ZWITSAL GEZIN OOSSE: krepeergeval, dat werd en. Vlissingens financiële positie is benauwend. Nieuwe wegen tussen Zierikzee en Schuddebeurs geprojecteerd. „Nw Schouwen-Duiveland" is teleurgesteld. Ruwe,geschaafde huicL. Nog steeds koppensnellers in Nieuw-Guinea Herverkaveling Waarde wori t voorbereid. Negen en zestig Oostenrijkse woningen bij Haamstede. Burgemeester Roëll en zijn wethouders m oeten nog vele problemen oplossen. Verruiming van belastinggebied geen oplossing, Niet-terugkeer van de „Zeeland" gevoelige, klap voor middenstand. Dinsdag 17 November 1953 Pagina 5 Ingrijpende veranderingen op Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE, 14 November. Tijdens de vergadering vaft het bestuur van de Stichting „Nieuw Schouwen en Duiveland" zijn uit voerig de verkeersproblemen, die zich op het eiland voordoen, be sproken. Ir C. Koning van de Provinciale Waterstaat heeft een toe lichting gegeven op de werkzaamheden, die aan de wegen worden verricht, in het bijzonder over het gedeelte ZierikzeeSchuddebeurs, en meegedeeld, dat het bebouwde gedeelte van de Blokweg zo spoe dig mogelijk hersteld zal worden. Een ingrijpende verandering zal zijn, dat het laatste gedeelte van de Blokweg en de Stenen Dijk voorlopig als verkeerswegen komen te vervallen. Men heeft het voornemen om vanaf de Bankjes op de Blokweg de trambaan te volgen en de Vijfminuteiiweg door te trekken. Verder zal men aansluiten op de Oude Schouwse Dijk. De nieuwe wegge deelten zullen provinciale wegen worden. Het onbebouwde gedeelte van de Blokweg en wat daar op volgt zal on geveer een half jaar onbruikbaar zijn. Bovendien is de Dienst Dijkherstel op het ogenblik bezig een gedeelte van de Stenen Dijk af te graven. De grond van deze dijk is nodig voor versteviging van de dijk bij Flaauwers. De vergadering toonde zich zeer teleur gesteld over deze mededelingen. Deze Sang van zaken komt hier op neer dat et verkeer naar Schouwen geleid zal moeten worden over de Sasdijk. Vooral in de winter levert dit traject vele moei lijkheden op. „Daar vallen doden", zo merkte men op. De heer A. M. Geluk drong aan op •en noodoplossing. Ir Koning deelde mee bereid te zij» in Middelburg hier over te praten. Er zal echter nog gewacht moet worden op de plannen van de Herverkavelingscommissie. In De- Oember zal een nadere beslissing vallen. Over midden-Schouwen kon ir Ko ning nog niets meedelen. Eerst zou de toestand bij Serooskerke bekeken moeten worden. Ineezonden Mededeling rAdv 1 ym rienéést I W DAN MAAR VERDWIJNEN. Sprekend over andere problemen werd in de vergadering gezegd, dat de R.X.M. haar concessies niet nakomt. Zondags worden n.L bij Zjjpe geen auto's overge zet. Als de Maatschappij niet voldoende personeel kan aantrekken, zo werd opge merkt, moet ze maar verdwijnen. Ook over het herstel van de woningen in Zierikzee was men niet geheel tevre den. Sinds 1 September was men bezig aan het herstel van de gemeentewonin gen. Dit werk is slechts nog voor een derde deel gereed. Getracht zal worden om via de Nederlandse Aannemers en Patroonsbond grote aannemers naar Zie rikzee te laten komen. Tot zijn genoegen kon de voorzitter, notaris Heering, meedelen dat de boom- plantactie tot nu toe een groot succes was geworden. Vooral van Amsterdam is veel steun ontvangen. Verder vroeg de voor zitter meer aandacht voor de buitenland se schoonmaakploegen. Met de herstel commissies in de buitengemeenten vlot het nog niet erg. HARTIG WOORDJE. Over de Zierikzeese havenplannen werd eveneens een hartig woordje ge sproken. De Planologische Commissie en de Reconstructiecommissie hebben zich met 6 tegen 4 stemmen uitgesproken voor een haven aan de Val van Zierikzee. Meegedeeld werd, dat de weg van de Val reeds is aanbesteed. Waarschijnlijk zal dit een B-weg worden. In Zierikzee voelt men echter niet veel voor deze plannen. Er bestaan reeds plannen om een actie op. touw te zetten. Lezing te