TEGEN DOODSTRAF GEEIST MOSSADEQ MILITAIREN SCHOTEN OP DEMONSTRANTEN Oude Tonge herdacht de 299 omgekomen bewoners De positie van de 125.000 Indische Nederlanders Veerboot met koplading tussen Zijpe en Anna-Jacobapolder PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Betogingen te Teheran 50 jaar C*1NLV» te Vlissingen Monopolieheffingen voor gerst en haver noodzakelijk 1 k SNIPPER NIEUWS1 l i l Indrukwekkende samenkomst in de Ned. Hervormde Kerk Tweede Kamer staat voor een moeilijke beslissing Veertien landen bereid tot onderhandelen Truman negeert dagvaarding Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. BS, Tel. z43C, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie <6009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26 28 Fxpl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2632 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 eent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE VRIJDAG 18 NOV. 1953 Directeur: JACQ DE SMIT Modewerkers: Ds W. O. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tfaolen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zaterdag: Zon op 7.57 u., onder 16.51 u. Maan op 13.50 u., onder u. Hoogwater Zaterdag 14 Nov.: Vlissingen: 6.44 u. 1.39 m., 19.31 u. 1.54 m. Terneuzen: 7.12 u. 1.60 m., 19.55 u. 1.74 m. Wemeldinge: 8.15 u. 1.28 m., 20.52 u. 1.51 m. Zierikzee: 7.53 u. 1.10 m., 20.36 u. 1.33 m. TEHERAN, 12 November. Tegen de voormalige Perzische premier, dr Mohammed Mossadeq, is vandaag in het proces, dat te Teheran tegen hem wordt gevoerd, de doodstraf geëist. Op hetzelfde ogenblik werden op het voornaamste plein van Tehe ran betogingen gehouden door communisten en aanhangers van Mos sadeq. Militairen voerden verscheidene charges uit en moesten van de vuurwapens gebruik maken tegen de demonstranten, die trachtten 'n algemene staking uit te roepen. „Lang leve Mossadeq", riepen de betogers. De militairen wisten de toestand meester te blijven na ge schoten te hebben en verscheidene betogers te hebben gearresteerd. de rede met de opmerking: „U haalt dingen aan, die niets met de zaak te maken hebben". Mossadeks antwoord was: „Ik zal niet meer voor het hof verschijnen, en indien TJ mij, met de handboeien aan, zou willen voorgeleiden, zal ik geen woord spreken". OPENBARE AANKLAGER. Toen de openbare aanklager, bri gade-generaal Azemodeh, zijn rede begon, vouwde Mossadeq demonstra tief zijn handen over elkaar, legde er zijn hoofd op en deed net of hij sliep. „Mossadeq beschikte in Augustus j.l. over alle macht", zo zei de open bare aanklager, „en misbruikte deze. Hij was vast besloten zijn oogmerken te verwezenlijken, hetzij fis opvolger van de Sjah, hetzij als de eerste Per zische president. Ik ben van mening, dat het Hof bevoegd is de zaak tegen Mossadeq te behandelen en ik ben van mening dat de beklaagde ter dood moet wor den veroordeeld". Hierna sprong Mossadeq op en eis te het woord. „Ik zal niet in hoger beroep gaan en gratie zal ik niet aanvaarden. Ik ben een Pers die zijn hele leven tegen het kolonialisme heeft gestreden. Gij vaderlandslievende officieren luister naar mij. Dit Hof is speciaal gevormd om mij te veroordelen. Het leger moet niet tegen zijn wil het land verraden. De laatste woorden, die ik aan het eind van mijn leven uit, zijn: Ik heb er nimmer naar gestreefd Sjah of Pre sident van Perzië te worden." Woensdag zei Mossadek, dat het mi litaire hof onwettig is. Hijzelf was in dertijd door de Madjlls gemachtigd om de rechtsbediening in Perzië te ver beteren. Een van zijn eerste maatrege^ eweest afschaffing van het gew hof. len was militaire Glimlachend voegde hij hieraan toe: „Ik heb meer dan 200 juridische de creten uitgevaardigd. Als U dit ene VLISSINGEN, 12 Nov. Ter ge legenheid van het 50-jarig jubileum van de