VERRASSENDE UITSLAGEN IN EERSTE KLASSE Nieuws uit de Provincie. Vitesse promoveert VLISSINGEN HEEFT EEN UITBREIDINGSPLAN Bezetters van de onderste plaatsen hebben zich duchtig geweerd SOCIALISTISCHE FRACTIEVOORZITTER VOOR SUBSIDIËRING BIJZONDER M.O. Zaterdagmiddagvoetbal Kruinmger stood terecht wegens aanrijding De heer E» Famelaer overleden Mr A. E. Rink nam afscheid PHILIPS SHAG - ZO Middelburg. Zierikzee. 7 holen. Maandag 2 November 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 GOES, 31 October. Er gaat geen week voorbij of de uitslagenlijst van de Zaterdagmiddagvoetbalcompetitie vertoont overwinningen met meer dan normale cijfers. Ook vandaag werden er weer klappen uitgedeeld, die nog lang zullen nadreunen. Zo kreeg Kloetinge te Krabbendijke een 14—4 neder laag te slikken. Kloetinge komt deze competitie erg slecht voor de dag en is absoluut geen elftal dat het predicaat eerste klasser kan voeren. Er zijn gelukkig ook nog clubs die tegen elkaar opgewassen zijn. Kapelle b.v. moest, tegen de verwachtingen in, tegen Coljjnspl. Boys met een 33 gelijkspel genoegen nemen, terwijl Wolfaartsdijk verrassend uit de hoek kwam door Rillandia met 52 te kloppen. Wemeldinge heeft teleurgesteld en verloor van Nieuwdorp met 4—1. In de eerste klasse heeft zich nu een kopgroep gevormd van vier elftallen, die gezamenlijk uit zullen maken, wie de vlag zal mogen hijsen, al geloven we, dat Rillandia weldra gedistancieerd zal worden van deze clubs. Krabbendijke en Arnemuiden, de twee groten in deze klasse gaan a.s. Zaterdag „de" strijd voeren. De stand in de eerste klasse is: Arnemuiden Wolfaartsdijk Krabbendijke Rillandia Nieuwdorp Kapelle Wemeldinge V.C.K. Colijnspl. Boys Kloetinge 6 2 14 7 6 5 1 27—10 23—18 35—14 30—23 16—16 26—26 16—24 13—20 15—24 13—44 genoegen (21). En tenslotte hand haafde 's-Heer Hendrikskinderen zich op de vijfde plaats door op verdienste lijke wijze met 's-Heer Arendskerke af te rekenen (62). In de tweede klasse A moeten we ook al melding maken van een bijzon der grote uitslag. Rillandia n won met niet minder dan 120 van Wolfaarts dijk II, dat tot nu nog geen enkele wedstrijd won. De wedstrijd Nieuw dorp IIWemeldinge II is geëindigd in een 21 overwinning voor Nieuw dorp. Een mooie overwinning, als men bedenkt, dat Wemeldinge helemaal niet voor de poes is. Ook min of meer voor een verrassing zorgde Kloetinge II door Krabbendijke II op eigen veld met 32 te verslaan. V.C.K. n 8 7 6 6 6 4 3 2 2 1 Arnemuiden II 7 Nieuwdorp H 8 Wemeldinge II 9 Kloetinge II 8 Krabbend, n 6 Col.pl. Boys II 7 Rillandia H 6 Kapelle n 7 Wolfaarsdijk n 8 14 12 12 12 8 6 4 4 25—11 449 27—16 37—30 31—28 18—12 24—23 25—34 13—32 11—54 Al onze voorspellingen voor de tweede klasse B. zijn uitgekomen. Koploper Kats versloeg Yerseke Hl met grote cijfers (72). Nummer drie van de ranglijst, S.V.D., was ook ver de meerdere van zijn tegenstander Se- rooskerke (41), terwijl de Noordbe- velandse derby WissekerkeBevelan ders in een 61 overwinning voor de Bevelanders eindigde. Goes V, een elf tal dat nooit aan grote overwinningen toekomt, nam ook tegen het zwakke Cortgene met een kleine overwinning KORFBAL GOES, 31 October. Het Wolfaarts- dijkse Vitesse is er in geslaagd, door een klinkende 73 zege op S.S.S., het eerste klasserschap te veroveren. Na een zeer spannend verloop der com petitie waarin fel met De Poel om het kampioenschap werd gestreden, wisten zij tenslotte d.m.v. een beslissingswed strijd