T ZEEUWSE PLAKKEBORD Nieuws uit de Provincie, - 'T SPIEGELTJE - Najaarskeuringen te IJzendijke. H Van een koude kermis thuis! DE BUS IGLDE NOTEERT U SLOTTE Kerkelijke verkiezingen. 7 evneuzen. C*N*V*-voorzitter M* Ruppert sprak te Middelburg Veemarkt te IJzendijke goed geslaagd. Donderdag 3 December 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Tholenaar stal een mud aardappelen 3 maanden voorwaardelijk et valt niet mee om Huldiging De heer B. J. Lammens te Sas van Gent hoopt binnen kort zijn 40-jarige loopbaan als gemeente-secretaris te herdenken. Op waardige De dankdagcollecte heeft in de Geref. kerk te Arne- enige kilogrammen verf. Het wijze zal deze jubilaris in'n. Duiden opgebracht f869.66 slecht ui de „slappe kostte hem vier tientjes. Op bijzondere raadszitting op 16 voor de kerk en f 409.92 voor was" te zitten, zou een ras- hetzelfde karwei nam de echte Amsterdammer zeg- schildersknechts J. v. d. V. gen. Maar het is heus geen te Kapelle enige bussen zeldzaamheid, het overkomt verf weg. Het kostte deze iedereen wel eens. Nou ja, schilder eveneens vier tien- iedereen, sommige catego- tjes. Hij kreeg er echter riën er buiten gelaten dan. twee maanden voorwaarde- Het is echter nog vervelen- lijk bij met een proeftijd der als je „feest" wil gaan van drie jaar. Waarom? Och, vieren en je bent zogezeid dat weten we ook niet, maar Ïilatzak. Voor P. J. te Tho- zulke zaken kun je gerust en, die dezer dagen de gast aan de politierechter over- was van de politierechter te laten. Middelburg, was dat een on overkomelijk bezwaar. Hij moest en zou naar de ker mis in Bergen op Zoom, maar dan moest hij toch over de nodige contanten beschikken. Als een kat in het nauw zit maakt hij rare December a.s. huldigd. worden ge- Goes: Geref. kerk, West- wal, Woensdag 9 Dec., 8 uur, „In Holland staat een huis", ^rkTp bet la"nl ve^icht.' oon Ti lm not «rorlr iron Door de burgerweeshuizen te Arnhem is te Kats een perceel grond aangekocht voor de bouw van een huis voor de kinderen Lam- brechtse, die bij de ramp de diaconie. De opbrengst van de in de gemeente 'Biezelinge gehou den inzameling voor Kinder- zorg te Middelburg is: 2200 kg aardappelen, plm. 600 kg fruit, 12 kisten groente, vier Vandaag is het groot feest pakken kleding en f7.50. in „Het Wegje" te St. An- De jaarcollecte voor de naland. Het echtpaar Johs. scholen met de Bijbel heeft Scherpenisse—Moerland te Brouwershaven f 99.21, te hoopt de dag te herdenken, Krabbendijke f 153.50, te waarop het voor 50 jaar in Tholen f 56.78 er, te Zoute- het huwelijksbootje stapte, lande f 146 opgebracht. In Beide oudjes genieten nog deze plaatsen bedroeg de op een goede gezondheid. Als brengst vorig jaar resp. bijzonderheid kan worden f 183.78, f 173.50 (voor Tho- vermeld, dat de mannelijke len werd geen opgaaf ver helft van dit jubilerend strekt over 1952) en te Zou- echtpaar nog dagelijks zijn telande f 58.17. weest is op de kermis en of J. veel „plezier" heeft ge had, maar het is ons wel be kend, dat het deze "kermis klant 3 maanden „brom men" kost, voorwaardelijk met een proeftijd van drie maanden. De heer M. van Iwaarden te Rilland is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Wemeldinge. Tot vierde leerkracht aan de Chr. UXi.O.