MOSKOU WIL PRATEN Geen krepeergevallen meer in de kop van Schouwen Viermogendheden-conferentie te Berlijn voorgesteld PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Russisch schip aan de ketting Fonteijn doet beroep op Tweede Kamer Hogere straf geëist tegen twee inwoners van Hulst Goes heeft tekort van 4 ton Hervormde school met voorlopig zes klassen Europese ministersconferentie is begonnen Ongerustheid over houding der socialisten Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 243C, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26- -28 F-xpl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V, Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAAKGANG, No. 2644 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man, Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 27 NOV. 1953. Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. 1, Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zaterdag: Zon op 8.20 u., onder 16.35 u. Maan op 13.12 u., onder u. Hoogwater Zaterdag 28 Nov.: Vlissingen: 6.58 u. 1.42 m., 19.39 u. 1.55 m. Terneuzen: 7.28 u. 1.62 m., 20.06 u. 1.76 m. Wemeldinge: 8.35 u. 1.24 m., 21.06 u. 1.48 m. Zierikzee: 8.12 u. 1..04 m., 20.50 u. 1.28 m. HET WESTEN VERRAST PARIJS, 27 November Het Russische persbureau Tass heeft Donderdagavond medegedeeld, dat de Sowjet-Unie bereid is deel te nemen aan een viermogendheden-conferentie. De tekst van de Russi sche nota aan de drie Westelijke mogendheden zal Zaterdag bekend worden gemaakt. De Russische regering heeft voorgesteld, de viermogendheden-confe rentie te Berlijn te houden, aldus meldt Reuter uit Moskou. Donderdagavond om half twaalf werd de Russische nota, die in totaal acht bladzijden omvatte, te Moskou aan de ambassadeurs van de Westelij ke Drie afgegeven. Volgens het Britse ministerie van buitenlandse zaken is MIDDELBURG, 26 November Naar wij vernemen is het 1933 brt me tende Russische schip „Karna", dat Woensdagavond laat ter hoogte van de Schone Waardin aan de grond is gelopen, vandaag aan de ketting ge legd. Er is contact opgenomen met de vertegenwoordiger van de Russische ïnaarschappij in ons land, met wie on derhandeld wordt over het storten van een waarborgsom van 80.000, waarna het schip weer zal kunnen vertrek ken. Dc „Karna" is eigendom van de in Moskou domicilie hebbende maat schappij Sovtorgslot en kwam van Gent, waar een lading steenkolen was gelost. Het was nu (leeg) dus onder weg naar Caen in Frankrijk. Tijdens de mist en met afgaand water is het schip tegen de onderzeese oeververde diging bij de Schone Waardin opgeva ren. Er was een loods aan boord. De schade kon nog niet worden vastge steld, aangezien nog niet alle peilingen konden worden verricht. Zij loopt ech ter in de tienduizenden. Het schip kwam na enkele uren op eigen kracht weer vrij en ligt nu op de rede van Vlissingen. Deurwaarder Willeboordse is pre cies een half etmaal onderweg ge weest om beslag te leggen op het schip. Om twaalf uur 's nachts is Juj er uit Middelburg naar toe gegaan en met veel moeite is het hem in de mist en in de kou ge'ukt via een touwladdertje aan boord te komen, waar de voorlo pige onderhandelingen konden begin nen. AMSTERDAM, 26 Nov. Na de uit spraak van het Haagse Gerechtshof, dat hem gisteren tot 2 maanden voor waardelijk veroordeelde wegens ge pleegd smaadschrift, heeft de thans 54-jarige ex-sergeant-konstabel der ko ninklijke marine, A. H. F. Fonteijn zich onmiddellijk met een adres tot de Twee de Kamer gericht. Hij wijst er ln dit rapport op, dat tij. dens dit nu al 4 jaar lopende door hem opzettelijk tegen zich zelf uitgelokte strafproces tegen smaadschrift, uit alle medische rapporten, dus uit die van 1935 (voor en onmiddellijk na zijn ont slag) als ook uit het dit jaar uitge brachte medische rapport vast is ko men te staan, dat hjj nimmer aan bron chiale asthma heeft geleden. Hij verzoekt de Tweede Kamer hem door een commissie te laten horen om met officiële stukken en