T ZEEUWSE PLAKKEBORD Nieuws uit de Provincie. 'T SPIEGELTJE - Brylcreem „Zeeuws Landjuweel voor het amateurtoneel" NOTEERT U LuctoR et emeRqo Politierechtcr deelde, zware straffen uit RAMMELDE EN TEN Dinsdag vergadert raad van Zierikzee Parfumerie YAH BIEMEN Plant een boom op Schouwen Wenselijkheid van de stichting van een gymnastieklokaal Armlastige krijgt geen vergoeding van verpleegkosten Kinderspeelplaats nabij o.L school. Ontspanningsavond C. N.V. te Haamstede Goes. Zierikzee. £>port en spel Vrijdag 6 November 1953 ZEEUWSCH DAGBTAD Pagina 2 Culturele adviesraad organiseert toneelcompetitie De Zeeuwse Culturele Ad viesraad, sectie van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, heeft een plan ont worpen om het amateurfb- neel in onze provincie op een hoger plan te brengen. Men is er zich maar al te zeer van bewust, dat menige ver eniging ter gelegenheid van een jaarlijks terugkerende feestavond met een of ander „prulstuk" te voorschijn komt, terwijl er toch werke lijk wel betere toneelstukken te krijgen zijn. Dit euvel wil de Advies raad nu gaan bestrijden en daarom zijn alle verenigin gen, die aan ainateur-toneel doen of lekespelen opvoeren, uitgenodigd om mee te doen aan een competitie, die deze winter zal worden georgani seerd. De bedoeling is, dat een deskundige jury de opvoe ring van toneelstuk of leke- spel in de eigen gemeente, waar de vereniging het stuk opvoert, komt beoordelen. Het tournooi zal worden gehouden onder de naam „Zeeuws Landjuweel voor 't Amateurtoneel". Er zal in drie klassen ge speeld worden. In principe wordt aan de vereniging zelf de keuze van het op te voe ren stuk overgelaten, waar bij men aanneemt, dat men met een behoorlijk stuk voor de dag zal komen. Het is de bedoeling, dat in Iedere klasse een winnende vereniging wordt aangewe zen, die op de eigenlijke dag van het Landjuweel het stuk nogmaals zal opvoeren. Omdat het seizoen reeds Is begonnen, zal de termijn van inschrijving worden gesloten op 20 November a.s. Natuur lijk zijn voor de verenigingen die de beste prestaties in dit tournooi zullen leveren prij zen beschikbaar gesteld. Ook wil men de mogelijkheid ope nen oon de bekroonde stuk ken in andere Zeeuwse ge meenten, waar daarvoor be langstelling bestaat, op te voeren. De organisatie van dit tournooi is niet de eerste ac tiviteit, die de sinds enige maanden werkende Culturele Adviesraad ontplooit. Verschillende objecten zjjn in de afgelopen tijd al ter St. Annaland: Dinsdag 17 Nov. a.s. zal een schouwing worden gehouden over alle afwateringsmiddelen in de Joanna-Maria-polder en in het waterschap St. Anna land. Eerste haring Het haringseizoen is te Breskens weer begonnen. Woensdag werd daar door enkele Urker vissers de eer ste welbekende ijle haring aangevoerd. Hoewel de vangsten nog niet overwel digend zijn, zijn ze toch wel van die aard, dat men op 'n goed haringseizoen kan ho pen. hand genomen. We noemen daarvan het onderzoek naar de mogelijkheden van de stichting van een Zeeuwse muziekschool en de totstand koming van een regeling tot subsidiëring van de amateur muziekverenigingen. Bij de aanvaarding van zijn werkzaamheden is de raad ervan uitgegaan, dat het een ongemotiveerde beperking zou zijn, wanneer hij zich uit sluitend bezig hield met te trachten datgene te behou den, wat op cultureel ge bied reeds in de provincie aanwezig is. Evenmin zou het voldoende zijn wanneer de raad alleen in het bestaan van bepaalde noodsituaties aanleiding zou vinden zekere activiteiten te ontplooien. Met ingang van 1 Novem ber j.l. is benoemd tot on derwijzer aan de 2e Prot. Chr. school te 's-Hertogen- bosch, de heer J. A. Alme- kinders te Terneuzen. De