Geloof me meneer... zo is t SPORT m SPEL. ieSstar- bicka?&n DE SLUIKER Publiceerde Rotterdams blad militaire geheimen? Stijgende belangstelling voor Aardenburgs zwembad* Omvang P.T.T.-verkeer verder gestegen. Mr dr W. Hugenholtz jubileert. Al hebben de mensen keus uit tientallen merken.... 't allerbeste halen ze er toch uit! Daar heeft het publiek nu eenmaal een fijne neus voor. En omdat 't publiek dus zélf ontdekt, dat King's Cross met kop en schouders boven de rest uitsteekt, krijg ik steeds méér vaste klanten op dit merk. Elke dag zie ik dus dat 't waar is: Radioreportages van sluiting bij Ouwerkerk. Chr* Volkspartij blijft bestaan. de sigaret met het grootste aantal vaste rokers! Beneluxconferentie op 16 November a.s. Driesteden-ontmoeting te Goes. Jubileumwedstrijd Togo-Zuid Beveland. Donderdag 5 November 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Leerling-journalist stond terecht. Officier van Justitie eiste voorwaardelijke gevangenisstraffen. ROTTERDAM, 4 November. De Officier van Justitie bij de Rotterdamse arron dissementsrechtbank heeft gisteren een maand gevangenisstraf voorwaardelijk ge elst tegen de 22-jarige leerling-journalist L. J. E. van „Het Rotterdams Parool" omdat hij naar de mening van de Officier militaire geheimen heeft gepubliceerd. De chef van deze jongeman, de 44-jarige chef-redacteur L.W.S., hoorde veertien dagen voorwaardelijk tegen zich eisen. Onder de kopen „Ergens in Rotterdam niet opzettelijk zijn gepleegd, doch dat de en „Luchtwachtdienst bouwt gehei me centrale post" verscheen er op 12 Ja nuari 1952 een artikel in het bewuste blad van de hand van de leerling-jour- nalist. WIE? „Alle officieren hebben hem van het militaire kastje naar de luchtmachtmuur gestuurd", zo merkte de verdediger van E. op onder grote hilariteit. „De officier weet even goed als ik, zo vervolgde hij, dat het allemaal oude koek was, dat in het artikel stond." Tijdens het verhoor bleek, dat verd. inderdaad van de ene officier naar de andere werd gezonden. Toen hij eenmaal zijn aritkel gereed had en het wilde laten lezen alvorens het te publiceren, wlide geen van de officieren de verantwoordelijkheid op zich nemen. De raadsman verwees naar diverse arti kelen, die over het werk van de lucht wachtdienst zijn verschenen en waarte gen nooit bezwaar is gemaakt. REQUISITOIR. De Officier van Justitie, mr V. d. Meu- len, had in zijn requisitoir gezegd, dat naar zijn persoonlijke mening, de feiten journalist in een affaire verzeild was ge raakt, die hij niet aankon. De Officier achtte de chef-redacteur verantwoorde lijk, omdat deze volgens hem verplicht is de jeugdige medewerkers te controleren. Mr V. d. Meulen wilde de leerling-jour- nalist dan ook niet de volle schuld geven van het drama, doch wees er op, dat men zo'n opdracht niet had moeten geven. Ingezonden Mededeling (adv.) T-,«e7onden Mededeling (adv Jaarverslag 1952: winst f 41.6 millioen. AMSTERDAM, 3 Nov. Het verslag over 1952 van het Staatsbedrijf der Posterijen Telegrafie en Telefonie is verschenen. De economische toestand van Nederland wordt hierin gunstig genoemd. De zich uitbreidende industrialisatie, de toene mende export en de verbetering van de monetaire positie hebben ook de omvang van het P.T.T.