bewijzen de door hem gestelde feiten waar te ma ken. „Daarmede" zo schrijft hij „is het belang van het gehele Neder landse volk gediend, aangezien onoirba- re handelingen de wettelijk voorge schreven rechten van militairen aan tasten." Tot slot verzoekt hij „in het belang van het recht en mijn persoonlijk be lang" bij de minister van Marine aan te dringen op rehabilitatie. de nota een antwoord op die van de Westelijke Drie welke op 16 Novem ber in zee ging. In de jongste Westelijke nota's werd de Sowjet-Unie uitgenodigd deel te ne men aan een conferentie van de minis ters van buitenlandse zaken van de grote vier te Lugano. De uitnodiging werd door de Sowjet-Unie noch aan genomen, noch verworpen. De Russische antwoordnota van 3 No vember werd gevolgd door het besluit van de drie Westelijke mogendheden op de Bermuda-eilanden bijeen te ko men. In de Westelijke nota van 16 Novem ber werd gezegd, dat de Amerikaanse, de Britse en de Franse regering van oordeel waren, dat de Russische ant woordnota een weigering inhield aan besprekingen deel te nemen, tenzij de ze op de door de Russen gestelde voor waarden werden gehouden. Onlangs hield de Russische minister van buitenlandse zaken, Molotof, tegen het gebruik in een persconferentie te Moskou, waarin hij zeide, dat de drie Westelijke mogendheden de Rus sische nota verkeerd hadden uitgelegd. Molotof herhaalde bij die gelegenheid het Russische standpunt, dat commu nistische China diende deel te nemen aan een conferentie over het beëindi gen van de koude oorlog. Het bericht, dat de Sowjet-Unie be reid is deel te nemen aan een vier mogendheden-conferentie, heeft ver rassing gewekt in Westduitse en ge allieerde politieke kringen te Bonn. In diplomatieke kringen te Londen werd gezegd, dat de nota waarschijn lijk nu is overhandigd met het oog op de stemming over het Europese leger- plan in de Franse nationale vergade ring, die vandaag gehouden zal wor den, en op de aanstaande conferentie op de Bermuda-eilanden. Vier Nederlandse vliegers doorbraken de geluidsbarrière SCHIPHOL, 26 November Vier Nederlandse vliegers zijn de eerste Ne derlanders geweest die sneller dan het geluid hebben gevlogen. Het zijn de majoor vlieger G. Sonderman, de ma joor vlieger waarnemer F. J. Vijzelaar, en de majoors vligers J. van Arkel en J. H. Flinterman van de Koninklijke Luchtmacht, die dit kunststukje in een Hunter jachtvliegtuig boven Engeland hebben volbracht. Belgische Kamer bekrachtigt E.V.G.-verdrag BRUSSEL, 26 November De Bel gische Kamer van volksvertegenwoor digers heeft Donderdagmiddag met 148 tegen 49 stemmen bij 3 onthoudingen het verdrag der Europese verdedi gingsgemeenschap goedgekeurd. DEN HAAG, 26 Nov. Tijdens een gisteravond gehouden diner ten huize van de Italiaanse gezant, heeft de Ita liaanse minister-president Pella de Nederlandse minister van Buitenland se Zaken, mr Beyen, en, de minister zonder portefeuille, mr Luns, onder scheiden met het Grootkruis van de Orde al Merico Delia Republica. Dit is de hoogste Italiaanse onderschei ding. HOTCHKISS OP KLOMPEN UTRECHT, 26 November Fred Hotchkiss, de uitvinder van de dijktrein is vanochtend door jhr mr A. C. de Ranitz, Utrechts burgervader ontvangen, samen met zijn vrouw. Zij vierden van daag hun zeventiende huwelijks jaarfeest en kregen nu een grote taart aangeboden niet 17 kaarsjes. Maar het meest trots was Hotch kiss op zijn klompen, die hij ten geschenke kreeg. Vol trots stapte hij, zij het dan wat onwennig, op zijn „wooden shoes' rond. De fotografen hadden een goede dag DEN HAAG, 26 November In hoger beroep is voor het Haagse Gerechts hof tegen de veehandelaar A. A. S. uit Hulst twee en een half jaar met aftrek geëist wegens een poging tot veesmokkel. Tegen zijn chauffeur-stalknecht K. eveneens uit Hulst werd een jaar en drie maanden met aftrek geeist. Deze eis was het slot van een door het gerechtshof behandeld „smokkelraadsel dat al eerder n.l. voor de Middelburgse rechtbank diende en waarbij S. tot twee jaar en R. tot één jaar met aftrek werd veroordeeld. J. A. Schuering uit Den Haag, diens DE HUURVERHOGING VOOR OUDEN VAN DAGEN, DEN HAAG, 26 Nov. De herzie ning van de uitkeringen op grond van de noodwet ouderdomsvoorzieningen kan niet zo tijdig haar beslag krijgen, dat reeds direct na 1 Januari a.s. de verhoogde uitkeringen kunnen wor den gedaan, hoewel de rechten daarop op 1 Januari ingaan. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft daarom op ver zoek van de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid de gemeente besturen verzocht te bevorderen, dat bij de inning van de huren van wo ningwetwoningen (dit zijn woningen in beheer bij de gemeentebesturen en de woningbouwverenigingen) in dit opzicht de nodige soepelheid wordt be tracht. Voorts heeft de minister aan de gemeentebesturen verzocht de woning bouwverenigingen in deze zin te wil len aanschrijven. De Bellatrix naar Vlissingen DEN HAAG, 26 November Het Duitse schip Bellatrix, dat zoals be kend, gisteren voor de Belgische kust bij Heist op een wrak is gevaren en ernstig werd beschadigd, zal naar Vlissingen worden gesleept. Het schip kwam uit Rotterdam en was met aller hande goederen geladen. In de avond van de 20ste Juli wer den S. en R. vijftien kilometer vanaf de grens door twee douaniers aange houden toen zij met een auto, geladen rr.et acht stuks rundvee, daar stil ston den. De douaniers sommeerden de bei de mannen in de auto te blijven en te wachten. Na vijf kwartier kwam, onverlicht een pantserauto aanrijden. De berijders van de pantserwagen werden ingerekend. Zij verklaarden de twee anderen niet te kennen. Op het redelijk vermoeden, dat hier smok kel de bedoeling was werden de beide Hulstenaren door de Middelburgse rechtbank veroordeeld en ook de pant serberijders werden veroordeeld we gens het over de grens brengen van een motorrijtuig zonder geldige papie ren. Een hunner ging in beroep. De veehandelaar betoogde, dat hij op die Julidag verschillende boerde rijen was afgereden om vee te verko pen, maar hij trof niemand meer wak ker. Omstreeks half twaalf stonden hij en zijn knecht stil in de buurt van Zaamslag, om „de benen wat te strek ken". Toen kwamen de douaniers die hen dwongen te wachten en na vijf kwartier kwam ook de hun onbekende smokkelauto. De veehandelaar S. werd door mr Opstandige" conservatieven beteugeld LONDEN, 27 November Chur- chills regering heeft Donderdag in het Hogerhuis met 157 tegen 87 stemmen een poging van „opstandige' conserva tieve leden om te komen tot een ver oordeling van de plannen der regering om commerciële televisie in te voeren, verijdeld. knecht door mr G. Tichelman uit Ter- neüzen verdedigd. Beide advocaten bepleitten de on schuld van hun cliënten op grond van nieuwe getuigenverklaringen, dat S. en R. het vee verkopen wilden. De prijs vormde echter een bezwaar. De verdedigers stelden, dat S. geen vee voor een lagere prijs zou aanbie den, indien hij het plan tot smokke len had. Men moest vijf kwartier wachten, voordat de pantserauto kwam. Is hier het bewijs geleverd, dat een afspraak tot elkaar opwachten bestond? Daar smokkelen een riskante zaak is, zou men dan toch een scherpere tijd dich ter bij Ce grens hebben afgesproken, zo meenden de verdedigers. De procureur-generaal achtte opzet tot smokkel redelijkerwijs („dat is een grote moeilijkheid in de desbetreffende wetgeving", vonden de verdedigers) bewezen. Op 10 December uitspraak. Begroting 1954 aangeboden GOES, 26 November In de van avond gehouden raadsvergadering is de begroting voor 1954 aangeboden. Op een vraag --an de heer Visscher (P.v. d.A.) antwoordde de voorzitter, dat het tekort op deze begroting niet minder dan vier ton bedraagt. Waneer de raad deze zaak zal behandelen kon nog niet worden bekendgemaakt. Gemeenteraad Goes GOES, 26 November. In de van avond gehouden raadsvergadering is lang en breed gesproken over het scho lenprobleem in Goes. De raad behan delde een