T ZEEUWSE PLAKKEBORD Nieuws uit de Provincie. „Waarom geen D*U*W*~ subsidie meer V r - T SPIEGELTJE - Goes en Middelburg krijgen nu mengsel van gas J DE BUS NOTEERT U EN TEN SLOTTE Ir A. P. Lindenbergh nam afscheid. Middelburg. De heer J» v. cl» Bos benoemd tot burgemeester van St» Annaland Begroting 1954 aan genomen. Koudekerke heeft een sluitende begroting. Poortvliet gaat straatbe- lasting heffen Gemeentelijke vismijn wordt uitgebreid Woensdag 28 October 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Walcherse buitengemeenten ontvangen op 2 November lange afstandsgas Op 2 November a.s. zal Alle op het gasnet aange- het Provinciaal Gasbedrijf slotenen in de Walcherse te Vlissingen lange af- dorpen krijgen dezer dagen standsgas gaan afnemen ter een folder met de nodige distributie op de Walcherse instructies. De gastoestellen dorpen, welke door dit gas- zullen, vanwege de ge wij- bedrijf worden bediend, zigde samenstelling van het Goes krijgt al enkele weken gas, opnieuw moeten wor- afstandsgas. In Middelburg den afgesteld. Voorzover dit is dat sedert eind vorige op eenvoudige wijze moge- week het geval. Beide ste- lijk zal zijn, zal dit door het den worden voorzien van bedrijf geschieden, maar ge- een mengsel van afstands- zien het grote aantal ver gas, ongeveer 20 pet., en ge- bruikers zal hiermede wel woon steenkolengas. Mo- enige tijd zijn gemoeid. On- ï.ienteel wordt het gas uit regelmatig branden is dus Sluiskil al doorgeperst tot niet onmogelijk in de over- in het ontvang- en regel- gangsperiode. De folders be- station te Souburg. De drie vatten de nodige tips tot steden in Midden-Zeeland, zuinig verbruik en tot be drukken we ook deze geluk kigen de hand. De inwoners van Zaam- slag worden in de gelegen- Negentig jaar worden is hej| gesteld een e.h.b.O.- gelukkig geen uitzondering us te voigen. Opgaaf en dat zal waarschijnlijk de kan v0£)r 31 Qct a/6ge„ reden zijn, waarom met alle schieden bij het bestuur, oudjes als ze deze mijlpaal ginds korte tijd kan men in hun leven bereiken, een vQor het vervoer van zie vermelding in de krant rikzee naar Barghsluis en krijgen. Krijg je echter ne- Zondagen van Zierikzee gen kruisjes achter je naam A j Polder op de f_nJ.T bfFlandriaboot gebruik ma- inwoner of inwoonster, dan - ken van geriefelijk inge- moet dat toch even vermeld ricbte kajuiten, waar ook 'n worden. Dit is vandaag het bufjet aanwezig is. Het kou geval met mej. P. van Hou- behoort dus tot het te—Molendijk te Waarde. Deze krasse vrouw, die nog Ged staten van Zeeland een zeer goede gezondheid hebben m i-V. x 0ct be_ geniet, wordt vandaag ne- md to{ matrozen bij de gentig jaar en deze keer Stoombootdienst in gaan onze gelukwensen dus £eeland) H j. de Baare; j. ^In Poortvliet is het deze A. de Rooy en J. K. Berk- week ook al feest daar viert ,s.Gravenpolder vond vT^a^Montau Maandagavond in de Dorps- dktr ziin40riariee echtver- straat een verkeersongeval eniging. P^sM.. Xta Ovezan^ stuurd door W. A. G. aldaar, op zo'n korte afstand gepas- seerd, dat zij van haar fiets 1 kwam te vallen en een bloedende beenwonde op liep. Goes, Middelburg en Vlis singen, zullen indien zich geen tegenslagen voordoen, begin Maart volledig op de lange afstandsvoorziening zijn overgeschakeld, wan neer de binnenkort te bou wen watergasinstallatie in Goes gereed zal zijn geko men. Deze installatie is nood zakelijk voor het opvangen van eventuele storingen bij de voorziening vanuit Sluis kil. Tot genoemde datum zullen de drie productiebe drijven (Prov. Gasbedrijf, alsmede de bedrijven van Goes en Middelburg) ge deeltelijk aan het werk blij ven. De Walcherse dorpen, die .traks volledig lange af- standsgas zullen ontvangen, zijn: Souburg, RittKem, Koudekerke, 't