-verkeer verder doen stij gen. Het ontbreken van een permanent orgaan voor overleg met het bedrijfs leven deed zich als een ernstig bezwaar gevoelen. Volstaan moest worden met in cidenteel contact met enkele Kamers van Koophandel. Overigens blijkt telkens weer hoe moeilijk het is aan alle zo ver schillende en vaak strijdige wensen van het publiek tegemoet te komen aldus het verslag. Zowel het post- als het telefoonverkeer vertonen dezelfde tendentie in hun ont wikkeling. Het accres in het binnenlands verkeer was vrijwel even groot als in 1951, de toeneming in het buitenlandse verkeer verminderde iets. De winst van de telefoon-, telegraaf- en postcheque en girodienst bedraagt tezamen t 41.6 milli oen (vorig jaar f 29.4 millioen). De post dienst geeft een verlies aan van f 5.8 mil lioen (f 6.2 millioen) en de radiodistri butie van 9.1 millioen (5.2 millioen). De bedrijfswinst bedraagt f 26.7 millioen. Hij werd in Axel geboren, LEIDEN, 4 November. Op 28 November a.s. hoopt mr dr W. Hugenholtz, voorzitter van de Wereldfederatie tot bescherming van dieren zijn zilveren jubileum te vieren als advocaat en procureur. Tevens is het 25 jaar geleden, dat hij officieel tot de dierenbescher ming toetrad. Mr Hugenholtz is Zeeuw, want hij werd in 1902 te Axel geboren uit een geslacht van theologen en juristen. Na aanvankelijk in de handel te zijn geweest, ging hij aan de Rijks universi teit te Leiden rechten studeren. Van zijn hand zijn tevens een aantal werken op het gebied van de rechtswetenschappen verschenen. Hij was het, die in 1950 het initiatief nam tot het houden van een we reldcongres voor dierenbescherming. Zijn verdiensten op wetenschappelijk- en sociaal terrein zijn bekroond met bin nen- en buitenlandse onderscheidingen Op 28 November a.s. zal de jubilaris in „De vergulde Turk" te Leiden recipieren. Koning Paul van Griekenlanc spreekt in V.N. NEW-YORK, 3 Nov. Koning Paul van Griekenland heeft Dinsdag in een bijzondere zitting van de algemene vergadering verklaard, dat ondanks de dreiging van algehele vernietiging de wereld toch voorwaarts daagt naar uiteindelijke eenheid. Hij zeide, dat Griekenland paraat was dank zij zijn binnenlandse poli tieke stabiliteit en de strijdkrachten, welker organisatie, strijdlust en be trouwbaarheid algemeen erkend wer den. Griekenland had het zijne bijge dragen tot de geest van de Verenigde Naties. Door ware broederschap te be reiken met Turkije en ware vriend schap met Zuid-Slavië en Italië en door de ernstige wens uit te spreken goede buren te zijn van Bulgarije en Albanië heeft Griekenland het bewijs geleverd van zijn goede bedoelingen ten opzichte van alle andere volkeren en van zijn ernstige verlangen de V. N. te dienen en niet alleen door hen gediend te worden, aldus Koning Paul. De Koning, die vergezeld was van Koningin Frederica, bracht Dinsdag 'n O'iicieel bezoek aan de V. N. Zo nodig zelfs Vrijdagnacht. HILVERSUM, 5 Nov. De samen werkende omroepverenigingen AVRO, KRO, NCRV, VARA, VPRO en Wereld omroep zullen vandaag en morgen re portages brengen van het dichten van het laatste gat b(j Ouwerkerk op Schou- wen-Duiveland. De technische staf, als mede de reportageploeg is daartoe al op Schouwen aanwezig. De reportages worden' gemaakt door middel van draagbare opname-appara ten en kortegolfzenders. De uitzendin gen zelf geschieden via een straalzender te Goes, vanwaar de