Chr. Vakbeweging is van avond in de Geref. Kerk te Vlissingen een herdenkingsdienst gehouden. De herdenkingsrede werd uitgesproken door ds W. Brinkman, Herv. predikant te Asperen, en de feestrede door de voorzitter van het C.N.V., de heer M. Ruppert. Allereerst sprak de heer J. Marijs, voorzitter van de Chr. Besturenbond, die het overzicht gaf van de 50 jaar, die voorbij gingen. Hij herdacht de pioniers van 50 jaar geleden en wek te de jongeren op, bezield te worden met de ijver waarmee de ouderen hebben gewerkt. Ds Brinkman sprak naar aanleiding van Ps. 48 10 en merkte op, dat de houding van de kerken tegenover de sociale toestanden rond de eeuwwis seling nog wel wat te wensen over liet. Het uitgangspunt van het socia lisme in de strijd om betere toestan den is verkeerd geweest. Het wenste alleen maar verwisseling van het bezit. 10 Augustus kwam de oprichting van de Chr. Besturenbond. Dit was het begin van 50 jaar geestelijke wor steling. Veel is in deze tijd gedaan. Ds Brinkman besloot met: „Gods naam zy geprezen, dat Hij al deze jaren grote mannen heeft gegeven". DE HEER RUPPERT. Het antwoord van de arbeiders 50 jaar geleden op het liberalisme is ge weest, aldus zeide de heer Ruppert in zijn toespraak: Wij arbeiders, zijn niet maar arbeiders, maar wy zijn naar Gods beeld geschapen. Vandaag aan de dag moeten wij strijden tegen het s cialisme. Wij leven in een tijd van reactie. Laat niemand denken, dat de geeste lijke achtergrond van het natlonaal- socialisme en fascisme is verdwenen. Het gevaar dreigt dat over de arbei ders beslist wordt zonder dat zij erin worden gekend. Juist nu is de vak beweging nodig, die zich met al haar gebreken laat regeren door Gods Woord. Het is een schande, dat wij slechts 185.000 leden hebben. Als U en ik een dag doen wat wy moeten doen, dan is ons ledental in één dag verdobbeld. Aan deze avond werkten mede het Gereformeerd Evangelisatiekoor on er leiding van de heer Fey. Toen de openbare aanklager aan het woord kwam deed Mossadeq net of hij sliep. wilt veronachtzamen moet U alle an dere ook negeren". Mossadek vervolgde: „Engeland en de „Anglo-Iranian" zijn degenen, die Perzië in moeilijkheden hebben ge bracht. Ik word van vele misdrijven beschul digd, doch ik beging er maar een: ik weigerde de wensen van vreemdelin gen zonder meer in te willigen. Ik maakte, dat zij hun handen van onze nationale hulpbronnen moesten terug trekken". Hierop viel generaal Moghbeli, voor zitter van het hof, de oud-premier in Koningin bezocht Waterloop kundig laboratorium 's-GRAVENHAGE, 12 November. Hedenochtend heeft de Koningin een bezoek gebracht aan het water loopkundig laboratorium te Delft, waar H. M. werd rondgeleid door dé hoogleraar ir J. Th. Thijsse en ir P. P. Jansen. In gezelschap van de directeur van het kabinet van de Koningin, mej mr M. A. Teilegen, betrad Hare Ma jesteit tegen half elf het laborato rium, waar zij werd ontvangen door de directeur, prof. ir J. T. Thijsse. Nadat zij vorige week persoonlijk het dichten van het laatste gat bij Ouwerkerk had bijgewoond, ging nu uiteraard haar belangstelling uit naar de voorbereidingen voor dit werk, welke met behulp van een maquette van het stroomgebied in het labora torium waren getroffen. Prof. Thijsse en ir Jansen dienden de Koningin van voorlichting. Om half twaalf vertrok de Koningin weer. Jhr mr P. D. E. Texeira de Mattos, Nederlands ambassadeur in de Sowjet- Unie, is vanmorgen per vliegtuig van Moskou naar Nederland vertrokken. Hij jzal hier enige dagen verblijven om be sprekingen te voeren en privé-zaken af te doen. Minister Algera bezocht Ouwerkerk DEN HAAG, 12 Nov. De minis ter van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, heeft vandaag een werk bezoek gebracht aan Ouwerkerk. Daarna werd een bezoek gebracht