T ZEEUWSE PLAKKEBORO Nieuws uit de Provincie. Zwitsaletten KOU. GRIEP...! Uitslag Sint Hicolaas-puzzle. u Weg van sportkarretjes DE BUS IELDE Domburgse scholteren verrast Middelburg. Vlissmgen SLOTTE GJGME.JC.1M TGKAD t,N Oostburg krijgt cultureel centrum Jubileum in stilte Intocht met hindernissen Zierikzee. Duivententooostelling te Krabbendijke Dinsdag 8 December 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 ,lk had die dag nog al gedronken De 54-jarige ongehuwde vormer G. R te Apel doorn bleek, toen hjj zich dezer dagen voor de recht bank te Middelburg moest verantwoorden wegens dief stal van twee rijwielen te Kruiningen, al heel wat op z'n kerfstok te hebben. Toen zijn strafblad werd voorge lezen en we de straffen vlug optelden kwamen we aan 14 jaar gevangenisstraf. Ver schillende jaren had hij „in gesloten" doorgebracht we gens diefstal, terwijl hij een maal tot acht jaar was ver oordeeld, omdat hij in een boerderij ingebroken had en toen dit ontdekt werd, één van de twee op de boerderij wonende vrouwen dusdanig had mishandeld, dat ze stierf. R. was het week-end met verlof geweest en op 21 Sept. keerde hij weer terug naar Kruiningen om zijn werkzaamheden als grond werker bij het herstellen van de dijken te hervatten. Het regende op die dag een beetje en inplaats van aan het werk te gaan, belandde hij in de kroeg. Om een uur of drie wan delde hü in de richting van de Veerhaven, waar hij in een gedeeltelijk verwoest pand enkele fietsen zag staan, w.o. een mooi sport- karretje. R. eigende zich dit sportfietsje, dat niet op slot stond, toe en reed er achter elkaar mee naar het station, waar hij het ter verzending naar zijn woonplaats aangaf. 's Avonds zag hij nog maals een zo goed als nieu we sportfiets staan en ook dit rijwiel verwisselde van eigenaar om naar Apeldoorn opgestuurd te worden. Wat hij met deze fietsen wilde doen? Daar kon hijzelf geen antwoord op geven. De enige verklaring, die ver dachte voor de rechtbank kon afleggen was: „Ik had die dag nogal gedronken". De Officier van Justitie bedacht zich niet lang en eiste een jaar gevangenis straf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De collecten voor het vier de prinsenkind heeft te Wil- helminadorp 33,47 en te Kattendijke f 33,40 opge bracht. Deze collecte bracht te Heinkenszand 129,85 op. De oogstcollecte in de Geref. gemeente te Poortvliet had een opbrengst van 1.1,75. Te Westkapelle lag de op brengst va deze collecte in de Geref. gemeente nog iets hoger: 1.308,11 bedroeg het totaal. Eenzelfde collec te gehouden in de Geref. kerk van die paats, bracht f 776 op. Voor Kinderzorg werd te Westkapelle 69,50 bij el kaar „gerammeld", voor de Is- aël- er Egypte-zending f 43,01 en voor het Ned. Bij belgenootschap 86,50. De te St Annaland gehou den collecte ten bate van de- ontheemden heeft 115,40 opgebracht, terwijl de op brengst van de collecte ten bate van de Geref. Zen- dingsbond in deze plaats 47,80 opbracht. De collecte voor de zen ding te Oegstgeest heeft te Westkapelle f 395.37 opge bracht, terwijl de dank dagcollecte een opbrengst had in de Ned. Herv. kerk van die plaats van f432. In de Ned. Herv. kerk te Wemeldinge heeft deze col lecte opgebracht f793. De aeoutanc Aan spanning ontbrak het Zaterdag niet in de Dishoek te Koudekerke, waar Krab- bendijke II voor de compe titie een voetbalwedstrijd speelde tegen het tweede elftal van die plaats. Met veel bravour wierpen de spelers zich in de strijd en ook de debutanten, die die dag het eerst de voetbal- vreugde in de ware zin des woords smaakten trokken flink vein leer. Er viel nog al eens een overtreding te constateren, maar de scheidsrechter stond z'n mannetje. Er ontging deze man niets. Ook niet toen een der Koukerkenaars een vrije trap