Prins Bernhard uit Ethiopië vertrokken Tijdens afscheidsdiner werden geschenken aangeboden IIIITfflTïf Goede onderlinge verstandhouding stimuleert de productiviteit» DE BEURS NOTEERDE Gh IEREN... Munitie-opslagplaats ontploft t 6 doden. Nieuwe Geref. Kerk voor Vrouwenpolder. N,C.V,B, vergaderde te Goes SANOSTOL BURGERLIJKE STAND Opleving op de uienmarkt. KERK Donderdag 19 November 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 Vijfdaags bezoek ten einde (Door Alfred van Sprang.) ADDIS ABEBA, 18 November. Prins Bernhard is hedenmorgen met zijn gevolg in de regerings-Dakota uit de Ethiopische hoofdstad, waar hij de gast is geweest van Keizer Haile Selassi, naar Nederland vertrokken. Hij werd op het vliegveld uitgeleide gedaan door de kroonprins van Ethiopië en verscheidene ministers. Dinsdagavond heeft de Prins de Keizer en Keizerin in de ambtswoning van de Nederlandse gezant te Addis Abeba een afscheidsdiner aangeboden. Daarbij zijn diverse geschenken overhandigd. lijst portret van ons Koninklijk Paar aangeboden, benevens een prachtige vaas van Leerdamglas. De Prins heeft tijdens zijn verblijf in Ethiopië de goodwill, die Nederland toch reeds in het land had, nog ver stevigd. Men was vooral opgetogen door de eenvoud, waarmee de Prins optrad. De ambtswoning van de gezant heeft wel nimmer zo'n illuster gezelschap binnen haar muren gehad als tijdens dit afscheidsdiner. Behalve Keizer Haile Selassi en Keizerin Menen zaten hierbij o.a. aan Kroonprins Asfa Wa- san, de twèede zoon van de Keizer, de Hertog van Harar en Prins Sahla Se lassi. In verband met de bescheiden ruimte in het gebouw was het aantal gasten tot twintig beperkt. HET MENU. Het menu bestond uit: kreeften cocktail, ossenstaartsoep, filets van zeetong in witte wijnsaus en aard appelpure, gebraden kalkoen met bosbessen en patates frites, ijs, kaas en fruit. Een belangrijk deel van de ingrediënten voor dit feest maal waren met het vliegtuig van de Prins uit Nederland meege bracht, evenals de bloemen, waar mee de tafel versierd was. De menu kaarten waren in Nederland ge drukt. GESCHENKEN. De Prins droeg tijdens de maaltijd het gala-uniform van luit.-generaal der Ethiopische Luchtmacht. Het was een Seschenk van de Keizer. Ook maj. Son- erman kreeg een dergelijk uniform. Behalve dat heeft de Prins van de Keizer nog een complete serie Ethiopi sche postzegels en een foto-album ge kregen. Prins Bernhard heeft op zijn beurt de Keizer en Keizerin een inge- Officiële Publication HINDEBWET. Ier inzage legging verzoek om vergunning B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de ver eiste bijlagen voorzien verzoek om ver gunning ingevolge de hinderwet, van Mej. M. Th. P. Verkleij te Middelburg, Seisdam 16, tot het oprichten van een patates-frites inrichting op het perceel plaatselijk gemerkt Molenwater, kada straal bekend gemeente Middelburg, sec tie A, nr ongen. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 27 No vember 1953. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in té brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Donderdag 3 December 1953 te 10 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk be zwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot be roep gerechtigd, indien zij niet woonach tig zijn in deze gemeente. Middelburg, 17 November 1953. HINDERWET. Ter inzage legging verzoek om vergunning B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de ver eiste bijlagen voorzien verzoek om ver gunning ingevolge de hinderwet, van J. M. van Kerkvoort te Middelburg, Schoorsteenvegerssingel 38, tot het op richten van een patates-frites inrichting op het perceel plaatselijk gemerkt Hout- kaai, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie C, nr ongn. