Nieuws uit de Provincie. mSBOSL T ZEEUWSE PLAKKBBORO T SPIEGELTJE - Verstopping itoelga ng. Droogvallend Schouwen biedt een troosteloze aanblik NOTEERT U GRABBELTON DE BUS EN TEN SLOTTE Markt tc Aardenburg wordt verfraaid. „Kortsluiting" P.Z.E.M.-revue op hoog peil* Chr» Jonge Boeren en Tuinders helpen getroffenen in Haamstede» Goes Chefarine „4" doet wonderen Woensdag 18 November 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 het Stoofhof iracht. Het dorp heeft nu ook, zij het in beperkte mate, de beschik king over electrische stroom. Vorige week is een begin gemaakt met het herstel van de electrische leidingen. Een agregaat zorgt voor de stroomlevering. Zo is de toe stand nog op Schouwen- Duiveland. Het meest ge troffen eiland, maar met een bevolking waarvoor men eerbiedig de hoed moet lichten! Nu het water verdwijnt BOVEN het Schouwse land wiekt traag een grote meeuw. Met langzame zwaaien schiet hij laag over bet droogvallende land. Een korte kreet; een snelle wiekslag, de vogel duikt plotseling omlaag in een poel met water. In zijn bek klemt hij een spartelend voor werp. Een visje. Dit is het beeld, dat Schouwen biedt. Droogval lend land met grote stukken water er nog tussen. Het is een troosteloze aanblik. In de omgeving van Noordwel- le en Serooskerke is het wa ter voor een groot deel weg gevloeid. Nu pas kan men zien, welk een verwoesting er is aangericht. De eens zo vruchtbare percelen bouw land zijn bedekt door een dikke laag mosselzaad Op andere plaatsen liggen ho pen zeesterren. Ze ver spreiden een afschuwelijke stank. In het dorp Noordwelle, waar geen huis, geen ge bouw onbeschadigd is geble ven, ligt langs de straten •on onbeschrijfelijke rom mel. Toch is men aan het borstel begonnen. Tussen Noordwelle en Serooskerke zijn draglines bezig met het graven van geulen. Want 't water moet verdwijnen. Door die geulen zal het sneller naar de pompen stromen. Op Duiveland begint reeds meer tekening in het herstel te komen. In Sirjansland is men energiek aan de schoonmaak geslagen. Een groep arbeiders uit Bruinis- M heeft reeds enkele objec ten van het opgespoelde zend gezuiverd. Het lijkt soms een hopeloos werk. Op het Kerkepadje bijvoorbeeld ligt een geweldige hoeveel- hoid zand en het zal nog ge ruime tijd duren eer dat is opgerw'md. Ook verscheide ne landbouwers zijn begon nen met de ontzanding van hun bedrijven. Al het zand wordt in het stroomgat op Wemeldinge kan weer over de brug 1 Het is burgemeester C. N. F. van Sas van Wemeldinge dan toch eindelijk gelukt. Na vele brieven en bezoe ken aan het departement van Verkeer en Waterstaat heeft hij eindelijk de toezeg ging ontvangen, dat de Bon zijbrug het komende jaar zal worden hersteld. Het herstel van deze, in de oorlogsdagen vernielde brug betekent voor de ge meente Wemeldinge een flinke stap vooruit. Want een groot deel van 't grond gebied dezer gemeente ligt ten Oosten van het kanaal en ook een deel van de in dustrie, zoals het siloge bouw. Niet langer zullen dus de Wemeldingers de lange reis via de Postbrug behoeven te maken. Requiem wordt uitge zonden De Goesse Oratoriumver eniging heeft thans van de Ned. Radio Unie bericht ontvangen, dat het Requiem van Von Brucken Fock, dat op 1 Februari 1951 In de Grote Kerk te Goes zal wor den uitgevoerd, ter herden king van de doden van de watersnoodramp, zal wor den uitgezonden, hetzij door de samenwerkende omroep verenigingen, hetzij door de N.C.R.V., die op die dag over zendtijd beschikt. Zierikzee. Donderdag