Laniel zit met het E.V.G.-verdrag lelijk in het nauw Radar-spionnagegroep van Rosenberg zou nog bestaan Misdadig plan op tijd verijdeld Engels koninklijk paar op Bermuda NIEUWS' Bij ontsporing van trein moesten twee mensen de dood vinden PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND NIEMAND WENST REGERINGSCRISIS MAAR. Mislukte pogingen om motie over buitenlands beleid op te stellen BEROEP OP DE OPSTANDELINGEN Vandaag Westelijke nota over Oostenrijk PIJNLIJKE VERGISSING Churchill in moeilijkheden Chr. Middelbare Meis es- school te Goes erkend. Raad van Europa en de Saarkwestie Aftrek wordt van f 100,op f 200.gebracht. Verhoging ouderdoms- uitkeringen ONDERZOEK NAAR COMMUNISTISCHE SPIONNAGE Ministers stellen voor: Invaliditeitsrenten ver hogen met 6 procent 1 SNIPPER A'i Directeuren en rectoren van M.O. en V.H.M.O. vergaderen Goes in Wetsontwerp ingediend. Loongrens ziektewet en invaliditeitswet wordt f 5300* DANK ZIJ OPLETTTENDHEID VAN TREINCONDUCTEUR VERZEKERING ALS INZET Ir Horstman gewond bij auto-ongeval DE BILT ZEGT: Koud weer Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. z43„, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Djjkstraat 26- 28 Fxpl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2642 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, j 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 25 NOV. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIl Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. 1. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan; Donderdag: Zon op 8.17 u., onder 16.37 u. Maan op 22.29 u., onder 12.32 u. Hoogwater Donderdag 26 Nov.: Vlissingen: 5.17 u. 1.79 m., 17.45 u. 1.85 m. Terneuzen: 5.48 u. 1.95 m., 18.16 u. 2.02 m. Wemeldingc: 7.03 u. 1.48 m„ 19.23 u. 1.63 m. Zierikzee: 6.43 u. 1.24 m., 19.07 u. 1.40 m. PARIJS, 24 November Premier Joseph Laniel van Frankrijk heeft het niet bepaald gemakkelijk gekregen. In de Assemblée heeft hij vandaag een poging gedaan om voor- en tegenstanders van de E.V.G. over te halen het E.V.G.-verdrag te tekenen. Het was volgens waarnemers een kundige poging, maar ze strandde op een motie, die men, na zijn rede tijdens een speciale kabinetsvergadering trachtte op te stellen. Laniel trachtte voor- en tegenstanders over te halen om het verdrag te tekenen op drie voorwaarden, t.w. een regeling van de Saarkwestie, een zekere mate van deelneming van Engeland aan de E.V.G. en het onder tekenen van de aanvullende protocollen door de zes landen. De premier, die het debat over de buitenlandse zaken opende begon met een belofte. Op Bermuda zal hij trach ten door onderhandelingen een alge mene pacificatie van Azië er door te krijgen. Want Indo-China is voor Frankrijk een zeer heet hangijzer en de strijd daar, zo zei Laniel, is een belemmering voor de uitbreiding van Frankrijks militaire rol in Europa. Laniel nodigde de opstandelingen uit met „redelijke voorwaarden" voor een staken van het vuren te komen. „Frankrijk eist geen onvoorwaardelij ke capitulatie" zei hij. EUROPESE POLITIEK, Sprekend over de Europese politiek, zei de premier: „Ik zeg duidelijk, dat ik vóór Europa ben" en hij noemde daarop de reeds gemelde voorwaarden. „Duitsland moet zeer duidelijk verkla ren, dat het zijn nieuw verworven be voegdheden in de Saar niet zal gebrui ken om aan de belangen van Frankrijk in de Saar te tornen. Als de Duitse re gering talmt bij het duidelijk maken van haar standpunt ten aanzien van de Saar, welnu, dan zal dat de vor ming van de Europese verdedigingsge- meenschap kunnen vertragen" zei de premier, die er aan toevoegde, dat de onderhandelingen met Engeland over de E.V.G. gunstig verlopen. Laniels rede werd warm toegejuicht door de pro-Europeanen der verschil lende fracties. De Gaullisten