JiMfjhanJ GEMEENTERADEN Sas van Gent wil uit de Centrale Dienst, Groot tekort op de gewone dienst. Wcdcropbouwplanoen goedgekeurd. N ieuw vliet. Wederopbouwplan toe gelicht. Redevoeringen van minister Algera en jhr mr AF* C» de Casembroot Een jaar geëist tegen vrouwelijke verdachte Uitslagen V eetentoonstelling te Goes. KERK VEILINGBERICHTE N Donderdag 3 December 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 3 In de raadsvergadering van Sas van Gent werd tot directeur der gemeen telijke instelling voor sociale zorg be noemd de heer C. J. Notté. De heren B. de Maayer, C. de Groff, J. Geir- naerdt, J. de Braai en H. van Water schoot werden gekozen als bestuurs leden van deze instelling. Tijdens de rondvraag heeft de heer R. Brockstael geïnformeerd naar de plaatsing van een telefooncel. De voorzitter antwoordde hierop de toe zegging te hebben ontvangen, dat zulks nog dit jaar verwezenlijkt zal worden. RUSTHUIS. Naar aanleiding van destijds ge koesterde plannen voor een rusthuis voor ouden van dagen werd gewe zen op een daartoe geschikt pand aan de Fortstraat. De voorzitter zei, dat het particulier initiatief zich in teresseert voor de stichting van een rusthuis. Indien nodig zal de ge meente de helpende hand bieden. Een sluitende exploitatie is bij der gelijke inrichtingen vaak een pro bleem. CENTRALE DIENST, De heer de Groff wees er op dat Terneuzen per medio 1955 uit de Cen trale Dienst zal treden. Van hogerhand zouden stappen worden gedaan om de ze dienst in stand te houden, zo zei spr., doch als het kaartenhuisje in el kaar valt, wat zal er dan met het amb tenarencorps gebeuren? Hij meende, dat Sas van Gent alles moet doen om uit deze dienst te treden en zag dien aangaande gaarne zo spoedig mogelijk voorstellen, of mededelingen. De voor zitter zeide dat over deze kwestie spoe dig nadere mededelingen kunnen wor den verwacht. De heer de Braai (Prot.) critiseerde de slechte bestrating van het markt plein en de toegangswegen. Algemeen was de raad van oordeel, dat de hoger gelegen cirkel op de markt een ver keersobstakel is en te weinig nuttige ruimte overlaat. Deze zaak zal nader worden bezien. HAAMSTEDE. In de raadsvergadering van Haam stede deed de voorzitter, burgemeester jhr R. J. H. Q. Roëll, de mededeling, dat de heer J. C. de Bruine (P.v.d.A.) om gezondheidsredenen, tot zijn spijt, moet bedanken als lid van de raad. Met leedwezen nam de raad kennis van dit besluit. De geloofsbrieven van de opvolger van de heer de Bruine, de heer A. van Nieuwenhuize, werden nagezien en in orde bevonden, waarna tot diens toelating werd besloten. Met dankbaarheid aanvaardde de raad een gift van de Ned. Ver. van Vrouwen met Academische Opleiding, bestemd voor de verbetering van het kleuteronderwijs. Besloten werd de plaatselijke Prijzencommissie te laten voortbestaan. Aan de heer J. Kuperij werd wegens vertrek, eervol ontslag verleend als hoofd van de Prinses Be- atrixschool. Besloten werd een kasgeldlening, groot f 150.000.aan te gaan tegen 3/8 procent 's jaars in verband met de bouw van een aantal Oostenrijkse en Noorse woningen. IK ZIE 'M. We hebben gezien hóé snel Pieter van de aarde naar de maan was gevlo- ;en. Dat deed niemand ïem na. En tóch, wie kwam daar rustig op de jongen toestappen? Manetoet! Pie ter wreef zes keer zijn ogen