De meeste beslissingen moeten nog vallen* BAAY£NS UW OPTiCIEN C. L. van de Vreede Alleen Driewegen II zit op het „fluweel". Dordrecht op overtuigende wijze winnaar, Waterleiding op Schouwen staat er slecht voor. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN G£MiLbNT£KADfcN St. Philipsland krijgt brand- Geen DllW-subsidie meer. KERK spuit van Hengelo OLYMPIA nrtJL„ 5995. LOUISSE GOES N.V. VERGADERING Jute zakken Dekkleden „Zeeuwseh Dagblad" Straatverlichting blijft langer branden Raad van Aardenburg protesteert Zaterdag 5 December 1953 Pagina 5 Zaterdagmiddagvoetbalcompetitie GOES, 4 Dec. Zo op het oog is de spanning in alle afdelingen van de Zaterdagmiddagcompetitie ietwat verslapt. In de eerste klasse lijkt het er op, dat Amemuiden de lakens uit zal blijven delen tot het bittere einde, terwijl in de tweede klasse A. het tweede elftal van Amemuiden een benijdenswaardi ge positie Ingenomen heeft. Kats en Veere zijn de clubs In de tweede klasse B„ maar aangezien Veere de laatste tijd zo bijzonder slecht voor de dag komt, begint het er in deze afdeling naar uit te zien, dat Kats hier met de uiteinde lijke eer gaat strijken. Middelburg VI neemt eveneens een bijzondere plaats ln. In Zeeuwseh Vlaanderen kan nog alles gebeuren in de tweede klasse D., terwijl Driewegen II, dat Zaterdag vrijaf heeft, na de eerstvolgende wedstrijd de vlag wel zal kunnen hijsen. Voetbal ls echter zo'n merkwaardig spel, dat het onmogelijk is nu reeds te bepalen, wie straks de titel ln de wacht gal slepen. Amemuiden I ls schijnbaar piet meer in te halen. Doen de Arne- muiders echter een misstap, dan zal Krabbendijke alles op alles zetten om de thuiswedstrijd tegen deze club te winnen, zodat de Arnemuidenaars wel degelijk op moeten passen en absoluut nog niet op „fluweel" zitten. Amemuiden II staat met één wed strijd minder gespeeld een punt hoger dan V.C.K. II, dat een lange tijd de lei ding ln handen had. Ook hier kan het dus nog wel degelijk gaan spannen. In de tweede klasse B. Is Kats nog lang geen kampioen, want voordat deze club zich dit predicaat mag aanmeten, Bullen er nog veel gevaarlijke klippen omzeild moeten worden. Middelburg VI (2 C.) ondervindt dit jaar meer tegen stand dan voorgaande jaren. R.C.S. V heeft slechts één puntje minder. Ook hier zal alles op alles gezet moeten worden. De tweede klasse D. speelt een an derhalve competitie. Tem. Boys en Zaamslag hebben hier de leiding. De strijd zal hoogstwaarschijnlijk wel door deze clubs beslist moeten worden. In de tweede klasse E. zal weldra de kampioen. Driewegen II, uit de bus ko men. Het is de Beren haast onmogelijk om hier nog roet ln het eten te gooien. ONZE VERWACHTINGEN. Ie klasse. Amemuiden IWemeldinge I 1 Colflnspl. Boys IWolf aartsdijk I 2 Kapelle INleuwdorp I 2 Kloetinge IRlllandla I 2 Krabbendijke IV.C.K. I 1 2e klasse A. Wemeldinge IIAmemuiden n 2 WolfaartsdiJk IIColpl. Boys II 2 Rlllandla IIKloetinge II 2 V.C.K. IIKrabbendijke II 1 2e klasse B. Serooskerke IWissekerke I 1 S.V.D. ICortgene I 1 Yerseke IIIGoes V 1 Bevelanders I's H. H. Kinderen I 2 's H. Arendskerke IIVeere I 2 2e klasse C. E.M.M. IVNieuwland I 1 Oostkapelle IV.C.K. III 2 R.C.S. VSerooskerke II 1 Hongaars voetbalteam luisterrijk ingehaald BOEDAPEST, 3 Dec. Het Hon gaarse voetbalelftal, dat 25 November ln het Wembleystadion met 63 