VREUGDE! DE SLUIKER ^♦-Katholieken blijven aanhangers van Kabinet op brede basis* Prof» Romme oogstte veel applaus» Wandelend heen en vliegend terug uit Rome» De Koningin getuige van historisch moment. Bijzondere school moet primair zijn» MuiO opstelwedstrijd over ramp en herstel. Bende-activium in West-Java toegenomen. Initiatiefnemer van „dijktrein" naar Nederland. Nieuwe ,electrische' vissen in Artis Sidderaal van ruim een meter lang uit Zuid'Amerika aangekomen. Onderzoek naar zoet water in de Zeeuwse bodem* Kunnen lichte gronden met brak water worden geïnfiltreerd 7 C.N.V. feliciteert de dijkwerkers. FEUILLETON Aflevering 57 Vrij bewerkt naar P. VISSER Jzn Dinsdag 10 November 1953 ZEEUWSCH P.»GBI.AD Pagina 4 K.V.P. hield congres in Utrecht. UTRECHT, 9 Noveniber. Onder enorme belangstelling is Zaterdag en agi>ln»- "T,1V0 alhier een c<»ngres gehouden van de Katholieke olks Partij. Niet alleen waren vrijwel alle K.V.P.-ministers en -staats- :cretarissen aanwezig, maar ook tal van hooggeplaatste geestverwanten uit t et buitenland hebben het woord gevoerd. 's Zaterdags heeft men, na het openingswoord van de vice-voorzitter, de lieer Chr. Matser, hoofdzakelijk in secties vergaderd, n.l. een internationale sectie, een sociaal-economische sectie en een sectie aangaande onderwijs, opvoeding en cultuur; deze besprekingen hebben geleid tot een aantal reso- s"„ ZaJcrdagavond stond in het teken van de Schaepman-herdenking: prof. Rogier hoeft hier het woord gevoerd en als het ware aan Schaepman de vraag* vaii 1953 gesteld: „Wat dunkt U van de partij-eenheid der katho- iieKen 's Zondags heeft de K.V.P.-fractieleider in de Tweede Kamer, prof. Romme, het woord gevoerd. Zijn rede oogstte grote bijval en aan het slot werd hem een ware ovatie gebracht. In de resolutie betreffende de in ternationale politiek wordt met klem aangedrongen op Europese integratie, waaronder verstaan wordt „overdracht van beleidbevoegdheden door afzon derlijke staten aan een supra-nationaal gezag, op democratische wijze tot stand gebracht en verantwoordelijk aan een supra-nationaal parlement". Op het sociaal-economische vlak staat de vrijere loonvorming in het middel punt van de resoluties. Men is hierbij uitgegaan van de stelling dat ieder individu recht heeft op een mens waardig bestaan en in dit verband wijst men een loonberekening, die uitsluitend gebaseerd is op hetgeen voor het stoffelijk leven strikt nodig is, van de hand. De K.V.P. zal streven naar een arbeidsverbod voor 14- en 15-jarigen, opdat deze jeugdigen alge meen vormend vakonderwijs kunnen ontvangen. PROF. ROMME EN ZIJN MOTIE. Prof. Romme maakte het in zijn re devoering ledereen duidelijk, dat de K.V.P. geen enkele ambitie heeft om dit kabinet-op-brede-basis te doen wan kelen „zelfs niet na de vrjjagepoging van mr Burger met de anti-revolution- nairen". Volgens prof. Romme kon men ■iet betoog van de P. v. d. A.-fractie- leider tot de A.R. aldus samenvatten: „Je loenst wel een beetje naar een so ciaal verleden, maar ik vind je toch zo heer'ijk democratisch gezond, dat ik dat andere er desnoods voor over heb!" Over zijn motie sprekend zei de pro fessor: „Wij zijn niet zulke kinderen in de politiek dat wij niet wisten dat het voortijdig indienen hiervan (bedoeld wordt: voordat de regering aan het woord is geweest; dit deed prof. Romme nu en dit is zeer ongebruikelijk) felle reacties zou ontketenen. Men moet ech ter voor de goede zaak ook verwijten over hebben! Wij waren van mening dat het „in deze gevoelige zaak nodig was een ruwe stoot te geven, opdat wij niet zouden komen