Nieuws uit de Provincie. u T ZEEUWSE PLAKKEBORO Droog malen van Vierbannen- polder begonnen. RAMMELDE De vervoerskwesfie op Schouwen en Duiveland Goes KERK SLOTTE NIEUWE GEREF. KERK TE SCHOONDIJKE? Hausse ia de huizenbouw. Raadsleden Oggel en van Bende- gem trokken van leer Geef echte wijn Geef import wijn Geef ALCIERA MULDER BONZIJBRUG ZAL SPOEDIG WORDEN HERPLAATST Donderdag 26 November 1953 Pagina 2 Goede vorderingen bij het leegpompen van de polder Schouwen. Het was Dinsdag een belangrijke dag voor de Vier- bannenpolder van Duiveland. Er werd namelijk een aan vang gemaakt met het droogmalen van deze polder, waartoe acht pompen aan de zeedijk bij Ouwerkerk en twee grote pompen aan de Noordzijde bij Stevensluis in werking gesteld. IJzendijke. Dinsdag 1 De cember, 10.30 uur: premie keuringen van 114-jarige hengsten en merries. Hulst. Premiekeuringen op Woensdag 2 December a.s. te 11 uur. Goes. Premiekeuringen op Donderdag 3 December a.s. te 10.30 uur. Krabbendijke. Heden avond om 7 uur openbare tuur lijk direct uit om zich te bekwamen in deze toch waarlijk niet zo eenvoudige kunst. De roekeloosheid speelde hem echter parten, want hij nam de bocht (hij leek Duke wel) van de Slaakweg naar de Kousen- dijk met een dermate hoge snelheid, dat hij de macht over het stuur verloor en uit de bocht vloog en dwars door een zich langs de weg bevindende heg reed, na eerst nog 'n van de andere kant komende wielrijder, de heer H. W. G., ook uit Hein- raadsvergadering. Bij het haventje van Ste- het noodzakelijk was de drie Aardenburg. Zaterdag- vensluis gaf dit nog enige in werking zijnde electrische mjddag zal Sint Nicolaas 'n kenszand, te' hebben ge- vertraging, omdat men nog pompen te verplaatsen. Een bezoek aan deze plaats bren- raakt. Deze wielrijder kwam moest afwachten hoe de bo- pomp werkt nog door, doch gen Hij zal aan de Kaai- te vallen, maar liep geen dem van deze haven, waar- de twee andere worden naar poort worden verwelkomd letsel op, ook de motorrijder in de zuigbuizen liggen, zich de sluis bij de Westhaven- door de plaatselijke muziek- niet. Natuurlijk werden de zou houden. Men heeft de dijk verplaatst. Men hoopt vereniging, waarna een op- motor en de fiets bescha haven nu met steen bestort, ze daar zo spoedig mogelijk tocht door de straten zal digd. waardoor ook daar de pom- weer in werking te kunnen volgen. Op het bordes van Je moet maar geluk heb- pen op volle toeren konden stellen. Aangezien de laag- bet gemeentehuis zal de Sint ben, want het had wel eens gaan draaien. waterstand thans in de pot- 0fficieel worden ontvangen, anders af kunnen lopen! Bij het leegpompen van der en in de haven gelijk is, Goes. „Prins van Oranje", de polder Schouwen worden kan practisch geen gebruik Dinsdag 1 December a.s. 2 nog steeds goede vorderin- meer worden gemaaKt van uur; sint Nicolaasmiddag, gen gemaakt. Dezer dagen had men reeds een water stand van ruim 1.40 meter beneden N.A.P. bereikt. Door dichtgeslibde waterin gen gemaaKt. Dezer aagen de sluis in de Westhaven- had men reeds een water- dijk. Bij „Den Osse" draaien nog twee pompen en bij Flauwers veertien kleinere pompen. Bij Burghsluis zijn pen kan het water echter nog twee pompen in wer- niet meer zo gemakkelijk king. Hier vandaan zuilen naar dl pompen toevloeien, de andere pompen naar De dienst Landbouwher- Schelphoek worden overge- stel is inmiddels met het bracht, waar ze ter hoogte kreeg de gelegenheid een vrijmaken van deze waterlo- van de Gemene Geul zulien toertje op zo'n machine te pen begonnen, hetgeen een worden opgesteld. maken en buitte deze na- omvangrijk werk is. De re sultaten hiervan beginnen -,™, reeds merkbaar te worden. 