Neutrale terugzendingscommissie in Korea wil het bijltje er bij neerleggen Onderzoek naar inpoldering van het land van Saeftinge en tunnelaanleg Nog steeds geen beslissing over Koudekerkes waterleiding terrein Londense staking geëindigd 1 SNIPPER t VJ NIEUWS' Uitvoering van het Requiem van Von Brucken Fock PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Geen uiteenzetting meer aan krijgsgevangenen Voorbereiding van politieke conferentie nu al in een impasse Een snelle staats secretaris Ook in Noord Italië thans noodweer )odeIijk ongeval op de weg Bergen op Zoom-Tholen Koningin 25 Juni 1954 naar Walcheren K.v.K. van Z.~ Vlaanderen stelt f2000»" beschikbaar Uitgave! Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, TeL 2436, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2439. Giro 274289. Kantoren! Vlissingen: Lammenss*raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26 -28 Expl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2617 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 30 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 27 OCT. 1953 Hooldredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. V. Burgeier, Kruidingen; A. 1. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; i. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp) J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiüema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan; Woensdag: Zon op 7.27 u., ondj| 17.20 u. Maan op 22.19 u., onaf* 13.58 u. Hoogwater Woensdag 28 Oot.: Vlissingen: 5.41 u. 1.76 m., 18.12 u. 1.79 m. Terneuzen: 6.11 u. 1.92 m., 18.39 u. 1.97 m. Wemeldinge: 7.23 u. 1.50 m., 19.46 u. 1:61 m. Zierikzee: 7.03 u. 1.20 m., 19.29 u. 1.41 m. PANMOENDJON, 26 October „De neutrale terugzendingscommissie heeft thans een punt bereikt, waarop zij de haar toegedachte taak niet meer naar behoren kan vervuilen". Dit heeft de voorzitter van deze commissie, de In dische generaal Thimaja, vandaag verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat de kans op een hervatting der uiteenzettingen aan krijgsgevangenen, die niet teruggezonden willen worden, slechts zeer klein is. Thimaja was pessimistischer dan ooit tevoren over het hervatten van de uiteenzettingen. Hij zei, dat er besprekingen zijn gevoerd, die ten doel hadden een brief op te stellen aan het opperbevel der V.N. en aan de com munisten, met bijzonderheden over de toestand, die tot de impasse hebben geleid. De commissie kon het echter over de inhoud van de brief niet eens worden In New Delhi, de Indische hoofdstad, wordt vernomen, dat generaal Thima ja met het opperbevel der V.N. bespre kingen heeft gevoerd, die ten doel had den de V.N. te bewegen pogingen te doen om een eind te maken aan de dwang, die bepaalde weigerachtige ge vangenen op hun landgenoten zouden uitoefenen om niet de uiteenzettingen aan te horen. Zoals bekend wenst In dia hiervoor geen geweld te gebruiken, zolang de neutrale commissie zich niet als geheel daarmee accoord verklaart. Dit is, zoals bekend, niet het geval. SLECHT BEGIN. De onderhandelingen ter voorberei ding van de politieke commissie over Korea hebben ook een slechte start ge had. De standpunten bleken al direct lijnrecht tegenover elkaar te staan. De Chinezen steunen het Noordkoreaanse voorstel, dat de samenstelling van de DE WERKZAAMHEDEN BIJ DE JORDAAN DAMASCUS, 26 October Volgens welingelichte kringen te Damascus hebben de Israëlische autoriteiten het tempo van de werkzaamheden in de gedemilitarisee.de zóne om het water van de Jordaan cm te leiden voor de aanleg van een krachtstation, versneld. Syrische kringen raken er hoe langer feoe meer van overtuigd, dat het pro ject zal zijn voltooid, voordat de Vei ligheidsraad er een beslissing over zal hebben genomen. Naar verluidt had de Israëlische re. gering aanvankelijk gedacht zes maan den voor het werk nodig te hebben. Door de aanvoer van meer ma teriaal en meer arbeiders hoopt men het project nu binnen 45 dagen te vol- 'ooien. Dit zou betekenen, dat men iver