rond te spartelen in een zee van misverstanden en toedichtin gen". Over de belastingverplichting spre kend constateerde de heer Romme, dat de belastingontwerpen „bij ons een ruim overschot van tevredenheid boven onvoldaanheid heeft overgelaten". Wel iswaar had men liever de verevenings heffing willen aanpakken, maar toen de regering het onaanvaardbaar had laten horen, moest men wel wijken. „Een an dere houding zou net even over het randje van de uitzinnigheid zijn geweest en bij geen van ons is zoiets maar één ogenblik in het hoofd opgekomen", al dus prof. Romme, die hierop een en thousiast applaus oogstte! „Alle liften werden geweigerd" AMSTERDAM, 9 Nov. Zaterdag zijn per vliegtuig uit Rome in ons land teruggekeerd de 70-jarige ir J. C. Deuss en zijn 46-jarige echtgenote. Zij z(jn naar Rome gewandeld en hebben de terugreis per vliegtuig gemaakt. De zeven kinderen en 23 kleinkinderen be reidden het echtpaar op de luchthaven een hartelijke ontvangst. Op de wandeling Zeist-Rome legde het echtpaar 15 tot 20 km per dag af. Zij hebben over de tocht 97 dagen ge daan en arriveerden op 21 October in Rome. Het E.H.B.O.-trommeltje heeft onderweg geen dienst behoeven te doen. Men heeft dan ook geen last gehad van blaren. „Iedere lift, zo vertelde mevr. Deuss, hebben we geweigerd. Eenmaal hebben we toch in een auto gezeten om te schuilen voor de regen, maar deze auto stond stil." Prof. Gielen. UTRECHT, 9 Nov. Prof. dr Jos. J. Gie len heeft in een rede, die hij tijdens het K.V.P. congres te Utrecht hield gezegd, dat de bijzondere school naar zijn oor deel als regel primair moet worden ge zien en de openbare school als aanvul ling. Prof. Gielen waarschuwde voor de „Verbijzondering" van de openbare school, omdat dit de natuurlijke oplos sing van hét onderwijsvraagstuk ver traagt. Tevoren had Prof. Gielen gezegd, dat er van een schoolvrede nog geen sprake is. De schoolstrijd is nog niet afgelopen, al is hij van andere vormen dan de schoolstrijd die het verleden kenmerkte. GRONINGEN, 9 Nov. M.U.L.O.- scholieren zullen kunnen meedingen naar de eerste prijs in een opstelwed strijd over de ramp en het dijkherstel. De verenigingen van leraren bij het openbare, Christelijke en Katholieke MU.L..O.-onderwijs hebben in onderiuig overleg, doch ieder in de eigen organi satie, besloten deze prijsvraag uit te schrijven als uiting van blijdschap en dankbaarheid bij het sluiten van het laatste stroomgat van Schouwen. Het hoofdthema zal zijn: „De ge schledenis van de Februariramp, de strijd der waterbouwkundigen en de uiteindelijke overwinning." Deelnemers zullen geheel vrij zijn in de wijze van weergave en in het op schrift van het opstel. Per Mulo-school zal het beste opstel aan de centrale wedstrijd mogen meedingen. In totaal Is een twintigtal p ,_.i uitgeloofd. DJAKARTA, 6 Nov. De activiteit van de benden in West-Java is blijkens een communique van het leger de afgelopen week, vergeleken met de voorgaande week, iets toegenomen. Het blijkt de gewoonte van de benden te zijn hun activiteiten te verhogen voor de Islamietische feestdagen en thans is 19e November (Maulud Nabi, de ge boortedag van Mohammed) in zicht. Op 1 November werd een bende, aan wie het gelukte de Oostelijke randstreken van Garut te naderen, in de richting van Tandjungpura verjaagd, nadat aan de stadsrand van Garut een vuurgevecht was geleverd. 25 bendeleden werden gedood bij een gevecht met eenheden van het leger in het Malangbongse. In 't Tjiteureupse kon dank zij de medewerking van de bevol king een veertigtal bivakken van een bende vernietigd worden. In deze omge ving werden 10 bendeleden gevangenge nomen en 2 gedood. In 't Tjandjurse wer den na een gevecht 3 bendeleden gevan gen genomen. Amerika wenst Rusland geluk. WASHINGTON, 7 November. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Charles Bchlen, heeft van daag maarschalk Worosjilof, president van de Sowjet-Unie, een gelukwens van het Amerikaanse voor het Sowjet- volk overgebracht ter gelegenheid van de 36e verjaardag van de October- revolutie. NEW YORK, 9 Nov. De conduc teur van de „New York Central Rail road", Fred Hotchkiss, die na de over stromingsramp in Nederland het ini tiatief nam voor de „dijktrein", waar mee in de staat New York hulpgoede ren voor Nederland werden ingeza meld, zal op 14 November met de „Nieuw Amsterdam" naar Nederland vertrekken. Op uitnodiging van ir. F. Q. den Hollander, president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, zal Hotch kiss met zijn echtgenote een bezoek van veertien dagen aan Nederland brengen. Bij het te Utrecht gehouden examen slaagde de heer P. M. den Engelsman voor Rijksgedipl. Hoefsmid te Tholen. Toch geen visserslatijn. AMSTERDAM, 9 Nov. Na het grote succes, dat het „optreden" van de sidderaal tijdens de tentoonstelling in het aquarium gedurende de winter van 1952/53 heeft geboekt, heeft men in Artis naarstig getracht nog zo'n electrischo schokken gevend dier te verkrjjgén. Want de sidderaal, die in het aquarium door middel van z'n electrische ver mogens weken achter elkaar lampjes had la ten aanflikkeren, was eigenljjk nog maar een jonkie, een aaltje van een centimeter of der tig. Thans is een volwas sen of nagenoeg vol wassen sidderaal uit het Noorden van Zuid-Afri- ka gearriveerd, verpakt in een blikken bassin. Deze aal is nu wat in vissersjargon een „loe res-van-een-beest" ge noemd wordt, tussen de één en anderhalve meter lang en zo dik, dat een mens hem nauwelijks met beide handen kan omvatten. Hetgeen ook tiouwens niet aan te bevelen zou zijn zonder rubber handschoenen. want de electrische schok van deze vis (500600 volt) is niet gering. Hij heeft een eigen bassin in de grote zaal gekregen, waarin hij rondzwemt en een grote hoeveelheid dode visjes oppeuzelt. Naar het zich Iaat aanzien, zal deze electrische cen- trale-in-'t-klein niet lang alleen blijven: Artis verwacht nog een paar van zulke knapen uit Zuid-Amerika. Ongeveer gelijktijdig arriveerden er in het aquarium vier sidder- meervallen, eveneens van die vissen met in gebouwde electriciteits- voorzienlng. Deze vis sen, in dit geval nog jonge dieren van onge veer 15 cm lang (ze kunnen ongeveer een meter worden), geven van die drie bekendste soorten „siddervissen" siddermeerval, sidder rog en sidderaal stroomstoten met de laagstspanning, slechts 40 tot 80 volt. Deze energie wordt opgewekt door middel van een or gaan, dat het dier bijna geheel als een onder de huid liggende mantel omsluit. Duizenden ja ren geleden reeds kende men in het oude Egypte de eigenschappen van deze vissen: er z(jn te keningen bekend, waar bij de symbolen van vis sen met die van onweer zijn gecombineerd ten einde het bestaan van de electrische meerval aan te duiden. In tegenstel ling tot de sidderaal is de siddermeerval niet tegen de schokken van zijn soortgenoten be stand, het electrische or gaan dient dan ook uit sluitend als Verdedi gingswapen. Een hoogst onplezierig wapen ove rigens, indien sidder- meervallen bij elkaar in een bassin worden gezet. Want ze zijn onderling ongehoord moordzuch tig, zodat binnen zeer korte tijd meestal maar één siddermeerval over blijft. Men heeft ze in Artis