Middelburg. Voor ds afdeling Middelburg der Koninklijke Vereniging „Oost en West" heeft de heer J. J. van der Laan, privaat-docent aan de Univer- giteit te Canberra (Australië) in de bovenzaal van de sociëteit „De Ver genoeging" een causerie over Nieuw- Guinea gehouden. Wegens ziekte van de voorzitter werd de avond geopend door de heer A. Snetlage, die tevens de spreker in leidde. De heer van der Laan behandelde allereerst flora, fauna, bevolking en geografische ligging van Nieuw-Gui nea, waaruit bleek dat dit grote eiland niet tot Zuid-Oost-Azië gerekend moet worden, maar tot Australië. Nieuw-Guinea vorm als het ware 'n schild, dat Australië dekt voor agres sie uit het Noorden. In de laatste we reldoorlog bombardeerden de Japan ners vanuit Nieuw-Guinea steden in het Noorden van Australië, o.a. Dar win. Nisuw-Guinea is een land van te- genste"lngen. Naast grote moerassen Vindt men er machtige bergketens; tropische hitte in de dalen, sneeuw op de bergtoppen. Deze eigenschappen maken het land grotendeels onbegaan baar. De bevaarbaarheid van de rivieren ls in het Australische gedeelte beter dan in het Nederlandse. Er zijn goede mogelijkheden voor de exploitatie van witte steenkool. Het land is rijk aan mineralen. Er wordt goud, aardolie en het be langrijkste uranium gevonden. Het land ls rijk aan copra. De bevolking, naar schatting 2 millioen leeft gedeeltelijk nog in bet stenen tijdperk. Koppensnellen komt nog vrij regelmatig voor, maar met de ontwikkeling van de bevolking is een begin gemaakt. Kat intellgentie- peil ligt vrij hoog. Ook a on de medische verzorging wordt de nodige aandacht besteed. Mo menteel bestaan er op Nieuw-Guinea 23 ziekenhuizen met ongeveer 40 medici. Door de SIMAVI wordt hier prachtig werk verricht. WAARDE, 16 Nov. Het herver- kavelingsblok van Waarde wordt, wat de Zuidelijke, Oostelijke en Noorde lijke grens betreft, bepaald door de zee- en binnendijken, welke de na tuurlijke grens vormen van de Polder Waarde met de Schelde en de polders Emmanuël, Oud-Valkenisse, Krabben- dijke, Monnikenpolder, Nieuwlande en de polder Kruiningen tot aan de Rijks weg bij Luchtenburg. De dijken be horen ook tot het blok. De Westelijke grens loopt niet over de Kadijk. Ook de percelen in de polder Kruiningen, welke geheel of gedeeltelijk door de nieuwe Kadijk zijn ingenomen, vallen binnen het blok. Hierdoor is de mo gelijkheid geopend degenen, die door de ligging van de nieuwe dijk gedu peerd zijn, t.z.t. grond terug te geven. Er is begonnen met de bodemkar- tering, aldus lezen wij in het Zeeuws Landbouwblad. Het zal nog wel even duren, voordat de gegevens zijn ver werkt en in kaart gebracht, maar de voorlopige indruk is, dat de bodem- kundige toestand gunstig mag worden genoemd. Ook vele laagHggende gron den schijnen beter van samenstelling te 'zijn dan uit de opbrengsten van de voorgaande jaren bleek. De hoge wa terstand in de winter blijkt verzuring van de ondergrond te hebben veroor zaakt, waardoor er een slechte struc tuur onder de bouwvoor aanwezig is. Het gevolg daarvan is een ondiepe be- worteling der gewassen en een slechte waterhuishouding. Dit alles zal door 'n goede ontwatering kunnen verbeteren. FANJE MET FRANJE. Met een kleur van ver legenheid dankte Pïeterde president en ging, met de zware krans om zijn schou ders en de enveloppe met bankbiljetten, weer op de versierde stoel zitten. Nu kwam Franje aan de beurt. De generaal was van te voren al een zeer belang rijk gezicht gaan zetten en stapte met grote passën op de president toe toen deze hem wenkte. „Wij hebben" sprak de minister „bij U veel goed te maken. is gepensionneerd generaal met een uitstekende staat van dienst doch de een of ander onverlaat heeft al Uw onderscheidingstekens en eer lijk verdiende decoraties afgenomen. Maarik stel U gerust. U krijgt ze met rente terug!" Hij drukte op een belletje en direct kwam er een bediende binnen met een kist