van Engeland won, is bij zijn terugkeer In Boedapest door de bevolking van de Hongaarse hoofdstad op grootse wijze ontvangen. Het station was met vlaggen en wim pels versierd en spandoeken riepen een „welkom thuis" tot ,,'s werelds beste voetballers". Gelijk met de aankomst van het elf tal begon aan het station de verkoop van de nieuwe Hongaarse postzegel van 2 Forint met als opdruk: „Londen, Wembley 25 Nov. 1953 6—2". De volledige film van de wedstrijd zal deze week ln talrijke theaters in Hongarije worden vertoond. De opna men geven alle zes Hongaarse doel punten te zien. Het doelpunt, dat mid- voor Hldegkutl scoorde, doch dat, zoals men weet, door de Nederlandse scheids rechter Leo Hom op advies van grens rechter Bronkhorst wegens buitenspel werd afgekeurd, is vertraagd opgeno men. 2e klasse D. Tern. Boys I—A.Z.V.V. I 1 Zaamslag IDriewegen I I Spul I—Hoek I 1 2e klasse E. A.Z.V.V. II—S.V.D. II 1 Beren ISpui n 1 (1 - winst thuisclub; 2 winst bezoe kende club). Voetbaltournooi Rijkspolitie. MIDDELBURG, 4 Dec. Het voet baltournooi tussen elftallen van de Rijkspolitie uit Zuid-Holland en Zee land is door het elftal van het district Dordrecht op overtuigende wijze ge wonnen. De Dordtenaren wisten uit beide wedstrijden die gespeeld moes ten worden de volle winst in de wacht te slepen. De wedstrijden, die waren georgani seerd door de Rijkspolitie-sportvereni- ging „Luctor" werden op het gemeen telijke sportterrein „De Nadorst" te Middelburg gespeeld. Als eerste kwa men in het veld de ploegen van het district Dordrecht en Middelburg, die door de Dordtenaren met 40 werd gewonnen. De wedstrijd LeidenDen Haag, die veel minder samenspel liet zien, eindigde met 21 in het voordeel van Den Haag. De tweede ronde ging tussen Mid delburgLeiden en DordrechtDen Haag, die beide met strafschoppen be slist moesten worden. De eerste eindig de in gelijk spel 22. Na de straf schoppen ging Leiden met de punten strijken. De tweede wedstrijd waar flink spanning in zat eindigde even eens onbeslist (00). Ook hier moes ten strafschoppen beslissen. Den Haag kon er van de drie maar één in een doelpunt omzetten. Dordrecht kreeg het hierdoor gemakkelijk en nadat zij de eerste twee in het net hadden ge plaatst werd van de derde maar afge zien. PIETER.IK KOM. Geef mij die kijker ziet U 'm écht?! riep Pie- ter ongeduldig. Manetoet stond op, sloeg het zand van zijn broek en overhandig de Pieter het instrument. „Zie je dat sterretje daar?" zei hij. „Er vlak vlak on der vliegt je vogel!!" Pieter richtte de kijker op de aangegeven plaats en zag zijn vriend daar inderdaad fladderen. Het beest was de wanhoop nabij. „Waar moet ik heen!" kraste het schor, „ik ben zo moe als een hond!" Pieters mond viel wijd open van verbazing. „Ik hoor Karolus praten en hij is zo ver weg!" riep hij tegen Manetoet. Maar deze lachte fijntjes en daarom zocht Pieter de kraai maar weer op. „Hoe moet dat nou?!" prut telde de vogel treurig. „Ik kan hier toch niet altijd blijven ronddraaien? Ik voel mijn vleugels gewoon niet meer. Kijk nou, daar, heel in de verte is de aarde. Moet ik daar heenvliegen? Daar doe ik ruim acht jaar over! Ik ben een kraai op leeftijd als ik er aankom. Moet ik dan op een ster gaan zitten? Dan verbrand ik mijn poot jes en daar zijn trouwens geen wormen. Oh, was hier maar ergens een héél