veertien dagen gereed zal zijn. Opnieuw Israëlisch-Jordaans grensincident TEL AVIV, 27 October Een Is raëlische woordvoerder heeft te Tel Aviv verklaard, dat Jordaniërs Maan dagochtend een Israëlische collectieve boerderij ten Zuiden van het meer van Tiberias hebben aangevallen. De aan- aanvallers werden afgeslagen. MAUBFUGE, 26 Oct. De Franse staatssecretaris voor luchtvaart, Louis Christiaens, heeft medegedeeld, dat hij over twee weken in een marine- straalvliegtuig van het type „Vautour de geluidsbarrière wil doorbreken. Het zou de eerste maal zijn dat een lid van een regering zulks doet. KOLENDAMPVERGIFTIGING? GRONINGEN, 26 Oct. In het Pe- tronella gasthuis te Groningen heeft zich waarschijnlijk een geval van ko lendampvergiftiging voorgedaan ten huize van de 80-jarige mej. J. Dolfin. Deze bejaarde dame kreeg Zondag middag bezoek van een eveneens be jaarde juffrouw Vrucht. Vanmorgen, toen een der gasthuisbewoners een kopje koffie wilde brengen, trof zij de beide dames bewusteloos in hun stoelen aan. Direct werd de G.G.D. ge waarschuwd en bij onderzoek bleek, dat mej. V. reeds was overleden. Mej. D. werd in bewusteloze toestand naar het Academisch ziekenhuis overge bracht. De recherche heeft een onder zoek ingesteld, maar tot nu toe is de doodsoorzaak nog niet komen vast te staan. Men neemt evenwel aan dat ko lendampvergiftiging de oorzaak is. ARBEID IN BANKET BAKKERIJEN. De 's-GRAVENHAGE, 26 Oct. staatscourant vhn l^den bevat o.m. een beschikking van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, waarbij wordt toegestaan dat in het tijdvak van 16 t.m. *18 November a.s. gedurende 11 uren per dag en 60 uren per week arbeid mag worden verricht, alsmede op 17, 18, 19, 21 etv 28 De cember gedurende 11 uren per dag. Duits schip bij Vlissingen aan de grond VLISSINGEN, 26 October Om kwart over zeven hedenochtend is het 7200 brt. metende Duitse m.s. „Werra- stein" bij het Leugenaarshoofd voor de Vlissingse Boulevard Bankert aan de grond gelopen. De oorzaak ligt ver moedelijk in het feit, dat het schip uit het roer liep. De sleepboot „Goeree" en het bergingsvaartuig „Dolfijn" zijn /oor eventuele assistentie aanwezig. Men verwachtte, dat het schip in de l oege morgen bij hoog water vlot zou .omen. politieke conferentie het belangrijkste is en dat neutrale Aziatische landen en in het bijzonder India van de partij moeten zijn. Gordon Dean, de geallieerde verte genwoordiger, heeft dit afgewezen met verwijzing naar de resolutie van de V.N. Hjj verwierp bovendien het denk beeld de conferentie op communistisch gebied te houden en stelde voor op 23 November te vergaderen in Hono- loeloe, San Francisco of Genève. „Dr Ir Damme" zonder benzine LONDEN 26 October De staken de tankwagenchauffeurs in Londen hebben besloten weer aan het werk te gaan. Morgen zullen zij de benzine distributie in de Britse hoofdstad op nieuw verzorgen, waadroor de militai ren, die sinds Zaterdag daartoe door de regering waren ingezet, dit werk kunnen staken. De K.L.M. heeft ook last ondervon den van de stakingen en zelfs de „Dr Ir Damme" werd er de dupe van. Het vliegtuig, dat in Londen aankwam om paarden op te halen met bestemming New York, moest naar een ander vlieg veld worden gedirigeerd om benzine voor deze reis te tanken. Voor de ljjn- toestellen heeft de K.L.M. gedurende het weekend grote machines gebruikt, die ook benzine vervoerden voor de te rugreis. ROME, 26 October De zware re gens, die de laatste dagen het Zuide lijke deel van Italië zwaar hebben ge troffen, hebben zich nu ook naar het Noorden uitgebreid. Overal treden de sterk zwellende rivieren buiten hun oevers en zetten uitgestrekte gebieden onder water. Zo moesten reeds tientallen gezin nen in de buurt van Venetië worden geëvacueerd. Enkele voorsteden van Rome staan blank. Reeds zijn enkele mensen verdronken. In Calabrie wordt het reddingswerk door nieuwe regen val belemmerd. Volgens voorlopige cijfers zijn daar 5.00 huizen vernield, 100 kg weg on bruikbaar, terwijl de olijven- en ci- troenoogst