bleven koel, met uitzondering van hetgeen de premier zei over de Saar. Want dit had zichtbaar hun goedkeuring. MOTIE MISLUKTE. Hierna werd de speciale kabinets vergadering gehouden teneinde een motie over de buitenlandse politiek op te stellen die zowel voor- en tegen standers van de E.V.G. kon bevredi gen. Het blééf bij een poging De conservatieve minister van overzeese gebiedsdelen, Louis Jac- quinot, dreigde met aftreden als de motie te duidelijk ten gunste van de E.V.G. was. De vier Gaullistische ministers hadden al eerder met ont slagname gedreigd voor het geval de pro-Europese motie van de M.R.P. zou worden aangenomen. En de vijf M.R.P.-ministers, op hun beurt, verklaarden hun jas te zullen aantrekken, als de motie wordt aangenomen, waarbij het ne men van een beslissing wordt uitge steld tot Januari. Toen gingen de fractieleiders van al le partijen (op de communisten na), in conferentie om opnieuw te probe ren een bevredigend compromis te vin den. En hierna werd weer een verga dering van het kabinet verwacht. Op het ogenblik zijn er tien moties ter tafel gebracht, waarvan er zeven tegen de E.V.G. zijn. Niemand wenst de regering ten val te brengen een maand voor de presidentsverkiezingen, maar de mo gelijkheid van een regeringscrisis blijft echter bestaan. MOSKOU, 25 November - De ambassades van Frankrijk, Groot- Brittannië en de Verenigde Staten te Moskou hebben Dinsdagavond medegedeeld, dat 'zij vandaag een nota over Oostenrijk aan de Rus sische regering zullen overhandigen AMSTERDAM, 24 November In een Postagentschap aan de Nassaukade te Amsterdam ont stond Maandagmiddag grote con sternatie. Politiemannen sommeer den alle aanwezige circa 15 het agentschap niet te verlaten, omdat een 65-jarige man een be drag van 375,— miste. Een langdurig onderzoek, waar bij drie personen werd engefouil- leerd, leverde geen resultaat op. De oplossing kwam pas veel la ter, toen de „benadeelde" kwam vertellen, dat hjj het geld thuis in een portefeuille had gevonden LONDEN, 25 November De Britse premier, Sir Winston Churchill, heeft Dinsdagavond in het parlement te kampen gekregen met oppositie in eigen gelederen. Een aantal conserva tieve parlementsleden verzette zich te gen het besluit van de eerste minister de pensioenen van officieren uit de eerste wereldoorlog te herzien. Chur- chills uiteenzetting over deze kwestie werd door de parlementsleden onaan vaardbaar genoemd. Nooit tevoren sedert Churchill twee jaar geleden aan de macht kwam, heeft hij met zoveel oppositie in zijn partij te kampen. GOES, 24 Nov. Naar wij vernemen is thans de Christelijke Middelbare Meisjesschool te Goes officieel erkend. Deze onderwijs inrichting, die uitgaat van de Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorbe reidend Hoger Onderwijs in Zee land, komt met ingang van 1 Sep tember 1953 voor subsidie in aan merking. LONDEN, 24 November Fran?ois de Menton, president van de raadge vende vergadering van de Raad van Europa heeft Dinsdag verklaard, dat de Raad van Europa zich met het Saarprobleem zal bemoeien als er in Mei aanstaande geen oplossing in zicht is. 's-GRAVENHAGE, 24 Nov. De ministers van Financiën en Sociale Zaken hebben in verband met de nieuwe loonronde, die op 1 Januari a.s. wordt doorgevoerd, een wetsontwerp ingediend om de uitkeringen ingevolge de noodwet-ouderdomsvoorzieningen te verhogen. De regeling wordt dan als volgt: f 1200.per jaar in een gemeente, ingedeeld in de le klasse; f 1164.in de tweede klasse gemeenten; f 1122. in de derde klasse; f 1086.in de vier de en f 10.38.in de gemeenten, be horend tot de vijfde klasse. Voor ongehuwden worden de bedra gen resp. f 696.f 672.f 642. f 618.en f 594.per jaar. Reeds bij verschillende gelegenhe den is in het vooruitgesteld door de