Zand, Nieuwland, Arnemuiden, Veere, Gapinge, Sint Lau- i -ns, Serooskerke, Oostka- pelle en Domburg. Vóór 2 November worden hier alle meterstanden opgenomen. Eind December zal dit weer geschieden. Dan zullen de verbruikers nog de oude prijs betalen en kunnen zij zien, hoe het met het ver bruik is gesteld. Het is n.L zo, dat het gas van hogere calorische waarde is, zodat men met één kubieke meter heel wat meer kan doen. In de toekomst zal de gasprijs een verhoging ondergaan, maar momenteel is nog niet te zeggen, hoeveel dit zal zijn. Souburg wordt dus het centrale punt voor de gas- voorziening der Walcherse buitengemeenten. Tussen de dijk en de spoorbaan is een ontvangst- en regelstation gebouwd, waar het gas uit Sluiskil wordt opgevangen en door een aantal machines gaat, die a.h.w. de functie van transformator vervul len, zodat het geschikt wordt voor verbruik in de woningen. De fabriek in Vlissingen zal na 2 Novem ber deze dorpen niet meer voorzien, maar alleen de jtad. sparing. De lenen. ae j.turner van iioopuu,.ael voor Zeeuwsch-Vlaanderen zijn niet voor de poes. Zij wo nen aan de overkant van de Wester schelde en slaan de verrichtingen van de heren aan deze zijde van de Westerschelde critisch gade. Distantie, de brede Wes- terschelde met de minder gunstige veerverbindingen, moet een zekere mate van objectiviteit mogelijk ma ken, nemen we aan. Zo waren de leden van de Kamer van Koophan del lange tijd ontevreden over het Economisch Tech nologisch Instituut in Middelburg en meenden zij geen subsidie toe te moeten kennen. Maar de tijd ging verder en Maandag kon de voorzitter van de K. v.K., ir C. A. L. Horstman, meedelen: „Het grote bezwaar van de Kamer, nl. dat er te weinig controle zou be staan op het werk van de directeur, is weggenomen". De leden waren het met de voorzitter eens en besloten bij wijze van proef het E.T.I. een subsidie te verlenen van 250. Nee, een voldoende heeft het E.T.I. nog niet ge kregen. Er wordt een proef genomen en de leerling is voorwaardelijk overgegaan. Het is te hopen, dat de scholier in de toekomst een voldoende zal krijgen van de Kamer van Koophandel en definitief in de volgende klas geplaatst zal worden, want f250. subsidie is niet veel. De K. v. K. voor de Zeeuwse eilanden, die wel een voldoende toekent, verleent f 1500.subsidie. Perplex De collecte voor het Prot. Interkerkelijk Thuisfront heeft te Schoondijke opge bracht ƒ85. Een redactie van een krant is vele keren per dag genoodzaakt de telefoon te gebruiken en het komt meermalen voor dat er van telefoonboeken geen spoor te bekennen is. Het is daar om dan ook geen zeldzaam heid als de hulp van dé te lefoonjuffrouw ingeroepen wordt. En het moet gezegd worden, we hebben nog nooit een ontwijkend ant woord gekregen, elk uur van de dag staan de tele- foonjuffrouws voor ons klaar. Het komt zelfs voor dat de vlugheid en de ant woorden van deze dames ons perplex doen staan. Maar we zijn al heel wat gewoon op dat gebied, zodat het zachtjesaan al heel raak moet zijn, wil het zwakke- telefoon-geslacht ons uit ba lans brengen. Gistermorgen wist een van onze mensen echter van schaamrood niet wat hij moest zeggen. Kennelijk nog in een slaaproes verke rend greep hij de telefoon en vroeg de juffrouw aan de andere kant van de lijn, of ze zo vriendelijk wilde zijn hem even door te ver binden met de Herv. predi kant X. in het plaatsje Z. Hervormd meneer, die do minee is Gereformeerd. Na tuurlijk was dat onze man wel bekend, maar z'n slape righeid speelde hem parten. Mocht U nog eens een me ningsverschil hebben over iets dergelijks, bel dan ge rust even het postkantoor op.... Eensgezindheid De inwoners van Sluis weten wat het betekent ge troffen te zijn en toen dan ook een der mede-inwoners