ontvangst via mu- zieklijnen verder naar Hilversum gaat. De uitzendingen op genoemde data wor den verspreid over de gehele dag ge geven. Vandaag over Hilversum I en Hilversum II verdeeld, morgen, de dag waarop de laatste caisson, wordt ge plaatst, over beide zenders gelijktijdig. Er is toestemming ontvangen van de minister om zo nodig Vrijdagavond na 24.00 uur met de reportages door te gaan als het gat niet voor de gewone tijd van zendersluiling mocht zijn geslo ten. Jeruzalems waterleiding opgeblazen. AMMAN, 3 Nov. De pijplijn, die de voornaamste bron vormt voor Jeruzalems watervoorziening, is Zondagavond door een tijdbom vernield, zo is te Amman officieel verklaard. Jordanië heeft een klacht ingediend bij de stafchef van de V.N. Een woordvoerder van het Israëlische leger in Tel Aviv ontkende Maandag avond, dat Israëliërs verantwoordelijk zouden zijn voor het opblazen van de pijplijn. Volgens berichten uit het oude stads deel van Jeruzalem, dat door Jordanië bezet wordt, is de watertoevoer door de explosie afgesneden. "s-GRAVENHAGE, 3 Nov. Over het Zaterdag in Utrecht gehouden congres van de Christelijke Volkspartij heeft het A.N.P. het volgende communique ont vangen: „Op het 31 October te Utrecht gehou den congres van de Chr. Volkspartij heeft vastgesteld, dat het streven voor de een heid van de Protestanten op politiek ter rein, alsmede voor een principiële koers verandering wat de practische politiek betreft, onveranderd gehandhaafd moet blijven. Daar alle pogingen, om zulks langs an dere wegen te bereiken, hebben gefaald, was het congres van mening, dat het be staansrecht van de Chr. Volkspartij niet alleen gerechtvaardigd is, maar zelfs noodzaak is. Dat in brede lagen van de bevolking deze noodzaak wordt ingezien, bleek uit een belangrijke groei van een aantal af delingen. Besloten werd, de actie door het op richten van nieuwe afdelingen met alle ten dienste staande middelen krachtig voort te zetten. Statuten en huishoudelijk reglement werden door de vergadering vastgesteld, terwfjl een commissie werd benoemd om wijziging en aanvulling van het program voor te bereiden. De voorzitter, de heer J. Hindriks uit Groningen, werd met grote meerderheid van stemmen herkozen. Aan het slot van de vergadering con stateerde de voorzitter met grote dank baarheid, dat het enthousiasme der aan wezigen een belofte inhoudt voor een verdere snelle groei van de partij". Niet ia Dea Haag, maar in Brussel. 's GRAVENHAGE, 4 Nov. De a.s. vergadering van het ministeriële Bene- luxcomité, waarin besprekingen worden gehouden ter voorbereiding van de Be neluxconferentie als vervolg op de be sprekingen, die in Juli j.I. zijn gehouden, zal niet in Den Haag, zoals het plan was, maar in Brussel worden gehouden. De datum van 16 November a.s. is voorlopig aangehouden. Productie van Britse straalvliegtuigen. LONDEN, 3 Nov. Tegen het einde van 1954 zal de Britse productie van straal vliegtuigen ongeveer 150 stuks per jaar bedragen, aldus is uit bevoegde bronnen te Londen vernomen. De bouwers van de Vickers Armstrong „Viscounts", hebben zich een productie van 100 vliegtuigen per jaar ten doel ge steld. Orders zijn door deze fabriek reeds ontvangen voor 84 stuks. Een nieuwe krachtiger versie van de „Cornet", serie II zal ook tegen het eind van het volgend jaar in productie