LAATSTE DICHTING VRIJDAGAVOND VERLAGING VAN BELASTING VAN 525 MILLIOEN GULDEN Zeevaartschool „De Ruyter" herdacht de 165 dapperen Nobelprijs voor natuurkunde toegekend aan prof. Zernike te Groningen Gemiddelde huurverhoging voor bedrijfspanden 22.5 pCt Gevecht om de vlag van Triëst TELEURSTELLEND ANTWOORD VAN RUSLAND Bezinning op organisatie van eigen invloedssfeer Democratische overwinning in de Ver* Staten PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Groot debat in Tweede Kamer beëindigd KX.M.-LIJN OP SEOEL 1 SNIPPER NIEUWS Mislukte overval op Boerenleenbank. Een voorbeeld voor allen Jhr de Casembroot onthulde gedenkplaat ALLES GAAT GOED BIJ OUWERKERK Nog een caisson moet versleept worden N.C.R.V, STERAVOND TE GOES FIJNZINNIG NATUURKUNDIG EXPERIMENTATOR Prof. Staudinger ontvangt de prijs voor scheikunde Drie Tsjechoslowaakse partisanen uitgeweken. ~- Helft der vacantiegangers bleef dit jaarthuis, GEEN WESTELIJKE STAPPEN MEER? Directeur van gemeente werken te Schoonhoven gearresteerd. DE BILT ZEGT: Uitgave: Stichting „ZeeuwscH Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. U, Tel. z43C, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Kurte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26- 28 Expl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2625 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 5 NOV. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Krulningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr ff. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Euijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Vrijdag: Zon op 7.43 u., onder 17.04 u. Maan op 7.43 u., onder 1621 u. Hoogwater Vrijdag 6 Nov.: Vlissingen: 1.33 u. 2.02 m., 13.41 u. 1.94 m. Terneuzen: 2.01 u. 2.19 m., 14.09 u. 2.11 m. Wemeldinge: 2.41 u. 1.73 m., lTlmfhrmfamhm з.17 u. 1.78 m., 15.27 u. 1.63 m. Zierikzee: 3.05 u. 1.52 m., 15.14 1.37 m. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 4 November. Na een zware zucht en een enorme hamerklap van voorzitter Kortenhorst werd gisteren het grote belas tingdebat gesloten. De negen belangrijke ontwerpen werden alle z.h.s. aangenomen. Slechts in twee gevallen vroegen de communisten aante kening dat zij hebben tegengestemd. Tegen de verwachting in heeft de behandeling van de afzonderlijke wetsontwerpen maar twee dagen in beslag genomen. De Ministers van der Kieft en Witte en de staats secretarissen van Rhijn en v. d. Berge woonde het slotfestijn bij. Zij kwamen handen tekort om de gelukwensen in ontvangst te nemen van de Kamerleden, die ook blij zullen zijn dat dit slopende monster debat dat voor de Regering een volledig succes is geworden een einde heetf genomen. De Kamer is dus accoord gegaan met een verlaging van de suikeraccijns, met de afschaffing van Me omzetbelasting op huisraad en schoeisel, met een wij ziging van de inkomsten- en loonbe lasting, die vnl. betrekking heeft op de kinderaftrek wegens buitengewone lasten, met een verlaging van de per sonele belasting en met de belangrijke verlaging van de inkomsten- en loon belasting. Het bedrijfsleven kan op 1 Jan. a.s. rekenen als ook de Eerste Kamer accoord gaat op een verbe tering van de vervroegde afschrijving, op een verlaging van het tarief van de vennootschapsbelasting, op de afschaf fing van de extra-inkomstenbelasting, op hogere bedrijfswinsten, de afschaf fing van de speculatiewinstbelasting, op de verbeterde aftrek voor investe ringen, op een betere verliescompen satie en op een compensatie van aan loopverliezen voor nieuwe onderne mingen. Daardoor is een belastingverlaging tot stand gebracht van niet minder dan 525 milüoen, een bedrag, dat bijna net zo groot is als het totaal van de voor-oorlogse begrotingen. Een derge lijk gigantisch belastingverlagingspro ject zal in de parlementaire geschiede nis wel