uit, maar toen zag hij nóg het bekende manne tje, dus bleef er niets an ders over dan het onge looflijke te geloven. „Zo .vriendje", zei Manetoet hem extra lang de hand schud dend, „dat had je zeker niet verwacht hè? Ja, jong, ik ben wel oud maar nog zo vlug als water!" Pieter zocht naar woorden. Eerlijk gezegd was hij woedend en dus zei hij: „Wat voert U met me uit? U hebt me naar de maan geholpen!" „Het man netje maakte een vrolijk sprongetje. „Zie je wel dat je een slimmerd bent!" nep hij. „Er zijn zóveel hemellichamen, jü weet precies dat DIT de maan is en ik heb toch nergens een naambordje neergezet!" „U doet net of U hier al meer geweest is!" snoof Pieter. Nu sloeg het mannetje zich op de knieën van de lol. „Méér hier ge weest!" lachte hij. „Hou op, ik ben hier kind in huisDoor deze laatste uitla- DUIVENDIJKE. In de gemeentesecretarie te Renesse kwam de gemeenteraad van Duiven- dijke in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter H. R. Nieborg. Na enige discussie ging de raad er mee accoord, dat de jaarwedden van de dierenartsen, betrokken bij di vleeskeuringsdienst op een vast be drag worden gesteld en dat deze dienst zal worden omgezet in een volambte- lijke dienst waardoor personen als de veeartsen v. d. Akker en Stevense voor het eiland behouden blijven. Besloten werd het herstel der ge meente-eigendommen op te dragen aan één aannemer, teneinde een vlot hertsel ervan te bespoedigen. Gesproken werd nog over het ver bouwen van het gemeentehuis t> Lodpèrskapelle. Dit plan werd in 1952 reeds vastgesteld, doch wegens de ramp niet uitgevoerd. Besloten werd qen nieuw plan te doen ontwerpen, in deze zin dat de uitbouw nu aan de wegzijde zal komen in plaats van ach ter de bestaande secretarie. Vervolgens verscheen Ir F. K. Klok ke uit Middelburg ter vergadering, die een toelichting gaf op de wederop- bouwplannen van Seharendjjke en Looperskapelle. Met algemene stem men werden de ontwerpplannen goed- '-°urd. «jroot tekort op de kapitaaldienst De raad van Nieuwvliet heeft in voltallige zitting de begroting voor 1954 behandeld. De gewone dienst ver toont een saldo van f 1024,61 (inkom sten f 122.528,04), de kapitaaldienst laat echter een tekort zien van f 23.552 op een totaal aan uitgaven van f 168.916,03. De raad keurde deze be groting goed en stelde ook een ad ministratieve wijziging vast in de be groting '53. Aan de E.H.B.O.-afdeling werd voor éénmaal een subsidie verleend van f 150, gezien de aanschaffing van ver schillende instrumenten en verband dozen. Voor de Dorpsstraat werd een wachtverbod afgekondigd. In beginsel besloot men het school huis te splitsen in twee woningen; de verbouwing van het gemeentehuis met ste uit het Terlingenfonds werd aangehouden totdat de D.U.W. subsidie zal hebben toegekend. Bij de rondvraag deed de burge meester de belangrijke mededeling dat het plaatselijke P.T.T.