TELEVISIE KOMT IN HANDEN DER OMROEPVERENIGINGEN Over de Herengracht zal een brug worden gebouwd Churchill 79 jaar BINNENKORT OPHEFFING VAN HET UNIESTATUUT Betere ontvangst door steunzenders te Groningen, Roermond en Goes Eden is hoopvol gestemd Geslaagde St. Nicolaasveiling te Krabbendijke PROTESTANTS: CHRISTELIJK BLAD.VOOR ZEELAND Regering bepaalt haar standpunt Mededeling in het Lagerhuis Raad van Leraren dient protest in „SLATOGO" trok 1700 bezoekers Aanrijding tc Oostkapelle INDONESISCHE MINISTER VAN BUITENLANDSE ZAKEN: Men zou ook spoedige invoeging van Nieuw-Guinea overwegen 20UWS Svrr&o. in r irl: Brief aan minister Witte Herstel op Schouwen gaat te langzaam GROTE AANVOER GOEDE PRIJZEN In Januari Zeeuwse fruitavond te Haarlem Dempen van deel der gracht na felle discussie afgewezen HOOGLOPEND DEBAT IN DE MIDDELBURGSE RAAD DE BILT ZEGT: Aanhoudend zacht Uitgave: fitioMing „ZeeuwscÜ Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 2430, bij geen gel oor voor advertenties 2970, voor redactie «435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Hoordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26 -28 Fxpl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2647 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m, Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 1 DEC. 1953 Hooldredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. P. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. 1 Op- en ondergang van Zon en Maan. Woensdag: Zon op 8.26 u., onder 16.32 u. Maan op 4.17 u., onder 14.05 u. Hoogwater Woensdag 2 Dec.: Vlissingen: 11.15 u. 1.35 m., 23.43 u. 1.63 m. Terneuzen: 11.41 u. 1.55 u. m. Wemel- dinge: 0.15 u. 1.45 m., 12.42 u. 1.21 m. Zierikzee: 0.01 u. 1.26 m., 12.24 u. 1.02 m. 's-GRAYENHAGE, 30 November. De regering beeft in een nota aan de Staten-Generaal haar standpunt bepaald ten aanzien van de televisie. Dit standpunt blijkt aanzienlijk af te wijken van het meerderheidsadvies van de televisieraad. De belangrijkste mededelingen, die de regering thans heeft ge daan zijn: 1. Verstrekken van renteloze voorschotten aan de omroepverenigingen, die de programma's zullen verzorgen. 2. Voorlopig een zendtijd van 12 uur per week. 3. De zender Lopik wordt versterkt. 4. Er komen steunzenders in Groningen, Roermond en Goes. 5. Er komt een algemeen televisieprogramma naast dat der omroepvereni gingen. Dit programma wordt verzorgd door de staven dezer organisaties. 6. De radioraad en de televisieraad worden samengesmolten. vaarbaar peil blijven en dat het nor male programma daarvan geen nade len ondervindt. Minister Cals zegt in de nota, dat het experimentele tijdperk uit technisch oogpunt tot een bevredigend resultaat heeft geleid. Hetgeen met de beperkte apparatuur werd bereikt kan de ver gelijking met het buitenland doorstaan. Over de uitzendingen in samenwerking met de Britse en Franse televisie in Juni van dit jaar is de minister tevre den. 10.000 TOESTELLEN? Hoe groot het aantal toestellen is, dat in ons land gebruikt wordt, kan de minister niet zeggen. Alle schattingen blijven echter beneden de 10.000. De minister wil hieruit niet afleiden, dat het experiment zou zijn mislukt. De geringe zendtijd heeft remmend gewerkt op de uitbreiding der kijklus- ügen, terwijl de hoge prijzen der tele visietoestellen ook een rol spelen. In hoeverre de televisie van invloed is op de levensgewoonten kan de minister onmogelijk aangeven. Wat de kwaliteit der geboden programma's aangaat, meent de bewindsman een stijgende lijn te kunnen ontdekken. Minister Cals zegt daarom, dat met de televisie moet worden voortgegaan, waarbij ge streefd dient te worden naar een ver antwoord televisiebestel. Daarbij