niet spoedig geëvenaard of overtroffen worden. Tegenover de huurverhoging, die ook door de Kamer werd aanvaard, staan nu behoorlijke compensaties. In het bijzonder voor de middengroepen. Terwijl het bedrijfs leven geniet van een gerichte belas tingverlaging, die bevorderlijk zal zijn voor de wcrkgelegenheidspolitiek op lange termijn. Tenslotte heeft de Ka mer het wetsontwerp inzake coördina tie van de sociale verzekeringen aan vaard, dat destijds is blijven liggen door een amendement Lucas over de kinderaftrek. De korte middagvergadering stond geheel in het teken van de behande ling der amendementen. Het amende ment Hofstra om de speculatiewinstbe lasting te handhaven werd verworpen met 3052 stemmen. Voor waren slechts de socialisten en de commmu- nisten. Het amendement Lucas (K.V.P.) SEOEL, 3 Nov. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zuid-Korea heeft medegedeeld, dat er een voorlo pige overeenkomst is bereikt tussen de regering van Zuid-Korea en de K. L. M. over 't gebruiken van de lucht haven van Seoel door vliegtuigen van de K.L.M. Een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken van Zuid- Korea heeft medegedeeld dat op 1 Ja nuari 1954 de eerste K.L.M.-machine op het vliegveld van Seoel zou landen. Naar wij van de zijde der K.L.M. vernemen is deze zaak nog in studie. Ten minste vier Oostduitse politie mannen werden gedood en verschei dene gewond bij het laatste vuurge vecht, dat geleverd werd kort voor de grensoverschrijding naar "West-Berlijn, aldus deze Tsjecho-Slowaken. Op dit ogenblik kan men nog niet zeggen dat de eerste K.L.M.-machine op 1 Januari a.s. op het vliegveld van Seoel zal landen. f 1 1 i t t Alle voormalige eigendommen van Hitiers medewerker, Alfred Rosenberg, die in 1946 te Neurenberg is opgehan gen, zullen onder de slachtoffers van het Naziregiem worden verdeeld. De Finse coalitieregering is gisteravond afgetreden, nadat zij een vertrouwens votum in het Parlement niet had ge haald. De oppositie was het niet eens met de huisvestingspolitiek van de re gering. De Minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera heeft gister middag in het schippershuis „De vei lige haven" te Rotterdam een bazar geopend. In zijn toespraak zei minis ter Algera dat het voor de eerste keer in zijn leven was, dat hij een bazar opende. over de carry-back (het in mindering brengen van de verliezen van een jaar met de winsten die in vorige jaren ge maakt zijn) werd daarentegen aange nomen met 784 (communisten) stem men. Twee amendementen over de huur adviescommissie van de socialist Bom- mer werden door Minister Witte over genomen en het derde werd door de Kamer aanvaard. Dit betrof de hum- van bedrijfspanden. De Regering had voorgesteld om het maximum per centage van de huurverhoging voor deze panden te stellen op 30. De ge middelde huurverhoging voor wonin gen bedraagt 22,5 Nu wilde de heer Bommel- de huurverhoging van de be drijfspanden beperken tot het percen tage dat voor woningen is voorge schreven. De meningen daarover wa ren nogal verdeeld. De heer v. Leeu wen (V.V.D.) meende, dat het bedrijfs leven deze verhoging best kan betalen, terwijl zijn partijgenoot Cornelissen daar fel tegen was. Minister Witte voelde er niet veel voor. De waarde van een bedrijfspand is niet alleen af hankelijk van de bouwkosten, maar ook de economische waarde speelt een grote rol. Een te strakke vergelijking met woningen mag men niet maken. Bovendien is het voorstel van de Re gering er op gericht om tot vrijere huren te komen. Het huurpeil moet men, aldus de bewindsman, niet koppe len aan de kosten van onderhoud. Dat doet men ook#niet als de huren zak ken. De huurverhoging is dan ook niet in de eerste plaats op de kosten van onderhoud gericht, maar op de komen de vrije huurvorming. Het amende ment Bommer werd echter aangeno men met 6615 stemmen. Tegen wa ren 7 K.V.P.