VERKEER IN ITALIË IN DE WAR DOOR SPOORWEGSTAKING VAN WRIJVING TUSSEN ENGELAND EN FRANKRIJK IS GEEN SPRAKE Nieuwe landarbeiderswec spoedig te verwachten Fel protest tegen opheffing busdienst Sluiskil-Breda, via Antwerpen Oostduitsers bij conferentie der grote vier? PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Laniel (na omhelzing met Churchillterug in Parijs Franse traden dramat seerden bepaalde aspecten der Bermuda-conferentie k SNIPPER NIEUWS 1 Twee rechters op zetel? een Binnenkort stappen in de kwestie-Triest Prof. Dr Zernike ontving de Nobelprijs Goese Herfstactie werd groot succes Regering roept het leger te hulp „Weer bedreigt een onrecht de streek" Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2764, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Djjkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2657 Abonnementsprijs f 0,44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 12 DEC. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zondag: Zon op 8.40 u., onder 16.28 u. Maan op 12.28 u., onder u. Hoogwater Zondag 13 Dec.: Vlissingen: 6.23 u. 1.61 m., 19.04 u. 1.73 m. Terneuzen: 6.54 u. 1.83 m., 19.29 u. 1.96 m. Wemeldinge: 8.01 u. 1.40 m., 20.33 u. 1.64 m. Zierikzee: 7.38 u. 1.20 m., 20.17 u. 1.44 m. PARIJS, 11 December. De Franse premier Laniel is in Parijs terug gekeerd. Hoewel hij verheugd was, gezond en wel in het vaderland te zijn teruggekeerd, was Laniel toch een tikje boos en hij heeft direct na aan komst gezegd waarom. Een aantal Franse bladen heeft deze week ge schreven, dat het niet best botert tussen Engeland en Frankrijk. Churchill zou boze dingen gezegd hebben, omdat de Fransen het Europese leger- verdrag nog altijd niet hebben bekrachtigd en dit zou de vriendschappelijke betrekkingen tussen beide landen geen goed hebben gedaan en, wat be langrijker was, de kans op goedkeuring van het verdrag nog meer hebben verkleind. Laniel was er over verontwaardigd, want volgens hem is daar helemaal niets van waar. „Er bestaat algehele overeenstem ming tussen Frankrijk en zijn bond genoten over de grote doelen der internationale politiek. Ik ben ver baasd over de wijze waarop een ge deelte der Franse pers op een tijdstip dat ik op de Bermuda-eilanden de gastvrijheid genoot van de Britse pre mier en met hem onder één dak ver toefde, bepaalde aspecten der confe rentie heeft gedramatiseerd", zo be gon Laniel zijn verklaring, kort na aankomst. Hij vervolgde: „Te beweren, dat de FransBritse vriendschap thans een crisis doormaakt, is onzin, en ik kan niet zien wie er voordeel bij zou heb ben". NIET NUTTELOOS, De Franse premier, die practisch geheel hersteld is van de ziekte, die hem tijdens het laatste deel der con ferentie noopte het bed te houden, zei tenslotte: „Ik moet verklaren, dat de Ber muda-conferentie, waarop de Franse delegatie volkomen onafhankelijk en in overeenstemming met de wen sen der volksvertegenwoordiging, Frankrijks standpunt heeft uiteen gezet, voor ons verre van nutteloos is geweest. Ik hoop, dat wij binnen afzienbare tijd de zegenrijke gevol gen hiervan zien." MET CHURCHILL. Laniel is per vliegtuig via Londen naar Frankrijk teruggekeerd. Chur chill had hem n.l. uitgenodigd mee te gaan met de stratocruiser, die de Brit se staatsman naar Londen zou bren gen. Laniel had dit graag aanvaard en op het Londense vliegveld hebben beiden hartelijk afscheid genomen. BERLIJN, 11 Dec. Westelijke waarnemers te Berlijn hebben van daag voorspeld, dat Oost-Duitsland een vertegenwoordiging van geheel Duitsland bij de voorgestelde vier- mogendhedenconferentie zullen eisen. De belangrijkste aanwijzingen daar, toe waren artikelen in een Oostduits blad. De Oostduitse waarnemende pre mier Nuschke heeft verklaard, dat het zeer goed mogelijk is, dat