vol speldjes, lintjes en médailles die de president geduldig op de brede borst van Franje begon te spelden. Alleen op zijn borst? Welnee! Tot halver wege zijn knieën werd Franje behangen en keerde toen stralend en rinkelend naar zijn plaats terug. Ook Karolus Werd niet vergeten. De president hurkte voor het trouwe dier op zijn knieën en omhing hem met de sjerp van het Corps Diploma tiek, afdeling vogels. Ook kreeg het beest de médaille voor moed en durf tijden* hachelijke situaties, een mooi verguld kruisje en een handtekening van de presi dent op een papiertje. Met het gevoel alsof de hele wereld aan hun knieën lag ging het drietal daarna, onder geweldige toejuichingen, naar een eveneens gezellig ver sierde zijkamer. Daar lagen alle avondbladen gereed waarin de roemruchte daden met veel ophef werden vermeld. „Zo" zei Franje „Nu ga ik een* op mijn gemak lezen hoe belangrijk ik wel ben!" Maar er zijn toch ook lichtpunten 1 HAAMSTEDE, November. Zes weken geleden werd baby Willem Oosse geboren in een Oostenrijkse woning vlak bij de vuurtoren van Haamstede. Baby Oosse zelf weet nog niet, dat hij de eerste inwoner was, die in deze woningen het levenslicht zag. Toen hij geboren moest worden, struikel de de dokter nog over de planken en balken op het terrein, want vader en moeder Oosse zaten nog maar één dag in hun nieuwe huisje, Baby OosseJong geluk.... nadat zij door het water verdreven waren uit hun bedrijf bij Schelp- hoek. Vader C. Oosse en zijn jonge vrouw vormden een „krepeergeval". En het is niet prettig zoiets te worden als je pas getrouwd bent en een prachtige nieuwe woning hebt gehad. Hun nieuwe huisje stond vlak bij Schelphoek. Stond, want er bevindt zich nu een gat van 15 meter diepte en de nieuwe ringdijk ligt er achter langs, zodat van terugkeren voorlopig nog wel niets zal komen. Toen het water kwam, konden zij zich het leven redden. Hun jonge geluk namen zij echter méé en óók de moed, die daar mee gepaard gaat. Vele familieleden verloren het leven. Maar ze bleven moedig, óók toen ze, met de baby op komst, in Haamstede in een klein hokje' moesten verblijven. Maar er kwam gelukkig uitkomst, na maan denlang wachten. Vlak bij de vuurtoren, de trouwe rood-wit gestreepte wachter, werden negen en zestig fraaie Oostenrijkse woningen gezet en van die 69 kregen zjj er één. Mevrouw Oosse liet mij haar woning zien. En ook baby Willem, een stevige knaap, die me met zijn donkere oogjes ernstig aankeek. „Kijk", zei zijn moeder met een ge lukkige glimlach, „Kijk, ik heb alweer een bloeiend plantje in mijn venster bank ook"Een bloeiende plant, een gezonde baby. Gewoon menselijk ge luk. Nog één wens en dat is er een voor haar man, die nu als chauffeur zijn broodje moet verdienen. „Hij zou zo graag in de Noordoostpolder begin nen Er zijn er nog méér. Burgemeester Jhr R. J. H. Q. Röell heeft dit gezinnetje kunnen helpen Met de vuurtoren op de achtergrond als trouwe wachter staan op een terrein aan de Torenweg 69 Oostenrijkse woningen. Deze maand zullen zij allen be trokken kunnen worden. Maar er zijn nog méér gezinnen en er zijn maar 69 Oostenrijkse woningen in Haamstede. Ze komen deze maand gereed. Ze zijn erg ruim en geriefelijk gebouwd, geheel gelijkvloers met een grote woonkamer, slaapkamers, keu ken (met aansluiting voor electrisch koken), douche-cel en vaste wastafels. Zeven en twintig zijn er weggegeven aan gere-evacueerde gezinnen uit om liggende gemeenten en aan de „kre- peergevallen" uit de eigen gemeente Van de overblijvende 42 blijven er 12 gereserveerd voor de gemeente Renes- se. Er zijn er dus nog dertig over, zo zal men snel uitrekenen. Dat klopt, maar er zijn meer dan dertig aanvra gen. In overleg met Wederopbouw te Mid delburg en met de gedeputeerde A, Schout wordt echter geval voor geval bekeken. Dat is geen gemakkelijk werk. Want er komen steeds meer inwoners terug naar mate het water verdwijnt, Steeds meer worden