avond 19 November. Grote Kerk: Zangavond van gees telijke liederen. Hedenavond Ned. Herv. verenigingsge bouw: de heer K. T. Post- ma spreekt voor de N.C.V.B. over „Reformatie". De jeugd, gaat ook in Zeeland de belangstelling van de overheid krijgen. Over de Vlissingse „massa"- jeugd (een naam, een begrip, waarop terecht veel critiek kan worden geleverd) is een rapport uitge bracht en nu gaat de Stichting Zeeland een onderzoek instellen. Misschien wordt het een soort van Zeeuws Bronnenboek maar reeds nu is het zaak erop te wijzen, dat de mensen, die aan het onderzoeken gaan, objectief moeten zijn. Wie de commentaren en de critieken op bedoeld Bronnenboek leest, komt tot de conclusie, dat er inderdaad veel op aan te merken valt. Men is er niet mee klaar te zeggen, dat het toch zo erg is en dat je er alleen maar stil onder kunt worden. Met alle kracht zal er voor gemaakt moeten worden te toestanden te vertekenen. Dat kan zelfs wetenschappelijk gebeuren. Waarmede wij niet wil len zeggen, dat het onderzoek niet op wetenschappe lijke grondslag dient te geschieden. Natuurlijk moet dat: welwillend dilletantisme is hier uit den boze en met bewogenheid alleen schiet men niet op. Kennis van de Zeeuwse verhoudingen en begrip voor de enorme geestelijke verscheidenheid zijn onmisbaar. Wij zeggen dit alles zeker niet, omdat wij een onder zoek naar de situatie in Zeeuws jeugdland niet nodig vinden. Integendeel: de berichten die ons uit sommige gemeenten bereiken, zijn alarmerend en hoe zal het straks zijn, als alle plaatsen weer zijn bewoond en ook de jeugd weer zal zijn teruggekeerd in de be slotenheid der dorpssamenleving? Bovenstaande waarschuwing is alleen bedoeld om stukken te voor komen. Een „proficiat" voor de heren A. Bil en W. Berre- voets uit Zierikzee, kanton- niers in dienst van het wa terschap Schouwen. Veertig jaar lang hebben zij nu reeds hun werk gedaan en dies kregen zij van burge meester Schuurbeque Boeije de eremedaille in brons opgespeld. Het dage lijks bestuur van het water schap woonde deze plechtig heid bij. Een andere onderscheiding behaalde de heer P. van Roemburg uit Zuiddorpe. Met zijn olieverfschilderij „Hof Puylaert" behaalde hij de door „Arti" te Alkmaar uitgeschreven studie-prijs vraag een derde prijs. De jury zei over het schilder stuk ondermeer: „Composi tie uitstekend; sterk van uitbeelding en tekening". De adopterende gemeen ten Purmerend en omge ving hebben Ellewoutsdijk niet vergeten. Aan deze ge troffen gemeente werd een zending van 4000 kg. be- waarfruit en groenten aan geboden. Ieder gezin kreeg een kist fruit in huis en heel wat dankbare brieven zijn naar Purmerend gestuurd. Wissekerke op Noord-Be veland krijgt een flinke E. H.B.O.-ploeg. Tijdens een dezer dagen gehouden ver gadering is medegedeeld, dat zich voor de nieuwe cursus, die op 23 November begint, 21 cursisten hebben opgegeven. Dokter Bruyn- zeel zal hen, geassisteerd door zuster Weststrate, les geven in de geheimen van de driekante doek en de kunstmatige ademhaling. Vijf reeds gediplomeerden zullen bij het practische ge deelte van de lessen assiste ren. Met de afdeling Kort- gene hoopt men wedstrijden te gaan organiseren. Zuster Sontag neemt afscheid Vandaag is het feest in de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Zuster W. F. Sontag, hoofdverpleegster van paviljoen I zal worden gehuldigd in verband met haar veertigjarig jubileum en haar komend afscheid. In 1913 kwam deze zuster, een lieve moederlijke vrouw uit