voorstel van B. en W. om een zesklassige Herv. school te bouwen in West. De financiële commissie had voorgesteld om uit een oogpunt van zuinig beleid 8 klassen te bouwen, om dat daaraan in de toekomst toch be hoefte bestaat. Burgemeester Ten Kate deelde daarop mede, dat B. en W. hun voorstel handhaafden. Het gehele scho lenprobleem vooral met betrekking tot de huisvesting van de openbare school B, die te klein wordt, komt binnen kort aan de orde. Wat de oplossing zal zijn kon de burgemeester nog niet zeg gen. Misschien komen er toch acht lo kalen voor de Herv. school, waarvan er dan twee tijdelijk voor het open baar onderwijs gebruikt kunnen wor den. Met een dergelijke uitbouw is bij de opzet n.l. rekening gehouden. De heer Ph. Haverhoek (Arb.) wierp zich weer op ais verdediger van het openbaar on derwijs, waarop de heer Zuidema sne dig opmerkte, dat er niemand in de raad is, die het openbaar onderwijs niet gelijke rechten toekent als het bij zonder. De heer Haverhoek verweet B. en W. echter, dat men niet voortva rend genoeg zou zijn, waarop de voor zitter opmerkte, dat het scholenpro bleem zoveel facetten heeft, dat men dit niet in een oogwenk kan oplossen. De heer de Munck (Arb.) voelde er voor een school met 8 lokalen te bou wen ,doch de voorzitter wilde dit niet accepteren omdat dit de plannen van B. en W. kan doorkruisen. B. en W. staan op het standpunt, dat een zesklassige school kan worden ge bouwd, waarbij dan later, ondanks de nadelige financiële consequenties, nog twee lokalen kunnen worden bijge bouwd. Met de toezegging, dat B. en W. haast zullen maken met hun beslis sing ten aanzien van school B. werd door de raad genoegen genomen, waar na het voorstel voor de zesklassige school z.h.s. werd aanvaard. Op de overige punten, die werden behandeld komen wij morgen terug. Beslissing in Frankrijk van groot belang DEN HAAG, 26 November De Europese ministerconferentie is hedenmiddag om drie uur begonnen met een inleidende rede van de voor zitter, de Luxemburgse minister Bech, die dank bracht aan de Nederlandse regering voor de gast vrijheid, die zij heeft verleend. „Wij prijzen ons gelukkig, in deze stad Den Haag te kunnen samenko men, die er terecht trots op is, de ba kermat van het volkerenrecht te zijn. Moge dit een gunstig voorteken blij ken voor het welslagen van ons werk", aldus de heer Bech. „Langzaam maar zeker wordt Euro pa opgebouwd", zo vervolgde hij. „In zijn hoofdlijnen is het reeds afgeba kend. De kolen- en staalgemeenschap werkt reeds. De defensiegemeenschap is gereed, aan de politieke gemeen schap wordt nog gebouwd. Wij gaan thans trachten een nieuw stadium te bereiken". DE ZITTING. De eerste zitting was voornamelijk gewijd aan de redevoeringen van de zes delegatieleiders, waarin deze de denkbeelden van hun respectieve re geringen ten aanzien van het vormen van een Europese politieke gemeen schap opnieuw uiteenzetten. De zitting had dus niet veel meer dan een inleidend karakter. Spijkers met koppen zullen er vermoedelijk morgenmiddag worden geslagen, dat wil zeggen nadat de uitslag van de stemming van het Franse parlement over de motie van vertrouwen in het kabint':-Laniel bekend zal zijn. Donderdag is de Ministerconferentie „Klein Europa' begonnen. Voor de ope ningszitting in de Lair-essezaal, in Den Haag, de vertegenwoordigers van de zes deelnemende landen: v.I.n.r. Paul van Zeeland (Minister van Buiten landse Zaken van België); Guiseppe Pella (Minister-President van Italië); de Minister van Buitenlandse Zaken van Luxemburg, Bech; Dr Konrad Adenauer (Minister-President van Duitsland); Mr J. W. Beyen (Minister van Buitenlandse Zaken van Neder land) en de heer Parodi (Secretaris- Generaal van het Franse Ministerie van Buitenlandse Zaken). Boos feestcomité bedankt voor voor de eer -2NKHUIZEN, 26 November In 1955 viert Enkhuizen het 600-jarig be staan. Er is echter een kink in de kabel gekomen, want het uit negen leden bestaande voorlopige feestcomité is