'HP SOfl P?(Piïjpjj HP IIlp De pompboot „Neptunus", fJ1 £?lT U «JJlUf die vorige week reeds haar Bond van Plattelandsvrou wen, afd. Zuid-Beveland- West. Slecht debuut Een zekere meneer M. v. d. V. uit Heinkenszand is weg van motorrijden. Hij werkzaamheden in de haven van Zierikzee had beëindigd, is thans vertrokken. Aan de Zierikzeese Westhavendijk zijn de werkzaamheden in middels ook begonnen. Hier wordt een nieuwe binnen- berm aangebracht, waardoor Verrassing Bij het in werking stellen van de pompen van de Vier- fcannenpolder heeft machi nist van Dijk van het oude watergemaal bij Stevensluis voor een verrassing gezorgd. Direct na de ramp was hij begonnen met het demonte ren van de machines van dit gemaal. Intussen had hjj al les weer schoongemaakt. En aan de activiteit van deze stille werker was het te dan ken, dat ook één van de twee pompen van dit ge maal reeds direct kon mee helpen aan het leegmalen van de polder. Zeer binnenkort zal hier ook de tweede pomp van 't gemaal, welke thans wordt gemonteerd, in werking kunnen worden gesteld. Evenals vorig jaar bleek ook dit jaar uit de ver slagen van de Stichting tot bevordering van de Schooltandverzorging op Zuid- en Noord-Beveland, dat het tandbederf bij de schoolkinderen aanzienlijk is. Vaak moesten grote vullingen gelegd morden en daar de schooltandverzorging in de eerste plaats bedoeld is voor het verhelpen van kleine gebreken was dit niet bevorderlijk voor een vlotte werk wijze. Overigens wordt hierdoor de noodzakelijkheid van de schooltandverzorging nog eens duidelijk naar voren gebracht. Eerst na verloop van enige tijd kan hierin door een regelmatige behandeling op de scho len verbetering komen. Behalve in het gebied van de heer en mevrouw Van Laer te Kruiningen, die vanwege de ramp naar Vlissingen moesten evacueren, had de verzorging een betrekkelijk normaal verloop. In het verslagjaar 195253 waren de drie laagste klassen der lagere scholen bij de schooltandverzor ging ingeschakeld. Bij het eerste onderzoek werden 1207 leerlingen behandeld. 3250 kinderen werden niet behandeld wegens: goed gebit (1335), te laat voor systematische behandeling (50), weigering der ou ders (497), weerspannigheid (17), afwezigheid (124) en andere reden (20). In totaal werden 1913 vul lingen gelegd. Bij het tweede onderzoek werden behandeld 1107. Niet behandeld wegens: goed gebit (1756), te laat voor systematische behandeling (67), weigering der ouders (656), weerspannigheid (8), afwezigheid (135) en andere redenen (3). Het aantal vv Vingen bedroeg 1587. In v.uiUide lieert ae 75e Uniecollecte f 195.— opge bracht, in Westküpêlle f 163.10 en in Zoutelande f 146.33. De leerlingen der' Landbouwhuishoudschool in Ovezande hebben voor de Kinderpostzegelactie f 201. en die van de christelijke school f 78.ingezameld door het verkopen van post zegels en kaarten. 