BERMUDA-CONFERENTIE IS TEN EINDE Heden nota naar Moskou Eisenhower spreekt tot de V.N. Nieuwe transferregeling in Indonesië Ontsluiting van Goes Noord betekent verplaatsing van koopkracht. „Koningin Juliana" liep vast in de mist PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Vandaag zullen besluiten bekendgemaakt worden Adenauer gaat accoord met bijeenkomst der grote vier Arnemuiden krijgt zuiveringsinstallatie Demping van de havenkom zal de handel stimuleren. k SNIPPER 4 NIEUWS' Dominici trekt bekentenis in Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Viissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2764, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9c JAARGANG, No. 2653 Abonnementsprijs f 0,44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 8 DEC. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TRQOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Viissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 8.35 u., onder 16.29 u. Maan op 11.11 u., onder 19.31 u. Hoogwater Woensdag 9 Dec.: Viissingen: 3.26 u. 1.94 m., 15.49 u. 2.00 m. Terneuzen: 3.55 u. 2.11 m., 16.16 u. 2.17 m. Wemeldinge: 5.16 u. 1.67 m., 17.34 u. 1.77 m. Zierikzee: 5.00 u. 1.41 m., 17.21 u. 1.51 m. BERMUDA, 8 December. De bijeenkomsten der Westerse grote drie op Bermuda zijn gisteravond beëindigd. Een communiqué wordt In de loop van heden verwacht, want, zo werd gisteren meegedeeld, er zijn goede vor deringen gemaakt tijdens de conferentie, waardoor een kleine commissie kon worden gevormd om een slotcommuniqué op te stellen. Voor het overige moet men slechts gissen naar hetgeen Eisenhower, Churchill en Bidault (die de plaats inneemt van de zieke premier Laniel) hebben besproken. Als laatste onderwerp schijnt men zich te hebben bezig gehouden met de problemen van het Verre Oosten. Naar men aanneemt heeft Adenauer gisteren meegedeeld, dat hij accoord gaat met het houden van een viermogendhedenconferentie begin Januari te Berlijn. ,Geva- van het atoom tijdperk". Waarnemers menen te weten, dat er druk is gepraat over de kwestie van de goedkeuring van het Europese legerverdrag door het Franse parle ment. Eisenhower en Churchill staan zeer sceptisch tegenover de Franse eisen, die een hechtere samenwerking van Engeland beogen. Zo zou Bidault een verzoek heb ben ingediend om steun voor een verlenging van het Atlantisch Pact tot 50 jaar in plaats van tot 20 jaar. Bidault zou van plan zijn een voor stel van die strekking in te dienen bij de Atlantische Raad. Churchill zou er iets voor voelen, maar Eisen hower heeft het verzoek koel ont vangen. LANIEL BLIJFT ZIEK, De Franse premier Laniel, die nog altijd het bed moet houden, schijnt op het nippertje aan een longontste king te zijn ontsnapt. Hij is echter te ziek om nog aan de besprekingen deel te nemen. De dokter moet nog beslissen, wanneer hij kan terugkeren naar Frankrijk. Mevrtr v Churchill naar Stockholm. LONDEN, 7 December. Mevrouw Churchill zal morgen in gezelschap van haar dochter per vliegtuig naar Stockholm vertrekken, waar zij voor haar man de hem toegekende Nobel prijs voor literatuur over 1953 in ont vangst zal nemen. Mevrouw Churchill zal een rede uit spreken, die haar man, voor hij naar Bermuda vertrok, heeft opgesteld. Ook de Nederlandse hoogleraar, prof. Zernike, is momenteel onderweg naar Stockholm om de hem toegeken de Nobelprijs voor de natuurkunde in ontvangst te nemen. NIEUWE VOORSTELLEN INZAKE TRIEST? LONDEN, 7 December. Zuid- Slavië heeft de Britse regering nieu we voorstellen gezonden met het oog op bijeenroeping van een vijfmogend- hedenconferentie over Triëst. Er zijn geen bijzonderheden bekend gemaakt. Alleen is meegedeeld, dat dezelfde voorstellen ook aan de V.S. en Frankrijk waren overhandigd. De Zuidslaven zijn vandaag begon nen met het terugtrekken van hun troepen uit het