Rus land zal instemmen met een bijeen komst van de grote vier. Geallieer de woordvoerders verklaren, dat Nuschke niet op eigen houtje tot zo'n uitspraak gekomen kan zijn en dat er tevoren met de regering en wellicht met Moskou over gespro ken is. Kerstvacantie voor ouden van dagen, GOES, 11 Dec. De ouden van dagen uit de rampgebieden worden in de gelegen heid gesteld op kosten en door bemidde ling van het Rode Kruis de Kerstdagen door te brengen in het Rode Kruishotel te Zeist. Deze aangeboden vacantie valt ln de week van 21—28 December. F 1 1 J 1 Ongeveer 700.000 behoeftigen en werkloze Westberlijners zullen in Ja nuari een kilo boter en anderhalf kg melkpoeder ontvangen als gift van de Amerikaanse regering. Bovendien ko men in Januari weer 270.000 voedsel pakketten van 6 kg inhoud naar de stad. Een staking bij een scheeps werf in Spanje, waarbij sinds 2 De cember j.l. 2000 man betrokken wa ren, is ten einde. Hedenmorgen om 9 uur vertrekt uit Rotterdam een aan vullingsdetachement Ver. Naties naar Korea. Vanmiddag om half drie zal de Nederlandse televisiestichting de rede, die president Eisenhower voor de V.N. heeft gehouden, uitzenden. Bij Drachten is een bus met 27 arbei ders in botsing gekomen met een per sonenauto. Hoewel velen verwondin gen opliepen, toen de bus tweemaal over de kop sloeg, werd niemand ern stig gewond. - Met 552 stemmen voor, 178 stemmen tegen en één blanco hebben de afgevaardigden van de Ned. Bond van J.V.'s op G.G. beslo ten de aangeboden overheidssubsidie te accepteren. - In Venlo hebben drie jongens van tien jaar zich in de avonduren toegang verschaft tot lo kalen van twee scholen. Zij namen er uit de lessenaars van de onderwijzers geldsbedragen weg. Onder het gejuich van de toeschou wers heeft Churchill zijn Franse col lega zelfs omhelsd en het was een toneeltje van volmaakte hartelijkheid en vriendelijkheid, dat in Londen des te meer aandacht trok, nu men ook daar kennis heeft genomen van het geen de Franse bladen over de Brits- Franse verhoudingen hebben geschre ven. FRANKFORT, 11 Dec. William Clark, de door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ontslagen opperrech ter van de Amerikaanse Hoge Commissie in Duitsland, die weigert zijn ontslag te erkennen, en zijn inmiddels reeds be- edigde opvolger Carl W. Fulghum, kwa men Donderdag in hetzelfde gebouw bij een. Clark, die volhoudt alleen met het Departement van Justitie te maken te hebben, nam als gewoonlijk plaats in het bureau van de opperrechter. Fulghum ging naar het kantoor een twintigtal me ter verder, waar hij tot nog toe als rech ter onder Clark zijn plaats had. De eerstvolgende zitting van het Hof van Beroep van de Hoge Commissie, waarbij de opperrechter altijd als voorzit ter optreedt, zou Maandag aanstaande moeten plaatsvinden. Clark heeft aan gekondigd dat hij zijn werk zal blijven doen. Mogelijk zal de zitting van het Hof uitgesteld worden, tot de kwestie met Clark geregeld is. D.U.W.-ARBEID IS KNOESTIG WERK Minister Suurhoff verdedigt zijn beleid (Van onze parlementaire redacteur.) 's-GRAVENHAGE, 11 December. „De tweede geestelijke verzorger van het Humanistisch Verhond in de arbeiderskampen is slechts tijdelijk aan gesteld, in verband met de watersnood, waardoor vele nieuwe kampen zijn opgericht. Tenzij de werkloosheid in andere delen van ons land toeneemt zal het Humanistisch Verbond het dus t.z.t. weer met één geestelijke ver zorger dienen te stellen. Een verzoek van r.k. zijde om een extra verzorger te mogen aantrekken is vandaag goedgekeurd." Zo deelde vanmiddag mi nister Suurhoff in de Tweede Kamer mede. Hij zou gaarne zien, dat de godsdienstige verzorgers minstens eenmaal per week de kampen bezoeken. Om dit te bereiken is hij bereid het werk der Kerken in dit verband