veroorzaakte. Wie schetst echter de verbazing van spelers, scheidsrechter en publiek, toen een der de butanten van Krabbendijke de bal als een ervaren speler in de nek legde om deze alsof het een -in- gooibal was, naar een mede speler te werpen. Hoewel de referee van schik z'n fluit bijna niet kon hanteren, ging het toch niet op. Of de bewuste speler een beetje rood in de dek is geworden, is ons niet bekend.... De Sint als detective Bij een opticien in Vlis- singen werd. door St Nico- laas een pakje bezopgd, ^et- welk een splinternieuwe verrekijker bleek te bevat ten. Aan het nummer zag de opticien, dat de kijker uit zijn eigen winkelvoorraad afkomstig was. In een ano niem briefje, dat bij de sur- price was gevoegd, deelde de schrijver mede, dat zijn zoontje deze kijker thuisge bracht had, zeggende, die gevonden te hebben. Bij langdurige ondervraging e- kende hij echter de verre kijker gestolen te hebben. St Nicolaas was zo vriende lijk dit karweitje even op te knappen. Zaterdagmorgen kwam St Nicolaas aan alle leerlin gen van de Chr. school te Domburg een grote chocolade letter S brengen. De Sint vertelde, dat hij op zijn reis met zijn schip van Spanje naar Nederland op zee de Sibajak was tegengekomen, die op weg was naar Aus- stralië. De Sibajak had het schip van St Nicolaas ge praaid en de gezagvoerder van het Lloydschip, kap. Frits de Jonge had toen door zijn scheepstoeter geroepen of de Sint op zijn verjaardag aan alle kinderen van de Domburgse school, die de Sibajak heeft geadopteerd, een chocoladeletter S zou willen brengen met de groe ten van de Sibajak. De Sint zei, dat hij dit zo'n aardig idee had gevonden en daarom graag aan het verzoek had voldaan. St Nico laas informeerde of de Domburgse jeugd niet zou ver geten voor kerstmis en nieuwjaar aan hun vrienden op de Sibajak, die deze dagen ver van huis op zee moeten vieren, een stapel gezellige brieven te schrijven. Er werd hem toevertrouwd, dat er reeds een kist met kerstca deautjes, allemaal met een aparte brief, uit Domburg op weg was naar de Sibajak. Een nobel gebaar Het gezamenlijk personeel van de aannemers van het dijkherstel te Ouwerkerk heeft Sint Nicolaas in staat gesteld alle kinderen tot 14 jaar speelgoed te ver schaffen. Aan de kinderen, die op Ouwerkerk verblijven, is namens de Sint door een deputatie van dijkwerkers reeds een cadeautje overhandigde. Aan de burgemeester is nog een mooi bedrag ter hand gesteld ov voor alle kin deren van Ouwerkerk, waar zij ook verblijven, speel goed te kopen. Initiatie Het autovrachtvervoers- en sleepbedrijf van de heer C. v. d. Wekken te Zierik- zee bestaat Dinsdag 15 De cember 25 jaar. Nu is dit niet zo erg bijzonder, maar wel merkwaardig is, dat de neer van de Wekken een kwart eeuw geleden zijn be drijf met een spar paarden begon en de zaak nu bestaat uit 19 vrachtauto's, 1 tractor en 1 paard. Dit is vooral een bewijs van en verrassende groei, vooral als men be denkt, dat na de tweede we reldoorlog er zo goed als ..iets over was van het wa gen. ark 1 Februari 12 auto's onder water kwamen te staan. Na 4 weken draai de het bedrijf weer en nu is al het materiaal weer in dienst. Over initiatief ge sproken.... Gezien de vele ontvangen oplossin gen mogen wij gerust zeggen, dat er door vele lezers en lezeressen van „Zeeuwsch Dagblad" in de laatste da gen der vorige week „zwaar" gepuzzled is. Want ja, die puzzle was nu dit keer wel wat lastiger dan in voorgaande jaren. Je moest werkelijk zoeken op die advertentiepagina's. Juist wat wij voor onze adverteerders hebben moes ten! En wij kunnen ons voorstellen, dat er puzzelaars waren, die gezegd heb ben in zichzelf: „loopt er mee naar de pomp; ik vind het niet". Het is maar net hoeveel geduld men voor deze kar weitjes kan