aan 's-Lands Kamer te Zierikzee, waar de dienst dijksherstel Schouwen en Duiveland is gevestigd. De minister bezocht alle afdelingen en onderhield zich met de afdelingschefs, die hij al len nog eens persoonlijk complimen teerde met het behaalde succes. Van middag werd nog een kort bezoek ge bracht aan Schelphoek, en later nam de minister de werkzaamheden aan de Schouwensedijk nog in ogenschouw. Op elk van de genoemde objecten onderhield de minister zich met de leiding van het werk. Minister Algera toonde zich tevre den over de bereikte resultaten en sprak zijn vertrouwen uit, dat de nog in volle gang zijnde werkzaamheden zich verder gunstig zullen ontwik kelen. Begroting Landbouw- egalisatiefonds. 's GRAVENHAGE, 12 Nov. Uit het verslag van de commissie van rappor teurs uit de Tweede Kamer inzake de begroting van het landbouw-egalisatie- fonds bljjkt, dat vele leden er niet van overtuigd waren, dat het noodzakelijk was de monopolieheffingen in werking te doen treden op het tijdstip, waarop dit is geschied. Ze betwijfelen in het bij zonder de noodzaak van monopoliehef fingen voor gerst en haver, daar de pro ducenten van deze granen gedurended enkele jaren hiervoor een prijs hebben ontvangen, welke aanzienlijk boven de kostprijs lag. Onze landbouwpolitiek dient gericht te blijven op het zoveel mogelijk sti muleren van de teelt van de verede lingsproducten. Deze leden vreesden echter het tegendeel van de geno men maatregel. Vele andere landen waren een an dere mening toegedaan. Zij wezen op de prijsgarantie, die de overheid al vele jaren in uitzicht heeft gesteld, en op de overeenstemming, die op dit punt is verkregen in de Stich ting van de Landbouw tussen verte- ducenten van deze granen gedurende de Akkerbouw. Een Thunderjetstraaljager van de vliebasis Eindhoven is vanmorgen van een oefenvlucht niet teruggekeerd. Men vermoedt dat het vliegtuig in het IJsselmeer is gestort. Een Mitchell en een reddingboot uit Harderwijk hebben tot nu toe tevergeefs naar het vliegtuig gezocht. Drie Amerikaanse militairen zijn om het leven gekomen en twee ernstig gewond, toen hun vliegtuig bij landing te Napels tegen een huis vloog. Het huis brandde uit en twee meisjes werden gedood. Het eerste laboratorium voor een on derzoek naar vliegende schotels wordt in Canada gebouwd. Dertig mensen zijn omgekomen bij een vliegtuig ongeluk in de buurt van Cordoba in Argentinië. Een passagiersvliegtuig kwam in botsing met een militair toestel. MONUMENT ONTHULD OUDE TONGE, 12 November. In Oude Tonge, op het eiland Goeree-Over- flakkee, is vanmiddag een eenvoudige herdenkingsplechtigheid gehouden van de slachtoffers van de stormvloedramp op 1 Februari j.l. In Oude Tonge treurt men over het verlies van 299 inwoners, die thans, op drie na, geborgen zyn en begraven liggen in het massagraf in de kruin van de Spuidijk, tezamen met nog veertien doden van andere plaatsen op het eiland. Tegen twee uur vanmiddag waren zo goed als alle inwoners van het dorp verenigd in het kerkgebouw der Hervormde Kerk, waar het herstelwerk even rustte voor deze plechtigheid. Tot de aanwezigen behoorden onder meer de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr L. A. Kesper. Pastoor P. de Groot richtte zich als eerste spreker tot de aanwezigen en bepaalde zich bij het leed van de achtergeblevenen. Hij wees op de troost, die de treurenden hebben in Gods Woord. Dominee Wolthers herinnerde aan de eerste dagen na de ramp en zei, dat van dit gebeuren een roepstem uitgaat tot hen, die gespaard bleven. Dit dit verstaan, zullen niet zonder hoop zijn. OMGANG. Na deze bijeenkomst ging men in een stille omgang door het dorp naar het massagraf. Hier heeft de Commissaris der Koningin het monu ment onthuld, dat door het Haarlems adoptiecomité is aangeboden. Het stelt