T ZEEUWSE PLAKKEBORD u Nieuws uit de Provincie. Verjaardagsfeest in Domburg DE BUS Zo maar een straatje H Goese Groene Weidje" is een weinig bekend ach- f 14a60 „bijeengerammeld' 1 1 ter straatje. Slechts zij, die beschikken over 'n auto np dankdaerollerte heeft en bij de in het straatje gevestigde reparatiewerkplaat- de Ned jjerv kerk te EN TEN SLOTTE Middelburg Kleuterschool in Schoondijke geopend Zierikzee. „Noord-Brabant" tc water gelaten. GEMEENTERADEN Grote lening voor N.V. Bad hotel. Perkpolder-Hoedekenskerke Bootdienst tussen V erkoop boomgaarden, bouw en weiland te Wemeldinge Vlissingen. Goes Dinsdag 1 December 1953 ZEEUW? ~T DAGBI.AD Pagina 2 Over een dure dirigeerstok ting verzocht, hierin alsnog ER KON geen kip meer mengesteld door de heer H. verbetering te doen aan- b|| Afgeladen was Za- Visser en mevr. J. Visser- brengen, opdat het door terdagmiddag de zaal „Wil- Walrave en de kunstschil- Schouwen en Duiveland zo helmina" in Domburg. En der J. Frater had de decors toegejuichte kopladingsveer dat was geen wonder, want geschilderd. De opvoering volledig aan zijn doel zal de zangvereniging „Volhar- viel zeer in de smaak en beantwoorden, ding leidt tot het doel", de vormde een waardig hoogte vereniging, die iedere Dom- punt van dit verjaardags- MATCCnir burger een warm hart toe- feest van „Volharding leidt a KlClK. II U draagt, vierde haar 60-jarig tot het doel", bestaan. Een glunderende voorzit- ZeetlWSe ter, de heer Joh. Geldof, stak een daverende feest rede af en noemde enkele hoogtepunten uit het 60- veerproblemen Zierikzee, 30 Nov. Al hoewel de veerboot met met hoge vrachten vlas door onderwerp: „De betekenis te laten. In een brief aan de van het Koninkrijk van Je- minister van Verkeer en zus Christus voor het heden Waterstaat heeft de stich- en de toekomst". Kloetinge: Donderdag 3 December in café „De Tol" praatavond vereniging van oud-leerlingen van land en tuinbouwwintercursus- sen. De heer J. Hertgers zal spreken over „Mijten en in- sectenbestrijding 1953 en de vooruitzichten in 1954' Kloetinge: Ned. Herv. St Annaland: Maandag Kerk, Zondag 27 December 7 December, jaarvergadering a.s., afscheid ds J. Jellema. IJsclub. Middelburg: Vrijdag 11 Aardenburg: Donderdag Dec. 7.45 uur Bogardzaal, 3 December, raadvergade- „In Dienst der Kerk", kring ring. Walcheren. Spreker ds A. de Zierikzee: Dinsdag 8 De- Y-1!Zeist (vroeger te cember. Uitgaande van de Middelburg) over „Priester Culturele Commissie van de of ouderllng Herv. kerk in Zeeland zal in Krabbendijke: Vrijdag samenwerking met de Z.V. December, 2 uur, St Nico U. des avonds om 8 uur in laasfeest voor schoolkinde de Grote Kerk een declama- ren; 7 uur ledenvergadering jarige leven van de zang- koplading in de dienst Zijpe vereniging. En, zoals het Anna Jacobapolder nog gaat bij dergelijke gelegen- niet in gebruik genomen is, heden, er werd veel maar voorziet de Stichting Nieuw en, dat moet vooral gezegd Schouwen en Duiveland worden, hartelijk gespro- thans moeilijkheden als ee- ken. Uit al deze redevoe- volg van de h.i. te geringe °.e Wfhalv^enk-inv"^vroe ringen bleek, welke grote breedte en hoogte van de in "a worden gegeven. g g plaats „Volharding leidt tot aanbouw zijnde bruggen, Nieuwvliet: Hedenavond, Krabbendijke: Zaterdag 5 't deel" in het dorpsleven welke toegang tot de boot openbare raadsvergadering. December 1—8 uur duiven- inneemt. Het woord voerden zullen verschaffen. Bij laag Wemeldinge: Vandaag, tentoonstelling „De Schelde de heer A. Passenier na- water zal de hoogte van de morgen en overmorgen zal 111 eremgingslokaal. mens het gemeentebestuur, bruggen namelijk 2.80 m. er door de Vrij Evang. ge- de heer W. Brand namens volgens de stichting onvol- meente in haar kerkgebouw de vereniging