er in het arbeids proces opgenomen. LEVENSMIDDELEN. De twee grootste noden worden ge vormd door het gebrek aan levens- mddelen en woonruimte. Het meest teleurstellende van Nieuw-Guinea is wel dat we bibliotheken vol hebben met gegevens over dit eiland, maar nog steeds niet weten of de ontginning renderend is. Het wachten ls hier op de rapporten van de karteringscom- missie. De heer van der Laan besloot zijn causerie met te wijzen op de hoge kosten welke de landwinning in Ne derland met zich meebrengt spre ker wees op de Zuiderzeewerken terwijl elders duizenden hectaren op ontginning liggen te wachten. „Met ons hoge geboortecijfer zul len wij steeds mensen af kunnen staan naar andere gebieden. De Ne derlanders hebben in het buiten land een goede naam. Laten zij die niet verliezen". Na de pauze werd een tweetal films vertoond, „Vergeten Aarde" en „Na tive Earths", over bevolking en land schap van Nieuw-Guinea. Onder de vele belangstellenden be vonden zich de burgemeester van Middelburg, Mr. N. Bolkesteinen zijn echtgenote. VLISSINGEN, 16 Nov. Het vooronderzoek der begroting voor 1954 is wel grondig geweest. Een rapport van niet minder dan 42 gestencilde blad zijden ls erover verschenen. De moeilijke financiële positie der gemeente vormt daarin een zeer belangrijk onderdeel. De toestand is benauwend, daarover is de raad het eens met B. en W. Het laat zich aanzien, dat het tekort over latere jaren nog groter zal worden. Het wordt dan werkelijk abnormaal en het gevaar is zeker niet denkbeeldig, dat de verantwoorde lijkheid voor het financiële beleid dreigt te verslappen. De democratische bestuursvorm der gemeenten, welke staat of valt met de financiële zelf standigheid, wordt zodoende ondermijnd. Oplossing wordt niet verkregen door verruiming van het plaatselijke belastinggeld in deze zin, dat de hoofd sommen der grond- en personele belastingen aan de gemeente wordt toe gewezen. Dat is van een te geringe omvang op het geheel. Aan de andere kant ligt er voor een stad als Vlissingen ook een gevaar in het terugont vangen van een eigen belastinggebied, dat gebaseerd is op de draagkracht der ingezetenen. Gezien de grote arbeidersbevolking zou hier van een stap terug gesproken moeten worden. Men ziet: het is alles nogal somber, één hunner hier te krijgen. Overigens "1 nAtl «Tnnri /.-« /Jnv. aaI. 4a 211AA En een raadslid wees er dan ook te recht op, dat hij het gevoel krijgt, dat „het gat toch niet valt te stoppen", hetgeen tot gevolg kan hebben, dat men gemakkelijk nieuwe uitgaven toestaat. Daarop voortbordurend wordt ge zegd, dat B. en W. niet hun visie hébben gegeven over de versterking der democratie door het dichter bij elkaar brengen van gemeentebe stuur en bevolking, terwijl ook het standpunt over het voeren van een actieve cultuurpolitiek werd gemist. Is het bijv. niet mogelijk een deel van de opbrengst der vermakelijk heidsbelasting te bestemmen voor cul turele doeleinden in de vorm van het verstrekken van subsidies aan vereni gingen met een cultureel doel? En is het ook niet nodig de jeugdverenigin gen, die op cultureel gebied werken, te subsidiëren? Kijk eens, zo zeggen B. en W. onge veer, U kunt in de raad bij de behan deling der begroting allerlei onderwer pen aan de orde stellen. Wij geven de cijfers en de toelichting op de begro ting. En wat verder die democratie- versteviging betreft: drie sprekers zijn ugd om voor de jonge kiezers op ie treden, maar het lukte ons niet willen wjj graag bekijken oip welke manier meer belangstelling kan wor den gewekt voor hetgeen de gemeente doet. CULTUURPOLITIEK. En dan de actieve cultuurpolitiek, 't Komt hierop neer, dat B. en W. wel willen, maar niet kunnen, ook al van wege de schrikbarende begrotingste korten. Dit is ook oorzaak, dat van be stemming van een deel der ópbrengst van de vermakelijkheidsbelasting voor cultuur niet veel kan komen, al moet erbij worden verteld dat