Rotterdam naar Bergen op Zoom, waar zij werd op geleid. Het bleek al spoedig, dat zij een zuster was, waar aan de leiding kon worden toevertrouwd. Ook in de moeilijke oorlogsdagen durf de zij voor de belangen van haar patiënten op te komen. De Duitsers bezetten een deel van de inrichting, maar zuster- Sontag blééf. Zaterdag haar eigen lijke jubileumdag was 't ook al een beetje feest. De oud-directeuren, dokter Dik- land en dokter de Jonge, kwamen haar de hand druk ken en ook dokter Dekker en ds v. d. Berg kwamen haar feliciteren. Ook de damclub D.O.S. heeft haar gehuldigd. Van de voorzitter de heer Dom misse kreeg zij het ere-lid- maat^chap aangeboden met een daarbij behorend diplo ma, dat door een der patiën ten kunstzinnig is getekend. Op 1 December gaat zus ter Sontag met pensioen. Maar eerst zullen vanavond de patiënten, de verpleeg sters en de hoofden van dienst haar huldigen. Het zal haar ongetwijfeld zwaar vallen, „haar" inrichting te moeten verlaten. De klaprooscollecte te Heinkenszand heeft f 44.89 opgebracht. Te Borssele heeft de col lecte voor het zendingsbu reau der Ned. Herv. Kerk te Oegstgeest f 464.33 opge bracht. wandelden over de Goese markt gisteren twee onver valste Amerikaanse jongens verlofgangers uit Duitsland, Anders trekken zij vaak naar Amsterdam, maar nu was het Goes. Ze amuseer den zich best en bleven be wonderend staan bij een koopman met veel spraak water. Verstaan deden Zij hem niet, maar ze kochten wel. „What a guy, what a guy!".... In de dei—r dagen gehouden raadsver gadering van Aardenburg heeft burge meester van Dongen medegedeeld, dat het plan tot verfraaiing van het Markt plein is goedgekeurd. Door de Grontmü N.V. zal met de afgraving worden be gonnen. De afkomende grond wordt ge bruikt voor de herverkaveling te Eede, Inmiddels ls het standbeeld van G. A. Vorsterman van Oyen reeds naar een hoek van het Marktplein worden ver plaatst. Binnenkort zullen de vier te bouwen woningen aan de Haven worden aan besteed, zo deelde de voorzitter verder mede. In vier gevallen, waaronder de Doopsgezinde Gemeente, wordt beslo ten medewerking te verlenen tot wo ningverbetering. Het maximum-be flrag der rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten werd bepaald op f 50000.De re keningen van het Burgerlijk Armbe stuur Eede en het Algemeen Armbe- Ztuur Aardenburg over 1952 werden goedgekeurd. De begrotingen voor '54 van die instellingen eveneens. Hieruit bleek, dat het Algemeen Armbestuur een reserve heeft gekweekt van f 1000 en steeds een overschot heeft en het Burgerlijk Armbestuur van Eede een s krijgt van de gemeente, in 1;f2000. Dit ontlokte wethou der Catsman de opmerking dat het be ter zou zyn deze inrichtingen samen te voegen. De voorzitter voelt hier ook wel wat voor, doch merkte op dat het Algemeen Armbestuur Aardenburg 'n gedeelte der Disch- en Weeshuisgoede ren onder zijn beheer heeft, dat alleen voor het stadje Aardenburg mag wor den gebruikt. Onderzocht zal worden of samenvoeging mogelijk is. Aangezien de gemeentebegroting reeds in de raadscommissie en in een officieuze vergadering is behandeld en doorgenomen, werd deze zonder hoof delijke stemming vastgesteld met aan inkomsten en uitgaven f 396.564,18 en een post voor onvoorziene uitgaven van f 5248,63. Op de kapitaaldienst zijn de volgende kapitaalswerken geraamd: de inrichting van een hertenpark op De Elderschans, de aanleg van een speeltuin en de bouw van een badhuis, 2speetievelijk met bedragen van .8000, f4000 en f25000. Het bedrag per leerling voor de scholen voor gewoon lager onderwijs werd voor 1954 bepaald op f28. Lf 43.770,63. Ingezonden Mededeling (adv.) HAIlt, DOEN. IN STAAtWARENFAIRIEKEN li ZEVENBERGEN P» v. d. A.