toch als kampioen uit de bus te komen. Vitesse proficiat met dit mooie resultaat! De overige uitslagen zijn: Klasse 3 C. Scampolo 2Elto 2 120; Klasse 3 D. Scampolo 3Tjoba 2101; Adsp.: De PoelZeelandia (niet door gegaan!). BERGEN OP ZOOM, 29 October. Op 8 Augustus j.L had P. L. uit Krui- ningen onder Roosendaal een auto, die door enkele mensen werd voortgeduwd wegens benzinegebrek, aangereden, waarna hij zelf tegen een boom gebotst was. Beide wagens werden hierdoor nog al beschadigd. L. had zich een dezer dagen voor het kantongerecht te Bergen op Zoom te verantwoorden wegens met te grote onelheid gereden te hebben en het niet op tijd tot stilstand brengen van zijn motorrijtuig. Verdachte verklaarde ter zitting eerst van Kruiningen naar Breda gereden te zijn. Vandaar naar Apeldoorn en weer terug naar Kruiningen. De kantonrechter was van mening, dat dit een zeer grote afstand was en dat mogelijk verdachte oververmoeid was geworden, waardoor hij de auto niet had opgemerkt. Conform de eis werd hij door de kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van ƒ25 subs. 5 dagen hech tenis. Kats I Veere I S.V.D. I Goes V s H.H. Kind. I Serooskerke I Bevelanders I 's H. Arendsk. II 9 Cortgene I 5 Yerseke III 7 Wissekerke I 5 7 5 5 4 5 3 3 2 1 1 1 1 14 1—11 1 11 3 1 11 1 3 1 4 1 5 11 7 33—9 37—9 23—6 18—15 32—23 22—26 25—17 22—38 6—16 1425 9—45 tweede Een groot vriend van Zeeland MIDDELBURG, 30 October Al hier is bericht ontvangen, dat te Gent is overleden de heer E. Famelaer, oud hoofdinspecteur bij het Belgische Nij verheidsonderwijs. Wijlen de heer Fa melaer was ook in Zeeland goed be kend. Aan de inrichting van de ten toonstelling „Oost-Vlaanderen vlagt in Middelburg" nam hij een zeer werk zaam aandeel en voor het Zeeuwse Nijverheidsonderwijs had hij zeer gro te belangstelling. Velen zullen zich nog herinneren de grootse rede, die hij hield t.g.v. de uitreiking der diploma's aan de geslaagden der Technische School te Middelburg op 24 Juli 1952. Het lratste was hij in Zeeland, toen de heer E. Visscher de pensioengerech tigde leeftijd bereikte en deswege een bijeenkomst werd gehouden. Wijlen de heer Famelaer was de or ganisator van de indrukwekkende ten toonstelling van de Vlaamse Kunst en Nijverheid. Zijn vele verdiensten wer den bekroond door zijn benoeming tot Officier in de Kroonorde van België, Ridder in de Leopoldorde en drager van het „Pro Ecclesia et Pontifice". tot een 21 overwinning weten brengen tegen de Zoutelanders. te Middelburg VI R.C.S. V E.M.M. IV Meeuwen I Nieuwland I Serooskerke H V.C.K. III* Oostkapelle I 7. 1 15 7 «6 4 1 1 2 1 2 3 1 2 41—12 31—20 38—13 24—30 13—23 16—29 20—39 13—24 In de tweede klasse D. klopte Hoek, dat nog steeds niet van de onderste plaats is kunnen komen, Spui met 21. We kunnen niet anders zeggen, dan dat dit verdienstelijk werk is van de mensen uit Hoek. De Tern. Boys hebben geheel volgens de verwachtin gen AZ.V.V. een nederlaag toege bracht (13). Zaamslag I Tern. Boys I Spui I A.Z.V.V. I Driewegen I Hoek I 7 8 8 8 7 8 - 13 2 11 3 8 4 8 5 3 6 3 38—19 36—20 24—20 23—22 16—28 15—43 V.C.K. III heeft zich in de klasse C. door een verrassende over winning op het wispelturig spelende Nieuwland (31) van de onderste plaats afgewerkt. E.M.M. IV had echt niet de handen vol aan Oostkapelle (51). De Souburgenaars, die vorige week een mooie overwinning boekten tegen E.M.M., hadden het vandaag bij zonder moeilijk tegen de Meeuwen. Ze hebben het dan