klein takje om éven op te gaan zitten want ik ben zóóó moe!" Pieter liet moedeloos zijn kijker zakken. „Karolus is verloren", zei hij treurig „en het is allemaal Uw schuld". „Niet zo somber, jongeman!" sprak Manetoet. „Laat hem toch hierheen komen!" „Hier komen!" riep Pieter heftig. „Ik kan toch zeker niet 3000 kilometer ver schreeuwen!" „Je hoeft niet te schreeuwen!" vervolgde Manetoet rustig. „Jij kon Karolus toch horen praten toen je hem .in de kijker zag? Nou, kijk dan nog eens en je zult merken, dat hij jou óók kan verstaan!" Zenuwachtig bracht Pieter het instrument weer voor zijn oog. Spoedig zag hij Karolus weer. Het beest was het juist met zichzelf eens geworden. „Ik laat me gewoon vallen!" zuchtte het. „Kan mij wat schelen waar ik terecht kom!" Hij klapte zijn vleugels dicht en begon als een kurketrekker omlaag te cirkelen. „Niet doen, Karolus!" hoorde het beest in eens roepen. Er ging een schok door de zwarte vogel. „Pieter!" gilde hij. „Pieter waar ben je!" „Op de maan!" klonk het. Vlieg hoger Karolus, ik zit op de maan. Doe je best dan haal je het nog wel!" Het was alsof alle vermoeidheid van de vogel afviel. Als een pijl uit een boog schoot hij omhoog. „Pieter!" riep hij steeds maar. „Pieter, ik kom!" Drie uur vloog Karolus over de 3000 kilometer. Toen zagen de vrienden elkaar weer. Acht personen zijn gedood en ten min ste 20 gewond door een tornado die Don derdag de Amerikaanse staat Louisiana geteisterd heeft. Vele huizen en gebouwen werden ver woest ZIERIKZEE, 4 Dec. Met de wa terleiding op Schouwen-Duiveland staat het er slecht voor. Dit bleek over duidelijk uit de mededelingen, die de heer R. Gerritsen als voorzitter tijdens de algemene vergadering van de aan deelhouders van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Schouwen-Duiveland" deed. Over de leiding in Duiveland ver keert men nog steeds in het onzekere. Eerst moet de nieuwe leiding tussen Burgh en Renesse klaar komen en dan kan de leiding op Duiveland beproefd worden. In midden Schouwen moet een ge heel nieuwe leiding komen. Hierover kan men echter nog geen beslissing nemen in verband met de komende herverkaveling. Het is wellicht moge lijk dat Noordwelle weer geholpen kan worden door het verrichten van een kleine reparatie, maar zeker is dat niet. Het grootste deel van de leiding .tussen Zierikzee en Schuddebeurs is onher stelbaar verwoest. De op de Duivendijke liggende oude buizen zullen worden opgeruimd. Over de Oostweg te Noordgouwe is nog niets bekend. Vooral de aansluitingen leveren gro te moeilijkheden op. Een aansluiting kost f4000,— en de maatschappij kan dit onmogelijk betalen. Uit een mededeling van de heer Ves- sem uit Bruinisse bleek dat de toevoer van water naar Bruinisse door de plas ticbuizen vaak onvoldoende is. Ingezonden Mededeling (Adv.) I LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TEL. 2159 J SLOT KOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Grootboek 1946 99H 96% 100** 100X 9&H 99% 100J4 100** 98H 6754 3% K. Olie 1950 - Cult. H. Ind. Bk 67** Nat. Handelsbank 117J* 117** Ned. Handel Mij 1651* I66Z2 A.K.U. 180$ 18254 Bergh's Jurg. 284 284% Berkei's Patent 119% 11944 Calvé Delft 134 13454 Fokker 125J4 12754 Kon. Hoogovens 16854 169 Ned. Ford 246 250 Ned. Kabelfamr. 225 225 Gelder Zonen 180 179 Philips' Gloeil. 