's-Heer Abtskerke meldt een op brengst van f 17.39 voor het Ned. Oorlogsgraven Comité en Retranchement f 14.46 voor hetzelfde doel. De buscollecte, welke te Aardenburg werd gehouden ten bate van het Verbond van Algemene Instellingen voor Kinderbescherming te Utrecht, bracht f 21.64 op. De opbrengst van de col lecte ten bate van de geza menlijke militaire fondsen bedroeg te St. Annaland f 55.56. In Nieuwvliet werd een St. Nicolaas lijstcollecte ge houden voor de jeugd van 3 tot 14 jaar. Resultaat f 196.20. Ingezonden Mededeling Cadv.) wCJiAxtevtylte 0 Wenken Poesen EntteN DASSENKLEM (diverse modellen) 1.50 KAASSCHAAF (vlijmscherp) 2.50 KEUKENKLOKJE ('n sieraad voor de keuken) 6.75 6 TAFELMESSEN (roestvrij) 7,50 DELFTS BLAUW WANDBORD (Watersnood 1953) 15.75 PRACHT SCHILDERSTUK (olieverf op linnen) 22.50 KAPSTOK (Gothisch) 29.75 TINNEN THEESERVIES (4 -■ 'ig stel) 45.— Ged. Staten t „De bus, het vervoermiddel" MIDDELBURG, 25 November. In een gisteren gehouden vergadering hebben Ged. Staten een bespreking gehad over diverse onderwerpen met een delegatie uit het bestuur van de Stichting „Nieuw Schouwen Duiveland". Deze delegatie bestond uit de voorzitter, de heer P. Heering en de leden, de heren A. M. Geluk en C. Hoek. Tijdens dit onderhoud, waarbij ook het voortbestaan van de tram op het eiland ter sprake kwam, deelden Ged. Staten mee, dat zij zich voorshands op het standpunt stellen, dat de bus straks de meest aangewezen vervoers- gelegenheid voor het eiland moet worden geacht. Ged. Staten hebben zich voorgenomen deze aangelegenheid op korte termijn behalve met de betrokken autoriteiten ook met de streek nader te bespreken. ^ending Dr G. de Groot volgt dr Idema op. Als opvolger van dr G. J. Idema is benoemd als miss. arts te Maoe Maroe het zendingsveld van de Geref. kerken onderhoudende art. 31 K.O., mej. dr G. de Groot. Zij zal zo spoedig mogelijk worden uitgezonden. Mej. dr Geertrui de Groot werd 1 Nov. 1924 te Bergschenhoek geboren. Zij bezocht het Marnix-gymnasium te Rotterdam en studeerde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam medicijnen. 21 Oct. j.l. verkreeg zij de doktersbul. Momenteel volgt dr de Groot te Am sterdam een tropencursus en een cursus in de Indonesische taal. hebben de grenskommiézen in Zeeuwsch-Vlaanderen de ze week weer een goede slag geslagen. Ze betrapten ityvee smokkelaars, die kpeien smokkelden. Het vee werd in beslag genomen maar de smokkelaars waren foetsie. SCHOONDIJKE, 25 Nov. Gisteravond werd een buitengewo ne ledenvergadering der Geref. Kerk gehouden om te spreken over het bouwen van een nieuwe kerk. Volgens het herbouwplan zal de oude kerk afgebroken worden en zal er enige honderden meters ver der een nieuwe kerk verrijzen. Materiaalaanvoer stagneert. OOSTBURG, 24 Nov. In verband met de op komst zijnde verandering in de premieregeling voor het bouwen van huizen is het aantal aanbestedin gen zeer groot, omdat velen nog wil len profiteren van de mogelijkheid een flinke premie te verkrijgen. Het gevolg is echter, dat de aannemers het enorm druk hebben en hoger gaan in schrijven. Diverse aanbestedingen kon den niet doorgaan, terwijl andere aan bestedingen niet konden worden ge gund, daar de inschrijvingen de ra ming verre overtroffen. Tegen tien en meer inschrijvingen van korte tijd ge leden staan er nu één of twee of soms geen. Hierdoor gaat voor velen het voor deel van de premie verloren, daar de kosten vaak meer dan de premie be dragen. Een