-school te Yerseke de heer J. Eekhof sprongen en daarom zag J. gen film over het werk val( al gauw een gaatje. Hij ^et Chr. Blindeninstituut stapte op de fiets, reed naar Bartimeüs" te Zeist. Oud-Vossemeer en haalde daar van een hoop een klein Kapelle: Zondag 6 Dec., 6 mudje aardappelen. Deze uur, Ned. Herv. kerk te buit verkocht hjj te Bergen Schore, streekjeugddienst, op Zoom voor f 9. Het is ons waarin voorgaat ds D. v. d. hun ouders verloren, niet bekend of het druk ge- Werf te 's-Heer Abtskerke. T™ Kapelle: Maandag 21 De cember a.s. kerstavond, Jon ge Kerk. Kapelle: Woensdag 9 De cember 2 uur, hotel „De Zwaan", gezellige middag te Monnikendam. voor de ouden van dagen, De heer J. Bitter te Goes WÖrdt het geen tijd, dat georganiseerd door de afd. is (voor de tweede maal) het „volksvermaak", zoals Kapelle-Biezelinge van de benoemd als onderwijzer men de kermis pleegt aan te Bond van Plattelandsvrou- aan de R.K. lagere school te duiden, wordt afgeschaft? wen. Heinkenszand. Het brengt weinig goeds te weeg. Overigens was deze man niet de enige die zich voor f diefstal moest verantwoor den. De schildersknecht S. G. v. d. O. te Middelburg had op een karwei te Goes een aantal rollen behangsel papier weggenomen en ook Ingezonden Mededeling (adv.) KOPEREN DOOFPOTJE (sierlijk model) 1.90 CONTACT-SLEUTEL KETTING (alle automerken) 2.95 BOEKSTEUNEN (per paar) 4.75 NIEUWSTE AANSTEKER (stroomlijnmodel) 6.75 THEEBEURS (prachtige dessins) 8.50 HERENACTETAS (vol-rundleer) 16.50 WANDLAMP (smeedijzer) 19.75 NAA1BOX (prachtig meubeltje) 32.50 Kapelle. De heren P. Kloosterman en Chr. Nieuwenhuize zijn herkozen als notabelen der Ned. Herv. Kerk te Biezelinge. Als ouderling werd her kozen de heer J. de Schipper. Allen namen hun benoeming aan. Scherpenisse. De heren I. Duinhou wer en M. J. Slager hebben hun be noeming tot ouderling in de Ned. Herv. kerk aangenomen. In de vaca ture M. J. Slager werd als diaken gekozen de heer L. Verkerke. Bruinisse. In de Geref. kerk werd in de vacature Abrahamse tot ouder ling gekozen de heer J. L. Edelschaap. Tot diaken werd herkozen de heer L. Bij de Vaate. Krabbendijke. De heren Chr. Maas en J. van Harn, die resp. waren ge kozen als ouderling en diaken in de Geref. kerk hebben voor hun benoe ming bedankt. Tot notabel zijn gekozen in de Ned. Herv. kerk (vacatures H. Lobbezoo en W. Wagenaar) de heren W. F. v. d. Berge en F. J. Repko. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma Scheepswerktuig- kundige de heer H. C. de Bruyn te Bergen op Zoom, leerling van de Machinistenschool te Middelburg. Bijzondere attracties De middenstandsvereni- gingen in vele Zeeuwse plaatsen proberen rond St. Nicolaas met de meest bij zondere attracties voor de dag te komen. Meestal be staan deze attracties uit lint- mee twedstrjj den of foto- raadwedstrijden. De mid denstand te Brouwershaven is echter weer eens met iets nieuws voor de dag geko men. Het winkelend publiek wordt daar wel behoorlijk aan de tand gevoeld, want één van de attracties is het raden naar het aantal blad zijden, dat het gedichten- boek van Vader Cats bevat Dit boek ligt verzegeld in de étalage van de heer Boot op '1- Haven. Er zijn niet min- r dan 135 prijzen beschik- oaar gesteld, w.o. een mooie sportfiets. "h Vader", zei laatst een 14-jarige knaap, „nou ben iïc naar het voetballen wezen kijken (het was Zaterdagmiddagmaar ik geloof niet dat de Zon dagsspelers nog erger kunnen vloeken dan wat