BEEE MA- Nieuws uit de Provincie. MATROZENSHAG DERMA Hel «erleJcn keerl «veer Van markt en veiling Handel in staal is aanzienlijk toegenomen* Geen fundamentele verschillen. KERK Huurbelasting nog steeds punt van over weging» Vrij bewerkt door J. Har wood Middelburg. 7 holen. Vlissingen. Donderdag 10 December 1953 ZEEUW F1 DAGBLAD Pagina Ministerraad van de K. S. G. LUXEMBURG, 9 Dee. De verga dering van de ministerraad der Euro pese Kolen- en Staalgemeenschap ls gis teravond na twee dagen van beraad slagingen, geëindigd. Daar slechts een deel van de agenda ls afgewerkt, zal de ministerraad op 21 December op nieuw in Luxemburg bijeenkomen voor de bespreking van drie belangrijke pun ten die zjjn overgebleven, namelijk de k-.vestie van de prijsvorming op de staalmarkt, die van het staatsexport- kartel en die van de maximumprijs voor schroot na SI Maart 1954. De voorzitter van de ministerraad, de Luxemburgse minister van Econo mische Zaken, Michel Rasquin, heeft verklaard, dat de ministers tot hun vol doening hadden kunnen constateren dat het volume van de handel in kolen, Staal, ijzererts en schroot tussen de lan den van de Gemeenschap sedert het in werking treden van het ILS.G.-verdrag, aanzienlijk ls toegenomen. Hü onderschreef volkomen het stand' punt van de Hoge Autoriteit dat de productie verder moet worden opge voerd, hetgeen alleen mogelijk is als tr ook meer van het geproduceerde wordt verkocht. Om dit te bereiken moeten de prijzen worden verlaagd en hiervoor is weer nodig dat de indus trieën met behulp van nieuwe inves teringen worden uitgebreid en gemo derniseerd. Het totaal van die plannen voorziet op het ogenblik in een verhoging van nding Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oasselte, A. J. Rood- zant, cand. te Gasselterboerveen. Bedankt voor 's-Grevelduin-Capelle, D. van der Ent Braat te Opheusden, Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwlande, J. van irden te Drachstercompagnie; te Kei OP Jppenhuizen, H. Riezebos te Wage- Hingen. Bedankt voor Nieuw-Loosdrecht, O. van Noort te Nieuwendyk (N.-B.) Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Wildervank-Veendam, mej. Da M- P. Stol te Groede, Geref. Gemeente. Bedankt voor Lisse en Taterson (U.S.A.), J. W. Kersten te Gene- muiden. Rectificatie. Oud-Geref. Gemeente. Tweetal te St. Philipsland, M. A. Mieras te Krimpen a. d. IJssel en Ed. du Marchie van Voorthuysen te Leer- sum. de staalproductiecapaciteit der zes landen tot vijftig millioen ton per jaar. Thans bedraagt die capaciteit tussen de 42 en de 44 millioen ton. Het zal een belangrijke taak voor de gemeen schap zijn de investeringsplannen van de zes afzonderlijke landen met elkaar te harmoniseren, aldus Rasquin. Enige leden van de Hoge Autoriteit zullen in het begin van het volgend jaar naar Amerika gaan om met de Amerikaanse regering officiële onder handelingen te voeren over het sluiten van een lening ten behoeve van het investeringsprogram. Op het gebied van de kolenproduc- tie, die thans 240 millioen ton per jaar bedraagt, streeft men er naar de capa citeit van de gemeenschap op 285 mil lioen ton te brengen, aangezien er ook voor het verbruik een perspectief van 285 millioen ton bestaat. De mogelijkheid van nauwe samen werking der gemeenschap met andere landen, zoals Engeland, Oostenrijk en Zweden, zullen worden bestudeerd door een speciale commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van de minis ters en van de Hoge Autoriteit. Tenslotte hebben zowel de Belgische minister van Economische Zaken, Du- vieusart, als zijn Luxemburgse collega, Rasquin, verzekerd, dat er op deze zit ting van de ministerraad in het geheel geen fundamentele verschillen van me ning tussen