nog meer financieel te steunen. Zij hebben reeds een voorsprong op het Hu manistisch Verbond, dat zelf zijn lectuurverspreiding en bureaukosten moet betalen. De Kerken ontvangen daarvoor een subsidie. Nieuw Zuid-Slavisch voorstel BELGRADO, 11 Dec. Naar in gewoonlijk betrouwbare kringen in Belgrado verluidt, bestuderen de Westelijke mogendheden thans een Zuid-Siavisch voorstel om Italië zeg genschap over de stad Triest te geven en Zuid-Slavië de souvereiniteit over de zóne „B" van het vrije gebied van Triëst, zulks als voorwaarde voor een inleidende conferentie over de kwes tie Triëst. Dit voorstel zou de Zuidslavische minister van Buitenlandse Zaken, Po- powitsj, Zondag hebben gedaan aan de Amerikaanse, Britse en Franse di plomatieke vertegenwoordigers in Bel grado. Hij zou de Westelijke voorstel len om Italië de souvereiniteit over de gehele zóne „A" te geven vóór met de inleidende conferentie zou worden begonnen, hebben verworpen, aange zien dit zou neerkomen op uitvoer, ng van het Brits-Amerikaanse besluit v_n 8 October. In Londense diplomatieke kringen js Vrijdag verklaard, dat de V.S., En geland en Frankrijk, naar verwacht wordt, binnenkort nieuwe stappen zullen ondernemen om te komen tot een vijfmogendhedenconferentie. In het Westen bestudeert men thans middelen om de kloof tussen de Ita liaanse en Zuidslavische voorwaarden te overbruggen, die, hoewel nog groot, toch aanzienlijk kleiner is ge worden, sedert de drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken zes weken geleden voor het eerst een vijf mogendhedenconferentie voorstelden, aldus deze zegslieden. De verkiezingen voor de colleges van Provinciale Staten zullen worden gehouden op 21 April 1954. De candi- daatstelling zal geschieden op 9 Maart 1954. Minister Suurhoff wenste een on derscheid te maken tussen godsdien stige en geestelijke verzorging. Om dit duidelijk te doen uitkomen is hij be reid om twee afzonderlijke posten daarvoor in de begroting op te nemen. Overigens had hem nooit enige klacht bereikt dat de samenwerking tussen de godsdienstige en geestelijke ver zorgers niet goed is. Integendeel, de verstandhouding schijnt best te zijn, „Ik ben geen humanist, maar als minister kan ik de ogen niet slui ten voor het feit, dat velen geen godsdienstige overtuiging hebben. Laat staan een binding aan de Kerk. Maar betekent dit dat deze mensen geen behoefte zullen heb ben aan geestelijk, zedelijk con tact?", zo vroeg de bewindsman. De groep van buitenkerkelijken mag zeker niet voor het Humanistisch Verbond gemonopoliseerd worden. De subsidieregeling is moeilijk te maken op grond van de omvang van het Humanistisch Verbond, of op grond van zijn invloed. Als er maar één man in nood is, moet men dan niet helpen? Zou men de vergoeding laten afhangen van het aantal sympathise- renden in de kampen, dan zou de strijd pas goed beginnen. Er zouden dan acties gevoerd worden in de kampen om sympathiebetuigingen. Arbeiders, die uit eigen beweging geen verkla ring zouden afleggen, zouden dan nu gaan instemmen met het werk van het Humanistisch Verbond. Daar zijn de Kerken niet mee gediend. KNOESTIG WERK. De D.U.W. heeft een historie, die begint bij de werkverschaffing van de dertiger jaTen. Die had een slechte naam. En deze naam leeft voort, ook nu er verbeteringen zijn aangebracht, aldus minister Suurhoff. Men moet oppassen dat men de D.U.W.-arbei ders geen minderwaardigheidscom plex aanpraat. D.U.W.-arbeid is maat schappelijke arbeid en geen „bezig houderij". Het is knoestig werk, waar voor men lichamelijk sterk moet zijn. Dank zij de D.U.W. zijn er in ons land grote dingen tot stand gekomen. Volgens minister Suurhoff kan dit alleen maar liggen in het feit, dat de arbeiders gedwongen wor den D.U.W.