-fractie Cadzand tegen, wethoudersbenoeoning. In de raadsvergadering van Cadzand ls tot wethouder gekozen de heer Van Crnqnlngen. HQ komt In de plaats van de heer Cappon. Zijn benoeming ge schiedde met 4 van de 7 stemmen, nadat de heer De Neef namens de P. v. d. A.- fractie had verklaard, dat deze zich van stemming zou onthouden. Er waren dan ook 3 blanco stemmen. In deze vergadering werd de heer I. de Hullu toegelaten en beëdigd als raadslid. Hij kreeg in plaats van dhr Cappon zit ting voor de C.H. De burgemeester gaf aan de hand van eed tekening toelichting op ae te bou wen zeesluis Cadzandhaven Op een vraag van de heer Kools werd geant woord, dat de riolering van Hotel Noord zee in overleg met Het Vrije van Sluis zal worden bekeken. Het wederopbouw- plan dorp is nog niet goedgekeurd en een voorstel tot herbouw van het zeebad zal zo spoedig mogelijk in de raad komen. Bij het voorstel tot wijziging der be groting over 1953 was een schrijven van Financiën, waaruit bleek, dat de gemeen te nog f 5000.uitgekeerd krijgt en dat er voor het uitbreidingsplan f 1500.is gereserveerd. Dit plan werd door de raad goedgekeurd. Het heeft betrekking op de kust, buiten het wederopbouwplan. Om dat er nog verschillende mensen dit jaar willen bouwen, vroegen B. en W. mach tiging de nodige vergunningen te verle nen. Deze machtiging werd verleend. Op een vraag van de heer Van Houte werd geantwoord, dat de straatverlich ting zal worden bekeken. AANBESTEDING Onderhoud militaire gebouwen. Op het Genie bureau te Bergen op Zoom werd door de eerst aanwezend in genieur in het openbaar aanbesteed het eenjarig onderhoud van de militaire ge bouwen en werken te Middelburg, Vlis- singen en Arnemuiden. Er waren zes in schrijvingen binnen gekomen. Laagste was B. J. Schmetzer en Zn Vlissmgen voor f 32.900.J. C. Vinke, Middelburg f 37.940.C. v. d. Klippe, Vlissingen f 38.290.A. Pestman en Zn, Ritthem f 41.095.--; J. Wattel, Middelburg f 41.300; H. A. Horstman, O. en W. Souburg E.H.L.O.-oefenwedstrijd te Middelburg. MIDDELBURG, 16 Nov. Vorige week werd in de Bogardzaal de eerste E.H.B.O.-oefenwedstrijd van het sei zoen gehouden. Door de zes ploegen, die deelnamen, werd vlot en flink gewerkt. De voor zitter van de jury, Dr. van Geldereti, kon na een korte bespreking van de gehouden oefening meedelen, dat de groepen in deze volgorde op de rang lijst konden worden geplaatst: 1 Middelburg I; 2 Vlissingen I; 3 Middelburg TT- Sint Laurens; 5 Oost- kapelle; 6 .gen H. Aan het eind bracht de 2e voorzitter dank aan de medewerkenden en de jury, die bestond uit Mevrouw Pel— Meilink en Dr. van Gelderen, beiden te Middelburg en de heren Vader en Deodatus, beiden arts te Vlissingen. De eerstvolgende oefenwedstrijd voor de kring Walcheren zal gehouden wor den op Maandag 14 December a.s. in de Bogardzaal. „Wegschap Walcheren" Koninklijk goedgekeurd. MIDDELBURG, 18 Nov. In het Provinciaal Blad van Zeeland is thans afgekondigd het besluit tot oprichting van het waterschap „Wegschap Wal cheren". De Prov. Staten keurden de desbetreffende voorstellen goed op 22 December 1952 en het Kon. Besluit, waarbij goedkeuring werd verleend, volgde op 9 October 1953. Het bijzon der reglement op het bestuur van het waterschap omvat 57 artikelen. VLISSINGEN, 17 Nov. Hedenmorgen liep het Nederl. Kustvaartuig „Duurs- wold" in dikke mist bij Zoutelande aan de grond (op weg van Antwerpen naar Vasteras). Sleepboot EBRO v. L. Smit en Co en bergingsvaartuig „DOLFIJN" van de van der Taks bergingsmaatschappij voeren ter assistentie uit. Het schip kwam echter om 7 uur op eigen kracht vlot. MIDDELBURG, 16 Nov. „Kort sluiting" was de naam, die aan de P.Z. E.M.