regering, dat het bedrag, dat voor de berekening van het eigen inkomen bui ten aanmerking wordt gelaten, zou worden verhoogd. De ministers stellen daarom tegelijkertijd voor in plaats van f 100.met ingang van 1 Januari a.s. f 200.van aftrek vrij te stellen. NEW VORK, 25 November David Greenglass, die geruime tijd geleden bekend heeft zich schuldig te hebben gemaakt aan atoomspionnage, heeft in een schriftelijke verklaring medegedeeld dat een radar-spionnagegroep, des tijds aangevoerd dsor Juüus g, „wellicht nog steeds bestaat". landse zaken, Lester Pearson, heeft Een onder ede afgelegde getuigenis van Greenglass, opg-.iiaa,vi mo rale gevangenis te Lewisburg, Penn- sylvanië, is in een openbare zitting van de senaats-subcommissie van onder zoek voorgelezen door senator McCar thy, voorzitter van de commissi. McCarthy had deze zitting bijeenge roepen om zjjn beschuldigingen dat een spionnagegroep in het radarlabo ratorium van de legerverbindingsdienst werkzaam is geweest, kracht bij te zet ten. Greenglass deelde mede, dat zover hij wist de activiteit van de spionnage groep van Rosenberg nooit gestaakt was. ADLAI STEVENSONS CRITIEK De leider van de democratische par tij, Adlai Stevenson, heeft Dinsdag een aanval gedaan op wat hij noemde het republikeinse program van „beschul diging door verdenking, van veroor deling door beschuldiging". Stevenson zei in een rede in het parlement van de staat Georgia, dat „Generaal Eisenhower het volk een nieuwe moraal beloofd heeft, maar dat zijn helpers hun wapens gekozen heb ben zonder acht te slaan op de gevol gen". De Canadese minister van buiten- 's-GRAVENHAGE, 24 November. Bij de Staten-Generaal is een wetsont werp ingediend tot het tijdelijk verho gen van de renten, die worden uitge keerd op grond van de Invaliditeits wet. Er wordt de aandacht op geves tigd, dat de verhoogde uitkeringen in het verleden bij de loonronden, is be rekend op grondslag van de renté. Daardoor kwam het, dat deze cate gorie rentetrekkers is achtergebleven bij de andere groepen. Het komt de ministers dan ook ge wenst voor de renten ditmaal niet met 5 procent te verhogen, doch met 6. Voor wat betreft de tijdelijke bij slag op de gezinstoeslag (f 35.—) ach ten de ministers het beter om het systeem van een in procenten uitge drukte tijdelijke bijslag te verlaten en deze bijslag te vervangen door een vast bedrag. De nieuwe toeslag wordt nu vastgesteld op f 42.50. De hogere lasten voor de Rijkskas, die uit deze verhogingen voortvloeien, worden geraamd op f2 millioen. zaken, Lester Pearson, Dinsdag verklaard, dat vandaag een verklaring zal worden afgelegd in het Canadese Lagerhuis met betrekking tot het Amerikaans verzoek om een on derhoud met Igor Gouzenko, een voor malige codeerklerk van de Sowjetam- bassade in Canada. Hij kondigde aan, dat een Canadese nota vandaag in Washington overhan digd zou worden, ter beantwoording van het verzoek van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken om Gouzenko beschikbaar te stellen om door de senaats-subcommissie voor binnenlandse veiligheid gehoord te worden. DUSSELDORF, 25 November Tien vliegtuigen die voor Schiphol be stemd waren, zijn Dinsdagavond te Dusseldorf geland, omdat Schiphol door de mist dicht zat. De vliegtuigen kwamen o.a. uit New York, Montreal, Madrid en Praag. GOES, 24 Nov. Vanmorgen hebben in de aula van het Chr. Lyceum te Goes de directeuren en rectoren van H.B.S., Gym nasia en Lycea in de tweede inspectie, vergaderd. Deze inspectie omvat een deel van Zuid-Holand, W. Noord-Brabant en Zeeland. In de bijeenkomst,die onder lei ding stond van dr J. C. de Glopper, di recteur van de W. de Zwijger H.B.S. te Rotterdam, zijn een groot aantal didacti sche problemen aan de orde gekomen. Ook de zaken rond het eind-examen zijn