en bloc afgetreden. De voorzitter van het comité had n.l. geadviseerd de gemeen teraad tot uitvoerend comité te benoe men. En de raad had, toen het comité om een credlet verzocht, te verstaan gegeven, het comité niet representatief genoeg te achten. Nu is er ruzie en burgemeester Admiraal zit met de handen in het haar In de schaduw van klrln Europa Geen politieke integratie zonder economische (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG, 26 November In de Tweede Kamer, die nog steeds spreekt over de begroting van Economische Zaken, heeft vandaag de heer Neder- horst (P.v.d.dA.) zich afgevraagd of een absolute binding tussen de politie ke en economische integratie nu wel eigenlijk noodzakelijk is. Dat is, nu juist de ministersconferen tie is begonnen, niet bepaald tactisch. Het regeringsstandpunt is duidelijk: geen politieke integratie zonder econo mische. En er is ook een Plan-Beyen, dat straks door de Europese ministers besproken zal worden en dat altijd heeft kunnen rekenen op de steun van het parlement. Schilder door val gedood HILVERSUN, 26 November In een tapijtfabriek is de 51-jarige schil der J. de Wit, terwijl hij in de fa briekshal op een hoge stelling bezig was het plafond te schilderen, door een duizeling bevangen en naar beneden gestort. De man kwam met het hoofd op een metalen klos terecht en over leed vrijwel onmiddellijk. Dodelijk ongeval op onbewaakte overweg DORDRECHT, 26 November He denmorgen is op de onbewaakte over weg aan de Zuiddijk te Dordrecht de Dortenaar A. H. door een trein gegre pen en op slag gedood. Het treinver keer ondervond enige stagnatie. St NICOLAASCADEAU VOOR DRIE GEMEENTEN Noorse en Oostenrijkse woningen en directie' keten j verdeeld GOES, 26 November Het lid van G.S., de heer A. Schout, heeft in zijn kwaliteit van evacuatiecommissaris vandaag in de kop van Schouwen voor St Nicolaas gespeeld. Zijn trouwe knecht, in dit verband de heer S. J. G. van Leeuwen, inspecteur van het ministerie van Maatschappelijke Zorg, had voor de tas met cadeautjes gezorgd. De kinderen waren de gemeentebestu ren van de dorpen in de kop van Schouwen. Zij waren dankbaar voor het geen uit de zak kwam: de toedeling van 145 Oostenrijkse en Noorse wonin gen, alsmede van de directieketen. 15 December a.s. kunnen de laatste huizen gereed zijn en, wat nog belangrijker is, aan de krepeergevallen, waarover wij laatst schreven, is dan een eind gekomen! DE VERDELING. Naar wij vernemen is de volgende verdeling tijdens de in Haamstede ge houden vergadering gemaakt. In Re- nesse komen 50 Oostenrijkse wonin gen, 16 Noorse huizen en 10 directie- keten. In Burgh zullen 21 Oostenrijk se woningen verrijzen. In Haamstede komen er 48, waarvan er 27 reeds wa ren toegewezen. De woningen in Re- nesse zullen het laatst klaar komen, doch er Is verzekerd, dat dit voor 15 December a.s. een feit zal zijn. Doch er is meer. Niet alleen, dat alle krepeergevallen zjjn opgelost, er kan ook een aantal evacué's dat in overig Nederland is gehuisvest en onder wie zich ook moeilijke ge vallen bevinden, met dien verstan de, dat aan de inwoning bij anderen spoedig een eind dient te komen, naar Schouwen terugkeren. Velen zullen hierdoor opnieuw in het ar beidsproces op het eiland kunnen worden ingeschakeld. De gemeentebesturen waren uiter mate tevreden over de thans gemaak te verdeling. De hoofdingenieur-direc teur van het Prov. Bureau voor de Wederopbouw en Volkshuisvesting, de heer M. D. A. Glerum, heeft het plan ook goedgekeurd. i Is het dan juist, dat men op het be slissende moment zich gaat afvragen of dit absolute standpunt wel in alle omstandigheden te handhaven zal zijn? De conferentie zal misschien veel op leveren. Maar dat doet niets af van het feit dat de redevoering van de socialist Nederhorst weinig opportuun was. Ook de heer Nederhorst vond de eco- mische integratie van belang. Maar als men voor de keus staat om alleen de politieke integratie te aanvaarden, ter- wille van