zwaar getroffen werd door brand is men direct kleren en serviesgoed gaan inza melen. Er werd met gulle hand ge geven en ook de portemon- naie bleef niet ongesloten, want er werd niet minder dan f740 bijeengebracht. Maandagavond werden op het gemeentehuis de richt lijnen vastgesteld voor de verdeling van de ingeza melde goederen en gelden en heeft de burgemeester diegene, die medewerking verleenden bij de inzame- Middelburg: Vrijdag 30 Oct. a.s., 8 uur, zaal Mon- taan, Lange Giststraat, Ned. Chr. Beambtenbond, lezing door de hee P. Meliefste over UNESCO-reis naar Zwitserland. Goes: Zaterdag 14 Nov., Prins van Oranje, algeme ne vergadering Landbouw Jongeren Gemeenschap Zee land. Aanvang morgenver gadering 11 uur. Tijdens de morgenvergadering zullen de voorzitters spreken over „Moeilijkheden en moge lijkheden in onze streek". In de middagvergadering (aan vang 2 uur) zal de heer Al. jongkind een toespraak houden, gewijd aan het hulpverleningswerk m het rampgebied, waarna drs Louwerse e^n rede zal hou den over „Kanttekeningen bij het sociaal-economisch werk in Zeeland". Terneuzen: de raad zal vandaag de volgende pun ten behandelen: benoeming hoofd U.L.O.-school; vast stelling exploitatieplan Oos telijk Bolwerk (waarin op genomen de bouw van een watertoren) en het onbe woonbaar verklaren van di verse woningen. Kloetinge: Morgenavond om 7 uur raad. De agenda telt niet minder dan negen tien punten. Sluis: Openbare raads vergadering op Donderdag a.s. Agenda- Wijziging ba sisplan voor de weder opbouw; besluiten tot het aanvaarden van definitieve voorschotten en jaarlijkse rijksbijdrage in het exploi tatietekort van 40 woning wetwoningen. Oostkapel'e: Morgenavond zal de raad de gemeente begroting 1954 behandelen: kunnen we de verheugende ling en de gevers hartelijk mededeling doen, dat de dank gebracht. dienstplichtigen van delich- De getroffenen hebben ting 19521 op 22 Novem- een bittere pil moeten slik- ber a.s. met groot verlof ken; de eensgezindheid van zullen gam. Voor nadere de dorpsbewoners zal de bijzonderheden hieromtrent wonde echter weer veel verwijzen we naar onze verzachten. YO°rpagina- Na 27 jaar dienst bij de P.Z.E.M. MIDDELBURG, 26 October. Van middag heeft de hoofd-ingenieur van de P.Z.E.M., ir. A. P. Lindenbergh, na een diensttijd van ruim 27 jaar afscheid ge nomen van bedrijf en personeel op Wal cheren en de Bevelanden wegens zijn vertrek naar de P.E.N., waar hij is be noemd tot technisch adj. directeur. Namens het bestuur werd hij toege sproken door de voorzitter, mr. A. J. v. d. Weel, die hem dankte voor het be langrijke werk, dat hij heeft gedaan voor de electriciteitsvoorziening in Zeeland. De directeur, ir. T. Michielsen, schetste hem als een bekwaam technicus en bood als herinnering een fraai album met be- drijfsfoto's aan. Vervolgens sprak de administrateur, de heer J. M. Baan en de technisch hoofdambtenaar, de heer A. M. Koolwijk. Deze laatste bood namens het personeel een verrekijker en een gecalligrafeerde album met handtekeningen aan. Vervol gens was het woord aan de heren A. P. Leenhouts, technisch hoofdambtenaar in Zeeuwsch-Vlaanderen, A. W. Strubbe, chef van de Tekenkamer en C. v. Hoek namens de personeelsvereniging, die een boekwerk aanbood. Mevr. Lindenbergh ontving een bloemstuk. Ir. Lindenbergh dankte tenslotte voor de vele goede woorden en de geschenken. Geslaagd Landbouwschool te Wageningen Aan de landbouwschool te Wagenin gen slaagden voor het theoretisch ge deelte „Kennis van tractoren" de he ren J. J. Beije, Anemuiden, F. Bliek, Heinkenszand, J. Butler, 's H. Arends- kerke, L. Cijvat, Koudekerke, J. Do- minicus, N. en St. Joosland, G. Ge- schiere, Nieuwdorp, S. Hillebrand P. J.zn., Oostkapelle, L. Kindt, Stop peldijk, J. de