probleem vormt ook de materi aalvoorziening. Stenen en dakpannen kunnen niet tijdig worden aangevoerd, temeer daar vóór deze hausse de Ne derlandse fabrikanten een groots op gezette reclamecampagne in de Scan dinavische landen hebben gevoerd, welke nu vruchten begint af te wer pen. Ondanks het tekort in eigen land ziet men zich thans verplicht te expor teren om de met veel kosten verover de markten te behouden. Vooral de dakpannen baren veel zorg. Worden ze aangevoerd, dan kunnen ze recht streeks van de vrachtauto's op de da ken worden gelegd en het wachten is op nieuwe voorraad. Hoe groot de liefhebberij is in de huizenbouw, blijkt bijv. in Oostburg, waar men als plaats van "8400 inwoners thans 80 woningen bouwklaar heeft, dus in aanbouw of op papier klaar om aan te besteden en te bouwen. De grote vraag naar materialen vooral in de grote steden doet echter de plannen stagneren en zodra een schip stenen in de haven van Breskens wordt ge signaleerd, trachten de aannemers hun aandeel ervan te bemachtigen. Op ver schillende plaatsen ziet men dan ook uitgegraven funderingen, waarbij het wachten is op materiaal. Gemeenteraad van Axel Begrotingstekort van f129.000 De Dinsdagavond gehouden raadszitting kenmerkte zich door uitvoerige al gemene beschouwingen, inzonderheid van de heren Oggel (G.P.V.) en C. van Bendegem (Arb.). De heer Oggel wees in een frontale aanval op alie partijen op de gevolgen van ongeloof, revolutie en valse profetie zoals die ook be lichaamd zjjn in socialisme en humanisme waardoor men blind geworden is voor het licht der Heilige Schrift en niet meer ziet wat de kerk des Heren is, wat de Staat en wat de gemeente is. In zijn zakelijke critiek richtte de heer Oggel zich tegen de voortgaande overheidsbemoeiing in de gemeente, o.a. de schooltandverzorging. De Zondagsrust komt in Axel steeds meer in 't gedrang; er zijn teveel etalages geopend, de zwemvereniging en de tennisclub tonen te weinig eerbied voor de dag des Heren. meente-ambtenaar zal worden toege voegd voor de administratie. Aan de heer P. L. Brugge werd 500 vierk. meter grond verkocht, gelegen aan de Bylocquestraat voor f6 per vierk. meter, onder nadere voorwaar den. Ter verbetering van de Oudeweg werden van de Mij. Mechelen-Terneu- zen en van de heer C. den Hamer stro ken grond aangekocht, resp. voor f 2112,50 en f 250. B. en W. werden ge machtigd het perceel Walstraat 1 te doen slopen voor verkeersverbetering. Voorts drong de heer Oggel aan om Axel's groot verleden meer te doen voortleven in de naamgeving van stra ten en bepleitte de aanleg van meer alsmede de bouw van grotere wonin gen en het beschikbaar stellen van volkstuintjes. DE HEER VAN BENDEGEM De heer C. van Bendegem wees op de sterke groei der gemeente, zodat ze uit haar ruimte puilt. Hij bepleitte verbetering van straten, bouw van scholen, de verbinding Noord-Zuid, uitbreiding van recreatie- en speelge- legenheid en de bouw van een aula op de alg. begraafplaats. Hij vroeg meer aandacht voor de B.B. en meer achting van de burgerij voor de plantsoenen. Ontroerd wendde spr. zich tot de heer Oggel die hij van conserva tisme beschuldigde waarbij hij zijn visie gaf op de totstandkoming van het sociaal denken en streven der arbeiders. De heer W. de Feijter (C.H.) had lof voor het college van B. en W., hij wees op de deplorabele