opbrengen. Maar alle hulde voor de puzzelaars, die hebben „doorgezet" en het tot een goed eind brachten. Eigenlijk hebben zij meer verdiend dan dit bedankje. Maarer is alleen maar één fiets weg te geven. En die gaqf naar Laurien Smit te Letoedorp. Zij is de gelukkige winnares van de nieuwe damesfiets, compleet met electrische lantaarn. Mej. Smit, heel hartelijk gefeliciteerd! Vanmiddag komt onze chauffeur wel even bij U langs!! En nu de oplossing. Die is als volgt Goes: Woensdagavond 9 Dec., 8 uur, Schuttershof, algemene bijeenkomst van de organisatie B.B. Zierikzee: Donderdag 10 Dec., 2 uur, Markt, officiële overdracht van de eerste ge- schenkzending landbouw werktuigen voor Schouwen en Duiveland. Middelburg: Donderdag 10 Dec., 2.30 uur, Geref. Jeugd- gebouw, Singelstraat, gewes telijke vergadering Bond v. Chr. Bakkerspatroons in Ne derland. St. Laurens: Vrijdag 11 Dec., 8 uur, vergaderlokaal, feestavond buurtvereniging „Voormalige wijk B". Op voering van het blijspel „Gijs bekijkt 't". Westkapelle: Hedenavond 8 uur, gemeenteraadsverga dering. Westkapelle: Woensdag 16 Dec., 7.30 uur, inwijding van het nieuwe kerkorgel in de Ned. Herv. kerk. Cadzand: Hedenavond, raadsvergadering. Agenda: Vaststelling begroting 1954 en benoeming van de heer C. Hage tot gemeente-ge- neesheer. St. Annaland: Vrijdag 18 Dec., 7 uur,Catechisatielo kaal, Ned. Herv. kerk, jaar lijkse advents- en kerst wij- dingsbijeenkomst van de vereniging van Jong Her vormden. Kapelle: Woensdag 9 Dêc., 2 uur, raadsvergadering. 1. Fabery de Jonge. 2. Van der Rest. 3. Meeuwsen. 4. Stoffenpaleis. 5. Goudswaard. 6. Gabriëlse. 7. Denevers. 8. Van der Reepe. 9. Speetjens. 10. Wasserij de Zon. 11. Sinke de Graag. 12. Van Westen. 13. Nonnekes. 14. A. R. d. Muynck en co. 15. Het Weefhuis. 16. Rie Minderhoud. 17. Koejemans. 18. Geschenkenhuis. Stichting schooltandverzorging Voor het leerjaar 1952/53 bedroeg het aantal deelnemende scholen 10, omvattende 50 klassen met een totaal aantal leerlingen van 1401. Uit de rap porten van de schooltandarts bleek, dat bij het eerste onderzoek 569 leer lingen werden behandeld. Het aantal vullingen bedroeg 835, het aantal extractie's 14. Niet behan deld werden wegens: goed gebit 808 leerlingen, om andere redenen 24. Bij het tweede onderzoek waren de cijfers als volgt: behandeld 349 leerlingen, aantal vullingen 426, aantal extractie's 32. Niet behandeld werden wegens goed gebit 1003 leerlingen, om andere redenen 29. Het vullingsgetal bleek in het verslagjaar lager te zijn geweest dan vorig jaar. De samenwerking met de zieken fondsen en de hoofden der scholen was zeer goed. Liefde in het spel Door de politie werd in de Spuistraat aangehouden een 17-jarig meisje uit Beu- ningen. Zij was van huis weggelopen, omdat zij verloofd was met een leerling van de Zeevaartschool en te weinig con tact met hem had. Zij is door de politie naar haar ouders teruggebracht. „Oost-West, thuis best" In het Havendorp werd aangehouden een 17-jarige jongen uit Nijmegen, die ook van huis was weggelopen. Ook hij is teruggebracht en aan zijn ouders over gegeven. Waar St. Nicolaas wel eens moeite mee had was dus het zoeken van „een passend geschenk". Kolom 8 van de puzzle, verticaal gelezen. Ingezonden Mededeling (Adv.) rillerig, lusteloos? Dan heeft de kou U te pakken! Blij! niet rondlopen, houd U warm en neem voor U naar bed gaat is de Sinicrxxaasii-.s ook uit de zak gekomen. Hij is voor Laurien Smit in Lewe- dorp. Boft die eventjes....! OOSTBURG, 7 December De ge meenteraad heeft, na daarover in een geheime zitting te hebben gesproken, besloten tot stichting van een cultureel centrum (herbouw voormalig Beursge bouw). In deze raadsvergadering werd aangeboden de begroting voor 1954, welke op 21 December