voor een vluchtende moe der met kind, kijkend naar het aan stormende water, dat haar bedreigt. Mr Kesper herinnerde er aan, dat de watersnood diep en eensgezind medeleven heeft gebracht. Oude Tonge is een der zwaarst getroffen gemeenten van deze streek, niet al leen in materiële zin, doch ook wat het verlies aan mensenlevens betreft. Hierop onthulde mr Kesper het mo- nmnent. Hij legde namens het provin ciaal bestuur een krans aan de voet daarvan. De kapel van de Haarlemse politie speelde ondertussen koraal- muziek. Burgemeester van Dijk van Oude Tonge heeft daarna woorden van dank gesproken voor het medeleven, dat men in de tijd na de ramp heeft ondervonden. TWEE MOTIES OP DE REGERINGSTAFEL (Van onze parlementaire redacteur.) DEN HAAG, 12 November. De motie Lemaire (K.N.P.) over de positie van de Indische Nederlanders in Indonesië is niet in stemming gekomen. Dinsdag a.s. wordt over dit moeilyke probleem op voorstel van dr Schou ten (A.R.) een debat gevoerd. Dit werd noodzakelijk omdat minister van Thiel had verklaard de motie naast zich te zullen neerleggen, als zij werd aangenomen en ook omdat de heer de Graaf (K.V.P.) met een andere motie kwam, die nog eens rustig bestudeerd moet worden. Prof. Lemaire nodigt de regering uit zodanige maatregelen te treffen, dat a. RU het verstrekken in Indonesië van voorschotten voor overtocht naar Nederland (op grond van sociale noodzaak) met het oordeel der betrok kenen ten aanzien van het vertrek uit Indonesië als doorslaggevende factor wordt rekening gehouden. b. Bij het verstrekken in Indonesië van schoolgeldsubsidies de vrije keu ze der betrokken ouders van het meest passende onderwijs voor hun kin deren volkomen wordt geëerbiedigd. Deze twee verlangens zyn gebaseerd op de overweging, dat de activiteiten van de regering voor deze personen gericht moeten zijn op het beginsel, dat tenslotte de betrokkenen zelf heb ben te bepalen wat hun eigen belang vordert. lijk werk voor Nederlanders in Indo nesië en er van uitgaand dat deze in zeer moeilijke omstandigheden verke ren, dringt deze K.V.P. afgevaardigde er bij de regering op aan: 1. Deze organisatie met spoed tot stand te brengen en haar niet over wegend ambtelijk te maken. 2. Bij de vorm van deze organisa tie te voorzien in organen, wier taak en werkwijze voldoende zekerheid MET KLEM ONTRADEN, Het gaat hier over 125.000 Neder landers en daarom is het begrijpelijk, dat de Kamer a.s. Dinsdag nog wel het een en ander hierover wil zeggen. De minister moest toegeven, dat de motie op zichzelf aantrekkelijke kan ten heeft. Het gaat echter niet om de vraag of deze Nederlanders zich bin nen de grenzen van hun eigen vader land mogen vestigen, maar over de vraag of de regering voorschotten voor de overtocht moet betalen. De motie achtte hij in strijd met het uitgangs punt der regering. Dit standpunt wordt daardoor illusoir gemaakt. Dat uitgangspunt is: de ontwikkeling van de toestand op de voet te volgen om zonodig in te grijpen. Niemand wil een massale overtocht naar Neder land, zo vervolgde de bewindsman. De groep van Indische Nederlanders, waarvan er velen Nederland nog niet gezien hebben, missen de kennis van zaken om de belangrijke beslissing over de overtocht naar ons land te nemen. Daar is rijp beraad voor nodig, terwijl zij bovendien niet weten of zij in Nederland zullen aarden. De motie is doorspekt met gevoelsele menten, aldus de bewindsman. De regering heeft de plicht de betrokke nen tegen zichzelf te beschermen. Het is voorgekomen dat men een werkkring in Indonesië heeft opge geven, maar dat men hier niet aan de slag komt, omdat men er niet kan aarden. Op al deze gronden moet de regering de motie met klem ontraden, zo zeide minister van Thiel. Zou de Kamer de motie-Lemaire toch aanvaarden, dan kan de regering