ERNSTIGE VERZETSACTIES IN OOST-DUITSLAND Amsterdam is de hoofdstad vindt de Tweede Kamer DIJKHERSTEL VECHT MET DE RUG TEGEN DE MUUR Vijandige houding van Rusland niets veranderd Nederland krijgt een dierenwegenwacht Mevrouw Else Zaisser ontslagen als minister De conferentie over Korea Explosie eist 15 mensenlevens TWEE DODEN IN TRIËST Vanavond komt de Koningin naar Ouwerkerk Eeuwfeest in W*Z*Vlaanderen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Communistische autoriteiten geven het toe Vlaardingen telegrafeert werkers van Ouwerkerk Eden houdt de deur nog open Enige keus: volharden in onze defensie-voorbereidingen BEGROTING BINNENLANDSE ZAKEN ZULLEN DE VLAGGEN IN TOP KUNNEN? OPERATIE GUILLOTINE SLAAGDE Prov. Staten komen 1 December bijeen DE BILT ZEGT: Uitgave; Stiehtinb „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 243C, bn geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26- -28 Fxpl' 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2626 Abonnementsprij' 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct per woord VRIJDAG 6 NOV. 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. 1. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Buïjssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. Op- en ondergang van Zon on Maan. Zaterdag: Zon op 7.45 u., onder 17.02 u. Maan op 8.55 u., onder 16.46 u. Hoogwater Zaterdag 7 Nov. 1958 Vlissingen: 2.03 u. 2.06 m., 14.13 u. 1.99 m. Terneuzen: 2.30 u, 2.23 m., 14.40 u. 2.16 m. Wemeldinge: 3.50 u. 1.79 m., 16.01 u. 1.67 m. Zierikzee: 3.38 u. 1.53 m., 15.48 U. 1.40 ni. BERLIJN, 5 November. Oostduitse autoriteiten hebben officieel moeten toegeven, dat zich de laatste dagen in tal van plaatsen ernstige onlusten hebben voorgedaan. In verscheidene delen van de Russische zóne van Duits land heeft men verzetsacties moeten constateren. Maar de Staatsveiligheidsdienst, zo zei men verder, heeft krachtig inge grepen en de door Amerika gesteunde fascistische spionnen, terroristen en saboteurs hebben van de Oostduitse beveiligingsstrijdkrachten harde klappen gekregen. Dat deze verklaring niet onjuist is, bleek uit het feit dat anti-communis ten in West-Berlijn bevestigden, dat de verzetsacties in Oost-Duitsland de laatste dagen zware verliezen hebben geleden. De onlusten in Oost-Duitsland du ren steeds voort. Boeren en arbeiders moeten steeds branden constateren. Dan weer wordt een kostbare machine vernield en de andere keer worden aanslagen gepleegd op het leven van hen, die de Duitse Democratische Re publiek aanhangen. Ook vertegen woordigers van het staatsgezag en functionarissen van de arbeidersklasse zijn hun leven niet meer zeker. Vier weken geleden verdween plot seling een functionaris van het Bureau voor Oostelijke aangelegenheden van VLAARDINGEN, 5 November. Vanavond deelde de burgemeester van Vlaardingen in de raadsvergadering mede, dat zodra het laatste gat in da Zeeuwse dijken zal zijn gedicht, van alle openbare gebouwen de vlaggen zullen worden gehesen. Hü verzocht de burgerij dit voor beeld te volgen. Besloten werd het vol gende telegram tot de burgemeester van Ouwerkerk te richten: „De raad der gemeente Vlaardin gen, hedenavond in vergadering bij een, kennis genomen hebbende van de gigantische strijd om het laatste Stroomgat in de dijken geslagen in de rampzalige nacht van 81 Januari 1 Februari te dichten, wenst alle werkers van harte sterkte en succes' PANMOENDJON, 5 November. De communistische onderhandelaars heb ben vandaag te Panmoendjon ver klaard dat de besprekingen over rege lingen voor een politieke conferentie over Korea ook in de toekomst in een voltallige zitting moeten worden ge voerd. Zij voegden hieraan toe dat be sprekingen in subcommissies „onge schikt" moesten worden geacht. Doch de communisten