de zes ministers omtrent de door de Gemeenschap te volgen po litiek naar voren zijn gekomen, al was men het op détailpunten soms niet ge heel eens met elkaar. Tevens verklaarden beide ministers, dat ook tussen de ministerraad en de Hoge Autoriteit een grote mate van eensgezindheid omtrent de principiële grondslagen van die politiek had ge heerst. KAROLUS ZIET HET SOMBER IN. Er volgde een wandeling van een kwartier, langs diepe afgronden en grillig gevormde rotsen. Het land schap veranderde niet. Ka- rolus vond het gesprek dat Pieter met Manetoet voer de véél minder belangrijk dan het geknor in zijn maag. Het beest had hon ger en fladderde nerveus van links naar rechts op zoek naar een wormpje, een vliegje of een groen blaadje. Hij vond niets. Geen grassprietje voor de honger en geen druppel water voor de dorst. „Wie had ooit kunnen denken dat ik nog eens op de maan zou moeten sterven!" jammerde hij. „Eerst wordt ik natuurlijk verschrikkelijk mager en dandanzal mijn ge raamte hier ergens in deze woestenij liggen. Deze gedachten brachten de vogel geheel van de wijs. Zijn ogen schoten vol tranen en hij snelde naar Pieter om zijn hart te kunnen uitstorten. „U ziet het!" sprak Pieter tot Manetoet. „Dat beste beest is aan het eind van zijn latijn en ik lust eerlijk gezegd ook wel wat!" „We zullen er nog een schepje opgooien!" antwoordde het mannetje, meteen grotere stappen nemend, „we zijn nu vlak bij huis en daar kunnen jullie je buikjes dik eten!" Ze kwamen bij een rots die aanmerkelijk groter was dan de anderen. Manetoet leidde onze vrienden een spelonk in, ontstak een lamp en ging hen toen voor door de donkere gangen. Ingezonden Mededeling (adv). VAN ROSSEM S %/>CELES^ Ds A. Snethlage overleden HEEMSTEDE, 8 Dec. Heden overleed In zijn woning de 78-jarige Ned. Herv. emeritus-predikant Aibertus Snethlage. In de classis Haarlem was hij een bekende figuur, vooral door zijn twintigjarige Werkzaamheid als scriba van het clas sicaal bestuur. Hij diende Heemstede van 19031925 en stond vervolgens tot zijn emeritaat in 1942 te Spaarndam. Ds D. A. Vorster overleden ARNHEM, 9 Dec. Op 73-jarige leeftijd is te Arnhem, waar hij Ongeveer een kwart eeuw de Vereniging van Vrijzin nig Hervormden heeft gediend, de emeri tus-predikant ds D. A. Vorster, overleden. Hij diende o.m. de gemeente Renesse. DEN HAAG, 9 Dec. Het blijkt thans, dat de vorming van een egalisa tiefonds of een huurbelasting voor mi nister Witte nog steeds een punt van overweging uitmaakt. In zijn Memorie van Antwoord zegt de minister name lijk, dat de verdeling van de huurop brengst, eventueel door middel van een bijzondere belasting, een probleem ls, dat niet zonder meer kan worden voor bijgegaan en hij blijft van mening, dat er aanleiding bestaat om bjj verdere stappen op het gebied van de sanering der huurprijzen dit vraagstuk nader te bekijken. Dan zal het snel genoeg blij ken of het billijk en practisch ls om een dergelijk fonds te vormen of een huurbelasting in te voeren. In zijn memorie komt de minister nog met een nieuwtje. Hij is namelijk n.a.v. de opmerking, dat een huurbif- slag ook wenselijk ls voor ouden van dagen, die met woningwetwoningen te vergelijken woningen bewonen bezig met een regeling m.b.t. nieuwbouw van huizen en tehuizen, die in het kader van de premie- en bijdrageregeling woning bouw 1953 speciaal ten behoeve van be jaarden tot stand worden gebracht. Gemeenteraad. Cadzand krijgt geen vuilnis auto In de raadsvergadering van Cadzand deelde de voorzitter naar aanleiding van een in de vorige vergadering ge stelde vraag mee, dat het de gemeente financieel niet mogelijk is om een vuil nisauto aan te schaffen. Besloten werd een subsidie te ver lenen van