oudste inwoonster van Nisse, de wed. J. Slabbe- koorn, vierde Woensdag j.L haar 95ste verjaardag. „Opoe" Slabbekoorn heeft heus geen klagen gehad over te weinig belangstel ling. Een dag later was het weer al feest in Nisse, want toen herdacht het echtpaar J. Jansen-van Maris, de dag waarop het vijftig jaar gele den in het echtelijk bootje stapte. Ze hebben ons toe vertrouwd, dat ze nog steeds geen spijt hebben gehad van deze grote stap. De boter is nog steeds in trek bij de smokkelaars in Zeeuwsch-Vlaanderen. In Sas van Gent wisten de douane-ambtenaren een be stelauto in beslag te nemen, waarin 200 kg. boter zou worden uitgevoerd. Zowel boter als auto verwisselden van eigenaar Sinds 9 Maart 1953 ruim een maand na de rampnacht wonen twee mannen in de Openbare Lagere School van Kerk- werve, een zwaar getrof fen plaatsje op Schouwen Duiveland. Het water heeft er hoog gestaan, het reikte bijna tot aan de zolders van de huizen. De school bleef echter droog, omdat deze hoger ligt dan de meeste andere huizen. Het zijn Jan Matthijsen (de jongste) een boomkwe ker uit Renesse, en de acht- en-zestig-jarige Christoffel Hïllebrandt uit Capelle bij Zierïkzee, die bij de ramp zijn vrouw, zoon en schoondochter verloor, die zich een bestaan trachten te scheppen in het totaal overstroomde dorp, waar vele huizen zijn vernield door het water. Zij instal leerden zich. dus in het schoolgebouw en ver zorgden de poesen en hondjes, die uitgehongerd om voedsel kwamen be delen. Later, toen de hulpploegen ook in Kerk- werve verschenen, schon ken zij koffie, thee of chocolade voor de lief hebbers en de mannen kwamen en komen, (want de hulpploegen werken nog steeds in Kerkwerve), graag 's avonds een praat je makend, met Matthijssen en Hillebrandt. De school- MIDDELBURG, 5 Nov. Door de Poli tierechter te Middelburg werden de vol gende vonnissen gewezen: De Grondwerker W.A.N. te Helmond, die in October in een DUW-kamp te Middelburg verbleef had aldaar een kast van een van zijn collega's opengebroken en daaruit eer> portefeuille weggenomen met een bedrag van f 75.Hiervoor werd hij thans veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf, met aftrek voorar rest. De slager J. D. uit N., werd veroor deeld tot 2 weken gevangenisstraf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd omdat hij met zijn fiets over de openbare weg had gereden terwijl hij dronken was. De chauffeur I.A.B. uit Waterlandkerk je werd wegens vernieling veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraf voorwaar delijk met twee jaar proeftijd, alsmede tot een geldboete van f 40.of 20 dagen hechtenis. Hij had in een café met een stoel op een tafeltje geslagen waaraan verschillende personen zaten. Bovendien moest deze verdachte de door hem ver oorzaakte schade vergoeden. Ondanks a, „.-.e *.^,yen, ate men zich u.rect na de ramp maakte over het vreemdelingenbezoek aan onze provincie, kan men toch terugzien op een goed zomerseizoen. Het voorseizoen daarentegen is bar slecht geweest. Vele gasten, die in het begin van het jaar hadden besproken, lieten direct na de ramp, weten, dat zij hun plannen gewijzigd hadden. Pas na 1 Juliis de thermometer naar de goede zijde overgeslagen. Hoewel de Julimaand nog al aan de natte kant was, plachten toch verschillende bezoe kers zich in Walcheren op te houden. Het percen tage bleef echter, weer vergeleken bij andere jaren, onder de maat. Was het weer in Augustus en Sep tember niet zo mooi geweest, dan zou het er voor de V.V.V., winkeliers, hotel- en pensionhouders maar lelijk uitgezien hebben. Het bezoek in deze maanden deed de balans dan ook niet al te ongunstig uit vallen. De Middelburgse V.V.V. maakt er