194** 192*4 Do 6 cum. prei. wd. 154JS 1SV/2 Unilever 229** 223% Wilton-Fijenoord 179 17954 Biliton I rubr. 287% Biliton H rubr. 22154 223*4 Dordtsche Petr. 32654 327 Dito, pref. 332 Dito, onderaand. 33254 349 Kon. Olie Moeara Enim A'dam Rubber 'Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber Holl. Am. lijn Serbadjadi De Oostkust K. J. Ch. Pakètvrt - 3477% 349% 564 564 92 110 141B 63 42B 14554 Kon. Boot Kon. Rott. Lloyd Kon. Pakètvrt Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.vrt St.v. Mij Ned. H.V.A. N.I.S.U. Java Cult. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Müller Co Senembah Amsterd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank 9254 114*4 140B 6454 43B 146 43*4 142 11754 13854 13854 130 124 13654 168 14654 118*4 78*4 55 21% 100 176 87% 179$ 13 '7 12454 137*4 170 145*4 11854 78J4 56 2154 9954 177 86*4 180 67 174 Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General MotoYs Hudson Motor Intern. Nickel Kneccot Nash Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Comp. Cities Service Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Tide Water Shell Union Baltimore Miss. K. Texas 17554 17554 87J4 110 14554 14*4 30*4 33 51*4 6454 8754 10954 147 1454 3054 32*4 51J4 6454 6654L 67L 6054 6054 11*4 3754 67*4 18*4 49% 26*4 39*4 2254 8454 84}4 55*4 6154 5554 2054 76 12 37*4 6754 18*4 49%. 27 3954 22 8354 8354 61% 5554 2154 'ending Nordhorn schenkt een kleuterschool, In de gemeenteraad van St. Philips land heeft burgemeester L, J. de Jonge meegedeeld, dat door de adoptiege meente Hengelo nog een motorbrand spuit met toebehoren geschonken zal worden. Het bezoek aan Nordhorn (Graafschap Bentheim) heeft tot re sultaat gehad, dat een kleuterschool geschonken zal worden- Tevens zijn plannen in voorbereiding voor een ge meente-opslagplaats en -werkplaats en een garage voor de motorbrandspuit. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Stormezand of het zand dat aan de Beatrixstraat ligt, ook gebruikt kan worden voor de ophoging van de be graafplaats in A. J. Polder. De heer Verwijs vroeg een lichtpunt bij het noodpostkantoor. Dit gebouw ligt juist in het donkere gedeelte van de Julia- nastraat. Verder vroeg deze afgevaar digde zich af of het trottoir in de Pr. Hendrikstraat een fietsenstalling is. Het is daar 's avonds gevaarlijk om te lopen. De heer Quist deelde mee, dat het trottoir in de Langeweg in A. J. Polder een verzakking vertoont. De voorzitter sprak tot slot nog een woord van afscheid tot de heren K. Guiljam en K. Goudzwaard, de raads leden die door de uitslag van de stem ming niet langer in de raad zitting zullen nemen. De voorzitter dankte hen voor de medewerking in moeilijke omstandigheden. W - Moderne lage lijn - Buitengewone rijkwaliteiten Contactslot rechtstreeks door plafondlampje verlicht - Afsluitbaar handschoenen kastje met klokje Maak een proefrit, dat zal U over tuigen f ondernemersprijs) Afd. Rotterdam Weswal 25, Tel. 3141 Sub-dealer voor Walcheren: LOUISSE MIDDELBURG N.V. Gorttraat, Tel. 2147 Vereniging van Bedrijfsvoorlichting Oost-Zuid Beveland op DINSDAG 15 DECEMBER 1953, des avonds om 7.30 uur, in Café Kloet te Waarde, Spreker: Or. Ir. C. W. C. van Beekom over het Landbouwkundig herstel van de polder Waarde Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. x Het Bestuur. J. A.v. d. Goeskade 11, Goes elefoon 2328 (b.g.g. 3166 of 3256) Reparaties van jutezakken en dekzeilen Ik wens niet te wachten op hot radio-nieuws. 