We hebben het goed en we houden geld over! DEZE WERELD van öaq tot öaq U hebt altijd trek in lllae, omdat t)li> mat s jaar in jaar uit de allerbeste* Virginia's bevatten. v Het begin is moeilijk, maar als je daar doorheen bent... Bij onze emigranten in Australië. (Ill) Kerkelijk leven is goed Ethiopië in afwachting van officieel bezoek» Churchills plan blijkt te riskant. Angst voor Zuurbranden na een heerlijk maal? Donderdag 5 November 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Van onze sociale redacteur.) MELBOURNE, October 1953. Y"v als Nederlands journalist door Australië reist, krijgt vele uit nodigingen. Vooral de heel goed geslaagden willen graag, dat je naar hun succes komt kijken. Maar wij hadden een tas vol adressen en wisten al heel gauw, dat we een groot deel daarvan toch al niet zouden kunnen bezoeken, omdat de afstanden zó groot zijn, dat wij er ons geen voorstelling van kunnen maken. Men moet feitelijk alle Nederlandse afstanden met tenminste tien vermenigvuldigen, om tot enige begrip te komen. Dat geldt zelfs voor afstanden in de steden. Een stad als Melbourne bijv., waar we dit schrijven, beslaat de oppervlakte van de provincie Utrecht. Er zijn niet minder dan 15.074 straten, volgens de juist dezer dagen verschenen stratenlijst. En dan moet men be denken, dat, behalve in de city, waar bijna niemand woont, de huizen doorgaans een heel eind van elkaar staan. We konden dus maar aan weinig uitnodigingen buiten ons program, dat bovendien ook nog altijd een aantal „officiële" bezoeken bij de premier van de staat, de burgemeester van de stad, de journalisten (die hun Hollandse collega's graag wilden ontmoeten en hen ook met interviews e.d. lastig vielen) en wat al niet meer, gehoor geven. De uurtjes voor het eigen werk moesten er afgeknepen worden. En de bezoeken waren altijd te kort, ook naar onze eigen mening. Maar één uitnodiging konden we niet afslaan: die van de familie Bijls- ma, die we in Utrecht heel goed ge kend hadden. Bijlsma kenden we daar als een heel serieus man. Hij was zelfs zwaar tillend en stroef. Zag de zaken altijd donker in. Echt vrolijk hebben we hem nooit gezien. Toen hij al over de 50 emi greerde, omdat een zijner kinderen er ook al zat, hebben we gedachtwat moet dat worden? Hij was geen hand arbeider, maar een grossier. Wat moest die nu in dit land van pionierswerk gaan uitvoeren? Maar toen we tegenover hem en zijn vrouw en zoon zaten, met in hun gezelschap Hans Lammerts van Bue- ren, een accountantszoon uit Utrecht, M.T.S.-er, zagen we heel andere men sen, dan we in Utrecht kenden. Vro lijk en opgewekt. Best tevreden. „Ik ben hier zeer tevreden. Het is een best land. Voor jongelui ideaal. Geestelijk ook". „We hadden gedacht, hier heiden dom te vinden. Maar als je het goed bekijkt, valt dat best mee. Je hebt hier vele kerken en kerkjes. In de tuin er voor staat vaak een Bijbeltekst, elke week een andere, met een uitnodiging. Hier in de kleine omgeving van deze voorstad van Perth zijn ik weet niet hoeveel kerken. Het kerkbezoek lijkt slecht, als je in elke kerk kijkt. Want dan zitten er jpaar weinig mensen. Maar als je alle kerken bij elkaar op telt, valt het geducht mee. En er wordt veel aan evangelisatiewerk gedaan. Langs de deur. Werk voor mij te vinden, was heel moeilijk. Maar op advies van de heer Appeloo heb ik het gevraagd textiel te kopen en ben toen met de koffer langs de huizen gegaan. Ik ben daar, tegen alle verwachtingen in, ontzaglijk in gezegend. Ik heb al heel wat vaste klanten gekweekt. En het breidt zich nog steeds uit, zodat ik moet overwe gen, een auto te kopen. Dan kan ik het nog meer uitbreiden. Het zijn meest Australische klanten. Emigranten hebben geen geld om te