ZEELAND MAG MEER HUIZEN BOUWEN Straaljagers door mist tot dalen gedwongen Vrouwen kunnen candidaat worden gesteld Lagere landbouwschool te Oudelande geopend Met Provinciaal bestuur wordt onderhandeld PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND MINISTER WITTE IN TWEEDE KAMER: DOMINICI ZEGT; „Ik moest comedie spelen" „FLYING BOXCAR" NEERGESTORT? 15 DODEN. FAROEK voor militair tribunaal. HULP AAN TRIëST- VLUCHTELINGEN. P. de Boer wenst rehabilitatie voor zijn vrouw Twee toestellen neergestort; piloten ongedeerd Naturalisatie van Toni Hartweger voorgesteld Stakingsdreiging in Italië, Belgische loodsen te Vlissingen staken. Feest in St. Annaland. Burgemeester van den Bos geïnstalleerd DEPUTATENVERGADERING A.R.-PARTIJ BESLOOT: Besluit van 1921 na uitvoerig beraad ingetrokken Ir Geuze sprak critisch over Zak van Zuid"Beveland HET BESLUIT. DE BILT ZEGT: Meer wind. Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 248C, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2485. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26- -28 Fxpl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2637 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DONDERDAG 19 NOV. 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. Catsman, Aardenburgj Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid- delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nleuwdorp) J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maani Vrijdag: Zon op 8.08 u., on( 18.43 u. Maan op 15.53 u., on 7.48 u. Hoogwater Vrijdag 20 Nov.: Vlissingen: 0.33 u. 2.37 m., 1251 u. 2.31 m. Terneuzen: 1.03 u. 2.54 m., 13.23 u. 2.48 m. Wemeldinge: 2.24 u. 2.02 m., 14.45 u. 1.88 m, Zierikzee: 2.12 u. 1.76 m, 14.32 u, 1.62 m. DIGNE, 18 November. Gaston Do- minici, de 77-jarige Franse boer, die Zondag bekend heeft de moord op de Drummonds te hebben gepleegd, en die tijdens de reconstructie van de misdaad getracht heeft zelfmoord te plegen, heeft nu medegedeeld onschul dig te zijn. „Ik was gedwongen come die te spelen" zei hij. Ook zijn zoon Gustave verklaarde, dat zijn vader on schuldig is en dat hij „onder druk" ge zet was. Gustave Dominici zei verder dat hij het „derde-graads verhoor" niet lan ger kon volhouden. Voortdurend had den zijn ondervragers gezegd: „Je moet kiezen, Gustave. Jij of je vader is de moordenaar. Jij hebt een vrouw en twee kinderen en het derde wordt verwacht; je vader is oud, hij zal het niet zo lang meer maken" De magistraat Marcel Perries, die Maandag de officiële beschuldiging te gen Gaston uitbracht noemde Gustaves mededelingen „te belachelijk om er enig commentaar op te geven".... FORT BRAGG (N. Carolina). Een neerstortend Amerikaans transport vliegtuig, een zgn. „Flying Boxcar" heeft in zijn val zeven parachutisten meegesleurd. In het toestel zelf kwa men acht mensen om het leven. Het toestel stortte neer, juist nadat een groep parachutisten er was uitgespron gen. CAIRO, 18 Nov. Ex-Koning Fa- roek zal door het revolutionnair tribu naal bij verstek worden berecht. Men gelooft nl. niet, dat Italië Faroek zal Uitleveren. DEN HAAG, 18 November. De hoge commissaris voor vluchtelingen zaken, de heer G. J. van Heuven Goed hart is druk bezig aan plannen om hulp te bieden aan in Triest verblij vende vluchtelingen. Er zijn er 6000 waarvan er 4300 in kampen verblij ven, die naar elders overgebracht moe ten worden. Hij is nu van plan aan alle landen, die deze vluchtelingen kunnen opnemen te vragen een versnelde toe lating mogelijk te maken. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 18 November. Zeeland heeft kans op een aanvul lend woningcontingent; hoe groot dit is, valt nog niet te zeggen. Met het provinciaal bestuur wordt hier over nog onderhandeld. Dit deelde minister Witte vandaag mee in de Tweede Kamer, die zijn begroting z.h.s. aannam. Er was geklaagd, zo zei deze be windsman, dat Zeeland er bekaaid af is gekomen bij de toewijzing van 500 woningen per jaar. De woningen, die krachtens de Rampschadewet gebouwd kunnen worden, vallen hier echter bui ten. De verdeling is overigens naar ob jectieve gegevens tot stand gebracht, Er is echter één gunstige omstandig heid voor de provincie Zeeland, nl. het feit dat geprobeerd wordt om in drie 5 vier jaar de herbouw van woningen te liquideren. In Zeeland zijn er mo menteel nog 2000 herbouwgevallen. Dit betekent, dat er jaarlijks ongeveer 700 woningen herbouwd moeten worden. DEN HAAG, 18 November. De heer P. de Boer te Drachten, voorzitter van de Bond van mobilisatie-invaliden en hun nabestaanden heeft in een re quest de Staten-Generaal verzocht maatregelen te treffen tot rehabilitatie van zijn echtgenote en passende maat regelen te nemen tegen mr F. Hollan der, destijds officier van Justitie te Leeuwarden. Zoals bekend werd de heer de Boer enkele jaren geleden in arrest gesteld op beschuldiging van verduistering, van welk feit hij later werd vrijge sproken. Zijn vrouw echter werd tij dens zijn detentie gearresteerd op last van mr Hollander, verdacht van het plegen van een nachtelijke inbraak in het verzegelde bondskantoor te Drach ten, waarbij een bedrag van f700. uit de kas verdween. Later bleek ook zij onschuldig te zijn en bleek een bri gadier van politie 'de daad te hebben gepleegd, die hiervoor tot zeven jaar werd veroordeeld. De heer De Boer be klaagt zich er nu over, dat zijn echt genote ondanks zijn verzoek nog nim mer is gerehabiliteerd. Dat is nog meèr dan het totale vo lume, dat deze provincie heeft toege wezen gekregen. Dat is de reden, waarom aan het Provinciaal Bestuur werd medegedeeld, dat deze factor kan leiden tot een aanvulling van het wo- ningbouwcontingent. Overigens was minister Witte niet zo heel optimis tisch. Bij een eventueel blijvende spanning zal de bouw van overheidsgebouwen beperkt moeten worden. Biedt dit nog geen voldoende verlichting dan zal ook de scholenbouw een geringere omvang moeten aannemen, want de huizen bouw gaat voor alles. Over de krotopruiming zullen bin nenkort nadere maatregelen bekend worden gemaakt, zei de bewindsman na tenslotte met wat cijfers te hebben gegoocheld. WANROÏ (N.B.), 18 November. Met een daverende slag boorde van middag 'n Thunderjet-straaljager van de vliegbasis Eindhoven zich in 'n wei land even buiten Wanroy. De piloot, Beyen genaamd, uit Den Haag, had het toestel op tijd met behulp van zijn schietstoel kunnen verlaten. Een andere Straaljager, waarvan de piloot zich eveneens met de stoel in veiligheid wist te stellen kwam neer nabij het Noordbrabantse plaatsje Erp. Ook hier werden geen persoonlijke ongelukken gemeld. De twee toestellen maakten deel uit onderzoeken of men inderdaad de Se van een formatie van twaalf Thunder- dert vorige week vermiste Thunder jet jets die op oefenvlucht waren. Plotse- heeft gevonden, ling werden de toestellen door ongun- Sige weersomstandigheden overvallen. oewel zij onmiddellijk door hun basis werden teruggeroepen, trok de mist zo snel op, dat het onmogelijk was veilig op de basis te landen. Zes toestellen kwamen in Duitsland terecht en land den daar op bases, één wist naderhand Eindhoven nog te vinden, één kwam terecht op de basis Volkel en twee an dere toestellen moesten een buiklan ding maken, nl. één bij Venhorst en één in Duitsland. Het toestel, dat bij Wanroy neerstortte was kort voordien in de lucht ontploft. Na een hele dag te hebben