-revue van dit jaar was gegeven. Een woord, dat niet alleen bij deze maatschappij paste, maar ook de revue zelf uitstekend typeerde. Het was on telbare malen kortsluiting (zonder on gelukken natuurlijk!), op het toneel en in de zaai. Wij hebben het groot ste respect voor het vakwerk van de P.Z.E.M.-mensen, die hier een ont spanningsavond boden, welke klonk als een Klok. De vonken sprongen er af! Zwakke punten kende het pro gramma niet. Het één mocht het pu bliek eens wat beter „liggen" dan het ander, maar het geheel was voortref felijk: kleinkunst in de beste z_n des woords. Namen behoeven we niet te noemen, omdat alie medewerkenden anoniem waren. Op zichzelf was dat al een be wijs van de teamgeest, die de leden der Personeelsvereniging „O. en O." bezielde en die zij nog veel meer de monstreerden in het volledig op elkaar ingesteld zijn, zodat de gehele avond geen enkel hiaat ontstond en er ook tussen de verschillende onderdelen geen tijd verloren ging. Het resultaat: een avond met vaart en pittig spel. Onmogelijk kunnen wij alle 24 pun ten gaan noemen. Er waren dolkomi sche schetsjes zoals „De babysit" met een onovertroffen „baby" van diep in de 30 jaar, „Ruggegraat" met een meesterlijke typering van de vrouw „met de broek aan", „Tudderen" met een zeer geestige weergave van een stationsinlichtingendienst en (om in dit genre niet meer te noemen) „D- day", het moderne gezin met een film- sterrencomplex. Er waren ook heel wat „kijk-stuk- ken". En dan moet direct een woord van de grootste lof worden gesproken voor de prachtige costuums (van de fa. J. Gerritzen uit Amsterdam). „An no 1828" was hier wei het hoogtepunt en ook de originele finale met de mo raal van een gemeend vredesstreven muntte uit door fleur en schoonheid van costuum. De proloog was raak: ty pische P.Z.E.M.-stjjl! Ook de dames hebben zich niet on betuigd gelaten. Wij denken alleen maar aan het fantastische „Oh Früh- ling", met sprookjesachtige vlinder creaties en een tot in de kleinste on derdelen rake belichting. Kosten noch moeite bleken gespaard te zijn. De schitterende décors, met een opvallende dieptewerking (van de fa. W. Beijne uit Amsterdam), riepen juist die sfeer op, welke elk onderdeel no dig had. De prestatie, welke b.v. bij de schets „De schat" werd geleverd, was zo, dat het publiek de adem inhield. Speciale aandacht verdiende „Karoo- boesjka", een groep Don Kozakken in vol ornaat, die de geheimzinnige sfeer van het Russische land in de zaal wist te toveren met haar zang, die enorm veel studie moet hebben gekost. „Suite oriëntale" was een kunststukje. Namens „O. en O." heeft de heer J. Huser de avond met een korte toe spraak geopend. Hij kon, behalve het erelid mevr. Slooves, enkele leden van de Raad van Bestuur en enige geno digden verwelkomen. Aan het eind van de avond heeft de heer L. Onder- dijk allen dank gebracht voor het ge- bodene. Glas ruimen en bomen zagen, En straks komen de landbouwers aan de beurt» HAAMSTEDE, November. Theo Esselink en G. Prinsen uit Barchem en K. Mulderij uit Putten, drie stoere Gelderse knapen, weten nu wat modder is. Met nog zes andere jongelui, leden van