Ligni, Serooskerke (W.), G. Leempoel, Kamperland, P. van Sichgem Gzn., Westkapelle en P. van Eijzeren, Aagtekerke. Het practisch gedeelte wordt met tertijd gevolgd door een cursus aan de Oostwaard hoeve in de Wieringer- meerpolder. De gevolgde' cursus ging uit van de afd. Middelburg van de Bond van Smeden- Constructie en Ma chine reparatie Bedrijven (S.M.E.C.O. M.A.) en stond o.l.v. de heer G. van Damme, leraar Tractoren te 's Gra venpolder. B. en W, van Middelburg toch voor eerste gegadigde» MIDDELBURG, 26 October. Op 1 September j.l. verwierp de raad een voorstel van B. en W. tot verkoop van het pand Dam 59, omdat hij de prijs te laag vond en zich bovendien een derde had gemeld met een hoger bod. De heer T. Zandstra, die eerst ƒ5.000.voor het pand wilde geven, heeft zich nu bereid verklaard ƒ6.500.neer te tellen, waar bij hij bereid is het achtergedeelte van het gebouw, uitkomende in de Spuistraat, voorlopig gratis aan de gemeente in bruikleen te geven ten gebruike van de reinigingsdienst. B. en W. zijn van oor deel, dat aan de heer Zandstra als eer ste gegadigde het huis dient te worden verkocht. JUBILEUMGESCHENK VAN DE R.T.M. ZIERIKZEE, 26 Oct. Op 12 No vember a.s. zal de R.T.M. haar 75-jarig bestaan herdenken. Ter gelegenheid van deze herdenking, die in verband met de toestand in een deel van het vervoersgebied een sober karakter zal dragen, wordt op 12 November een schip met koplading voor de dienst Zijpe-A. J. Polder in gebruik geno men. Met ingang van deze datum zal het s.s. „Krammer" in dienst worden gesteld. op- Leerkracht Ulo-school moet worden overgeplaatst. In verband met de geleidelijke heffing van de jongens-uloschool is het noodzakelijk, dat een leerkracht naar de gemengde uloschool wordt overgeplaatst. B. en W .stellen voor de heer H. J. Wesselink over te plaatsen. Gemeente lijdt verlies bij verkoop van grond. De raad zal een voorstel behandelen tot verkoop van grond aan het Karei Doormanpleinhoek de Ruyterstraat en aan die straat aan de heer W. Verstraate. Het gaat om resp. 656 m2 grond tegen ƒ9.en 228 m2 tegen ƒ2.50 per m2, in totaal voor ƒ6.474.Uit de voorlopige "zonden Mededeling (adv HAZET, BEDDEN. EN BI AA E WAREN FA B Rl EK EN IE ZEVENBERGEN Snelle wisseling van standplaats Thans burgemeester van Arnemuiden ARNEMUIDEN, 27 Oct. - Met ingang van 16 November a.s is benoemd tot burgemeester en secretaris van St. Annaland, de heer J. v. d. Bos, sinds 16 Maart 1952 burgemeester van Arnemui den. De heer Van de Bos, die uit Zeeland afkomstig is, was van 1934 tot 1945 ambtenaar ter secretarie van zijn geboorteplaats Bruinisse het laatst als eerste ambtenaar en gemeente-ontvanger. Hierna was hij adjunct-commies ter secre. tarie te Middelburg en van 1946 tot 1952 gemeente-secretaris van Sprang-Capelle. De nieuw benoemde burgemeester is in het bezit van de diploma's gemeente- Raad van Grijpskerke teleurgesteld. De raad van Grijpskerke heeft er zijn teleurstelling over uitgespro ken, dat o.m. voor Walcheren geen D.U.W.-subsidie meer wordt ver leend. Besloten werd bij de bevoeg de instanties op deze onbillijkheid te wijzen en te vragen voor de reeds ingediende verzoeken een uitzondering te maken. BEGROTING. Bij de behandeling van de gemeen tebegroting voor 1954 informeerde de heer A. Francke naar de aansluitin gen op de riolering. Het aantal vrij willige aansluitingen is nog zeer ge ring, vandaar dat de geraamde post op de begroting 1953 moest worden verlaagd. De bewoners der Westzijde van het Kerkplein en de Noordhoek zullen worden verplicht hun percelen te doen aansluiten, waarna geleidelijk andere percelen zullen moeten volgen. Ook bepleitte de heer A. Francke 't schilderen van de woningwetwoningen in de Nieuwstraat. Dit zal het volgen