ernst zich voor, de volgende morgen naar de smidse te gaan, om eens met Rob te praten. Hij was bekommerd over diens op treden. HOOFDSTUK IX. Moeder Martin scharrelde, nerveus, door haar woning. De laatste paar weken was er met Rob geen land te be zeilen. Hy was onverschillig, viel ruw uit. En dat kon toch niet aan haar liggen, want nu al geruime tijd had ze ge zwegen over zijn voorgenomen huwelijk met Kitty; het meisje zo nu en dan zelfs vriendelijk ontvangen, voorzover zij hartelijk kon zijn, want haar antipathie had zijn nog niet overwonnen, zou zij wel nooit overwinnen. Na het eerste onderhoud had Ernst nog eens uitvoerig met haar gepraat en inderdaad was haar stemming wat milder ge worden. Alleen was nog niet definitief geregeld, hoe het nu zou gaan, als het huwelijk voltrokken was: zij de wo ning uit of Rob en Kitty elders gaan wonen. Mogelijk zou dat ook wel in orde gekomen zijn, maar de laatste drie weken was er met Rob niets te beginnen. Zij wist niet, wat zjj aan hem had. Kitty was er ook in een paar weken met geweest. En nu daar kwam hij gisteravond dronken thuis Wat was er toch aan de hand? Verviel hij nu weer in zijn vorig leven, nu, nu hij op het punt van trouwen stond? Zonder verwijt had ze hem naar zijn bed geholpen en, overstelpt van verdriet en onrust, de nacht vrijwel slape loos doorgebracht. Zij verweet zich, dat zij, ondanks haar mildere houding, daarvan de oorzaak was. Had zij on middellijk de plannen van Rob en Kitty toegejuicht, dan zou het misschien niet zo ver gekomen zijn. Zij wist niet precies, wat zij doen zou. Op de gewone tijd, dat was altijd vroeg, was zij opgestaan. Het was erg mistig, koel weer. Spoedig had zij een lekker vuurtje in de keuken, waar behagelijke warmte heerste. Er hing een aangename geur van thee en geroosterd brood. Andere morgens had Rob zijn ontbijt allang gebruikt en was hij om deze tijd, acht uur, al minstens een uur in de smederij. Nu scharrelde daar alleen Piet A/Saeket, het knechtje, die eigenlijk niet wist wat aan te vangen zonder de baas. Er waren ook reeds twee klanten geweest, die weer verdwenen waren, toen zij vernamen, dat de smid nog niet present was; verdwenen met een begrijpend lachje: de man was zeker behoorlijk dronken geweest; hij zou wel een behoorlijke kater hebben. Moeder Martin had haar zoon laten slapen, maar nu overwoog zij toch, hem te gaan roepen. 't Was evenwel niet meer nodig. Want zjj vernam ge stommel en Rob kwam de keuken binnen, op zijn anders vriendelijk en open gelaat een norse trek. .Goeden morgen, Rob". „Waarom ben ik niet geroepen?" vroeg hij, zonder de groet van zijn moeder te beantwoorden. „Je lag zo lekker te slapen, dat ik je heb laten liggen", antwoordde zij, zonder een zinspeling te maken op zijn ge drag van de vorige dag. En onmiddellijk daarop: „Wat ga je nu doen; zonder eten aan het werk?" „Ja, ik heb geen tjjd om te ontbijten", zeide hij op dezelf de, norse toon. Maar zij ging tussen hem en de deur staan, zodat hij er niet uit kon. „Eén kopje thee dan, Rob. Je moet toch iets nemen. Kom, dat gaat zo niet.Ga nu even zitten en eet wat; alles is klaar". U de gehele dag een glad gelaat geven, dat kan alleen de Braun Shaver met het wonder lijk dunne elastische scheerblad. Vraag het (Jw vrienden en kennissen maar. Tienduizenden Neder landers gebruiken de Braun Shaver en zijn enthousiast. Voor hen is scheren geen last meer, want elke dag ervaren zij dat dit sublieme droogscheerappa- raat supersnel scheert èn bovendien uil-scheert als het mes van de barbier. Probeer het zelf. Uw winkelier zal U gaarne vrijblijvend een Braun Shaver demonstreren. BRAUN Standaard f.39.75 BRAUN de Luxe f.67.50 Imp. C. V. Hapé, Nwe Harengr. 