SPORT en. SPEL. COEBERGH WENKT SLUIKER DE KeA$c en ^endinq.. Een wedstrijd met weinig hoogtepunten Activiteit in Zeeuws-Vlaanderen Geen voor wedstrijden in de hoofdklasse „Nut en Sport" organiseert Nat. Konijnententoonstelling gymnastiek. Directrice Middelburgs Gasthuis nam afscheid Afscheid ds L* C« Spijkerboer BÏSSÏH JENEVER FEUILLETON Aflevering 47 Vrij bewerkt naar P. VISSER Jzn VAN MARKT Dinsdag 27 October 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 rdoetinge-'Arnemuiden 1 4. ZATERDAGMIDDAG hebben we de leider van de eerste klasse van de Zater dagmiddag-voetbal-competitie, Arnemui den, aan het werk gezien, tegen het elftal van Kloetinge, dat het nog steeds niet veel verder geschopt heeft dan toen het z'n eerste competitiewedstrijd ging spe len. Nu gom ons bezoek niet direct de verrichtingen van de thuisclub, maar meer om de prestaties van Arnemuiden in ogenschouw te nemen. En om het maar direct te bekennen de Arnemuide- iiaars zijn ons wat tegengevallen. Daar ..'_t tegenover, dat we onze mening om- at het Kloetingse elftal enigszins moe- herzien. Hoewel Arnemuiden het e spel in handen had, speelde .het iv.ootingse elftal toch een behoorlijk par tij .je voetbal. En het heeft er nog een poosje naar uitgezien, dat de Kloetinge- naren, geheel buiten de verwachtingen, een succes zouden boeken. Insiders wis ten echter beter, want er zijn niet veel elftallen in de eerste klasse, die opge wassen zijn tegen de fanatiek, maar ze ker niet unfair spelende Arnemuidenaars We leven in de Zaterdagmiddagcom petitie in een verjongingsperiode. Elke club gaat steeds meer en meer inzien, dat de jeugd ook op voetbalgebied de toekomst is. Zodoende gaat men rond een kern van oude en doorgewinterde spelers een verjongd elftal opbouwen. De meeste tijd treft men deze jonge spelers aan in de voorhoede van het elftal, b.v. Wemeldinge, Krabbendijke, Rilland e.a. Hierdoor voorkomt men, dat het elftal de grootste verantwoor delijkheid oplegt aan jeugdige spelers. Bij Arnemuiden is echter het tegen overgestelde het geval. Deze ploeg pres teert het om met een jonge achterhoe de, die bestaat uit trapvaste vlugge spelers, in het veld te komen. We zou den dit een experiment kunnen noe men, hoewel deze naam binnen niet al te lange tijd tot het verleden zal be horen, daar, en dat is Zaterdag over duidelijk gebleken, deze jonge voet ballers behoorlijk hun mannetje kun nen staan. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Kloetinge speelde Zaterdag een klasse beter dan tegen Kapelle. Er zal echter nog veel moeten gebeuren, voor dat het elftal in staat geacht mag worden, op behoorlijke wijze een wedstrijd te winnen. Want hoe goed de achterhoede ook verdedigde en hoe doortastend som mige spelers ook speelden, na korte tijd bleek toch weer, dat de Kloetingenaars in hun oude fout vielen. Een fout die we niet konden bespeuren in de Arnemuidse gelederen. Kloetinge bleek n.L ook nu weer niet in staat het middenveld op af doende wijze te kunnen bezetten. Het was dus voor spil Marijs, die altijd nog Zeeuwse dammers bijeen. De Zeeuwse Dambond hield haar na jaarsvergadering, tijdens welke belang rijke mededelingen werden gedaan. Al lereerst is daar de toetreding tot de competitie van twee nieuwe tientallen, t.w. Grijpskerke en de damesafdeling van de Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen. Nog belangrijker is het feit, dat ook de dammers uit Zeeuwsch-Vlaanderen weer aan de bondswedstrijden zullen gaan deelnemen. Voorlopig zullen