staat de culturele betekenis voorop. RECLAME? Teneinde de omroepverenigingen in staat te stellen de uitzendingen te financieren zullen fondsen ter be schikking worden gesteld. Uitkerin gen kunnen worden gedaan als ren teloze voorschotten, die mogelijk te zijner tijd zullen worden terugbe taald. Een mogelijke bron van inkomsten ziet de regering in de uitzending van reclame. Zij is echter allerminst blind voor de bezwaren, die tegen uitzendin gen van deze aard kunnen worden in gebracht. De minister onderzoekt de mogelijkheid waarborgen te scheppen, dat reclame-uitzendingen op een aan- ZENDTIJD Om aan de eisen, die men bij tele visieuitzendingen mag stellen te vol doen, acht de minister het nodig de zendtijd voorhands te stellen op 12 uur per week. Daarmee gaat men volgens de bewindsman niet uit boven het fi- nanciëel en evenmin boven het artis tiek bereikbare. Dit alles brengt een uitbreiding van de studio-ruimte met zich. De minister meent voor de volgende vijf jaar een oplossing te hebben gevonden door het huren van enkele gebouwen, die in de nabijheid van studio Irene te Bussum zijn gelegen. Op de duur zal er echter niet aan de bouw van een geheel nieu we studio zijn te ontkomen. Voorts zal naast de versterking van de zender te Lopik tot bouw van steunzenders wor den overgegaan. Deze komen te Gro ningen, Roermond en Goes en wellicht ook nog één in Enschede. De ontvangst kan daardoor aanzienlijk beter wor den. LONDEN, 30 Nov. De Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Eden, heeft vandaag in het Lagerhuis ver klaard, dat de Britse regering hoopt, dat het mogelijk zal zijn te komen tot een spoedige bijeenkomst van de mi nisters van Buitenlandse Zaken der grote vier. Hij zei, dat het overleg met Frank rijk en de V.S. met betrekking tot de jongste Russische nota, snelle en be vredigende voortgang maakt. In Was hington deelde men mee, dat er inder daad overleg wordt gevoerd, doch de uitspraak van minister Eden, wilde men noch bevestigen, noch ontkennen. ORGANISATIE Naar het oordeel van de regering zijn de omroepverenigingen inderdaad de aangewezen instellingen om de pro grammaverzorging van de beeldom- roep onder zekere voorwaarden in handen te nemen. Hierbij is mede in aanmerking genomen, de plaats, die de organisaties zich in het maatschappe lijk bestel hebben verworven door de radiouitzendingen. Tevens ligt het in het voornemen der regering de televisie- en radioraad tot één adviescollege samen te voegen. De kosten van de televisie in de ko mende negen jaar worden geraamd op 38,5 millioen. Daartegenover staan 12 millioen als inkomsten. Nauwelijks tijd voor zijn verjaardag LONDEN, 30 November Churchill vandaag 79 jaar geworden en de vi tale staatsman vond ternauwernood tijd dit feit te vieren. Hij stond aan de vooravond van zijn vertrek naar de Bermudaeilanden, waar hij met Eisen hower en Laniel gaat confereren. Ter wijl duizenden telegrammen met ge lukwensen uit alle hoeken der aarde binnenstroomden, confereerde Chur chill met zijn ministers om de laatste hand te leggen aan het overleg voor de Bermuda-conferentie. In het Lager huis, waar de premier vanmiddag ver scheen, werd hem door voor- en tegen standers hulde gebracht, 's Avonds vond een diner plaats, waarbij alleen de naaste familieleden aanzaten. AMSTERDAM, 30 Nov. De raad van leraren bij het Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs heeft vandaag een telegram gezonden aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen waarin zij uitdruk king geven aan de snel toenemende ontstemming in leraarskringen, die het gevolg is van het nog steeds uit blijven van het K.B. over de aan gekondigde salarisregeling voor ge noemde