kopen. Die doen zo lang mogelijk met wat ze uit Holland meebrachten. Maar de Australiërs zijn vriendelijk en be hulpzaam. En er zit hier geld onder de mensen, al kopen ze veel, ook bij mij, op afbetaling. Het is al zo druk, dat mijn vrouw de hele dag bezig is met de administratie en de inkopen. Mijn dochter doet daarom de huishou ding. stuk land van 264 acres gekocht, waar op ze nu zelf willen gaan boeren, zo dra ze vee gekocht hebben en een boerderij gebouwd. Het is alleen jam mer, dat ze tobben met één kind, dat hersenvliesontsteking heeft gehad en nu blind is. Het zou best kunnen, dat ze nu eerst sparen, om dat kind voor behandeling naar Nederland te sturen. Neer- en opgang. Het emigrant'enleven kent zijn ups en zijn downs. Toen we in Waroona in een Grill- room wat zaten te eten, werden we aangesproken door Jan Koene uit Den Haag. Hij was met zijn auto in die plaatSj als vertegenwoordiger van een modezaak in Perth. Voorheen was hij, nadat hij als militair uit Indonesië was teruggekomen, bij de Ned. Handel- Maatschappij in Den Haag, als kan toorbediende. Hij zag geen toekomst en dacht zich in Sydney te gaan ves tigen. Maar toen hij in Freemantle kwam, leek het hem daar zó goeddSt hij om ontscheping vroeg. Hij had het aanvankelijk moeilijk. Hij was nachtportier in een hotel en werkte overdag nog in een winkel. Dat was y-iet vol te houden en daarom ging hij in een fabriek werken. Daar na was hij verpleger in een krankzin nigengesticht en werd vervolgens klerk in een wolhandel. Maar nu een Ik hoop nog zo v.r te komen, Out ik direct uit Holland kan importeren. Want als ik eens iets uit Holland heb dan zgn ze daar gek op. Holland lieefi hier een goede naam. Iemand op oudere leeftijd, die het in Nederland geweldig goed heeft, moet niet emigreren. Maar i k heb er geen spijt van. Ik zou niet graag terug willen, zelfs niet voor een goede betrekking Die zon hier. En dat klimaat. Voor- jonge mensen zit hier toekomst. Dat lijkt niet altijd direct zo. Mevrouw Bijl, vroeger in Pernis, nu in Armadale (West-Australië): „Ik heb zoveel sinaasappelen in mijn tuin, dat ik ze by emmers vol weggeef". In dat opzicht leeft er in Armadale bij Perth een groep, die zich apart houdt van de andere groepen Neder landse Christenen: er is een speciale Reformed Church of Armendale ge sticht en men verwacht de aankomst van ds. F. Pels, van Almelo (Geref. onderh. art. 31). Deze groep bevordert, dat zij, die zich bij hen willen aan sluiten, overkomen en zij helpen el kaar heel sterk bij de vestiging. Ook hun kerkelijk leven vertoont een heel sterke binding. De kerk werd op 25 December 1950 geïnstitueerd en heeft thans 91 be lijdende leden en telt 226 zielen. He beroep van een predikant betekent natuurlijk, dat zij zwaar zullen moe ten offeren, maar dat doen ze gaarne. En ze kunnen het ook. jaar geleden kreeg hij deze baan, die hem best bevalt. Hij verdient 16Vi, plus de onkostenvergoeding, die maakt, dat hij weinig voor zichzelf heeft uit te geven. Hij leerde een Aus tralisch meisje kennen en het zal niet lang duren, of hij gaat trouwen. Dat hij dan volop Australiër wordt, ja het feitelijk nu al is, ligt voor de hand. Een dubbele slag sloegen we, toen we, zoekend naar Jan Berkhout uit Den Haag, kwamen bij - de familie Hoekstra, uit Amersfoort, waar hij in woont. Want daar was juist mevrouw DoelmanVan Vliet, een nicht van Jan, gelogeerd. Maar die woont ver in de country, in Deamill. Ze is hier met haar man al vijf jaar. Doelman was uit Indonesië in Australië geweest en dat land trok hem. Hij is va'n beroep banketbakker en is nu bakker voor de arbeiders op de staatshoutzaagmolens. Hij verdient ruim 16 per week en heeft een heel mooi huis van het de partement voor de