gebied van Triëst, zo is in Belgrado meegedeeld. Oostduits schrijven aan Frankrijk. BERLIJN, 7 Dec. De Oostduitse regering heeft de Franse regering een schrijven gezonden daarin zij zegt, de groeiende bezorgdheid van het Franse volk over de „dreigende ontwikkelin gen" in West-Duitsland te delen. De brief, die door het Oosdtuitse nieuws bureau A.D.N. Maandag is bekend ge maakt, werd door bemiddeling van de Franse hoge commissaris in Duitsland, Francois Poncet, aan de vooorzitter van de Franse nationale vergadering, [erriot, ter hand gesteld. Tezamen poseren de Grote Drie, Jo seph Laniel (links), President Eisen hower en Sir Winston Churchill (rechts) gezeten voor de Mid Ocean Club te Bermuda, voor de persfoto grafen: President Eisenhower heeft een verband om zijn hand. Hfj ver wondde zich aan een pistool, toen hij zijn echtgenote in zijn kamer in het Witte Huis toonde hoe de bewoners van het „Wilde Westen" vroeger hun wapens „behandelden". NEW YORK, 8 December President Eisenhower zal vanmid dag tot de Ver. Naties spreken over: „De gevaren, die de wereld bedreigen in het atoomtijdperk'' De tekst van deze rede is goed gekeurd door Engeland en Frank rijk. De Engelse adviseur in atoomzaken heeft samen met zijn Amerikaanse collega drie dagen aan deze rede ge werkt. Waarnemers zijn van mening, dat de rede mogelijk de „operatie oprecht heid" zal inluiden, het plan, waarover in Washington reeds enige maanden wordt gesproken en dat bedoeld zou zijn om het Amerikaanse volk en de wereld meer te laten weten omtrent de vorderingen op atoomwapens. ARNEMUIDEN, 7 December. De gemeenteraad heeft vandaag de be groting voor 1954 behandeld. De wnd. burgemeester, de heer J. v. d. Bos, deelde mee, dat hoewel geen kapitaalswerken zijn geraamd, er binnenkort een begrotingswijziging zal worden ingediend. Daarin worden opgenomen de kosten verbonden aan de bouw van een zuiveringsinstallatie, de demping van de Spoorsloot en de voltooiing van de rioleringswerken. Het totaal beloopt f387.000.Hier door zal een groot tekort op de ge wone dienst ontstaan. B. en W. hopen dat een en ander zal kunnen worden gedlekt door middel van een verhoog de uitkering uit het gemeentefonds, waartoe een aanvraag bij de betref fende departementen is ingediend. „Tholen 20" Veere binnen gebracht. VEERE, 7 December.. De red dingboot „M. C. Blankenheijm" heeft vanmiddag het vissersschip „Tholen 20" de haven binnengebracht. Het schip dreef met motorstoring op de Visgronden rond en had via Radio Seheveningen om hulp verzocht. Op verzoek is de reddingboot erop af ge gaan en heeft de „Tholen 20" op sleeptouw genomen. De heer D. Repko, directeur van de het gebied van I A.V.R.O., is benoemd tot commissaris voor personele zaken der N.R.U. ZWARE KLAP VOOR HET BEDRIJFSLEVEN Buitenlandse werknemers kunnen minder geld overmaken naar huis DJAKARTA, 7 December. De Indonesische regering heeft vandaag een nieuwe transferregeling voor buitenlanders bekend gemaakt, die per 1 Januari a.s. ingaat. De nieuwe regeling heeft grote ongerustheid gewekt in kringen van het bedrijfsleven en onder de Nederlandse werkers in Indonesië, omdat een en ander betekent, dat veel minder geld naar Nederland kan worden over gemaakt, dan tot op heden het geval was. Alleen zij, die hoge salarissen genieten, zullen er iets op vooruitgaan, maar dat is slechts een gering per centage van de Nederlanders, die nog in Indonesië werkzaam zijn. Het E.T.l. rapporteert; GOES, 7 Dec. De demping van de Goese havenkom krijgt pas volledig zin, waneer het probleem van de toegangswegen naar Goes is opgelost. Tot deze conclusie is het E.T.I. gekomen in een rapport over de economische ontwikkeling en mogelijkheden van Goes-Noord. Dit rapport is gezonden aan B. en W. en gemeenteraadsleden van Goes. De ontsluiting van Goes Noord, zo staat verder in het rapport te lezen, zal