verklaarden tevens Deans voorstel inzake gelijk tijdige bijeenkomsten door subcom missies verder te zullen bestuderen en er Vrijdag a.s. op te zullen ant woorden. Dean deelde de communistische ver tegenwoordigers mede, dat een terug trekking van alle buitenlandse troe pen uit Korea uitvoerbaar was. Hij voegde hieraan toe dat de Verenigde Staten geen enkele inbreuk op de wa penstilstandsovereenkomst zullen toe staan, „Noch van communistische, noch van andere zijde". Hij weersprak de communistische beweringen, volgens welke het Ameri- kaans-Zuidkoreaanse verdrag tot het verlenen van wederzijdse bijstand een sta-in-de-weg zou zijn voor een vreed zame regeling van het Koreaanse vraagstuk. de Vrije Democratische Partij. Deze man, zou toen hij uitging, plotseling gearresteerd zijn. Dit was het begin van arrestaties van een groot aantal personen in Oost-Duitsland. Steeds weer houdt de politie razzia's. Ook op personen, die radiotoestellen hebben meegenomen uit West-Duits.- land. Ondanks dit alles zetten de drie be langrijkste anti-commnistische organi saties in West-Berlijn, het Informatie bureau West, de strijdgroep jegens on menselijkheid en de commissie van on derzoek van vrije juristen hun acties voort. Vandaag is mevrouw Else Zaisser, echtgenote van de Oostduitse minister voor Staatsveiligheid, Wilhelm Zaisser, en lid van de Oostduitse socialistische eenheidspartij van haar ambt als mi nister voor Volksontwikkeling ont heven. Voorlopig staat het ministerie onder leiding van de tegenvoordige staatsse cretaris Hans Joachim Laabs. In October reeds had de bedrijfs groep van het ministerie van Volksont wikkeling een motie van wantrouwen tegen haar ingediend. Else Zaisser werd daarin beschuldigd van ideologi sche onduidelijkheid en van het on derdrukken van critiek. Haar echtgenoot Wilhelm Zaisser werd enige maanden geleden afgezet. Zwaar weer boven Griekenland. ATHENE, 5 November Boven West-Griekenland en de Ionische eilanden heerst zwaar weer. Stormen gaan gepaard met slagregens. Op de Ionische eilanden Zante en Cephalonia zijn drie krachtige aard schokken gevoeld, evenals in de Westpeloponnesische steden Patras, Firgos en Killini. De wegen in Cephalonia zijn door de hevige regen onbegaanbaar gewor den. In het Westelijke gedeelte van de Peloponnesus hebben zich overstromin gen voorgedaan. LONDEN, 5 November. „Ondanks deze tegenslag en deze nota blijven wij van onze kant bereid op elk ogenblik en op elke plaats zonder enige voorwaarde vooraf, met de Russische regering te spreken over Duitsland en Oostenrijk" aldus zei vandaag de Britse minister van Buitenlandse Zaken Anthony Eden in het Lagerhuis, terwijl de leden hem toejuichte. Eden, die sprak over de jongste Russische nota, zei dat deze nota uitvoerige en onaanvaardbare voorwaarden bevat. „Indien wij deze voorwaarden zouden aanvaarden", zo zei de staats man, „zou onze veiligheid worden ondermijnd en Duitsland zou onmo gelijk zijn eenheid en vrijheid kunnen herwinnen." Eden geloofde niet, dat er een mo gelijkheid zou bestaan om tot over eenstemming te komen over de her eniging van Duitsland. „En", zo voegde hij er aan toe, „dat is werke Üjk niet onze schuld". Eden, die verder een analyse gaf van de Russische buitenlandse politiek zei, dat het moeilijk is enig teken te vin den, dat de Sowjet-regering haar fun damentele vijandigheid jegens de Wes telijke regering heeft veranderd. Haar propaganda is hetzelfde gebleven en wordt uitgevoerd door middel van sta kingen, het verwekken van anti-Ame rikaanse gevoelens en het verwekken van koloniale onrust. Wat er achter het ijzeren gordijn ge beurt is eveneens niet bemoedigend, De politiek van minder controle in Oost-Duitsland na de dood van Stalin, is opgegeven. Een nienwe periode van onderdrukking