'k Wil kennis nemen van het nieuws op het ogenblik dat het me schikt. Daarom een krant. Daarom een abonnement op KABOUTERS DIVERSEN. Spoorbiels lang 2.60; Wis selhout van 3 tot 4 meter. Vraag prijs. H. DEN BOER, Portlandstraat 35 A, Rotter dam, Tel. 70605. raineerbuizen, Geereoso- teerde alen, Biels, Groenvoe- dersilo's. P. MEIJERS, Seroos kerke, Tel. 204. Galvaniseren van wasketels, teilen, emmers enz. Binnen 1 week retour. Le Coq en Zn., Wijngaardstraat 24, Goes, Tel. 2020. - ORGELS. Meer dan 100 voorhanden. Desgewenst huur koop, zonder betaling bü koop. Vraagt prijslijst. Fa Mart. Ver meulen, Woerden. Rijwielen direct af fabriek 20% voordeliger, vanaf f 89. Geïll. prijscourant H. gratis. Simba Rijwielfabriek, Naald- wijkseweg 24-26, 's-Graven- zande, Tel. K 1748—673. TE KOOF GEVRAAGD Slachtkippen, Kalkoenen en Ganzen. H. C. DE KONING, Wouscheweg No 78, Telef, 1409 of stuur briefkaart. Bergen op Zoom. WOLFAARTSDIJK. In de raadsvergadering van Wol- phaartsdijk werd het maximum-crediet in rekening-courant voor 1954 bepaald op 50.000.Vastgesteld werd de 5-jaarlijkse afrekening van de vergoe ding voor het bijzonder lager onder wijs. Besloten werd tot aankoop van de woning A 144 van J. M. de Jonge te Eindhoven voor 1500 en tot verkoop van 5 perceeltjes bouwterrein. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd herbenoemd M. Kloosterman. Aan de P.Z.E.M. werd financiële medewerking toegezegd voor de aansluiting op het electrisch net van de Perponcherpol- der. De gemeentebegroting voor 1954 werd sluitend vastgesteld. De begro ting van het burgerlijk armbestuur voor 1954 werd goedgekeurd. Besloten werd de straatverlichting te laten I branden tot 24 uur en 's morgens van half zes tot een half uur vóór zons opgang. Het ophalen van het huisvuil werd voor de jaren 1954 tot en met 1956 aanbesteed aan F. Francke voor 1560 per jaar. De heer Almekinders wees tijdens de rondvraag op de verzakkingen in de Lepelstraat en vroeg om- urinoirs in de beide dorpen aan te brengen. In de raadsvergadering van Aarden burg deelde de voorzitter, burgemeester van Dongen mee, dat van de Directie voor de Wederopbouw en Volkshuisves ting in eZeland een schrijven was ont vangen, dat de aanvragen tot woning verbetering na 25 Nov. ingekomen, niet meer in aanmerking zullen komen voor DUW-subsidie. Mevr. E. van de Broecke-de Man (P.v. d. A.) nam hiertegen stelling en wees er op, dat het onbillijk is, dat bijv. vier aan vragen uit Aardenburg, die reeds in de vorige vergadering werden goedgekeurd, niet voor subsidie in aanmerking zouden kunnen komen. Besloten werd dan ook tegen deze re geling te protesteren en alsnog te trach ten de voor 25 Nov. behandelde aanvra gen voor een subsidie in aanmerking te doen komen. Alle woningwetwoningen in Péurssens- straat en de Sassenstraat zullen een goe de schilderbeurt krijgen. Mevr. E. v. d. Broecke-de Man, A. J. van der Lijke (Prot. groep) en J. van Overloop (KVP) waren er voor, dat ook in Aardenburg door de gemeente een kolentoeslag wordt verleend. De voor zitter was van mening, dat dit dient te geschieden door de plaatselijke instellin gen van weldadigheid, tot wier zorg dit, volgens de destijds genomen schikingen