-arbeid te verrichten. Dat gaat nu veranderen. De be drijfsleiding zal zelf zijn mensen mogen uitkiezen. Evenals in het vrije bedrijf zal er dus selectie plaats vinden. Er kunnen altijd ar beiders zijn, die zich voor elke D.U.W.-arbeid ongeschikt vinden. Zij, die nooit willen werken worden tewerkgesteld op speciale objecten. Deze arbeiders worden dus ge dwongen. WERKGELEGENHEID. De politiek van aanvullende werk gelegenheid is de afgelopen zomer maanden geslaagd, zo constateerde de bewindsman tevreden. Maar we heb ben de wind mee gehad. De werk gelegenheid blijft in ons land kwets baar. Bij een crisis zullen we altijd te weinig objecten hebben. De D.U.W. heeft een voorraad aan voorbereid werk van f250 millioen, zijnde onge veer drie millioen manweken. De ob jecten, die deze zomer nog zijn uit gevoerd waren niet meer te stoppen. In de zgn. „donkere gebieden" zullen ook deze winter nog verschillende werken uitgevoerd. Natuurlijk alleen wanneer de werkloosheid dit vordert. Over een voorschottenregeling wordt advies gevraagd aan de Raad voor Emigratie. In het komende half jaar van 1954 zal de 200.000ste emigrant ons land verlaten. Staatssecretaris van Rhijn deelde mede, dat de nieuwe landarbeiderswet spoedig tot stand zal komen. De dis criminatie in de arbeidstijd zal daar door worden opgeheven. De Stichting van de Arbeid heeft een advies ge geven over een wettelijke regeling van de vacantie. Er bleken twee stro mingen te zijn. De één wil de vacan- tieregeling overlaten aan het bedrijfs leven, de ander wil de bestaande si tuatie afronden in een wettelijke re geling. Het zal de regering niet mak kelijk vallen deze materie wettelijk te regelen, maar als men probeert te tornen aan de huidige vacantierege- ling, dan zal de regering het initia tief nemen om dit te verhinderen. De debatten over deze begroting ook volksgezondheid is nog aan de orde gekomen worden Maandag voort gezet. GOES, 11 Dec. De Goese Herfst actie is boven verwachting goed ge slaagd. De omzet was, vooral de laat ste periode van twaalf dagen zo fan tastisch hoog, dat ruim f 2000.meer aan waardebonnen moest worden uit gekeerd dan oorspronkelijk de opzet was. Zoals bekend had het comité een begroting gemaakt van f~25.000.In totaal werd gedurende de tijdsduur van de actie f27.093 aan waardebon nen uitgekeerd. Zelfs van buiten Zee land werden inzendingen ontvangen van actie-bonnen. Het gemiddelde be drag dat uitgekeerd werd, bedroeg f 13,85, terwijl 2030 gezinnen voor een uitkering in aanmerking kwamen. Het merendeel der honderd winkeliers heeft spontaan, aan deze actie mede gewerkt. Het comité betreurt het ech ter, dat sommigen zich niet aan de afspraak hebben gehouden door b.v. de klant de vraag voor te leggen of ze waardebonnen wensen te ontvan gen of liever prijs zouden stellen op een bepaalde korting. Het kopend publiek heeft over het algemeen de actie zeer gewaardeerd, getuige de vele reacties die bij het comité binnen kwamen. Een klein aantal bonnen is niet terug ontvangen. Men schrijft dit echter toe aan het publiek zelf, dat zich niet voldoende van de gang van zaken op de hoogte stelde. Donderdagavond heeft Z.M. Koning Gustaaf Adolf van Zweden persoonlijk de Nobelprijzen uitgereikt. Prof. Dr F. Zernike, wien de Nobelprijs voor Natuurkunde werd toegekend ontvangt de prijs uit handen van Koning Gustaaf Adolf. (Tele Jo to). OVERHEIDSPERSONEEL DEED DAPPER MEE ROME, 12 Dec. In Italië is Vrijdag, het spoorwegverkeer vrijwel geheel komen stil te liggen, doordat meer dan een mil lioen staatsbeambten van diverse politie ke overtuiging het werk voor 24 uur hebben neergelegd om looneisen kracht bfl te zetten. Er werd slechts een beperkte dienst onderhouden door leden van vakbonden, welke niet aan de staking deelnemen, en door militairen. Voor alle