a.s. zal worden behandeld. De begroting toont aan ontvangsten een bedrag van 1.131.574 en aan uitgaven 1.169.574, een nade lig saldo dus van 38.000. De kapitaal- dienst heeft een nadel.'g saldo van 155.079. De raad besloot 50 subsidie toe te kennen am de Stichting tot Bevorde ring en Exploitatie van de r.k. vlassers- school in Zeeuwsch-Vlaanderen. Even eens 50 werd toegezegd aan de Stichting Fruitteeltproefbedrijf Z. Vlaanderen. De afdeling van het Wit Gele Kruis krijgt meer subsidie per lid. Dit zal nu 2,50 bedragen. Met 7 tegen 4 stemmen aanvaardde men een voorstel van B. en W. tot het ver lenen van subsidie aan de Stichting Kath. Middelbaar Onderwijs voor Zeeuwsch-Vlaanderen voor leerlingen uit Oostburg, d e de school te Schoon- dijke bezoeken. Het voorstel tot het ge ven van 5 ent per boek aan de r.k. Parochie Bibliotheek moest worden aangehouden, omdat de stemmen slaakten (5 tegen 5 met 1 blanco). Het bleek, dat de rekening over 1951 wat de gewone dienst betreft een nadelig saldo opleverde van f 5.715,60 en wat de kapitaaldienst aangaat een nadelig slot van 237.676,09. Op voorstel van B. en W. werden er nog enige straatnamen gegeven en wel aan de verbinding tussen de Cal- lenfelsstraat en de Nieuwstraat, n.l. Zuidwal. Aangezien zich in het Nood plan ook nog een Callenfelsstraat be vindt werd besloten het gehele Nood plan te verdelen in straat A, B en C, zodat de huisnummering hier geen wij ziging behoeft te ondergaan. Tijdens de rondvraag drong de heer W. de Coene er nogmaals op aan, dat bij de Eenhoornput een reddinghaak wort aangebracht. De heer Barendregt verzocht de toiletten in het woonwa genkamp te verbeteren. ZONNEMAIRE Sceptisch tegenover vervoer uitsluitend per bus. In de raadsvergadering van Zonne- m< ire werden de wethouders Jac. van Splunder (A.R.) en Jac. de Rijke (V, V .D.) als zodanig herbenoemd. Naar aanleiding van een schrijven van de Stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland" betreffende de kwestie tram-bus, ::prak de raad zich uit voor verbetering van het verkeer. Over het algemeen stond men echter sceptisch tegenover het vervoer uitsluitend per bus. De raad besloot aan Ged. Staten te verzoeken, een begroting van in komsten en uitgaven te zenden van de eventueel in het leven te roepen nieu we volambtehjke vleeskeuringsdienst. De raad was van mening, dat teveel de nadruk wordt gelegd op de benoe ming van een hoofd van dienst, terwijl de dienst als zodanig op de eerste plaats dient te komen. De eventuele aanstelling van een tweede gemeentewerkman werd voor een jaar aangehouden. Het ophalen van huisvuil in de ge meente werd gegund aan de laagste inschrijfster, de Combinatie Zonnemai- re. De heer P. de Munnik zal toezicht uitoefenen op het brandweermateriaal en de heer L. C. Braber op de beplan tingen. BROUWERSHAVEN Afscheid van de heer den Boer. De heer van de Wekken heeft in de raadsvergadering van Brouwershaven zich fel gekant tegen de terugkeer van de tram, die hij een voorwereldlijk apparaat noemae. De voorzuter merx- te in deze discussie op, dat de tram voor verbetering vatbaar is. Hij be treurde het, dat zij die de actie voeren tegen de R.T.M. de tram zelf niet no dig hebben. Men streeft er naar de tram op een oneerlijke manier te laten verdwijnen. Wethouder Dekker wees er op, dat bij bustractie de tarieven met 50 pet. zuilen stijgen. Besloten werd de verschillende opvattingen van de raadsleden aan de stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" kenbaar te ma ken. De raad besloot verder een auto matische hoogwatermelder aan te schaffen, zodat de bewoners aan de haven dus tijdig gewekt kunnen wor den. De heer van de Wekken vroeg tijdens de rondvraag om het Haven- piein van de ontsierende landbouw werktuigen te zuiveren. Tenslotte richtte de voorzitter zich tot de twee scheidende raadsleden. Hij dankte wethouder Moelker voor de prettige samenwerking en voor het ve le werk door hem verricht. Een bijzonder woord van dank werd ge richt tot het bijna 80-jarige raadslid de heer C. W. den Boer. Groot zijn de kwa liteiten van de keer den Boer en vee. <r ZIERIKZEE, 8 Dec. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat te Zierikzee de Schouwen-Duivelandse Korfbalbond (S.D.K.B.) werd opgericht. De bond telt thans 14 aangesloten verenigingen en er is geen gemeente op het eiland, die geen leden van deze bond_ onder haar inwoners heeft geteld. De competities van de Bond hadden dikwijls een spannend verloop en ver scheidene malen moesten er beslis singswedstrijden worden gespeeld. Het tegenwoordig bestuur bestaat uit de heren J. Th. Brouwer, voorzit ter; G. J. V. Labrand, secretaris; M. C. Knuist, penningmeester; C. Vier gever, K. B. Hogerland, K. A. Stoel, J. Buijsse, J. P. Dekker en A. Paauwe competitieleider Dit bestuur staat voor _een zware taak. Door de ramp zijn immers ver schillende terreinen verloren gegaan. Dit jaar werd nog in de Westhoek een noodcompetitie gespeeld. Maar het volgend jaar hoept men weer in rui mer verband te laten spelen. Het zilveren jubileum van de Bond zal in alle stilte worden gevierd. De ramp ligt nog te vers in het geheugen, Ook Sint Laurens heeft bezoek gehad van de Goede Sint. Zijn intree ging echter nogal met wat horten en stoten gepaard. Niet dat de Sint daarvan zelf de oor zaak was en evenmin zijn trouwe knecht. Verre van dat! Er was een regiefout gemaakt, die pas bleek, toen het Spaanse gezel schap in een luxe auto aan de- grens der gemeente arriveerde. Daar zou overgestapt worden in een open landauer, ujaaruoor een schimmel was gespannen. Nu moet eerlijk worden gezegd, dat de landauer zijn beste 'dagen had gehad. Het geval kraakte nogal, maar ja, wie weet, hoe vaak hij al was gebruikt? Hoe het zij, de schimmel voelde er niets voor zich in te spannen. Die was waar schijnlijk béter gewoon. Of vond hij het gammele voertuig beneden de stand van Sint Nicolaas? Zijn voorpoten gingen de lucht in en het leek erop, of hij de daken wilde beklimmen. Sint was om alle risico te voorkomen nog maar niet ingestapt. Hij wilde het nog eens aanzien. De ietruat nerveuze organisatoren van de ontvangst hielden krijgsraad en direct werd de knoop doorgehaktals de schimmel niet wilde, dan maar de Shetlandse ponny van de melk boer. Het miniatuurpaardje werd vlug voorgespannen en al kon het dier bijna onder de koets door lopen, zijn kleur vergoedde veel: ook wit. De koetsier trachtte de bok te bestijgen, maar terwijl hij daar nog mee bezig was gebeurde het: met flink gekraak kwam de hele voetenbank naar beneden Niettemin zette de zaak zich in beweging. Na een eindje gereden te hebben moest er echter een derde paard aan te pas komen. Wit was blijkbaar uitverkocht en dus viel de keuze op zwart „Dat is helemaal geen echte Sint en het is maar een ouwe koets met het paard van de melk boer", was het commentaar van een paar peuters, die in grote spanning het kleine drama had den meegemaakt.' =J> heeft hfj in het belang van de gemeente gedaan. De heer den Boer dankte de burge meester en de raadsleden voor de prettige samenwerking en wenste hen allen Gods onmisbare zegen toe met hun werk in het belang van de gemeente, Nieuwe directeur voor technische school te Middelburg. MIDDELBURG, 7 Dec. In. verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de tegenwoordige directeur, de heer E. Visscher, is tot directeur van de Technische- en Machinistenschool te Middelburg benoemd de heer J. Huisman, leraar aan de Technische School voor Scheepswerktuigkundigen te Breda. De heer Huisman