f 0.27 per inwoner aan het Maatschappelijk werk in Zeeuwsch- Vlaanderen. Na enige bespreking werd de jaarlijkse subsidie, groot f 15 van het Zeeuws Oorlogsmuseum ingetrok ken. In tijdelijke dienst werd benoemd als gemeente-arts de heer G. Hage. Bij de behandeling van de begroting 1954, die werd aangenomen, sprak de voorzitter zijn voldoening uit over het feit, dat de financiële toestand van de gemeente gezond te noemen is. Oesterexport over November 1953 YERSEKE, 9 Dec. In de maand November werden in totaal 2.470.037 oesters verzonden, dit is ongeveer 10 pet minder dan vorig jaar. Naar Holland werden verzonden 128.311 stuks; België 2.208.640 stuks; Engeland 8.500 stuks; Duitsland 86.500 stuks en naar andere landen 28.086 stuks. Vergadering Zevac. In de vergadering van de Zeeuwschvlaamse automobielalub „Zevac" werd het gezinslidmaatschap vastgesteld op f 15.Een kaartlezer zon der auto kan lid worden tegen de lielft van de contributie. De voorzitter deelde nog mee, dat voor het kampioenschap alle ritten moeten worden gereden. (Vlp^erWng f A dv 1 grote tube thans 95 c. 19 Vermoord! Wie kon dat nu toch gedaan hebben? vroeg hij zich af met bleke, trillende lippen. En wat moet er nu gedaan worden? „Denkt u, dat zij vermoord is?" fluisterde Beaver. „Ik vermoed van wel, Ben". „En wat moeten wij nu doen, dominee?" „Daar sta ik juist over te denken. Allereerst moet de politie ge-/aarschuwd worden. Als jij nu naar de veld wachter in Wynsdale wilt gaan en'hem op de hoogte stel len, dan zal ik hier blijven tot je terugkomt". „Ja, dominee", antwoordde Beaver snel, blij, dat hij het lugubere toneel verlaten kon". Ik wilde er al heengaan, toen ik u zag. Ik zal gauw voortmaken". In een minimum van tijd was hij verdwenen, Ernst alleen achterlatend met de dode. Diens geest, toch al niet helder van al het gebeuren, was nu als het ware beneveld. Hij kon niet doordenken. Alleen voelde hij flauw, dat dit een keer punt in zijn leven was. Gisteravond had zij in zijn stu deerkamer gestaan, in de volle kracht van haar leven, en thans lag hier haar ontzielde lichaam. Hij herinnerde zich, dat hij de vorige avond zich had af gevraagd, of God soms van plan was, het vraagstuk, dat plotseling in zijn leven gekomen was, op te lossen door hem zijn Alice te ontnemen. De angst, die hü op dat mo ment geleden had; zün hartstochtelijk gebed tot God alles stond hem opeens helder voor de geest. Nooit, nooit geen moment, had hij kunnen vermoeden, dat de slag neer zou komen op deze arme vrouw, die hem bedreigd had. Vreselijk! Vreselijk! De dood, die zij geveinsd had, was nu werkelijk tot haar gekomen. Nu was er geen vergissing meer mogelijk. Was dit de straf voor haar bedrog? En als dat zo was, wat zou dan zijn deel zijn? Hij bedekte het gelaat met de handen en sidderde: zyn zonde zou ontdekt worden door dit dode lichaam. Had zij niet de overtuigende bewijzen tegen hem, bij zich? Een onweerstaanbare begeerte kwam bij hem op, haar kleren te doorzoeken. Had hij er soms geen recht toe? Wie meer dan hij? Had hij niet volkomen het recht, de bank noten en de wissel uit de zak van die dode vrouw terug te nemen? Het was zijn geld; niemand anders had er recht °P- H:j knielde neer naast de dode vrouw en wilde gaan on derzoeken. Maar opeens scheen de vreselijke stilte van het bos te worden afgebroken. De lucht scheen vol stemmen. De naakte takken der bomen wezen met him dunne, spook achtige vingers naar hem, als om hem aan te klagen. Het was, of zijn hand met een stalen vuist werd tegengehouden. Hij sprong op. Neen, hij kon dat lichaam niet onderzoe ken. Hij moest de gevolgen afwachten, welke die ook wa ren. Dus bleef hü staan, geleund tegen de boom. Om even later, op het