ik vanmiddag gehoord heb!" Enkele weken geleden liet een speler in de Zater dagmiddag-voetbalcompetitie me zijn schenen zien na afloop van een wedstrijd: het leek wel een land kaart. „Och ja", zei hij, „mijn tegenspeler had nog iets tegen me sinds het vorige jaar!" Dat was punt twee! In de krant van Maandag heb ik gelezen dat nota bene de keeper van één der hoog geklasseerde elf tallen wegens onsportief gedrag buiten de krijtlijnen gezet moest worden. En het vermoeden is gerecht vaardigd dat dit wel op een paar weken schorsen zal uitdraaien. Dat was punt drie! Nu vraag ïk mé af: de Zaterdagmiddagcompetitie is in het leven geroepen voor hen, die de overtuiging zijn toegedaan dat het spelen op Zondag in. strijd is met de Zondagsheiliging. Terecht! Als het echter niet anders kan dan het nu gaat, als het Christendom niet dieper blijkt te schuilen dan het verplaatsen van Zondag naar Zaterdag, laten we er dan alsjeblieft mee ophouden. Daarmee maken we onszelf (en erger nog: de naam van Christus) belachelijk bij de bui tenwereld.-Het is onze vaste overtuiging dat ook de Christen niet achter hoeft te staan bij sport en spel maar wat nu week aan week vertoond wordt brengt die overtuiging toch aan het wankelen! „Rust Roest" gaf acte de présence. Kampioeneat Theo van Dierkensteen van Gebr. de Milliano en Sabine van Stallen de Dobbelaere. IJZENDIJKE, 2 December. De Vereniging van Paardenfokkers in West Zceuwscb Vlaanderen „Bust Roest" hield gisteren te IJzendijke de 17e najaarskeuring van 1 ^-jarige paarden en hengsten met afstammelingen. Als kampioen hengst riep de jury uit Theo van Dierkensteen van Gebr. Milli ano te Waterlandkerkje. Kampioen merrie werd Sabine van Stallen de Dobbelaere, IJzendijke. V. komt aan alle goede dingen een einde, dus ook aan de „Slatogo" te Goes, die in middels weer is afgebroken. Ook het Vlissinger Miqbiel- tje, zo kunstzinnig door sla ger J. Hugens te Domburg in het vet gezet, zal weer omgesmolten worden. „Laat lauwheid en laksheid varen l" Ds E. Sneller t „Het C.N.V. heeft een nieuwe boodschap" MIDDELBURG, 1 Dec. Als de voorzitter van het C.N.V., de heer M. Ruppert, een rede houdt, dan behoeft niemand te vragen wat hij eigenlijk bedoelt. Concreet en zakelijk gaat hij op de vraagstukken in, maar hij vergeet niet er zijn hoorders op te attenderen, dat al het werk van de christelijke vakbeweging geen kracht heeft, ais het niet met het hart wordt gedaan door alle leden. „Waarom christelijke organisatie op dit punt?" zo stelde hij tijdens de propaganda-samenkomst in het Schut tershof de vraag. En het antwoord luidde: „Omdat het dienen van God niet alleen betrekking heeft op de geestelijke kant van ons bestaan, maar ook, ja vooral, op de materiële en de sociale zijde. Als sommigen zeg gen, dat onze invloed niet van het getal afhangt, dan vergissen zij zich. Zij moesten eens weten, hoe moeilijk dit vaak is bij besprekingen met de andere vakcentrales. En juist, omdat wij weten, dat het in het werk der christelijke vakbeweging om de geestelijke achtergrond gaat, rust op ieder christenmens de onafwijsbare plicht lauwheid en laksheid te laten varen en mee te doen", zo zei de C.N.V.