toestand der begro ting, die een tekort heeft van f 129.000. Hij bepleitte o.m. de bouw van mid denstandswoningen en van scholen, verbetering van straten enz. Vrij algemeen was de raad in zijn critiek op de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht. De voorzitter zei, dat Axel inderdaad een hard groeiende gemeente is, die een klein-stedeüjk karakter heeft ge kregen en dat daardoor zeer vele be hoeften zijn ontstaan, die niet verwe zenlijkt kunnen worden om financiële redenen. Het bouwvolume is veel te klein. Na de replieken werd de begroting goedgekeurd met f 1.415.342.06 aan inkomsten en f 1.514.596.28 aan uitga ven. Het Burg. Armbestuur werd uitge breid met 2 leden, waartoe gekozen werden de heren K. Hamelink en J. de Feijter; de heer J. Rijpelink werd herkozen in dit college. Na langdurige discpssie werd besloten nog geen so- ciaie u st in te voeren. Het B.A. zal worden gereorganiseerd en een ge- Kerkinstituering. DEN HAAG, 25 Nov. De classis Utrecht der Chr. Geref. kerken heeft besloten aan de kerkeraad van Drie bergen met ernst te adviseren te Doorn over te gaan tot kerkinstituering. Voor lopig zullen Zondags twee diensten ge houden worden te Leiden door predi kanten van elders. Naar het zendingsveld, HOOGEVEEN, 24 Nov. Ds M. v. d. Werff, miss. predikant van de Geref. kerk van Hoogeveen voor Soemba heeft thans van het Hoge Commissari aat bericht ontvangen dat hij in Dec, a.s. naar zijn arbeidsveld kan'vertrek ken. Met hem gaat ook Ir J. Abels die dogr de kerk van Assem uitgezon den wordt en die bestemd is om lei ding te geven aan het economisch le ven op Soemba* Beroepingswerk. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Veenendaal, J. de Lange te Nunspeet. Geref. Kerken Beroepen te Booren-Bergum, J. Le ger te Sybrandaburen te Coevorden, P. Riemersma te Drachten; te Hijlaard, H. Riesebos, cand. te Wageningen. Aangenomen naar Gouda (vac. W. van Dijk), J. M. Vlaming te Echten,, die bedankte voor Zwartebroek. Geref. Kerken (onderh. art. 31) Beroepen te Roosenburg, A. G. Haitsma te Den Haag. De classis Den Haag heeft geëxami neerd en beroepbaar verklaard, A. Haitsma te Den Haag. Propagandabijeenkomst C.N.V. Dinst. zond werd in de „Prins van Oranje" een propaganuabijeenkomst ge houden van het CNV, georganiseerd door de Chr, Besturen Bond. De secretaris van het CNV, de heer C. J. van Mastrigt wees er in een rede op, dat de vakbeweging geen dood mechanisme mag zijn. Eens komt een moment, dat men in de top niet meer verder kan, omdat de leden niet mee kunnen komen. ï'raaie leuzen over PBO, Ondernemingsraden of vrijere loon vorming hebben niets te betekenen als de leden niet weten waarom het gaat. De kern van het sociale vraagstuk, aldus de heer van Mastrigt, is de verhouding van de mens tot God en tot zijn mede mens. In erband noemde hij de werkge legenheid een accuut probleem, ook op geestelijk-zedelijk terrein. Wat de loonpolitiek betreft meende hij, dat voortzetting van de geleide loonvor ming funest is. Zij is niet meer recht vaardig en de verantwooraeiijknc,d wordt er door afgeschoven naar de rege ring. bat wil niet zeggen, dat we terug zoe ten naar de vrije loonpolitiek, doch met elkaar zullen we dienen te zoeken naar iets beters. Hij hekelde tenslotte de laksheid van de leden, .'ie niet meeleven, het werk door anderen laten doen