gezocht op de plaats waar de Volendamse vis ser Mol Donderdagmorgen in het IJs- selmeer een waterzuil had zien opspui ten, zijn manschappen van de Kon. Marine met het dreggen op een hard voorwerp gestoten. Duikers zullen nu DEN HAAG, 18 Nov. De Oosten rijkse zanger-pianist Toni Hartweger is een van de 21 personen, die voorko men in een thans bij de Tweede Ka mer ingediend naturalisatie-ontwerp. Anton Josef Hartweger, zo staat in dit wetsontwerp, is op 14 Mei 1906 te We nen geboren. In 1938 kwam hij om po litieke redenen naar ons land. Als zan ger en pianist vond hij hier een be staan. Tot 1942 wist hij zich aan Duitse mi litaire dienst te onttrekken en in Sep tember 1944 deserteerde hij. Na de oor log heeft hij zijn beroep van zanger en pianist voor radio en cabaret voort gezet. H(j heeft zich aan ons land ge hecht en is genoegzaam ingeburgerd, zo staat in de toelichting bij het wets ontwerp. ROME, 18 November. Er dreigen stakingen in, verscheidene delen van Italië uit protest tegen massale ont slagen in belangrijke takken van in dustrie. Vakorganisaties van allerlei richtingen nemen deel aan een protest beweging. Inmiddels voert men be sprekingen met de regering om ver dere ontslagen te voorkomen. VLISSINGEN, 18 Nov. Te Vlissin gen zijn 70 van de 80 Belgische zee- en rivierloodsen vandaag in staking gegaan. De staking heeft geen finan ciële, maar een principiële achter grond. De loodsen menen namelijk, dat de laatste tijd te veel wordt afgeweken van het statuut van het Belgisch rijks personeel. Een van de afwijkingen voor him dienst zou volgens de loodsen zijn de benoeming van een waarne mend chef-loods, die niet volledig zou voldoen aan de in het statuut gestelde eisen. ST. ANNALAND, 18 November. Op buitengewoon feestelijke wijze heeft de gemeente St. Annaland van- daa ghaar nieuwe burgemeester, de heer J. van den Bos ingehaald. Overal hingen de vlaggen toen hij en zijn echtgenote aan de grens der gemeente werden verwelkomd. Ds J. van Dijk sprak een welkomstwoord en de vijf jarige Marieke Duyver bood mevr. van den Bos bloemen aan. Na een rondrit door de gemeente volgde een zanghul- de óp het schoolplein door de kinderen van de Chr. lagere school 0.7.v, de heer Chr. Kalle en de leerlingen van de Chr. kleuterschool o.l.v. mej. Goede- gebuure. De installatie in het feestelijk met bloemen getooide raadhuis werd bijge woond door vele collega's van het eiland en van Walcheren. Nadat loco-burgemeester, wethouder G. Goedegebuure, het benoemingsbe sluit had voorgelezen en de burge meester en zijn echtgenote en familie de raadzaal waren binnengeleid, sprak deze 80-jarige wethouder in welgeko zen woorden de nieuwe burgemeester toe. Nadat hij hem de ambtsketen had omgehangen bood hij mevr. v. d. Bos een bloemstuk aan. Burgemeester v. d. Bos, na dank te hebben gebracht aan H. M. de Konin gin, aan de minister van Binnenlandse Zaken en de Commissaris der Konin- ging, hoopte dat door eendracht, op rechtheid en samenwerking een pret tige periode zou aanbreken. Zijn aan dacht was ook speciaal gericht op de verdere opbouw van zijn gemeente. Namens de raad werd het woord ge voerd door wethouder J. Moerland en door het raadslid W. Snoep en hiermee was het officiële gedeelte gesloten. Nadat een twintigtal sprekers hun gelukwensen hadden aangeboden volg de een bezoek aan de beide lagere scholen en de Chr. kleuterschool, waar de kinderen werden getracteerd. Des avonds om zeven uur volgde een zang- hulde door de schoolkinderen en mu ziek van het gezelschap Accelerando. Burgemeester v. d. Bos sprak de be volking toe en dankte allen hartelijk voor de prachtige ontvangst. Op de receptie zjjn velen hun nieu we burgervader de hand komen druk ken. Elk jaargetijde heeft zijn eigen schoonheid en aantrekkelijkheid: Deze foto toont een herfstbeeld in Den Helder Het lichte grijs van de oorlogsschepen en het wit van de meeuwen op de meerpaaltjes steken fel af tegen dé grauwe wolken aan de hemel. Het water is grauw als de lucht. Het geheel is gevangen in een weemoedige sfeer- zo is de schoonheid van de herfst. (Van onze redacteur). UTRECHT, 18 November. In de buitengewone deputatenvergadering van de A.R.