bosbouw. Volgend jaar laat hij zich naturaliseren, want hij denkt er niet aan, weer terug te gaan. Het bevalt hem en zijn vrouw reusachtig. Wel gaan ze over een paar jaar eens met vacantie naar Neder land. Ze zijn aangesloten bij de Pres byteriaanse Kerk, maar omdat die geen kerk in de omgeving heeft, ker ken ze bij de Methodistische. Wel heb ben ze nog goed contact met Neder land en ontvangen een preek, de Vlaardingse Kerkbode, het Jongelings- en meisjesblad. Met de familie Hoekstra was het ook prima. Ze hebben een prefab huis kun nen overnemen, dat inderdaad van alle gemakken voorzien is. Toen ze aan kwamen in 1949, moesten ze 10 le nen, om een bed te kopen. Maar in drie jaar tijds hadden ze hun huis vrjj, ge meubileerd en al. Ook zjj hebben zich aangesloten bjj de Presbyterian Church, Ze missen wel wat. De Hollandse gezelligheid, het win kelen in de stad, wat je hier niet kunt doen. En dan staat Australië bjj Neder land achter wat transport en sociale voorzieningen betreft. Trouwens, de Australische baas van Hoekstra is in Nederland geweest en hjj vond het er zo mooi, dat hjj volgend jaar met zijn twee zoons er heen gaat. Maar ondanks hetgeen ze missen: ze voelen zich thuis. En er zijn toch ook hier mooie dingen, al zon het maar zijn het kerkkoor van de Presbyterian Church, waarvan Hoekstra een toege wijd lid is. Ingezonden Mededeling (adv.) EDEN ANTWOORDT ZAHEDL LONDEN, 4 November. De Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Eden, heeft de eerste minister van Perzië ge antwoord op diens jongste nota. De Brit se regering zou zich bereid verklaren tot onderhandelen over het oliegeschil op basis van erkenning door Engeland van de nationalisatie van de Perzische olie en erkenning door Perzië van het prin cipe van schadevergoeding aan de Brits- Perzische oliemaatschappij. Peins Bernhardt logeert in keizerlijk paleis. Orkesten studeren vele Nederlandse liederen in. (Van onze correspondent Alfred van Sprang). /vDDIS ABEBA (Ethiopië)November. Buitenlandse kringen in de Ethiopische hoofdstad brengen het officiële bezoek van Prins Bernhard aan Keizer Haile Selassi in verband met de groeiende Nederlandse belangstelling voor Ethiopië als arbeids terrein in de plaats van Indonesië. De HVA heeft hier reeds een grote suikeronderneming gesticht welke over een jaar voldoende suiker zal kunnen produceren om de totale behoeften van Ethiopië en Eritrea te dekken. Een adviseur van de cultuurmaatschappij „Senemba" vertoeft verder al geruime tijd in het land. En een dezer dagen wordt een commissie van de cultuurmaatschappij „Michiels Arnoldlanden" verwacht om een uitgebreid on derzoek in te stellen naar de mogelijkheden van tropische cultures (waaronder rijst) in het stroomgebied van de Awash. Een belangrijk project is ook de aanleg kota PH-PBA (waarmee de Prins de reis /.nn naa^anvin 1,at,a„ Uvl 4 A ncnK nnn vaaah TTf-Ki rvrv.4 H mcelrt) hrman hot Tjlioo'vpl/l Neem mijn zoon. Hij heeft diploma 5-jarige H.B.S. En hij is nu kachel smid. Dat lijkt een achteruitgang. Maar u moet rekenen, dat is maar een start, een beginpunt. Dat komt best in orde! Neem Hans Lammerts van Bueren. M.T.S.-er en nu monteur van wasma chines. Maar ook dat komt goed. Je leert hier ook de dingen ruimer zien, De kerken Wij zijn Gereformeerd. En we zijn dankbaar, dat we nu met ds. Van Wil genburg ons eigen kerkelijk leven in de Reformed Church kunnen opbou wen. Maar Hans is Hervormd en leeft mee met ds. Bonting in de Presbyte riaanse kerk. En toch kunnen we het best met elkaar vinden. Ik verdien hier nu al zoveel, dat ik behoorlijk kan leven. En mijn zoon en dochter, die getrouwd zijn, hebben na zeven maan den sparen een behoorlijk huishouden kunnen inrichten. Kerkelijk