voor Vreem- doende zijn om in de toe- een conferentie worden ge- delingenverkeer en de mu- komst o.m. vrachtwagens houden met als algemeen ziekvereniging „Apollo", de De te St. Aiucaland ge houden Klaprooscollecte heeft f31.58 opgebracht; in T T o Axel werd voor dit doel sen plegen aan te wippen en de bewoners van het achter of zo ge wilt boven het straatje liggende gedeelte van de Oostwal, kennen het. Het is een straatje, dat niet zonder romantiek is. Een enkele lantaarn werpt er des avonds een vredig schijnsel over het ongelijke plaveisel. Maar nu is er leven in gekomen. Een te Goes geves tigd slagersbedrijf heeft een worstmakerij ondergebracht prachtige dirigeerstok, die oen sousterrain van een pand aan de Oostwal en er 55 jaar geleden door een tevens een soepkokerij aan verbonden, die, keurig in gericht en hygiënisch volkomen aan de eisen des tijds beantwoordend, zeker heel wat klanten zal trekken. Er is dus vooruitgang. Maar er ontbreekt nog wat Dat is een goede verlichting en een beter plaveisel. Voor hen, die 's avonds hier hun weg moeten zoeken de bewoners van de Oostwal, die met hun auto's en rij wielen naar huis keren is dit donkere straatje een ergenis. Vooral, zo deelt een hunner ons mee, omdat de vele donkere hoekjes geliefkoosde plekjes zijn voor jon gelui, die hun Zaterdagavond wensen te besteden aan de „eenzaamheid". „Men valt erover", zei men ons En tenslotte is er op een bovenverdieping van een der magazijnen in het straatje een dansinstituut gevestigd. Vaak gaan de ramen wijd open; frisse lucht moet er zijn. Maar door die open vensters klinkt dan luid de muziek, die de bewoners van de omliggende panden een nieuwe ergenis is. Men ziet; er zit heel wat vast aan zo'n enkel straatje. heer L. C. Steur namens de oudercommissie en het per soneel van de openbare la gere school en de heer H. Adriaanse als oud-dirigent. Toen werden de bloemen aangedragen, bloemen, die de taal van de dankbaar heid spraken. De muziek vereniging „Apollo" schonk een enveloppe met inhoud en een aardig moment was het, toen de oud-dirigent, de heer H. Adriaanse, de prachtige dirigeerstok, die 55 jaar geleden door een badgast was geschonken, weer ter beschikking van de vereniging stelde. Ja, deze dirigeerstok is geen kleinigheid, want ze is met zilver bedekt en kost niet minder dan f400. Daarna bewees de vereni ging, dat ze niet voor niets 60 jaar heeft bestaan, want de leden zongen uit volle borst voortreffelijk een 8- tal liederen. „Zestig jaar" heette de revue die de leden van de jarige zangvereniging nog opvoerden. Nu, deze revue was niet mis. Ze was sa- Borssele opgebracht 876,33 In de Geref. kerk te Schoon- dijke bracht deze collecte op 2.874,30. Ten bate van de blinden- bond „Fakkels bijeen" werd te Kamperland gecollecteerd met als resultaat een op brengst van 39,32. In Bres- kens werd een St Nicolaas- collecte gehouden; opbrengst 998,71. De inzameling ten bate van Kinderzorg, die te El- lewoutsdijk werd gehouden bracht 120,45 op benevens enige zakken groente en verschillende kledingstuk ken. Ingezonden Mededeling (adv.) LETTERLEPELTJE (Zilmeta) 1.20 KOPEREN DOOFPOTJE (sierlijk model) 1.90 GLAZEN BONBONSTEL (7-delig) 2.50 REISPANTOFFELTJES (in étui) 4.75 TAFELCOUVERT met mes (in étui) 6.95 ZAK-AANSTEKER (5 jaar garantie) 10.50 KRISTALLEN VAAS (fraai geslepen) 19.50 REIS WEKKERTJE (in lederen étui) 24.50 V oetbaltournooi |De Rijkspolitie-Sportvereniging „Luc Itor" houdt op 3 December a.s. op het gemeentelijk sportterrein „De Na- I dorst" een voetbaltournooi, waaraan I verschillende elftallen uit Zuid-Hol- I land en Zeeland deelnemen. De wed strijden vangen om 11 uur aan. Het Zeeuwse elftal is als volgt sa- mengesteld; Doel: A. Wolf (Souburg); achter: |C. van Nieuwenhuijzen (Aardenburg), Ij. Barendrecht (Aanv.) (Kruiningen) midden: I. J. Ekkenbus (Breskens), G. J. de Koning (Hulst), J. Neufeglise I (Middelburg); voor: W. H. Ooms (Kortgene), J. Kloosterman (Oude- I lande), J. Casteleijn (Oostburg), K. v. Egdom (Axel), J. Bruijnooge (Krui- I ningen). Ringvergadering C.J.B.T.B. In de Bogardzaal hield de Ring Walcheren van de Chr. Jongeren Boeren- en Tuindersbond Zaterdag avond een vergadering onder leiding van de heer I. Marinussen. De heer J. van Wijk, leraar aan de Chr. Kweekschool te Middelburg, sprak over het onderwerp: „Onze tijd in hedendaagse boeken". Spreker haalde aan, dat boeken niet alleen interessant in hun onderwerp zijn, maar ook de tijd, waarin zij ge schreven zijn, afspiegelen. Na de pauze behandelde de heer van Wijk de vraag, of christenen ook boeken van niet-christelijke schrijvers .mogen lezen, dagen is te Schoondijke het nieuwe Dse heer van Wijk wees erop, dat het gebouw van de vereniging „Kleuter- lezen van dergelijke boeken een grote school" officieel geopend Tijdens de lerantwoordJjk4id met zich raee. oorlog werd de cude kleuterschool b t zij die ze toch wiUen j beschadigd en moesten de kinderen U sn in hun schoenen te staan. in een barakkenkamp worden onder-1 - - SCHOONDIJKE, 30 Nov. Dezer gebracht. met za en declamatie. De heer van Na het woord van welkom van de ur;-,. voorzitster der vereniging, mevr. M. van Dijk-Fibbe, begaven de genodig den zich naar de nieuwe kleuterschool die door mevr. A. D. Rosevelt-van Dare met een versierde sleutel werd geopend. De avond werd verder doorgebracht iet zang en declamatie. De heer van Wijk sloot de samenkomst met gebed. Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. De afdeling Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel In het jeugdgebouw sprak eerst del hield een ledenvergadering, die speci- burgemeester van Schoondijke, de I aal gewijd was aan een bespreking van heer F. A. van Rosevelt. De inspec- de stand van zaken ten aanzien van trice van het kleuteronderwijs, mej. Ide ambtenaren-ziekenfondsen. De H. J. GIpsz gaf in haar toespraak een 1 bondssecretaris, de heer W. Wieringa, korte uiteenzetting over de betekenis zette in een helder betoog uiteen hoe van het kleuteronderwijs. De heer A. I de stichting en instandhouding van ei- Schout, lid van Ged. Staten van Zee- gen ambtenaren-ziekenfondsen wordt land, sprak de gelukwensen uit na- gewettigd door het eigen karakter van mens het provinciaal bestuur. Ten- de verhouding tussen de Overheid en slotte boden mevr. Schopenhauer en I het in haar dienst staande personeel, de heer W. Bruinooge namens de Spreker schetste ook hoe in de huidige ouders en namens de architect en de situatie voor het rijkspersoneel deze aannemers enkele geschenken aan. 12aak wel in studie is, doch waarom lang. Het was „St. Nicolaasavond". Grote en kleine verrassingen maak ten, dat het echt gezellig werd. Wika Hiensch werd gelukkig gemaakt met een tafel-voetbalspel en een gramofoon- plaat, welke cadeaux een nieuwe aan winst vormen voor de „Instuif". De heer J. den Hertog las: „Joos speel voe Sin- terkloas" van Poldermans voor, ter- wijl de „Johnny's black and white"- band voor de muzikale omlijsting zorg de. Met dagsluiting besloot men deze gezellige avond. Ver. voor Chr. Nat. School onderwijs. In de plaats van dr. J. J. de Waal Malefijt te Velp, die om redenen van leeftijd is afgetreden is benoemd als voorzitter van de hoofdcommissie van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs prof. dr. H. Smitskamp, hoogleraar aan de V.U. Als nieuwe inspecteur" van de ver eniging is benoemd in de vacature ontstaan door het overlijden van dr. L. Huizenga te 's-Gravenhage de heer H. A. Bouma, directeur van de Chr. kweekschool te Gorinchem. De