-partij, die vandaag in Utrecht is gehouden, is na een uitvoerige discussie de beslissing genomen, dat voortaan vrouwen door bij het Centraal Comité aangesloten kiesverenigingen candidaat mogen worden gesteld bij de verkiezing voor Staten en Raden. Daarmede is het besluit, dat in dé Depu tatenvergadering van de party op 14 October 1921 werd genomen, en waarin een dergelijke candidaatstelling werd afgewezen, komen te vervallen. Over het vandaag genomen besluit heerste geen eenstemmigheid; van de twaalf honderd deputaten stemden er honderd vqf en twintig tegen. De voorzitter, dr J. Schouten, ver- Dr Schouten antwoordde later •welkomde bij de aanvang der vergade ring de minister van Verkeer en Wa terstaat, mr J. Algera, oud-minister mr J. A. de Wilde en het 88-jarige hono raire lid van het Centraal Comité luit. generaal b.d. F. F. Duymaer van Twist. Hij wees er op, dat het ter tafel lig gende voorstel van het Centraal Co mité eerst de vorige avond tot stand was gekomen om tegemoet te komen aan allerlei bezwaren. Later verklaar de hij, dat het C.C. eenstemmig achter dit voorstel stond, nadat ook binnens kamers alle stromingen aan het woord waren geweest, die zich ter vergade ring lieten horen. Toen de discussie begon, tekenden zich al spoedig een viertal stromingen af. In de eerste plaats waren er afge vaardigden aan het woord van kiesver enigingen, die in meerderheid vóór het voorstel waren, doch die zo veel be grip hadden voor de serieuze beden kingen van de minderheid, dat zij daarom toch dit voorstel verworpen wilden zien. Vrees voor onrust en zelfs voor scheuring in de partij werd door deze sprekers naar voren gebracht. Dit geschiedde o.m. door een afgevaardig de van Gorkum terwijl Soest deze ge dachte zelfs in een motie had neerge legd, die echter ter vergadering in een verklaring werd omgedoopt en dus niet in stemming kwam. KITZINGEN, 18 November. De 51-jarige Belgische artiste, S. de Rit- ter, die Maandagavond bij Neurenberg uit een internationale expresstrein werd geduwd is vandaag in het zieken huis te Kitzingen in Bfeieren overleden. Van de dader is nog geen spoor gevon den. FRANSE UNIETROEPEN zijn Woensdag een offensief begonnen waarbij de Rode Rivier 25 km ten N.W. van Hanoi werd overgestoken. Men verwacht een grote slag aan de Noord zijde van de Delta. jUDELANDE, 18 November. „De zwerver is thuis", zei vanmiddag d'e Z.L.M.-voorzitter, ir M. A. Geuze, in zijn rede, die hij hield ter gelegenheid van de officiële opening van het schoolgebouw van de lagere landbouwschool der Z.L.M. aan de Stationsstraat te Oudelande. Na jaren van omzwervingen hebben de leerlingen Tan deze school, die de lessen moesten volgen in lokaliteiten eerst in Oudelande, daarna in Baarland en ten slotte tengevolge van de ramp nog in Ovezande, vanmiddag een eigen gloed-nieuw schoolge bouw in gebruik kunnen nemen. Geen wonder dat het hoofd der school de heer W. Fase met trots de vele genodigden het nieuwe gebouw toonde en de voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer D. J. Dees in zijn inleidend woord sprak van een „gelukkige dag". Ir Geuze behandelde in vogelvlucht de geschiedenis van het landbouwon derwijs en kwam tot de conclusie, dat