de jaar gebeuren. De heer J. Francke sprak er zijn spijt over uit, dat het onderhoud van de toren, waarvoor de gelden op de oegroting zijn uitgetrokken, ieder jaar .naar wordt uitgesteld. „Het lijkt er op", aldus spreker, „dat met dit werk wordt gewacht op een bepaalde tim merman, die dan het jaarwerk voor de jemeente heeft". De voorzitter merkte op, dat ook dit .aar reeds een tamelyk bedrag is ver werkt aan de toren. Volgend jaar moet dan het overige werk plaats hebben. De heer A. Francke waarschuwde ervoor om niet twee of drie timmer lieden in een en hetzelfde jaar voor de gemeente te laten werken, zoals in 1951 is gebeurd, hetgeen hem bij het nazien van de rekening was gebleken. De begroting werd tenslotte vastge steld op f 97.479.24 aan inkomsten en uitgaven, gewone dienst, een post on voorzien van f 1243.37 en de inkomsten en uitgaven van de kapitaaldienst resp. op f 187.517.99 en f 168.086.38. Een verzoek van J. A. Boogaard en L. Vlieger, namens de bewoners van de Nieuwstraat,- om f 22 tegemoetko ming in door hen gemaakte kosten ter voorziening van drinkwater in Febr. j.l., i.v.m. het uitvallen der drinkwa terleiding tengevolge van de ramp, werd afgewezen, daar de gemeente als eigenares van de woningen niet voor drinkwater behoeft te zorgen en ook niet van tevoren overleg is gepleegd over het aanvoeren van een water tank, waarvoor de vergoeding is" ge vraagd. Aan de P.Z.E.M. zal gedurende 15 jaar een bedrag van f 229.06 worden verleend ten behoeve van aansluiting van percelen aan de Christiaansweg op het electrisch net. Inplaats van een lijkwagen is nu 't gebruik van een rijdende baar gere geld. Hiervoor moet f5 betaald wor den. De Schoolartsendienst op Walcheren zal de gemeente in 1954 f 0.21 per in woner kosten. Volgend jaar zal overgegaan worden tot de aanschaf van een stofzuiger voor het gemeentehuis. Dit op ver zoek van de schoonmaakster. KOUDEKERKE, 26 October. De be groting voor 1954, die de raad vandaag heeft vastgesteld, is sluitend. B. en W. zijn bij de opstelling reeds van de nieuwe ontwerp-regeling financiële verhouding Rijk en gemeenten uitgegaan en zij zeg gen gematigd optimistisch te zijn wat betreft de ontwikkeling der financiële positie van de gemeente. Er is ƒ20.000. meer beschikbaar dan voor 1953. Een bedrag van 2.050.is geraamd wegens het nadelige saldo van de Stich ting „Vebenabos", waarin voor riolering en grondaankoop 40 mille is of zal wor den geïnvesteerd. Alleen voor de aan loopperiode en grondaankoop is een ex ploitatietekort te verwachten. Van de uitgetrokken 3.000.voor woningver betering en -splitsing blijft ƒ1.000.ten laste der gemeente. Voor onderhoud van straten en pleinen is 8.500.uitgetrok ken, maar aangezien er in 1953 al een reserve van 5 mille is gevormd, komt ten laste van 1954 maar 3.500.Gron dige verbetering vraagt allereerst de Noordstraat, het Dorpsplein en de Welle. De bijdrage in de kosten van het (al tijd nog niet officieel goedgekeurde) Wegschap Walcheren is getaxeerd op 14.000.Dit is maar voorlopig, doch niet aan de hoge kant. Ged. Staten stel len nog pogingen ih het werk (in het raam der nieuwe financiële verhouding Rijk en gemeenten) voor de Walcherse gemeenten voor dit doel een extra bij drage te verkrijgen, dat naar het oordeel van B. en W. ongeveer 50 zal moeten bedragen. Aan opbrengst van straafhe- lasting is 7.000.geraamd. Een be scheiden heffing, neerkomend op 5. per ha, is billijk. Het kleuteronderwijs vraagt meer, doordat de bijdrage per leerling wordt verhoogd van 25.tot 30.Ten slotte zijn er de nodige uitgaven voor uitvoering van kapitaalswerken, waarvan de kosten als volgt worden geraamd 24.000 voor het sportterrein, 13.000 voor het bouwrijp maken van een ter rein aan de Biggekerksestraat