en zich steeds afzijdig houden. Het gaat er om, zo besloot de heer van Mastrigt, dat onze organisatie intern ge zond is, dat er actief meeleven is en een actief optreden naar buiten. Tijdens de bijeenkomst, die onder lei ding stond van de voorzitter der CBB, de heer A. Lange, werd gedeclameerd door de heer J. de Lange te Rotterdam. Voorts was er samenzang en een spel. Ds J. van ei -.eek, Geref. predikant te Kapelle sprak een slotwoord. De Chr. Hist, Jongerengroep sprak over Thorbecke. De Chr. Hist. Jongerengroep Goes e,o. was Dinsdagavond weer in vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter, de heer W. van Dalen Jr en na afdoening van de gewone zaken, kreeg de heer A. Wagenaar het woord. Hij belichtte op interessante wijze de stichter van de par lementaire regeringsvorm Thorbecke. Een uitvoerige bespreking volgde en di verse vragen wer^.a beantwoord. Met instemming werd kennis genomen van de oprichting van een nieuwe Jonge rengroep te Kapelle. Verzocht zal wor den '.zitting te nemen in het Prov. Be stuur. Het ontspanningsgedeelte werd ver zorgd door de heer H. J. Freie, o.a. met „Wie doet dat uit de doeken" en mast- klimmën; Er trad één nieuw lid toe. Vacatures prof. dr Kohnstammschool. In overleg met de Inspecteur van het L.O. in de Inspectie Goes hebben B. en W. van Go:j twee voordrachten gemaakt ter vervulling van de vacatures van 'n onderwijzeres en een onderwijzer aan de prof. 'r Kohnstamschool. De eerste voor dracht vermeldt de onderwijzeressen D. Haccou te Vlissingen en A. M. Q. Bax te Gorinchem. Op do tweede voordracht staan de heren J. Th. Wondergem te Scherpenisse en P. A. van Wijnen te Nieuwdorp. Andere exploitatievorm voor het C.J.M.V.-gebouw. Naar wij vernemen is voor het CJMV- gobouw aan de Wijngaardstraat een an dere exploitatievorm gekozen. Na lang overleg met de kerkvoogdij der Ned Herv. gemeente is besloten een Stichting op te richten, die het gebouw zal behe ren. In deze Stichting hebben zitting afge- v irdigden van de CJMV, de Kerkvoog dij en de plaatselijke Hervormde Jeugd raad. De CJMV heeft bepaalde voorrechten bij het- gebruiken van de vergaderzalen, v ardoor het wc zonder hinder kan d0G,oaari. KAMPERLAND Kerkelijke verkiezingen. In de Ned. Herv. Kerk werd herkozen tot ouderling de heer G. P. Leendertse en gekozen de heer G. de Moor in de vacature van de heer N. Nelisse. Tot diakenen werden herkozen de heren I. Ligthart Schenk en A. de Groote. ttflüUW LIET Gezinsverzorging. In het kader van de gezinsweek vond op Hedenesse een sa menkomst plaats die geheel gewijd was aan de gezinsverzorging en het werk van de Herv. Kerk in deze. De voorzitter van Hedenesse, ds H. Kuijlman van Zuidzan- de, opende aeze samenkom... en heette al ien hartel"u welkom, waarna hij het ge deelte uit 1 Samuël 1 las. Na het zingen van Gezang 103 hield ds J. v. d. Graaff uit Nieuwvliet de inleiding, over ons le ven als man en vrouw in het gezin, onze verhouding tot God en tot elkander en onze plichten als christenen tegenover onze kinderen .Na de pauze vertoonde zuster M. Bos uit Schoondijke die als maatschappelijk werkster voor de Clas- sicale Gezinszorg van de Herv. Kerken in Zeeuwsch Vlaanderen werkzaam 's, een filmstrook over de opleiding van de Gezinsverzorgsters in het Internaat van de Herv. Kerken voor het district Zuid te Eindhoven en him