-ers, 1 C.H.U., 5 V.V.D.-ers en de twee K.N.P.-ers. Dit betekent dus dat de gemiddelde huurverhoging voor de bedrijfspanden 22,5 zal bedragen. Het juiste percen tage is afhankelijk van de indeling in de gemeenteklasse. Hedenmiddag is de Kamer begonnen aan de begroting van Binnenlandse Zaken, terwijl in de avondvergadering Minister van Thiel de begroting van Maatschappelijk werk te verdedigen krijgt. HEERLEN, 4 Nov. Twee tot nu toe onbekende mannen, van wie er een was gewapend met een revolver, heb ben gisteravond tussen 8 en 9 uur ge tracht een roofoverval te plegen op de kassier van de Boerenleenbank te Nieuwehage bij Heerlen. De overval is dank zij het kordate optreden van de kassier, de heer P. J. Z. mislukt. De mannen drongen het in de wo ning van de kassier gelegen kantoor van de bank binnen en wilden de heer Z. dwingen het zich in de kas bevin dende geld af te geven. In plaats van hieraan te voldoen, begon de kassier met zijn belagers een robbertje te vechten, terwijl hij om hulp riep. Hier door werd de moeder van de kassier gealarmeerd. Ook zijn begon om hulp te' schreeuwen. De indringers achtten het toen geraden zonder buit het ha zenpad te kiezen. De politie stelt een onderzoek in. VLISSINGEN, 4 November. Op bijzonder plechtige wijze is hedenmiddag in de „De Ruyterschool" te Vlissingen een gedenkplaat onthuld, waarop de namen zijn vermeld van honderd vijf en zestig oud-leerlingen en leerlingen, die gedurende de tweede wereldoorlog hun leven voor de vrijheid hebben gegeven. De Commissaris der Ko ningin, Jhr mr A. F. C. de Casembroot onthulde de gedenkplaat, die is aangebracht in het trappenhuis en droeg haar daarna over aan het schoolbestuur. OUWERKERK, 4 November, Alles wijst er op, dat de Dienst Dijkherstel van de Rijkswaterstaat erin zal slagen het laatste gat bij Ouwerkerk volgens de plannen te dichten. Indien de voortekenen niet bedriegen, dan zal de dichting Vrijdagavond omstreeks half elf plaats hebben. Dan zullen alle dijken dicht zijn. Het weer houdt zich uitstekend. Op Schouwen Duiveland regent het en er staat een. stevig windje. Maar dit is de dijkdichters juist welkom. Want het enige waar men nog werkelijk bang voor is, is de mist, die het transport van de Phoenixen lelijk kan belemme ren. Het belangrijkste nieuws wat dan ook valt te melden is, dat twee van de drie reuze caissons reeds door de zee slepers naar Ouwerkerk zijn versleept. Een hele geruststelling. Morgenochtend wordt de eerste in gevaren en volgens het guillotine-sys teem zal dit gevaarte tussen 9 en 11 op zijn plaats worden gezet. Vrijdagmorgen is de tweede caisson aan de beurt en de laatste wordt dan Vrijdagavond ingevaren. Deze definitieve eindphase zal door tal van autoriteiten worden bijge woond. Zo kunnen we behalve de- voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer en verschillende leden van het Kabinet noemen de leden van de Wa tersnoodcommissie, Ged. Staten van Zeeland, vertegenwoordigers v. Water staat, polders en Waterschappen, enz., enz. Ook is het niet onwaarschijnlijk, dat H.M. de Koningin getuige zal zijn van de uiteindelijke dichting van de eens zo gehavende Hollandse dijken. GOES, 5 November. Op Dinsdag 8 December a.s. zal de Ned. Chr. Radio Vereniging in zaal Krijger te Goes een steravond geven. Het staat reeds vast, dat het mandoline-ensemble „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dekker zal optreden, terwijl ook een declama tor op het programma staat. In de omroepgids zal nog nader be kend gemaakt worden waar de kaar ten voor deze avond verkrijgbaar zul len zijn. „Onder de velen, die gevallen zijn, nemen de leden van de koopvaardij naast marine, luchtmacht en land macht een zeer belangrijke plaats in" zei Jhr de Casembroot. Toch be tekent deze dag een opnieuw open rijten van