bij de verdeling der Dischgoederen, be hoort. Vergadering coöperatieve Zuivelfabriek „Walcheren". MIDDELBURG, 4 Dec. Dezer da gen hield de coöp. melkinrichting en stoomzuivelfabriek „Walcheren" haar najaarsvergadering. De voorzitter, de heer S. Simonse, wees op het gunstige weer dit najaar voor de veehouderij en constateerde dat 1953 voor de boe ren een goed jaar zal zijn ondanks de prijzen die zich in dalende richting be wegen. De aanvoer van melk bedroeg tot 1 December 15,4 millioen kg. Het gemiddelde vetgehalte was 3,67 pet. tegen 3,70 pet. in 1952. De vergadering besloot een inleggeld te heffen voor de leden, die in 1954 toetreden. De Rijkszuivelconsulent hield een lezing over de kwaliteitsver betering van de melk. Ook werd een film vertoond over het hoe en waarom van melkvorming. Beroepingswerk. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zalk en Veecate: W. J. Hottinga te Vuren en Dalen. Bedankt voor Rijssen: P. Bouw t# Ridderkerk. Geref. Kerken Beroepen te Nieuwe Pekela: H. Tien te Bunde in de Graafschap (O. Fr.). Aangenomen naar Borger: A. M. Franssen, candidaat te Finsterwolde. Geref. Gemeenten Beroepen te Ridderkerk: F. J. Diele- man te Yerseke. Aardrijkskundig Jeugdcentrum gaf filmvoorstellingen MIDDELBURG, 3 Dec. Reeds en kele jaren verricht het Aardrijkskun dig Jeugdcentrum goed werk met het vertonen van instructieve en documen taire fUms voor de schooljeugd, d.w.z. de leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen en die van de middel bare en uloscholen, met het nijver heidsonderwijs. Vandaag werden niet minder dan vier voorstellingen gege ven in de Schouwburg en morgen vol gen nog drie voorstellingen. Dan zijn alle 21 aangesloten scholen aan de beurt geweest. Vertoond werd eerst een uitstekend opgenomen bedrijfs film en wel over de Hoogovenb.edrij- ven. De jongelui konden het gehele pro ces volgen en kregen bovendien een inzicht in de bedrijfsverhoudingen on der de 6000 arbeiders en employé's. De tweede film, „Princely India", een kleurenfilm, voerde de leerlingen mee naar het onmetelijke rijk, waar de feo dale verhoudingen, zij het met een ze kere moderne inslag, nog springlevend zijn. Het waren beelden uit sprookjes! Een vliegtuig stortte brandend omlaag op een Canadese boerderij. De boer schoot toe en wist de vlieger uit het brandende toestel te bevrijden. De ern stig gewonde jongeman bleek zijn eigen zoon te zijn. Sfavenisser kleuters werden verrast. STAVENISSE, 4 Dec. In het Dorpshuis te Stavenisse werd gister middag het jaarlijkse Sint Nicolaas- feest voor de kinderen van de kleu terschool en ditmaal ook voor de leerlingen van de eerste klasse der lagere school gehouden. De American Women Club uit Den Haag, waarvan aanwezig waren mrs Hansen (presidente), mrs v. d. Wal en mrs Lancaster, had dit feest, waarbij St. Nicolaas ook aanwezig was, aangeboden. Ook de voorzitter van de Nationale Raad van Advies voor het Nationaal Rampenfonds, mr H. L. 