en ƒ40.000 kapitaalverstrekking aat^ de stichting „Vebenabos". De totale schuldenlast der gemeente is 301.225,11. In de raadsvergadering van Poort vliet deelde de voorzitter, burgemees ter van Doorn, mee, dat de bouw van de ambtswoning indertijd niet ge gund omdat de inschrijvingen te hoog waren is toegekend aan de fa. Bur gers te Tholen. Het schilderwerk zal uitgevoerd worden door dhr Sakko alhier. Men wees er in de vergadering op dat alles in het werk is gesteld om de bouw door de plaatselijke aanne mers te laten verrichten. In de Burgem. van Oeverenstraat zal naast de drie te bouwen premie woningen mag een vrije woning wor den gebouwd, zo deelde de voor zitter verder mee. De raad besloot het in de vorige vergadering geno men principe-besluit betreffende het voor eigen rekening nemen van de bouw van een muziektent en de aan leg van een plantsoen, te bekrachti gen. De begroting 1954 werd, nadat en kele posten waren verhoogd, aangeno men met een totaalpost van f 142174 in de gewone dienst en een batig sal do in de kapitaaldienst van f 25.184.44. De voorzitter wees erop, dat er bij het opmaken van de begroting reke ning is gehouden met de allernodigste uitgaven. Blijkens B. en W. zou het onverantwoord zijn met een dergelijk batig saldo en de nog noodzakelijke werken achter de begroting een punt te zetten. Vandaar, dat als eerste wij ziging wordt voorgesteld: a. voor de verbouw van het gemeen tehuis een post van f 20.000 te bestem men, af te schrijven in 16 jaar of wel per jaar met een rente en aflossing van f 2000. b. voor de aanleg van nieuwe stra ten (e.v.t. verbeteringen in totaal f65.000 uit te trekken, waarvan voor dit jaar niet minder dan f27.000. Hiervan zullen dit jaar verbeterd worden de Molenstraat, de Noord- Achterweg voor een groot gedeelte, de Smidsweg, voor zover nóg nodig en de Zuidstraat. Door de invoering van straat- en verhoging van de hondenbelasting hiertoe besloot de raad vloeit er jaarlijks f 1800 in de gemeentekas. De straatbelasting wordt ingevoerd in de vorm van een 4 pet. heffing van de belastbare opbrengst van gebouwde eigendommen. administratie I, gemeentefinanciën, staats inrichting M.O., practijk diploma boek houden en het bewijs van bekwaamheid als candidaat-gemeente-accountant. Hij trad ook geruime tijd op als docent van de Zeeuwse cursus voor gemeente-admi nistratie. Burgemeester Van de Bos be. kleedt o.m. de volgende functies: Ere voorzitter van de muziekvereniging Arne's Genoegen, bestuurslid kleuter school, bestuurslid Bouw- en Woning toezicht op Walcheren, adviserend be stuurslid van de Stichting Zeeuwse Vis serij Belangen, bestuurslid Stichting Zee land voor Maatschappelijk en Cultureel werk, lid van de financiële commissie van de Ned. Bond van Gemeente-ambte naren. Als adviserend bestuurslid van de Stichting Zevibel heeft de heer Van de Bos zich zeer beijverd voor de verbete ring van de sociale rechtsposities in de deelvisserij. Onder zijn leiding is in Arnemuiden veel tot stand gekomen o.a. verbetering van de Nieuwlandseweg, de Kanaalweg, Zuidwal en Markt en de bouw van 41 woningen. Voorts zijn onder zijn leiding plannen ontworpen, waarvan verschillende al in een vergevorderd stadium verkeren o.a, plannen tot verbetering der O.L. scholen, vernieuwing brandweermateriaal, aan schaffing tweede luidklok, oprichting zuiveringinstallatie, aanlegging sluitstuk riolering, dempen spoorsloot, verdere verbetering van de wegen en de stichting van een badhuis. De heer Van de Bos is gehuwd en heeft een kind. Hij behoort tot de Ned. Herv. kerk en is aange sloten bij de A.R.