een halve dag bij elkaar gezet, maar toen de één, zonder ook maar aan de nieuwe omgeving te zijn gewend, de ander ai stevig in de rug had gebeten, zijn ze ijlings uit elkaar gezet. Een paar glaspiaatjes be schermen hen nu tegen hun eigen ondergang. Commissie Waterbeheersing en Verzilting rapporteert. MIDDELBURG, 7 November. De Commissie Waterbeheersing en Ver zilting voor Zeeland heeft de Prov. Staten gevraagd om een subsidie voor haar werk, dat bestaat uit het bestuderen van de sloot- en grondwater standen in onze provincie. Ged. Staten hebben de Prov. Staten voorgesteld over de jaren 1954, 1955 en 1956 een bedrag van f 5.000.— per jaar beschik baar te stellen. Voor de jaren 1949 tot en met 1952 werd steeds f4.000.— verleend, maar over 1953 werd geen aanvraag ingediend. Het grote belang van het werk dezer Commissie maakt subsidiëring naar het oordeel van Ged. Staten zeker verantwoord. Interessante mededelingen omtrent haar werk verstrekt de Commissie in haar aanvrage. De problemen van verdroging en verzilting zijn zeer in gewikkeld en omvangrijk. Nu na de ramp de afsluiting van de zeegaten in het middelpunt der belangstelling is komen te staan, acht de Commissie het niet verantwoord de opgedane er varing niet verder ten dienste van het algemeen belang te stellen, temeer daar de Commissie het centrale punt van onderzoek in Zeeland is gewor den door het werk op het gebied van verdroging en verzilting van land bouwgronden. Van de reeds geboekte resultaten, noémt de Commissie de gebleken mo gelijkheid door een voldoende diepe ontwatering en een goede drainage zoute gronden zó te ontzilten, dat meer intensieve en zoutgevoelige land bouwgewassen kunnen worden ge teeld. De Cultuurtechnische Dienst heeft van deze mogelijkheid bij de uit voering van ruilverkavelingen en boerenwerken reeds op grote schaal gebruik gemaakt. WATER ONBRUIKBAAR. In de tweede plaats is door een on derzoek in de jaren 1950 tot en met 1953 vastgesteld, dat in grote delen van Zeeland het water tengevolge van het hoge zoutgehalte onbruikbaar is voor land- en tuinbouw. Beregening van gewassen en infiltratie van gron den zjjn hier met eenvoudige middelen niet mogelijk. Ingezonden Mededeling (adv.) Aan de Israëlisch-Egyptische grens heeft zich een grensincident voorgedaan. Een Israëlische soldaat werd gedood. Zes personen zijn Zaterdagavond gedood en zes ernstig gewond tijdens een bom ontploffing in de expressetrein van Casa blanca naar Algiers. «- In de buurt van Oirschot heeft de politie een stroper aan geschoten. De man is later in het zieken huis overleden. Tijdens een grensinci dent aan de Arabische kust tussen Omar en Katar zijn twee Britse officieren en een Arabische onderofficier om het le ven gekomen. Op een onbewaakte overweg te Raalte zijn Zondag twee per sonen door de trein gegrepen en gedood., """"mm# Als onderdeel van dit onderzoek is ook vastgesteld, dat grote polderlei dingen tengevolge van het lekken van de sluizen een sterk verziltende in vloed hebben op het achterland. Be langrijke oppervlakten in Zeeuwsch- Vlaanderen en op Zuid-Beveland, Tholen en Schouwen zouden baat heb ben bij een verbeterde waterhuishou ding zoals bleek bij een onderzoek naar verdroging, verzilting, water overlast en bodemverstuiving. PROEF MET ZOET WATER. Aangezien zich in Zeeland geen beschikbaar open water bevindt, heeft de Commissie zich ten doel gesteld na te gaan, in hoeverre het mogelijk is gebruik te maken van de geringe hoeveelheden zoet water in de bodem. Er werd een pomp- proef ingesteld in een zoetwaterlaag van ongeveer acht meter