de E.D.G., dan moet men beseffen, aldus de heer Nederhorst, dat ook de politieke autoriteit belangrijk werk kan doen op financieel en mone tair terrein. „Het is te betreuren dat de woord voerder van de P.v.d.A. heeft gemeend een. bres te moeten schieten in het re geringsstandpunt, dat door het over grote deel van de Kamer wordt ge dekt", zo repliceerde de heer Blaisse (K.V.P.). De totstandkoming van de Europese Gemeenschap kan nog lang duren. Het Europese leger mag daar niet de dupe van worden. VERTROUWEN EN BEGRIP NOODZAKELIJK. In de avondvergadering heeft ook de heer Schouten critiek uitgeoefend op de heer Nederhorst. Een verzwak king van de stelling, dat de politieke integratie gepaard moet gaan aan de economische is uitermate bezwaarlijk en gevaarlijk, aldus de A.R.-afgevaar- digde. De samenhang van deze twee integraties is in het belang van Europa en niet minder in het belang van Ne derland. Maken we ze van elkaar los dan is de kans groot dat we een ge meenschap gaan maken die een lege huls zal zijn. Wie wil zich daarvoor in spannen? Eenparig moeten we ons achter het beleid van de regering scha ren. De zomerwoningen, die goed bewoon baar zjjn zullen voorlopig bewoond blijven. Men verwacht, dat hierover pas volgend jaar een beslissing kan worden genomen. DE BILT ZEGT: Zuidelijke wind DE BILT, 26 November Zwaar bewolkt, maar in het Oosten van het land aanvankelijk verspreide opklarin gen. Van uit het Zuidwesten later plaatselijk wat regen of motregen. Ma tige tot krachtige Zuidelijke wind. On geveer dezelfde temperaturen als gis teren. AUTOBOTSING NABIJ KLOETINGE KLOETINGE, 26 November He denavond ontstond op de Rijksweg bij Kloetinge, ongeveer 150 meter voor het viaduct door onoplettendheid van de bestuurder van een luxe wagen, de marktkooprran Bouwhuis uit Amster dam, een autobotsing. T e heer Bouw huis, komende uit de richting Goes reed achter twee zandwagens en wilde deze passeren. Tegelijkertijd kwam echter van de tegenovergestelde rich ting een luxe wagen, die bestuurd werd door de heer C. v. d. Vliet uit Kapelle. Een botsing was onvermijde lijk. Met grote vaart reden beide wa gens op elkaar in. Persoonlijke onge- lkken deden zich echter niet voor. De wagens waren zwaar beschadigd. Het verkeer ondervond enige stagnatie. Terneuzen zegt overeenkomst met Bouw- en Woningtoezicht op TERNEUZEN, 26 November De raad van Terneuzen heeft hedenavond besloten de overeenkomst met de Centrale Dienst voor Bouw- en Wo ningtoezicht in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren met ingang van 1 April 1955 op te zeggen. Aan B. en W. werd opgedragen spoe dig mogelijk maatregelen te nemen om te komen tot instelling van een ge- meenteijke dienst voor Bouw- en wo ningtoezicht op gemeentewerken. Aan het eind van deze raadvergade ring deelde burgemeester Teilegen me de, dat de regering bijkens een schrij ven van minister Algera, niet terug komt op de beslissing om het hoofd kantoor van de bevrachtingscommissie naar Middelburg over te brengen. Bouw van Middelburgs zwembad kan beginnen. MIDDELBURG, 26 Nov. Naar wij vernemen zal de bouw van het zwem bad aan het jaagpad langs het kanaal door Walcheren worden gegund aan het Aannemersbedrijf Van Loon te Vlissingen voor de som van f 26.000. Maandag j.l. heeft de aanhesteding plaatsgevonden, waarvoor acht aanne mers hebben ingeschreven. Er bestond gelegenheid in te schrij ven volgens drie systemen en wel met stoomblok, het Hollandse heistelling en met fabriekspalen. De hoogste in schrijver was het Aannemersbedrijf J. A. Leijs te Kapelle voor f 388.000.— (met stoomblok) en de laagste was v. Loon, die volgens alle systemen in schreef en wel resp. voor f 273.400. 270.000.en f 26.000.Zo spoedig mogelijk zal met de bouw een begin worden gemaakt, zodat als zich geen tegenslagen voordoen en de win ter niet al te streng wordt het zwembad volgend seizoen in gebruik zal kunnen worden genomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1