is ingegaan. De enige keus van ons is te blijven volharden in onze defensievoorberei dingen, waarvan ons leven zelf afhan kelijk is. Tenslotte zei Eden, dat Engeland streeft naar vreedzame betrekkingen met China en in het algemeen zou de deur voor ieder open staan, waarbij besprekingen op elk niveau het doel der Britse regering zal blijven. De voornaamste oppositieleider, Hec tor Mc Neil merkte op, dat het gemak kelijk gezegd is, dat de regering bereid is mee te werken aan het tot stand ko men van een viermogendhedenconfe- Later ook andere landen? Voor een landelijke permanente hulpverlening is jaarlijks f125.000 nodig. UTRECHT, 5 November. Zoals bekend, is in de dagen na de water snoodramp een Stichting Dierenrampenfonds gesticht door de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren, de Politie Dierenbescherming en de Wereldfederatie voor Dierenbescherming. Deze drie organisaties stellen pogingen in het werk onder het motto „Samen sterker voor het dier" te komen tot de oprichting van dierentransportcolonnes, die bij ongelukken langs de weg, bij rampen of bij oorlog doeltreffend kunnen optreden. Be oogd wordt de vorming van colonnes voor hulp, redding en transport van dieren in nood, naar het voorbeeld van de B.B. (Bescherming Bevolking). Bij de afdeling Amersfoort van de Nederlandse Vereniging tot bescher ming van dieren is reeds een colonne in oprichting in de geest van een „die- remvege wacht". Ons land is hiermede het eerste land waar een dergelijk ini tiatief tot uitwerking is gekomen. Bij de Stichting Dierenrampenfonds zijn plannen in voorbereiding om een voudig, doch doelmatig uitgeruste hulpcolonnes voor dieren te vormen door het gehele land. Deze colonnes zouden gevormd kunnen worden door jonge mensen zowel jongens als meisjes uiteraard op basis van vrij willigheid. Berekend is, dat voor een dergelijke landelijke permanente die- renhulpverlening een bedrag van circa f 125.000.is vereist. Een derde deel van dit bedrag is bij de Stichting aanwezig als basis voor de uitvoering van de nieuwe plannen. Het ontbrekende hoopt de Stichting bijeen te krijgen uit giften en door het voeren van een rebusactie. De landelijke leiding van deze nieuwe hulpverlening zal kunnen uitgaan van het hoofdbureau van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren te Den Haag. OOK INTERNATIONAAL. Eveneens bestaan er plannen deze gedachte ook internationaal uit te wer ken. Voorbereidingen hiertoe zijn ge troffen op een te Utrecht gehouden informatieve bespreking van het be stuur der Stichting met de heer Cecil Schwartz uit Luton (Engeland), voor zitter van het subcomité „Bleu Circle Organisation" van de Wereldfederatie voor Dierenbescherming. Het ligt in de bedoeling de leden van de „Dieren E.H.B.O." in de verschillende landen te laten optreden onder het embleem, bijvoorbeeld door een band, van de internationaal georiënteerde blauwe cirkel. rentie op elk niveau. Daarvoor zouden vooral in de eerste plaats belemmerin gen in Washington moeten worden op geruimd. De jongste verklaringen van Eisen hower en Dulles hielden nu niet be paald een warme goedkeuring in van de viermogendhedenconferentie. GEVECHT IN DE KERK TRIEST, 5 November. De relletjes in Triëst hebben reeds twee doden tengevoge gehad. Een vijf tienjarige Italiaanse schooljongen werd vanavond doodgeschoten en twee andere jongens zijn gewond, toen onder Brits beveel staande po litiemannen het vuur opende op de demontranten. Vooral de schooljongens weerden zicht nogal In de stad en schreeuwden „Triëst voor Italië" en „Weg met Tito", terwijl ze de politie met stenen beko gelden. Herhaaldelijk gelastte de politie de jongens zich te verspreiden, maar zij drongen steeds verder op en slaagden er zelfs in politiemannen van het cor