bosp-d, stemmen te horen: Benjamin Beaver kwam met veldwachter Thorn aanlopen. Deze laatste groette door aan zijn uniformpet te tikken. „Een droevig geval, dominee", zei hij. „U behoeft niet langer te blijven voor het onderzoek. Ik hoor u wel nader voor het procel-verbaal". Ernst gaf geen antwoord, maar beduidde met een enkel gebaar, dat hü nog even wilde büjven. Eerst nam Thorn de omgeving op en de manier, waarop het lichaam lag, aantekeningen in een zakboekje makend. Daarop doorzocht hij de kleren van de vrouw, terwül Ernst zijn bewegingen angstig volgde. Maar enerzijC tot zün verbazing, anderzüds tot zün ver lichting werd er letterlük niets gevonden dan een onge merkte zakdoek en het portret van een jongetje van onge veer twee jaar. Op de achterzüde van de foto stond de naam van een fotograaf in Canada. Ernst sloeg een blik op het portret. Hü had een donker fluwelen pakje aan en een hoed met grote veren op het hoofd. Aan een koord om zijn hals hing een trommel en hij hield twee trommelstokken in de handjes. Kon kon dat jongetje zijn zoon zijn? vroeg Ernst zich af. Zijn aandoening was zo groot, dat hü begreep, zichzelf te zullen verraden, als hij langer bleef. Daarom ging hij, met een korte groet, weg, na nog een laatste blik te hebben geworpen op Marie Brandon, die nu werkelijk dood was Hü bedacht, dat het geen zin had, naar St. Agnes te lopen. Door dit oponthoud was er geruime tüd verlopen. Hü vermoedde, dat de catechiseermeester wel waargeno men zou hebben en liep daarom terug naar de pastorie, waar hü in de huiskamer de barones ontmoette. „Goede morgen, Ernst. Je ziet nog zo bleek, jongen. Alice maakt het heel goed, hoor, en heeft naar je gevraagd. Je bent vlug terug, is het niet?" „Ik ben niet in St. Agnes geweest, moeder. Ik werd opge houden". „Opgehouden? Hoe?" „Er is gisteravond of vannacht in het bos een drama voor gevallen. Ben Beave vond er het lijk van een vrouw en riep mij er bij. Men vermoedt, dat zij vermoord is. Een schot in de borst". „Vreselijk jongen. Wie is die vrouw?" „Men weet het nog niet", zei hij zijn halve leugen. „Men" wist het niet, rlleen hij wel! „Ik zou het maar niet tegen Alice zeggen", merkte zij op. „Het zal haar zo schokken". „Het was niet mijn plan, moeder". Hü keek snel uit het raam. „Daar komt Mason. Die is een man van zijn woord". Hij sprong op, om de deur te openen. „U moet ook van alles tegeüjk beleven", zei de dokter, na „goeden morgen, dominee" te hebben gezegd. ,Hoehoe bedoelt u?" stamelde Ernst, even in de war. Nu, gisteravond uw vrouw en nu vanmorgen dat lük in het bos". (Wordt vervolgd.) „Dicky" In de grote zaal van het „Schutters hof" gaven de personeelsverenigingen van de belastingdienst op Walcheren en de Raad van Arbeid te Middelburg een gezamenlijke feestavond voor hun leden. Door eigen krachten werd het toneel stuk „Dicky", van Paul Armont, Ger- bldon en Manoussi, opgevoerd. Het stuk speelt zich af ln de hall van het kasteel van een oude Engelse Lord, die er een vreemdsoortige ho-bby op na houdt: het bestuderen van allerlei mis drijven en uitpluizen van detectivege schiedenissen. Het verheugt hem dan ook zeer, wanneer hij bestolen blijkt te zijn. Na veel verwikkelingen en komi sche situaties, waarin ook de liefde haar deei opeist, komt alles weer in orde. De regie was in goede handen bq de heer P. J. van den Berg, terwijl aan de toneelaankleding veel aandacht was besteed. Suriname-avond ln. de Noorderkerk werd een Suri naamse Zendingsavond gehouden. Allereerst was het woord aan de heer W. F. E. Smelik, die het zendingswerk in Suriname van dichtbij meemaakte. De heer Smelik behandelde in het al gemeen de geschiedenis van de Suri naamse negers én de periode, waarin de negers