-voorzitter. De heer Ruppert gaf eerst enkele voorbeelden van de zeer belangrijk toegenomen invloed der christelijke vakbeweging. Hij vertelde, hoe het er met de sociale toestanden in het Middelburg van 1860 voorstond. Eén derde der kinderen stierf beneden het eerste jaar, geen enkele arbeiders woning voldeed aan de meest elemen taire eisen, die in die tijd werden ge steld. Van de 61 arbeiders op een fabriek konden er maar 18 een beetje lezen en schrijven. Van de daar wer kende 40 vrouwen konden er dat maar 11. Wanneer men dit alles vergelijkt met de toestanden van vandaag, dan is er wel veel veranderd. Nu is er weer een loonactie gevoerd, die al bevredigt het resultaat niet in alle opzichten en al mocht op 6 worden gerekend toch een zeer belangrijk succes heeft opgeleverd. HET MEDELEVEN. Maar als men de vraag stelt, of deze toeneming van invloed is ge paard gegaan met een gelijke groei van het medeleven, dan moet helaas ontkennend worden geantwoord. Wei nigen moeten veel, zo niet alles doen en in Nederland is het nog altijd zo, dat van elke twee christenen er één niet georganiseerd is. De Prov. Griffie verzocht ons in aansluiting op het bericht, dat er tus sen Hoedekenskerke en Perkpolder 'n bootdienst zou gaan varen (gisteren werd een begin gemaakt met deze ex perimentele dienst) nog te vermelden, dat het maximum gewicht der auto's 8 ton mag bedragen. Dit gebrek aan medeleven heeft na tuurlijk oorzaken. Als één der be langrijkste daarvan zag de heer Rup pert het feit, dat wij in steeds grotere verbanden zijn komen te leven. Als er vroeger ergens b.v. een loonactie werd gevoerd, dan waren de mensen van uur tot uur op de hoogte, maar tegenwoordig komt men steeds ver der af te staan van de plaatsen, waar de beslissingen vallen. „Bü elke Joon ronde heb ik altijd weer het onbevre digende gevoel gehad, dat er geen sprake was van een persoonlijk con tact met alle leden", zo merkte dé heer Ruppert op. HET LOONBELEID. De C.N.V.-voorzitter verklaarde in 1945 met overtuiging de geleide loon vorming te hebben aanvaard en daar van nooit spijt te hebben gehad. De vraag is echter, of dit systeem kan worden gehandhaafd. De socialisten blijven voorstanders van het essen tiële van dit systeem. De kern is: zij zien de arbeider alleen als lid der arbeidersklasse en niet als bedrijfs- genoot. Het C.N.V. zegt: de primaire verantwoordelijkheid ligt bij werk gever en werknemer. Bedrijfstak- gewijze overleg is de oplossing. Men mag ook niet vergeten, dat, indien het huidige systeem gehand haafd blijft, de zwakste bedrijfstak de hoogte van het loon bepaalt. Terug naar de ongebondenheid van voor de Oorlog wil niemand. Hier zal in hét overleg tussen werkgever en' werk nemer coördinerend gewerkt diehen te worden. De heer Ruppert besloot zijn rede met een dringende oproep mee te leven en mee te werken met de christelijke vakbeweging. ADVENTMENSEN. Ds E. Sneller, Ned. Herv. predikant, sprak een lotwoord. Hij herinnerde aan de Adventtijd, waarin wij nu weer leven. Deze heeft niet alleen stichtelijke betekenis. Het is een hei dense gedachte, dat het Christendom alleen voor de ziel zou zijn. Een waar lijk Adventmens is een mens, die in zijn leven tekenen van de verwachting en de gerechtigheid opricht, in zijn gezin, in zijn werk enz. Het C.N.V. doet niet hetzelfde als de andefen, maar dan op een christelijke manier. Het heeft inderdaad een nieuwe bood schap en stelt een andere daad. Het vraagt voor het maatschappelijke leven steeds: „Heer, wat wilt Gij, dat wij doen zullen?" Dat is niet gemak kelijk, maar wel nodig. Zo zal het een zegen blijven, ook voor ons gehele nationale leven. Aan deze avond werd medewerking verleend door een kamerorkest onder leiding van mevrouw Zee. De uitslagen zijn: Merries kleine maat. Ie pr. Olga v. Jac. ien Hamer, IJzendijke. 