don te isoleren. Het gevolg was dat de politie het vuur opende en er twee doden vielen. De rel had plaats voor de kerk van St. Anthonius, waar de politie vroeger op de dag, demonstranten had binnen ge jaagd. Het gevecht werd in de kerk toen vervolgd. In heel de stad heerst grote onrust. Een dichte menigte beweegt zich door de straten, Italiaanse vakverenigings leiders hebben een spoedbijeenkomst belegd, waarin zij zullen beslissen of een algemene proteststaking zal wor den uitgeroepen. De Italiaanse politieke adviseur in Triëst heeft bij het Brits-Amerikaans bestuur geprotesteerd tegen de metho- den van de politie bij het uiteendrij ven van de demonstranten. Ook de Italiaanse burgemeester van Triëst, Gianni Baryoli, diende een protest in. De politie weet dan ook wel van op treden. Reeds vijftien Italianen, die zich te balsturig gedroegen zijn het ziekenhuis ingeslagen. De meesten hadden verwondingen tengevolge van gummistokslagen opgelopen. Brandweerlieden voeren een langdurig gevecht met het Noorse vracht schip „Black Falcon" na een explosie aan boord, toen het schip in de haven van Boston lag. Bij deze brand de vierde in 17 dagen in deze haven verloren meer dan 15 mensen het leven. Onze TELEFOTO geeft een beeld tijdens de zware strijd, die de brandweer moest voeren om het vuur meester te worden. DEN HAAG, 5 November. De overgang van de belastingontwerpen naar de begroting van Binnenlandse Zaken is niet gering, maar de Tweede Kamer heeft gisteren met een zekere moed de grote sprong gewaagd. In een vlot tempo zijn alle sprekers aan het woord geweest. Zoals het zo vaak gaat bij de behandeling van een begrotingshoofdstuk zijn er eigenlijk geen nieuwe problemen aangesneden. Alles bleef zo'n beetje bij het oude, met één uit zondering en dat was de vraag of Amsterdam onze hoofdstad is of niet. Wettelijk is dit niet geregeld en het begrip hoofdstad mist elke wezenlijke betekenis, zo had Minister Beel gezegd in zijn Memorie van Antwoord. Maar er is geen enkele spreker geweest, die het op dit punt met de bewindsman eens was. Integendeel, elke fractie bleek er min of meer trots op te zijn Amsterdam als hoofdstad te kunnen beschouwen. l Als men op de lagere school niet weet welke stad de hoofdstad van het land is krijgt men een onvoldoende op het rapport, zo zeide de heer Beer- nink (C.H.). Ook al is dit niet wette lijk geregeld (in 1814 stond het in de grondwet), toch is Amsterdam op grond van de historie en traditie de eerste stad van het land. De Minister moet zijn passage in de Memorie van Antwoord corrigeren, maar als hij dat OUWERKERK, 6 November. Vanavond komt de Koningin naar Ouwerkerk waar zij de blokkering van het laatste gat zal bijwonen. Omstreeks zeven uur arriveert Hare Majesteit, naar alle waarschijnlijk heid vergezeld van haar echtgenoot, te Anna Jacobapolder om vandaar met de „Breezand" naar Ouwerkerk te vertrekken. Geheel Schouwen-Duiveland wacht in ademloze spanning op het mo ment, dat over de nachtelijke Oos terschelde het geloei van stoom fluiten de victorie over het water zal aankondigen. Dan pas zal men niet langer meer die rusteloosheid bespeuren, die nu over het gehele eiland hangt en op de mensen drukt als een loodzware last. Dan zullen de pompen bij Ouwerkerk en Ste- vensluis op volle toeren gaan draai en om de 2700 ha grote Vierban- nenpolder van de gehate vijand te verlossen. En dan zal geteisterd Ouwerkerke weer gaan kunnen bou wen. Natuurlijk, het is een blokkering en geen dichting. Eerst tegen Kerstmis zal men en dat is vurig te hopen kunnen zeggen dat de dijk is hersteld. Maar er is dan tenminste weer hoop en weer grond voor optimisme. En dat is wat ze in Ouwerkerk zo nodig hebben. OPERATIE GUILLOTINE Gisterochtend is de „operatie-guillo tine" volbracht. In het