dit onderwijs in ons land op hoog peil staat. „Helaas hebben wij moeten consta teren", zo ging ir Geuze verder, „dat na 1945 de Zak van Zuid-Beveland één van de gebieden, ja misschien wel het gebied is geweest in Zeeland, dat niet met de ontwikkeling van zijn tijd is meegegaan. Vroeger werd dit gezegd van Walcheren. Maar dit eiland is in de oorlog wakker geschud. Wij mogen hierin niet berusten". Hij achtte het niet onmogelijk dat het landbouwcentrum Goes, een min der gunstige invloed heeft uitgeoefend. Te veel activiteit van de streek is af gewenteld op Goes. In dit verband noemde ir Geuze de stap, die is ondernomen om deze school te stichten, van veel betekenis voor de toekomst. Oudelande ligt immers mid den in een herverkavelingsgebied. In de komende moeilijke jaren zal het aanpassingsvermogen van de boeren groot moeten zijn. Moeilijk zullen deze jaren ook zijn omdat wellicht de ge hele conjunctuur kan omslaan. Daar om zal deze school vooral een instituut van yoorzorg moeten zijn. De volgende spreker was ir G. Veenstra, inspecteur van het land bouwonderwijs uit Den Haag, die ver telde dat het type lager landbouwon derwijs, zoals dat in Nederland wordt gegeven uniek is en dat niet minder dan 1600 leerlingen dit onderwijs vol gen. Nadat nog tal van sprekers het woord hadden gevoerd, beloofde ir Geuze in de school, als geschenk van de Z.L.M., een electrische klok op te hangen. DE GROTE DRIE hebben een be roep gedaan op de Veiligheidsraad om in de „krachtigste termen" de afkeu ring uit te spreken over de Israëlische aanval op Kybia in Jordanië. op deze bedenkingen, dat men om het verkeerde standpunt van sommigen niet moet nalaten een overigens juiste beslissing te nemen. Men moet slechts trachten door het geven van voorlich ting deze leden van het onjuiste van hun standpunt te overtuigen. AFGEWEZEN. Een tweede groep wees het voorstel geheel af. Deze deputaten betoogden, dat hier de ordinantie Gods, die de vrouw een geheel andere taak heeft gegeven dan de man geweld wordt aangedaan en dat op deze wijze, geheel tegen het Paulinische woord in, de vrouw over de man zou gaan heersen, Deputaten uit Berkel, Sliedrecht, Stel lendam, Waardhuizen en Hoog Blok land verdedigden dit gevoelen. Spre kers uit Heelsum en Rotterdam gingen iets minder ver, doch zij zouden al leen ongehuwde vrouwen en dan nog slechts in zeer bijzondere gevallen voor candidaatstelling in aanmerking willen laten komen. Vooral tegen de sprekers uit deze groep richtte dr Schouten bij zijn be antwoording de waarschuwing de Bij bel niet op onjuiste wijze te hanteren ten gunste van het eigen standpunt. Het „hulpe zijn" van de vrouw moet niet worden beperkt tot de kring van het gezin alleen. Zij kan ook met de man de gemeenschap dienen. VAN HARTE VOOR. Vele sprekers verklaarden zich ook warme voorstanders van het voorstel. We denken hier in de eerste plaats aan het bewogen betoog van mevr. prof. G. van der Molen. Deze verklaarde, dat het voor haar een zeer bijzonder ogen blik was, nu zij als eerste Nederlandse vrouw op een Deputatenvergadering het woord mocht voeren. Al in 1921 waren vele vrouwen het met het toen genomen besluit niet eens, maar toch hebben zij ook na die tijd de partij trouw gediend, aldus spr. Wij vfouwen zijn het allen eens met overweging 1 uit het besluit, maar God kan ook een vrouw roepen om haar gaven en talenten dienstbaar te maken aan Zijn Koninkrijk in het openbare leven. Het blijft uitzondering, maar daarom mogen we toch een verbods bepaling niet handhaven. In diezelfde geest spraken ook mevr. mr dr F. T. DiemerLindeboom en mevr. TonkensKaajan en mej. Bronkhorst, beiden uit Amsterdam. De heer C. J. van de Heuvel te Moerkapelle meende namens vele Ned. Hervormden in de A.R.