ko men. De jaarproductie van dit type zal ongeveer 36 stuks bedragen. De Britse luchtvaartmaatschappij BEA zal tevens de eerste exemplaren ontvan gen van een vloot van 30 „Britannia" reuzenvliegtuigen, die 92 passagiers zon der tussenlanding met een snelheid tfah bijna 60 km per uur over de Atlantische Oceaan zullen kunnen voeren. Ingezonden Mededeling (adv.) te hulp bel Ve°smiddelen-leveiancier uitvoerige Beschrijving. gene' Tag-cachets akker' J smaakloos IsneL zeke Ruim zeventien duizend bezoekers. Augustus was de drukste maand. Het Aarderiburgse zwembad blijkt zich steeds in een stijgende belang stelling te mogen verheugen. In het afgelopen seizoen werd het grootste aantal bezoekers geteld in de drie jaren van zijn bestaan. Niet minder dan 17070 bezoekers werden geteld, tegenover 15143 in 1952 en 5663 in 1951. De drukste maand dit jaar was de vacantiemaand Augustus met 6685 ba den, tegen vorig jaar Juli met 6124 ba den. Ook dit seizoen bleken de vrou wen en meisjes meer belangstelling te hebben voor het zwembad dan de mannén en jongens. Het bezoek door mannen nam zelfs af en wel van 1172 vorig seizoen tot 1103 dit seizoen. De drie andere categoriën gingen alle vooruit: de dames van 1712 tot 1897, de meisjes van 5469 tot 6593 en de jon gens van 4709 tot 5744. Ook het aan tal groepsbaden zoals van de Konink lijke Marechaussee, de Rijkspolitie, de douane-ambtenaren, de lagere scholen van Aardenburg en Eede, de huis houdschool te Aardenburg en de O.L. school van Oostburg nam af en wel van 2081 in 1952 tot 1843 in 1953. Dit kwam echter doordat de Rijkspolitie in ons gewest vanwege de detachering van vele manschappen naar het rampge bied dit seizoen niet in groepsverband kon komen zwemmen. De drukste dagen waren dit jaar 10 t.m. 13 Augustus toen respectievelijk dagelijks 404, 442, 505 en 455 bezoe kers werden geteld. In vorige jaren kende men zulke drukke dagen niet, toen kwam men hoogstens tot een 300 baden op één dag. Het diplomazwemmen mocht zich weer in een goede belangstelling ver heugen. Er werden tweeërlei examens afgenomen: vanwege de Kon. Ned. Zwembond en vanwege het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Het aantal diploma's van de De beplanting van het zwembad, die in de beide vorige jaren was aange legd, begon aardig in de groei te ko men en droeg er veel toe bij het na tuurschoon in de omgeving van het bad te verhogen. VOETBAL. Ambtenaren voerden sportieve strijd. In Middelburg vond een sportieve strijd plaats tusser, de ambtenaren van de Provinciale Griffie en die van Heinkenszand. Na een welkomstwoord door de griffier, mr J. M. Pilaar, be gon de voetbalwedstrijd. Mr dr A. J. J. M. Mes, oud-burgemeester van Heinkenszand en lid van G.S., deed de aftrap. Na spannende strijd won Heinkens zand met 31, dank zij twee doel punten van Vermeulen en één van burgemeester H. Derx. Het tegenpunt kwam uit een goed door M. F. de Jonge genomen strafschop. De overige wedstrijden vonden plaats in de cantine van het P.Z.E.M.- gebouw en werden onderbroken voor een gezamenlijke koffietafel. Ook de tafeltenniswedstrijd werd door Heinkenszand gewonnen (124). De Middelburgers bleken sterker bij het bridgen (20), schaken (40) en dammen (82). Binnenkort worden nog een biljart- en een volleybalwed strijd gespeeld. De winnende ploeg krijgt een door mr dr Mes beschikbaar gestelde prijs. Men hoopt het volgend jaar te Hein kenszand een tegenontmoeting te or ganiseren. SCHAKEN. V.S.V.