leraren. Men herinnert de minister aan zijn toezeggingen omtrent het tot stand komen der regeling vóór 1 Septem ber 1953. Tevens geeft de raad zijn grote bevreemding te kennen over het feit, dat aan de leraren van de rijksscho len bedragen worden uitbetaald, die kennelijk gebaseerd zijn op de ont worpen, maar nog niet als Koninklijk Besluit verschenen regeling, zonder dat eerzake richtlijnen zijn verstrekt voor overeenkomstige uitbetaling aan de leraren van niet-rijksscholen. GOES, 30 Nov. De „Slatogo" heeft tot vanavond reeds 1700 bezoekers ge trokken. De organisatoren zijn tevre den over dit aantal. Vandaag (Dinsdag) zullen er onge twijfeld vele honderden bij komen nu bij gelegenheid van de rundveekeurin gen en vetveemarkt, velen naar Goes zullen trekken. OOSTKAPELLE, 30 Nov. Nabij de wegkruising bij „Molenwijk" kwam vanavond de motorrijder P. W. uit Grijpskerke (komende uit de richting Oostkapelle) in aanrijding met de wiel rijder P. M. uit Oostkapelle, die uit de Aagtekerkseweg kwam. Beiden wer den in bewusteloze toestand aange troffen. Dokter Bom, die eerste hulp verleende, achtte overbrenging van W, naar het ziekenhuis in Middelburg noodzakelijk. M. kon naar zijn woning worden vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. Het rijwiel werd zwaar, de motor licht beschadigd. DJAKARTA, 30 November. „De Indonesische regering treft voorberei dingen voor een spoedige opheffing van het Uniestatuut en Invoeging van Nieuw-Guinea hij Indonesië". Dit heeft de minister van Buitenlandse Zaken van de regering in Djakarta, de heer Sunarjo, vandaag verklaard tegenover een verslaggever van PA Aneta. De regering zou tot dit besluit zijn gekomen na de kwesties grondig te hebben bestudeerd. Over de wijze, waarop een en ander zich zou voltrekken en hoe de vele kwesties moeten worden opgelost, kon de minister nog niets zeggen. niets meer gehoord. De Nederlandse regering deelde toen mede niet op de hoogte te zijn van de komst van Indo nesische onderhandelaars. De heer Sunarjo verklaarde verder, dat de Indonesische regering nog niet heeft overwogen het Uniestatuut een zijdig op te zeggen. Enkele Indonesi sche dagbladen hadden vorige week berichten gelanceerd, dat een derge lijke stap zou worden overwogen. GEEN COMMENTAAR In regeringskringen te Den Haag wilde men geen commentaar geven op deze uitlating van de Indonesische mi nister. Sinds het overleg tussen de regering- Drees en de Indonesische regering vorig jaar September over de op heffing van het Uniestatuut zijn er geen onderhandelingen meer gevoerd. Wel is onlangs melding gemaakt van het feit, dat hoge ambtenaren uit Dja karta naar Den Ilaag zouden gaan om over de hangende kwesties te spreken. Men heeft ook daarvan naderhand Twee Nederlandse imigi-auten in Canada, de broers Gillis en ivees de Put ter, geboren te Hoek (Zeeuws-Vlaanderen) wonnen dezer dagen de trofee voor de beste inzending in de groep soyabonen op de „Royal Agricultural Winter Fair" te Toronto, een groot succes voor deze Zeeuwen in Canada. De foto toont de uitreiking van de trofee, direct na de bekendmaking van de uitslag. Kees de Putter (links) en Gillis (rechts) werden met hun Cana dese vrouwen geïnterviewd door Ton van Alphen, van de Canadese Radio- omroep. De beide prijswinnaars kregen een zilveren schaal mee inscriptie en een cheque ter waarde van 100 dollar. De trofee werd echter niet hun eigendom. ZIERIKZEE, 30 Nov. De Stichting „Nieuw Schouwen en Duiveland" heeft zich met een brief tot de minister van wederopbouw gericht, waarin men zijn bezorgdheid uitspreekt over de bouw activiteit op het'eiland. Men vreest, dat de financieringsre geling voor de herbouw niet stimule rend voor particulieren