-kantoor voor taan doorlopend zal worden openge steld voor de telefoondienst. De heer Brakman verzocht de daken van de woningwetwoningen dusdanig te ver anderen, dat de vele mussen er niet meer onder kunnen komen. Dit bleek echter onmogelijk, want er zit hier een constructiefout. Uitvoerig werd gediscussieerd over de plannen tot instelling van een volamb- telijko vleeskeuringsdienst. Algemeen werd betreurd dat als gevolg van de voorgestelde regeling veearts Stevense na enkele jaren geen practyk meer zal mogen uitoefenen. De periodiek aftredende leden van de Gemeentelijke instelling voor Maat schappelijke Zorg werden herbenoemd, Aangeboden werd de gemeentebegro ting 1954. Het tekort op de gewone dienst, hoofdzakelijk veroorzaakt door de ramp, wordt geraamd op f9298,85 De raad besloot z.h.s. een door de stichting „Rusthuizen Westelijk Schou wen" aan te gane geldlening voor de bouw van een rusthuis te Haamstede, tezamen met de medewerkende ge meentebesturen te garanderen, zulks in verhouding tot het aantal inwoners en tot een maximumrente van 3% pet. rente 's jaars af te lossen in 40 jaren. Voor de inrichting van het rusthuis is een belangrijk bedrag aan giften ontvangen. BUS—TRAM, N.a.v. de mededeling dat van 30 No vember af negen maal per dag een autobusverbinding tussen de Westhoek en Zierikzee v.v. wordt ingesteld, vroeg de heer van Waveren (A.R.) of B. en W. het voorstel van de Stichting „Nieuw SchouwenDuiveland" over de kwestie trambus op het eiland willen ondersteunen. De voorzitter zegde toe dit punt op de agenda van de eerstvolgende vergadering te zullen plaatsen. Gesproken werd nog over het grote gevaar dat de smalle dijk onder Zierikzee voor het verkeer biedt, speciaal in de winter met even tueel gladde wegen. ting van Manetoet werd Pieter een beetje van de wijs gebracht maar ineens herin nerde hij zich weer, dat hij kwaad was en daarom riep hij: „Maar ik wil wegI Ik wil Karolus terug zien en daarna mijn tienduizend guldenNu betrok hei gezicht van het mannetje. „Ben je je kraai kwijt?" vroeg hij ernstig. „Ben je hem onderweg verloren? Maardat is erg, dat is verschrikkelijk! Wacht, ik zal hem meteen gaan zoeken." Manetoet trok een lange verrekijker uit een lederen koker\ ging plat op de grond liggen en begon de hemel af te zoeken. Een kwartier speurde het mannetje rond. Toen riep hij vrolijk. „Jaik zie 'm GROEDE. Flikkerlichten op kruising Brouwerijstraat In de raadsvergadering van Groede werd besloten -het verkeer kruising Brou werijstraat en de nieuwe Traverse door de gemeente dusdanig te regelen, dat het verkeer, dat zich op de Traverse bevindt voorrang heeft. Dit in verband met het feit, dat de Prov. weg vanaf de Kruis- dijk (café Buitenlust) tot in Sluis voor- rangsweg geworden is. Op advies van de Prov. Waterstaat werd besloten op het kruispunt flikkerlichten te doen aanbren gen. De gemeentebegroting 1954 werd aan geboden. Hierbij werd opgemerkt, dat de Traverse door de gemeente f 30,000 heeft gekost. De kosten van de nieuwe riole ring en de bestrating bedragen f 120.000. De bespreking van de begroting zal in de eerst volgende raad plaats vindén. Met de N.V. Bank voor Ned. gemeenten werd voor het jaar 1954 wederom een overeenkomst gesloten tot een bedrag van f 40.000. KERKWERVE. De raad van Kerkwerve bekrach tigde de door de burgemeester uitge vaardigde politievoorschriften i.v.m. de toestand in de gemeente. Van 's avonds 20 tot 's morgens 7 uur mag men zich in de gemeente niet in de open lucht bevinden. De Culturele Vereniging te Noordgouwe krijgt een subsidie van f 125 per jaar. De leden van de woonruimtecom missie werden herbenoemd. In de va cature ontstaan door het vertrek van de heer L. H. van Dijk werd benoemd de heer