zij nog slechts spelen om de persoonlijke kam pioenschappen. Getracht zal worden om zowel in Oost- als in West-Zeeuwsch- Vlaanderen groepen samen te stellen voor de hoofd-, eerste en jeugdklasse. De kampioenen van deze groepen zullen dau mogen deelnemen aan de finales om hel persoonlijk kampioenschap van Zee land. Men hoopt, dat er het komende jaar ook in Zeeuwsch-Vlaanderen clubs zul len worden gevormd, die dan aan de clubcompetitie zullen kunnen deelnemen. Voorts ligt het in de bedoeling, om het komende seizoen een inassakamp tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest van Zeeland te organiseren. Ook staat er een massakamp tussen Walcheren en de rest van Zeeland op het programma. Het vertegenwoordigen de Zeeuwse tiental zal zijn jaarlijkse wedstrijd spelen tegen het Dordtse tien tal. INDELING COMPETITIE. De indeling van de Zeeuwse damcom- petitie i» gereed gekomen en luidt als volgt: Hoofdklasse: Middelburg, Vlissin gen I, Vlissingen II, G.D.C. Goes, D.I.D. Goes, Aagtekerke en D.O.S. Bergen op Zoom. Eerste klasse: Middelburg II, G.D.C. II, St. Laurens, Souburg, Kapelle en 's-Gra- venpolder. Tweede klasse: Arnemuiden, De Schel de, Renesse, D.O.S. II, Souburg II, Aag tekerke II, Lammerenburg, Grijpskerke en Vlissingen III. Voor de wedstrijden om het persoon lijke kampioenschap van Zeeland hoofd klasse hebben slechts zes spelers inge schreven. Het zijn D. Davidse», Deurloo, Gabriëlse, Porrey, Schuitema en De Vlie ger. Door dit kleine aantal komen de voorwedstrijden te vervallen en komen deze spelers rechtstreeks in de finale, waaraan ook nog wordt deelgenomen ER UIT MET DIE LIEDEN.... Ondertussen waren onze vrienden het gebouw bin nengestapt maar werden dra door een stijve portier tegengehouden. „Verboden toegang, verboden te ro ken, stilte en voeten ve gen!" sprak hij. „Wij wil den graagbegon Pie- ter. „Onmogelijk!" zei de man. „Kunt u danzei Pieter. „Neen", antwoord de de portier. „We hebben vanmorgen de Ministers pakjes gestuurd!" kraste Karolus. Nu gingen de oogjes van de portier iets meer open. „Daar wordt druk over gesproken!" knorde hij. „Zo, zijn jullie de grappenmakers. Poeh, wacht maar!" Even later fluisterde de portier iets in het oor van de president. Het gezicht van de hooggeplaatste personen klaarde direct op. „Laat binnen!" zei hij. „Laat onmiddellijk binnen!" De portier gooide de beide grote gangdeuren wijd open en boog diep. „U kunt binnen gaan", zei hij tot onze vrienden. „Zijne ex cellentie de minister-president verwacht u!" „Dat gaat vlot!" zei Pieter. „Zo hoort het ook", vulde Franje aan. „We worden wéér beroemd!" knetterde Karolus en toen liepen ze de grote zaal in. Nieuwsgierig keken ze rond naar al die strenge ministers en schuifelden voort tot vlak bij de lessenaar van de minister-president. Toen gebeurde er echter iets vervelends. Achter in de zaal stond ineens de mi nister van Oorlog met een ruk op. „Er uit met die lieden!" loeide hij. „Ze hebben mijn hele ministerie kort en klein geschoten!" nog als één van de kundigste Zaterdagvoet- door Anderson, Heydra,_ Rijkse, Sinke, 4 - Plr» Crvint AM C+maaV*am^ baller moet worden beschouwd, absoluut niet moeilijk om hier de lakens uit te delen. Arnemuiden zal echter uit een ander vaatje moeten gaan tappen, wil het elftal aanspraak blijven maken op de bovenste plaats op de ranglijst. MIDDELBURG, 26 Oct. Door de kcmijnenfokkersvereniging „Njut en SROrt" te Middelburg zal tij dens de a.s. Kerstdagen irï het gebouw van de coöp. veilingver. „Walcheren" de pro vinciale konijnententoonstelling wor den gehouden voor leden van de Ned. Konijnenfokkers Bond. Deze tentoon stelling zal tevens een nationaal ka rakter dragen. Slechts dieren welke zijn ingeënt tegen myxamatose zullen mogen worden ingezonden. Het vraagprogramma dat binnen kort zal verschijnen vermeldt een aan tal fraaie ereprijzen zoals bekers, tak ken en medailles. N.K.B.