culturele ver enigingen bij uitvoeringen voor haar leden geen belasting behoeven te be talen. Uitbreiding van deze vrijstel lingsmogelijkheid wordt onjuist ge acht: de stimulans tot toetreding als lid van zo'n vereniging vervalt, afge zien nog van het feit, dat de gemeen te heel wat minder zou beuren. Wanneer het rapport over de massa- jeugd in de raad komt is nóg rtiet be kend. Er zijn al voorlopige besprekin gen gevoerd, vooral over de nodige lo kaliteiten. Maar B. en W. zijn daarbij op grote financiële moeilijkheden ge stuit. GRENSWIJZIGING. Punt twee van het rapport ga£t over de grenswijziging. Daarmede is voort gang gemaakt en binnen afzienbare tjjd mag de raad in een samenkomst met Ged. Staten zijn standpunt uiteen- zetten VEILIG VOOR DE WINTER Een belangrijke vraag was, of de Vlissingers met een gerust hart de winter kunnen afwachten en of de ge meente nog van plan is noodvoorzie ningen te treffen. Het antwoord was, dat Rijkswaterstaat en gemeente sa menwerken en dat de uit te voeren werken uit waterstaatkundig oogpunt één geheel vormen. De verhoging van de Marinedam vindt goede voortgang. De bestaande sluisdeuren zijn hersteld, maar de Rijkswaterstaat acht het niet mogelijk nog vóór de winter de nieuwe ver hoogde deuren aan te brengen. Met oog daarop is een hoeveelheid zand zakken in voorraad genomen om zo nodig maatregelen rond de Vissersha ven te kunnen treffen. De vers aange brachte werken maken een grote waakzaamheid nodig, waarvoor B. en W. de nodige organisatie in het leven zullen roepen. HET ONDERWIJS Het onderwijs bleek de bijzondere belangstelling van de raad te hebben. Bh enkele leden was de vraag gerezen, of op de exploitatie der te stichten technische school niet bezuinigd zou kunnen worden door samenwerking met „De Schelde" en met de „De Ruy- terschool", die in het bezit zijn van zeer goede machineparken. Ook leefde een wens tot stichting van een open bare kleuterschool in plan Bonedijke. Over dat laatste is al een bespreking gevoerd met enkele organisaties en is een verzoek tot bouw in de naaste toe komst ontvangen, op het terrein naast de Bonedijkeschool. DE MIJ „ZEELAND". Dat er in de raad algemene teleur stelling bestond over de beslissing van de minister van Verkeer de „Zeeland" niet naar Vlissingen te doen terugke ren, lag voor de hand. Een teleurstel ling, die door B. en W. wérd gedeeld. De nadruk werd erop gelegd, dat vroeger 384 gezinnen van deze maat schappij hier woonden en dat de mid denstand zich een belangrijke bron van inkomsten ziet ontgaan. Zou het niet mogelijk zijn, dat andere scheep vaartiijnen zich in Vlissingen vesti gen? Dat laatste gaat niet gemakkelijk, tengevolge van de concurrentie van andere havens hebben lijnen, die voor heen Vlissingen in de route opnamen, al vlug de Scheldestad de rug toege keerd om het zo te zeggen. Verder vinden B. en W. het alleszins redelijk, dat de stad, die doorde oorlog al zo zwaar werd getroffen, voor het ver lies van de „Zeeland" schadeloos ge steld zal worden. T.z.t. willen zij de raad over de stappen, die zij hebben ondernomen, vertrouwelijk inlichten. MARINE NAM HET TERREIN NIET. Met het terrein aan de Prins Hen drikweg bleek het niet zo goed te zit ten. Eerst wilde de PZEM hier de nieuwe centrale neerzetten, maar om dat er een vrij grote zekerheid be stond, dat de Marine het nodig zou hebben, werd aan de PZEM een ander terrein verkocht. Op de begroting van de Marine werd een bedrag uitgetrok ken, maar later werd medegedeeld, dat men van het terrein toch geen gebruik zou maken. B. en W. hebben dat onder de aandacht van de minister gebracht, maar de gedachtenwisseling is nog niet geëindigd. ALLERLEI NIEUWTJES. Verwacht mag worden dat binnen kort het ETI-rapport over de vestiging van industrie in Vlissingen zal worden uitgebracht. Andere „nieuwtjes" uit het rapport zijn: de gas-straatverlich- ting voor een belangrijk deel der stad blijft gehandhaafd; het