in spectie die aan de zorgen van de heer Huizenga was toevertrouwd zal nu worden behartigd door de heer F. J. van Dam. AAGTEKERKE Jaarvergadering Zangvereniging. In de jaarvergadering van de zangvereniging „Nut en Genoegen" kon de voorzitter twee nieuwe leden verwelkomen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren L. Bakker Jr, J. Brouwer en M. C. de Smit, herkozen. Een gedeelte van de avond werd in be slag genomen met het bespreken van de viering van het zestigjarig bestaan. scheen gisteravond de maan door de bomen Onderzeebootjager voor de K.M. VLISSINGEN, 28 Nov. In aan wezigheid van de Commissaris der Koningin in Zeeland diens echtgenote, en de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant en talrijke militaire en burgerlijke autoriteiten is vanmid dag van één der hellingen van de Kon. Mij „De Schelde" door de echt genote van de Commandant Zeemacht Nederland, mevr. W. Burghardvan der Sluijs, de onderzeebootjagcr „Noord-Brabant" te water gelaten. Het schip is het vijfde van de serie van twaalf voor de Kon. Marine in aan bouw zijnde jagers en de vierde en laatste van de zgn. A-klasse. In het Scheldekwartier, waar men na de plechtigheid de lunch gebruik te, sprak ir C. Kapsenberg, directeur van „De Schelde", die wees op de goede samenwerking tussen de tech nici van de marine en van de werf, Hij deelde mede, dat de volgende jagers in 1955 in hun element zullen glijden. Volgens de traditie overhan digde hij nevr. Burghard een bijltje en een souvenir als aandenken. Na een dankwoord van mevr. Burghard sprak de Commandant Zeemacht. Hij wees op de nguwe band, die reeds vanaf de oprichting der werf in 1873 heeft bestaan tus sen de marine en „De Schelde". Hij noemde de schepen, die voor de marine in Vlissingen zijn gebouwd en sprak zijn bewondering uit voor de Nederlandse industrie, die in de korte tijd na de oorlog kruisers, onderzeebootjagers en onderzeeboten wist af te leveren. Direct na de tewaterlating van de „Noord-Brabant" begaf het gezelschap zich naar een nabij gelegen helling, waar de kiel werd gelegd voor Iir. Ms. Onderzeebootjager „Limbnrg". Nieuw hoofd Chr. Lagere Landbouwschool te 's-Heer Arendskerke GOES, 30 Nov. In verband met de benoeming van het hoofd der Chr. La gere Landbouwschool, de heer J. C. van Boven, tot hoofd van eenzelfde school te Ottoland, heeft het schoolbestuur tot opvolger benoemd de heer C. Blaauw, hoofd der Chr. Lagere school te Dub beldam. De heer Blaauw hoopt per 1 Maart 1954 deze nieuwe functie te aanvaar den. Hij heeft reeds vele landbouwcursus- sen gegeven en ls verbonden geweest aan de Chr. scholen te Oldebroek en Amersfoort als onderwijzer, aan de Chr. Nat. School te Vollenhove als hoofd, terwijl hij nu hoofd ls aan de met 7 leerkrachten werkende Chr. school te Dubbeldam. De heer Blaauw is belijdend lid der Ned. Herv. Kerk en lid van de C.H.U. DOMBURG De Goesenaar W. Smallegange is het enig lid van zijn club en één der wei nigen uit Zeeland, die zal deelnemen aan de Zuid-Nederlandse tafeltennis kampioenschappen, welke op 2e Kerst dag in Breda worden gehouden. In de raadsvergadering van Dom burg werd besloten aan de N.V. Bad hotel een lening te verstrekken van f 75.000. De voorzitter gaf hierbij een uiteenzetting, waarin hij er op wees, dat het hierdoor mogelijk zal worden, dat het hotel in de huidige vorm ge ëxploiteerd zal worden en de N.V. Badhotel tevens voor lange tijd het badpaviljoen zal huren en exploiteren. Voorts wees hij op het grote belang, dat hiermee voor de badplaats ge moeid is en was de mening toegedaan, dat de gemeente bij het verstrekken van de lening weinig risico loopt. De heren Dourleijn en Bos spraken hun waardering uit voor de grote activiteit, die de burgemeester in deze heeft ont