-leden in de prov. Zeeland wordt het vraagpro gramma toegezonden. Jeugdvaardigheidsproeven, Een aantal jeugdleden van de Middel- lurgse gymnastiekvereniging „Achilles" egde de jeugdvaardigheidsproeven van iet K.N.G.V. af. De geslaagden waren: Vleisjes: J. Biondina, E. Biondina, E. Cor- des, R. van Doesburgh, M. Dominicus, S. den Engelsman, N. Groenewoud, W. van Hemert, E. Hendrikse, W. den Herder, B. Huissoon, R. Koppejan, L. Krijger, R. Labrujère, B. de Leeuw, H. van Liere, R. Luykx, S. Marijs, M. Mesu, W. Mul der, H. Net, H. Neufeglise, J. Nieuwen- burg, C. Pels, N. Ploegaert, E. Poelman, J. Poppe, K. Steyn, G. Talomini, M. Val kier, A. Vegter, D. Wigard en M. Wille- boordse. Jongens: W. van Helleman, G. in 't Hout, F. Konink, A. Leinse, J. Leinse, M. Wittene en W. van Wijnen, De Smet en Strooband Jr. Mogelijk ko men hier nog één of twee spelers uit Zeeuwsch-Vlaanderen bij. Voor de voorwedstrijden om het per soonlijk kampioenschap eerste klasse hebben de volgende spelers ingeschre ven: Adriaanse, Breel, Biankenburgh, v. d. Berge, van Boven, Coppoolse, David- se, v. Dalen, Ekkelenkamp, Haverhoek, Hollestelle, Kerkhof, Kootstra, Nijssen, Overtveld, Scherp, Schot, Theun, Vader en De Vos. Voor hetjeugdkampioenschap spelén: Blom, Franke, Geldof, Gorsse, Rie Kasse, Koppejan, Louwerse, Lamain, Meerman en van Rijswijk. Familieberichten uit andere; bladen. Geboren: Maria J. C„ d.v. Fam. J. v. d. ErveBierens Mijnsheerenland; Jo- hanette H. D„ d.v. Fam. J. F. Rootlieb Roding, Heemstede; Bernard, z.v. Fam. Snijderde Waard, Apeldoorn. Geboren: Maru J„ d.v. Fam. M. C.'Ver- kuylKnibbe, Port Perry, Canada. Ondertrouwd: T. P. Jonker en M. J. Woelders, Delft—Zwolle. Getrouwd: L. M. van Geest en W. J. Baggus, Arnhem. Overleden; G. Westveen, 77 j. en J. Westveen, 75 j., Rijnsburg; B. Mobach. 70 j„ Utrecht; J. Vertregt, geb. Dekker, 79 j., Scheveningen; J. Ch. R. Folmer, 82 j„ Aerdenhout; E. Driegen, 42 j„ Oost- en West-Souburg; M. J. Heijnsdijk, 47 j„ Vlissingen; J. van Lare, 76 j., Groede; D. Holtkamp, 79 j„ Vlissingen; J. H. Knuijt, 80 j., Vlissingen. Overleden: C. F. M. Lcoink, geb. Bier, 72 j„ Amsterdam. MIDDELBURG, 24 Oct. Gistermid dag heeft de directrice, zr. G. L. Spee, in de smaakvol versierde huiskamer van het Gasthuis een afscheidsreceptie ge houden wegens haar benoeming tot di rectrice van de Inrichting voor Ooglij ders in 's-Gravenhage. Een grote stroom van vrienden en bekenden, oud-patiën ten, doctoren en relaties van het Gast huis kwam zijn opwachting maken en dankte voor het vele goede, dat de schei dende directrice zovelen heeft bewezen. Vóór deze receptie was er een samen komst met bestuur, medische staf en personeel. De voorzitter, de heer W. Berdenis van Berlekom, sprak zr. Spee hartelijk toe en wierp een terugblik op de tijd, die zij in het Gasthuis doorbracht. In Janu ari 1947 werd zij aangesteld als hoofd verpleegster der interne afdeling. Haar goede capaciteiten, die bleken, Waren aanleiding tot haar bevordering tot ad judant-directrice, toen in Maart 1947 deze vacature ontstond. Zr. Spee vervulde deze functie met grote