een verschuiving van de bestedingen in de Goese detailzaken tengevolge hebben. Extra bestedingen mogen niet worden verwacht. Of deze verplaatsing van koopkracht wense lijk is, aldus het rapport, is veeleer een sociale dan een economische kwes tie, die door het gemeentebestuur van Goes moet worden opgelost, mede in het licht van het kostenvraagstuk. In ieder geval krijgt Goes Noord bij demping van de havenkom meer ontplooiingsmogelijkheid. Verder zal een uitbreiding van Goes in Noordelijke richting een stimulans betekenen voor de handel in Goes Noord. In het rapport wordt niet gesproken over de aesthetische zijde van het vraagstuk van het dempen van de havenkom, aangezien men zich niet bevoegd achtte hierover een uitspraak te doen. IN BONN. Adenauer, die door de Franse hoge commissaris in Duitsland, Poncet, op de hoogte werd gesteld, van de voor genomen besprekingen der grote vier in Berlijn, gaf er spoedig zijn fiat op, Verwacht wordt, dat heden de Wes telijke nota in Moskou zal worden aangeboden. Het zal een korte nota zijn, waarin geen voorstel wordt ge daan over een agenda. Men neemt aan, dat is voorgesteld de besprekin gen in het gebouw van de controle commissie in de Amerikaanse sector van Berlijn te houden. 4 JANUARI? In diplomatieke kringen te Was hington is meegedeeld, dat de Wes telijke grote drie aan de Sowjet-Unie zullen voorstellen, dat een conferen tie van de ministers van Buitenlandse Zaken der vier landen op vier Januari te Berlijn zal worden gehouden. In genoemde kringen werd voorts gezegd, dat de Amerikanen zo spoedig mogelijk willen confereren om Frank rijk in staat te stellen onmiddellijk na de conferentie goedkeuring te hechten aan het lidmaatschap van de voorgestelde Europese Verdedigings Gemeenschap. iVJ In Teheran zijn anti-Britse beto gingen gehouden in verband met het herstel der Engels-Perzische betrek kingen. In Londen is bekend gemaakt, dat Denis Hepworth Wright is be noemd tot zaakgelastigde in Teheran. In de Suezkanaalzöne, bij 't plaats je Korein, zijn Zaterdagavond veer tien schoten gelost op een Britse pa trouille. Niemand werd gewond. Een Sowjet-commissie, die een onder zoek instelt, is tot de conclusie geko men, dat er ontevredenheid heerst in Oost-Duitsland. Het lukt de commu nistische regering niet, zo luidde het oordeel, de sympathie van de arbei ders te winnen. - Volgens berichten uit West-Berlijh is de stafchef van de gekazerneerde volkspolitie in Oost- Duitsland vervangen. Kolonel Bam- bang Sugeng, de fungerende stafchef van het Indonesische leger, die on langs zijn ontslag indiende, is terug gekomen op dit besluit. - Het Tune sische schip „Carthage", dat sinds de rampnacht op het Scheveningse strand vast zit, zal worden gesloopt. Men ziet geen kans het vaartuig vlot te bren gen. Het laatste K.L.M.-charter- vliegtuig van dit jaar is met 59 emi granten naar Australië vertrokken. Tijdens een korte plechtigheid bij het nationale monument op de Dam te Amsterdam hebben officieren en man schappen van de 7 Decemberdivisie gisteren hun doden herdacht. De nieuwe regeling betekent een ingrijpende wijziging. Tot op heden konden de Nederlands_e^werkers jaar lijks een spaarremise overmaken tot een bedrag van 7500 rupiahs (f2500) en daarnaast een deviezenvergunning krijgen voor verlofssalarissen, alimen taties en delegaties ten behoeve van in Nederland verblijvende gezinsleden of stud&rende kinderen en voor pre miebetalingen voor levensverzeke ringen. NIEUWE TOESTAND. De nieuwe regeling zegt, dat met ingang van 1 Januari a.s. een andere vorm van overmaking zal worden toegepast voor o.a. verlofssalarissen, alimentaties, studiekosten, spaar- premies e.d. Er zal een deviezentoe- wijzing worden verstrekt in de valu ta van het land, waarvan de belang hebbenden de nationaliteit bezitten. Deze toewijzing bedraagt voor de duur van 6 