11A'dam, tal. 48882 DIENBIENPHOE, 11 Dec. Laits jau, de hoofdstad van het Thai-gebied, 300 km ten Noord-Westen van Hanoi, is Donderdag door de troepen van de Franse Unie definitief ontruimd. Voor hun vertrek bliezen zij alle munitie depots en alle militaire installaties op. De ontruiming van Laitsjau, zowel door -nilitairen als burgers, is ongestoord verlopen. Er waren voorzorgsmaatrege- en getroffen om verrassingen door de /ij and te voorkomen. Je Franse legerbevelhebber in Indo china, generaal Wying, heeft op een persconferentie te Hanoi verklaard, te geloven, dat de werkelijke slag om het Thai-gebied op het punt staat te beginnen. BOHLEN TWEEMAAL BIJ MOLOTOF WASHINGTON, 11 Dec. De Ame rikaanse ambassadeur in Moskou, Charles Bohlen, heeft deze week tweemaal de aandacht van de Russi sche minister van Buitenlandse Za ken, Molotof, gevestigd op de voor stellen, die zijn vervat in de rede van president Eisenhower. Molotof kreeg een exemplaar ervan aangeboden. „Helper van Oostduitse vluchtelingen" gearresteerd. HILVERSUM, 12 Dec. De Hilver- sumse politie heeft de 30-jarige J. E. uit Amersfoort gearresteerd, die ervan verdacht wprdt zich aan een serie op lichtingen schuldig te hebben gemaakt. De man noemde zich vertegenwoordi ger van de stichting „Hulp aan Oost- Duitse vluchtelingen" en beschikte ook over briefpapier van deze stichting. Hij vervoegde zich voornamelijk bij directies van grote instellingen en be ter gesitueerden met het verzoek om een bijdrage. In vele gevallen gelukte hem dit. Inmiddels is vastgesteld, dat ■le man in Hilversum voor meerdere ïonderden guldens heeft verzameld. Jet geld zou hij uitsluitend ten eigen oate aangewend hebben. DINSDAG 15 DECEMBER 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de Ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Metropole- ork. en solist. (12.3012.33 Land- en tuin bouw. med.) 12.55 „Kamers op het Zui den." 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Lunchconc. 14.00 Gevar. progr. 14.50 Gram. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Kegeringsuitz.: J. van der Walle: „Curagao, Aruba, Bonaire, in woord en klankb. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Dit is leven", caus. 18.45 Gram. 18.52 Act. 19.00 Nws. 39.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Uitwisselingsprogr. van Eng. en Ned. Mijnwerkersgezelschappen. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Radio Philh. ork. en soliste (21.1021.25 „Ouders en kinderen", caus.). 22.05 „Ken een haan een ei liggen". 22.20 Clavecimbelrecital. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO; 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9,30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital, bas en piano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano spel. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Dansmuz. 14.00 Amerikaanse muz. kalei- doscoop. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Rep. of gram. 17.50 Mil. caus. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 „Paris vous parle". 19.10 Mil. ork. 19.30 Viool en altviool. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Lichte muz. 21.35 Med. 21.40 Lichte muz. 21.50 Amus. muz. 22.30 Buitenl. overz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.2024.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15, 13.30 en 13.45 Gram. 14.00 School radio. 16.00, 16.16, Koorzang. 16.30 Or- gelsp. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 en 18.25 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Zigeunermuz. 19.50 Syn dicale kron. 20.00 Verz. progr. voor de vrouw. 20.15 Voor de vrouw. 21.00 Gram. 21.15 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.5523.00 Nws. NCRV TELEVISIE PROGRAMMA. 20.1521.45 1. Journ. 2. Weerber. 3. Documentair progr. over kunststoffen. 4. Biljartdemonstratie. .5 Wedstrijd. 6. Dag sluiting.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3