toewijding, maar de steeds toenemende werkzaamheden en zorgen van het groeiende Gasthuis ble ken zó zwaar op haar schouders te druk ken, dat het niet denkbeeldig was, dat zij deze taak niet lange tijd zou kunnen volhouden. Toen zij deze zomer dan ook een aanbieding kreeg uit Den Haag heeft zr. Spee na lange aarzeling en na overleg met het bestuur gemeend deze niet te mogen afwijzen. Namens het be stuur overhandigde de heer Van Berle kom de directrice een geschenk onder couvert. De tweede spreker was de geneesheer directeur, de heer L. J. H. Brongers, die. namens het gehele personeel zijn waar dering uitsprak voor al hetgeen de dit, rectrice niet alleen op het gebied van de verpleging, maar opk op dat der bef, langen van het personeel heeft gedaan. Ook hij meende, dat een stillere, meer evenwichtige werkkring voor zr. Spee de aangewezen weg in haar verdere cara rière was en hij bood haar namens hef personeel een Perzisch tafelkleed aan, Zr. Spee heeft tenslotte in bewogen bewoordingen dank gebracht voor deze hulde en de verzekering gegeven, dót het Gasthuis haar zeer -dierbaar zal blij.- ven en dat zij de beste herinneringen- daaraan zal blijven bewaren. De nieuwe bietenrooimachine. GOES, 26 Oct. Naar aanleiding van ons artikel over de nieuwe bieten rooimachine, die bij Nieuwdorp aan het werk is, wordt ons medegedeeld, dat de gang van zaken aldus is: de suikerbiè- ten worden eerst voor in de machine ge licht en worden dan door werpraderen weggeworpen, waarmede tevens de overtollige grond wordt verwijderd. De machine is niet drie-rijig, maar rooit twee rijen tegelijk. Er zijn drie werp raderen, waarvan er twee regelmatig draaien. Het derde wordt om de andere slag in werking gesteld om vier rijen bieten bij elkaar te brengen. GOES, 21 Oct. Wegens aanvaar ding van zijn beroeping tot zieken- Tiuispredikant te Rotterdam nam Ds L. C. Spijkerboer, predikant der Herv. Gemeente te Oost- en West-Souburg, laatstleden Zondagochtend afscheid van zijn gemeente; toespraken werden niet gehouden. De prediking was uit II Corin- thiërs 13 vs 13: De genade des Heren Jezus Christus en de liefde Gods en de gemeenschap des Heiligen Geestes (zij) met u allen. Haar korte inhoud luidde: In deze „zegen" wordt de Naam van de drie-énige God op de Gemeente ge legd. Alleen zijn tweede brief aan Co- rinthe sluit Paulus met deze volledige groet, omdat juist daar hem fel ver wijt was gedaan; hij stelt het niet ach ter bij welke andere gemeente ook. Het is goed, dat elke predikdienst met deze volle zegen besloten wordt; daarin liggen de erkenning en de troost: het Woord is altijd béter en méér dan zijn gebrekkige, onvolledige verkondiging. En als afscheidstekst betekent hij Gods critiek over alle woord en daad waarin het ongenadig, liefdeloos of vervreemd, waarin het te onvoorzichtig, te ongeduldig, te veel eisend zou zijn toegegaan. De genade is gratie; ze is „gracieus". Onder die „gratie" van Christus hand haven mensen niet hur „gelijk" tegen over elkander, maar belijden zij sa men hun schuld. Door die liefde Gods hebben zij elkander met Gods liefde lief en kunnen zij niet in bitterheid •Van elkander scheiden. In de gemeen schap des Heiligen Geestes vinden ze elkandër, aan het Heilig Avondmaal. De zégen zou een vloek worden voor 'wie hem niet als zegen zou aanvaar den, in het geloof. Wat kan een schei dend predikant anders doen dan schei den met Gods zegen? ZENDINGSCONGRES OP „WOUDSCHOTEN". 