J. Overbeek. Besloten werd garantie te verlenen voor de rente en aflossing van de onrendabele bouw kosten van het nieuw te bouwen zie kenhuis te Zierikzee. Aan de heer P. Peute werd op zijn verzoek met ingang van 1 November eervol ontslag verleend als hoofd der O.L. school in verband met zijn ver trek naar Everdingen. Aangeboden werd de gemeentebe groting 1954, welke in de volgende vergadering zal worden behandeld. WEDEROPBOUWPLAN Het wederopbouwplan van de ge meente werd aan de raad voorgelegd en door de voorzitter toegelicht. Con centrisch om de bestaande zal een nieuwe ring worden gelegd. Over het algemeen bleek de raad zich wel met het plan te kunnen verenigen. Hij machtigde B. en W. onderhandelingen te openen met de eigenaren van de gronden, welke benodigd zijn. Bij de rondvraag informeerde de heer den Boer (A.R.) naar het grote tekort van het ziekenhuis te Noord- gouwe. De voorzitter zegde toe in de volgende vergadering nadere inlich tingen te zullen geven. Ingezonden Mededeling (adv.) Indien U een degelijk horloge zoekt, dat U -niet in de steek laat, kijk dan eens naar een Junghans horloge. In de grote Junghans collectie vindt U stellig een horloge, dat beantwoordt aan Uw verwachtingen enaan Uw smaak. Uw horloger heeft Junghans horloges reeds vanaf {36.50 (Vervolg van pag, 1) In zijn rede, waarin minister Algera dankte voor de hem aangeboden plaquette, trok hjj een vergelijking tussen de toestand op het eiland op I Februari en de toestand nu. Grote verschillen springen in het oog, zo zei de minister. Verschillen ten gunste en ten ongunste. Ongunstig zijn de enorme verwoestingen die de laatste maanden door eb en vloed zijn aan gericht. Het Nederlandse volk heeft niet altijd het inzicht in de situatie zoals deze op het ogenblik op het eiland is. In sommige opzichten staat het er zelfs slechter voor dan in Februari. Gunstig is, dat de dijken dicht zijn en het herstel verder kan worden aangepakt. BORSSELE, Er moet een nieuwe O.L. school komen. De raad van Borssele heeft tot amb tenaar ter secretarie benoemd de heer M. C. Schipper, als zodanig werkzaam te Veere, die eveneens Werd benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand. Medegedeeld werd, dat als de be schikking van de minister afkomt met de bouw van vier woningen aan de Zuidsingel kan worden begonnen. Aan de heren J. A. M. Warren en F. W. J. Imminck werd op hun verzoek eervol Nader ingaande op de rede van de heer Klompe, dijkgraaf van het water schap Schouwen, zei dé minister, dat de wensen van de dijkgraaf eventueel een punt van bespreking zoudèn kun nen vormen tijdens de behandeling van de begroting van Verkeer en Wa terstaat door de Tweede Kamer. „Ik begrijp Uw aarzeling",, zei de minister tot de heer Klompe, toen hij het gedeelte van zijn rede beantwoord de, handelend over de veiligheid van het eiland deze winter. „Maar", zêi de minister, „wij mogen hopen, dat het goed gaat". Dankend voor de plaquette wilde de minister het persoonlijk element op de achtergrond schuiven. Hij be schouwde de hem aangeboden pla- ontslag verleend als ambtenaar ter se cretarie. Van de P.Z.E.M. was bericht ingeko men, dat de kosten van het omscha kelen van lantaarns van avond in nachtbranders f 220 zullen bedragen. Hiermee ging de raad accoord. De raad ging eveneens accoord met