zelfs gewag van, dat er, over het gehele seizoen genomen, niet veel minder zijn geweest dan vorig jaar. Het meren deel der buitenlandse gasten bestond uit Engelsen, Fransen en natuurlijk Belgen. Voor het eerst waren er dit jaar ook veel Duitsers te gast in onze pro vincie. In Vlissingen was het voorseizoen slecht. De hotels waren vrijwel leeg, maar vooral de maanden Augustus en September hebben het daar goed ge maakt, zodat men over het algemeen wel degelijk terug kan zien op een goed zomerseizoen. borden, in het klasselokaal waar de mannen wonen, tonen tekeningen van Matthijsen. Hij werd ge ïnspireerd door de bekeu ring van een palingvisser, de verjaardag van een Noors meisje uit het In ternationale hulpkamp, en andere, kleine gebeurte nissen in het nog steeds onder water staande Kerk werve. Op het schoolbord links staat het volgende gedicht geschreven: LUCTOR ET EMERGO Op dit dorpje in de golven Door de Tampnacht zo ont- [staan De huizen door de zee ver zwolgen Zo zien velen hun bestaan Hier en daar nog een paar resten Van zijn huis, zijn schuur [zijn stal Steken schuchter boven het (water Of het nooit herrijzen zal Doch eens zal de zon weer [gloren Over 't droog gemalen land Als vertolker, 't goudgeel koren Dan is 't weer ons geboorte land Langzaam zakt het water er, en steeds meer bewoners komen kijken wat er van hun bezittingen is geworden; velen moeten met een be zwaard hart weer terugke ren naar hun evacuatie centrum want veel, veel werd er uernield te Kerk werve. Ingezonden Mededeling (adv.) De collecte vóór het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront heeft te 's-Heer Arendskerke f 51.26 opge bracht. komen er nog telkens be richten binnen over die ko nijnenziekte met die moei lijke naam. In de Belgische gemeente Knokke is op een paar kilometer afstand van de Nederlandse grens de be ruchte myxomatose gecon stateerd. Men vreest nu voor de vele konijnen in de VUUI UC VC1C Jft.UAlJ.JHC duinen en het Zwin. Steravonden te Middelburg en Vlissingen. MIDDELBURG, 5 November In aansluiting op ons bericht van giste ren, dat in Goes op 8 December a.s. een steravond door de N.C.R.V. zal worden georganiseerd, kunnen wij thans berichten, dat op Maandag 16 November a.s. in 't Concertgebouw te Vlissingen en op Dinsdag 17 No vember a.s. in de Concert- en Ge, hoorzaal te Middelburg zulk een ster' avond wordt gehouden. In beide plaatsen zal het bekende ensemble „Vrij en Blij" medewerking aan het programma verlenen. AGENDA TELT ZESTIEN PUNTEN. Dinsdagavond a.s. is een openbare vergadering van de gemeenteraad van Zierikzee belegd. De agenda telt 16 punten o.a. voorstellen tot voorlopige vaststelling van onderwijsuitgaven en onderwijsvergoedingen en een voorstel tot oninvorderbaarverklaring van di verse gemeentebelastingen. B. en W. vragen verder het oordeel van de raad over de gewijzigde arti kelen van de bouwverordening in ver band met het houden van varkens bin nen de bebouwde kom der gemeente. (In de laatstgehouden vergadering werd tot wijziging van de bouwver ordening besloten). Verder is er een voorstel tot deelname van de gemeen te in de N.V. Bouwkas Noord-Neder landse Gemeenten. Bij toetreding dient de gemeente aandelen te nemen in de N.V. Bouwkas tot een bedrag van f 0,40 per inwoner en bovendien f 10,per aandeel van f 250.als entréegeld te betalen. Op de aandelen moet 20 pCt worden volgestort. De rentelast voor gemeente i.v.m. de verplichte deel name in het aandelenkapitaal wordt gecompenseerd door het tot dusver steeds uitgekeerde maximumdividend van 3,5 pCt. Voorts is ingekomen een schrijven van het Nederlandse Rode Kruis in houdende- de vraag of het gemeente bestuur bereid