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 27 No vember 1953. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Vrijdag 4 December 1953 te 10 uur. Z\j, die piet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk be zwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot be roep gerechtigd, indien zij niet woonach tig zijn in deze gemeente. Middelburg, 17 November 1953. Kosteloze inenting en her-inenting tegen pokken. Ingezonden Mededeling (adv.) Ji+Wxrtw— t fuLhii U dig heelt oro Uw voedsel sne^ en grondig te verteren en Uw maagklachten op te hellen. MAAG-CACHETS "AKKER smaakloos. jsneZ, 2eicer TWINTIG HANDKARREN. De krantenjongens had den de beste avond van hun leven. De mensen trokken de bladen uit hun handen en bleven midden op straat staan lezen. De auto's stopten, de trams re den niet meer. Iedereen verslond de moedige ge schiedenis van Pieter, Ka- rolus en Franje en bekeek vertederd de foto's. Overal kookten de aardappelen tot pap en de melk over. Ja, onze vrienden waren be roemd, er was niemand die daaraan nog twijfelde. Voor de hoofdingang van de vergaderzaal schoolde een duizend-koppige menigte samen. Ze zongen frisse vader landse liedjes en bezorgden de portier hoofdpijn want er kon zodoende geen kip het gebouw meer in of uit. Nadat onze vrienden zich dus even op het balcon had den vertoond om vriendelijk knikkend een enorm gejuich in ontvangst te nemen werd besloten dat ze de nacht in het gebouw zouden doorbrengen. Ei stonden namelijk nog een paar verschrikkelijke grote praalbedden en ze sliepen daarin als rozen in zijden pyama's met gouden tressen, 's Morgens kregen ze hele lekkere beschuitjes met roomboter op zilveren bordjes en goud-gele thee in tere kopjes van Chinees-porselein en toenkwam de post. De post voor Pieter. Eén brief? tien brieven?? nee, twintig handkarren vol. Brieven van ziekenhuizen, amateur orkesten, kostscholen en verenigingen voor drankbestrijding met het verzoek één van Pieters tienduizend gulden te willen schenken. Brieven waarin Pieter een di recteursplaats werd aangeboden door een dierentuin, een poffertjes-kraam, een kachelfabriek, een zwembad en een begrafenis-onderneming. Achthonderd drie en negentig brieven van oude dames die Karolus wilden kopen omdat hun papegaai was gestorven. Pieter las brief na brief tot drie uur in de middag. IJlzending van Fibrinogeen naar Portugal. 's-GRAVENHAGE, 17 Nov. Het Cen- traal Laboratorium van de bloedtrans fusiedienst van het Ned. Rode Kruis heeft gisteren in aller ijl 20 ampullen Fibrinogeen op Schiphol laten afleve ren voor een patiënt in Portugal. Met een extra vliegtuig van de KLM is deze lading van 300 gram onmiddellijk naar Lissabon vervoerd. Het Portugese consulaat verzocht het laboratorium met de meeste spoed Fi brinogeen te willen leveren. Deze stof, een fractie ;uit menselijk bloed, yrordt gebruikt tegen bloedingen b.v. oij een ingrijpende operatie en in het bijzonder bij operaties van mensen die aan bloe dersziekte lijden. Fibrinogeen wordt alleen in Engeland, de V.S. en Neder land vervaardigd. Bouwnijverheidsdag te Hilversum. Minister de Bruijn t Bedrijfstaksgewijze bestudering van het probleem verdient de