plooid en juichten het voorstel ten zeerste toe. De heer Jac. de Visser was de me ning toegedaan, dat hij zijn stem niet aan het voorstel kon geven. Ook de heer Joh. Warners stemde tegen. Van de P.T.T. was een schrijven in gekomen, waarin werd medegedeeld, dat het verzoek om een tweede brie venbus met het oog op het vreemde lingenverkeer was ingewilligd. Aan de Chr. school werden gelden beschikbaar gesteld voor aanschaf van schoolban ken en Bijbels. De heer P. Brand werd benoemd tot lid van het algemeen bestuur van de Stichting Badplaatsbelangen. In de rondvraag heeft de heer Jac. de Visser in overweging gegeven de rioleringswerkzaamheden in de Schuit- vlotstraat met het oog op stagnatie niet uit te voeren voor het a.s. voorjaar. RETRANCHEMENT Subsidie voor maat schappelijk werk De gemeenteraad van Retranche ment kwam in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter J. A. Leenhouts. Besloten werd de gemeente garant te verklaren voor het eventuele tekort van de binnen afzien bare tjjd te houden tweede ronde van het bevolkingsonderzoek. Afwijzend werd beschikt op het ver zoek van het fruitteelt-proefbedrijf te Philippine om een subsidie uit de ge meentekas te verstrekken. De raad besloot voor de jaren 1953 en 1954 een subsidie berekend naar 27 cent per inwoner beschikbaar te stel len voor het maatschappelijk werk in West Zeeuwseh-Vlaanderen, onder voorwaarde, dat zowel de buitenkerke lijken en zij, die tot andere kerkge nootschappen dan de Ned. Herv. kerk en de R.K. kerk behoren eveneens door de instellingen voor maatschap pelijk werk in West Zeeuwseh-Vlaan deren zullen worden geholpen. De gemeentebegroting over 1951 werd voorlopig vastgesteld met een batig slot voor de gewone dienst van 2.074,57. De gemeenterekening over 1952 en de begroting voor 1954 werden de raad voorgelegd. SCHERPENISSE Raad niet garant voor tehuis van ouden van dagen. De gemeenteraad van Scherpenïsse heeft weer gesproken over het tehuis voor ouden van dagen. Na een uitvoe rig debat werd het voorstel om zich alsnog voor het tehuis garant te stel len met 4 tegen 2 stemmen verwor pen. De heer C. Hartog werd tot lid van het burgerlijk armbestuur gekozen en de heer J. Robbe werd gekozen in de vacature van de heer J. Lindhout als lid van de woonruimtecommissie. Uit de aangeboden begroting bleek een batig saldo op de kapitaalsdienst van 4.783,92 en de gewone dienst vermeldde een post van onvoorzien van 1.537,61. Ook keurde men de winkelsluitings- verordening goed. De winkels sluiten op Maandag, Dinsdag en Donderdag om 7 uur. Woensdagmiddag om 1 uur. Vrijdagavond om 9 uur en Zaterdag avond om 8 uur. Bij wijze van proef MIDDELBURG, 30 Nov. De Prov. Stoombootdiensten in Zeeland zullen met ingang van Woensdag een boot- dienst instellen tussen Perkpolder en Hoedekenskerke, die onderhouden zali worden door de bazelboot, die tot nu toe de dienst TerneuzenHoedekens kerke v.v. heeft gevaren. Met deze boot kunnen ook auto's en vracht auto's worden vervoerd. De laatste categorie met het voorbehoud, dat de maximum-lengte 10 meter is. Zoals bekend werd enige tijd gele den als proef een personendienst tus sen Perkpolder en Hoedekenskerke in gesteld. Daar het vervoer toen te ge ring was moest de dienst gestaakt wor den. Ook deze nieuwe dienst draagt een experimenteel karakter. Mocht hel vervoer gering zijn, dan zal ook deze dienst worden gestaakt. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma Scheepswerktuig- kundige de heren P. D. Dekker te Borssele; P. J. Bolijn te Ouwerkerk; M. H. Roeting te SouburgjH. Schrijver en J. A. Siereveld te Goes., allen leer lingen van de Machinistenschool te Middelburg. nog geen beslissing werd verkregen, Daarentegen zijn er in alle provinciën, met uitzondering van Zeeland, afzon derlijke ziekenfondsen gesticht of in een vergevorderd stadium van voorbe reiding ten dienste van het Provinciaal personeel, terwijl zich ook tal van ge meenten voor haar personeel daarbij hebben aangesloten. Deze ziekenfondsen dragen een ei gen ka'rakter méde ook door de uit keringsregelingen, die geheel afwijken van die der bestaande ziekenfondsen voor het personeel in de vrije bedrij ven. In een geanimeerde discussie, die op het betoog volgde, kreeg de heer Wie ringa gelegenheid om op sommige de tails nog wat nader in te gaan. St Nicolaas bezocht de Swift-adspir anten In de bovenzaal van de Schouwburg hebben de adspiranten van de Middel burgse Korfbalvereniging „Swift" Za terdagavond hun Sint Nicolaasfeest gevierd. Vergezeld van zijn trouwe knecht kwam de Sint persoonlijk de presentjes uitreiken. Met spelletjes en schetsjes werd de verdere avond ge zellig doorgebracht. Wetenschappelijk is vastgesteld, dat een paar suikerklontjes bij sportbeoe fening wonderen kunnen doen. Maar of het vele „suikergoed en marsepein", dat door de adspirantjes naar binnen werd gewerkt, een voordelige invloed op hun prestaties zal hebben, moeten we natuurlijk nog afwachten WEMELDINGE, 28 Nov. Donderdag werd ten overstaan van Notaris J. C. Kram te Kapelle in het Jeugdgebouw te Wemeldinge voor de Erven van wijlen J. Lindenbergh Cz. publiek verkocht: Perceel 1. De „Bonzijboomgaard" en „Waardhoek" te Wemeldinge samen groot 87 Aren 33 c.Aren, verpacht tot 1 Dec. 1954 aan de heren C. M. en M. C. L. Lindenbergh voor 300 per H.A.. Kopers dezelfde voor 33.129. Perceel 2. Boomgaard met schuur en uitweg in Huysdijk te Wemeldinge, groot 2 H.A. 74 A 69 cA Verpacht aan de heren C. M. en M. C. L. Lindenbergh voor 350 per H.A. Kopers gecombi neerd dezelfde voor 46.210. Perceel 3. Boomgaard aan de Reepweg te Wemeldinge, groot 19 Aren in pacht bij de Erven K. J. Dominicus voor 200 per H.A. Koopster Mevr. K. J. Dominicus voor 855. Perceel 4. Boomgaard aan de Bierweg te Wemeldinge, groot 61 Aren 20 c.A. in pacht bij de heren C. M. en M. C. L. Lindenbergh voor 400 per H.A. Kopers dezelfde voor 5072. Perceel 5. Boomgaard met schuur in Oosthoek te Wemeldinge groot 3 H.A. 31 A. 4 c.A. Verpacht tot 1 December 1954 aan de heer AP. Lindenbergh voor 400 per H.A. Koper de heer P. C. Lin denbergh voor 24443. Perceel 6. Boomgaard met schuurtje aan de Zandweg te Wemeldinge groot 1 H.A. 63 A. 77 c.A. in pacht bij de heer H. Dekker voor 275 per H.A. Koper de heer P. C. Lindenbergh voor 8.000. Percee, 7. Boomgaard „de Afbraak" te Wemeldinge, groot 95 A. 50 c.A., verpacht aan de heer H. Dekker voornoemd tot 1 December 1954 voor 275 per HA. Ko per de heer P. C. Lindenbergh voor 4.400. Perceel 8. Bouwland in de Oudenpolder te Wemeldinge groot 1 H.A. 71 A. 5 c.A., verpacht tot 1 Dec. 1954 aan de heren C. Wisse, D. en N. v. Klink, Wemeldinge voor 115 per H.A. Kopers de heren C. M. en M. C. L. Lindenbergh voor 5.988. Perceel 9. Boomgaard aan het verlo ren Weegje in Kruishoek te Kapelle, groot 1 H.A. verpacht tot 1 December 1954 aan de heer J. Ganseman Jr-Wisse te Kapelle voor 300 per H.A. Kopers de heren C. M. en M. C. L. Lindenbergh voor J 7.666. Perceel 10. Boomgaard te Kapelle groot 1 H.A. 15 A. 70 c.A. verpacht aan de he ren M. Dekker Jr. en J. Jobsen te We meldinge voor 175.— per H.A. Kopers de heren C. M. en M. C. L. Lindenbergh voor 5.257. Perceel werd ingezet on 5.256. Perceel 11. Een perceel weiland ge legen in de gemeente Yerseke en Wemel dinge nabij de Postweg tussen Schelvrij en de Oostweg, groot 2 H.A. 60 A. 60 c.A. Ingezet op 5.864. Koper bij loting de heer Abr. Zandee te Wemeldinge. Perceel 12. Het huis met erf en tuin aan de Dorpsstraat 75, groot 2 A. 64 c.A. in huur bü de Wed. T. Traas-van Ast voor 2.87 per week. Koper de heer D. J. Jeremiasse voor 1501. Perceel 13. Het huis met erf en tuin aan de Dorpsstraat 79 groot 2 A. Levens lang gebruik bij de Wed. J. Buteijn-de Vriend. Ingezet door de heer H. Dekker op 777.koper de heer Th. Visser voor 900.