2e prijzen: Olga van Veerhoek v. Gebr. Jug. en Badts, Oostburg en Sluis; Nelly v. M. van Oers, IJzendijke. 3e prijzen: Cora v. C. van Hoeve, Groe- de; Bea van Liuis v. A. We maes, Sluis; Nellie v. E. Hamerlinck, Eede. 4e prijzen: Greta v. P. v. Cruijnïngen, Zuidzande; Wiesje v. A. P. Modde, Oost burg; Stella v.. J. v. Overloop, Aarden burg; Albionne van Aardenburg v. L. J. M. Blondeel, Aardenburg. 5e prijzen: Jenny v. Wed. E. C. Del laert, IJzendijke; Geertruida d' Ahea v. A. X. Aernoudts, Sluis; Vera v. d. Liter v. O. F. Plassehaert, Oostburg; Gudula v. d. Hogeweg v. P. J. v. Dammen, Hoofd plaat; Gauloise v. d. Bonduit v. S. v. Vooren, Sluis. Merries middelmaat. Ie prijs: Sabinev. Stallen de Dobbelaere, IJzendijke. 2e prijzen: Udine van St Kruis v. P. E. de Backere, St Kruis; Sylvia v. Stallen dp Dobbelaere, IJzendijke. 3e prijzen: Fannie v. A. H. v.- Iwaarden, Zuidzande; Lucia v. A. J. E. Temmerman. Hoofdplaat; Xarine d' Amice v. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat. 4e prjjzenï Mia v. Cl. v. d. Hauwe, IJ zendijke; Elvira v. d. Ratte v.- C. A. Ma- besoone, Aardènburg As tri d v. A. P. Modde, Oostburg; Sonja van Schoondijke v. A. J. Verhage, Sc ioondijke. 5e prijzen: Hermine v. A. J. Quaak, IJzendijke; Bianca v. J. F. Scheels Re- tranchement; Johanna v. S. van Hoeve. Biervliet. Merries grote maat. Ie prijs: Erica v. d. Liter v. O. F. Plassehaert, Oostburg. 2e prijzen; Lady v. A. M. Dhont, Sint Kruis; Liza van Zuidzande v. P. Luteijn, Zuidzande. 3e prijzen: Erna v. J. Vermue, Oostburg Mina II v. d. Oude Haven v. H. J. Brak man, Oostburg; Frieda v. Th. Dierikx. Schoondijke. 4e prijzen; Berta van David v. A. C. C. Thomaes, Hoofdplaat; Astrid v. d. Zwaan v. Rob. Buijck, Eede; Ladie v. Stallen de Dobbelaere, IJzendijke; Edith v.d. Comme v. Cam. Wijffels, IJzendijke; Grietje v. d. Jozinahoeve v. Cam. v. d. Hauwe, IJzen dijke. 5e prijzen: Yvonne v. B. Giellet, Bier vliet; Avina v. d. Roskam v. Eug. van Damme, IJzendijke; Edith v. d. Ratte, v. C. A. Mabesoone, Aardenburg; Monique v. d. Liter v. O. F. Plassehaert, Oostburg. Hengsten kleine maat. Ie prijs: Moustie van Potjes v. A. J. v. d. Meulen, IJzen dijke. 2e prijs: Frits van St Kruis v. C. N. den Hamer, Schoondijke en G. van Hal, St Kruis; Marquis van Aardenburg v. Mare. D'hoore, Sluis en L. J. M. Blondeel, Aar denburg. 3e prijzen; Robby van Alstein v. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; Son van Schoondijke v. A. J. Verhage, Schoon dijke; Successeur v. Stallen de Dobbelae re, IJzendijke. 4e prijzen: Herseur van Hoek v. A. J. v. d. Meulen, IJzendijke; Moustie van 't Lusthof V. C. N. den Hamer, Schoondijke: en G. van Hal, St Kruis; Klaas van Ou denpolder v. A. J. v. d. Meulen, IJzen dijke; Udo van St Kruis v. Mare. D'hoore Sluis. 5e prijs: Rio van Moustie v. A de Hul- lu, Schoondijke. Hengsten grote maat. Ie prijs: Theo van Dierkensteen v. Gebr. de Milliano, Water landkerkje. 2e prijzen: Solon v. Stallen de Dobbe laere; Xerxes d' Amice v. A. J. E. Tem merman, Hoofdplaat. 