de Chr. Jonge Boeren en Tuindersbond, behoorden zij tot een opruimploeg, die in Haamstede en omgeving de getroffen tuinders en boeren een handje is komen helpen. Ze zijn Maandag al weer huiswaarts gekeerd en een andere ploeg heeft hun plaats ingenomen. Maar ze komen nog eens terug. Dat hebben ze beloofd Theo en Geert en Kees, laten we hen zo maar noemen, waren op het tuindersbedrijf van dje heer M. L. Jonker ijverig bezig met het ruimen van glas, dat uit de kassen door het water was weggeslagen. Zoiets is niet alleen een vuil, maar ook een gevaar lijk karweitje, want het glas ligt onder de blubber en je moet erg oppassen voor gemene scherven, als je het wilt opruimen. Maar de jongens deden het met opgewektheid. Met een riek pie terden zij het glas zoveel mogelijk van onder de modder en wierpen het in een kruiwagen. Wagens vol verdwe nen naar de puinhoop. Theo Esselink peuterde met zijn vingers wat glasscherven uit de raam posten van de verzakte kas en zei, dat het hem erg mee was gevallen. Ze hadden eerst gedacht op een land bouwbedrijf werk te zullen krijgen, maar dit was ook goed. „We zijn blij, dat we ook iets kunnen doen. De mensen hier hebben genoeg in de el lende gezeten". Esselink had voordien al in Heenvliet gewerkt en hij was vast en zeker van plan nog een keer terug te komen als het water nog meer gezakt is. Dan kan hij een landbouw bedrijf komen helpen „opredderen". Op het fruitteelt- en bloembollen- bedrijf van de heer L. M. Leeuwe trof fen we vier andere Geldersmannen aan. Het waren J. Visscher en H. Brons uit Nijkerk, C. Esveld uit Huinen bij Putten en H. Oltvoort uit Barchem. Jaarvergadering Openb, Leeszaal. Onder voorzitterschap van de heer B. Burger is Maandagavond de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de Openbare Leeszaal. De begroting, die een totaalbedrag aan wees van f 9850.(het hoogste bedrag in de geschiedenis van de leeszaal, vol gens de penningmeester), werd goedge keurd. Aan subsidies is een bedrag ge raamd van f 6200.Voor de aankoop van boeken werd f 1500.uitgetrokken. Ondanks de hoge bedragen vertoont de begroting een minimale speling. De pen ningmeester, de heer L. Anderson, werd bij acclamatie herkozen. Hetzelfde was het geval met de voorzitter, die echter meedeelde, de benoeming nog voor één jaar te zullen aannemen. Hij had reeds nu willen aftreden, doch daar het be stuur nog geen opvolger had gevonden, wilde hij nog een jaar blijven. De directrice gaf een overzicht van de stand van zaken. Er zijn 1012 leden, het geen betekent, dat 7 procent van de in woners van Goes, lid is. Er konden in 1953 104 nieuwe leden worden ingeschre ven. Het totale boekbezit bedraagt nu 4651. 383 exemplaren konden worden ge catalogiseerd, waaronder 231 nieuwe boe ken, die werden aangeschaft. Dit najaar, zo vertelde zij, is het aantal uitleningen beneden dat van andere jaren gebleven. Zij betreurde het dat de belangstelling naar romans naar verhouding veel gro ter is, dan voor andere boeken. Het aan tal bezoekers bedraagt gemiddeld 300 per maand. Voor het eerst werd overgegaan tot het uitloten van obligaties van de des tijds gesloten lening. Men besloot 2 stuks van f 25.en 4 van f 12.50 uit te loten, hetgeen tijdens de vergadering geschied de. Aan het slot werd nog door een der aanwezige leden gewezen op de noodzaak voortdurend propaganda te maken, een opmerking die door het bestuur ter harte werd genomen. Ingezonden Mededeling (adv.) Vlug, zacht en pijnloos werken MIJnhardt'i Laxeertabletten 