uitvoerig besproken. Dr C. Starrenburg, directeur van de R.K.H.B.S. te Valkens- waard sprak over „Het Frans op de H. B.S., Lycea en Gymnasia". Hierop volgde een uitvoerige discussie. Na de lunch in hotel „De Korenbeurs" te hebben gebruikt, werd het gezelschap in de raadzaal van het stadhuis door B. en W. ontvangen. De burgemeester, mr W. C. ten Kate vertelde in zijn toespraak iets over de ontwikkeling van Goes, als zaken- en ag, arisch centrum. De vraag naar onderwijs is steeds groter geworden, aldus de burgemeester. Kort voor de oorlog was er maar 1 H.B.S., nu zijn er de R.K.H.B.S., het Christelijk Lyceum en twee Middelbare Meisjesscholen i.ijgekornen. Hij trok daaruit de conclu sie, dat Goes hoe langer hoe meer een intelectuele inslag krijgt. De inspecteur der 2e inspectie, dr J. P. C. de Boer, noemde Goes het ontluikend Athene van Zeeland. Hij had bewonde ring voor de voortvarendheid van het gemeentebestuur, vooral op onderwijs gebied. Na de ontvangst werd een tocht ge maakt door het rampgebied rond Krui ningen. Hiervoor bestond grote belang stelling, daar vele deelnemers aan de vergadering evacué's uit dit gebied heb ben gehuisvest. AMSTERDAM, 24 Nov. Prof. dr. L. van der Horst, die 25 jaar geleden zijn hoogleraarsambt in de psychiatrie en de experimentele psychologie aan de Vrije Universiteit te Amserdam aanvaardde, heeft ter gelegenheid daarvan gistermiddag een uiterst druk bezochte receptie gehouden in het In- trnationaal Cultureel Centrum te Am sterdam. Prof. van der Horst, die op 20 Januari a.s. 60 jaar wordt, is hoog leraar-directeur van de Valerius- kliniek en sedert 1946 ook hoogleraar in de psychiatrie aan de Amsterdamse gemeente universiteit. KINDLEYFIELD, 24 November Koningin Elizabeth van Engeland en de Hertog van Edinburgh, zijn Dins dagmiddag op de Bermuda-eilanden, de eerste stopplaats op hun wereldreis, aangekomen. Zij werden begroet door de gouverneur van Bermuda en ande re plaatselijke autoriteiten. Na de in spectie van een erewacht, begon het Britse Koninklijke paar een autotocht over de eilanden. Er is een kwestie ontstaan naar aan leiding van het staatsiediner, dat de Koningin in het regeringshuis zal wor den aangeboden. Het neger-parle mentslid, dr Gordon opiBermuda, heeft namelijk geprotesteerd tegen het feit, 's-GRAVENHAGE, 24 Nov. De ministers van Financiën en Sociale Zaken hebben de Kamer meegedeeld, dat het niet in de bedoeling ligt de loongrens voor invaliditeits- en ziek tewet alsmede voor de toepassing van het Ziekenfondsbesluit te verhogen tot f 6000.Er is n.l. op aangedrongen de loongrens in verband met de komende loonronde op te trekken tot dit bedrag om daarmee tevens een eerste stap te doen in de richting van de unificatie der sociale verzekeringswetten. De ministers hebben de Kamer in een wetsontwerp voorgesteld de loongrens vast te stellen op f 5300.Het maxi mumdagloon wordt verhoogd van f 14 op f 15. In het tehuis voor bejaarden te Kwintsheul woont het echtpaar Buys Vis. Zij is 96 en hij wórdt 't op 4 De cember. Het is het oudste echtpaar in Nederland, zegt men in Kwintsheul. Of weet U een nog ouder? Jacob Mouw. dé Nederlandse schaapherder is met zijn 158 schapen in Ede aangekomen. Het werd een welkom. De burgemees ter van Ede sprak en zei, dat hij blij was de schapen weer te zien. Want zonder schapen wordt zelfs de mooie heide langzamerhand een bos. De Ned. Bond van Prot. Chr. Beroepsver voerders telt thans 1.475 leden. Dit vertelde de algemeen voorzitter, mr dr E. P. Verkerk gisteren op de te Amers foort gehouden jaarvergadering. Aan de Westrand van de stad Utrecht is de eerste commandopost van de dienst Bescherming Bevolking in de A-kring Utrecht gereed gekomen. De post is ingericht in een ruime bunker, dezelf de vanwaaruit destijds de