voorkeur. HILVERSUM, 18 November. De minister voor Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie, de heer A. C. de Bruijn, heeft gisteren op de Bouwnijver heidsdag, die in Hilversum werd gehonden, als zijn mening uitgesproken, dat een bedrijfstaksgewijze bestudering van de verhoging van de productiviteit de voorkeur verdient. Op deze wjjze is het mogelijk ten volle rekening te houden met de specifieke aspecten van de productiviteitsproblemen, welke zich in een bepaalde bedrijfstak voordoen. In dit verband brak de minister een lans voor het onlangs opgerichte productiviteitseentrum, waaromheen zich de verschil lende productiviteitsactlvlteiten kunnen groeperen. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 1 Dec. 1953 des voormiddags van 9-10 uur, ge legenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Me disch Centrum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 16 November 1953. Verschillende sprekers hebben deze dag 't probleem van de verhoging van de productiviteit In de bouwnijverheid belicht en in verscheidene redevoe ringen werd de werkwijze in de Ver. Staten als voorbeeld genoemd. Ir. F. J. Gouwetor hield een inleiding over de taak van de stedebouwkundi ge en de architect in de bouwnijver heid. De conclusie van de heer Gou- wetor was, dat verhoging van produc tiviteit, wat dit aspect van het pro bleem betreft, het snelst kan worden bereikt, door het voor ieder geval zo vroeg mogelijk samenbrengen van de genen, die ontwerpen controleren en uitvoeren. Het grootste nuttig effect zal in dit overleg bereikt worden, in dien elke partij de meerdere deskun digheid van de andere partij erkent. Ir. J. P. Heederik sprak over de tot standkoming van een bouwplan. In zijn referaat over de efficiency op de bouwplaat pleitte ir. F. J. Hulshoff voor een grondige studie van het ge bruik van machines niet alleen, uit oogpunt van dé pröductivitéits-opvoe- ring, maar stëllig. Ook uit veiligheids overwegingen. De menselijke factor. Belangwekkend was het referaat van de heer B. Cloo over de menselijke factor in de opvoering van de produc tiviteit. De heer Cloo achtte het van belang na te gaan of de mens niet te veel als onderdeel of verlengstuk der machine wordt beschouwd. Bij arbeid aan ma chines mag de menselijke factor niet worden verwaarloosd. Aan het mense lijke kunnen en uithoudingsvermogen komt nu eenmaal een einde en pas na regelmatige en voldoende rust is de mens in staat zijn arbeid op verant woorde wijze te doen. Bij zijn werk kan de mens heel sterk worden beïnvloed dóór allerlei om standigheden welke van buitenaf op hem kunnen inwerken. Iets waar de machine nooit behoefte aan zal heb ben, maar wat voor de mens van on schatbare waarde kan zijn, is het klop je op de schouder. Afkeurende critiek wordt zo vaak en meestal zo gemak kelijk uitgesproken, maar woorden van lof zijn als regel uitermate' zeldzaam. Persoonlijke belangstelling in het per soonlijk leven van de andere mens moei van onschatbare waarde worden geacht, SLOTK.Ot.RSEN AMSTERDAMSCHE Ef FECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederland 1947 9954 99H Dollarlemng 1947 96% ï?v,esV Certif 100J4 100% Nederl. 1926/64 arm 100J4 101 354 K. Olie '50 12254 12354 Grootboek 1946 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Cult. H. Bk A.K.U. Bergh's Jurg. Berkels Patent Calvé Delft Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Philip's Gloeil. Ned. Kabelfabr. Do 6 cum. pref. wd. Biliton H rubr. Biliton I rubr. Unilever 213% 214% Dordtsche Petr. 318 321% VVilton-Fijenoord 178% 178% 'ito, pref. 322 325% on. Olie 338% 341% 98% 116% 115% 167 167% 68 66% nm 177% 281*4 281% 116% 116 131 130% 130% 130% 172 173 168 165 229% 229 183% 184% 226% 227 152% 152 223 222 Dito, onderaand. 