's Jacob, was tegenwoordig. Door de kleuters werden verschil lende stukjes opgevoerd. Waar zijn JLi^onze schepen GROTE VAART. AAGTEDIJK 3 v. Baltimore n. New York AALSDIJK 4 te Boston. ALBLASSERDIJK 3 te Antwerpen. AMSTELDIJK p. 3 Bahamas n. Le Havre. ARENDSDIJK 4 te Buenos Aires. AMSTELDIEP verm. 7 v. Londen n. Rotterdam. BLOEMFONTEIN 3 v. Amsterdam n. Hamburg. DUIVENDIJK 4 te Antwerpen. GROOTE KERK p, 3 Finisterre n. Mar seille. HOOGKERK verm. 7 v. Rotterdam n. Japan. JAGERSFONTEIN 3 400 m. O.Z.O. Sint Helena n. Kaapstad. LAAGKERK 4 te Cochin. LAURENSKERK 10 te Rotterdam verw. LIEVE VROUWEKERK 4 v. Karachie n. Bombay. LISSEKERK verm. 4 v. Vassili Kobay n. Rotterdam. LUTTERKERK p. 3 The Brothers n. Aden MEERKERK 4 te Tanga. MELISKERK 4 te Colombo. RIJNDAM 3 570 m. N. Flores n. Halifax. RIJNKERK 14 te Rotterdam verw. SCHIÈDÏJK p. 3 Gibraltar n. Halifax. SLOTERD1JK 3 v. Bremen n. Antw. WAAL 3 v. Malta n. Piraeus. VAN MARKT en veiling GOES, 4 Dec. Bloemkool AI 3048, All 2333, BI 1722, Afw. 828; Spruiten AI 24—25, All 16—21, BI 15; Witlof AI 36-41, All 29—37, BI 26—28; Gr. Sav. Kool 511; Rode kool 6; Witte kool 5; Gele Sav. Kool 6; Boerenkool 1013; Uien 1; Prei 912; Kroten 11; Peen 56; Andijvie 1316; Knolselderij 718; Veld sla 2531; Aardappelen 10; Waspeen 8; Druiven 166174 KAPELLE, 4 Dec. Export veiling; Goudreinetten AAA 32,70, A 30,60, BG 23,90—25,50, I gr 27,10—28,20, I f 20,85 —22,30, II 14,70, K 19,10, fabr 11,20— 11,40. Jonathan I gr 32,50, I f 31,60, II 15,40, K 22,00—23,70, fabr 13,30. Gol den Delicious I gr 48,90, I f 34,80, II 14,30. Sterappelen I gr 23,50, I f 25, II 3,K 9,20. Zoete Ermgaard I gr 35,—, I f 23,20, II 12,10, K 17,50. Brab. Bellefleur I 17,20, II 5,90, K 5,50, fabr 5,20. Gieser Wildeman I gr 34,2035, I f 25,00—27,20, II 13,10, K 27,50, fabr. 14,60. Saint Remy I gr 17,40, I f 18,10, II 15,70, K 15,70. Gewone veiling: BI. Druiven 120 122. Jos. de Malines 9%19. Cox Oranje 58. Pondspeer 1213, Cam- pagnezoet 324. Jonathan 1225. Gol den Delicious 728. Comtesse de Paris 1136. Souv. de Vacheur 26. Lanes Pr. Albert 7%9%. Kroetappelen 4,40. Goudreinetten rotvlek 34<é. Winter- louwtjes 1621. Groenten: Spruiten 1828. Rode kool 56. Bloemkool 814. Witlof 19. An dijvie 13. Witte kool 5. Kroten 2%. Sa- voije kool 15. Knolselderij 5(6. Prei 11 14. Boerenkool 6. TERNEUZEN, 4 Dec. Sla 7,70— 7,90 per 100 st. Bloemkoal 948 per st. Andijvie 1524. Rode kool 512. Sirv. kool 715. Peen 1014. Prei 810. Knolselderij 17. Spruiten 2032. Uien 3. Witlof 4550 per kg. Fruit: Appelen. Goudreinette K 10 17, fabr 7. Jonathan H gr 38, K 20, fabr 717. Overige soorten appelen 3—8. SINT MAARTENSDIJK, 3 Dec, Uien gew. 6.00, bonken 5.00. Aanvoer 25 ton. A.V.M. EIERMIJN De A.V.M. eiercommissie heeft de consumptieprijs voor de eieren vanaf Vrijdag 4 December 1953 als volgt vastgesteld. Prijsklasse I 0,21; prijs klasse 2 0,20; prijsklasse 3 0,19; prijs klasse 4 0,18. VISMIJN VEERE, 4 December. 1155 kg ex port garnalen 60. 3 kg rog 16, 3 kg tar bot 49. 2 kg tong 1,37. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed nog onverwachts, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-, Overgrootmoeder en Stief moeder ELIZABETH JOHANNA GIDEONSE Wed. van Adriaan Brasser eerder wed. van Daniel Pouwer in de ouderdom van 73 jaar. Zoutelande: P. Stroo-Pouwer D. Stroo O. en W.-Souburg: J. Cevaal-Pouwer J. Cevaal Wed. P. Baljeu-Pouwer Amsterdam: E. J. Castel-Pouwer P. Castel O. en W.-Souburg: A. Brasser L. Brasser-Bak klein- en achterkleinkinderen O. en W.-Souburg, 4 Dec. 1953 Ritthemsestraat 73 De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag a.s. om 2 uur vanaf het sterfhuis.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5