is de kosten te dragen van aanleg en onderhoud van een rio lering ten behoeve van het nieuwe ziekenhuis, alsmede de kosten van aanleg van een weg van de stad naar het ziekenhuis. Verder heeft de direc teur gevraagd voor wiens rekening de tuinaanleg bij het nieuwe ziekenhuis zal komen. B. en W. stellen voor in principe te besluiten dat de aanleg van de weg en de riolering zomede de tuinaanleg door de gemeente dient te geschieden De tuinaanleg zou in eigen beheer kunnen geschieden. Voorts adviseren B. en W. ingaan de 7 September 1953 de heer P. W. Eveleens te Aalsmeer te benoemen tot opzichter 2e klasse bij de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" in vaste dienst met een proeftijd van 1» jaar op een salaris van f 3.708,per jaar. Dan komt nog een voorstel tot pensionne ring van de wethouders aan de orde ex art. 101 Gemeentewet. Ingezonden Mededeling (Adv.) voor correct zittend haar in tuben en potten KLOKSTRAAT 4. Tel. 2935, GOES Herbeplantingscommissie vergaderde. ZIERIKZEE. 5 Nov. Dezer dagen hield de Herbeplantingscommmissie van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" haar eerste vergadering in het „Huis van Nassau" onder voorzitterschap van de heer Job. Koopman Czn. De - vorige week geïnstalleerde - commissie bestaat uit de dames A. der Weduwen-Steendijk en J. v. d. Graaf-van Westen en de heren Jb. Koopman, J. Volkeri (secr.), N. H. Lysen, A. A. van Eeben en M. C. v. d. Schelde. Het plan bestaat een landelijke actie op touw te zetten, teneinde de middelen te vergaren, nodig tot het verkrijgen van een verantwoorde boom- en struikbe planting op het eiland, in samenwerking met Staatsbosbeheer en andere instanties. In het bijzonder zal aandacht worden ge- m'-en aan erfbeplantingen rond boer derijen en andere gebouwen. Gewaar- rchuwd wordt echter tegen te vroeg r.nten, daar eerst de grond voldoende -i!t moet zijn. Men zal bijna overal -ci planten moel.j wachten tot najaar 2ï?«y4. De commissie verzoekt alle betrokke nen zich met haar in verbir''ing te stel len en i zich z „.raid alle mogelijke nuip en steun te" verlenen. Raad van Nieuwland in discussie over: Jehova-getuigen zijn lastig! In de vergadering van de raad van Nw en St Joosland was een deputatie uit het bestuur der Stichting „Verpleeg- en Rust huizen Walcheren", bestaande uit de he ren A. H. S. Stemerding, J. L. Dregmans en M. L. Almekinders, aanwezig om het verzoek der Stichting de verpleegkosten van de armlastige mej. Kakebeke voor rekening der gemeente te nemen, toe te lichten. De heer Stemerding betoogde dat deze juffrouw, die in 1942 werd geëvacueerd naar N. Brabant, thans naar Walcheren is kunnen terugkeren en opgenomen is in één der tehuizen van de Stichting, dank z(j de belangrijke financiële steun die het Rijk heeft verleend bij de stichting van deze tehuizen. Hoewel de gemeente Nw en St Joosland wettelijk niet verplicht is deze kosten te dragen, zag hij toch wel een morele verplichting. De meerderheid van de raad stelde zich evenwel op het standpunt dat deze verpleegde ten tijde van haar evacuatie niet armlastig was en dat de gemeente niet aansprakelijk ge steld kan worden voor de financiële con sequenties van de door de bezetters ge laste evacuatie. De raad besloot daarom na uitvoerige gedachtenwisseling met 5 tegen 2 stemmen deze kosten niet vrij willig ten laste der gemeente te nemen. Voor stemden de heren de Lange en de Jager, tegen de heren Kwekkeboom, Lu- kasse. Polderdijk, Knuijt en Janse. AGENDA. Op een aanvraag van C. van Moolen- broek om toekenning van een. premie voor woningsplitsing voor het pand Mo lendijk 5 werd gunstig beschikt. Het uur loon voor het personeel der vrijwillige brandweer