de wonden voor de fami lieleden en voor degenen, die hun kameraden hebben zien heengaan. Doch moge boven dit alles de dank baarheid zijn, dat zij het waren, die voor allen ten voorbeeld gesteld kunnen worden. „Wij allen zijn trots op hen" zo besloot Jhr de Casem broot. Voordat de Commissaris der Konin gin tot de onthulling was overgegaan STOCKHOLM, 4 November. Aan prof. dr F. Zernike, hoog leraar in de theoretische natuurkunde aan de Rijks Universiteit te Gro ningen zal de Nobelprijs voor Natuurkunde van dit jaar worden uit gereikt, zo heeft de Zweedse Academie voor Wetenschappen vandaag besloten. Deze prijs wordt aan de hoogleraar verstrekt speciaal voor zijn uitvinding van de phasecontrastmicroscoop en verder op grond van zijn experimentele onderzoekingen op het gebied van de physisché op tica. Prof. Zernike werd op 16 Juli 1888 nuancering in sterkte en zwakte van MÜNCHEN, 4 Nov. Drie Tsjecho slowaakse partisanen, die naar West- Berlijn zijn uitgeweken, hebben Dins dag medegedeeld een vuurgevecht met de Oostduitse volkspolitie te hebben geleverd bij hun uitwijkpoging. Zij zeiden de overlevenden van een partlsanenbende te zijn, die besloot naar het Westen te vluchten. Twee Tsjecho-Slowaken waren op deze tocht gevangen genomen of gedood. te Amsterdam geboren. Hij studeerde aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam en promoveerde 17 Febru ari 1915 tot doctor in de scheikunde. In ditzelfde jaar werd prof. Zernike nog benoemd tot lector in de wiskundige natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Op 1 April 1920 volgde zijn benoeming tot hoogleraar in de theoretische natuurkunde aan deze universiteit. Sinds in 1936 prof. dr P. J. W. de Bije, hoogleraar aan de Berlijnse Uni versiteit en Nederlander van geboorte de Nobelprijs voor chemie ontving, is deze prijs niet meer aan een Nederlan der- ten deel gevallen. Belangrijke uitvinding Prof. Zernike staat bekend als een fijnzinnig natuurkundig experimenta tor, die in vele opzichten grote dien sten bewezen heeft aan de exacte we tenschappen. Bv. heeft hij belangrijke verbeteringen aangebracht in de draai- spoelgaivanometer, waardoor deze gal vanometer, die ook wel eens naar hem vernoemd wordt, de wetenschappelijke wereld stormenderhand heeft vero verd. De phasecontrastmicroscopie bete kent de eerste principiële verbetering van de lichtmicroscopie in de laatste eeuw. Het klassieke lichtmicroscoop berust in beginsel op de gedachte, om van een dun praeparaat een sterk vergrote af beelding te krijgen op zodanige wijze, dat de „donkere" partijen van het praeparaat dus de delen die meer licht absorberen, als donkere vlekken in het beeld worden weergegeven. De phasecontrastmicroscopie daaren tegen geeft een beeld van het praepa raat op zodanige wijze, dat niet de ab- sorptieverschillen tot beeld verwerkt worden, doch de verschillen in snel heid, waarmee het licht de verschil lende delen van het praeparaat pas seert. Hierdoor kunnen geheel andere aspecten van praeparaten in beeld worden gebracht dan de verschillen in „donkerte", de verschillen in lichtab sorptie derhalve, populair gezegd de het beeld. Prof. Zernike, die uiteraard zeer verheugd is met zijn prijs, zal, naar hij ons vertelde, het geld gebruiken voor een paar plezierige dingen, zo wel persoonlijke als wetenschappe lijke. Onder de wetenschappelijke rekent hij de aanschaf van enige in strumenten en hulpstukken, die zo kostbaar zijn dat hij ze tot nu toe niet heeft kunnen aanschaffen. Prijs vcor Scheikunde De Duitse professor Hermann Stau dinger, hoogleraar aan de universiteit .van Freiburg, die candidaat is voor de Nobelprijs voor scheikunde van dit jaar, is de grondlegger van de moderne plastic-industrie. Hij is thans 72 jaar oud. De prijs voor de chemie bedraagt ongeveer 120.000 gulden. TRIEST, 4 November. In strijd met