3e prijzen: Monna's Nico v. A. J. Salomé, Groede; Eglon v. d. Zwaan v. A. J. v. d. Meulen, IJzendijke; Peter van Moustie v. Gebr. Haverbeeke, Biervliet. 4e prijs: Tonny van Dierkensteen v. Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje. Groepen van 3 stuks 18 maanden. Ie prijs: Groep A. Stallen de Dobbelaere. IJzendijke. 2e prijzen: Groep D. A, J. v. d. Meulen, IJzendijke; Groep H. C. N. den Hamer en G. den Hals, Schoondijke en St Kruis. 3e prijzen: Groep I. Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje; Groep E. A. J. E. Tem merman, Hoofdplaat; Groep B. 'Stallen dc Dobbelaere, IJzendijke. - 4e prijzen:, Groep, J. O. F. Plassehaert, Oostburg; Groep M. A. P. Modde, Oost burg. Het hoogtepunt van de bijeenkomstwas ongetwijfeld de huldiging van voorzitter P. Meliefste, die 25 jaar lang de hamer heeft gehanteerd. Vele cadeaux en fraaie bloemen werden hem en zijn echtgenote aangeboden. IJZENDIJKE, 1 Dec. Onder begunsti ging van zonnig winterweer werd te IJ zendijke de jaarlijkse veemarkt gehou den. De aanvoer was buitengewoon groot, terwijl er grote publieke belangstelling was. De prijzen werden als volgt toege kend: Fokvee: Koeien 3x gekalfd. Ie pr. Gebr. Buijsse, Biervliet; le pr. C. Pyfferoen, Aardenburg; Koeien 2x gekalfd, le C. Doens, IJzendijke; Koeien lx gekalfd. A de Milliano, Oostburg; Kalfvaarzen met 6 tanden, le P. Provoost, IJzendijke; Kalf vaarzen met 4 tanden le A Dellaert, IJ zendijke; 2e P. Provoost, IJzendijke. Kalf vaarzen met 2 tanden. 1. Gebrs van Gijs, Groede; 2e P. Provoost, IJzendijke. Pin ken met 2 tanden, le G. Doens, IJzendijke, Pinken zonder tanden, le P. Schaap, Bier vliet, 2e en 3e Fa Moelaert Van Hijfte, Schoondijke. Beste groep fokvee. P. Pro voost, IJzendijke. Beste groep Pinken le prijs P. Schaap, Biervliet; 2e Fa Moelaert Van Hijfte, Schoondijke. Graskalveren, le Fa Moelaert Van Hijfte, Schoondijke; 2o J. Willemsen, IJzendijke. Beste groep graskalveren.'le J. Willemsen, IJzendijke 2e P. Provoost. Handelsvee: Afgewisselde koeien, le M. Riemens, Schoondijke; 2e en 3e C. Pyffe roen, Aardenburg. Ossen zonden tanden, le J. Willemsen. Dikbillen zonder tanden. C. Bruijnzeei, Kruiningen, 3e en 4e prijs. Dikbillen met 2 tanden, le C. Bruijnzeei, Kruiningen. Dikbillen met 6 tanden. 2e C. Bruijnzeei, Kruiningen. Ossen zonder tanden, le J. Willemsen, IJzendijke. Os sen met 2 tanden, le J. Willemsen, IJzen dijke. Vaarzen met 6 tanden, le J. Wil lemsen; 2e'Gebrs Van Gijs, Groede. Vaar zen met 4 tanden, le gebrs Van Gijs, Groede; 2e, 3e en 4e J. Willemsen. Vaar zen met 2 tanden, le C. Bruijnzeei, Krui ningen; 2e Gebrs Van Gijs, Groede; 2e Fa Moelaert Van Hijfte, Schoondijke. Fokpaarden: le Gebr. Buijsse, Biervliet; le A. J. Temmerman, Hoofdplaat; le G. Doens, IJzendijke; le A J. van der Meu len, IJzendijke; le G. de Badts, Bres- kens; 2e A. Termote, IJzendijke; 2e G. de Badts. Handelspaarden: le G. de Badts; le A. Dellaert, IJzendijke; 2e G. de Badts, Bres- kens; Luxe paarden, le G. de Badts. Big gen. le L. de Meij de Regt, Axel. Var kens. le C. Oudenaerde, AxeL Vleesvar kens. le P. Provoost, IJzendijke. Scha pen. le W. Willemsen, IJzendijke. Kam pioen fokvee Gebr. Buijsse, Biervliet. Kampioen vetvee. C. Bruijnzeei, Krui ningen. Kampioen fokpaarden. Gebrs Buijsse, Biervliet; Kampioen handels paarden. G. de Badts, Breskens. Er was grote belangstelling en een levendige