nog als slaven op de planta ges te werk gesteld werden ln het bij zonder. Na de pauze sprak de Surinaamse negergredikant en zendeling, de heer A. A. Axwijek. Deze spreker had als onderwerp het tegenwoordige Surina me gekozen. Door de blanken is hier ontzettend veel goed te maken. Een groot deel van de Surinaamse- negers heeft een toevlucht gezocht in de ein deloze oerwouden van Suriname om aan de wrede verdrukking en mishan deling door blanken te ontkomen. De Zending der Broedergemeente staat hier voor schier onoplosbare pro blemen. Het Christelijk onderwijs en de medische diensten schreeuwen om hulp. Onder de negers bestaat momenteel een enorme belangstelling voor het christelijk onderwüs- Voor de zending ligt hier nog een groot arbeidsveld braak. De heer Axwijek verduidelijkte zijn causerie met het vertonen van een tweetal films over landschap, bevolking en zendingswerk. Afstandmars K.N.G.V. Voor de jaarlijkse afstandsmarsen van het K.N.G.V., waarvoor een be paald aantal marsen en kilometers bin nen vastgestelde tijden afgelegd moe-, ten worden om ln aanmerking te ko-nog niet geruimd, men voor het Bondsonderscheidlngste- li', i n rr k u l; u rt ken c.q. diloma, slaagden van de Gym-1 Mooie promotie De commandant van de groep Rijks politie, de heer C. Griep, werd bevor derd tot adjudant. AARDENBURG Wederopbouwplan herzien. Ten einde in de toekomst te kunnen voorzien in het nijpend gebrek aan bouwgrond (nodig door de vervanging van de noodwonin gen en het opvangen van de aanwas der bevolking) is door herziening van het wederopbouwplan een uitbreiding gepro jecteerd, Zuidwaarts van Aardenburg. AXEL Chr. Plattelandsvrouwen vergaderden. In de Chr. Landbouwschool te Axel hield de afd. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.B.P.B. een geslaagde ledenvergade ring. Mej. C. S. de Regt uit Hoek gaf in drukken over haar reis door Canada, waarna mevrouw de Ruiter een kort ver slag gaf van de besturenconferentie in Birkhoven. Na de pauze hield de heer S. van Harn, hoofd der Chr. School te Zoutespui, een inleiding over „Lea". Jubileum-avond C.J.M.V. In de stamp volle zaal van „Het Centrum" heeft de Axelse C.J.M.V. „Waakt en Bidt" een ju bileum-avond gehouden, ter gelegenheid van het eeuwfeest van haar landelijke organisatie. De voorzitter, vicaris I. J. Wisse, sprak een toepasselijk openingswoord, waarna met samenzang o.l.v. de heer J. Smies en declamatie het eerste deel van de avond werd gevuld. Na de pauze werd door het C.J.M.V.- ensemble opgevoerd het blijspel „In an dermans schoenen" van D. de Gruyter, dat het publiek tot aan het „happy end" wist te boeien. Vicaris Wisse sprak een slotwoord. KAPELLE A.R.-kiesvereniging. In de vergadering van de A.R.-ldesvereniging, Kapelle-Bie- zelinge, heeft drs Römbout te Goes ge sproken over de Europese Defensie Ge meenschap. Dit werd op een zeer duide lijke wijze uiteengezet en er was dan ook een aandachtig gehoor. Verder was er een verslag van de de puta ten vergadering op 18 Nov. j.l. en sprak men over de candidaatstelling voor de komende verkiezingen voor de Pro vinciale Staten. Als nummer 1 werd ge steld de heer A Schout te Middelburg en als nummer 1 voor de centrale Goes de heer J. Balkenende te Kapelle. Kerkelijke verkiezing. Tot ouderling der Ned. Herv. kerk is benoemd de heer J. A. Minnaar en tot diaken de heer Jan Ruissen Lzn. Nog eenmaal per week veiling. Met in gang van deze week wordt er nog een maal per week veiling, van groenten en fruit gehouden, en wel op Woensdagmid dag om 1 uur. De voorraad fruit welke nog op de be drijven der kwekers aanwezig is, is heel gering geworden en de aanvoer is hier door van dien aard, dat alles in een dag verwerkt kan worden. In de