zal werken Men schat, mede in verband met hoge vervoerskosten, dat nieuwbouw op 45 tot 50 gulden per kubieke meter zal komen, vooral omdat bouw in blokken bijna niet voor zal komen. Bovendien wordt verwacht, dat de arbeidsvoorzie ning moeilijk zal zijn, omdat een extra loontoeslag van 12,5 percent onvol doende wordt geacht om bouwvakar beiders van elders aan te trekken. Mede met het oog op de komende loonsverhogingen acht men de moge lijkheid van remmingen op de bouw activiteiten groot. Aangedrongen wordt op een regeling, die voor het zwaar getroffen eiland gunstig zal zijn. Door het omdraaien van een sleutel opende de Commissaris der. Koningin, Jhr mr A. F. C. de Casembroot Zaterdagmiddag het rheuma-paviljoen van Bethesdate Vlissingen. KRABBENDIJKE, 30 November. De St. Nicolaasveiling van de veiling vereniging „Krabbendijke en Omstreken", welke vanmiddag werd gehouden, is een groot succes geworden. Er was niet minder dan 170.000 kg. fruit aan gevoerd, waarvan 45 ton verpakt standaardfruit, 28 ton verpakt fruit vap huishoudkwaliteit, 72 ton fruit los in de kist, geschikt voor export en 24 to|j fruit geschikt voor het binnenland en de fabrieken. De kwaliteit was over het algemeen zeer goed. Niet minder dan 12 partijen van 6 verschiilendé telers hadden in totaal 97 punten gekregen van de jury, bestaande uit dé heren W. J. Robijn te Goes; A. de Jager te Nieuw en St. Joosland en P. Woets te Willemstad. De gouden medaille van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen voor het hoogste aantal punten werd toegekend aan het fruitbedrijf C. P. Vogelaar te Krabbendijke voor haar inzending met 594 kg. Beurre Alex. Lucas. Een wisselbeker van de gemeente Krabbendijke voor dé mooiste kwaliteit kwam in handen van de heer S. J. van Ham te Krabben dijke voor 267 kg. Golden Delicious. De beker werd hem met een toepasse lijke toespraak overhandigd door de heer W. P. Gebraad, wethouder van Krabbendijke. De heer W, C. v. d. Werff te Rilland, voorzitter der veiling sprak een wel komstwoord tot de vele aanwezigen waarvan wij noemen de heren M. Prins, voorzitter van het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen in Ne derland. P. J. J. Dekker, te Wemel- dinge, voorzitter van de Prov. Commis sie van veilingen in Zeeland, de rijks- tuinbouwconsulent Ir J. J. van Hen- nink en vele vertegenwoordigers van zusterveilingen. Verder in het bijzonder tot enkele dames uit Haarlem afgevaardigden resp. van de Ned. Christen Vrouwen bond, de vrouwenbond van de P. v. d. A. en de Kath. Vrouwenbond in MIDDELBURG, 30 November. Met 13 tegen 5 stemmen heeft de ge meenteraad vanmiddag besloten tot het bouwen van een brug over de Heren gracht als onderdeel van de uitvalsweg naar Domburg. Met dit project is 96.000.gemoeid, met inbegrip der straatverlichting en der knipperlicht installatie. Voordat het besluit viel was er een nogal hooglopende discussie gevoerd, waarin de tegenstanders verweten werd geen liefde voor het stads- schoon te hebben, omdat zij hadden voorgesteld het gedeelte van de Heren gracht tussen de Seisbinnenbrug en de te bouwen brug te dempen. Dit werd beschouwd als vandalisme. Burgemeester mr dr N. Bolkestein nam zeer scherp stelling tegen deze plannen en noemde het een aanslag op de stad. Hij was er werkelijk over verbaasd, dat sommige Middelburgers hiertoe kon den komen, noemde het aangevoerde argument van een financieel voordeel zeer dubieus en bestreed de opvatting, dat er hier een parkeerterrein nodig was, terwijl hij ook ontkende, dat het verkeer met het dempen van de gracht zou zijn gediend. Toen het op stemming aankwam, bleken de heren L. J. van 't Westende (KVP), M. Wattel en J. S. Hoek (AR), A. J. Kaland (CH) en L. A. Schenk (VVD) tegen brugaanleg te zijn. De meerderheid der commissie van financiën was van oordeel, zo bleek, dat demping van dit grachtgedeelte een betere oplossing zou zijn. Dit zou maar 72.000.kosten en het nieuwe terrein zou uitstekend als parkeer plaats gebruikt kunnen worden. De auto's zouden gemakkelijker in en uit de stad kunnen rijden, terwijl het Plein 1940 zou kunnen worden ontlast door hier een busstation te vestigen. Ook zouden de hoge herstelkosten van de Seisbinnenbrug vervallen. De heer M. Wattel opende het debat door erop te wijzen, dat uit een oog punt van stadsschoon handhaving van de Seisbrug beter zou zijn, maar dat het er niet mooier op wordt, als er straks drie bruggen liggen (het z.g. Smytegeltbruggetje meegeteld). Wordt er nu een nieuwe brug gebouwd, dan komt er nooit meer wat van dempen. Overigens vond de heer Wattel, dat het nog veel meer aanbeveling ver diende het verdere deel van de gracht dicht te gooien, maar de gemeente kan dit de firma Alberts moeilijk aandoen. ONJUIST BEDRAG Zeer opmerkelijk vond de heer Hoek het, dat B. en W. geen commentaar hadden geleverd op het advies der commissie van financiën, waarop de burgemeester mededeelde, dat het ge noemde bedrag van 72.000.onjuist was. Hetgeen de heer Hoek wel zeer eigenaardig vond, aangezien wethou der Kögeler daarvan de zegsman was. Een correctie van dit cijfer was toch wel het minste, dat de raad mocht ver wachten. Wethouder Kögeler vertelde daarop, dat de directeur van gemeente werken met dit bedrag was gekomen, maar dat later bleek, dat het nog wel eens kon tegenvallen! Hoeveel was niet uitgerekend. „Dat kon niet in een paar dagen", zei de burgemeester, die verder erop attent maakte, ilat het ad vies van de commissie van financiën pas op 26 November binnenkwam, ter wijl reeds op 7 November het voorstel was toegezonden. De heer Schenk vond, dat het stadsschoon zeker bevorderd zou worden, als dit deel van de gracht werd gedempt. In het dan afgeslo ten gedeelte kan een zoet water vijver ontstaan en de lelijke balken zijn verdwenen. NIET VERKNOEIEN Als een fel tegenstander van dem ping ontpopte zich de heer I. v. Loo (Arb.). „Het is één van de laatste mooie hoekjes van onze stad en wij mogen niet verder gaan met ontluiste ring. Laten we de zaak niet verknoei en en bedenken, dat bezuiniging niet altijd verantwoord is", zo vond hij. De burgemeester snapte niet hoe het gerucht in de wereld kwam, dat er on voldoende parkeerruimte is in de stad. Dat is absoluut niet waar. Ook voor de bussen is een goede oplossing gevon den. Met een paar duizend gulden wordt Plein 1940 straks volledig als busstation ingericht. Alles is hier ge concentreerd en dat is een groot voor deel. Drie bruggen over de gracht zijn zeker niet zo fraai, maar wellicht ver dwijnt nog eens 't Smytegeltbruggetje. De nieuwe brug zal door de bouw maar heel weinig opvallen. Als de gracht wordt gedempt ontstaat er een wanverhouding tussen de nog aanwe zige fraaie gevels en de straatbreedte. Een zoetwater vijver zal zeer duur zijn. Dit deel van de gracht zal vervuilen. „Ik begrijp de heren niet", aldus de burgemeester, „voor het Stadhuis en de Lange Jan worden millioenen be steed en hier wil men voor een moge lijk voordeel van 20.000.de stad verknoeien!" EVENVEEL LIEFDE Natuurlijk lieten de voorstanders van dempen dit niet op zich zitten. De heer Hoek constateerde, dat zij even veel liefde voor de stad hadden, maar dat dempen de schoonheid van dit stadsdeel heus niet ingrijpend zal be ïnvloeden. Het verkeer breidt zich nog steeds uit en bij de (lelijke) brug ont staan gevaarlijke hoeken. Zeer verbaasd was de heer Hoek over de mededeling, dat er