verloren is gegaan. BERGEN OP ZOOM, 26 October Op de verkeersweg van Bergen op Zoom naar Tholen is vanavand ter hoogte van Vogelenzang de 55-jarige W. van Hees uit Bergen op Zoom aan gereden. Van H. kwam vanuit Steen bergen over de Buurtweg op een brom fiets en wilde ter plaatse de voorrangs- weg oprijden, waarbij hij eerst een lu xe auto liet passeren, denkende, dat daarna de weg vrij was. Toen hij ech ter de weg opreed, werd hij gegrepen door een autobus van de Fa. Van H. uit Bergen op Zoom, die met werkvolk uit Zeeland van de richting Bergen op Zoom naderde. De bestuurder van de bus remde uit alle macht, waardoor de inzittenden dooreen werden ge gooid, doch kon niet voorkomen, dat Van H. werd gegrepen en tegen de grond werd egslingerd, waarbij hij vrijwel op slag werd gedood. TWEEDE BRITSE ATOOMPROEF LONDEN, 26 October Engeland heeft op het proefterrein in Australië zijn tweede atoomproef genomen. Volgens A.F.P. zou het hier gaan om een kleine atoombom, wellicht de kleinste der wereld, die na vervolma king bestemd zou zijn voor gebruik op het slagveld ter ondersteuning van troepen. VON PAULUS IN DUITSLAND TERUG LONDEN, 26 October De Oost- Duitse radio beeft vanavond bekend gemaakt, dat de voormalige Duitse veldmaarschalk, die indertijd de strijd om Stalingrad door de Russen werd gevangen genomen en sindsdien werd vastgehouden, in Oost-Duitsland is te ruggekeerd. Volgens de radio zou Von Paulus hebben besloten om in de Oost zóne te blijven. De Sjah van Perzlë heeft opdracht gegeven ter gelegenheid van zijn 35ste verjaardag 100 gevangen genomen communisten vrij te laten. HERDENKINGSDAGEN „NIEUW WALCHEREN". MIDDELBURG, 26 October. De Stichting „Nieuw Walcheren" heeft van de particuliere secreta' ris van H. M, de Koningin bericht ontvangen, dat H. M. het plan heeft om op 25 Juni 1954 ter gelegenheid van de door de Stichting te hou den herdenkingsdagen, een bezoek aan Walcheren te brengen. Zoals bekend zouden de herden kingsdagen in Juni j.l. zijn gehouden, doch het bestuur besloot de feestelijk heden in verband met de watersnood een jaar uit te stellen. Van alle in stanties werd bericht ontvangen, dat men de toegezegde medewerking voor dit jaar gestand deed tegen 1954. Ko- ninging Juliana, die had toegezegd dit jaar de feestelijkheden te zullen bij wonen, heeft haar toezegging de be langrijkste dag van het feest aanwezig te zijn, nu ook gestand gedaan voor 1954. Het programma voor de feesten is inmiddels gereed gekomen en in de komende dagen zullen nadere bijzon derheden hierover worden gepubli ceerd. De Sowjet-Unie heeft bij Grieken land geprotesteerd tegen het inrichten van Amerikaanse bases op Grieks grondgebied; hierdoor zouden vrede en veiligheid op de Balkan in gevaar komen. E.T.I. KRIJGT BIJ WIJZE VAN PROEF f 250,- SUBSIDIE TERNEUZEN, 26 October De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, die vandaag in hotel „Rotterdam" te Terneuzen in haar elfde algemene vergadering bijeenkwam, heeft beslo ten voorlopig f 2.000 uit te trekken voor het verrichten van onderzoe kingen betreffende de inpoldering van het Land van Saeftinge. Het ligt in de bedoeling om dit bedrag te besteden voor het doen samenstel len van een rapport door een economische deskundige. In dit rapport moet worden nagegaan, wat de kosten zullen zijn van de inpoldering van het verdronken land. Ook zal de aanleg van een tunnel, die een directe verbinding met overig Nederland moet vormen, dienen te wor den bestudeerd en de besparing van de transportkosten voor Zeeuwsch» Vlaanderen, alsmede de latere opbrengsten van het gewone land, in dien het project verwezenlijkt is. De tweede belangrijke beslissing, die de Kamer nam, was, om aan het Eco nomisch Technologisch Instituut te Middelburg bij wijze van proef een subsidie te verlenen in het jaar 1954 van f 250. „Het Bestuur wil aanne men", zo zei de voorzitter, ir C. A. L. Horstmann uit Sas van Gent, toen hij dit subsidievoorstel nader toelichtte, „dat het grote bezwaar der Kamer n.l. dat er te weinig