339% 342% Moeara Enim 552 554 A'dam Kubber 90% 90% Bandar Rubber 105% 105 Deli Bat. Rubber 133B 134 Kendeng Lemboe 62% 63 Oost Java Rubber 43L 42% De Oostkust 139% 139 Holl. Am. Lijn 142% 142% K. J. Ch. Paketvrt 116% 117% Kon. Boot 136% 138% Kon. Rott. Lloyd 130% 130% Kon. Paketvaart 124% 124% Ned. Sch. Unie 135% 136% Ommcren's S.chvrt 163% 163 Stvrt Mü Nederl. 146% 147% H.V.A. Vorstenlanden Java Cult. N.I.SïU. Deli Bat. Mij Deli Mij Senembach Müller Co Amsterd. Bank Escompto Bank Rotteid. Bank Tweutsche Bank 111% 111% 21% 22% 51 S3 73 73 93% 96 87% 88% 176% 176 179% 179% 65% 65% 174% 174% 172 172 Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatïo Am. Radiator Am. Smelting Aanaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Nash Kelvinator Rep. Staal Stand. Brands U.S. Steel North Am. Comp. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Baltimore Tide Water Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania 85 87 114 114 150 149 14}f m 30 2 m 32 50 m m Sisyl 58 nu U'A m m m m 18)4 isK m 48y, 2754 3 TV* 3^ w 2154 8254 8354 52)4 53 60 F, 60« 5354. 5354 M 7154 **■74 2054 20A 20 2OA 19A m wil men er in slagen een goede ver- standhoudng, bevorderlik voor de op voering der productiviteit, te verkrygen. -Vervlakking der tegenstellin; tussen hoog en laag in Nederlai dus tussen mensen, zal de arbeids vreugde volgens de heer Cloo, zeer belangrijk bevorderen. Lonen en arbeidsvoorwaarden moe ten van die aard zijn, dat de werkne mer de zekerheid heeft deelgenoot te zijn in de gestegen welvaart. Naarmate de mogelijkheden groter worden zal hét verschil tussen mens en machine steeds duidelijker moeten worden. Verder spraken nog deze dag prof. ir. A. de Heer over research en nor malisatie en de heer H. van Eesteren over de verhoudingen in de bouw nijverheid. Ernstig ongeluk te Straatsburg. Hedenavond in gebruik. VROUWENPOLDER, 19 Nov. Tijdens een bijzondere dienst zal he denavond de nieuwe Geref. kerk in gebruik worden genomen. Voor de ge meente zal deze dienst, waarin drs. O. Jager zal voorgaan en die om zeven uur begint, een mijlpaal in de plaatse lijke kerkgeschiedenis betekenen. De fraaie kérk, een ontwerp van ir. A. Rothuizen uit Middelburg, bevat 208 zitplaatsen, welk aantal in de zo mermaanden met 60 stoelen kan wor den uitgebreid, als er veel vreemde lingen zijn. Tot de kerk behoort een toren, waarin zich de ingang bevindt. De toren is 10.80 meter hoog en het met blauwe pannen bedekte kerkdak reikt tot 8.85 meter. De kerkbanken staan inj een geslo ten vak. De paden lopen langs de wit gepleisterde muren. In de tuin der kerk zijn de banken voor dë kerkeraad tegen de muren geplaatst. In de Zuid gevel zijn vier en in de Noordgevel vijf glas in loodramen. De kansel is aan de bouwstijl der kerk aangepast. Er is een vast doopvont. Op de orgel galerij zijn geen zitplaatsen. De verwarming der kerk geschiedt met eleetriciteit (wand- en voetver warming). Vlak bij de kerk staat de pastorie en in de bijgebouwen bevin den zich een consistorie, een kleine keuken en een fietsenstalling, die ruimte biedtNiaan 150 rijwielen. In de tweede helft van November werd rtl'et de bouw begonnen. De kërk had in Augustus j,i.