dikte. Door beperking van de hoeveelheid, die per tijdseenheid werd onttrokken, bleek het mogelijk aan één boorgat 2000 m3 te onttrekken. Deze hoe veelheid is voldoende voor de be regening van, 1 ha met 200 millime ter. Uit de Westhoek van Schouwen kreeg de Commissie het verzoek een onderzoek in te stellen naar de moge lijkheden om voortgaande verdroging in het overgangsgebied van de duinen naar de polder te voorkomen. Het gaat hier om 1200 ha. Ook zal worden on derzocht in hoeverre tot nu toe dorre zandgrond in cultuur kan worden ge bracht. Indien van deze slechte gron den de productie van 500 ha aanmer kelijk verhoogd zou kunnen worden, zou het onderzoek reeds de moeite waard zijn, mede in verband met de komende herverkaveling. TAAK VOOR DE TOEKOMST. De taak voor de komende jaren heeft allereerst betrekking op het onderzoek naar de hoeveelheid zoet water in de Zeeuwse bodem en op de vraag, hoe dit kan worden geëxploiteerd zonder de lagen uit te putten. Speciaal voor de Met diepe ontroering aanschou wen H.M. de Koningin en de autoriteiten aan boord van het schip van de Rijkswaterstaat, de „B reezand" de vierde caisson, waardoor de afsluiting van het stroomgat bij Ouwerkerk Vrij- dagavond een feit werd. Op de foto zien we van links naar rechts: H.M. de Koningin, mr J. Algera, minister van Verkeer en Waterstaat, minister-president dr. W. Drees en ir. H. B. J. Witte, minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting. J fruitteelt is dit van belang. Vervolgens ligt in het voornemen een onderzoek naar de mogelijkheden op lichte gron den te infiltreren met licht brak wa ter, dat in grote hoeveelheden aanwezig is. Slaagt het experiment, dan kunnen grote gebieden tot hogere productie worden gebracht. De bedoeling is in Zeeuwsch-Vlaanderen een proef te nemen. Tenslotte wil men de moge lijkheid onderzoeken verdroging tegën te gaan door middel van diepe grond bewerking in zavelgronden, welke op geringe diepte onder maaiveld over gaan in zand. DE FINANCIEN. De Stichting voor de Landbouw zegde 2000.subsidie toe per jaar, het ministerie van Landbouw 10.000 en de belanghebbenden in Schouwens Westhoek f 2500.gedurende drie jaar. Subsidie is aangevraagd bij de Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond en bij de Prov. Commissie Voor Tuin bouwveilingen. Het tekort voor Schou wen wordt geraamd op 12.500.en dat voor het onderzoek naar de zoet- watervoorraden op 10.000. UTRECHT, 9 Nov. Het bestuur van het C.N.V. heeft aan de besturenbonden te Sliedrecht, Werkendam en andere plaatsen, waar dijkwerkers wonen, ver zocht om alien die in Zeeland gewerkt hebben namens het C.N.V. geluk te wen sen met de dijksluiting van Vrijdagavond die de kroon op dit werk zette. Voorts heeft het C.N.V.-bestuur de besturen bonden op Schouwen-Duiveland zijn hartelijke gelukwensen gezonden met de sluiting van het laatste dijkgat. In de Pernambuco-kruitfabriek te Ja- ragpa, in de Braziliaanse staat Santa Catharina, heeft zich een ontploffing voorgedaan, waardoor tenminste tien per sonen om het leven zijn gekomen. Er zijn nog vele vermisten. Koetsier Jan Hekman doet vanzelf, of hij heel ongerust is over het gebeur de. Nauwelijks is zijn patroon die mor gen wakker, of hij stelt hem er van in kennis, vragend, wat hij nu toch doen moet. Nu ja, hij kan er natuurlijk niets aan doen, maar jaje weet, hoe de politie is „Onmiddellijk naar het parket", ge last de verontruste stalhouder, „en presies vertellen, wat er gebeurd is". Dat gebeurt. Met klem van redenen betuigt Hekman zijn onschuld, maar de betrokken ambtenaar neemt dat niet