de geallieerde instructies heeft een groep van verscheidene honderden Italianen vanmiddag getracht de Itali aanse driekleur op het stadhuis van Triëst te hijsen. Zij schreeuwden anti geallieerde leuzen toen zij in optocht het stadhuis naderden. De politie voerde vanmiddag een charge tegen de demonstranten uit en een politieman wist zich van de vlag meester te maken. Hij maakte er zich ijlings mee uit de voeten, gevolgd door de woedende menigte. De politieman bereikte echter tijdig een cordon po litie jeeps aan het andere einde van het plein. De joelende menigte begon daarna met tafels en stoelen uit een café Brit se politie-officieren te bekogelen. Er was snel politieversterking ter plaatse en met behulp van gummiknuppels kon de menigte worden verspreid. La ter kwam er nog meer versterking, voorzien van karabijnen en traangas- bommen. Het plein was toen spoedig ontruimd. Professor Staudingers onderzoekin gen bewegen zich met name op het ge bied van de grote moleculen. De ge leerde onderzocht bijvoorbeeld de structuur van organische stoffen zoals albumen, cellulose en India rubber. Aldus werd hij bij zijn collega's be kend als de „vader van de scheikunde der grote-moleculen". 's-GRAVENHAGE, 4 Nov. Een onlangs door het Nederlands instituut voor de publieke opinie gestelde vraag brengt aan het licht, dat bijna de helft van alle Nederlanders de vacantie thuis heeft doorgebracht. Eerst bleek, dat 16 procent van het volwassen pu bliek geen of nog geen vacantie heeft gehad. Van allen, die wel vacantie hadden bleef 43 procent thuis, ging 26 procent bij familie of kennissen lo geren, ging 14 procent naar een hotel, pension of huurhuisje, heeft 8 procent door Nederland gereisd en getrokken en ging 9 procent naar het buitenland. PARIJS, 4 November. In de nota, die de Sowjet-Unie aan de Westelijke landen heeft gezonden, wordt voorgesteld om een conferentie te houden tussen de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Engeland, de Ver. Staten en Communistisch China. Op deze conferentie zullen de maat regelen bestudeerd worden, die moeten dienen om de spanningen in de wereld te verminderen. Voor het Duitse vraagstuk wordt een viermogend- hedenconferentie voorgesteld zonder deelneming van Rood-China. In de nota wordt nadrukkelijk gezegd, dat de vermindering van de spanningen in de wereld afhangt van de toelating van Rood-China tot de Ver. Naties en deel neming van het land aan de conferentie van de vijf mogendheden. Over de Westelijke uitnodiging aan Rusland om deel te nemen aan de conferentie van Lugano staat niets in de nota. Rusland ziet de oplossing van het Duitse probleem, aldus de nota, lig gen in het Verdrag van Potsdam van 1945. De besprekingen over Duits land zouden doelloos worden, indien de Verdragen van Parijs en Bonn zouden worden bekrachtigd. Eisenhower President Eisenhower heeft over de nota gezegd, dat uit alles blijkt een op zet om niet tot elkander te komen, maar om zoveel mogelijk moeilijkhe den te scheppen. In Londen heeft men de nota teleur stellend genoemd en verklaarde men dat de Russen alles op alles zetten om de Europese Defensiegemeenschap te gen te werken. Anderen waren van mening, dat het enige doel van de nota was om de ratificering van het Euro pese Verdedigingsverdrag voor het Franse Parlement te bemoeilijken. Over het algemeen verwacht men, dat het Westen geen nieuwe pogihg zal ondernemen om Rusland nog een keer voor de conferentie in Lugano uit te nodigen. Men gaat van de veronder stelling uit, dat Rusland door het voor stel te negeren, het stilzwijgend heeft verworpen. Waarschijnlijk zal het Westen een kort antwoord sturen, waarin de deur nog wordt opengelaten voor een conferentie over Duitsland. In Washington geloofde men, dat er een eind is gekomen aan de Westelijke stappen om te trachten de spanningen in de