het voorstel van B. en W. om in prin cipe te besluiten een niéuwe 0.1. school te laten bouwen. Amerikaan van cheque-boekje beroofd AMSTERDAM, 2 Dec. Een 27- jarige vrouw uit Oudesluis, moeder van enige kinderen, die thans door de vader worden verzorgd, heeft vandaag vopr de Amsterdamse rechtbank haar gehele levensloop horen ophalen. Zjj had in Augustus jl. reeds terecht gestaan, omdat ze samen met een cou peur op 7 Juli 's morgens vroeg om half drie een Amerikaanse militair zijn chequeboekje had ontroofd. De coupeur is voor deze beroving intussen tot anderhalf jaar veroordeeld. De zaak tegen de vrouw uit Oudesluis werd toen aangehouden voor het uit brengen van een reclasseringsrapport. Nadat zij door echtelijke moeilijk heden haar kleine woonplaats had verlaten en naar de grote stad ge trokken was, geraakte ze al spoedig op het hellende vlak. Zij was het, die een Amerikaanse soldaat in de stad ontmoette. Ze nam hem mee naar een hotelletje aan de Weesperzijde, waar ze samen met de coupeur de man DE BEURS NOlEk i\LsC Gib I EKEN slotkoersen amsterdamsche effectenbeurs medegedeeld door de ams^erdam-sliit: bank n.v„ goes. Nederland 1947 Invest. Certif. Ned. 1962/64 cum Dollarlening 1947 Grootboek 1946 3/ %K. Olie 1950 Cult. 99/2 99/ 100/ 100 100/ 100/ 96'/2 96/ 9&H 98/ H. Ind. Bk 66/ 6PA J. 1.1i ..si. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij a.K.U. Bergh's Jurg. Berkel's Patent Cahó Delft Fok.ccr Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. Wilton F ij enoord Unilever Biliton I rubr. ..con II rubr. utsche Petr. OU. Olie o, onderaand. 116/ 11624$ 167 166 183 184^4 285 285 119 119/ 134 134 129/ - 178/ 180 167/ 167/ 243/ 247B 222 222 194 194/ 154/ 154 179/ 179/ 228/ 230/ - 287/ 222 224/ 324/ 330/ 344/ 345/ 344Z 346 Moeara Emm 560 560 A'dam Rubber 93/ 93/ Bandar Rubber 106/ 107B Deli Bat. Rubber 140B 141B Kendeng Lemboe 64 62/ Oost Java Rubber 42B 42 Serbadjadi 44/ 42/ De Oostkust 142 142 Holl. Am. lijn 144 145 K. J. Ch. Paketvrt 117/ Kon. Boot 137/ 138/ Kon. Paketvrt 124/ 124 Kon. Rott. Lloyd 129 130 Ned. Sch. Unie 135/ 137/ Ommeren's Sch.vrt 163/ 165 St.v. Mij. Ned. H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Deli Bat. Mij Vorstenlanden Deli Mij Senembah Müller Co Amsterd. Bank Escompio Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 145/ 146/ 114/ 116/ 52 54 79 78 - 21/ 100/ 100/ 88/ 87/ 175/ 176 179/ 179/ 67/ 67/ 174/ 175 173/ 173/ Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel - Kennecott Nesh Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.Sj Steel North. Am. Comp. Cities Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil ShellUnion Tide-, Water, f Baltimore Miss. K. Texas New Ydrk Centr. Pennsylvania 87 111/ 111/ 145 14/ 29/ 33/ 51 60/ 12/ 37/ 67/ 18/ 48/ 26/ 38/ 22/ 82/ 53/ 60/ 54 m 20/ 2(W 1 V/i 145 14'/, ■m 33 51 'A 64 'A 67L 60 12/, 37/, 67'4 m 48% m m m 83 54% m 54/ 74r* 20%, 20%' 19/, dronken voerde. Samen met de vrouw beroofde deze toen de Amerikaan van zijn chèqueboekje. De vrouw scheurde alle chèques eruit en deed de omslag weer in de achterzak. Ter zitting zeide de vrouw dat zij, door de coupeur bedreigd, onder dwang haar medewerking aan de be roving had verleend. De officier van justitie, mr G. R. Nube, hechtte aan dit verhaal geen ge loof. In zijn requisitoir