bij brand werd vastgesteld op f 2. E r iem schrijven inzake toeken- -c. dag werd voor kennis geving aangenomen. Tot leden van de adviescommissie in gevolge de Woonruimtewet werden be noemd de heren E. Verlare, A. J. de de Weerd, Joh. Joosse, C. A. Polderdijk en J. Knuijt Sr. Besloten werd tot verhuur van een tweetal tuintjes achter de Kerk. De over tollige oude schoolbanken zullen niet ver kocht worden, omdat geen bevredigende inschrijving werd ontvangen. Nu zullen ze tot brandhout verwerkt worden. Uitvoerig werd gediscussieerd inzake de wenselijkheid van de stichting van een gymnastieklokaal voor de scholen. Beslo ten werd de dienst Bouw- en Woningtoe zicht opdracht te verlenen tot het maken van een schetsplan met kostenbegroting. Het Toelagebesluit 1953 werd van toe passing verklaard op het gemeenteperso- neel. In bespreking kwam een voorstel van B. en W. een brief tot de Zondag schoolvereniging te richten waarin ver zocht wordt om te trachten de beschik king te krijgen over het gebouw van de Christelijke school, zodat het ene jaar van de openbare en het volgende van de Chr. school gebruik gemaakt zou kunnen worden. Thans ondervindt alleen de openbare school de ongemakken van het Zondagschoolonderwijs, terwijl toch kin deren van beide richtingen die school bezoeken. Het voorstel werd na enige discussie en na geamendeerd te zijn door de heer de Jager, aangenomen met 4 te gen 3 stemmen. Voor stemden de heren Kwekkeboom, de Lange, Lukasse en de Jager, tegen de heren Polderdijk, Janse en Knuijt. BEGROTING 1954. De begroting voor 1954 werd vastge steld met de volgende cijfers: gewone dienst, ontvangsten en uitgaven f 200.870. met een post voor onvoorziene uitgaven van f 3965.kapitaaldienst, ontvangsten f 315.420.uitgaven f 331.539.nadelig slot f 16.119.—. Bij de rondvraag vestigde de heer Knuijt de aandacht op de ergernis die de mensen ondervinden van de z.g. Je hova-getuigen, die des Zondags onder kerktijd de mensen lastig vallen en ven ten met drukwerk. De voorzitter zal met de politie bespreken wat hieraan te doen NIEUWVLIET. De raad van Nieuwvliet heeft op voorstel van B. en W. besloten om zo spoedig mogelijk over te gaan tot het aanleggen van een kinderspeelplaats nabij het terrein van de o.l. school. Subsidie-verzoeken van de Ned. Mil. Bond „Pro Rege" en de Bond tegen het schenden van Gods Heilige Naam wer den afgewezen. Een verzoek van het Interp. Soc. Charitatief Centrum van het Dekenaat Aardenburg en de Classicale Commissie Gezinszorg, uitgaande van de samen werkende diaconieën der Ned. Herv, kerk in West Zeeuwsch Vlaanderen om een gemeentelijke bijdrage in de kosten van het aanstellen van vier maatschap pelijk werksters werd goedgekeurd tot een bedrag van f 0,27 per inwoner. Een verzoek van het Fruitteelt Proef bedrijf Philippine om een jaarlijkse sub sidie in de exploitatiekosten van dit be drijf werd eveneens goedgekeurd. De bij drage zal evenals vorige jaren f 10 zijn. Met de Bank van de Vereniging voor Ned. gemeenten werd voor 1954 een rekening-courant-overeenkomst gesIoteD tot een bedrag van f20.000. De raad besloot vetder financiële me dewerking te verlenen aan de verkabe- ling van het electrisch geleidlngsnet door de kom der gemeente. Benoemd werden tot leden van de woonruimtecommissie, de heren Ch. de Vey, Jac. Boeye, A. Aarnouts en A. Brakman. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar aan minvermogenden een kolentoeslag worden verleend gedurende de maanden December, Januari en Februari a.s. HAAMSTEDE, 5 Nov. Uitgaande van de Christelijke Besturenbond van het C.N.V. werd in de z.g.n. Winter- kerk een ontspanningsavond gehou den, welke uitstekend bezocht was. In een kort openingswoord verwelkomde dc voorzitter, de heer J. Bouwman, de spreker de heer Krooshof en de heren A. Holtrop en B. Woelderink, terwijl hij er zijn voldoening over uitsprak, dat zovelen aanwezig waren. Hierna gaf hü het woord aan de declamator van deze avond de heer Holtrop. Hij droeg voor „Herinnering aan Holland", „Nederland", „Carillion" en een frag ment uit „Bartje", waarbij de heer Woelderink voor de muzikale omlijs ting zorgde. Hij deed dit door middel van een harmonium en een zeer bij zonder muziekinstrument, n.l. een Cla- violine, een instrument, dat electro- nisch werkt on waarmee een groot aantal instrumenten nagebootst kan worden. Na deze voordracht hield de heer Krooshof een propaganda-rede, waarbij hij er aan herinnerde, dat deze avond in tal van plaatsen in den lande ook van dergelijke avonden ge houden worden, teneinde de loon- en economische vraagstukken vanuit de Chr. Vakbewegingshoek te bespreken. Hoewel mede door deze beweging er een grote verbetering is gekomen in de positie van de werknemer, is er toch een appèl nodig om de leden der Chr. vakbeweging op te wekken tot meerdere medewerking, in welk ver band hij de verhouding van de leden ten opzichte van de organisatie schet ste. Hij wees op de medeverantwoor delijkheid, die de leden dragen en riep allen op er toe mede te werken, dat het ledental, dat nu ongeveer 180.000 bedraagt, zo spoedig mogelijk op 300.000 wordt gebracht, zodat de Chr. vakbeweging niet langer beneden zijn stand leeft. Op deze avond nu moet 't startschot gelost worden voor de race naar de 300.000 leden. Ter staving van zijn betoog citeerde hij enkele conclu sies uit het Chr. Sociaal congres, dat enige tijd geleden gehouden werd. Aan het eind van zijn rede verzocht hij de aanwezigen het Lutheflied te zingen. Met een fragment uit een boek van Top Naeff besloot daarna de heer Hol trop het eerste deel van de avond. Na de pauze, waarin thee werd aangebo den en de traditionele loten werden verkocht, traden de heren Holtrop en Woelderink met een humoristisch pro gramma voor het voetlicht, waarin de laatste uitvoerig demonstreerde welke mogelijkheden de Clavioline heeft. Lezing ever herverkaveling te Zierikzee. ZIERIKZEE, 5 Nov. Mr A. J. van der Wael uit Middelburg, lid van Ged. Staten en voorzitter van de Herverkavelings commissie hoeft zich bereid verklaard op Donderdag 3 December a.s. des middags in de Concertzaal te Zierikzee een lezing tc houden over de herverkaveling. Hij doet dit op uitnodiging van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland". Jaarvergadering Groene Kruis afd, Heinkenszand. HEINKENSZAND, 5 Nov. In de jaarvergadering van de afdeling Hein kenszand van Het Groene Kruis werden de bestuursleden, de heren A. Simonse Bz. en J, Wirtz bij acclamatie herko zen. Het ledental bedraagt momenteel 470 Uit de verslagen bleek verder, dat de Inkomsten over 1952 f 953,97 en de uit gaven f909,43 waren. De kas voor de t.b.c.-bestrijding gaf aan een opbrengst van f 308, terwijl er voor een bedrag van f 230,76 was uitgegeven. Vastgesteld werd vervolgens de wij ziging van de statuten en het huishou delijk reglement. Daar de begroting een tekort aan wees van f 173, stelde het bestuur voor de contributie van f2 op f8 te bren gen. Dit voorstel was niet bezwaarlijk, alleen zou de beer A. Verhulst dan gaarne zien, dat de contributie twee keer per jaar werd geïnd. Dit werd toe gezegd. Tenslotte deelde de voorzitter, dok ter P. Staverman, nog mee, dat het be stuur van de Prov. t.b.c.-bestrijding de toezegging heeft gedaan, dat er een bedrag van f 320 zal worden gegeven voor behoeftige t.b.c.