—Terneuzen II V/j—6J^. In de Zeeuwse schaakcompetitie moest V.S.V. de eer aan het bezoe kende Terneuzen II laten (3%6J4). De uitslagen waren: A. Hamelink—G. Wullems I—0; N. BruysertE. Tacq 1—0; H. Barentsen d. ReeA. 1,G. Schooff 01; J. v. K.N.Z.B. dat in het afgelopen seizoen Wullems 10; C. B. BoermanA. G. werd uitgereikt bedroeg 64 (26 m. en 38 vr.) tegen 66 verleden jaar. Voor het eerst werden dit seizoen vanwege het Ministerie van Onderwijs examens in schoolzwemmen afgenomen. Er werden 60 diploma's uitgereikt. Dourleyn 10; J. FrancoisF. v. d. Hooft J. de Waal—A. G. Ar nold A; L. J. SimpelaarW. L. TAFELTENNIS. Nog dit jaar om het Zeeuwse kampioenschap. De datum van de uitgestelde Zeeuw se tafeltenniskampioenschappen is nog niet bekend, ook al is men voorne mens, deze nog dit najaar te doen hou den. Men zal echter als voorbereiding eerst de kampioenschappen van Mid delburg en Vlissingen verwerken. De drie hoogst geplaatsten zullen dan tot de Zeeuwse kampioenschappen wor den toegelaten, zodat deze voor het eerst niet open zullen zijn. Voor de niet uit Middelburg en Vlissingen af komstige spelers zal dan een afzonder lijke regeling worden getroffen. Ook voor de Vlissingse kampioen schappen is nog geen datum vastge steld, maar die van Middelburg wor den op Zaterdag 14 November gehou den in de kleine zaal van het Schut tershof. De wedstrijden beginnen reeds 's middags om twee uur, maar de fi nales zullen in geen geval voor 's avonds half acht aanvangen, zulks met het oog op de publieke belangstelling. De wedstrijden worden georgani seerd door de tafeltennisclub Will van Zoelen onder auspiciën van de NTTB. Waren er vorig jaar ongeveer 50 deel nemers, thans verwacht men heel wat meer inschrijvingen. Animo verloor. Na een uitstekende start in de Bel gische tafeltenniscompetitie hebben de dames en heren van Animo uit Sas van Gent het in hun tweede wedstrijd niet zo goed gedaan. De dames verloren met 64 van Reflex A uit Gentbrugge. De heren kwamen nog slechter voor de dag, want zij kregen van dezelfde club een zware 91 nederlaag te slikken. GYMNASTIEK. De jaarlijkse wedstrijd tussen de turnploegen van Goes, Vlissingen en Breda, die aanvankelijk in Februari zou worden gehouden, moest in ver band met de ramp worden uitgesteld. Thans is deze wedstrijd opnieuw vast gesteld voor a.s. Zaterag. De wedstrijd wordt gehouden in de gymnastiekzaal, Kreukelmarkt, Goes en begint 's middags om vijf uur. De ploegen werden als volgt samengesteld. Vlissingen dames: mevr. Sinke-Pee- man, mevr. Blind-BÖmer, J. Sanderse, N. Fritz, J. Minderhout en R. Luitwie- ?5iem,?n ,°-V Ier. Reserve C. van Zanten. lipsen A; J. van Boomgaard- Schooff 10. Natuurlijk gloort die hoop ook in het Land van Cadzand, waar Hanna Verwolde weer een uitvoerige brief van haar man heeft ontvangen en be antwoord. Ook hij schrijft over de toe stand des lands en over zijn vast ver trouwen in een spoedige hereniging, En dan verliest de zozeer verheugde vrouw, die geheel en al is opgeleefd, zodat ook de buren het merken en vermoeden koesteren, de voorzichtig heid uit het oog. Aan een zeer vertrouwde huisvrien din vertelt zij, dat haar man leeft, er gens