zeide hij er re kening mee te willen houden, dat de vrouw nog een blanco strafregister heeft. In het intussen uitgebrachte reclas seringsrapport wordt aanbevolen haar te doen opnemen in het R.K. meisjes huis te Alkmaar, dat voor werk voor' haar kan zorgen op een chocolade fabriek. De officier wenst dit advies té volgen en eiste één jaar met aftrek van het voorarrest (vijf maanden) en met de bepaling, dat van de resteren de zeven mannen er vier voorwaar delijk zullen worden opgelegdmet on der toezichtstelling van de R.K. re- classeringsvereniging te Allernaar. Nieuwe commandant tweede geallieerde tactische luchtmacht. 's-GRAVENHAGE, 2 Dec. Op 7 December zal Air Marshall Sir Robert Foster, het commando op zich nemen van de tweede geallieerde tactische luchtmacht. Onder dit commando, waarvan het hoofdkwartier is geves tigd in W.-Düitsland, ressorteren Brit se, Belgische en Nederlandse eenhe den. Radio-Boedapest meldt, dat de mijn werkers van Tatabanya hebben beslo ten de Hongaarse overwinning op het Britse voethalelftal te vieren door el ke dag evenveel tonnen steenkool extra te delven, als er Hongaarse doelpunten werden gemaakt. Dit waren er zes, zo dat de Hongaarse voetbalzege de Hon gaarse steenkooldelving met zes ton per dag zal doen stijgen. GOES, 2 December. De uitslagen van de gisteren in verband met de „Slatogo gehouden veetentoonstelling te Goes zijn: Ossen met 6 of meer brede tanden. 1. Fa C. Blokpoel Zn, Goes; 2a. Fa Wil- mens Zn, Roosendaal; 2b. C. Blokpoel Zn te Goes. Ossen met 4 brede tanden. 1. C. Blok poel Zn, Goes. Koeien onverschillig welke leeftijd. Ie J. J. Sinke, Goes (kampioen); 2. J. N. Blok poel, Goes; 3. Gebr. Buijsrogge, Kloetinge. Eervolle vermelding; J. Sinke, Goes. Schotten en vaarzen met 6 brede tan den. 1. J. Blokpoel, Goes (plus kampioen) 2. Fa Wiilems Zn, Roosendaal; 3. M. Huige, Goes. Vaarzen met vier brede tanden, la. W. H. van 't Veer, Goes; lb. F. Tramper, Yerseke; 2a. J. Kosten Zn, Yerseke; 2b. J. P. van Sabben, Goes; 3. M. Huige, Goes Eervolle vermelding: M. Huige, Goes. Vaarzen met brede tanden. 1. J. Bruin zeel Zn, Krulningen; 2a. J. Blokpoel, Goes; 2b. J. Sinke, Goes; 3. Fa Wiilems Zn, Roosendaal. Vaarzen zonder brede tanden. 1. J. Kos ten Zn, Yerseke. Pinken. J. Sinke, Goes, 1, 2 en 3e prijs. Dikbillen voor de mestery. 1. Fa Wii lems Zn, Roosendaal; 2a. en -2b. J. Bruijnzeel, Kruiningen; 3. Fa Wiilems Zn, Roosendaal. Gemeste dikbillen. 1. J. Bruijnzeel, Kruiningen (plus kampioen); 2. Fa Wii lems Zn, Roosendaal; 3. J. Bruijnzeel, Kruiningen. Graskalveren. 1. J. op 't Hof, 's-Heer Arendskerke, Jonge varkens boven 20Ö kg. 1. Model- volksslagerij, Goes. Zeugen/varkens boven 200 kg. 1. Gebr. Rouw, Goes. Siachtvarkens van 150 tot 200 kg. la. Gebr. Krijger, Goes; lb. A. Oele, Kloe tinge; 2. J. M. de Kok, Goes. Siachtvarkens van 100 tot 150 kg. la. Gebr. Krijger, Goes; lb. Karelse, Schore. Biggen: Landvarkens. la. Gebr. Karelse Schore; lb. Gebr. Krijger, Goes; 2. Gebr. Karelse, Schore; 3. P. Remijnse, Oudelan- de. Biggen: Yorkshire. 1. Gebr. Krijger, Goes; 2. Gebr. Karelse, Schore. Loop varkens-lam! varkens. 1. en 2. Ge br. Karelse, Goes; 3. Gebr. Schrijver, Goes. Zichtbare drachtige zeugen: landvar kens. 1. Gébr. Karélsè, Schore. Lammeren; 1. Gebr, Krijger, Goes. Vette schapen. 