heldere och tendlicht zag het water, dat nu nog het eilandje Ouwerkerk omspoelt er vriendelijk uit, toen de „guillotine- phoenix" als een statig maar toch log zeekasteel door vijf sleepboten van P. Smit Jr, naar het Oostelijke landhoofd werd gesleept. De America en de gloednieuwe Engeland, beiden 600 pk sterk, de Brazilië en de Chili ieder 500 pk en de Zweden met 450 pk trok ken het 7000 ton wegend bakbeest langzaam door het Brokkengat naar binnen. Zes en twintighonderd vijftig paarden leiden de caisson met zijn vijftien guillotines met een gezamen lijk gewicht van 30 ton, bestaande dit maal uit pijpen, wier lengte varieer den van 10 tot 20 m., tegen het Ooste lijke landhoofd. Dat liep allemaal even soepel en vlot. Rustig zwaaide de caisson op haar plaats, op de milimeter nauw keurig vastgezet. Toen zakte ze, iets voorover hellend op de bodem. Rate lend schoten de „Guillotine-messen" de bodem in en verankerden het ge vaarte nog steviger. Onderlossers en kantelbakken deden de rest. Het was half elf. Ze hadden het weer eens geleverd, die kerels van aan nemers en Rijkswaterstaat. EN NU VANDAAG Vandaag moeten tussen de twee landhoofd-caissons de twee resterende caissons verankerd worden. Het wordt „alles of niets". Wie meent, dat de spanning er nu uit is, vergist zich. In deze slot-operatie vecht Dijkherstel met de rug tegen de mnur.. „We moeten nu doorzetten" zei ir v. d. Wall ons tijdens een kort gesprek, waarin hij zijn tevredenheid over het bereikte resultaat te kennen gaf. En ze zullen doorzetten. Vanochtend omstreeks tien uur zal tegen de Westelijke landhoofdcaisson loodrecht de derde caisson worden ge plaatst. De slotfase volgt om ongeveer elf uur vanavond. In het grelle schijn sel van de natriumlampen zal de „ope ratie vier maal phoenix" voltooid moe ten worden. Naast onze Koningin zal de grote baas van Rijkswaterstaat, de directeur- generaal ir A. G. Maris met zijn staf van hoofdingenieurs-directeuren aan wezig zijn en ook Prof. J. Th. Thijsse, de directeur van het waterloopkundig laboratorium komt kijken of de bere keningen zullen kloppen. Niet voor niets heeft men het zwaar ste materiaal ingezet, dat te krijgen was: L. Smit en Co's slepen: de „Zwar te Zee", de „Theems", de Ebro en de Blankenburgh. Knapen met een ont zagwekkend aantal pk's. Een leger journalisten en radio-re porters vertoeft op Schouwen. De ra dio zal de dichting op de voet volgen. Moge Nederland en het buitenland het moment beleven, dat gezegd kan wor den „vlaggen uit, het gat is dicht" Ouwerkerk heeft er al zo lang op moe ten wachten. BERLIJN, 5 November. Voor de eerste maal werken Russische soldaten mee aan het puinruimen en het bou wen in Oost-Berlijn. De soldaten zijn tewerkgesteld aan de Leninlaan. Het Oostberlijnse blad „Der Morgen" meldt, dat de Russische autoriteiten voor de Oostberlijners getuigenis af leggen van de Duits-Russische vriend schapsgedachte. MIDDELBURG, 5 November. De tweede gewone zitting der Prov. Sta ten van Zeeland begint op Dinsdag 1 December a.s. des morgens om half elf in de Statenzaal. Op dezelfde dag zul len de voorstellen in de afdelingen worden behandeld. De Commissaris der Koningin heeft de Staten medege deeld, dat op Maandag 11 Januari 1954 opnieuw zal worden vergaderd voor de openbare behandeling der agenda. WATERLANDKERKJE, 5 Nov. In de kleine gemeente met grote bur gerzin Waterlandkerkje werd in tegen woordigheid van de Commissaris der Koningin en de leden van Gedeputeer de Staten het eeuwfeest gevierd van de vereniging van burgemeester, se cretarissen en ontvangers in West- Zeeuwsch Vlaanderen. De voorzitter der vereniging, de heer A. F. van Ro se velt, burgemeester van Schoondijke, gaf een overzicht van de geschiedenis en het werk van de vereniging. De Commisaris der Koningin