koelhuizen is nog een flinke voorraad fruit, maar deze wordt thans nastiekvereniglng „Achilles" te Middel burg: Meisjes: A. Dingemanse; M. Huls- soon; K. Simonse; D. de Koning: L. Mesu; J. Marijs; N. van Steenhuijzen; K. Pleijte; J. Malgo, allen voor de le maal; J. Poppe; J. Wisse; B. de Leeuw; E. Poelman; J. Nieuwen-burg; C. Pels; W. den Herder; J. Kentin voor de 2e maal. Jongens: K. Nijssen; K. Clarlsse; J. Jacobse, voor de 2e maal en M. Kunst voor de 3e maal. Twaalf maal roos Door een aannemer is aangifte ge daan dat bij een werk aan de Kalk hokstraat sinds Zaterdag niet minder dan 12 ruiten zijn vernield. De politie zoekt nu de dader(s). Verschil van mening Bq een in aanbouw zijnd pand op de Nieuwendijk ontstond tussen twee aannemers een woordenwisseling over het werk. Deze liep zo hoog, dat er een vechtpartij ontstond, waarbij een der aannemers een hoofdwond en een ver wonding aan zijn arm opliep. Op het politiebureau is hij verbonden, waarna hü zün werkzaamheden kon hervat ten. En hij „bromde" door Doordat de bestuurder van een bromfiets, de heer G. uit Middelburg, geen voorrang verleende aan een per sonenauto, bestuurd door de heer E. uit Vlissingen, kwamen beiden in de Walstraat met elkaar in botsing. Per soonlijke ongelukken deden zich hier- bü niet voor. De voertuigen werden licht beschadigd. C.B.T.B.-vergadering. In de vergade ring van de afdeling Koudekerke van de C.B.T.B. werd besloten medewerking te verlenen aan het plaatsen van runderen van getroffen C.B.T.B.-leden tijdens de staltüd. Veel aandacht werd besteed aan da circulaires van het Prov. bestuur be treffende de wintercampagne, propagan da, enz. Met de Prov. secretaris, drs Knib- be te Goes, werden verder verschillende vragen en zaken uit het bedrijfsleven en op organisatorisch gebied besproken. KRABBENDI]KE BJB. De heer H. B. Pilaar, hoofd be scherming bevolking, heeft in het ver enigingsgebouw gesproken over „lucht bescherming" en „blokploegvorming". Ook werden nog twee films vertoond, n.L „De les van Londen" en „Buurmans buur man". De belangstelling was zeer gering. KRU1NINGEN AR. kiesvereniging. In de vergadering van de A.R.-kiesvereniging heeft de heer R. Zuidema te Goes het rapport van da commissie-Donner, betreffende de her ziening van het Program van Beginselen behandeld. OÜSt KAPELLE Ouderavond Chr. Schoolver. Op de jaarlijkse ouderavond van de Chr. school vereniging werd een film over het Chr. blindeninstituut „Bartimeüs" te Zeist vertoond, waarna het werk der leerlin gen werd bezichtigd. Het bestuur der school heeft een be langrijke beslissing genome»., betreffende het verzetten van de cursus van 1 April naar 1 September. Tot 1 Januari 1955 zal een tussenregeüng gelden, daarna zal toe lating voor het eerste leerjaar alleen plaats hebben per 1 September. OOSTERLAND Opheffing Centrale zk_»iken. De centrale keuken, die enige tijd in het Dorpshuis zetelde, heeft zijn werkzaamheden ge staakt i.v.m. geringe belangstelling ten gevolge van de toenemende reëvacuatie. ST. ANN ALAND Jaarvergadering IJsclub. In de jaarver gadering van de ijsclubvereniging „Sint Annaland", die onder leiding atond van de wnd voorzitter, de heer A. Burgers, bleek uit de verslagen, dat de vereniging momenteel 591 leden telt en dat er een nadelig salod was van f 174,53. Als be stuursleden werden herkozen de heren. A. Burgers en P. Goe'degebuure. In de vacature van wijlen de heer A. Boon, Werd gekozen diens zoon, de heer Jacs Boon. De pachtsom van het terrein werd verhoogd tot f 150.