ook niet verder dan De clubs, die de onderste plaats op de ranglijst bezetten hebben zich van daag bijzonder goed geweerd. Ook in deze afdeling viel een verrassing te noteren. Hiervoor droeg S.V.D. II zorg door Zaamslag II met 31 te verslaan. Een bijzonder spannende strijd is in Driewegen gevoerd. De Beren hebben het tot enkele minuten voor het einde gepresteerd om Driewegen II te be dwingen. De Beren speelden echter met negen man, zodat ze uiteindelijk toch moesten buigen voor de veld meerderheid van de Driewegenaars. Tern. Boys versloeg tenslotte A.Z.V.V. II met grote cijfers (91). Doch slechts als griffier. Hij blijft Rechter-plaatsvervanger, MIDDELBURG, 31 Oct. Tijdens een plechtige openbare zitting van de Arrondissements-Rechtbank te Middel burg is afscheid genomen van de Grif fier van deze rechtbank, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd de dienst ais Griffier ging verlaten. Mr Rink, reeds sedert 1945 Rechter-plaats vervanger, zal laatstgenoemd ambt blij ven vervollen, daar Rechters en Raads heren eerst bij hun 70ste jaar pensioen gerechtigd zijn. De scheldende Griffier werd toege sproken door de President van de Rechtbank, Mr C. F. R. van Roggen en door de Officier van Justitie, de heer Mr G. J. B. van der Dussen. Vervolgens sprak de Substituut-Grif fier, de heer Mr T. H. van Berkum, mede namens het personeel Als vertegenwoordiger van de balie sprak de deken van de orde van advo caten, Mr C. M. Kegge uit Goes, die tevens namens de balie Mr Rink een boekwerk over de historische monu menten en gebouwen van de stad Rome aanbood. In zijn afscheidswoord dankte Mr Rink voor de vele waarderende woor den en voor het teveel aan pluimen die de sprekers volgens hem op zfjn hoed hadden gestoken. In de 28 jaar, dat hij in Middelburg had mogen werken, zo zeide Mr Rink, had hij het Zeeuwse land en volk ten zeerste leren waarde ren. Spreker bracht dank aan alle leden van de rechterlijke macht voor de prettige wijze waarop hij steeds met hen had mogen samenwerken, terwijl h(j tenslotte het personeel van de grif fie, hèt parket van de Officier van Justitie, de parketwacht, de deurwaar der en concierge-bode, dankte voor de vele diensten die hij steeds van hen had mogen ontvangen. Driewegen II Tem. Boys n Beren I Zaamslag II Spui II A.Z.V.V. II S.V.D. II 1 13 12 9 1 2 3 2 4 2 5 1 2 30—11 27—24 10—4 13—12 14—20 17—33 6—16 Sensatie in Vlissingse raadszitting Burgemeester Kolff onderbrak discussies met het voorstel de zaak aan te houden VLISSINGEN, 30 October. Niet minder dan sensationeel was het ver loop der behandeling van een principieel voorstel, dat vanmiddag de ge meenteraad kreeg voorgelegd. Het ging om een verzoek van de prior van het r.k. seminarie „St. Augustinus" te Sluis om een bijdrage per leerling nit Vlissingen, die deze onderwijsinrichting bezoekt. B. en W. hadden voor gesteld afwijzend te beschikken (zoals ook reeds gebeurde met verzoeken van de besturen der r.k. en prot. christelijke lycea te Goes), maar de sensatie kwam, toen de heer M. J. van Poelje (Arb.) mededeelde, dat hij tegen het voorstel van B. en W. was. Onmiddellijk daarop kwam burge meester mr B. Kolff met het voorstel de zaak aan te houden, nu zich deze onverwachte ontwikkeling voordeed. Een langdurig debat volgde, want enkele raadsleden voelden niets voor uitstel. Uiteindelijk kwam het daar toch van: slechts de heren Van Rooijen en Ventevogel (C.H.), Poppe en Krietemeijer (A.R.), alsmde de