—. Perceel 14. Het huis met erf en tuin aan de Dorpsstraat 83 te Wemeldinge, groot 2 A. 39 c.A. In huur bij de heer J. Lamper voor 2.30 per week. Koper de zelfde voor 1210,--. Perceel 15. Het huis met erf en tuin aan de Dorpsstraat 85 te Wemeldinge, groot 2 A. 27 c.A., in huur bij de heer Jac. Kooman, voor 2.30 per week. Ko per dezelfde voor 11.20. De hoogste inschrijver de heer And. Walrave voor 1.111.—. Perceel 16. Het huis met schuur erf en tuin aan de l orpsstraat te Wemeldinge 106, groot 2 A. 45 c.A. Hoogste inschrij ver de heer P. C. Lindenbergh voor 3.000.Koper de heer G. Beenhakker voor 3.540. (Provincioneel) Perceel 17. Een perceeltje tuingrond aan de Noordelijke Achterweg (achter perceel 16) te Wemeldinge, groot 4 A 75 c.A. Koper de heer P. C. Lindenbergh voor 476.In combinatie der percelen 16 en 17 tezamen groot 7 A. 20 c.A. 4.016. Koper de heer G. Beenhakker voor 4.420. Perceel 18. Het pakhuis met erf (Rode Kruisgebouw) aan de Noordelijke Ach terweg 35 te Wemeldinge, groot 89 c.A. De hoogste voor dit perceel de heer Jac. Oudeman voor 1.200. De hoogste bieder de heer Th. Visser voor 5.820. Combinatie der percelen 16, 17 en 18 tezamen groot 8 A. 9 cA. Koper de heer G. Beenhakker voor 6.030.Ales ver meerderd met de bekende onkosten. Vervolgens werden door Notaris J. C. Kram te Kapelle 6 woonhuizen voor de St. Nicolaasfeest op de „Heemskerck". Evenals vorig jaar zullen officieren en bemanning van hr ms. „Heems kerck" een vijftigtal Vlissingse kinde ren aan boord ontvangen voor het St Nicolaasfeest. Vrijdagmorgen om half tien worden de kinderen aan boord verwacht. Leraressen Huishoudschool organiseren St. Nicolaasfeest, Morgenmiddag zullen de directrice en leraressen van de huishoudschool voor een dertigtal kinderen een St Ni colaasfeest organiseren. Brandje. Gistermorgen werd de brandweer gewaarschuwd voor een brandje in de Bonedijkstraat. Mevrouw V. had kle ren gewassen in benzine en deze daar na in een sopje op de geyser gezet. De kleren hadden vlam gevat, waardoor ook de gordijnen gingen meebranden. De brandweer die spoedig ter plaatse was kon de brand spoedig blussen. „Instuivers" vierden St. Nicolaas. Zaterdagavond was het in het Herv. C.J.M.V.-gebouw^ een drukte van be heren C. M. en M. C. L. Lindenbergh ten. staande aan de Nieuwendijk te Wemel dinge en genummerd 1 bewoond door de heer W. van Boven, ingeschreven werd voor 400.Idem Gez. Welleman voor 450. Idem L. van de Visser 580, idem W. Karelse 420.Idem C. Tissing 350.en het laatste Wed. A. van der Cingel voor 540.50. De percelen staan met erfpachtsrechl van de grond en zijn tezamen groot 14 A. 73 c.A. Het huis aan de Nieuwendijk no 17 en bewoond door de heer C. Snoep, groot 45 c.A. Hoogste inschrijver de heer Th. Visser voor 370. Koper de heer P. A. Schouwenaar voor 375. De zes boven genoemde woonhuizen zijn in combinatie verkocht aan Joh. Hamelink voor 3.400 alles vermeerderd met de bekende kos- AARDENBURG Aanbesteding. Op het gemeentehuis werd de aanbesteding gehouden voor 4 woningwetwoningen aan de Haven. De uitslag was: 1. Fa J. Daansen, Aarden burg 40.450.—; 2. Fa Gebr. Christiaansen te Oostburg 40.576.