was eerst werkzaam bij de koopvaardij, die hij als werktuig kundige verliet om leraar te worden bij het machinisten- en zeevaartkundig on derwijs in Den Briel, welke plaats hij la ter voor Breda verwisselde. Voetzoeker ontplofte in winkelstraat Zaterdagmiddag is in' de Lange Delft tijdens de koopdrukte een voetzoeker door één of meer kwajongens tot ont ploffing gebracht, 't Veroorzaakte een enorme schrik onder het publiek. Voor één dame liep het bovendien minder prettig af, want haar kleding werd lelijk beschadigd. De politie onderzoekt wie de streek heeft uitgehaald. Centrale Land- en T Jouw-Onderlinge". GOES, 7 Dec. In „De Prins van Oran je" werd onder voorzitterschap van de heer C. J. J. Kooyman de jaarlijkse al gemene ledenvergadering gehouden van de onderafdeling Zeeland van „De Cen trale Land- en Tuinbouw-Onderlinge", een van de drie afdelingen van de Be drijfsvereniging voor het Agrarisch Be drijf die sinds de op 1 Jan. 1952 in wer king getreden regeling belast zijn met de uitvoering van de Land- en Tuinbouw- ongevallenwet in de provincie Zeeland. Als gevolg van de reorganisatie is ook de wijze van samenstelling van de alge mene ledenvergadering gewijzigd. In dit lichaam hebben thans zitting 20 personen, nl één werkgeversvertegenwoordiger en één werknemersvertegenwoordiger uit ieder in het gebied van De Centrale Land en Tuinbouw-Onderlinge gelegen rayon. De kosten over 1952 bedroegen f 1.16 per f 100.—- herleid loon. Besloten werd con form de voorlopige afrekening af te re kenen op f 1.34 per f 100.— herleid loon benevens f 3.— per lid. Van dit bedrag zal f 0.15 in de reservekas worden ge stort en f 0.03 in mindering worden ge bracht op de kosten van 1953. Aan het financieel verslag ontlenen wij het volgende: Het aantal leden steeg van 2608 tot 3094. Het loonbedrag steeg van bijna f 16.500.000.tot ruim f 18.500.000.Het aantal ongevalsaangiften bedroeg in 1952 1165, waarvan 121 gevallen niet als onge val of daarmede gelijkgesteld letsel in be handeling konden worden genomen. Voor 1951 waren deze getallen resp. 985 en 93. Er vonden twee ongevallen met dodelijke afloop plaats. Voorlichtingsavonden N.V. Bouwkas. Tijdens een bespreking van verte genwoordigers van de inter-gemeen- telijke bouwkas en de vereniging van burgemeesters en secretarissen op Schouwen en Duiveland werd besloten voorlichtingsavonden te houden te Burgh of Haamstede, Renesse, Zie- ikzee en Noordgouwe. Op deze avon den zullen belangrijke mededelingen worden edaan over het bouwsparen en over de wijze, waarop deze gemeente lijke instelling de rampslachtoffers bij de herbouw van hun verwoeste panden financieel en technisch wil steunen. AXEL Bouw van 32 woningen. Dezer da gen is een begin gemaakt met de bouw van 32 normaal-woningen in Plan- West. Indien door vorst geen stagnatie zal optreden, hoopt men de woningen a.s. zomer gereed te hebben. BRESKENS Aanvoer van 30 Nov. tot 5 Dec. 2260 kg export garnalen 9460; 162 kg han delsgarnalen 9763; 122 kg bot 4416 31 kg haai 12—10; 92 kg kabeljouw 7040; 14 kg kommeraal 5750; 140 kg makreel 4139; 5 kg poon 18; 5 kg rog 41; 18 kg rozemond 11; 309 kg Schar 7042; 61 kg schol 3227; 7 kg tong 209200; 552 kg wijting 51—16; 19660 kg schardijn 2512; 26310 kg haring 28—19; 559000 kg doorgedraaide haring. CADZAND C. H. kiesvereniging. In een verga dering van de C. H. kiesvereniging, die onder leiding stond van wethouder A. van Cruijningen, werd het volgende bestuur gekozen: J. de Bruijne (voor zitter), I. de Hullu (penningmeester) en F. Hamelink (secretaris). DU1VENDIJKE Herstel begraafplaatsen. Een ploeg tech nisch personeel uit Amsterdam is hier aangekomen, om de drie begraafplaatsen in deze gemeente, die zo zeer van het water te lijden hebben gehad, weer in or de te