heer Vader (K.V.P.) bleken ertegen te zijn. Ingezonden Mededeling (adv.) De heer Vader was de eerste, die de subsidieverlening verdedigde. Hij stelde, dat een leerling der H.B.S. de gemeente per jaar f 320.kost en dat hier maar f 165.wordt gevraagd. Op Walcheren is Vlissingen de enige gemeente, die het bijzonder middel baar onderwijs nog niet steunt, zo zei hij. De heer Van Rooijen viel hem direct bij: hij verzocht de raad met aandrang niet langer een afwijzend standpunt in deze principiële zaak in te nemen. Nadat ook de heer Marijs (A.R.) een ernstig beroep op de raad had gedaan het voorstel van B. en W. te verwerpen, kwam de heer Van Poelje aan het woord. GEEN EENHEID VAN OPVATTING. HÜ deelde mede, dat in de P. v. d, A.-fractie geen eenheid van opvatting bestond hetgeen hij ook helemaal niet erg vond. Persoonlijk was hij niet zodanig onder de indruk der argu menten van B. en W., dat hij het voorstel zou steunen. 'tWas wel moei lijk een eenmaal ingenomen stand punt prijs te geven, maar hij kon be grip hebben voor de mening van hen, die onderwijs naar eigen levensover tuiging wensen. 't Rekensommetje va de heer Vader zei hem niets: ook al zou het de gemeente meer kosten, dan nog zon hij voor verlening van een bijdrage zijn, omdat hier niet het geld beslist. Toen onderbrak de burgemeester de bespreking met de mededeling, dat de toelichting van B. en W. wel erg summier was en dat b.v. geen aandacht was besteed aan de con sequenties voor de bestaande Vlis singse scholen, die misschien een „bloedarmoedig" bestaan zouden gaan leiden. Nu er een nieuwe aan vrage was ontvangen voor het ver lenen van bijdragen voor leerlingen, die het christelijk lyceum te Goes en de christelijke H.B.S. te Middel burg bezoeken, vonden B. en W. het beter hun eigen voorstel aan te houden en de raad een brede uit eenzetting te doen toekomen. CRITIEK. De heer Van Poelje vond deze gang van zaken zeer eigenaardig. „U hadt geen twee, drie mensen eerst het woord moeten laten voeren, maar van tevoren moeten zeggen, dat u het voorstel wilde aanhouden, omdat de toelichting zo summier was", zo voeg de hij de burgemeester toe,' die daar op antwoordde, dat in de commissie van financiën 3 leden tegen waren („rechts"), terwijl de andere 3(P. v. d. A. en V.V.D.) hun stem voorbehiel- d"". De heer Ventevogel kon de omzwaai van het college niet begrijpen. Was het soms, omdat bleek, dat een P. v. d. A.-lid, van wie gedacht werd, dat hij voor zou zijn, nu een ander ge luid liet horen? Laat dan ook de V.V.D.-woordvoerder zijn standpunt uiteenzetten! PRO EN CONTRA. Wethouder Van Popering steunde het voorstel van de burgemeester door te zeggen, dat ook 3. en W. in de vergadering van dezelfde morgen in een moeilijk parket zaten, maar wet houder Poppe had niet anders ver wacht dan dat de burgemeester vóór de behandeling zou vragen het voor stel aan te houden. Hij kon zich de moeilijke positie van de heer Van Poelje indenken en dankte hem voor zijn loyaal gebaar. Bespreking voort zetten, zo vond hij. Opnieuw leverde de heer Van Poelje critiek op het voorstel tot aanhou ding. Maar na een laatste verklaring van wethouder Van Popering zei hij niet tegen te zullen stemmen om B. en W. gelegenheid te geven uitvoe rige toelichting te verstrekken. Op verzoek van de heer Ventevogel werd gestemd met het reeds genoemde re sultaat. In de volgende vergadering komt de zaak opnieuw aan de orde. OESTERKWEKERS DAGEN BEDRIJFSCHAP IN KORT GEDING