65 ct. ARNEMUIDEN Aanbesteed. Ten gemeentehuize is aan, - de de -jen Zn te Arnemuiden voor f 4005. BORSSELE Verkiezing. Bij de Geref. Kerk zijn ge kozen tot ouderling de heer Jac. van Westen, in de plaats van de heer J. Fraanje en tot diaken de heer M. de Regt Mz. in de plaats van de heer P. Dieleman. CADZAND Komt er een C.H. kiesvereniging?. Tij dens een dezer dagen gehouden vergade ring van de statenkring Sluis der C.H.U. in het Herv. jeugdgebouw „Het Zwin", alhier, is gesproken over de oprichting van een plaatselijke kiesvereniging. Men zal hier nog nader over vergaderen. Het lid van G.S., de heer C. Philipse heeft het woord gevoerd over Christelijk-poli- tieke keuze. HEINKENSZAND Schietwedstrijden Soranus II. In de lo kaliteit van de Wed. J. Hoonderd te Hein kenszand vonden schietwedstrijden plaats op de liggende wip, georganiseerd door de handboogsociëteit „Soranus II" te Heinkenszand. Hieraan namen 11 socië teiten deel. De uitslag was: Hoofdvogel: P. J. Rijk, Soranus II, Heinkenszand; le zijvogel: F. van Loenhoud, de Batavieren, Goes; 2e zijvogel: H. Koens, Spes Nostra, Ovezande; le bovenkal: A. Capello, So ranus II, Heinkenszand; 2e bovenkal: P. van Steenbergen, Zeelandia, Ovezande; le onderkal: C. Rijk, Zeelandia, Ovezan de; 2e onderkal: W. Pantus, Zeelandia, Ovezande; le klep: A. de Jonge Sr, So ranus, Heinkenszand; 2e klep: H. Sorber, de Batavieren, Goes; 3e klep: A. de Jon ge Vette, Willem Teil, Ovezande; Meeste kleine vogels (6): K. van Steenbergen, Zeelandia, Ovezande. KAPELLE KAMIAC St Nicolaas show. De KAMI AC winkeliers zullen van 17 tot 21 Nov. a.s. het publiek tonen wat zij te bieden hebben. In hotel „De Zwaan" wordt dan een St Nicolaas show door hen gehouden. Ieder heelt vrije toegang en in de ver schillende stands is een keur van arti kelen te zien, welke door deze winke liers geleverd kunnen worden. Op deze manier willen zij een handje helpen bü het doen van een keuze voor een St Ni- colaasgeschenk. Wemeldingseweg en Jonge Boomgaards krijgen electrisch licht. Het moment waarop de bewoners van de Wemelding seweg en de Jonge Boomgaards het elec trisch licht in hun huizen zullen kunnen ontsteken nadert nu met rasse schreden. Velen hebben de leidingen al aan laten leggen en vandaag zijn de bewoners van deze buurtschap begonnen om gezamenlijk te graven voor de kabel die hun straks het zo begeerde licht moet brengen. Nog maar een korte tijd dus en Kapelle zal een verlichte buurtschap rijker zijn en vele gezinnen zullen een lang gekoester de wens in vervulling zien gaan. NIEUWVLIET Streek jeugddienst op Hedenesse. De N. H. Kerk van Nieuwvliet hield op Hede nesse een Jeugddienst met contactavond. Voorganger in deze dienst was Wika Westerval met als onderwerp „Wat heb ik nu eigenlijk aan mijn geloof". Na de pauze en de gezamenlijke broodmaaltijd volgde de contactavond waarin de Jonge Kerk van Nieuwvliet een klucht ten to nele bracht. Hierna werden door de Jon ge Kerk van Waterlandkerkje nog een drietal komische schetsjes opgevoerd. Op deze jeugddienst waren aanwezig de Chr. verenigingen uit Brugge o.l.v. ds van der Schoot en uit Knocke o.l.v. ds Schutte. Ds Schutte deelde nog mede dat de vereniging „De Watergeuzen" van Knoc ke op 2 Januari 1954 haar jaarfeest hoop te vieren en nodigde hierbij dan tevens alle Zeeuwse Jongeren uit om dit jaar feest te willen bijwonen. ST. ANNALAND Benoeming aangenomen. De heren Mars. van Beek Sr en Jacs Hage Jzn, Glas rapen, een lastig werkje, maar de C.J.B.T.B.