brengen. Duivendijke is de eerste gemeente op het eiland, waar Amsterdam met het her stel der begraafplaatsen is begonnen, Vooral de begraafplaats te Brijdorpe blijkt zwaar gehavend te zijn. Verwijdering zinkstuk. Het zinkstuk, dat zich te Looperskapelle nabij de ambtswoning van burgemeester Nieborg heeft vastgezet, wordt door Landbouw- herstel-Grontmij, verwijderd. Afscheidswoord Schoonmaakploeg. In hotel Frummel te Renesse werd een ge zellige avond gehouden in verband met het afscheid van de schoonmaakploeg (voor het rayon Ellemeet, Eikerzee en Duivendijke). Burgemeester H. R. Nieborg van Dui vendijke, die de leiding had, schetste het vele en zware werk, door deze Zeeuwse ploeg verricht en sprak daarover zijn grote erkentelijkheid uit. De heer van den Berge, fotograaf te Haamstede, vertoonde enkele films van Schouwen. Hierna volgde een gemeen schappelijke maaltijd, waarbij de humor telkens weer naar voren kwam. GROEDE Nutsavond. In Hotel Beun alhier trad voor het departement Groede van de Mij. tot Nut van 't Algemeen op het marionettentheater Bert Brugman. De belangstelling was zeer goed. HAAMSTEDE Sollicitanten. Voor de betrekking van hoofd aan de Beatrixsehool hebben zich vijf sollicitanten aangemeld; ter wijl voor een vaste en een tijdelijke betrekking van onderwijzeres zich slechts twee dames meldden. Bevordering. De wachtmeester der rijkspolitie, D. E. Mooij, is met terug werkende kracht m.i.v. 1 Juli j.l. be vorderd tot wachtmeester le klasse. HEINKENSZAND Oprichting Afd. Ned. Rode Kruis. Onder leiding van dokter P. Staver- man kwamen belangstellenden bijeen teneinde te komen tot de oprichting van een plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis. Op deze oprichtings vergadering gaf burgemeester H. J. J. Derckx van zijn belangstelling blijk. De heren A. van Heel, voorzitter van het Ned. Rode Kruis afdeling Zuid- Beveland-West en Viergever, hoofd van de Transportcolonne gaven een uiteenzetting en beantwoordden naar aanleiding hiervan uit de vergadering gestelde vragen, waarna staande dg vergadering een afdeling werd opge richt. Aan een 19-tal dames en heren die korte tijd geleden de E.H.B.O.-cur- sus met vrucht hadden doorlopen wer den diploma's met bijbehorende insig nes uitgereikt. Burgemeester Derckx bracht felicitaties uit en sprak de hoop uit dat de nieuwe afdeling veel ten goede voor de gemeenschap zou kun nen bijdragen. KAPELLE Damwedstrijden. Vorige week werden de volgende wedstrijden gespeeld voor het persoonlijk damkampioenschap van Kapelle: J. de NeefJ. Schot 11; C. van OverloopJ. C. van Liere 20; C. van OverloopL. van Wel 20; J. de NeefG. van Neuren 20; A. Bruinooge C. van Liere 0—2; F. van Wel—C. van Overloop 0—2; C. van OverloopG. van Neuren 2—0; C. van LiereJ. Lindhout 0; J. WalraveF. van Wel 2—0; A. BruinoogeJ. Braam 20; C. v. d. Schraaf—J. Ganseman 2—0; J. van Liere NoutA. v. d. Schraaf 02; G. de Rijder G. Lepoeter 2—9; P. T.7estveerA. v. d. Schraaf 0—2; J. de Neef—J. Poortvliet 20; J. LindhoutJ. op 't Hof 02; C. van LiereF. van Wel 20; C. v. d. SchraafA. Bruinooge 20; J. Braam C. Sulsters 02; C. Sulsters—P. West- veer- 20. Verkiezing. De heer B. de Jager Mz., notabel der Ned. Herv. kerk, werd als zodanig herkozen. Voor de vervulling van de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer K. van Willegen moet een herstemming plaats vinden tussen de heren D. de Jonge Jzn en M. de Schipper de Jonge. In de sloot. Een bestelauto van de P.T.T. week Zaterdagmiddag op de Wemeldingseweg teveel uit en het ge volg was dat de auto in de sloot te recht kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar er moest een kraanwagen aan te pas komen om de auto op het droge te brengen. Herv. Mannenvereniging. Voor de leden der Herv. Mannenvereniging