YERSEKE, 31 October In het Voedselvoorzieningsblad van heden is de verordening Fondsvorming voor het oesterbedrijf verschenen, die per 1 November in werking zal treden. Deze verordening bepaalt het vor men van een Fonds voor het oesterbe drijf. Iedere exporteur betaalt 10% van zijn factuur van 4, 5, en 6 nullen en 15% van zijn 1, 2, en 3 nullen. Van het gestorte bedrag wordt 10% aangewend voor reclame. Het reste rend bedrag wordt besteed voor de op koop van de overtollige oesters van de kwekers, niet exporteurs. Dit besluit is door vele exporteurs en kwekers minder aangenaam. Ver wacht wordt dat binnenkort een procedure in kort geding zal plaats hebben tegen het bedrijfschap. 85 cl. per half ons Twee rokers één besluit: Ik voortaan Philips ffëfrf 33 KERK EN SCHOOL Chr. Beambten bijeen. Vrijdagavond kwam de Chr. Beamb- tenbond bijeen o.l.v. de heer A. Maas. Na afwerking van verschillende huis houdelijke zaken heeft de heer P. Me- liefste (voorzitter van de plaatselijke Besturenbond) gesproken over zijn studiereis voor de U.N.E.S.C.O. naar Zwitserland. In deze interessante cau serie stond spreker uitvoerig stil bij al het mooie van Gods schepping wat deze reis bood, en behandelde hij de levenswijze van de Duitse, Zwitserse en Franse bevolking; ook werd stil ge staan bij de verschillende diverse so ciale voorzieningen die Zwitserland kent, en werd duidelijk het verschil met de toestand in eigen land belicht. Na een kort dankwoord van de voorzitter werd de vergadering door de heer Meliefste met dankzegging ge sloten. Ongeval op bekend kruispunt. Op het kruispunt Poelendaeleweg- Nieuwe Vlissingseweg heeft Zaterdag morgen een aanrijding plaats gehad. C. v. d. L. kwam met een personen auto uit de richting Vlissingen en raakte de vrachtauto van P. B. uit Nieuw- en St. Jooslard, die uit rich ting Koudekerke kwam, ter hoogte van het achterwiel. De bestuurder van de vrachtauto gaf geen voorrang. Persoonlijk letsel liep niemand op. De auto van C. v. d. L. werd aan de voorkant beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Weersverwachting, geldig tot van avond. Gezamenlijk Avondmaal te Scharendijke DEN HAAG, I Nov. De kerke raden der Hervormde Gemeente en de Geref. Kerk te Scharendijke heb ben samen Avondmaal gevierd. In de morgendienst vierde de Geref. Kerk het sacrament en waren de leden der Hervormde Gemeente van Eikerzee haar gasten en 's middags vierde de Hervormde Gemeente Avondmaal en zaten leden der Geref. Kerk als gast aan. Het besluit is met eenparige stemmen gevallen. Daarbij over woog niet het plaatsgebrek en ook niet ie nood, waarin allen zijn komen te verkeren na de rapm, maar het heimwee naar de eenheid van Christus' kerk. Beroepingswerk, Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wilhelminadorp "Ph. Cornelder, vicaris te Den Haag. Discussie over insteekhavens Het wordt benauwd met de ruimte l VLISSINGEN, 30 October. De gemeenteraad heeft vanmiddag, na een stevige discussie, het Uitbreidingsplan Vlissingen 1953 vastgesteld. Een plan, dat, zoals de burgemeester, mr B. Kolff, het uitdrukte, moet worden gezien als een samenvatting van de mogelijkheden, die de stad voor haar ont wikkeling dient te bezitten, maar dat niet inhoudt, dat op korte termijn in het plan gestelde wenselijkheden gerealiseerd zullen worden. Bij de bespreking werd met name de kwestie der z.g. insteekhavens aangeroerd, alsmede de strokenbouw. Weth. Van Popering was niet be vreesd, dat