-reeds gereed moeten zijn, 'maar de ramp bracht stagnatie in de werkzaamheden. Met de bouw is ongeveer een ton gemoeid. het personeel, allen militairen, omge komen. Men liet brandweerbrigaden aan rukken, maar het was te gevaarlijk om de vlammenzee te «.benaderen. Het bleek, dat het voor de brandweerlie den onmogelijk was het vuur tot op 'n afstand van minder dan 500 meter te benaderen. Men moest voortdurend bedacht zijn op in het rond vliegende granaten en kleinere projectielen. Bij een zeer zware ontploffing werden al le ruiten van de in de omgeving lig gende dorpen vernield, Watersnoodactie bracht ƒ25.000.- op. GOES, 18 November. De besturen van de Zeeuwse afdelingen van de Ned. Chr. Vrouwenbond hebben in „de Prins van Oranje" verschillende zaken aangaande het bondswerk met elkander besproken. Na een hartelijk welkom tot alle aan wezigen, met name tot de Ere-presidente mej. Donner en de afgevaardigden van de nieuwe afdeling Vrouwenpolder, sprak de gewestelijke presidente, mevr. de JongBikker, haar openingswoord, naar aanleiding van Lukas 5 411. Hierna kwamen verschillende medede lingen en voorstellen van het Hoofdbe stuur aan de orde. Met grote dankbaarheid werd gecon stateerd, dat de watersnoodactie in de NCVB f 25.009.had opgebracht, waar voor o.m. 1064 theeserviezen waren ge kocht, waarvan in Zeeland er 308 aan de getroffen leden waren uitgereikt. Ingezonden Mededeling (Adv.) fa#ifoua*,/t/wdutó STRAATSBURG, 18 Nov. De mu nitie-opslagplaats van het fort Foch bij Straatsburg is Dinsdagmiddag geteisj terd door een brand en een reeks ont- Aangaande het houden van de Wereld gebedsdag bracht de pres. de wens van het Hoofdbestuur over, als afdelingen van de NCVB zoveel mogelijk hieraan BRUINISSE, 18 Nov. Begin December is de uitvoer van uien naar Duitsland niet meer aan beperkende bepalingen ge bonden. Men verwacht, dat omstreeks die tijd ook Engeland zijn grenzen weer zal openen. Op de uienmarkt, die tot nog toe zeer slap was, geeft dit thans enige op leving.- Er begint enige vraag te komen, al b.ewcegt de prijs, die geboden wordt, zich nog steeds rond 5 cent per kg., een prijs, die nog altijd beneden de kostprijs ligt en die de telers daarom nog niet erg willig maakt om te verkopen. De hoeveelheid, die tot nu toe werd verzonden (Juni tot en met October) bedraagt ruim 20 millioen kg., een kwan tum, dat in andere tijden wel eens in een maand geëxporteerd werd. Wanneer echter het weer meewerkt, kunnen de maanden December tot en met Maart nog veel goed maken. Zou in deze maan den gemiddeld 25 a 30 millioen kg. zijn weg naar het buitenland vinden, dan zou eind April de uienoogst zeker zo goed als geruimd zijn. Zoals men weet zijn de speciale uien- gebieden op de Zeeuwse en Zuidholland se éilanden Uitgeschakeld, hetgeen voor landbouwers elders aanleiding was hun geluk eens in de uienteelt te gaan be proeven. Deze teelt heeft tot dusverre weinig succes opgeleverd. Kon de aan voer op de een of andere manier worden gereglementeerd, dan was het wellicht mogelijk, dat de prijs optrok tot het dub bele van wat thans betaald wordt. de grondslag van de NCVB en het We reldgebedsdag-comité. Breedvoerig werd de Bondsdag bespro ken, die 6 Mei 1954 te Rotterdam in de Ahoy-Hal zal gehouden worden, en waar op het 35-jarig bestaan van de NCVB gevierd zal worden. De mogelijkheid tot het geven van een Vaandelshow had ieders belangstelling, en men was alge meen van oordeel als Zeeuwse afdelingen hieraan