regeringsge bouwen te Rome en bij de stations in het gehele land stonden politiemannen met machinepistolen. Alleen de hoger geplaatste functiona rissen bij de spoorwegadministratie wa ren op hun werk verschenen. In de voornaamste Italiaanse stations zaten, net als destijds in Frankrijk, bui tenlandse toeristen mistroostig op hun koffers. Andere waren gestrand in trei nen, die bij het ingaan van de staking op doodspoor waren gezet. Nederlandse Spoorwegen beschuldigd van immorele en a-sociale houding TERNEUZEN, II December. De Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen heeft het voornemen mede namens vele maatschappelijke en economische instanties een schrijven te richten aan de minister van Ver keer en Waterstaat, mr J. Algera. In dit schrijven zal fel geprotesteerd worden tegen het feit, dat de rechtsstreékse busdienst SluiskilAxelHulst naar Breda via Antwerpen, na de ramp ingesteld, zal moeten verdwijnen wanneer de veerdienst KruiningenPerkpolder weer in bedrijf wordt ge steld. „Het zijn de Nederlandsche Spoorwegen, die gekant zijn tegen de busdienst", zo heet het in het schrijven. „Wij wijzen op de immorele en a-sociale houding van de N.S. in deze. Immers het enige goede, wat de ramp ons heeft gebracht, wordt ons weer ontnomen." Tot dit schrijven is besloten in een protestvergadering, uitgeschreven door de K. v. K. in Zeeuwsch-Vlaanderen, die vanmiddag in Terneuzen is ge houden. De voorzitter van de Kamer van Koophandel, ir C. A. L. Horstman, riep in zijn openingswoord de mede werking van de vergadering in om stelling te nemen tegen een on recht, dat de streek weer bedreigt. De kwestie uit de doekjes doende, deelde ir Hortsman mee, dat de Z.V.T.M., die de busdienst naar Breda via Antwerpen exploiteert, een aan vrage heeft ingediend voor een defi nitieve vergunning voor de dienst, zo dat deze ook gehandhaafd kan blij ven bij het weer in de vaart brengen van de door de ramp uitgevallen veerdienst KruiningenPerkpolder. De directeur-generaal van het Ver keerswezen in Brussel deelde de Z.V.T.M. mondeling mee geen be zwaar te hebben tegen de bestendi ging van de dienst. De schriftelijke bevestiging van deze toezegging kwam echter niet, maar w«l een schrijven, waarin werd gezegd, dat na ingewonnen advies van de Belgi sche Spoorwegen en de Nederlandsche Spoorwegen de toestemming moest worden geweigerd. Gebleken is, aldus ir Horstman, dat N.S. bezwaar hebben gemaakt tegen de dienst, omdat men nu bang is, dat men op het traject Goes-Kruiningen- Roosendaal reizigers zal verliezen. Naar aanleiding hiervan werd in de vergadering opgemerkt, dat voor het eerst gesproken kan worden van een samenwerking tussen de Nederlandse en Belgisch Spoor wegen. „Zij het dan in negatieve zin", zo voegde men er aan toe. De schoen wringt dus in Nederland, zo ging ir Horstman verder. Een een voudig rekensommetje leert echter, dat N.S. bij handhaving van de bus dienst slechts 6 reizigers per trein zullen verliezen. Bovendien is door de busdienst via Antwerpen het al gemene reizigersvervoer van Z.- Vlaaqderen naar Holland toegenomen, zodat de N.S. op de trajecten vanuit Breda winst hebben geboekt. ARGUMENTEN. Door de voorzitter en de aanwezi gen werden o.a. de volgende argu menten voor handhaving van de bus dienst aangevoerd: De reis via Perk polder en Kruiningen duurt een half uur langer dan over Antwerpen. Ver der moet men gebruik maken van drie verschillende bussen, een boot en de trein. De reis via Antwerpen is daarentegen rechtstreeks en boven dien bedrijfszekerder. Bij mist en ijs gang op de Schelde valt immers de veerboot gemakkelijk uit. De busdienst zal verder de perso neelsvoorziening bij de grote indu strieën in de Kanaalzone stimuleren. Over het algemeen kan gezegd wor den, dat Z.