bracht na mens de rampgemeenten de dank over voor de hulp en de opneming van evecué's. Hij prees het werk der ver eniging. Verder voerden het woord mr A. J. J. M. Mes, als voorzitter van de zustervereniging op de Beveianden en van de afdeling Zeeland der Vereni ging van Nederlandse Gemeenten en mr F. Schluter namens de zusterver eniging Oost-Zeeuwsch Vlaanderen en aan H.M. de Koningin werd een tele gram van trouw en aanhankelijkheid gezonden. De bibliothecaris der Prov. bibliotheek H. Pieters hield een uit eenzetting over de geschiedenis van West-Zeeuwsch Vlaanderen, 's Avonds was er een feestmaaltijd en gezellig zamenzijn waar enkele radioartisten voor het amusement zorgden. niet doet dan blijft Amsterdam tocl> onze hoofdstad. De heer Verkerkt (A.R.) had aan een wettelijke regeling geen behoefte. Men moet er niet tg veel over vechten, zo was ongeveer zijn stelling. Gaat men over onze drié steden nadenken dan komt men tot de conclusie dat we een hoofdstad zonder raadhuis hebben, een hofstad zonder paleis, terwijl Rotterdam rustig opkomt.. Maar overigens hield dij heer Verkerk het maar op Amsterdam, Evenals de heer Scheps (Arb.), dia vond dat Amsterdam hoofdstad ij krachtens haar heerlijke wezen eij rijke geschiedenis. Zelfs een inwones van het dorp „Die Haghe" moet het niet moeilijk vallen dit uit te spreken. De heer van Leeuwen (V.V.D.) werd werkelijk emotioneel. Het moet niet z<) zijn, dat Nederlanders zeggen: wij hebben eigenlijk geen hoofdstad, maai Amsterdam wordt als zodanig be schouwd, maar dat mist elke wezenlij ke betekenis. Neen, wij moeten trots kunnen zeggen: Amsterdam is onze hoofdstad, kom er naar toe en geniet van haar universaliteit. Een punt, dat moeilijk onbesproken gelaten kon worden was de financiële verhouding tussen Rijk en Gemeente, Ook nu weer de klacht over de centra lisatie (van alle fracties) en de roep naar een eigen belastinggebied. Da heer Beernink (C.H.), die uitstekend op dreef was, kwam met een voorstel. Verlaag de vennootschaps- en de ver mogensbelasting, zo zeide hij en geef de gemeente de gelegenheid over deze belastingen enige opcenten te heffen. Weliswaar zal de ene gemeente daar beter van profiteren dan de ander, maar voor de burgerij zal dat niet hin derlijk zijn. De heer Verkerk (A.R.) vond het niet te verwonderen dat da gemeenten zich in keurslijf gedwon gen voelen, want zü moeten teren op kunstmatige berekende uitkeringen. Dat was ook de klacht van de heer Scheps. Door het ontbreken van een eigen belastinggebied is een begro tingsbehandeling in de gemeente geen politieke gebeurtenis meer. Het huidi ge stelsel is de politiek dood van da gemeente. Wethouders en burgemees ters snellen als bedelaars naar Den Haag om bij ambtenaren geld los ta peuteren. Alleen door het terugdrin gen van de ambtelijke departementale invloed zal men weer politiek leven in de gemeente kunnen krijgen. Dit zit niet in de Minister zo zeide de heer Scheps, maar in het systeem. S.G.P, burgemeesters De heer Beernink (C.H.) had er evenals de Minister geen bezwaren tegen, dat S.G.P.-ers tot burgemeester worden benoemd. Maar komt een S.G.P. burgemeester niet in vete geval len in zeer sterke male voor gewetens conflicten te staan? Kan hij meewer ken aan het sluiten van een verzeke ring tegen fraude, aan het uitvoeren van de Zondags-, de inëntings- en de bioscoopwet? De heer Beernink be twijfelde dit en hij vroeg zich af of het daarom wel verstandig is om tot benoeming van S.G.P. burgemeesters over te gaan. Verspreide opklaringen DE BILT, 5 November. In de och tend hier en daar nevel of mist. Ove rigens droog weer met verspreide op klaringen en een zwakke tot matige wind uit Westelijke rientingen. Weinig verandering m temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1