leven betekent ontzaglijk veel voor emigranten. Tot dusver is onze ervaring, dat de emigranten, die naar hun nieuwe vaderland hun geloof meebrachten, die dos niet alleen aan kwamen, een sterke ruggesteun hebben, ook als de omstandigheden heel moei lijk zijn, wat vooral in de eerste tijd het geval is. Er zijn er, die het begrip hebben ge had: wit we ook in Holland achterla ten, ons orgel nemen we mee. Wat heeft dat vaak oen troost gebracht. Wat is dat een bindend element geweest. Voor ben en voor anderen. Afkomstig uit Pernis In Armadale bezochten we de fa milie P. Bijl, afkomstig uit Pernis. Bijl was timmerman bij de Shell in Pernis en verdiende per week 68. Nu is hij, met vrouw en zes kinderen, 15 maanden in Australië, en hij heeft het er veel beter. Pernis is toch in feite een stuk Rot terdam. Hier woont het gezin Bijl in een huis, ver van de hoofdweg. Maar moeder Bijl heeft het er heel erg naar haar zin, ook al waren, toen wij haar bezochten, een paar kinderen niet al te best in orde. „Maar het is hier gezond, mijnheer En dan moet u eens In de tuin kijken, die bjj dit huis hoort. Waar tref je dat? Ik heb zóveel sinaasappelenbomen in myn tuin staan, dat ik ze bjj emmers vol weg geef. Iedereen heeft hier kip pen. Ik heb schalen vol met eieren staan, f 68.is in Holland een goed loon. Maar ik kon er maar krap van komen. Nu heeft mjjn man 16 per week vast. Maar hjj doet er nog wel wat bjj, ondanks de tjjd, die hjj voor de kerk geeft en zo komen we vast wel boven de 20 per week, en ik verwoon maar l'/z. Daar heb ik dan ook de sinaasappelenbomen en vjjgenbomen en druivenwingerds voor. En het klimaat is hier geweldig goed. Alleen het vervoer kost veel. Myn man heeft nu een 500 cc motorfiets ge kocht. En ik heb ook al een koelkast. Maar de kinderen moeten 's morgens 20 minuten lopen naar de halte van de schoolbus. En 's Zondags is het vjjf kwartier lopen naar de kerk, die in de townhall bjjeenkomt. We houden de Zondag helemaal als in Nederland. En we hebben om de week mannen- of vrouwenvereniging. Ook zijn er twee jeugdverenigingen. De Australiërs maken alles op. Maar wij kunnen goed overhouden. En dat gaat met allemaal zo. Ik ken er geen één van onze kerk, die terug zou wil len, anders dan voor vacantie. Mijn zwager A. Bijl, heeft al een stuk land gekocht en heeft 100 kippen en 200 kuikens. Mijn broer, Jacob van Dijk, maakt het als carpetlayer uitstekend. En neem dan de familie Heeroma uit Sauwerd (Gron.). Die werken met z'n vieren bij een boer. Er zijn nog vier kinderen op school. Maar die kunnen 100 per m and sparen en hebben al een koelkast, een auto en een groot Ingezonden Mededeling (adv.) Onze inkopers hebben ook weer in 1953 het puikje van de Virginia-oogst gekocht. van een moderne haven bij Assab aan de Rode Zee. Tot nu toe wordt voorna melijk Djiboeti in Frans-Somaliland als in- en uitvoerhaven gebruikt. Nu Ethio pië echter door de vereniging met Eri trea zelf toegang tot de zee heeft, wil men een eigen haven hebben. Dit milli- oenenwerk is nog niet aanbesteed. Neder- land heeft grote interesse voor de uitvoe ring ervan, Er worden hier intussen drukke voor bereidingen getroffen met het oog op de komst van Prins Bernhard. Eén van de keizerlijke paleizen in de stad wordt voor hem in gereedheid gebracht. Het door een Oostenrijker gedirigeerde Kei zerlijke Orkest (dat tijdens het offici ële staatsdiner ten paleize zal spelen) studeert een potpourri van Nederland se melodiën in, waarin o.a. opgenomen zijn „In naam van Oranje", „In een blauw-geruite kiel" en „Waar de blan ke top der duinen". En de kapel van de Keizerlijke Garde heeft het „Wilhel mus" in studie genomen. Deze kapel onder een Zwitserse ka pelmeester zal met de bereden