heeft het hoofd der Chr. school, de heer J. C. Keim vorige week gespro ken over het boek Esther. Het was een zeer duidelijke uiteenzetting, welke met grote aandacht werd gevolgd. De leiding berustte deze avond bij de heer C. Verburg en onder leiding van de heer Jac. Cabboort werd er een bijbel bespreking gehouden. Kerkelijke verkiezing. In de Ned. Herv. Gem. werd in de vacature P. Molhoek als ouderling gekozen de heer M. Verhulst Jzn. De heer S. de Puit werd als diaken herkozen. Jonge Kerk. De maandelijkse bijeen komst van de Jonge Kerk welke in Obadja werd gehouden droeg een vro lijk karakter, verband houdende met St. Nicolaas. Er werden verschillende spelen gedaan en verder hadden de le den voor elkaar een presentje gemaakt of gekocht. De leiding berustte bij ds Jebbink en mej. J. Mijnsbergen hield de dagsluiting. KRABBENDIJKE Bietencampagne. Door de weegbrug- vereniging „Krabbendijke werden de afgelopen bietencampagne, welke 4 December j.l. is geëindigd, 5.719.940 kg suikerbieten gewogen. N1EUWDORP Verkiezing Notabel. In de Ned. Herv. kerk is tot notabel gekozen de heer Joost Polderd(jk. POORTVLIET Uitvoering Excelsior. De gymnastiek vereniging „Excelsior" heeft vorige week twee geslaagde uitvoeringen ge geven. De voorzitster, mevr. Kugel, kon in haar openingswoord in het bij zonder verwelkomen burgemeester v. Doorn en zijn echtgenote en verschil lende vertegenwoordigers van plaatse lijke verenigingen. Op deze avonden werd voor het eerst gewerkt met knot sen en aan de ringen o.a. door de da mes en de meisjes o.l.v. de heer Huis man. Onder leiding van mevr. van der Maas verzorgden de meisjes I voorts een aardig kabouterspel, waarna de jongens hun beste beentje voorzetten in de vrije oefeningen en een fantasie spel o.l.v. de heer Verdonk. Bedankt. De heer C. Geuze heeft bedankt voor zijn benoeming als ouderling in de Ned. Herv. kerk. SCHOONDIJKE Wijkverpleging. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft zuster Grondijs, na jarenlang in deze ge meente werkzaam te zijn geweest, haar werk als wijkverpleegster neergelegd. In haar plaats is benoemd zustc- Burger. Kleuterschool gesloten. In de kleuter school is een geval van roodvonk gecon stateerd. Derhalve is de school enige tijd gesloten. ST. ANNALAND Benoeming. Als tijdelijk typiste op de gemeentesecretarie is benoemd mej. D. J. van der Male aldaar. JY. MAARTENSDIJK Bietenaanvoer. De aanvoer van bie ten werd vorige week beëindigd. De totale aanvoer bedroeg: C. S. Mij. 1.470.360 kg; Dinteloord 1.272.999 en Puttershoek 751.855. ST. PHILIPSLAND Aanleg rijwielpad. Het rijwielpad langs de Rijksweg te St Philipsland is nagenoeg klaar. Dezer dagen zal het laatste pedeelte gestort worden. Het zal evenwel nog even duren voordat het rijwielpad opengesteld zal worden. VROUWENPOLDER Raad. In de vorige week Vrijdag gehouden spoedeisende raadsvergade ring werd besloten een ambtswoning voor de burgemeester te laten bou wen. Di aanbesteding zal spoedig plaatsvinden, indien mogelijk in com binatie met andere projecten. KRABBENDIJKE, 7 Dec. De postdui- venver. „De Scheldeduif" organiseerde in het verenigingsgebouw een tentoonstel ling. De volgende prijzen werden uitge reikt: Klasse I: Oude doffers. Inzending 41 duiven, le pr.: Jac. de Vrieze, 2e idem, 3e W. Krijnsen. Klasse II: Oude duivinnen. Inzending 37 duiven, le pr.; J. v. d. Parel, 2e Jac. de Vrieze, 3e W. Krijnsen. Klasse III: Jonge doffers. Inzending 31 duiven, le pr.: J. /illewijn, 2e Gebr. Mm- naard, 3e C. Prevo. Klasse IV: Jonge duivinnen. Inzending 26 duiven, le pr.: H. A. Breker, 2e J. Ahe- wijn, 3e J. d. Parel. Klasse V: Bate jongeduiven. Inzending 8 duiven, le pr.: W. iloogesteger, 2e w. Krijnsen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2