's-GRAVENHAGE, 26 Oct. Van heden tot 28 October wordt op „Woud- schoten" te Zeist het 2e zendingscon gres gehouden, bijeengeroepen door de Nederlandse Zendingsraad. Honderd vijftig deelnemers, de bij de raad aan gesloten Nederlandse kerken verte genwoordigend, zijn hier bijeen. Het doel van de conferentie is op nieuw overleg tot stand brengen tus sen al degenen, die bij het beleid van Ingezonden Mededeling (adv.) Moeder Wenberg lacht hartelijk. „Ik heb het ook niet zo ernstig op genomen, Moeder Wenberg. Het zal best gaan. Wat ben ik dankbaar, dat ik weer werk heb!" De lente gaat voorbij. Het wordt een pracht van een zomer. Al drie maanden is Jacob Heilman koetsier bij dokter Stellaard. De proef is dus wel goed uitgevallen. Jacob heeft het best naar de zin en ofschoon de dokter op de molen zegt, dat het met „die Cadzandtenaar maar zó, zó gaat en hij nog volstrekt niet weet, of hij hem wel houden zal", is hij best met zijn koetsier tevreden. Op het dorp weet men niet beter, of de dokter heeft een koetsier „van de overkant" laten komen. Alleen de Maire, Stellaards zwager, is enigszins op de hoogte, maar die is allerminst gezind om een ongelukkige vluchte ling, die een flinke, oppassende vent moet zijn, het leven moeilijk te maken. Hij mag de Fransen ook graag dwars zitten voorzover hij in het kleine dorp met hun voorschriften en bepalingen in aanraking komt. De taak van de dankbare Heilman is niet zwaar. Hij kan het werk best af. Hij verzorgt het paard, alsof het zijn kind is, deels omdat hij werkelijk van het goedige dier houdt, deels om er de dokter een genoegen mee te doen, want hoe beter hij deze leert vennen, hoe meer achting hij hem toedraagt; hoe meer hij hem leert waarderen. Inderdaad is dat gepraat over de huishoudster „kletskoek" gebleken. De oude Marina is een beste vrouw. Voor zijn geloofsleven heeft hij veel steun aan haar. Zijn weinige vrije tijd brengt hij door in het molenhuis, waar hij steeds zeer welkom is, zowel bij Moeder ,'enberg als in het gezin van de mo- ,aar. De dagen gaan rustig voorbij. Het wachten is alleen op betere tij den, op vrijmaking van het juk der Fransen, welk moment komen zal, le der is er van overtuigd; opeen weerzien van vrouw en kinderen. Want dit gemis blijft zijn kruis. HOOFDSTUK XIX. Natuurlijk dringen ook berichten in het Land van Cadzand door over ne- toezag, of zij in contact met haar man zou komen. Zij heeft bemerkt, dat de koopwa ren, die zij uit Sluis of Brugge ont ving, eerst nauwkeurig op papieren waren doorzocht. En enkele malen is zij door de koopman Nardus bezocht, die viste, of hij iets van haar gewaar kon worden. Maar al had zij iets te vertellen gehad, aan hem zou zij het zeker niet doen. Zij, mede gewaar schuwd door haar neef Jacob uit Sluis, der lagen van het grote leger van Na poleon. Maar in hoeverre zijn die be richten juist? Hanna Zijier, die niet te klagen heeft over de klandizie van haar win keltje, dat zij, met behulp van haar oom en neef Verwolde uit Sluis, heeft opgezet zij verdient er haar levens onderhoud mee verneemt ze met grote blijdschap die geruchten. Mét anderen gelooft zij niets meer van de snorkende overwinningsbulletins. Als de berichten juist zijn, brengen zij de bevrijding misschien eike dag een stap naderbij, wat weer betekenen kan, dat zij haar man terug ontvangt, als hij nog leeft. Alleen het krachtig gebed, gepaard met veel geloofskracht, houdt haar staande. Want zjj heeft het moeilijk. Vooral de eerste maanden is het haar duidelijk geworden, dat men haar gangen bespiedde en met argusogen