—. De gunning is aan gehouden. AXEL Winkelen met muziek. Ter gelegenheid van de opening van de winkelweek, die de winkeliersvereniging „Axel vooruit" heeft georganiseerd om de Sinterklaas inkopen te stimuleren, maakte Zaterdag avond de Kon. Harmonie uit Hulst een rondwandeling door de winkelstraten. Er waren mensen en er was stemming. Geslaagden. De dames A. Dieleman, N. v. Drongelen, J. de Fouw, N. Goossen, L. de Kraker en L. Overdulve, verwierven bij het Instituut Cuppens-Geurs te Eind hoven een diploma voor de begincursus. De heer C. Vinke Cz. legde met goed gevolg examen af voor constructie-bank werker. Kampioenschap. Voor het behalen van de kampioenstitel in de Kring Zeeuwseh- Vlaanderen van de Zuid-Nederlandse Bond van Postduivenliefhebbers, werd door de vereniging van duivenliefhebbers „De Vrede" te Sas van Gent, aan de heer Th. J. Borghstein een fraaie beker uit gereikt. Vast aangesteld. Mej. J. A. W. Maris - thans als typiste in tijdelijke dienst werk zaam bij gemeente - is door B. en W. per 1 Januari a.s. in vaste dienst aange steld. Intocht van Sint Nicolaas. Sint Nicolaas zal morgenmiddag om 3 uur, zijn intocht houden in Axel. De plaatselijke muziek gezelschappen „Hosanna" en „Concordia" zullen hem daarbij vergezellen. Na de ~*'Mële ontvangst in het Raad huis zal de Sint een rondrit door de ge meente maken. BRESKENS Vismijn. Aangevoerd 23 tot 28 Nov 1953. 2508 kg. Export garnalen f 1.360.75; 168 kg. Handelsgarnalen 0.970.82; 191 kg. Bot 0.28—0.16; 166 kg. Haai 1.20; 18 kg. Kabeljouw 0.55—0.30; 43 kg. Rog 0.21; 509 kg. Schar 0.68—0.31; 16 kg. Schol 0.32; 6 kg. Tarbot 1.30; 2 kg. Tong 2.40; 14.894 kg. Schardijn 0.28—0.12; 157.000 kg. Ha ring 0.21—0.19; 1350 kg. Schardijn door gedraaid; 465.000 kg. Haring doorge- draaid. BRUINISSE Oen goede inzet. De Bruinisser Midden stand organiseert dit jaar voor de 19e keer een winkelweek en deze winkel week werd Zaterdagavond buitengewoon goed ingezet met een bezoek van St Ni colaas, die per vaartuig aan de haven ar riveerde. Op de Oudestraat stond het keurig geüniformeerde „Nu Met Hope" de grote Sint op te wachten. Padvindsters reikten daar aan de kin- d3ren ook ballonnen uit. Nalat de voorzitter van de Midden standsvereniging de goed heilige had welkom geheten, richtte deze zich op zijn beurt, via de luidspreker aan de toren tot de Bruse jeugd. Na dit officiële ge deelte maakte Nu met Hope een mars door de gemeente, gevolgd door Sinter klaas, die ditmaal zijn paard voor een jeep had verwisseld. Vele winkeliers hadden weer bijzonder veel werk gemaakt van hun étalages. De uitslag van de etalagewedstrijd was als volgt: Eerste prijs: Ph. van der Est, (Kruidenierswaren); Eerste prijs: J. Hui- bers (Electr.)Tweede prijs: M. L. van Donge (Vleeswaren) Tweede prijs: S. J. P. Jumelet; Derde prijs: J. D. de Korte; Derde prijs: H. W. Bossers. Arm gebroken. De 7-jarige Adrie Ju melet viel op de haven van een wagen en brak een arm. Hij moest naar 't Zieken huis te B^-'n op Zoom worden ver voerd. CO LI JNSPLAA T Winkelweek. Deze week zal de Colijns- plaatse Middenstandsvereniging een winkelweek organiseren. De deelnemende winkeliers zullen voor elke gulden, die wordt besteed, een waardebon verstrek ken. Daarnaast zal er ook nog een etala gewedstrijd worden gehouden. Vrijdag avond werd deze winkelweek, onder grote belangstelling van Het publiek, of ficieel door burgemeester Schuit geopend. Ook de voorzitter der vereniging, de heer P. G. van der Weele, richtte zich in een korte rede tot het publiek, waarbij hij aller medewerking voor het welslagen van deze actie inriep. De muziekgezel schappen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" maakten een rondgang door het dorp. ELLEWOUTSDI]K Uitvoering „Scheldegalm". Zaterdag avond hield de mondaccordeonvereniging „Scheldegalm" in het M.J. van Hattum- huis, haar jaarlijke uitvoering. Opge voerd werd het toneelstuk „De goudvis en de klomp". KRABBENDIJKE •enoeming. .et Landbouw Econo misch Instituut te Den Haag is per 1 Jan. a.s. benoemd de heer A. van Osterom.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2