ligt niet in het voornemen de Walstraat tot voor- rangsweg te verklaren; binnenkort zullen de zakenlieden in de St. Jaeobs- straat verzoeken elke middag de straat voor het rij verkeer te sluiten; de aan melding van de B.B. was onbevredi gend, maar nu gaat het lopen met de aanmeldingen (de B.B. kost f 58.660,-, grotendeels te betalen door het Rijk); binnenkort wordt het pad van de wa tertoren over de Spuikom naar de Boulevard verbeterd. Plannen tot doortrekking van de Koudekerkseweg met rijwielpad zijn bij de Prov. Waterstaat in behandeling. B. en W. zien de noodzaak van een stichting van een gymnasium nog niet in en omtrent het verbinden van een gymnasiale afdeling aan de H.B.S. zul len zij overleg plegen met de minister. Ben heel dorp. Het complex Oostenrijkse woningen is een heel dorp geworden daar op de vlakte bij de vuurtoren. Nu is het er nog kaal en dor en stuift het zand huizenhoog als het hard waait, maar straks zullen er bomen komen en groen. Dan staat iedere woning in een eigen tuintje, en zal het er heerlijk wonen zijn. Dat deze -bouw zo voor spoedig is gegaan men begor. er mee in Juli ligt vooral ook aan het feit, dat de gemeente Haamstede reeds een plan in de maak had voor de bouw van zomerwoningen. Van dit soort wo ningen staan er ook nog 21 in Burgh en 50 in Renesse. Bovendien heeft de gemeente Haam stede nog veertien Noorse woningen gekregen, die op een stuk grond rechts van de weg naar het vliegveld worden gebouwd. Beneden hebben deze wonin gen een woonkamer, keuken, slaapka mer en douche-cel en boven vier slaap kamers. Van deze woningen kreeg Re nesse er eveneens veertien en Burgh twaalf. Nog meer problemen. Burgemeester Röell en zijn wethou ders hebben echter nog meer proble men op te lossen dan de huisvesting alleen. Daar is om een voorbeeld te noemen het gebrek aan vakmensen. Want Haamstede heeft, al lijkt het dan niet zo, aan de Oostkant een lelijke klap gekregen. De wederopbouw moet ter hand genomen worden nu het wa ter verdwijnt. Het mag niet stagneren. Maar waar haalt men voldoende vak lieden vandaan? En naast deze materiële opbouw is er nog een ander opbouwwerk. Dat is het werk voor de jeugd. „We willen zo graag iets meer doen voor de jeugd" zegt burgemeester Röell. „We hebben geen jeugdgebouw en geen gymna stieklokaal". „En geen woning voor 'n onderwijzer", zegt zijn wethouder, de heer M. den Boer. En onderwijzers, wéér een nieuw vraagstuk, solliciteren alleen maar, als er een woning in het vooruitzicht is. Het klinkt hard, maar het is de waarheid. Lichtpunten. Maar er zijn toch ook nog lichtpun ten in Haamstede. Eén ervan is het vliegveld. Dat heeft nu een nieuwe landingsbaan gekregen van 800 meter lengte en het verwoeste gebouwtje is wat opgeknapt. Die landingsbaan wordt hoofdzakelijk gebruikt door de Dienst Dijkherstel. Doch het ligt in de bedoeling een tweede landingsbaan aan te leggen. De Rijksluchtvaart dienst schijnt n.l. wat meer belang stelling voor Haamstede te hebben ge kregen. Doch het prettigste nieuws is, dat de Stichting Rusthuizen Westelijk Schou wen binnenkort hoopt aan te besteden de bouu) van een rusthuis voor ouden van dagen. Het gebouw met een capaciteit van tachtig bedden komt te staan op een prachtig terrein aan de Kloosterweg vlak bij het dorp. Het wordt zes en tachtig meter lang. Burgemeester Röell is er trots op. Haamstede heeft immers veel te bie den. Een mooie omgeving en boven dien zijn er in deze gemeente vier kerken, zodat ook de geestelijke ver zorging gewaarborgd is. Er is belang stelling genoeg. Ik sprak tenminste 's ochtends een oude heer uit Nieuwer- kerk. Hij verblijft thans in Goes, maar trekt vaak nog naar zijn eiland. Hij zei: „Ik hoop één ding. En dat is, dat ik met mijn vrouw mijn laatste dagen door zal kunnen brengen in de omge ving van Haamstede". Welnu, voor hém wordt het tehuis gebouwd!

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5