1. C. van Nieuwenhuij- zen. Jonge rammen. 1. Gebr. -Krijger, Goes; 2; ,Gebr, Rouw, Goes. Oudere rammen. 1. Gebr. Krijger, Goes. quette als een eerbewijs voor allen van zijn departement die meer dan hun plicht hadden gedaan. De minister besloot: „We hadden de elementen niet in onze hand. Veel mis lukkingen deden zich voor. Maar wij kunnen danken, voor de grote zege ningen die we uit Gods hand mochten ontvangen. Wij hebben het middel mo gen zijn om alles te doen gelukken. Spoedig zal SchouWen-Duiveland her rijzen". [- Jhr DE CASEMBROOT. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, begéii zijn woord van dank met. zich te ver ontschuldigen voor zijn bémodderde schoenen, die hij vandaag nog op zijn tocht over het eiland had opgelopen. Jhr de Casembroot dankte in het bijzonder, namens het provinciaal bestuur, de aanwezige militaire auto riteiten voor de verleende hulp de eerste dagen van Februari. „Uw hulp is van onschatbare waarde geweest", aldus jhr de Casembroot. Ook sprak de Commisaris een bij zonder woord van dank tot de inge nieurs Van der Wall en Geers met wie de sr menwerking met G.S. zo voortreffelijk is geweest. Sprekend over de komende periode van herstel deed de Commissaris der Koningin een dringend beroep op de plaatselijke-, provinciale- en Rijks- autoriteiten om begrip voor eikaars moeilijkheden te hebben. „Laten wij er aan denken, als wij belangrijke beslissingen nemen, dat we deze beslissingen voor mensen nemen, die hier op het eiland wo nen. Wij gaan later weg, maar de mensen blijve achter. Voor hen moe ten wij een redelijke sfeer scheppen waarin ze kunnen wonen." „De problemen zijn groot en veel", zo besloot jhr mr de Casembroot. „Moge God ons de kracht geven voor onze taak. Met Gods hulp is alles mogelijk. Schouwen-Duiveland zal herrijzen, schoner dan ooit tevoren".. Op de uitgereikte plaquettes staan de woorden uitgesproken door de Ko ningin in haar Troonrede van Septem ber jl.: „In de worsteling om een snel herstel van de waterkeringen zijn de beste tradities uan ons volk gehand haafd". Aangeboden door de gezamen lijke polders en waterschappen op Schouwen en Duiveland. Aan de keerzijde van de plaquette staat: 1 Februari6 November. Hier onder is een landkaart van het eiland getekend, waarop de gedichte stroom- gaten zijn aangebracht. Hieronder staat weer „Luctor et Emergo". „enclinq Ds G. C, Roosendaal overleden. PUTTEN, 2 Dec. Tengevolge van een hartverlamming is gisterochtend overleden ds G. C. Roosendaal, Ned. Hervormd predikant te Putten (Geld.). Hij bereikte de leeftijd van 53 jaar. Beroepingswerk, Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar: 's Gravenzanda (Evang. Alliantie), W. de Weert ta Nuis, die bedankte voor Zuidhorn. Bedankt voor: Waddinxveen (2e pr. pl.): O. van der Ent Braat te Opheus- den. Geref. Kerken Examens. De classis Winschoten heeft prep. Geëxamineerd en beroep baar verklaard de heer W. Horlings te nieuwe Pekela, candidaat aan de V.U. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Utrecht (C): (Vac. dr B. J, Qosterhof): J. C. Maris te Haarlem (N) en B. van Smeden te Rotterdam (Z). Baptisten Gemeenten Beroepen te Enschede: B. Fabrie te Workum. Benoemd tjt res. legerpredikant: M. G. Boeschoten te Staveren. Familieberichten uit andere bladen. Verloofd: A. T. Cnossen en Mi C. J. Verplanke, Den HaagHaarlem. Gehuwd; F. Groenewegen en D. Schuurman, Red Deer Hill, (Canada). Overleden: H. A. Kooistra, 72 j„ Am sterdam; M. J. Poot, geb. van Vliet, 47 j„ Schiedam; J. J. Adriaanse, 63 j., Amster dam; B. Douma, 57 j„ Delft; H. Smaling, geb. Meulir.k, 82 j., Den Haag. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed tot onze diepe droefheid, na kortstondige ziekte, onze innig geliefde Vrouw, Doch ter, Zuster, Schoonzuster, Nicht en Tante HETTY MARIJS-MEIJER in de leeftijd van bijna 27 jaar. J. Marijs A. H. Meijer F. J. Wolters-MeijerB C. G. J. Wolters F. H. Meijer 1 December 1953. Vlissingen, le Ankerstraat 508. Bussum, Floralaan 1. GOES, 2 Dec. Bloemkool AI 39, All 26—33, BI 12—20. Afw. 8; Spruiten At 23—25, All 20, BI 15: Witlof A II 41—44; Kropsla BI 4—5; Stoofsla 37—4C; Gr. Sav. kool 712; Rode kool 6; Witte kool 5; Gele Sav. kool 68; Boerenkool 1211; Uien 36; Prei 911; Kroten 10; AnUj- vie 1016; Krul-Andijvie 23; Knolselderij 7—18; Veldsla 2-4-33; Spinazie 17—23; Peen 5—7; Waspeen 13. rYSSI"BKT. De handelaren prijs van kipeieren, die eergisteren 14 cent bedroeg, daalde giste ren een cent. KAPELLE, 2 Dec. Exportveiling: Appelen: Goudreinette AAA 30,10; A 27,30—28,10; BC 24,70—25,20; I gr 26,70 —26,80; I f 19,80—21,90, II 14,40, K 17,80—18,20; fabr. 7,20—10,90. Jonathan BC 44,50; I gr 35,20; I f 32,20—32,80; II 16,70—17,80; K 22—25,50; fabr. 12,40— 12,60. Cox Orange P. I 48,10; II 12,50; K 32,70—33,80; fabr. 10. Zure belle fleur I 17,10; II 5,50. Zoete Ermgaard I gr 34,—; I f 22,20—23; II 9,80. Ster appel I 24,20; II 3,30. Golden Delicious A 51,10; BC 41,20; I gr 45,40; I f 34,40; II 17,40. Peren; Saint Remy I gr .19,20; I f 19 —19,90; II 15,40; K 16,80; fabr. 13,—. Gieser Wildeman I gr 34,80; I f 27; II 13,50. Zure kroetappeis 5, Verpakt fruit: GoudreineUe AAAA 38,—; AAA 36,—; AA 34,—. Gewone veiling: Starking 15; Gol den Delicious 1738; Winierlouwtje 1023; Kleipeer 816; Comtesse de Paris 1027; Jodenpeer 1519; Hol lands Zoet 613; Court Pendu 515; Jos. de Maline 30; Pondspeer 15; Win- tersuikerij 812. Groenten: Veldsla 29; Andijvie 12; Bloemkool 2644; Rode kool 38%; Prei 1517; Boeren kool 13; Witlof 30; Witte kool 4; Savoye kool 6%; Uien 5%; Spruitkool 2231; Kropsla BERGEN OP ZOOM, 2 D.: .-moer Andijvie 914; bloemkool AA 4360; idem 3744; bospeen 12; waspeen 15 21; prei 8—13; kroten 610; savoye kool 79; spruiten* 1842; rode kool 69; witte kool 311; boeren kool 4 9; witlof 3750. Appeien; Goudreinette 1638; Jonathan 1'632. Peren: Com tesse de Paris 2340. SINT MAARTENSDIJK, 1 Dec. Uien gew. 6.907.00; bonken 5.70; drieling 11.00 Aanvoer 40 ton. VEEMARKT. ROTTERDAM, 1 Dec. Aanvoer in to taal 4453 (6501); Vette koeien en ossen 625; Gebruilcsvee 1188 (501); Vette kal veren 90: Graskalveren 246 (195); Nuch tere kalveren 846; Varkens 225; Biggen 443; Paarden 144; Veulens 18; Schapen of lammeren 596; Bokken of geiten 32. Vette koeien 252260, 235248, 200 215; Vette kalveren 260270, 250260; 230250; Graskalveren 400, 325, 240; Nuchtere kalveren 56, 50, 45; Biggen 42, 34, 30; Slachtpaarden 140, 130, 110; Scha pen 115, 100, 90; Lammeren 95, 85, 75; Kalfkoeien 1100, J40, 780;Melkkoeien 1100, 940, '180; Vare koeien 700, 575, 500; Vaarzen 850, 700, 575; Pinken 575, 475, "75.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 7