in het land van Goes is en ai enkele malen geschreven heeft. Zij vergeet, dat een geheim niet meer een geheim is, als twee mensen het we ten De vriendin belooft geheimhouding, maarvertelt het nieuwtje, natuur lijk ook onder de plechtige belofte van geheimhouding, aan een vertrouwde kennis. En dan is het hek van de dam. Op een morgen in Januari van 1814 legt dokter Stellaard in het dorp zélf enkele bezoeken te voet af, zoals zijn gewoonte is, terwijl Heilman in de stal bezig is met het oppoetsen van het paardetuig. Er valt plotseling een schaduw in de stal en als Heilman op het gerucht, dat gemaakt wordt, opkijkt, ziet hij twee marechaussees, die hem door dringend aankijken. Zijier zakt schier door de grond van schrik. Hij verbleekt tot en met; verliest alle zelfbeheersing en toont duidelijk aan de politielui, dat zij de gepakte man vóór zich hebben. Jacob Heilman, of beter nog Frits Naar w« van het Duits reisinformatie- ??jle£ nietwaarr' yraagt één van hen, bureau vernemen zullen in de toekomst e Hollander blijkt te zijn. in Duitsland verlopen Nederlandse pas- Zonder te beseffen, wat hl) doet, poorten weer als legitimatiebewijs Dij I knikt de aang- piokene van „ja", een collectief paspoort worden emend. j „In naam v«n ae keizer ziji gij onze gevangene", merkt de politieman op. verzoekt onmiddellijk te komen. Neen, Maak nu geen spektakel en ga be- daard mede; anders zouden wij ge weld moeten gebruiken". Met deze woorden slaat hij hem handig de handboeien om; trekt hem kalm mee en bindt hem aan de zadel knop van zijn paard. Wel niet in draf, maar toch met enige snelheid verla ten zij met hun gevangene het dorp je.... Heilman heeft zijn hersens niet bij elkaar. Het is alles zo snel gegaan. Hij FEUILLETON welk ongeluk weet de jongen niet. Maar daarvan is dokter Stellaard spoedig op de hoogte, als hij het relaas van zijn huishoudster verneemt. Hij staat een moment als verplet terd. Nog éénmaal moet zjj vertellen, als of het hem onwezenlijk toeschijnt. Dan barst hij los: „Dat onheil is in het Land van Cadzand uitgebroed". En hij braakt, tot grote ontsteltenis Aflevering 53 Vrij bewerkt naar P. VISSER Jzn beseft alleen: „gevangen" enweet, wat dat betekent. Vrijwel onmiddellijk daarop is het dorp in rep en roer. Men weet van de koetsier van de dokter niets af, maar dat die wordt meegenomen door marechaussees, nudat is verdacht. De oude Marina loopt radeloos door het huis, om de dokter roepend, of schoon zij weet, dat die niet thuis is. De dokter is op de molen beland, waar hij opgewonden spreekt over nieuwe geruchten niet alleen uit Hol land en Utrecht, maar ook uit Bra bant zijn. de Fransen verjaagd. Wan neer zou Zeeland nu eens aan de beurt komen? Hijgend en bezweet komt er een jongen aanlopen, die vertelt, dat er een ongeluk met de koetsier heeft plaats gehad en juffrouw Marina hem van Marina, die hem zó nog nooit ge hoord heeft, een vloek uit. „Dat hen de donder sla, die Franse satanskin deren!" Maar dan: „Arme Jacob! Ar me vrouw en kinderen! Gedaan is het met hem! En dat zo vlak vóór de be vrijding! Grote God, hoe is het moge lijk! Hoe kimt Ge dat nu toelaten! Zoveel onrecht!" Opeens zwijgt hij en denkt diep na, om dan als het ware tot zichzelf te spreken: „Het kan, het móét worden beproefd. Marina, geef mij m'n man tel. Ik ga naar Goes en