lijfwacht van de keizer voor het paleis aangetreden staan als de Prins direct na zijn aan komst in Addis Abeba zijn opwachting zal gaan maken bij zijn gastheer: keizer Haile Selassi. Voor deze gelegenheid zul len zij gestoken zijn in ceremonieel uni form, bestaande uit rode tuniek, groene pantalon, gele uitmonstering en witte tropenhelm. Deze kleurige uniformen zijn destijds geleverd door een Haags kleer- makersbedrijf. De uniformen zullen echter niet het enige Nederlandse element bij de aan komst vormen. Als de Nederlandse Da- HET debat over de Britse troon rede, Dinsdag door Koningin Elisabeth in het parlement uitgesproken, heeft meer verrassin gen opgeleverd, dan het staatsstuk zelf. In de troonrede werd de kwestie van een viermogendhedenconferen- tie als een der eerste punten in de buitenlandse politiek van Sir Win stons regering aangestipt. Maar het bleef bij aanstippen, er kwam geen omlijnd plan naar voren. Gezegd werd, dat de regering haar pogin gen voortzet om spoedig een bij eenkomst van de Sowjet-Unie' met Groot-Brittannië. de V.S. en Frank rijk tot stand te brengen. Bij deze mededeling bleef het en daarmee werd in het midden gelaten of hiermee bedoeld werd een confe rentie van de vier staatslieden of van de ministers van Buitenlandse Zaken. Churphill heeft zich in het debat, dat op de troonrede volgde, opnieuw als een groot staatsman doen kennen. Zonder er omheen te draaien heeft hij de critici gelijk gegeven, die menen, dat het nastreven van zijn plan voor een bijeenkomst op hoog niveau met de Sowjet-Unie, de solidariteit der Westelijke mogendheden in de koude oorlog zou kunnen vernietigen. De gryze Engelse staatsman heeft dus in gezien, dat zijn pogingen, die zouden kunnen leiden tot „alles of niets" te riskant zijn. De notawisseling met de Sowjet-Unie om te komen tot een ge sprek tussen de ministers van Buiten landse Zaken in Lygano heeft aange toond, dat de kans op „niets" groter is, dan op „alles". Churchill realiseert zich op dit moment maar al te goed, dat wanneer een conferentie van de vier staatslieden zou mislukken of geen enkel resultaat zou afwerpen, er een impasse zou ontstaan tussen Oost en West, die wellicht niet meer door broken kan worden. Velen, ook in En geland, maar vooral in Frankrijk en de V. S., achten de wereldsituatie van dit ogenblik niet hachelijk genoeg voor een dergelijke onderneming. Eisenho wer en Laniel zullen vermoedelijk pas te vinden zijn voor een bespreking met Malenkof, wanneer alle andere middelen uitgeput zijn en de oorlogs dreiging zo groot wordt, dat er naar een laatste redmiddel gegrepen moet worden. Wat echter erger is: Churchill heeft door zijn plan voor een conferentie der staatshoofden in Mei j.l. te opperen, ongewild de Westeuropese verdediging in gevaar gebracht. West-Europa gaat gebukt onder de lasten van de bewa pening, ondanks alle hulp, die Ameri ka biedt. Toen Churchill aankondigde, dat hij van plan was alles op alles te zetten om met Malenkof te gaan pra ten, ging er een zucht van verlichting door West-Europa. Men kon nooit we ten! De ervaring in de wereldoorlog heeft geleerd, dat Churchill op critieke momenten veel weet te bereiken. In dien hij zijn plan doorzette en er een formule werd gevonden, waarbij Oost en West in vrede naast elkaar konden leven, dan kon de bewapening spoedig worden verminderd. Dan was en dat interesseerde vooral de Fransen een herbewapening van Duitsland voorlopig niet nodig en daarmee een 'moeilijk punt in de Westeuropese de fensie voorlopig van de baan. Chur chills beslissing om af te zien van het plan om op korte termijn te komen tot een viermogendhedenconferentie op hoog niveau is op het juiste mo ment genomen. Het Franse en Duitse