-partij. De nieuw benoemde burgemeester zal te St. Annaland de heer F. M. Boogaard, die onlangs de pensioengerechtigde leef tijd heeft bereikt opvolgen. Zoals bekend treedt deze momenteel als wnd. burge meester op. BRESKENS. In de raadsvergadering van Bres- kens werd de heer F. G. M. Goethals als raadslid beëdigd. De heer Vermeulen betuigde zijn in stemming met het door de heer A. Leenhouts gedane verzoek om het ach terpad langs de bouwpercelen aan de Boulevard Zuidzijde op 5 meter te brengen. Ook de heer Th. Cambier on dersteunde dit verzoek. De wethouder Van Haneghem en burgemeester J. A. Eekhout antwoordden echter, dat het herbouwplan niet toelaat daar ter plaatse een weg van vijf meter breed te aan te leggen. Door de inrit van het betreffende achterpad te verruimen zal getracht worden aan de bezwaren der verzoekers tegemoet te komen. Met algemene stemmen werden tot onderwijzeres en onderwijzer aan de O.L. school benoemd mej. M. S. van Gijzen en de heer H. Kooger te Vlis singen. Op het door het bestuur der R.K. lagere school te Breskens inge diende verzoek om ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 gelden beschikbaar te stellen voor het afrasteren van het schoolplein werd goedkeurend be schikt. De kosten werden geraamd op f 550.—. Aan de heer J. P. Bouwens werd financiële medewerking verleend in gevolge de premieregeling woningver betering en -splitsing 1953 tot het ver beteren van zijn woning Dorpsstraat 100. Deze kosten bedragen voor de ge meente maximaal f466.67. Het aantal boxen in de gemeente lijke vismijn zal van 6 op 7 gebracht worden, terwijl voor een nieuwe ber ging der schotbalken gezorgd zal moe ten worden. De kosten van een en an der worden geraamd op f 700. financiering voor de bebouwing van dit terrein is gebleken, dat het gedeelte van 228 m2 niet voor de vroeger gecalcu leerde prijs van 9.in aanmerking komt, daar de hoekwoningen dan onver koopbaar duur zouden worden. Dit be tekent een verlies voor de gemeente van 1.482.dat voor rekening' van het grondbedrijf komt. De voorkeur werd eraan gegeven dit verlies maar te nemen boven het blijvende renteverlies, dat ontstaat, wanneer dit als bouwgrond on verkoopbare perceel eigendom van het grondbedrijf blijft. Vis, bloemen en fruit op de Zaterdagavond. Vis en viswaren, bloemen en fruit zijn naar het oordeel van B. en W. artikelen, welke op Zaterdagavond ook na zeven uur in kramen te koop dienen ie zijn. Voorgesteld wordt houders van deze kramen ontheffing van de geldende bepaling der Winkelsluitingswet in die zin, dat de kramen tot tien uur open mogen zijn, te verlenen. Runnersysteem- wordt tegengegaan. Enkele neringdoenden op de Markt en omgeving hebben het gemeentebestuur verzocht maatregelen te treffen tegen enige personen, die bij herhaling pas op de Markt aangekomen vreemdelingen bewegen bepaalde inrichtingen te be zoeken, Zij vinden deze handelwijze ver werpelijk en niet in het belang van het vreemdelingenverkeer. Het is B. en W. bij een ingesteld onderzoek gebleken, dat de klachten gegrond zijn. Ook zij wensen dit optreden niet en doen de raad het voorstel een bepaling op te nemen in de algemene politieverordening welke bestrijding van het euvel mogelijk maakt. In deze bepaling staat, dat „het verboden is op of aan de openbare weg iemand aan te spreken, staande te hou den of te volgen met het kennelijke doel hem een winkel, hotel, pension of an dere slaapgelegenheid, een café, restau rant of dergelijke inrichting aan te be velen, daarop zijn aandacht te vestigen, hem daaromtrent inlichtingen te ver schaffen, hem daarheen te geleiden of te verwijzen". Contactavond Drents-Overijssels- Gelderse Vereniging. In de „Gouden Poorte" hield de Drents-O verij ssels-Gelderse V ereni- ging Zaterdag een contactavond. Na het openingswoord door de voorzitter van het voorlopige bestuur, de heer C. v. d. Linde uit Vlissingen, en het zin gen van