-gezinnen in de ge meente. Spiegelruit sneuvelde. Toen hedenmiddag de brandstoffen- handelaar K. uit Kloetingc met zijn vrachtauto in de Wijngaardstraat achter uit reed, kwam hij in de spiegelruit van de fa Steketee-Dey terecht. Hier brachten de scherven nu eens geen geluk Volksdansen. De Commissie voor het „Jeugdcen trum" heeft een nieuwe attractie bedacht voor de Instuifavonden, die Zaterdags in het N.H. Ver. Gebouw worden gehouden, n.l. het beoefenen van Volksdansen, waarmede Zaterdag 7 November o.l.v. mej. P. v. Leeuwen zal worden begonnen. Voorts is er die avond nog een leuke te kenfilm en een verrassing. Zo is de com missie steeds paraat om de avonden, die druk bezocht wc-den, voor de jeugd zo aantrekk' mogelijk te maken. KAPELLE Benoeming. Tot tijdelijk onderwijzer aan de"Herv. School te Biezelinge is be noemd de heer W. Oldenhinkel te Har- denberg. Schaakwedstrijden. De uitslag van de 6e ronde om het schaakkampioenschap van Kapelle luidt als volgt: G. Heerspink Jac. van Zweeden 01; W. WilsingW. Burger 10; G. HeyboerJ. Burger M. HeyboerH. J. Blok 1^-0. RE^ RANCH EMEN T Blokhoofd aangesteld. In een door bur gemeester J. A. Leenhouts belegde ver gadering gaf de heer Catsman uit Aar denburg een uiteenzetting van de Be scherming Burgerbevolking. De heer J. Hakker werd aangesteld tot blokhoofd. Nieuwe muziekdirecteur. Tot directeur van het muziekgezelschap „Ons Genoe gen" is benoemd de heer J. v. d. Bussche te Sluis. SCHERPEN1SSE Plotseling sterfgeval. In de ouderdom van 79 jaar is plotseling overleden de oud-waterbouwkundig opzichter, de heer Z. v. d. Velde. Velen zullen „de dijkbaas" gekend hebben. Tragisch is, dat zijn dochter hem dood op bed aantrof. SCHOON Dl IKE N.C.B. ledenvergadering. Voor de afde ling Schoondijke van de Ned. Chr. Bouw vakarbeiders heeft de districtsbestuurder, de heer H. Koetsveld, gesproken over het onderwerp „De strijd van vandaag voor de verbetering der arbeidsvoorwaarden in het bouwbedrijf." ST. ANNALAND Aanbesteding. De fa Johs Moerland en Zonen was de laagste inschrijver bij de aanbesteding van het aanleggen van be strating, gewalste verharding en riole ring in een gedeelte van de Kerkweg en het Noorseplein, te Klundert voor f 27.450.—. Verkoping. De heer Jb. Gunst Ezn, Hoenderweg, heeft z\jn woning onder hands verkocht aan de heer Jhs Fasa Adr.zn voor f 6400. YERSEKE Marine officieren op bezoek. Woensdag heeft een mijnenveger van de Ned. Mari ne een bezoek gebracht aan de Yersekse Bank. De officieren van het schip heb ben des middags oesterloodsen van de Ned. Mij voor oestercultuur bezichtigd. TAFELTENNIS. Goese competitie gestart. Woensdagavond werden de eerste wed strijden in het kader van de door de Tafel Tennis Club Goes georganiseerde competitie gespeeld. Aan deze competitie nemen dit seizoen 9 teams deel, waar van de ploegen van de N.S., Goes I en Astra (Chr. Lyceum) wel de voornaamste plaatsen zullen in gaan nemen. Goes 1, dat dit jaar aanzienlijk versterkt is blijkt een geducht candidaat voor de winnaars der vorige competitie, de Ned. Spoorwe gen, te zijn zodat gevoeglijk aangenomen kan worden dat een spannende competi tie te wachten staat. De wedstrijden, die wekelijks gedurende de maand Novem ber gespeeld zullen worden staan onder leiding van de heer J. Verstegen. Familieberichten uit andere bladen. Geboren: Maria H., d.v. Fam. P. Bar- tenvan Nes, Serbelawan, Sumatra; Jo- chem A., z.v. Fam. Van der SluisSneth- lage, Balikpapan; Lodewijk J. L„ z.v. Fam. L. J. L. PasMore, Zierikzee. Verloofd. A. Koning en C. Peters, Slo tenBadhoevedorp. Overleden-, A. M. Schrijver, geb. Kok, 63 j., Goes; J. Dragt, 59 Nijuroek; G. F. Hajer, 46 j, Haulerwijk.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2