-Vlaanderen door de bus dienst meer bewoonbaar zal worden. Van de zijde van de drie verschillen de vakbonden werd dan ook met klem op handhaving van de dienst aange drongen. Arbeiders elders in het land werk zaam kunnen vaker met verlof thuis komen. De rechtstreekse verbinding, zo werd nog gesteld, zal een gunstige invloed hebben op de bestrijding van de werkloosheid. Al de naar voren gebrachte argu menten zullen tevens vermeld worden in het schrijven, dat behalve de Ka mer van Koophandel mede namens alle gemeenten in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, enkele gemeenten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, de ver eniging van werkgevers in de Kanaal zone, K.N.A.C., A.N.W.B., K.A.B., C.N.V., N.V.V., de middenstandsver enigingen van Axel en Hulst, de ver enigingen voor vreemdelingenverkeer in Axel en Hulst, de Z.V.T.M., de B.B.A., landbouworganisaties en de polders en waterschappen aan de mi nister gericht zal worden. De gemeenteraad van Axel heeft zich reeds in een motie uitgesproken voor handhaving van de busdienst. De regering organiseerde met, behulp van autobussen en vrachtauto's van het leger en van particulieren diensten tus sen de voornaamste steden. De luchtver- bindingen tussen Rome en de belangrijk ste plaatsen in het Noorden en het Zui den werden uitgebreid. Ook zijn vrijwel alle P.T.T.-beambten niet op hun werk verschenen. Het inter communale telefoonverkeer lag stil en de post werd niet bezorgd. Zoals bekend, heeft de regering ge dreigd, strafmaatregelen te nemen tegen de rijksambtenaren, die aan de staking deelnemen. De rechtsgeoriënteerde vak organisaties besloten hierop, het werk voort te zetten. Regeringskringen zijn van oordeel, dat de staking, voor zover het de communis ten betreft, niet alleen een economisch doel heeft. Paradetrommen voor „Euphonia" GOES, 11 Dec. Het was van avond een belangrijk ogenblik voor de Goese harmonie „Euphonia", toen de heer P. Schrijver 4 paradetrommen en een grote trom voor de drumband overdroeg aan het bestuur. De gelden voor dit materiaal waren bijeen gebracht door verkoop van bonnetjes door jonge leden van „Euphonia". Vol trots heeft daarna op deze feest avond de drumband zich aan het pu bliek gepresenteerd en zo van zich laten horen, dat het daverde. De voorzitter, de heer Vermaire, bracht in welgekozen bewoordingen de dank over voor dit prachtige geschenk. Het verder programma van deze feestavond is zeer in de smaak ge vallen. Voor de pauze speelde „Eupho nia" onder leiding van de heer P. de Rooy, die zelf ook enkele klassieke stukken op de piano speelde. De rest van de avond werd gevuld met het opvoeren van 'n paar aardige schets jes en het optreden van een „tele- phaat". BRAND TE ZIERIKZEE ZIERIKZEE, 11 Dec. Vanmorgen omstreeks 11 uur ontstond brand in de nieuwe schuur van de heer L. J. H. Koopman aan de Platteweg te Zie rikzee. In deze schuur zijn tal van landbouwmachines gereviseerd en de vloer is doordrenkt met olie en ben zine. Waarschijnlijk is door het aan steken van een lucifer of het achte loos wegwerpen van een brandend peukje de vloerbedekking in brand geraakt. Ter plaatse aanwezige per sonen begonnen direct de brandbare massa de schuur uit te werken, ter wijl ook gebruik gemaakt werd van een tuinslang om de vlammen te blus sen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, behoefde niet meer in te grijpen. Enige binten in de schuur zijn gedeeltelijk verbrand, maar het is alleen te danken aan het feit, dat de schuur verder niet veel brand baars bevatte, dat erger werd voor komen. DE BILT ZEGT: Iets meer wind DE BILT, 11 Dec. Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen en over wegend droog weer. Zwakke tot ma tige Oostelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1