de verantwoordeiykheid niet dragen er gevolg aan te geven en zij zal de motie dan ook naast zich neer moe ten leggen. MOTIE-DE GRAAF (K.V.P.) „Ik meen dat de Indische Neder landers niet in staat zijn te beoor delen wat hun belang is", zo zeide de heer de Graaf (K.V.P.), die tevens mededeelde dat zijn fractie in over grote meerderheid tegen het voorstel- Lemaire zal stemmen. Deze motie noemde hij destructief. Reeds door haar indiening heeft zij een verkeer de uitwerking. De heer de Graaf stel de er een andere motie tegenover. Ge zien de mededelingen van de regering, dat zij zich nog beraadt over de or ganisatievorm van het maatschappe- zullen bieden, dat bij aanvrage om financiële hulp voor overtocht naar Nederland de beoordeling van d, vraag of het belang van enige persoon (eventueel met zijn gezin) al dan niet het meest gebaat is met een voort gezet verblijf in Indonesië op gewe tensvolle en deskundige wijze plaats vindt. 3. Bij de minste twijfel bij de be treffende organen aangaande de meest verantwoorde keuze omtrent de aard van het door enig kind te volgen onderwijs het oordeel der ouders doorslaggevend te doen zijn. Deze motie is behalve door enige K.V.P.-ers mede ondertekend door de heren Burger en Stuf kens (Arb.) en Beernink (C.H.). De motie-Lemaire heeft steun gevonden bij de heren Gerbrandy, Fokkema en Verkerk (al len A.R.), Ritmeester (V.V.D.) en v. d. Wetering (C.H.). Door deze twee moties komt de Kamer voor een moeilijke beslissing te staan. Enerzijds het rechtsgevoel, dat zegt, dat men geen instantie moet laten uitmaken of een Nederlander naar zijn vaderland (maar meestal niet zgn geboorteland) mag terug keren. Anderzijds het feit, dat velen hier waarschijnlijk slecht zullen aar den, hetgeen door het verbUjf van de Ambonnezen hier ten lande wel is gebleken. De dag van vandaag is een zeer zware dag voor Oude Tonge. Met deze begraafplaats en dit monument zal Oude Tonge zijn doden op gepas te wijze kunnen herdenken. Hierna legde burgemeester Cremers van Haarlem een krans aan de voet van het monument en vervolgens werden kransen gelegd o.a. van het hulpverlening, verscheidene jongeren groepen en het gemeentebestuur van Oude Tonge. Mevrouw de Casembroot knipte het lint door President Elpidio Quirino heeft gis teren verklaard, dat de candidaat voor de nationalistische party, Ramon Mag- saysay, de presidentsverkiezingen op de Phüippjjnen heeft gewonnen. BRUINISSE, 12 Nov. - Van daag, op de dag van het 75-jarig bestaan van de R.T.M., is als onderd- ;1 van het feestprogramma de nieuwe veerboot met koplading, het stoomschip „Krammer", op het veer Zijpe—Anna Jacobapolder of ficieel in gebruik gesteld. Dit gebeurde in tegenwoordigheid van een zeer talrijk gezelschap, dat te Zype arriveerde met het s.s. Mi niester Lely. Wy zagen er o.m. de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot en de leden van Ged. Staten, de heren C. Philipse en C. Hamelink, de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in Zeeland, ir v. d. Burg en zijn voor ganger ir Th. Heyblom. Verder de hoofdigenieur-directeur der Prov. Wa terstaat, de heer H. D. J. Swaters. Als vertegenwoordiger van de mi nister van Verkeer en Waterstaat was aanwezig de directeur-generaal van het verkeer, de heer H. van Galen Last. Verder de voorzitter van de Ned. Ver, van Transportondernemin gen, ir J. G. J. C. Nieuwenhuis en de Rijksinspecteur van het Verkeer in Zeeland, mr J. L. Nieuwenhuis en tal van andere autoriteiten. Nadat de president-commissaris van de R.T.M., de heer W. Vrolijk, de aanwezigen had verwelkomd, werd door mevr. de Casembroot een lint doorgeknipt dat toegang gaf tot de aanlegplaats en daarmee tevens tot de nieuwe veerboot. Aan boord van het schip vervolgde de heer Vrolijk zyn welkomstspeech, waarin hij zei