mee te doen, liefst in de kleder dracht van de streek. Vele intense bondszaken gingen vlot onder de hamer door, waarna de pauze volgde. Om half twee werd de vergadering voortgezet. Staande zongen de aanwezi gen het bondslied. Nadat de pres. nog een en ander over het Bureau van Chr. Be roepskeuze had verteld, kregen de af gevaardigden, gelegenheid te spreken over de lezingen, die ze dit jaar hadden doen houden. -Hierna kwam de verkiezing van een gewestelijke secretaresse en hoofd-pro- pagandiste aan de orde. Daar geen na men van mede-candidaten waren ingeko men, werden de dames Lankamp en Ligt- hart Schenk bij acclamatie herkozen, die beiden genegen waren haar werk voor het gewest voort te zetten. Mevr. de Jong bracht alle dames har telijk dank voor het welslagen van deze vergadering. Nadat mevr. Lankamp het slotwoord had gesproken, werd de ver gadering gesloten en eindigde zij met dankgebed. NIEUWE HUIZEN TE STAVENISSE. GOES, 19 November. Vanmiddag om twee uur zal te Stavenisse de eer ste steen gelegd worden voor een nieuw complex woningen; de eerste nieuwe huizen na de oorlog en de ramp. Arjos voor W.-Z.-Vlaanderen SCHOONDIJKE, 17 November. De Ar jos, ring Schoondijke en IJzendijke, heb- ien samen met Oostburg en Aardenburg besloten tot de oprichting van een Arjos voor geheel West Zeeuwsch Vlaanderen. Tot voorzitter werd gekozen de heer I. J. van Bortel en tot bestuursleden A. de Koeyer en M. de Bruyne te Schoondijke, P. Dekker te Zuidzande en' A. Catsman te Aardenburg. GOES. Geboren: Pieter C„ z.v. J. B Johannisse en H. C. Schipper; Severina, d.v. L. H. van der Weele en M. Spruit; Cornelia M„ d.v. J. J. van Eekelen en M. Jobse; Lourus C., z.v. L. B. Back en C. D. van Fraassen; Johannes P., z.v. J. I. Imanse en T. Lookman; Marianne M. M., d.v. H. Westenberg en B. H. M. Kool. Ondertrouwd: A. M. Leijnse, 21 j. en C. M. van Paassen, 25 j. Gehuwd: J. J. Zweedijk, 21 j. en J. J. de Koster, 21 j. Overleden: P. J. Verhaagen, 48 j., echtg. v. L. Boutens; J. Boeij, 72 j., Ovezande, echgen. v. M. Otte; M. E. Verhoeven, 41 j., echtgen. v. M. Tholenaar; C. Sorber, 75 j., echtgen. v. H. G. Janse; M. Thoo- lens, 82 j„ Kapelle, z.v. D. Thoolens en J. van de Vrede; J. van der Klooster, 75 j., Rilland-Bath, echtgen. v. R. J. Koopman; S. A. Barbier, 75 j., d.v. J. Barbier en K, Does; T. Marcusse, 69 j., Wissenkerke, wed. v. J. P. Kramer; J. Lepoeter, 56 j., wedn. v. E. Kramer. VLISSINGEN. Geboren: Meeuwis, z.v. J. I. van Dis en S. P. van Belzen; Lodevi- cus F., z.v. C. Houtzager en G. M. Huijer; Pieter A., z.v. W. D. Lobbezoo en M. Briët, Souburg; Gerrit J., z.v. C. van Luijk en J. G. Mijnheer; Jacomina, d.v. J. de Ridder en M. de Visser; Evert J., z.v. J. Looise en J. Maas; Johanna D, d.v. S. Prins en A. van Gilst; Frederik M„ z.v. A. C. Boon en J. K. Corbijn; Adriaan B., z.v. I. Bogte en J. v. Belzen; Christina J., d.v. J. de Nooijer en M. van Belzen. Ondertrouwd: W. Mahulette, 27 j. en J. Bimmel, 18 j.; J. M. C. de Roo, 24 j. te Rotterdam en K. P. Kooger, 23 j. Gehuwd: A. J. van Klaver. 