de binnenschipperij zal verdwijnen: de grote vraag is, of de wegen het vervoer uiteindelijk aan kunnen. Een rapport over het gebruik van de huidige binnenhavens luidt gunstig. Bij uitvoering van het drie- eilandenplan is aanleg van 3 of 4 nieuwe havens dwaas. De burgemees ter voegde hieraan toe, dat, wanneer de nieuwe sluizen gereed zijn, daar achter het scheepvaartverkeer zich meer zal ontwikkelen. Men moet daarvoor een flinke kadelengte be schikbaar hebben. De „Heemskerck" zou al aan de Oostzijde van de eerste binnenhaven zijn gaan liggen, als deze kant niet voor de -annemer van de sluiswerken nodig zou zijn geweest. Wat de strokenbouw betreft zei de wethouder, dat veel bezwaren zijn ondervangen, ook al doordat alle wo ningen met de woonkamers op het Zuiden zijn gelegen. B. en W. hopen, dat nu spoedig een beslissing wordt genomen t.a.v. de grenswijziging. Het wordt benauwd! Over de noodzake lijke demping van de Spuiboezem zijn de onderhandelingen met de Pol der Walcheren nog niet hervat. Tenslotte werd gezegd, dat B. en W. niets achterwege laten om de be voegde autoriteiten duidelijk te ma ken, dat Vlissingen meer bouwvolume nodig heeft. Ir Krietemeijer (A.R.), die het plan als zodanig toejuichte, twijfelde aan het belang van de nieuwe binnen havens. De tegenwoordige zijn niet sterk bezet en zij voldoen wel voor de binnenschipperij, die overigens steeds meer door het wegverkeer wordt verdrongen. Bovendien zal de centrumpositie van Vlissingen- voor de binnenscheepvaart vervallen, als het drie-eilandenplan tot stand komt. Hij wilde dan ook geen drie insteek havens, maar hoogstens één, echter pas nadat de huidige binnenscheep- vaartbeweging nauwkeurig is nage gaan en een prognose voor een exploi tatie van die éne haven is gemaakt. Huiverig t.o.v. de insteekhavens en gereserveerd met betrekking tot de strokenbouw was de heer Ventevogel (C.H.). Zijn fractiegenoot Van Rooij en meende, dat al zijn ééngezins woningen het ideaal de oplossing voor de groeiende bevolking in hoog bouw zal moeten worden gevonden. Er is weinig ruimte meer en in dat verband wilde hij graag weten, hoe het met de grenswijziging stond. De heer Knoop (V.V.D.) vond een insteekhaven wat dichter bij de stad niet erg maar strokenbouw noemde hij een onding. Tenslotte bracht de heer Van Poelje (Arb.) het bouw volume ter sprake, 'tls zelfs niet vol doende om de normale ontwikkeling op te vangen. Hij wenste ook een plan tot sanermg van de oude stad. Noodhotel. Zoals bekend, werd enige tijd gele den het noodhotel in de Chr. U.L.Ó.- school alhier opgeheven, maar toch bleek de laatste tijd weer dringend be hoefte aan een nood-hotel te bestaan. B. en W. hebben toen contact opgeno men met de plaatselijke afdeling van het Leger des Heils en thans is het gebouw van het Leger des Heils in de Poststraat als noodhotel ingericht. Bo ven zijn 12 en beneden 2 slaapplaatsen ingericht. Reeds hebben velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om een of meer nachten in het nieuwe nood hotel te verblijven, dat onder beheer staat van de Leger des Heils-officieren Luitenant en Mevr. Gelderman. K. Jonkheid: Jacob Ewoudsz. K. v. d. Geest: Brand op de bloeiende heide. P. Stouthamer: Tom Fox. Autobotsing. Doordat een personenauto bestuurd door een dame en komend uit Axel, geen voorrang verleende, had bij de buurtschap Magrette een botsing plaats met een vrachtauto, komend uit de richting Groenstraat. De luxe wagen werd ernstig" beschadigd. N.C.V.B.