vertrouwt hem niet. En helemaal niet meer, toen haar de historie met Nar dus in Brugge bekend werd. Nardus staakte zijn bezoeken. Neef Jacob had hem stevig onderhanden genomen, waarvoor het ventje blijkbaar respect gekregen had. Overigens heeft zij het moeilijk, dag en nacht in zorg verkerend over haar man. Leeft hij nog? Haar neef, die haar zo nu en dan bezoekt, kan haar daaromtrent niet inlichten. Het staat voor hem alleen vast, dat Frits niet gepakt is, anders zou het wis en zeker te Sluis bekend moeten zijn. Tot nu toe is hij zjjn belagers ontsnapt. Maar waar hangt hij uit, als hij in leven is? Hij kan het haar niet vertellen. Hij was weer in Brugge geweest en de nasporingen daar wezen in de rich ting van Antwerpen. Toen was hij, iets later, naar Antwerpen gegaan en had bij Termunten voorzichtig geïnfor meerd, medegedeeld wie en wat hij was, maar de stalhouder had met een stalen gezicht beweerd, niet te weten over wie en wat hij sprakhoewel Verwolde er zeker van was geweest, dat de man loog; alleen begreep hij niet, waarom. Hij kon niet weten, dat Termunten geleerd had door de erva ring met vreemden, die naar een ge wezen knecht bij hem informeerden. Jacob Verwolde was, zo heeft hij Hanna verteld, het spoor dus volko men bijster. Hanna heeft de opmerking gemaakt dat hij toch wel eens kon schrijven, als hij ergens was en nog leefde, maar zij heeft moeten toegeven, dat dat heel dwaas zou zijn, want dat het zijn gevangenneming zou betekenen. Re ken maar, dat op haar post gelet werd. Practisch kreeg zij geen post en als er dan eens wat kwam, zou men dub bel attent zijn. Neen, er zit niets anders op dan af wachten, of er op de een of andere wijze een levensteken van hem komt. Als hij daar kans toe ziet, zo betoogt neef Jacob, zou hij dat zeker niet na laten. Dat is juist. Jacob Heilman heeft bij dokter Stellaard een kalm en rus tig leven. Het werk kan hij ook best af, het onderhoud van dokters hof er bij. En hij kan ook de oude Marina nog wel behulpzaam zijn bij haar huise lijk werk, wat zeer op prijs wordt ge steld. Tussen die beiden, één van ge loof bovendien, groeit een hechte vriendschap. Alles zou in ordè zijn, als hij niet verteerd werd door verlangen, om althans iets te weten van vrouw en kinderen. Leven zij nog? Lijden zij geen gebrek? Zou het gaan met het winkeltje, waarvan zijn neef Verwol de hem in Brugge, heeft verteld? het protestantse zendingswerk zijn be trokken; te onderzoeken of en zo ja op welke wijze het reeds bestaande gebied van samenwerking kan worden uitge breid en te profiteren van de aanwe zigheid in ons land va i verscheidene zendingsarbeiders, die juist op het ge bied der samenwerking ervaring heb ben opgedaan in de afgelopen jaren. Het congres is hedenmorgen ge opend door de voorzitter van de Ned. Zendingsraad mr F. L. S. F. Baron van Tuyll van Serooskerken. Daarna is een inleiding gehcuden over het on derwerp „Hoogtij en doodtij in de zen ding", waarbij prof. J. C. Hoekendijk Azië en prof. Bavinck Afrika hebben behandeld. Beroepingswerk. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dwingelo, A. Donker te IJhorst-De Wijk, die het beroep aan nam. Aangenomen naar Waspik, K. Schip per te Goudswaard, die bedankte voor Lienden. Bedankt voor Nijehaske (toez.), C. Kaasstra te Sexbierum; voor Ede (vac. J. H. Cirkel), P. Bouw te Ridderkerk; voor Elburg (toez.), D. v. d. Ent Braat te Opheusden. Geref. Kerken Beroepen te Laren (N.H.), J. Cou- vee te Roodeschool; te Klazinaveen, T. J. Hagen te Lemelerveld; te Roden, G. S. Oegena te Zutphen; te Wieringen, J. A. Kwast te Zwaagwesteinde. Aangenomen naar Voorthuizen, C. Ch. Griffioen te Willemstad, die be dankte voor Maasdijk. Bedankt voor Boskoop, A. Broek te Onstwedde. Geref. Kerken (o.h. art. 31 K.O.) Agngeiiomen naar Arum, A. G. Ver steeg, cand. te Amersfoort, die bedank te voor Grootegast, Onnen én Zwaag westeinde. Bedankt voor Berkum, J. de Feyter te Valthermond. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Arnhem, D. Biesma Jr te Amsterdam-Oost. Rem. Broederschap Beroepen te Loehem, F. Palmboom te Zwammerdam. AFSCHEID Mr J. A. E. RINK TE MIDDELBURG MIDDELBURG, 2 Oct. Zoals bekend is enige tijd geleden aan mr J. A. E. Rink wegens het bereiken van de leeftijdsgrens eervol ontslag ver leend als Griffier der Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg, met ingang van 1 November a.s. De Rechtbank zal in een buitenge wone openbare zitting op Vrijdag 30 October a.s., des namiddags te drie uur, in het Gerechtsgebouw van de scheidende functionaris afscheid ne men. Ir P. L. ISRAEL MET PENSIOEN. MIDDELBURG, 26 Oct. G.S. heb ben in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd aan ir. P. L. Israël met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend als hoofd ingenieur van de Prov. Waterstaat in Zeeland onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten geduren de zijn lange diensttijd in de provin cie bewezen. Raad benoemt Commissie van Advies Volkscredietbank MIDDELBURG, 26 October De raad moet vijf leden benoemen in de commissie van advies, welke B. en W. zal bijstaan bij het beheer van de ge meentelijke volkscredietbank, die bin nenkort haar werkzaamheden gaat be ginnen. Er heeft overleg plaatsgevon den met o.a. Raad van Overleg en de Middelburgse Middenstandscentrale. B. en W. doen nu het volgende voor dracht: namens de werknemers J. Goossen of P. Meliefste, namens de middenstand P. I. Hamming of A. H. Schipp'er, namens het spaar- en cre- diet L. A. Schenk of P. M. de Kleyn, namens de huisvrouwen mevrouw D. Louisse-de Witte of mevrouw E. Ja- cobsen-Nathans, alsmede mevrouw J. Helm-Waage of mevrouw T. Karei Karei. (Wordt vervolgd), keurd. Middelburgs bezwaren tegen wegschap niet erkend MIDDELBURG, 26 October De mi nister van Verkeer en Waterstaat heeft het gemeentebestuur bericht, dat hij na ampele afweging van de door de raad aangevoerde bezwaren tegen op richting van het Wegschap Walcheren geen voldoende aanleiding aanwezig acht om te bevorderen, dat bedoeld Statenbesluit niet zou worden goedge- Geslaagd voor candidaat-notaris. Voor het examen candidaat-notaris (3e deel) slaagde te 's-Gravenhage de heer P. J. Busch te Borssele. en veiling AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 26 Oct. Kleiaardap- pelen 35 mm opwaarts; Eigenheimers 13.5014, Bintjes 11, Bevelanders 13, Meerlanders 1010.50, IJselster 8.759. Voeraardappelen 3, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van con sumptieaardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM, 26 Oct. Binnenland se granen officieuze noteringen per 100 ,kg franco Rotterdam. Tarwe, prima kwaliteit tot 27. Op vochtconditie tot 26.80. Voedergra.ien ondanks verhoogde heffing op rogge en de ingestelde heffing op gerst bleven de prijzen bij kalme han del nagenoeg onveranderd. Gerst 20—21 grove daarboven, Haver 1920 blanke daarboven, Rogge 1920. 