Duitse ad miraal Dönitz de duikbootoperaties leidde. De Italaanse premier Pella is gisteravond in ons land gearriveerd. Op een bouwterrein nabij Bonn heb ben kinderen een kruik met goud- en zilverstukken uit de eerste helft van de zestiende eeuw gevonden. Geen grote vondst vergeleken bij die welke de Amerikaanse hoteleigenaar William Sneed deed. Zijn hobby is schatgraven. Laat hij nu bij de monding van de Suwannee in Florida een kist met Spaanse goud- en zilverstukken uit het midden der achttiende eeuw ter waar de van 625.000 dollar vinden. Die lag daar zo maar op de bodem van de ri vier. UTRECHT, 24 November Aan de oplettendheid van een treinconducteur uit Amersfoort is het te danken, dat een aanslag op een 54-jarige Amster damse vrouw S. V. kon worden verijdeld. Deze aanslag was op touw gezet ter verkrijging van een levensverzekeringsuitkering. De conducteur had iets van de beraamde plannen opgevangen en de recherche hiervan mededeling gedaan. De spoorwegrecherche en de recherche van De Bilt wisten toen bin nen enkele dagen klaarheid in deze duistere zaak te brengen. De 35-jarige Hendrik de V., een ver zekeringsagent uit De Bilt had samen met de 32-jarige oud S.S.-er, Harrie de V. uit Zeist een verzekering afge sloten op het leven van mej. V. tot een bedrag van 15.000,Beide mannen, die geen familie van elkaar zijn, be raamden hierop een plan om nabij een seinhuisje te Blauwkapel in de ge meente Maartensdijk een goederen trein uit de rails te laten lopen. Wan neer de trein zou ontsporen, zou mej. V. zich in het vlak aan de lijn liggen de seinhuisje moeten bevinden en daar aldus de opzet van het plan de dood vinden. De 35-jarige verzekeringsagent zou van plan zijn geweest, de oud S.S.-er ook om te laten komen, wanneer mej. V. de dood iou hebben gevonden. Dit plan was gerijpt, omdat de verzeke ringsagent om het vertrouwen van mej. V. te winnen, ook op het leven van de oud S.S.er een levensverzeke ring tot een bedrag van 15.000, had afgesloten. Zowel deze als mej. V. beiden zouden naar het seinhuisje gaan hadden de desbetreffende formulieren hiervoor ondertekend, toen deze nog blanco waren. In de polissen zou zijn opgenomen, dat bij het overlijden van één van deze partijen de andere de uitkering zou krijgen. Indien beideD dood zouden zijn, zou de verzekerings agent de uitkeringen ontvangen. HANDLANGER VERSPRAK ZICH. Het schijnt dat de oud S.S.er, toen het plan eenmaal was ontworpen, aan de practische uitvoering heeft getwij feld. Ook schijnt hij de kans groot te hebben geacht, dat het misdrijf zou worden ontdekt. De verzekeringsagent zou de oud S.S.-er toen hebben ge rustgesteld met de mededeling, dat hij wel voor een handlanger kon zorgen, die de rails op het vooraf bepaalde punt zodanig zou opbreken dat de trein het seinhuisje zou rammen. De ze handlanger verscheen inderdaad, doch trok zich terug aangezien hij de opzet te riskant achtte. Tijdens een reisje, dat ook langs de plaats voerde, waar de trein zou moe ten ontsporen, kon de zich inmiddels teruggetrokken handlanger zich ech ter niet bedwingen de conducteur eni- gevragen over de situatie ter plaatse te stellen. De conducteur kreeg arg waan en waarschuwde de recherche. Deze hechtte aanvankelijk weinig geloof aan het verhaal doch bij na vraag bij de verzekeringsmaatschappij bleek inderdaad, dat de polissen daar waren aangevraagd. Aangezien de naam van de oud S.S.-er daar bekend was, meldde een politieman uit De Bilt zich bij hem aan als handlanger. Het spel werd verder gespeeld en toen de pseudo-handlanger voldoende bewijs stukken in handen had, greep hij in. Zowel de verzekeringsagent V. als de oud S.S.-er V. zijn reeds voor de offi cier van justitie geleid en hebben in middels bekend. Dank zij de oplettend heid van de conducteur. De kosten voor de polis en de premie van de levensverzekering, die op mej. V. was afgesloten, werden door de oud S.S.