maanden 20 procent van het totaal belastbaar bruto rupiah in komen. GROTE KLAP. Leidende figuren uit het bedrijfs- DIGNE, 7 December. Gaston Dominici, de 77-jarige „patriarch van Lurs", heeft Maandagavond zijn be kentenis van de moord op de Britse geleerde, sir Jack Drummond en diens vrouw en dochtertje, ingetrokken. Bij het eerste formele verhoor voor de rechter, dat Maandagavond plaats vond, antwoordde de oude hoer op alïe vragen: „Ik heb niet geschoten, ik heb niet gedood". Precies drie weken geleden werd Dominici drievoudige moord ten laste gelegd, nadat zijn beide zoons Gustave en Clovis hem daarvan beschuldigd hadden en na een reconstructie van de misdaad waarbij hij toonde hoe hij de moord bedreven had. Geruchten hadden te Digne reeds de ronde gedaan, dat hij zijn beken tenis zou intrekken. Woensdag j.l. vroegen zijn advocaten aan rechter Peries die Maandagavond het ver hoor afnam om de zaak voor de rechtbank te brengen. Naar verluidt zou rechter Peries voornemens zijn de oude man te con fronteren met zijn zoons en met hoofd inspecteur Edmond Sebeille en andere politie-officieren, die zijn verklaring hebben neergeschreven. leven hebben meegedeeld, dat dit de grootste klap is, die de laatste jaren is toegebracht. Het toch al vrij sterke verloop onder het personeel zal hier door nog toenemen. Bovendien wordt het nog moeilijker gemaakt buiten landse krachten aan te trekken. De Indonesische regering is van mening, dat op deze wijze aan de moeilijke deviezenpositie van het land wordt tegemoet gekomen, doch er wordt op gewezen, dat de ge hele besparing neerkomt op niet meer dan 1,5 procent van de totale deviezenbegroting. Het is zeker niet overdreven, zo wordt in het rapport gesteld, als men spreekt van verval van het Noordelijk stadsdeel. Naar de oorzaak van de kwaal speurend wordt geconstateerd, dat vooral na 1920, toen de welvaart van de omliggende streken toenam, de bevolking in deze streken vermeer derde en het verkeer zich ontwikkel de, Goes Noord zijn kans niet heeft gekregen. Verder werd als gevolg van de ingebruik neming van de huidige hoofdverkeersweg door Goes, waar door de 's H. Hendrikskinderenstraat en de Nieuwstraat voor het doorgaand verkeer hun betekenis verloren, de ontwikkeling van het winkelapparaat in dit stadsdeel afgeknepen. Een ne venoorzaak, van het verval is, dat een stadsuitbreiding in Noordelijke rich ting niet heeft plaats gehad. De zaken in het centrum van de stad hebben daarentegen in zeer ster ke mate geprofiteerd van de verkopers uit het verzorgingsgebied van Goes. De verhouding tussen zaken met een plaatselijk karakter is in het centrum dan ook veel gunstiger. Een uitbrei ding of vestiging van nieuwe zaken in het centrum deed zich dikwijls voor, Sedert de oorlog zijn er in het cen trum van Goes niet minder dan twaalf nieuwe zaken bijgekomen. Alleen al in de Lange Vorststraat werden de laatste tijd vier nieuwe zaken geves tigd. In het Noordelijke stadsdeel is de vestiging van nieuwe zaken helaas een zeldzaamheid. Het aantal zaken dat tot uitbreiding overgaat is uiterst gering. Ook kwalitatief heb ben de zaken in het centrum een voorsprong en zijn moderniseringen verder doorgevoerd dan in Goes Noord. Bovendien blijkt uit een be rekening van de gemiddelde per soneelsbezetting der zaken dat deze zaken zonder twijfel beter beklant zijn dan die in Goes Noord. Remedie. Komend tot de remedie, de bestrij Gemene inbraak te St.-Maartensdijk. ST.-MAARTENSDIJK, 7 December In de nacht van Zondag op Maan dag is ingebroken bij de alleenwonen de mej. N. de Viet te St.