controle zou zijn op het werk van de directeur, grotendeels is weggenomen". Verder heeft de Ka mer de begroting voor het jaar 1954 goedgekeurd. Er was f 4.000 gereserveerd voor de eventuele Zeeuwse tentoonstel ling. Nu deze tentoonstelling niet doorgaat, heeft het Bestuur gemeend van dit bedrag voorlopig f 2.000 te besteden voor het doen instellen van een onderzoek naar de inpoldering van het Land van Saeftinge. Omdat o.a. Ged. Staten tot nu toe weinig ge- De chauffeur van de Nederlandse vrachtauto, die het ernstige ongeval in West-Duitsland veroorzaakte, is in ar rest gesteld. Hij wordt verdacht van nalatigheid en zou niet op de goede tijd hebben teruggeschakeld, maar in de vijfde versnelling de hellende weg zijn afgereden. Melk is in New York een schaars artikel geworden nu sinds Zaterdag 13.000 chauffeurs en arbei ders van de melkfabrieken in verband met een eis tot loonsverhoging in sta king zijn gegaan. Voor de melkwinkels staan mensen in de rij en moeten met een verlaagd rantsoen genoegen ne men. In Kenia zijn vorige week 103 verzetslieden gedood. In dezelfde pe riode zijn 16 personen gedood en 6 ge wond door optreden van de Mau Mau, De Sjah wordt 35 jaar en ter gele genheid daarvan zijn 100 gevangenen in vrijheid gesteld. Hieronder bevindt zich de zoon van dr Mossadek. hoor gaven aan de in Zeeuwsch- Vlaanderen levende wensen betref fende de inpoldering van het Land van Saeftinge, had het Bestuur ge dacht zelf de zaak aan te pakken. Tjjdens de discussie werd de vraag gesteld of het wel op de weg lag van de Kamer om een opdracht te geven voor het instellen van dit onderzoek. De voorzitter antwoordde, dat de Ka mer alles moet doen wat in het be lang is van het bedrijfsleven in Z. Vlaanderen. De Kamer besloot te voldoen aan het verzoek van het ministerie van Econo mische Zaken om mede te werken aan de uitvoering van de regeling betref fende uitkeringen aan door de waters nood getroffen middenstanders en zelf standigen. Verder sprak men zich uit voor een opschuiving van het winteropraimings- termijn van 16 Januari tot 16 Februari 1954. „Zo vlak na Kerst en Nieuw jaar", zo werd als argument aange voerd, zit er niet zoveel geld onder de mensen". De commissie uit de Kamer, die had meegewerkt aan de samenstelling van het adres van de drie middenstands bonden en de Kamers van Koophandel in de rampgebieden inzake het ontwerp van wet op de watersnoodschade werd ontbonden, nadat de voorzitter de le den hartelijk had bedankt voor de ver richte werkzaamheden. Het beleid van het bestuur betref fende de kwestie van het bevrachtings commissariaat werd goedgekeurd. Tijdens de rondvraag bleek dat de winkeliers te Philippine van de Kroon toestemming hadden gekregen om des Zondags de winkels te openen. De heer P. H. de Vuijst was van mening dat de Commissie van Advies voor de winkelsluitingswet uit de Kamer over te veel aanvragen afwijzend adviseer de. Na enige discussie werd besloten, dat de Commissie van Advies, mede gezien de toestemming verleend aan Philippine, de verleende adviezen na der zou bekijken. HELICOPTERDIENST. Ook de helicopterienst kwam deze middag op het tapijt. Naar aanleiding van een gestelde vraag deelde de voor zitter mee, dat de Sabena alleen lijnen onderhoudt naar eigen vliegvelden. De maatschappij denkt er dus niet aan in Nederland lijnen te exploiteren, die verlies opleveren. Ook de KX.M. voelt er weinig voor. Evenwel kan men ver wachten, dat over vijf jaar, wanneer de grotere toestellen in gebruik kun nen worden genomen, de exploitatie van de lijnen winstgevend zal zijn. De visser Allan C. Musel werd, tijdens het vissen, door vloed en een ruwe zee opgesloten op een rotspunt voor Coyoto Point nabij San Mateo (Cali- fornë). Zijn pogingen om naar de kust te komen faalden, doch de kust wacht, die met een helicopter boven het eilandje verscheen bracht uit komst. Musel werd aan boord gehesen van het toestel, en hij werd on gedeerd neergezet op het vasteland Begrotingsvergadering in hoog tempo KOUDEKERKE, 26 October Een