de, dat de directie van de R.T.M. goed deed deze nieuwe veerboot met kop lading als verbindingsschakel tussen het zo zwaar getroffen eiland Schou- wen-Duiveland en het vasteland in dienst te stellen. Aan mevrouw de Casembroot werd als herinnering een zilveren presenteerblaadje aangebo den. Op geestige wyze heeft daarop de Commissaris der Koningin, de heer Vrolijk geantwoord. Hij memoreerde de jarenlange strijd die voor deze veerboot met koplading is gevoerd. „Iedereen is verheugd dat thans ein delijk deze boot in gebruik kan wor den genomen, al is het te betreuren dat de ramp de directe aanleiding moest zijn." Iedereen is nu benieuwd wat er verder gaat gebeuren. Wat staat Schouwen-Duiveland te wach ten op vervoersgebied? De reconstructiecommissie heeft haar werk bijna beëindigd. We komen nu in een overbruggingsperiode van de oude naar de nieuwe toestand en het is welhaast zeker dat gedurende deze overbruggingsperiode, waarin de plannen van de reconstructiecommis sie worden bestudeerd en uitgevoerd, de tram op het eiland terugkeert. Wellicht zal dit weerstand opwekken, aldus de Commissaris, maar hij wilde de gelegenheid aangrijpen om holde te brengen aan directie en personeel van de R.T.M. om wat in de ramp dagen en daarna is gepresteerd. De tram heeft na de eerste Februari uit stekend geholpen en er is veel on- rcilelijke critiek. Nodig is vertrouwen, begrip van elkanders moeilykheden. Hierna spraken nog mr L. J. de Jonge, burgemeester van St. Philips- land, en H. K. Michaelis, burgemees ter van Bruinisse. De heer Vrolijk eindigde met de verzekering te geven, dat de R.T.M. in de toekomst zal zorgen voor zo goed mogelyk streekvervoer tegen 'n zo laag mogelyk tarief. De boot is 35 meter lang en op het dek kunnen naast elkaar in de breedte gemakke lijk drie auto's staan. Ontwapeningsdebat in politieke commissie NEW YORK, 12 Nov. De Verenig de Staten, Groot Brittannië en Frank- rijk hebben gisteren hun bereidheid getoond, achter gesloten deuren, be sprekingen met de Sowjet-Unie te voe ren teneinde de impasse ten aanzien van het ontwapeningsvraagstuk te doorbreken. Met elf andere landen dienden zij een gewijzigde resolutie van deze strekking in by de politieke commis sie der V.N. Twee dagen geleden stelde India voor, dat de Westelyke mogendheden met Canada en de Sowjet-Unie van gedachten zouden wisselen over dit vraagstuk. De veertien andere landen hebben nu besloten dit denkbeeld over te nemen, zonder echter de landen met name te noemen. Veerboot Zierikzee Anna Jacobapolder op strek dam gevaren ZIERIKZEE, 12 Nov. Vanmor gen tegen zeven urn: is het stoom schip „Minister van der Sleyden"van de R.T.M. uit Anna Jacobapolder by het uitvaren van de haven van Zie rikzee op de strekdam gevaren. Door het uitvallen van deze boot en het ontbreken van een reserveboot is het overzetten van auto's op dit traject niet mogelijk. Zy kunnen thans over de noodweg via Stevenssluis naar de veerhaven van Zype rijden, en daar worden overgezet naar Anna Jacoba polder. Voor het vervoer van passa giers heeft de R.T.M. inmiddels op dezelfde wijze een busdienst ingelegd. Tegen half zes vanavond is de sleep boot „Esperance" erin geslaagd de veerboot weer vlot te trekken. De inzameling voor het Erefonds van oud-verpleegsters heeft in Zee land f 16.163.22 opgebracht. WASHINGTON, 12 Nov. Ex- president Truman heeft vandaag ge weigerd gehoor te geven aan de dag vaarding door de commissie voor on- amerikaanse activiteit van het Huis van Afgevaardigden voor ondervra ging in de zaak-White. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Veel wind DE BILT, 12 Nov. Overwegend zwaar bewolkt met voornamelijk in het Noorden van het land enige regen. Krachtige en aan de kust tijdelijk harde Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1