werk in het gezin. RETRANCHEMENT V.G.L.O. Tot oudercommissieleden voor het Voortgezet Lager Onderwijs te Cad- zand zijn uit Retranchement benoemd: mevr. S. Zwier-Hoevenaar en de heren: J. P. Visser en Ant. Dierkx. SLUIS Herv. Jeugdraad. In een deze week ge houden vergadering van de plaatselijke Herv. jeugdraad werd besloten met alle jeugaverenigingen op 13 December een kerstwijding te houden in het jeugdge- bouw. SLUISKIL 'n Leerzaam uur. Met een keurcollectie voorwerpen van het Bijbels Museum van Oudheden te Amsterdam werd door de conservator, de heer P. de Roos, een be zoek gebracht aan de Chr. School. NCVB. Op de laatst gehouden verga dering van de NCVB onder leiding van mevr. L. A. G. Breur-Roza meldden zich verscheidene "ieuwe leden aan. Het be- stuür wferd nu voltallig gekozen. Het se cretariaat blijf berusten bij mevr. Van Wijck-Veenstra en als nieuwe leden wer den gekozen mevr. P. Schoof f- Van Hoeve en mevr. P. van Hoeve-Den Ha mer. Sf. PH1LIPSLAND Ernstige val. De huisvrouw van de heer W. v. Dommelen had tijdens haar werk zaamheden in de winkel, het ongeluk, zo danig te vallen, dat zij met een ernstige hoofdwonde en een hersenschudding in 't ziekenhuis moest worden opgenomen. Ingezonden Mededeling (Adv,) AANBESTEDING Rijwielherstel- en bergplaats te Axel. Dinsdagavond, werd in ,,'s Lands Welvaren" door architect M. J. v. d. Berg, voor de rijwielhandelaar C._ Klaassen, in percelen aanbesteed de verbouwing van de panden Kerkdreei 18 en 20 tot winkelpand, rijwielher stel- en -bergplaats. Uitslag inschrijving: Metselwerk: J. Wieles f 9.479; A. v. Hoeve f9.170; R. Wiemeers f7.230. Timmerwerk: P. Matthijsen f5.175; Fa. wed. J. P. v. d. Broecke f 5.128; H. van Luijck f4.680. Schilderwerk: J. Caesseus f 2.060; Fa. H. J. Hoebé en Zn. f2.045; A. de Waard f2.030. De gunning werd aangehouden. Familieberichten uit andere bladen. Overleden: C. H. Eiff, geb. Meertens, 76 j„ Vlissingen. Raad van Wemeldinge vergaderde De straatlantaarns zouden te vroeg uitgaan In de raadsvergadering van Wemeldinge deelde de voorzitter, burgemeester C-N. F. van Sas, mede, dat de Directeur-Generaal van de Rijkswaterstaat mondeling heeft toegezegd dat de Bonzijbrug zo spoedig mogelijk zal worden herplaatst, en dat het rioleringsplan is gereed gekomen en in een aparte vergade ring zal worden behandeld. De voorgenomen slootdemping kan slechts gedeeltelijk worden uitgevoerd, aangezien de N.V. Lindek voorwaarden aan het gedeelte sloot tussen haar perceel en de Zuidelijke Achterweg stelde, die B. en W. onaanvaarbaar achtten. Naar aanleiding van dit laatste punt gaat de vergadering in een gesloten zit ting, na opheffing waarvan wordt be sloten in principe accoord te gaan met de plannen van B. en W. voorbereidingen te maken voor het aanbrengen van een rio lering van de Zuidelijke Achterweg naar de Parrallelweg van de N.S. op basis van het vast te stellen rioleringsplan en het vast te stellen uitbreidingsplan. In dit verband wordt mededeling gedaan van een door de N.S. uitgeschreven verga dering met vertegenwoordigers van ge meente en waterschapsbesturen, waarin de vraag onder het oog zou worden ge zien welke bestemming zal worden ge geven aan de terreinen van de Spoorweg- Maatschappij Zuid-Beveland. De PZEM berichtte, dat de voorgeno men uitbreiding van het electriciteitsnet in de