voortvarende burgemeester en een ge makkelijke raad twee elementen nodig voor een korte raadsvergadering^ waarin tóch de nodige spijkers met koppen worden geslagen. De behandeling van de gemeentebegroting voor 1954, maar ruim een half uur. Slecht! één lid hield algemene beschouwingen, n.l. de heer P. Flipse (Gem. belang). De heren K. van Sparrentak (A.R.) en J. Vos (C.H.) beperkten zich tot een woord van hulde aan B. en W. voor de tijdige indiening der begroting, waarbij met de bestaande wensen rekening is gehouden, maar niet minder met de financiële mogelijkheden. De heer Flipse bracht de nog altijd onopgeloste kwestie van het waterleidingterrein ter sprake, alsmede de doorbraak door de gemeente. Dit raadslid had de indruk, dat be paalde leden van Ged. Staten de op lossing der kwestie traineren en dat op deze manier enkelingen de ontwik keling van Koudekerke als badplaats tegenwerken. Hij vond het onbegrijpe lijk, dat het rapport van de deskundige der gemeente, dr ir Lindenbergh, dat al twee jaar oud is, nog altijd niet door Ged. Staten is behandeld. Wel heel erg is, dat de directeur der waterleiding maatschappij zich „verkleinde" door zich te bemoeien met een concert op het vroon. Voor de bewoners van en bij het waterleidingterrein is het hoog tijd, dat zij weten waaraan zij toe zijn en daarom verzocht de heer Flipse B. en W. nu geen afwachtende, maar een aanvallende houding aan te nemen. NOG GEEN DOORBRAAK Van een doorbraak door de dorps kom is nog niets te bespeuren en de heer Flipse constateerde, dat niet al leen de meerderheid van de raad, maar ook vele anderen voor verkeer door het dorp zijn. De aandacht van B. en W. werd gevraagd voor het sportter rein, de uitbreiding van de waterlei ding buiten de kom, welke nog steeds op zich laat wachten, de plaatsing van meer straatlantaarns enz. Het raadslid had gaarne begrotings posten gezien voor uitvoering van rio leringswerkzaamheden en aankoop van grond aan de Stationsstraat, alsmede meer geld voor woningverbetering. Burgemeester J. L. Dregmans ver klaarde met nadruk, dat leden van Ged. Staten de oplossing der waterlei dingkwestie niet tegenwerken. De zaak hangt volledig af van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening. B. en W. kregen enkele maanden geleden het rapport ter inzage en hebben daarna in een zeer openhartig gesprek met Ged. Staten het standpunt van Koude kerke nog eens uiteengezet. Zij deden het voorstel een volkomen andere weg in te slaan en hadden de overtuiging, dat Ged. Staten een open oog hebben voor de belangen der gemeente. Over de doorbraak was niets posi tiefs te zeggen. B. en W. drongen al meermalen aan op een beslissing. Zij voorzien, dat een zeer onaangename toestand zal ontstaa" bij de afvoer van het rioolwater in de sprink voor de openbare school. Niets voelt het colle ge ervoor te rappeleren met betrekking tot de grenswijziging, die Vlissingen wenst. Deze zaak wordt in het kader der algehele gemeentelijke herindeling van Walcheren bekeken. SPORTVELD Het sportveld zou reeds een oefen terrein hebben gehad indien tengevolge van de ramp niet vele arbeiders aah het werk werden onttrokken. Aanslui ting op het waterleidingnet gaat ner gens zo slecht als in Koudekerke en Biggekerke. ,,'t Lijkt wel, of het aan mij ligt!" merkte de heer Dregmans op. Voorstellen over uitbreiding def straatverlichting kan de raad verwach ten. Wat de toewijzing van bouwvolume betrof toonde de burgemeester zich zeer pessimistisch. De lijst van woning zoekenden telt meer dan 50 namen. Hei speciale karakter van Koudekerke eist, dat er meer woningen worden ge bouwd, niet alleen voor trouwlustigen uit de eigen gemeente, maar ook voor arbeiders in Vlissingen, die graag biet willen wonen en voor mensen, die zich uit andere plattelandsgemeenten in Koudekerke willen vestigen. Daarbij komt dan nog de noodzaak van meet woningen met het oog op de functie der gemeente ais badplaats. Tenslotte deelde de burgemeester mede, dat aankoop van gronden aan da Stationsstraat ter verbetering