-lezing. De afd. Axel van de Ned. Chr. Vrouwen Bond belegde een bijeenkomst in het torenlokaal der Ned. Herv. Kerk. Onder de titel „Licht in donker Amsterdam" hield mej. Hoeken dijk hier een causerie over haar werk onder gevallen meisjes en vrouwen in de hoofdstad door haar streven om deze slachtoffers tot Christus te brengen. Zij schetste verder, welke houding een Christen-vrouw uit naastenliefde daar tegenover dient aan te nemen. BRUINISSE Nieuw clubhuis. Als gevolg van de ramp en de verbouwing van het gemeen tehuis raakte de padvindersgroep haar clubhuis kwijt. Het hoofdbestuur van het Ned. Padvindersgüde heeft nu aan haar vendel te Bruinisse een clubhuis aange boden, bestaande uit een houten barak, die geplaatst is naast de kleuterschool. Familiebanden. De heer Turini, eige naar van het bekende Golf- en Sport hotel te Grand sur Sierre in Zwitserland, waar in Mei j.l. een aantal kinderen uit het rampgebied logeerde, heeft met zijn vrouw een bezoek gebracht aan Neder land om hun logeetjes van dit voorjaar op te zoeken. Zo hebben de heer en me vrouw Turini een bezoek gebracht aan Bruinisse, Zierikzee en enkele plaatsen op Zuid-Beveland. s-H. AREN OSKERKE Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar Baasde Visser vierde Donderdag zijn 50-jarig huwelijksfeest. De muziekvere niging „Excelsior" bracht hen een se renade, daar de heer Baas een van de weinige nog in leven zijnde oprichters is van die vereniging. KAPELLE Damwedstrijden. De uitslag van de vorige week gespeelde wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Kapelle luidden: J. van LiereNout F. van Wel 20; J. de NeefA. Bruin- ooge 20; J. WalraveG. van Neuren 20; J. Lindhout—J. van LiereNout 20; F. van WelG. Lepoeter 20; G. van NeurenP. Westveer 20; A. v. d. SchraafC. Blankenburgh 20; C. v. d. Schraaf—P. Westveer 2—0; J. Walrave A. Bruinooge 20; J. C. van LiereJ. de Neef 20; C. van OverloopJ. Gan seman 20; C. van LiereC. Sulsters 2—0. Honderd jaar C.J.M.V, In het Hof van Holland werd een herdenkingsavond gehouden ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van het C.J.M.V. In Nederland. Na de opening door de voorzitter van de afd. Tholen, de heer J. van Els- acker, sprak ds J. v. Winterswijk uit Grijkskerke het gebed en las voor uit Ezechiël 37. Ds v. Winterswijk memoreerde ver volgens in het kort het ontstaan van de C.J.M.V. Op 23 Oct. 1853 werd het Jongelingsverbond opgericht. In 1948 werd deze naam veranderd in het Chr. Jonge Mannen Verbond. Staande deze bijeenkomst werd een gelukstelegram verzonden aan het Hoofdbestuur te Amsterdam. De heer v. Elsacker gaf daarna een verslag van het Jongenskamp Oud Leusden, waar deze zomer de leden van de Jongenscluib hebben gekampeerd. Voorts werden door leden van de Jon gensclub enkele schetsjes opgevoerd. Tijdens de pauze werd een collecte gehouden ten bate van het C.J.M.V.- werk. Na de pauze werd een groot opdracht- spel uitgevoerd en wedstrijden georga niseerd In kennis en slagvaardigheid met hersengymnastiek en mastkllm- men. Vervolgens hield men een samen zang en werd deze bijzonder goed ge slaagde herdenkingsavond door de voorzitter gesloten. Maarten Luther-herdenking. Door de afd. Tholen van de Ned. Prot. Bond werd een bijeenkomst ge houden, waarin ds O. Elseman uit Ber gen op Zoom een lezing met lichtbeel den hield over het leven van Maarten Luther. Tijdens deze bijeenkomst werd be kend gemaakt, dat een onbekende ge ver