Ruisweg en de Oude-Polder geen doorgang vinden. Naar aanleiding hiervan vraagt de heer Dekker zich af of er geen termen bestaan om ook de omgeving „Klein Stelle" in deze uitbrei ding te betrekken. De voorzittter zegt, dat dit laatste reeds onder het oog is gezien en dit plan op practische of technische bezwaren is af gestuit. Aangeboden werden de begroting van het B.A. 1954 en Gemeente-Begroting voor 1954. Aan B. en W. werden op hun voorstel credieten verleend voor de aanschaffing van een handkar en voor het aanbrengen van een tochtportaal aan de gemeente- woning, bewoond door de heer C. Bakker. Tenslotte werd besloten tot verkoop van de perceeltjes grond aan de Wilhel- minastraat oorspronkelijk eigendom van de familie Sijsouw, aan de heer B. M. Vleugedl voor f 5.75 per vierkante m. plus f 500.— voor het nog aanwezige schuurtje. Een en ander behoudens hoge re goedkeuring. Bfj de rondvraag wenste de heer de Jonge te worden ingelicht omtrent uit gevoerd straatwerk, de nieuwe vloer in de O.L.S. en de in te stellen dijkwacht. D heer Hamelink was van mening, dat de straatlantaarns wat vroegtijdig uit gaan. De heer Schipper vroeg inlichtin gen omtrent het schoonmaken der straten door particulieren, hetgeen weieens tot verwikkelingen leidt. 1 VEILINGBERICHTEN TERNEUZEN, 25 November Sla 7.808.40 per 100 st.; Bloemkool A 20 48; B 1726; C 1012 per st.; An dijvie 1822; Kroten 7; Rode kool 5 15; Savoye kool 1217; Witte kool 4 7; Breekpeen 34; Prei 1215; Knolselderij 410; Spruiten 2642; Uien 2—4; Witlof 3856; Afw. 3235; Fruit: Appelen: Goureinette A 26.70 28; H grof 23.70—25; H I 15.50—16.80; K 1018; Fabriek 49; Jonathan H grof 25—26; H I 24—25.30; H II 16— 22; K 1619; Fabriek 512; Sterappel 615; Zoete appelen 715; Overige soorten appelen 312; Peren: Comtes- se de Paris Fabriek 1719; St Rémy 15—20. BERGEN OP ZOOM, 25 November - Andijvie 1017; Bloemkool AA 35 51; A 28—44; B 21—36; C 13—20; Bos- peen 1417; Waspeen 1721; Savoye kool 717 Prei 1320; Rode kool 8— 11; Witte kool 10—13; Witlof 34—56; Boerenkool 1112; Spruiten 3359; Appelen: Cox Orange 3268; Goudrei- nette 16—21; Jonathan 2031; Golden Delicious 45; Peren: Comtesse de Paris 31—41. VISMIJN VEERE, 25 November 674 kg Ex portgarnalen 107127; 48 kg Handels garnalen 51; 64 kg Schar 4246. EIERVEILING Consumptieprijs voor eieren vanaf Vrijdag 27 November a.s. Prijsklasse 1 21/4 ct; prijsklasse II 20% ct; prijs klasse III 19% ct; prijsklasse IV 18%ct. BERGEN OP ZOOM, 25 November SINT PHILIPSLAND. Geboren: Fran- cina C., d.v. P. Reijngoudt en A. J. Meij er; Cornelia E., d.v. C. Noorthoek en N. C. Noorthoek. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed zacht en kalm, in het Rusthuis „De Dreef" te Kloetinge, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader JACOB STURM, Wednr. van Dina den Herder, in de ouderdom van 92 jaar. Vlissingen, Koudekerkseweg 6: Jb. STURM. C. STURM-BENOU. Goes, Vogelzangsweg 23: CATH. VAN STRIEN-STUR— W. VAN STRIEN. Nijmegen, Waalbandijk 21: Wed.' G. VAN RIET-STURM. Goes, Lange Kerkstraat 5: J. G. STURM. D. J. STURM-NOTEBOOM. Goes, Piccardstraat 34: J. DALEBOUT-STURM. M. DALEBOUT. Klein- en Achterklein kinderen. De begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag 28 November, 12.30 uur, op de Algemene Begraaf plaats te Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2