handel. BURGERLIJKE STAND POORTVLIET. Geboren; Leendert, z.v. M. G. de Kwak-Koolaard en J. C. Oos- dük; Maria J., d.v. J. M. Overbeeke en J. Dekker. Ondertrouwd; A. P. van Tiggele, 24 j. en J. van Oudenaarde, 21 j. WAARDE. Geboren: Cornells, z.v. J. Ruissen en A .M. van der Weele; Neel- tje A, d.v. P. Nagelkerke en K. Koeman. Gehuwd: M. M. Allewijn, 35 j. en C. van Noortwijk te Schiedam, 28 j.; M. K. Louwiesse, 23 j. en M. Schrier, 21 j. WESTKAPELLE. Geboren: Maria J„ d. v. J, Brasser en M. Slabber; Pieter, z.v. K, P, Verhulst en M. de Rijke. Overleden; W, Verstrate, 86 j., wedn, v.. A. Huibregtse. Solistenconcours. In overleg met de „Harmonie Ter- neuzen" besloot het Dag. Bestuur van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, de data van het te hor den solistenconcours vast te stellen op Vrijdag 26 en Zaterdag 27 Febr. 1954. Voor dit concours meld den zich tot nu toe niet minder dan 56 deelnemers aan. AAGTEKERKE Aanbesteding. Eij de alhier gehouden aanbesteding voor het bouwen van een school voor de vereniging „De Diaconie school" werd als volgt ingeschreven; Christiaanse f 43.119; Vinke 42.500; Mesu 42.200; Stoppels 42.186; Van Schaik 42.190; Francke 41.999; C. Minderhoud te Aag- tekerke (laagste inschrijver) 40.986. AXEL A.R. Ki vereniging vergaderde. Dins dagavond vergaderde de A.R. Kiesvereni ging „Nederland en Oranje" in de bene den consistorie der Jaref. Kerk aan de Kerkdrc „f. De heer Smie* gaf een interessante nabeschouw'nr over de laatste gemeen teraadsverkiezing. Depuia7- verslag werd uitgebracht door de heer J. Le Febcv, terwijl voorts da s1 ming plaits vond voor de eerste plaatsen van de candidatenlijst voor de Prov. Staten. Besloten werd nog om in de eerste j tft van Januari 1954 de jaar vergadering te ileggen. BROUWERSHAVEN Sint Nicolaasfeest. Gisfermiddag werd in hotel Jacob Cats" een groot St Nico laasfeest gehouden voor de kinderen van de school met de Bijbel, de o.l. school en de kleuterschool Het feest werd georga niseerd door de adopterende gemeente Voorburg. Des avonds werd een bonte avond, waaraan o.a. de bekende humo rist Siem Nieuwenhuizen medewerkte, voor de ouderen gehouden. 's-H. ARENDSKERKE Groene Kruisvergatlering. In de alge mene ledenvergadering van de Groene Kruisvereniging werden de aftredende be- bestuursleden, de heren J. Beenhakker, C. Rijk en Matth. Schipper herbenoemd. Uitgeloot werden twee stukjes van f100. Besloten werd te trachten deze winter een spreker te k ij gen voor het houden van een lezing. Gedacht werd aan het on derwerp „kinderopvoedir HEINKENSZAND Simultaan wedstrijden. In het lokaal van de heer A. Vermeulen vonden op ini tiatief van de burgemeester H. J. J. Derckx, simultaan wedstrijden, schaken en dammen plaats. Hieraan werd dóór een groot aantal dammers en schakers uit Heinkenszand, 's-Heerenhoek, Lewe- dorp, Borssele en 's-Heer Arendskerke deel genomen. Drs M. C. Verburg speel de simultaan schaken en de heer M. F. de Jonge simultaan dammen. De heer M. F. de Jonge behaalde eén opmerkelijk resultaat door 21 van de 23 partijen te winnen en geen enkele te ver liezen. Alleen de heren Th. Stoop uit Hinkenszand en Kloosterman uit Lewe- doip wisten rertiLa te bereiken. Drs M» C. Verburg, speelde 19 partijen. Hier an wist hij er II te winnen, 7 par tij en werden verloren tegen de heren J. Nieuwenhuise, J. de