24 j. en C. Verhage, 16 j.; Th. I. de Jong, 21 j. te Amsterdam en M. Bleijenberg, 18 j.; A. J. Pol, 25 j. en J. W. Pol, 19 j. BIERVLIET. Geboren: Johannes F., z. v. C. de Decker en C. S. A. Blaakman, Overleden: A. J. Zonnevijlle, 78 j„ we- duwn. v. J. van den Broeke; P. J. de Meyer, 66 j., echtgen. v. N. E. de Voge laar. BIGGEKERKE. Bevallen: W. Schreij- enbergvan Sluijs, z. Ondertrouwd: J. Hoogstrate, 26 j. en E. Wielemaker, 28 j. Gehuwd: J. Hoogstrate, 26 j. en E. Wie lemaker, 28 j. GRIJPSKERKE. Geboren: Joos, z.v. J. Francke en K. Jobse. HOEK. Geboren: Adriaan A., z.v. P. Kosten en M. M. de Kesel; Adriana F. C., d.v. F. de Bree en C. Hamelink. Gehuwd: J. B. de Kesel, 25 j. te Bier vliet en S. Koster, 22 j. Overleden: M. T. Dieleman, 59 j., echtg. v. C. van de Velde; C. S. Meertens, 56 j., echtg. v. C. J. Hamelink; A. C. Kesteloo, 74 j„ z.v. H. M. Kesteloo en M. M. Vink. KOUDEKERKE. Bevallen: P. Roose— Jobse, z.; S. A. HendrikseJonker, d. Gehuwd: C. J. Luijk, 21 j. en A. J. Aarnoutse, 21 j.; J. P. Bouwens, 31 j. en J. J. van der Heijden, 21 j.; J. Tevel, 24 j. en W. Verstraate, 24 j. Overleden: A. van den Heuvel, 84 j., wed. v. P. Kentin; A. C. Engelvaart, 72 j., wed. v. H. Pouwer; M. Verlinde, 71 j., eehtgn. v. A. J. Rood; P. Sinke, 78 j., wed. v. P. A. Wondergem; L. Gabriëlse, 83 j„ wed. v, J. van Vaardegem. MEHSKERKE. Ondertrouwd: H. Brand te Domburg, 29 j. en J. Koene, 24 j.; A. Riemens, 22 j. en P. E. Sturm te Aagtekerke, 23 j. Gehuwd: J. Adriaanse te Biggekerke, 25 j. en- Cath. Poppe, 24 j.; H. Brand te Domburg, 30 j. en J. Koene, 25 j. NIEUW- EN ST JOOSLAND. Geboren: Cornelia E., d.v. S. F. Alberts en J. J. van Maelsaeke; Johannes, z.v, L. Joosse en C. Filius. OOSTKAPELLE. Geboren: Willem P., z.v. J, Jobse en W. Corbijn; Willem, z.v. A. H. Geertse en E. Willemse; Kornelis W., z.v. W. K. Nieuwenhuijzen en E. de Jonge. Ondertrouwd: J. Dekker, 26 j. en B. Wibbelink, 30 j. Gehuwd: A. Boone, 26 j. en D. Joziasse, 19 j.; L. Davidse, 26 j. en A. de Kam, 22 j.; A. Geerse, 25 j. en H. M. Melse, 25 j.; A. Louwerse, 23 j. en C. Wondergem, 21 j. Overleden: A. C. Corüelisse, 19 j., z.v. P. Cornelisse en P. J. Doüw; J. Aarnout se, 77 j., wed. v. A. J. de Wagenmaker. SCHOONDIJKE. Geboren: Abraham J., z.v. D. Goethals en M. W. Leerihouts; Paula A. M., d.v. A. M. Tournois en M. N. van Hee. Gehuwd: M. Meesen, 23 j. en J. M. Feijtel, 21 j. Overleden: o. J. Huigh, 24 j. te Oost burg. SLUIS. Geboren: Oscar A., z.v. A. van Quekelberghe en A. Cocquyt; Rosanna G. M„ d.v. R. de Clerck en R. M. J. Baas; Lucas W. J. M., z.v. A. A. B. van Beijster- veldt en E. Th. L. M. Hoegen; Sonja T. M., d.v. A. F. C. Claerhoudt en A. M. de Badts. Gehuwd: A. B. Calus, 26 j. en M. A. A. van den Abeele, 26 j.; G. G. Tanghe, 28 j. en A. H. J. Vervake, 28 j. Overleden: E. de Lijser, wed. v. A. van Houte, 77 j.; E. S. Bauer, 70 j.; W. F. Bruggeman, 66 j. IJZENDIJKE. Geboren: Alida H. C„ d. v. N. van den Bunder-Dhondt; Ingrid G. M. d.v. E. M. Lievens-Buysse; Petronella C. A., d.v. J. van den Bunder-van Pame- len; Lilian E. A., d.v. F. G. van Schoote- Tanghe; Willij C. P. C., z.v. H. E. van Landschoot-Geernaert; Margaretha J., d. v. A. J. Haartsen-Meerman; Maria H. L., d.v. A. G. E. Goossens-Onghenae; Maria P., d.v. A. Rosseel-Boerjan. Gehuwd: D. C. Scheele, 27 j. en H. J. Quaak, 22 j.; A. G. Dhaenens, 28 j. te Oostburg en R. M. Oerlemens. Overleden: P. Remeijnsen, 81 j., wedn. v. M. van Tatenhove; J. de" Jonge, 49 j.; J. J. L. M. van Rijen, 30 j.; G. F. Boerjan, 69 j., echtg. v. L. M. L. de Buck; J. Wil- lemsen, 65 j., echtgn. v. E. Vermeulen. ZOUTELANDE. Geboren: Marinus A., z.v. J. de Pree en J. E. F. Riekwel; Heiko L. J. W. H., z.v. H. J. Glansbeek en H. S. J. Stroecken. Ondertrouwd: B. de Nooijer, 24 j. en P. Kleinepier, 19 j. Gehuwd: H. Euser, 25 j. en C. Melis, 21 j.; P. Bax, 30 j. en A. Jobse, 27 j. ^ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Grevelduin-Capelle, D. v. d. Entbraat te Opheusden; te Am sterdam (vac. J. ter Schegget), J. v. d. Blink, vlootpred. aldaar; te Doorn, D. van Heijst te Ommen. Bedankt voor Hasselt (toez.), A. Breure te Zegveld; voor Dirksland, H. Harkema te Zeist; voor Nijverdal (toez.), S. G. J. Goverts te Katwijk a. d. Rijn. Geref. Kerken (art. 31 K.O.). Bedankj voor Middelburg, C. Trimp te Twijzel. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te Harderwijk, G. Bilkes te Mussel en G. de Vries te Steenwijk. Beroepen te Elburg, P. Zwier te Zwaag-Westeinde. VEILINGBERICHTEN BERGEN OP ZOOM, 18 Nov. Sla 2V25%; Andijvie 610; Bloemkool AA22—39, A 11—30, B 8—17; Bospeen 8—14; Waspeen 1519; Rode kool 4 9; Prei 811; Sav. Kool 68; Kroten 79; Spruiten 2243; Boerekool 57; Witlof 2854 Tomaten 5480; Appe len: Cox Orange 4070; Goudreinetten 24-35; Gron. Kroon 1618; Glorie v. Holland 3640; Jonathan 1637. Pe ren: Comtesse de Paris 2042. De A.V.M. eiercommissie heeft de consumptieprijs voor de eieren vanaf Vrijdag 20 November a.s. als volgt vastgesteld: Prijsklasse I 0.23, II 0.22, III 0.21, IV 0.20. GOES, 18 Nov. Bloemkool AI 39, All 17—25, BI 15, Afw. 10—20; Kropsla BI 2—7; Spruiten AI 25—29, AH 27, BI 15— 17; Witlof AI 55, BI 34; Gr. Sav. kool 14—18; Rode kool 47; Witte kool 6; An dijvie 1318; Kroten 12; Uien 8; Prei 13; Knolselderij 4.5016; Veldsla 1837; Boerenkool 15. KAPELLE, 18 Nov. Exportveiling Appelen: Goudreinette AAA 2828.40, A 27.10—27.30, BC 22.40—22.80, I gr. 23.20—23.60; I f. 19—19.10, II 10.35, K 14.40—14.80, Fabr. 8.70—9.60; Jonathan A 39.90—40.05, BC 41—41.60, I gr. 29— 30.60, I f. 25.80—26, II 16.30—16.70, K 16.60—17.20, fabr. 6.80—7.90; Sterappel I gr. 21.60, I f. 23.90, II 3.30—4.90, K 10.05—10.90, Fabr. 3.90—4.10, Golden Delicious AAA 60.50, A 56.70—58.40, B C 46.20, I gr.' 49.90—50.10, I f. 37.10, II 15.60,Fabr. 10.65; Brab. Bellefleur I gr. 19.20, I f. 14.80, II 3.80, Cox Orange Pippin II 11.70, K 38, Winston I gr. 38.10, I f. 30.05, II 10.05; Zoete Erm- gaard I gr. 32, I f. 24.30—24.50, II 11, K 18.60, Campagnezoet II 7.50, K 10.20, Hollands Zoet I gr. 16.30, I f. 14.70 15.20, II 4.70, Fr. Bellefleur I gr. 10.15, I f. 9.10; Peren: Comtesse de Paris I gr. 28.90, I f. 28.10, II 14.90, K 26.30, Jo- denpeer I gr. 22, I f. 18, K 15, Gieser Wildeman I gr. 34.3035.20, I f. 27.50, II 14.90, K 22, Kleipeer I gr. 21.70, I f. 15, II 5.20, K 12.30, Fabr. 6.60; St. Re- my I gr. 19.40, I f. 20, II 17.10, K 16.80, Fabr. 13.50, Pondspeer I gr. 18.20 I f. 18.10, II 15.90, Verpakt fruit: Glorie v. Holland-1 27—40. TERNEUZEN, 18 Nov. Sla 7—8.70 per 100 st. Bloemkool A 2445, B 8 20 p. st. Peen 1719 per bos, Andijvie 1319; Rode kool 14; Sav. kool 1117; Witte kool 47; Waspeen 610; Prei 811; Knolselderij 414; Spinazie 26; Spruiten 3043; Uien 3; Witlof 39—51, alles per kg. Fruis: Appelen: Goudrei nette H grof 21.90—23.20, HII 15.90— 17.20, HII 7.40—8.70, K 10—19, Fabr. 5.6016; Jonathan H grof 27.20—28.50, Hl 25—26.30, HII 13.70—15, K 15.50— 21, Fabr. 10.10—12; Sterappel 3—8; L. Calville K 13.9015.20; Zoete appelen 620; Overige soorten appelen 317; Peren: Comtesse de Paris IT grof 21.70 —33, Hl 27.70—29, K 25, Fabr. 12; St. Remy 1117; Overige soorten peren 10 —15. VISMIJN. VEERE, 18 Nov. 1039 kg export garnalen 6370; 160 kg handelsgarna len 75 ets; 103 kg schar 4355, 16 kg bot 4146, 10 kg rog 4750; 9 kg wul ken 69, 209 kg sardyn 16.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 7