zonder meer. In afwachting van een nader onder zoek wordt Jan Hekman in voorlopige hechtenis gezet. Maar het wordt weldra duidelijk, dat daarvoor geen termen aanwezig zijn. De waard van „Het Zwaantje" verklaart, dat de twee marechausseé's wel zoveel gedronken hebben, dat normaal wel zes personen er genoeg aan gehad zouden hebben. En volgens de veerschipper waren ze zo dronken geweest, dat zij geen .mensen" meer waren, maar „dingen", die hij en zijn knecht aan de over kant hadden gebracht. Bij het verhoor is de veerschipper de brutaliteit zelf. Vermoedelijk zou hij niet zulk een hoge toon aangesla gen hebben, als hij niet geweten had, dat juist die morgen twee Engelse kanonneerboten de Oosterschelde wa ren komen afzakken met het doel, ook uit Zeeland de Fransen te verjagen.. Als hem gevraagd wordt, waarom hij dan die twee „dingen" overbrengt, dan zegt hij, dat het bevelschrift van het parket aldus luidde. Natuurlijk behoorde daar de gevan gene bij, maar die zou wel gek ge weest zijn, als hij geen gebruik had gemaakt van de hulpeloze toestand van zijn bewakers! Die smeerde 'em natuurlijk. Hoe hij zijn boeien losge-, kregen had? Wist de veerman niets van. Zij hebben hem alleen weg zien vluchten, de dijk naar Borssele op. De vent achterna zitten? Nu, daar was geen gelegenheid voor geweest. Bovendien: hij en zijn knecht zijn geen marechausseé's, wel? Het parket had dan maar aan geschikter lui de overbrenging moeten opdragen. De ambtenaar, die het verhoor af nam, was niét best te spreken ge weest over het brutale optreden van de veerman. Die kreeg menig scham- Met grote opgewektheid, al gaat hij dan verder van huis af, want schipper Moerman weet hem heel wat te ver tellen: heel Holland vrij; de Prins van Oranje geland; ze kwamen in een Rotterdam zonder Fransen; hij zou er zo vrij als een vogel zijn. Onderweg ontmoeten zij Engelse oorlogsschepen en in vervoering roe pen schipper én knecht uit: „Hoezee! Oranje boven!" En de schepelingen wuiven en schreeuwen terug. Te Rotterdam wordt alles hen dui- per antwoord' en hem werden zelfs bedreigingen naar het hoofd geslin gerd, waarvan de man zich evenwel niets aantrok. Tenslotte moest men erkennen, dat de veerman geen onwaarheid had ge sproken, terwijl bovendien aan de dijk de handboeien werden gevonden, die de vluchteling had weggeworpen. Het hele verhaal sluit als een bus. Er worden geen termen aanwezig ge acht om Jan Hekman langer vast te houden. Een gans piket soldaten zoekt de hele omgeving af, keert de boerderij en onderstboven, maar keert natuur lijk onverrichter zake terug. De geschiedenis is uit. De betrokkene dobbert op de schuit van Moerman over de Zeeuwse stro men, met opgewektheid zijn nieuwe functie van schippersknecht op zich nemend. delijk: alleen op Gorkum, enkele ves tingen in Brabant en Zeeland na, ls geheel Holland van het Franse juk be vrijd. Vermoedelijk zou er om Zee land nog wel gevochten worden, want die sleutel zouden de Fransen niet ge makkelijk prijs geven. Schipper Moerman brengt Heilman naar een apotheker, wiens naam en adres op een brief staat, die dokter Stellaard hem heeft mee gegeven. Van die apotheker betrekt de dokter steeds zijn medicamenten. Hier heeft Frits Zijier een „leven als een prins". Het blijkt hem weldra, dat de dokter kost en inwoning voor hem betaalt en last heeft gegeven, dat Heilman geen werk mag zoeken, om dat hij elke dag teruggeroepen kan worden. Zó stond hij 's morgens op, niet we tend, wat te doen. Het is werkelijk een verademing, als de knecht van ue apotheker een week ziek is en, op zijn dringend