kom vannacht heel laat thuis, misschien helemaal niet. Gauw, meid! We mogen geen tijd verliezen!" Hjj ijlt naar zijn schrijftafel, haalt er een stapeltje nieuwe rijksdaalders uit en steekt die, met een paar gouden Napoleons,- in zijn zak. Vervolgens haalt hü uit zijn apotheek wat poe ders en spoedt zich dan weer terug naar de molen. Natuurlijk is daar, als men het ver haal van de dokter vernomen heeft, de verslagenheid al even groot. „Wenberg, wil je mij helpen, te pro beren die arme kerel te bevrijden?'" „Of ik dat wil? Natuurlijk, dokter, 'k Weet alleen niet, hoe. Maar mis schien weet u „Span dan dadelijk je sjees in, dan rijden wij, zo hard je klepper kan lo pen, naar Goes. M'n Jans is voor zo'n snelle rit niet meer in staat. Maar we gaan binnendoor. Misschien zijn we er dan eerder dan die marechaussees 't Is trouwens beter, dat ze ons niet zien. En ik zie hèn het liefst niet, want ik sta er niet voor in wat er an ders gebeuren zou, als wij ze achterop reden. Ik geloof, dat ik in staat was, de kerels neer te schieten. Maar dat is natuurlijk onzin. Met geweld komen we er niet. 'n Paar goedgerande Zeeu wen zullen vermoedelijk beter helpen. We zullen zien". In een oogwenk staat de sjees ge reed en als zij op het punt van weg rijden zijn, komt de molenaarsvrouw nog met de pijekker van haar man aanlopen. „Doe hem aan, Freek, 't Is koud. Je zult hem nodig hebben". In de vroege namiddag arriveren zij in Goes, waar de dokter Wenberg stallen laat in „De vergulde gans" op de markt. Daar komt hij geregeld, als hij in Goes is en de hospes kent hij uitstekend. „Ik maak mij sterk, dat de mare chaussees met Zijier nog niet eens in Goes zijn. Dat zou prachtig wezen". Het is een kleinigheid, van de waard te weten te komen, welke stalhouderij gewoonlijk voor het gouvernement rijdt en de naam van de koetsier te weten te komen. Vlissingen heren: J. v. d. Sande, J. Sinke, W. Florusse, H. Tabak, M. de Nooyer en J. Kok. Reserve J. But. Breda dames: G. Lokhoff, E. Huy- brechts, mevr. W. Diepstraten-Lokhoff, T. Verkooyen en W. Huybrechts. Re serves J. Schuurmans en E. van Aert. Breda heren: C. Gent, A. van Ooyen, T. v. d. Hoogen, P. Fraanje, J. v. d. Berg en J. Huybrechts. Reserves J. Ver voort en.H. Sie. De samenstelling van de Goese ploeg is nog niet bekend. KORFBAL. GOES, 4 Nov. Ter gelegenheid van het twintig jaar bestaan van de Goese korfbalvereniging TOGO wordt a.s. Zaterdag om 3 uur een jubileum wedstrijd gespeeld tussen het eerste twaalftal van TOGO en een Zuid Be- velands twaalftal. ZUID-BEVELAND Aanval: W. Deurloo (De Poel), W. Karelse (Elto), mej. M. L. Drijgers (De Poel), mej. J. van Hekken (Elto). Midden: Chr. Janse (Seolto), J. van Damme (Tjoba), mej. J. van Hekken (Seolto), mej. H. H. Huissoon (Vitesse). Verdediging: H. J. Meyer (Zeelandia) T. Schuit (Vitesse), mevr. A. Blok (Zeelandia), mej. L. Schipper (Tjoba). Reserves: mevr. Francke (Tjoba) en A. Stroosnijder (Zeelandia). T.O.G.O. Aanval: J. van Dalen, T. van Dalen, mevr. R. Heyens en mevr. J. Blaasse. Midden: F. Gunst, J. Visscher, mevr. M. Pak-v. d. Vliet, mej. D. v. d. Dorpel. Verdediging: J. Leys, D. P. Saman, mej. S. Barendse, mej. K. Karman. Reserves: T. Schipper, mej. L. Zandee. Als scheidsrechter is aangewezen de neer A. Heyens.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5