-ers zijn niet bang voor vuile handen.., -J Ze waren bezig met het afzagen van bomen en het vervoer ervan. Want van het 714 ha grote bedrijf van de heer Leeuwe is 2(4 ha door het water verwoest, van de bloembollen nog maar niet te spreken. Net als de an dere jongens waren zij vol lof over de ontvangst. Niet alleen het onderdak is uitstekend, er is ook voor ontspanning gezorgd. De getroffen tuinders en boeren zijn dankbaar voor het door de plaatselijke C.J.B.T.B. met steun van de C.B.T.B.- secretaris, drs J. Knibbe, genomen ini tiatief. Want het waren de heren Leeu we en Hanssen, vice-voorzitter en voor zitter, die op zekere dag op de idee kwamen. En het plan werd uitgewerkt. Men ziet met welk resultaat. Dit werk wordt gefinancierd uit de „rampenpot", die de C.B.T.B. destijds gevormd heeft. De jongens krijgen reisgeld en bovendien wordt hieruit betaald een bedrag van f 1.50 per dag aan kosthuizen, waar de jongens niet te werk zijn gesteld. Wonen zij tijde lijk in bij degene, die zij helpen, dan betaalt deze de kost en inwoning. En zo ziet Haamstede en om geving iedere week een nieuwe groep komen. De Groningers zijn geweest en de Gelderlanders, en dan komen de Drenthen en de N.- en Zuid-Hollanders, kortom iedere provincie waar C.J.B.T.B.- ers zitten, doet mee. En als alles 'straks weer droog en groen mag worden, dan komen zij allemaal nog eêns een keer terug, maar dan met vacantie. Zo worden banden gesmeed, die ook voor later veel kunnen betekenen. Ingezonden Mededeling (adv.) OOK WANNEER U ZICH „LANDERIG" VOELT I hebben hun benoeming als diakenen btf de Geref. Gemeente aangenomen. ST. LAURENS A.R. kiesvereniging. Maandagavond vergaderde de A.R. kiesvereniging o.l.v. de heer P. Boon Sr. Besproken werd de groslijst voor de a.s. Statenverkiezing. Ais lijsttrekker werd genoemd de heer A. Schout van Vlissin gen en voorts op de Hjst de overige af tredende Statenleden. Tot afgevaardigden naar de buitenge wone Deputatenvergadering werden be noemd de heren J. Riemens en J. Roode. Secundus de heren J. Koole Mzn en S. Simonse. De voorzitter hield een causerie over het op de Partijconferentie in Den Haag behandelde onderwerp „Bezitsvorming", waarop een drukke bespreking volgde. In de rondvraag werden velschillende gemeentezaken besproken o.a. betreffen de de woningbouw en de straatverlich ting. De raadsleden en burgemeester Baas verzorgden de beantwoording en gaven, waar nodig, nadere toelichting. VROUWENPOLDER Nog goed afgelopen. Gistermorgen vroeg reed de Opperman J. G. uit Vrou wen polder met zijn motor in de Zoek weg in de sloot. Een nat pak en een be schadigde motor waren het gevolg. WEMELDINGE Uitvoering „Concordia". De uitvoering van de Mondaccordeonvereniging „Con cordia" o.l.v. de dirigent de heer P. B. van Sprang - het eerste concert in dit seizoen - was uitstekend. Na dit muzikale deel volgde de opvoering van een toneel stuk „De rauwe grond". De talrijke aan wezigen hebben genoten, hetgeen ook bleek uit de waarderende woorden- van de voorzitter de heer De Mul. Verkiezing Notabeien. Tot Notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de heren: G. Schouwenaar Mz, aftr., J. M. van der Hiele aftr. en C. de Schipper Cz. YERSEKE Benoeming. Benoemd tot employé II klasse aan het PTT kantoor te Yerseke, de heer W. J. Huisse te Yerseke. ZUIDDORPE Verplaatsing. De heer M, R. v. Voorber gen, grenscommies by I. en A., is per 16 November in gelijke functie overgeplaatst n; r Aardenburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2