wereld te verminderen. Ameri kaanse, Franse en Britse diplomaten, die te Parijs hijeen zijn, zouden tot de slotsom zijn gekomen, dat het Westen zich alleen diende te bezinnen op de organisatie van de eigen invloedssfeer. In het bijzonder zou men trachten de ratificatie van de overeenkomsten met West Duitsland, welke dit land in feite volledige souvereiniteit zullen geven, te bespoedigen. SCHOONHOVEN, 3 Nov. De di recteur van gemeentewerken te Schoonhoven, D. V., is door de Rijks recherche uit Den Haag na 'n verhoor In verzekerde bewaring gesteld. Kort geléden had de Rijksrecherche uit Den Haag een onderzoek hij de dienst van gemeentewerken ingesteld. De opzichter van deze dienst, J. B., werd hierop gearresteerd en naar Rot terdam overgebracht. Thans heeft ook de directeur zich aan een verhoor moeten onderwerpen. De recherche Jhr A. F. C. de Casembroot tijdens zijn rede, waarin hij de gedenkplaat aan het bestuur der school overdroeg. en hij zijn rede had uitgesproken, had de voorzitter van het comité van oud leerlingen, de heer J. C. Anker, oud gezagvoerder ter koopvaardij, de vela genodigden verwelkomd. Hij bracht dank aan de Kon. Mij De Schelde voor de geboden steun en memoreerde de oprichting van het comité in 1945 dat de moed en het plichtsbesef van de mannen van de „De Ruyterschool" blijvend wilde eren. Na zijn toespraak klonk plechtig het Largo van Handel en vond de onthul ling plaats. Na de onthulling klonk „the Last Post" en werd een minuut stilte in acht genomen. De heer H. C. Wesseling, voorzitter van het schoolbestuur sprak een dank woord tot de commissaris der Konin gin, en tot het comité van oud-leer lingen en leerlingen. „We verzekeren U" zo zei deze grijze voorzitter bewo gen, „wij verzekeren U, dat wij dit ge schenk züllen bewaren en beschutten". Hij noemde de gedenkplaat tevens een herinnering aan het feit, dat wanneer een land zijn defensie niet in de gaten houdt, er de grootste ongelukken kun nen gebeuren. KRANSLEGGING Hierna volgde plechtig de kransleg- ging. Achtereenvolgens traden naar voren, de Commissaris der Koningin, de burgemeester van Vlissingen mr B. Kolff, en werden kransen gelegd na mens het directoraat v. d. Scheepvaart, namens het bestuur der school, direc teur en leraren, namens de oud-leer lingen en leerlingen, namens de K.P.M., de Kon. JavaChina Paket- vaart Mij, de Olie Mij „Corona", het loodswezen en tenslotte volgde een bloemenhulde door Mevr. van Bel, die reeds dertig jaar aan de school is ver bonden en alle omgekomen oud-leer lingen heeft gekend. Nadat het Wilhelmus was weerklon ken door de stille gangen van het ruime gebouw, sprak de heer J. C. An ker een dankwoord en volgde een overweldigende bloemenhulde door bloedverwanten en genodigden. NEW YORK, 4 November. De de mocraten hebben vanavond bij plaat selijke verkiezingen in de Verenigde Staten vier sleutelposities verworven: het burgemeesterschap van New York, het gouverneurschap van de staten New Jersey en Virginia en de enige vacante zetel in het Huis van afge vaardigden van New Jersey. De democraat Robert Wagner werd met grote meerderheid gekozen tot burgemeester van New York. Zijn te genstanders waren de republikein Rie- gelman en de onafhankelijke Liberaal Halley. Een democratische leider, Mitchell, noemde deze successen het bewijs, dat de democraten de opmars naar de over winning in de volgend jaar te houden verkiezingen voor het Amerikaanse Congres zijn begonnen. DE BILT, 4 November. Koude ochtend met op vele plaatsen mist, maar in de loop van de dag ook opkla ringen met droog weer. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Iets hogere middagtemperaturen. heeft daarin aanleiding gevonden ook hem te arresteren. Over de aard en de omvang van de onregelmatigheden lo pen vele geruchten.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1