voldoende parkeergelegenheid is. „Men krijgt de indruk uit uw woorden", zo zei de heer Wattel tot de burgemeester, „dat ieder, die voor dempen is, eigenlijk een van daal is". Waarop de burgemeester be vestigend knikte! De heer Schenk vond het volkomen onjuist voor een goede verstandhouding en samenwer king, dat in het debat de liefde voor de stad in het geding werd gebracht. Mr P. van Empel (CH) trachtte wat olie op de golven te werpen. „Ik krijg de indruk, dat alle felle critiek op de uitvalsweg zich ontlaadt op deze onge lukkige brug, die het sluitstuk vormt. Als B. en W. hadden voorgesteld de gracht te dempen, dan zouden de he ren dit college van vandalisme hebben beschuldigd! Ik aarzel niet om de brug- oplossing te kiezen, zelfs al zou deze 25.000.duurder komen. Wordt de gracht gedempt, dan zal de critiek te recht los komen en wat let ons dan om de gracht helemaal tot de watertoren te dempen?" zo zei hij. Daarmede was het debat ten einde en werd gestemd met het reeds gemelde gevolg. deze stad. Deze dames kwamen om kennis te maken met de Zeeuwss fruitteelt, aangezien het in de ber doeling ligt om in Januari voor alle Haarlemse huisvrouwen een Zeeuw se fruitavond in deze stad te organi seren. In een onderhoud verklaarden deze dames ons dat zij die kennis making bijzonder waardeerden en dat zij goede propagandisten in h.üS vereniging zullen zijn, voor Het Zeeuwse fruit. DE PRIJZEN De heer S. G. Nooteboom, directeur der veiling ging hierna over tot da prijsuitreiking. Deze werden gewonnen door de volgende personen: voor het hoogste aantal punten: 2e prijs zilveren medaille centraal Bureau: Cultuur onderneming Vrede hof te Krabbendijke; 594 kg. Beurfè Alexander Lucas AA 97 pnt.; 3e prijs zilveren medaille idem, door de he M. Versprille, Krabbendijke met 137^ kg. laxton Superb 97 pnt. Het was te£ vens de derde keer dat de heer Veif sprille een medaille ontving, zodat hij nu in aanmerking komt voor een Cen traal Bureau beker. 4e prijs een wanddoek van de vei ling K.E.O. C. Polderman, Krabben dijke, met 77 kg. Goudreinette AAA 97, pnt.; 5e prijs van de veiling K.E.O. J. C. van Damme, Kuitaart, met 189 kg. Jonathan en 6e prijs P. Huisse, Krabbendijke. Voor de mooiste kwaliteit ontving de heer S. J. C. Frelier te Krabben dijke de tweede prijs, beschikbaar ge steld door de N.F.O. en de heer W. G. van Nieuwenhuyze te Krabbendijke de 3e prijs welke beschikbaar was gesteiïï door de Z.L.M. De cultuuronderneming „Vredehof" te Krabbendijke ontving voor haar partij van 1436 kg. Golden Delieius AA een prijs voor de grootste partij van een ras en sortering. Verder waren er nog de volgende prijzen: Voor de hoogste prijs welke werd betaald voor een partij van minstens 5 kratten: A. D. J. Dees te Waarde, 88 cent voor Cox Orange. De koper die de hoogste prijs voor een partij van min stens 5 kratten betaald: de heer C. van Oosten te Krabbendijke. Verder ont ving de Fa. L. J. v. Langevelde te Krabbendijke een prijs voor het hoog ste factuurbedrag en een prijs voor het afnemen van de grootste hoeveelheid fruit. De handel was over het algemeen •vlot en de prijs was vrijwel stabiel in vergelijking met de voorgaande week. Speciaal de Cox Orange was echter bijzonder gevraagd en hiervoor werd zelfs tot 93 cent per kg. betaald voor de verpakte standaardkwaliteit. Het doel van deze St. Nicolaasveiling was om de handel te voorzien van eer ste kwaliteit fruit en tevens om pro paganda te maken voor het Zeeuwse fruit. Deze opzet is zeer zeker geslaagd. DE BILT, 30 Nov. Aanvankelijk opklaringen maar later weer toene mende bewolking. Overwegend droog. Matige Westelijke wind. Aanhoudend zacht.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1