-Maartens- dijk. Zij is doofstom en de „dappere" dief of dieven hadden dus practisch vrij spel. Hij had echter pech, want het geld bleek onvindbaar. Gealarmeerd door de warboel in haar huisje heeft mej. de V. vandaag de politie van het gebeurde in kennis ge steld. De Rijkspolitie heeft toen in samenwerking met de Rijksspeur- hondengeleider te Goes en een des kundige uit Den Haag een onderzoek ingesteld, maar tot heden zonder succes. SCHEEPVAART OP DE WESTER-SCHELDE LAMGELEGD Nederlands en Pools schip in aanvaring op de rede van Viissingen VLISSINGEN, 7 December. Zeeland ligt sinds de nacht van Zondag op Maandag in de ban van een dichte mist. Hoewel het er op leek, dat in de loop van hedenmiddag de mist zou verdwijnen, bleek deze hoop ijdel, want in de avonduren vormde zich weer een dicht mistveld, waarin het zicht minimaal was. De mist "is er het gevolg van, dat zich ernstige moeilijkheden voordoen op het veer ViissingenBreskens. De grote veerboot „Koningin Juliana" liep vanmorgen in de haven van Breskens aan de grond en kreeg ten gevolge daarvan averij. Het schip moet in Viissingen in dok om gerepa reerd te worden. boeg, die geheel zou zijn ingedrukt, Of de „Manoeran" averij heeft gekre gen is nog niet bekend. Het bergings vaartuig „Dolfijn" voer onmiddellijk uit om assistentie te verlenen. Om één uur vannacht had men op de wal nog geen bericht ontvangen, dat de „Dolfijn" de schepen had ge vonden. Op de rede van Viissingen hangt een dichte mist, die het zoeken ernstig belemmert. De „Manoeran" is eigendom van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" en was op weg van Amsterdam naar Antwerpen; de „Mazury" behoort aan de Poolse regering en kwam van Antwerpen op weg naar de thuis haven. Het ongeluk wil echter, dat de tweede grote boot, de „Prins Bern- hard" momenteel bij „De Schelde" in revisie is. Daardoor schoot er niets anders over dan de kleinere „Prins Hendrik" in de vaart te brengen. Vrachtauto's met aanhangwagens moesten sinds vanmorgen blijven staan, daar de „Prins Hendrik" wel het normale vervoer aan kan, doch niet op „groot vervoer" berekend is. MORGEN BETER, Met man en macht werkt men nu bij „De Schelde" om de „Prins Bern- hard" klaar te krijgen. Verwacht wordt, dat het schip nog heden (Dins dag) of anders morgenochtend in de vaart kan worden gebracht, zodat het vervoer weer normaal kan doorgaan. DE SCHEEPVAART. De scheepvaart op de Wester- Schelde heeft grote vertraging opge lopen. Tussen Viissingen en Antwer pen werd in de morgenuren het scheepvaartverkeer volkomen stil gelegd. Tussen Westkapelle en Vlis singen voeren nog enkele schepen. Meer dan 50 voor Antwerpen bestem de vaartuigen lagen tegen het mid daguur op de rede van Viissingen op het optrekken van de mist te wach ten. Eenzelfde aantal wacht in de Antwerpse haven op beter weer. In de middag konden enkele schepen vertrekken, toen het zicht beter werd. AANVARING. Om 7 uur vanavond is het Poolse motorschip „Mazury" op de rede van Viissingen In aanvaring gekomen met het Nederlandse s.s. „Manoeran". Eerstgenoemd vaartuig meet 909 ton, de „Manoeran" 9448 ton. Beide sche pen gingen ten anker. De „Mazury" liep waarschijnlijk schade op aan de Einde van loodsstaking te Viissingen in zicht? VLISSINGEN, 7 December. Naar wij vernemen is de staking der Bel gische loodsen in een nieuw stadium gekomen. Hoewel er nog steeds niet wordt gewerkt, gaat het erop lijken, dat de staking over haar dieptepunt heen is. Het Zeewezen te Brussel heeft de loodsen n.l. verzocht vóór 10 Dec. a.s. de namen op te geven van can- didaten onder de zeeloodsen, die in aanmerking komen voor de benoe ming tot chef-loods in vaste dienst te Viissingen. Van deze mogelijkheid is een zeer ruim gebruik gemaakt: er zijn vele namen opgegeven. Zoals men weet is de staking niet gericht tegen de persoon van de thans fungerende waarnemend chef-loods, maar tegen de wijze, waarop met voorbijgaan van personen, die daarvoor meer in aanmerking kwamen naar de tot heden steeds gevolgde usantie deze loods als zodanig werd benoemd. ding van de kwaal, zegt het rapport, dat de moeilijkheden zo zonder meer niet zijn