van da straat niet eenvoudig is, omdat deze gronden practisch alle particulier eigendom zijn. De raad achtte artikelsgewijze be handeling der begroting niet nodig, weshalve zij onmiddellijk kon wordeft vastgesteld. Wijn drinkend gezwommen over de Straat van Gibraltar, GIBRALTAR, 26 Oct. De 32-ja- rige Portugees Betista Pereira is de Straat van Gibraltar over gezwommen in de recordtijd van 5 uur en 4 min. Dit is 2 minuten sneller dan de tijd van de Amerikaanse Florence Chad- wick, die verleden maand eveneens de Straat van Gibraltar over zwom. Gedurende zijn overtocht dronk hij portwijn en at vruchten. Hilversum H komt begin November weer over de eigen zender. De reparaties aan de zendmast zijn voltooid. De nood- zender, \yaarover men vele klachten hoorde komt dan weer te vervallen. De Amsterdamse politie heeft twee be kende Amsterdamse zware jongens gear resteerd in verband met de diefstal van een grote boeveelheid verdovende mid delen uit een apotheek te Amsterdam. In de hoofdstad worden verdovende mid delen tegen exhorbitant hoge prijzen van de hand gedaan. Op 1 Februari 1954 in de Grote Kerk te Goes Stijlvolle herdenking van de watersnoodramp GOES, 26 October Het is niet onmogelijk, dat de Grote Kerk van Goes op de avond van 1 Februari 1954 het centrum zal zijn van bezinning, her denking en wijding. Er is n.l. de mooie gedachte gerezen tot het doen uit voeren van het Requim van Von Brucken Fock ter herdenking van de waters noodramp op 1 Februari J.I. De initiatiefneemsters stellen zich voor deze her denking op zo breed mogelijke basis te organiseren, waarbij de mogelijkheid wordt geopend voor leden van Zeeuwse koren aan de uitvoering mede te werken. Verwacht mag worden, dat in totaal ongeveer 200 personen aan deze stijlvolle herdenking zullen deelnemen. Het initiatief werd genomen door de Goese Oratorium Vereniging, de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Middelburg en de Zangvereniging „Crescendo" te Hoek (Z.-Vlaanderen). De technische leiding berust bij de heer Jan Kousemaker te Goes, de dirigent van de genoemde koren. Het is de bedoeling aan dit bijzon- Tot 15 November a.s. bestaat nog de dere gebeuren een provinciaal cachet I gelegenheid voor leden van Zeeuwse te geven. Reeds zijn verschillende ver- koren zich aan te melden voor het zoeken tot medewerking ontvangen. deelnemen aan de repetities te houden in Goes, Middelburg en Hoek. Van vele vooraanstaande zijden, ook buiten de provincie, is reeds instem ming met het plan ontvangen. ERE-COMITE. Er is een ere-comité gevormd, dat waarschijnlijk nog zal worden uitge breid met enkele burgemeesters der rampgemeenten. Thans hebben hierin zitting: mevrouw S. C. de Casembroot- v. d. Feltz, mr P. v. Empel en ds P. v. 171 te Middelburg, de heer M. J. Doele- man te Wissekerke, mr A. J. v. d. Hoe ven te Tholen, ds A. W. M. Odé te Goes, drs J. J. P. Boezeman te Hulst, Pastoor R. M. A. Nieveen van Dijkum en mr W. C. ten Kate te Goes en jhr R. J. H. Q. Roëll te Haamstede. RADIO-UITZENDING? Ook de N.R.U. heeft met belang stelling kennis genomen van de plannen en binnenkort zal nader worden bericht, of er een mogelijk heid bestaat, dat het Requiem zal worden uitgezonden. Mocht cht door gaan, dan zal het de eerste radio uitvoering zijn van dit werk, terwijl het dan pas voor de tweede maal zal zijn, dat het in ons land tot uitvoe ring kwam. In 1934 werd het voor het eerst in Haarlem uitgevoerd on der leiding van George Robert. Het correspondentie-adres van het Comité van Voorbereiding is Leliestr. 15 te Goes. Het bijna tweejarige zoontje van de familie v. d. H. uit Noordgouwe, dat zoals we reeds meldden, door een auto werd overreden is in het ziekenhuis te Renesse aan de gevolgen overleden. DE BILT ZEGT Toenemende wind. DE BILT, 26 October Overwe gend zwaar bewolkt met plaatselijk nu en dan enige regen. Tot krachtige en aan de kust tot hard toenemende Zui delijke wind. Over het algemeen wei nig verandering in temperatuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1