77 procent vochtconditie tot 20.50. Peulvruchten: Groene erwten kalm 40 --10. Schokkers goed prijshoudend 60 70, Bruine bonen vast tot 90. VEEMARKT ROTTERDAM, 26 Oct. Aanvoer in totaal 1955, Vette koeien en ossen 1146, Varkens 568, Schapen of lammeren 241. Prijzen: Vette koeien 256270 242256 208224, Varkens (lev. gew.) 202 195 190, Lammeren 86 76 66. BELGEN OP ZOOM, 26 October Sla 2%5; Andijvie 611; Bloemkool AA 1119; A 915; B 8—9; Bospeen 1417; Waspeen 10—14; Kroten 812; Savoye kool 714; Prei 911; Rode kool 710; Spinazie 1720; Spruiten 5055; Stamboon dubbele prinseccen I.18.; Snijbonen 78; Tomaten 2477; Appelen: Glorie van Holland 2026; Sterappelen 1530; Jonathan 1420; Peren: Comtesse de Paris 2025; Zw;ijndrechtse Wijnpeer 1824. GOÈS, 26 October Bloemkool A I 26; A II 12—25; B I 8; afw. 11—21; Tomaten A II 43; B 38; Kropsla A I 78; B I 35; Groene Savoye kool 89; Rode kool 38; Dubb. Pr. Bonen 63—71; Kroten 7—10; Prei 14—17; An dijvie 728; Spinazie 78; Spruiten 34—35; Witlof 2349Peen 2—3; Krul Andijvie 1417; Druiven 9395. MIDDELBURG, 26 October Aard appelen: Bintjes bonken 1010.30; Meerlanders Grote 10.4010.80; Bi. Eigenheimers Grote 10.90; Fruit: Cox Orange Pippin I 50; K 48; Goudreinet- te K 13—23; Jonathan K 7—29; Ster appels I 20—22; II 817; Bramley's Seedling K 6; Zoete Ermgaard K 35; Appels val en kroet 3—12; Suikerme loenen 910; Notmeloenen 218; Druiven: Alicante 99—1.08; Tomaten 2024; Comtesse de Paris II 10; K 13 18; Zwijndrechtse Wijnpeer II 13; K 10; Nouveau Poiteau K 1218; Confe rence K 2429; Doyenne du Comice I 69; K 57; Saint Remy I 13; II 11; K 11; Rietpeer K 18; Peren val en Kroet 613; Groenten: Bloemkool 823; B 816; C 810; Komkommers B 13; Rode kool 310; Savoye kool 69; Boerekool 35; Fittekool 3%4; Kro ten per kg 914; Bosrapen 312; Bos- kroten 4—10; Bospeen 1122; Bosra- menas 15; Andijvie 616; Sla per stuk 312; Spruiten 1642; Prei 813; Veldsla 27—65; Witlof 56—76; Spinazie 2336; Dubb. Princessenbonen 5885; Rentegevers 93; Koolrapen 511; Wijnpeen 35; Uien geen handel. KAPELLE-BIEZELINGE e.o., 26 October - Appelen: Goudreinette AAA 31.80; A 27.10; BC 22.70; I grof 25.10; I fijn 22.10; II 15; K 17.10—17.20; Fabr. 10.40 Sterappel A 28; BC 26.30; I grof 26.80; I fijn 23.10—23.40; II 7.50; K 12.50—16; Fabr. 3.10; Jonathan AAA 39.60; A 37.80—37.10; BC 35.70; I grof 31.90; I fijn 30; II 14.90; K 18.30—20.40; Fabr. 8.309.50; Zoete Ribbeling I grof 28.10; I fijn 26; II 14.90; Franse Reinet- te I grof 17.20; I fijn 17.10; II 10; K II.70; Golden Delicious II 11.90; K 20.30; Fabr. 6.40; Peren: Com. de Paris A 35.90; BC 38.10; I grof 33.80; I fijn 33.40; II 7.70; K 19.70; Fabr. 5.30; Zw. Wijnpeer A 26.40 BC 26; C 21; II 7.60; K 13; Jodepeer I grof 22.40; I fijn 21; II 4.80; K 9.60; Pitm. Duch. K 17; Fabr. 8.10; Wintersuikerij I 10.90; II 5.60; K 7.60; Kleipeer I grof 15; I fijn 11.90; I fijn 13.90; II 11.80; K 11—11.10; Fabr. 7.50; Gieser Wildeman 1 grof 26.30; I fijn 24.90; II 12.30—18.50; Nouveau Poiteau I grof 22.40; I fijn 22; II 9.30; K 13;—14.90; Fabr. 6.20; Val Goudrei nette 8.60; Zure Kroetappels 5.20; Bra men Industrie 45.20; Gewone veiling: Noten 140150; Bramen 55—66; Zoete Ermgaard 1225; Alex Lucas 1625; Laxton Superbe 614; Winter Riet peer 1424; Groenten: Andijvie 13 15; Kropsla 6V2; Rode kool 7J^>; Prei 1015; Bloemkool 833; Savoye kool 14; Dübb. Prinsessebonen 74. VISMIJN VEEKE, 26 October 2047 kg Export garnalen 6068; 2631 kg Handelsgar nalen 4763; 97 kg Schar, 3249; 324 kg Bot 17—28; 25 kg Tong 118—213; 386 kg Rog 3139; 26 kg Wijting 27 58; 4 kg Visiever 149150.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5