opgelost door uitbreiding van de stad naar het Noorden en 't schep pen van toegangswegen. De zaken in Goes Noord hebben immers in veler lei opzicht een achterstand. Deze ach terstand is zeker niet in te lopen bin nen een klein tijdsbestek en dat in lopen zal grote kapitaalsinvesteringen vergen. In het rapport wordt gepleit voor de vestiging van een winkelzaak in" Goes Noord, die de belangstelling voor het stadsdeel kan verlevendigen. Ge dacht wordt aan een warenhuis, dat als een trekpleister zal fungeren. Prac tisch gezien is een dergelijke vestiging in Goes Noord niet te realiseren. Handelend over de perspectieven voor de zaken bij demping van de havenkom wordt in het rapport op gemerkt, dat wanneer de kade gaat fungeren als een eindpunt van buslij nen, de zaken zeker een groter aantal kopers zullen krijgen. De winkels met een regionaal verzorgend karakter krijgen er een grotere concurrentie- mogelijkheid bij. Het zal dan niet on mogelijk zijn, dat vele kopers toch nog de winkels in het centrum prefe reren. Modernisering en het voeren van reclame is zeker nodig. De oplossing, die het combo Goes Noord voorstaat, het comité dat op dracht gaf tot het opstellen van het rapport, om van de havenkom een parkeerplaats te maken, voldoet aan de eisen. De mogelijkheid van aan- en afvoer is ongetwijfeld aanwezig, maar zal nog op verkeerstechnische merites moeten worden bezien. De 's Heer Hendrikskinderenstraat vormt een knelpunt. De demping van de haven zal verder de mogelijkheid openen om de boden- markt naar Goes Noord te verplaatsen. Dit zou en voor de beurtvaart en voor Goes Noord zeer aantrekkelijk zijn. Drie-eilandenplan, Tot slot staat in het rapport nog een interessante verhandeling over de situ atie wanneer het drie-eilandenplan ver werkelijkt is. Als gevolg van de kortere verbindingen zullen zeker meer kopers naar Goes trekken. In de eerste plaats zullen de bewoners van Schouwen- Duiveiand worden aangetrokken en ver der zal het zielental van Noord-Beve land door de inpoldering toenemen. De aanleg van de djjk bjj Veere, zal bet ko- perspublek van dit eiland dichter b(J Middelburg brengen, maar, aldus het rapport, per saldo liggen toenemende winkelomzetten voor Goes in de U)n van de verwachtingen. Waarschijnlijk zullen de kopers van beide eilanden van het Noorden in plaats van het Westen uit Goes binnen komen. In dit geval zal er juist in Goes Noord ruimtegebrek zijn. LIJK VAN EEN VROUW GEVONDEN. HILVERSUM, 7 December. Tij dens een drijfjacht in de bossen van het landgoed van de heer C. in de Lage Vuursche hebben jachtopzieners en jagers dezer dagen een gruwelijke ontdekking gedaan. Een aantal konij nen was in een bos gedreven, waar vrijwel nimmer iemand komt. Daar was het dat een der jagers plotseling onder de lage dennen het reeds in verregaande staat van ontbinding ver kerende lijk van een vrouw zag lig gen. Onmiddellijk werd de Baarnse politie, waaronder de Lage Vuursche ressorteert, gewaarschuwd. Veel ge gevens over de identiteit van de vrouw werden niet gevonden. Er lagen bij het lijk twee tassen. In een daarvan werd een spoorkaartje aangetroffen. Ook vond men restanten van etenswaren, o.a. een aangebroken blik soep. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de mogelijk heid van misdrijf op deze verlaten plek. TREINBOTSING BIJ GENT GEN 7 December. Vier personen zijn Maandagavond om het leven ge komen en ongeveer 40 gewond bij 'n treinbotsing tussen Gent en Brussel. De botsing deed zich voor bij Ter- nat, nabij Gent. Een personentrein reed in op een stilstaande trein, die in dichte mist wachtte voor een on veilig sein. DE BILT ZEGT: Veel bewolking. DE BILT, 7 Dec. Zwaar bewolkt met hier en daar opklaringen en op enkele plaatsen mist. Overwegend droog weer. Matige wind tussen Oost Zuidoost. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1