verzoek, hij diens werk mag overnemen. Voor de rest dwaalt hij door Rotterdam en verneemt talloze bizonderheden over de manier, waar op het van de Franse tyran bevrijde land en volk weer wordt opgebouwd. Alleen iets wordt hem maar niet duidelijk: er wordt hevig gescholden op de Fransen en men gunt hun nu alle mogelijke kwaad, het kan niet te gek zijn, maar.in 1795 heeft men diezelfde Fransen juichend ingehaald. Dat verstaat hij niet. Misschien zal hij het nooit begrij pen. Hij zal ongeveer een maand in Rot terdam hebben vertoefd, als schipper Moerman hem een brief brengt, die luidt: „Waarde vriend! Voor alle dingen wensch ik, dat je gezond en welvarend bent; wij zijn het hier ook. Al de weken, dig er voorbijgegaan zijn sedert dien nood- lottigen dag, je weet wel, toen je zoo beteuterd waart, dat je vergat de marechausseé's, die je als een school jongen inpakten, met den koevoet, die toch in den stal aanwezig was en daartoe extra had kunnen dienen, de hersens in te slaan; sedert al die we ken zeg ik, heb ik mij verkneuterd over de handige wijze, waarop de koetsier, die je naar „Het Sloe" moest brengen, je hielp ontsnappen. Een kranige vent, die Jan Hekman! Ie mand, die wat op zijn kar durft te laden en met wien men wat kan uit voeren. En hij moet een flink koetsiet wezen ook, wien ik graag als je plaatsvervanger in dienst had, maar daar is geen kijk op. Hij, dien ik nu heb, is geen knip voor de neus waard en „Jans" kan hem niet luchten of zien. Eigenlijk ben ik niet buiten vrees, dat jij het dier bedorven hebt. (Wordt vervolgd). <D,e Radio- faienqt onó j WOENSDAG 11 NOVEMBER 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 „De zee roept", hoorsp. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.med. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Gevar. muz. 13.40 Gram. 15.00 Kamerork. 15.45 Geestelijke liede ren. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgelsp. 18.00 Mil. rep. 18.20 Lichte muz. 18.30 Spectrum van het Chr. Organisatie leven." 18.45 Strijkork. en sol. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Viool en orgel. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. Radio Philh. ork., gr. koor en sol. 21.40 „Ethiopië, ar melijk keizerrijk", klankb. 22.20 Gram. 22.25 Sopr., tenor en piano. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de huis vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgelsp. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Accordeon- ork. 13.45 „De weg omhoog", caus. 14.00 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Jeugdconc. 17.15 Dansmuz. 17.50 Rege- ringsuitz.: Prof. dr G. Stuiveling: „Ne derlandse letteren in de wereld". 18.00 Nws en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 „De praktijk van de leer der zuilen historisch christelijk getoetst", caus. 19.25 VARA- Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VA RA: 20.00 Nws. 20.05 Parlementair over. 20.15 „La Fille de Madame Angot", opera. 21.15 „Enoch Arden kwam terug", hoorsp. 22.15 Strijkkwartet. 22.45 „Maïs", eaus. 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws in Es peranto. 23.2024.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Operamuz. 13.00 Nws. 13.15 Piano en zang. 13.45, 14.00, 14.15, 15.30, 16.00 en 16.15 Gram. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Zigeunermuz. 17.30 Klankb. 17.40 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Volksdansen. 20.00 Hoorsp. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Ork. conc. 23.15 Nws. Z3.2Ü—24.00 Dansmuz.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4