-er betaald, met wie mej. V. sinds anderhalve maand een verhouding had, en welke Amsterdamse juffrouw steuntrekster is. Voorts is gebleken, dat de verze- ringsagent en de oud S.S.-er elkaar ook hebben bedrogen. De verzeke ringsagent had tegen de oud S.S.-er gezegd een verzekering van 10.000, te hebben afgesloten, in werkelijkheid was het 15.000,zodat hij behalve een hogere aanbrengsprovisie, bij de verdeling van de buit direct al 5.000 extra in eigen zak had kunnen steken. Ook had de verzekeringsagent met de nieuwe „handlanger" de mogelijkheid besproken beide „geliefden" mej. V. en de oud S.S.-er tegelijk uit de weg te ruimen door een vroegere trein te la ten ontsporen. Op dat ogenblik zou de oud S.S.-er nog by mej, V. in het huis- H.M. Koningin Elizabeth vertrekt vergezeld door haar echtgenoot, de Hertog van Edinburgh, van het vliegveld te Londen. We zien hier de vorstin op de trap van het vliegtuig een vaarwel tot de ach- terblijvenden roepen; in de gang van het vliegtuig is de Hertog zichtbaar. dat geen negers voor diner zijn uitge» nodigd. Sir Alexander Hood, de gou verneur, verklaarde ten aanzien hier van op een persconferentie, dat de keuze der gasten was bepaald aan de hand van het protocol en dat er onder het aantal gasten, dat genodigd kon worden, toevallig geen negers waren. Gasten zullen zijn de voornaamste re geringsambtenaren, de bisschop en an dere hoge functionnarissen en hun echtgenoten. Wel zal een aantal neger» worden uitgenodigd voor het tuinfeest in het regeringshuis. Gecompliceerde botsing bij Waddinxveen GOUDA, 24 November Op do Rijksweg Den HaagUtrecht onder de gemeente Waddinxveen is vanmorgen nabij de brug over de Gouwe een ge compliceerde aanrijding gebeurd, waarbij vijf auto's waren betrokken en waarbij ir C. Horstman, directeur van de spiegelglasfabriek uit Sas van Gent gewond werd. De heer Abels uit Utrecht moest ten gevolge van deze aanrijding met ern stige verwondingen naar één der Goudse ziekenhuizen worden overge bracht. De gehele weg werd versperd zodat al spoedig een verkeersopstop ping ontstond waarvan tenminste dui zend automobilisten de dupe waren. Dc heer A. wilde met zijn auto een voor hem rijdende veewagen passeren juist op het ogenblik dat deze wagen een militaire colonne voorbij reed. Daar het enigszins mistig was, zag de bestuurder een tegenligger te laat. Door krachtig remmen trachtte hij nog een botsing te voorkomen doch dit ge lukte niet. Een aanrijding met de tegenligger, bestuurd door ir Horstman uit Sas van Gent, was het gevolg. Door de gladheid van het wegdek ter plaatse draaide de uit Utrecht komende auto een halve slag om en kwam daarbij in aanraking met de juist passerende auto van ir F. Q. den Hollander, president-direc teur der Nod. Spoorwegen. Diens auto werd hierdoor beschadigd. Toen de auto van de heer A. tot stil stand was gekomen botste ir Horstman met zijn wagen tegen deze auto aan, waardoor eerstgenoemde auto zwaar werd beschadigd en de heer A. zware verwondingen opliep. je zijn, menende dat de tijd nog niet was gekomen. Mej. V. kende de oud S.S.-er merk waardigerwijze alleen bij zijn voor naam. De achternaam heeft zij nooit gehoord. Tenslotte was besproken wat gedaan zou worden als het treinonge val niet door kon gaan. Overwogen v :rd mej. V. dan dronken te voeren en op een andere wijze te laten ver ongelukken, b.v. door haar in een auto te water te rijden. DE BILT, 24 November Plaatse lijk mistig met temperaturen om het vriespunt. Hier en daar ook opklarin gen met middagtemperaturen om streeks vier graden. Matige tot zwakke wind tussen Zuid en Oost.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1