het Twents en Gelders volks lied werd overgegaan tot het kiezen van een definitief bestuur. In de plaats van de voorzitter, de heer C. v. d. Lin de, die zich wegens drukke werkzaam heden niet meer beschikbaar kon stel len, werd de heer G. v. d. Voorde uit Middelburg gekozen. In 't nieuwe be stuur hebben verder zitting: Mevr. Bakker te Middelburg, de heer Eng- eberts te Vlissingen en de heren Gol- denbeld, Ikkink, de Liefde en Van Voorst te Middelburg. Hierna werd de prachtige kleurenfilm „Tennessee Ho liday" vertoond, handelend over het natuurschoon en de waterwerken van de Amerikaanse staat Tennessee. AARDENBURG Winkelweek gesloten. De winkelweek, welke werd gehouden van 17 tot en met 24 October, werd met enige feestelijkheid beëindigd. Voorafgegaan door de Kon. Muziekvereniging „Aardenburgse Fan fare" trok er een kinderoptocht door de straten, waarbij de kinderen voorzien waren van ballonnetjes. Op het Markt plein gekomen hield burgemeester van Dongen vanaf de muziekkiosk een toe spraak tot de kinderen en gaf het goede voorbeeld door een tros van 45 ballonnen an de gezamenlijke deelnemende winke liers de lucht in te laten. Dit was het sein voor de kinderen om ook hun bal lonnetjes los te laten, waarmee ze zouden deelnemen aan de wedstrijd van de langste vlucht. NIEUWDORP Ouderavond. Op een ouderavond van de Zondagsschool „Immanuël", heeft wika Bos het onderwerp „De godsdien stige opvoeding der kinderen" behandeld. Zij belichtte speciaal de taak, die de Zon dagsschool in deze heeft. Door de kin deren werd opgevoerd „Het Angelus- klokje". Ook werden er twee films over het zendingswerk vertoond. OV EZ AN QE Aanbesteding. Voor de bouw van een wachtlokaal voor buspassagiers werd als volgt ingeschreven: D. Priem 1923. J. Priem 2021.beiden te Ovezande. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. ST. ANNALAND „Gevleugelde vrienden". St. Annaland telt momenteel een vereniging minder, n.l. de postduivenvereniging „De Ge vleugelde vrienden", die ontbonden moest worden, omdat er slechts vier leden overgebleven waren. De vluchten zullen nu in combinatie met de vereni ging in Oud Vossemeer worden gehou den. Gedetacheerd. De wachtmeester eerste klasse der rijkspolitie, de heer P. J. van Engeldorp-Gastelaars is voor enkele we ken gedetacheerd naar Duiveland om bij de drooglegging dienst te doen. iZciV DRKE Uitslag Boiling. De boldersclub te IJzendijke hield een bolderswedstrijd waaraan niet minder dan 81 liefhebbers deelnamen. De uitslag was. Ie M. Ver- meireP. BaertA. Mervielde; 2e C. de PaepeA. OvermeireW. Wagenaar; 3e Ant. OckéC. de VriezeJ. Padie; 4e P. MartensL. v. VlaanderenA. Boelens; 5e C. de MeijH. SteenaertW. van Unen. Geslaagd. Voor het diploma Burger lijke en Utiliteitsbouw aannemer slaag den Maurice en Lucien Poucke. ZOUT ELAN Db Afloop verkoping. Mr. P. W. Meylink, notaris te Middelburg, heeft te Zoute- lande publiek verkocht het huis met tuin Duinweg 15, groot 2.63 are; koper W. Riemens Az. voor ƒ3.520. AANBESTEDING Zeven woningen te Tholen. Door het architectenbureau Le Clercg te Kruiningen werd aanbesteed de bouw van 7 woningen. Inschrijvers waren: P. Hoppenbrouwer, P gen op Zoom f 72.075.—; Jac. Vos, Tholen f 75.610.—; D. Burgers, Tholen f 76.730.—; Chr. Fi deler, Bergen op Zoom f 79.341.—; G. v. Gorpe en Zn, Wemeldinge f 73.300.—. Om trent de gunning is nog niets bekend. Familieberichten uit andere bladen. Overleden: L. Weeda, 62 j„ Oud-Beijer- land. M. Verbree, geb. den Hartogh, 69 L Muiden. B. Crum, 73 j., Heelsum. H. C. v. d. Akker, 84 j., Breda. J. J. Huigh, 25 j., Schoondijke. P. J. Bos, 56 j., Middel burg. W. Goedhart, 83 j., O. en W. Sou burg. M. Smallegange, geb. Lavooy, 84 j., Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2