-partij te kunnen verklaren, dat het jong ste voorstel van het C.C. de princi piële bezwaren wegnam, vooral om dat het besluit nu is losgemaakt van de conclusies uit het rapport van de commissie-Donner. Enkele sprekers, w.o. prof. dr J. J. de Jongh en dr N. J. Hommes stelden wijzigingen voor in de tekst van het besluit, doch deze groep liet zich door dr Schouten ervan overtuigen dat de voorliggende formulering na lang wik ken en wegen gekozen was, zo zuiver mogelijk de gedachten formuleerde en daarom niet meer gewijzigd behoorde te worden. ONJUIST! Tenslotte beantwoordde dr Schouten dan de gemaakte opmerkingen met ar gumenten, die goeddeels hierboven le. De buitengewone Deputatenverga dering der Anti-revolutionaire partij van 18 November 1953, kennis genomen hebbende van het rapport der Commissie-Donner dd. 21 December 1949, en eveneens nog maals van het rapport der Commis- sie-Idenburg dd. 11 Mei 1921, han delende over het passieve vrouwen kiesrecht, overwegende: dat God, blijkens Zijn open baring in de schepping, onder houding en regering der ge hele wereld en in Zijn heilig en Goddelijk Woord, de vrouw in het algemeen een andere taak heeft aangewezen daft haar bij de toepassing van het passieve vrouwenkiesrecht wordt toegedacht; dat de Heilige Schrift echter geen gebod of verbod inzake dit kiesrecht bevat; dat zij ons wel mededeling doet van uitzonderingen op de in sub 1 genoemde regel; dat deswege gebruikmaking van het passieve vrouwenkies recht in bijzondere gevallen niet behoort te worden afge sneden; 5e. dat het antwoord op de vraag, of in een bepaald geval over gegaan zal worden tot de can didaatstelling van een vrouw, voor wat de Gemeenteraden en de Provinciale Staten aan gaat, mede krachtens de daar voor geldende voorschriften in de statuten van de Anti-revo lutionaire partij, toekomt aan de voor deze candidaatstelling bevoegde organen der partij; besluit op grond van deze over wegingen: het op de buitengewone Deputa tenvergadering van 14 October 1921 genomen besluit inzake het passieve vrouwenkiesrecht in te trekken. 2e. 3e. 4e. reeds werden genoemd. In de aanvang van zijn betoog fulmineerde spr. heftig tegen kiesverenigingen, die hun depu taten een bindend mandaat meegaven en tegen deputaten, die zulk een man daat aanvaarden. Dr Schouten noemde deze in de discussie naar voren getre den gang van zaken volkomen onjuist en zeer betreurenswaardig. De Deputa tenvergadering wordt hierdoor overbo dig en zou wel door een schriftelijke stemming vervangen kunnen worden. Voorts toonde spr. aan, dat thans een besluit genomen moest worden. Vele kiesverenigingen kunnen zich met het oude standpunt niet meer verenigen, hoewel zij het tot nu toe nog hand haafden. Blijft alles bij het oude, dan zou het mogelijk zijn, dat kiesvereni gingen geroyeerd zouden moeten wor den, omdat een minderheid in de partij haar mening ook aan hen opdrong. Zijn betoog over de positie van de vrouw gaf dr Schouten de gelegenheid om los van de onderhavige kwestie een hartstochtelijk beroep te doen op de mannen om meer oog te hebben voor de positie der vrouw. Om te maken dat hun echtgenote zich thuisvoelt op de kiesvereniging en dat hun dochters geen verstek laten gaan op de Arjos. Nadat gebleken was, dat men niet tot een eenstemmig besluit zou kunnen komen, viel de beslissing bij zitten en opstaan met het vermelde resultaat. Voor het Zuiden van het land: droog en zwaar bewolkt met plaatselijke op klaringen. In de ochtend plaatselijk nevel of mist. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en West.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1