parlement staan voor grote beslissingen in de Westeuropese defensie en Churchills mededeling is voor hen een waarschu wing, dat het de hoogste tijd is nu te beslissen. Graag willen we het Churchill na zeggen, zoals hij aan het slot van zijn rede in het Lagerhuis uitriep: „Wij en alle volkeren, staan op dit uur in de geschiedenis der mensheid op de drempel van de uiterste catastrophe of van onmetelijke beloning. Ik geloof, dat wij met Gods genade de juiste keu ze zullen doen." naar Ethiopië maakt) boven het vliegveld van Addis Abeba landingsinstructies zal vragen, zal een Nederlander die van dö verkeerstoren uit geven. Het is de heel? J. B. van Braak van de Rijksluchtvaart* dienst, die als lid van een ICAO-commis* sie voor twee jaar in Ethiopië geplaatst is om de Ethiopiërs in de geheimen van de luchtverkeersbeveiliging in te wijden. Ingezonden Mededeling (adv.) Met een of twee Rennies bij de hand geen angst voor zuurbranden. Eet ge rust alles waar de maag naar vraagt. Sommige mensen nemen Rennies bij voorbaat als een goede gewoonte, smakelijk en fris. Bij onverwacht op komend zuurbranden zijn Rennies een ware uitkomst. Houdt ze daarom altijd bij de hand. Gewoon laten smelten op de tong en het zuurbranden be hoort weer tot het verleden. ïlacLLa foenqt onó VRIJDAG 6 NOVEMBER 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Schoolradio. 10.00 Kamerork. 10.30 Franse chansons. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Mannenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole Ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Piano en orgel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gram, 14.30 „Hier vrij Europa". 15.00 School radio. 15.30 Alt, viool en piano. 16.00 V, d. zieken. 17.00 Voör de jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Amus. muz. 18.10 Lichte muz. 18.40 Vragenbeantw. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitz.: Verklaring en toelichting. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Pol." forum. 21.00 Amus. muz. 21.30 „Moet ik mijn ouders gehoorzamen", caus. 21.45 Mil. ork. 22.20 Gram. 22.45 „De komende Sint Willibrordzondag", caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huis vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Geestelijke liederen. 11.00 Radiofeuilleton. 11.20 Gram. 11.35 Orgel en zang. AVRO: 12.00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Sport en Prog nose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Promenade ork. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Viool en piano. 14.50 Voordr. 15.10 Clavecimbelrecital. 15.30 Gevar. muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Muz. caus. (met gram.). 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Samenzang. 18.00 Nws. 18.15 Gevar. muz. 18.45 „De Haverkist", hoor spel. 19.00 Kinderliedjes. 19.10 Kinder koor. VPRO: 19.30 „Hoe ik tot het geloof kwam," caus. 19.50 Med. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Gewijde muz. 20.30 „Eu ropa één", caus. 20.40 „De zorg voor het bedreigde kind", caus. VARA; 21.00 Voor de jeugd. 21.35 Gevar. muz. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Gevar. muz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgelsp. 14.00 Schoolradio. 15.00 V, d. jeugd. 15.30 „La Serva Padrona", opera! 16.15 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 18.00 Gram. 18.10 Caus. 18.20 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.05 Gram. 20.15 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Intern. Radio Uni versiteit. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws. KRO TELEVISIE PROGRAMMA. »u.l5—21.45 „De Varkenshoeder", opera v. Jan Mul.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3