aan de afd. Tholen een zilveren Avondmaalsservles en een zilveren Doopvont heeft geschonken. Deze Doopvont en het servies (gele verd door de firma Wolf te Bergen op Zoom) werden tentoongesteld en door de aanwezigen bewonderd. Namens het bestuur werden woorden van dank ge sproken aan de onbekende gever voor dit koninklijk geschenk. AXEL Nieuwe aanwinsten. De Chr. leeszaal en bibliotheek heeft de volgende nieuwe boeken aangeschaft: Dr. G. C. Berkou- wer: Dogmatische studiën. Het werk van Christus. Dr. R. K. BroersmaLuoma- joki en S. Broersma: Finland. H. Fallade: Wer einmal aus dem Blechnapf frisst. A. J. Cronin: Grade Lindsay. C. Baard man: In de greep van de waterwolf. G. Gilhuis—Smitskamp: Pit. Jeugdlectuur; KRABBENDIjK Lelijke val. De heer J. Adam, die in de schuur enige werkzaamheden ver richtte, is van een hoogte van acht meter komen te vallen. Hij kwam hierbij op een as terecht, waardoor vele ribben werden gekneusd en hij een sleutelbeen brak. ST. ANN ALAND Bergafwaarts. In tegenstelling met da voetbalvereniging, die geregeld wedstrij den kan organiseren en voldoende leden heeft om wekelijks met twee elftallen uit te komen, is het met de korfbalver eniging zeer slecht gesteld. De club is nog wel niet officieel ontbonden, maar het spelersaantal is zo klein geworden, dat de club onmogelijk nog in wedstrij den kan uitkomen. ST. LAURENS Aanrijding. Vrijdagavond omstreeks kwart voor acht werd op de Noordweg bij de grens Sint LaurensMiddelburg Mej. C. Verbeek die rechts van de weg in de richting Middelburg liep, aangere den door de bromfietsrijder J. Davidse uit Middelburg, die in dezelfde richting reed. Waarschijnlijk heeft hf i Mej. Ver beek te laat bemerkt. Zij moest met een lichte hersenschudding en voorts enkele hoofdwonden naar het ziekenhuis wor den overgebracht. OV EZ AN DE Schuttersconcours. Uitslag schutters- concours: Kampioen kleppen A Boon man, Willem Teil; kampioen vogels C. Koens, Zeelandia; 2e klep A. de Jonge, Willem Teil; 3e klep C. Bek, Soranus, Heinkenszand; le zijvogel K. van Steen bergen, Zeelandia; 2e zijvogel A. van Zunderen, Spes Nostra; le bovenkal K. van Steenbergen, Zeelandia; 2e bovenkal P. van Steenbergen, Zeelandia; le onder- kal H. de Jonge, Zeelandia; 2e onderkal J. Vermeulen, St. Sebastiaan, Heinkens zand. Er werd door 29 schutters van 11 sociëteiten aan deelgenomen. Vrouwenvereniging. Door de vrouwen vereniging uit de ring West-Zuid-Beve land werd een vergadering belegd. De opening geschiedde door de voorzitster Mevr. Das, die tevens een inleiding hield. Hierna werd een causerie gehouden door de heer Allewijn over „Gezinsleven", waarover talrijke vragen werden ge steld. Verder werd de avond gevuld met enkele voordrachten. OUD-VOSSEMEER Ongeval. De 10-jarige Jacob Rijstenbil stak in de Molenstraat plotseling de straat over en liep daarbij tegen een juist passerende tankwagen van de Gulf- Oliemaatschappij op, die ter plaatse zeer langzaam reed. Met een verwonding aan het hoofd en een gebroken pols werd hij in het ziekenhuis opgenomen. Filmavond. Door de plaatselijke afde ling van de N.C.L.B. werd in het gym nastieklokaal der Openbare school een filmavond gehouden. Er bestond voor deze avond veel belangstelling. Met ver langen werd uitgezien naar de als Wa- tersnoodfilm aangekondigde rolprent. Men was dan ook ietwat teleurgesteld, toen hiervoor in de plaats een andere film op het doek kwam.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2