-. Er bestaan reeds plannen om bij e.v.t. vorst wedstrijden in hardrijden te organiseren en wel op de derde middag na opening van de baan. ST. PHILIPSLAND Eerste repetitieavond. Voor het eerst na de ramp heeft de muziekvereniging een repetitieavond gehouden. Wegens ge brek aan lokaliteit worden de repetities voorlopig nog in de loods van de heer Clarisse gehouden. óf'. MAARTENSDlJK Dader aangehouden? In verband met de poging tot diefstal in de woning van de alleen wonende mej. M. C. de Viet, heeft de rijkspolitie proces-verbaal op gemaakt tegen de kok K. de J., uit Delf zijl en varende op het motorschip Jo hanna de Velde. WISSENKERKE Winkel-actie, Door de Middenstands- vereniging te Wissekerke, was van 23 Nov.5 Dec. een Winkel-actie georgani seerd. 24 winkeliers namen aan deze actie deel. Maandagavond werd in hotel „de Kroon" deze actie besloten met het ver loten der beschikbaar gestelde prijzen. Wnd Burgemeester J. v. Halst sprak een kort woord, waarna onder leiding van de voorzitter der Ver. de heer R. Slotema de prijzen werden verloot. Zeer veel belangstellenden waren aanwezig. Tot slot sprak de heer Slotema een woord van dank tot alle medewerkers aan deze uitstekend geslaagde Winkel actie. GOES, 9 Dec. Bloemkool All 2526, BI 21, CU 8—10, Afw. 8—20; Spruiten AI 22 —25, A II 18, BI 19; Witlof AI 41, All 33— 35, Bil 2125; Kropsla 35; Groene Saij 35, Bil 2125; Kropsla 35; Groene Sa- voyekool 6; Boerekool 59; Uien 1.50; Prei 1314; Kroten 6; Peen 23; Andij vie 1927; Veldsla 21132; Spinazie 20; Knolselderij I 10—16, II 26. KRABBENDIJKE, 8 Dec. Export-Vei ling. Cox's Oranje Pippin AA 76, A 76.20, BC 54.20, Hl gr. 71, Hl 44.80; Goudrei- nette Hl gr. 25.90—26.60, Hl 19.30—20.80, HII 11.10—12.70; Jonathan Hl gr. 34— 31.10, Hl 27—29.50; Golden Delicious HI gr. 45.1048, HI 38. Gewone veiling. Goudreinette 818.80; Jonathan los 925, verpakt 3640; Cox's Orange Pippin 845; Sterappel 811; Zu re Bellefleur 514; Pr. v. Engeland 14 35; Golden Delicious 2733; Br. A. Lucas los 37, verpakt 4852. MIDDELBURG, 8 Dec. Aardappelen: Furore grote 8; Bintjes grote 8.9011; Meerlanders grote 78.90; Koopmans Blauwe grote 11.90. Fruit: Golden Delicious A 5455, BC 47, K 3239; Goudreinette AA 33, A 28, BC 22, I 19—29, K 12—20, K 12—20; Jona than I 33, II 14, K 6—21; Gieser Wilde man I 38; Saint Remy K 1820; Comtes- se de Paris I 42; Tomaten 21; Appels: Groninger Kroon I 22, K 11; Bellefleur 1516, II 67; Zoete Errogaard I 30; Appels val en kroet 38. Groenten: Bloemkool A 17—47, B 930, C 823; Savoyekool 5-12; Boerekool 6 10; Rodekool 810; Wittekool 5; Bospeen 824; Boskroten 5—9; Kroten per kg. 6 Veldsla per kg. 1744; Stoofsla per kg. 3062; Sladunsel per kg. 4648; Koolra pen 1011. EIERMARKT. Kipeieren 10V4; Poeljeeieren 9; Eend eieren 8; Kalkoeneieren 15; Ganseieren 25. De handelarenprijs voor eieren be draagt momenteel 2.13 per kg. SINT MAARTENSDIJK, 8 Dec. Uien egw. 5.605.53, bonken 4.94, drielingen 8.84. Aanvoer 50 ton. TERNEUZEN, 9 Dec. Bloemkool A 38—49, B 14—28, C 12—15 per st. Peen 1617 per bos. Andijvie 27, Kro ten 8, Rode kool 8, Sav. kool 1321, Witte kool 6, Waspeen 9—11, Prei 8 11, Knolselderij 1;7, Spruiten 32 3., Uien 4, Witlof 45—47 per kg. Fruit: Appelen: Golden Delicious H grof 38—50, H I 25—38, K 18—33, fabr. 918, Goudreinette H II 11.40— 12.70, K 9—18.20, fabr. 6.70—12, Jo nathan H grof 32.80—34.10, H I 28— 29.50, K 20—24.20, fabr. 7—17, Zoete appelen 915, overige soorten appe len 314. Peren: St. Rémy 1323. BERGEN OP ZOOM, 9 Dec. An dijvie 1823, Bloemkool AA 5270, A 29—62, C 26, Waspèen 15—23, Prei 812, Kroten 5, Spruiten 2853, Rode kool 8—12, Witte kool 6—11, Witlof 3359, Boerenkool 10—13, Schorse neren 2940, Savoye kool 711. uuAppelen: Goudreinette 1628, Jona- 12;'^rril^lïT'Sprulten 75—36;" Ablijvie'than 12—33. Peren: Comtesse de-Paris 12—27; Witlof 32—68; Sla per stuk 4^13; 43—42.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5