Bart, F. Dieleman en J. Traas te Heinkenszand, W, Kole én J. Tholenaar, te 's»Heer Arendskerke en H. v. d. Does te Heinkenszand terwijl de heer P. Kloet uit 's-Heer Arer.dskerke remise wist te bereiken. Aan de plaatselijke schaakclub zal uu een damafdeling worden verbonden. HOEDEKENSKERKE K»p. Bo "leenbank. Tot 1 Dec. 1953 werd bij dj Spaa ingelegd f 982.119,28 (v. jr f 779.095,86). Terugbetaald werd f 722.754,05 (v. jr f 786.581,43). Het saldo der Spaarbank bedroeg op 1 December f 1.865.956,36 (v. jr f 1.535.974,52). Er kwa men in de afgelopen 11 maanden 144 nieuwe spaarders bij. KAPELLE Sint Nicolaas komt. Vanr iddag om half twee hoopt Sint Nicolaas vergezeld van zijn knechten, in Kapelle te arrive ren. Hij komt cp uitnodiging van de mid denstandsvereniging „Handelsbelangen" Allereerst -:nat het naar Biezelinge waar in „Algemeen Belang" alle schoolkinde ren van Biezelinge aanwezig zullen zijn. Om plm. half drie hoopt de Sint in hotel „De Zwaan" te Kapelle te arriveren, waar alle kinderen der kleuterschool en der twee laagste klassen van de openbare en Chr. school aanwezig zijn. Om vier Uur worden alle kinderen der hogere klassen verwacht. Ook alle niet schoolgaande kin deren vanaf drie jaar worden toegelaten tot de Sint. Er zal tevens een poppen- kist verte --- zijn. KLOET1NGE Verkeersongeluk. Dinsdagmorgen kwa men op het kruispunt Rijksweg-Molen weg twee personenwagens met elkaar in botsing. De landbouwer J. v. d. Velde uit Kloe tinge die met zijn wagen uit de Molen weg kwam en de Rijksweg wilde over steken richting dorp verleende geen voor rang aan een personenwagen, die uit de richting Bergen op Zoom kwam en be stuurd werd door de heer Smaal uit Dordrecht. Een botsing was toen onver mijdelijk. Er is echter alleen materiele schade aan beide wagens, persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. OOST KAPELLE A.R. Kiesvereniging. De A.R. Kiesver eniging „Nederland en Oranje" heeft de cr.adidatenlijst voor de verkiezing Prov. Staten als volgt san. ingesteld; 1. A. Schout; 2. P. Meliefste; 3. A. A. van Eë- ten; 4. J. Hommes; 5. C. de Putter; 6. P. Boudeling; 7. A. I. Catsman. Verschillende vragen betreffende de gevoerde gemeentepolitiek kwamen in bespreking. De heer J. de Kam gaf ten slotte een toelichting op art. 1-5 van het Program van Beginselen. SCHOONDIJKE Ongevallen. Het paard van de landbou wer Sch. te Nieuwvliet, dat op weg was naar de keuring te IJzendijke, werd in de Dorpsstraat door- een auto aangereden. Het dier moest afgemaakt worden. Bij het verrichten van werkzaamheden aan de in aanbouw zijnde R.K. kerk is een der arbeiders van een steiger geval len. Het slachtoffer werd naar het zie kenhuis te Oostburg overgebracht. ZOUTELANDE Vrouwenvereniging „Stille Kracht". At gevaardigden van de zusterverenigingen van Rilland-Bath en Brugge hebben deel genomen aan de jaarvergadering van de vrouwenvereniging „Stille Kracht." Be secretaresse mevr. T. S'choenmakèr- Bliek bracht, nadat mevr. Wagener een openingswoord had gesproken, haar jaar verslag uit. De penningmeesteresse mevr. C. Dingemanse-De Voogd, bracht even eens verslag uit. De verjaringsbusjes brachten op 185.06. De avond werd ver der gezellig doorgebracht" niet zang, to neel en vc ,'racht.en. Ds Wagener sloot deze feestélijke avend met dankgebed.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2