SPANNING ROND TRIEST DUURT ONVERMINDERD VOORT Mijnramp in België Londense tankwagenchauffeurs staken Westelijke Grote Drie doen stappen bij Israëlische en Jordaanse regeringen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND WttMS Italië wilde troepen uit grensgebied terugtrekken Zuidslavische vice-president neemt dreigende houding aan V erkeersongeluk eist zeven doden Arrestaties in Brits Guyana Groningers bezorgden Zeeuwse LJ*G*-ers een pracht middag 1 SNIPPER A NIEUWS i1 i van minder de Schrift Lauwheid is gevolg nauw leven naar Psychologe benoemd Geen belediging in Arnemuiden t Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. z43ó, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss*raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26 -28 Expl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2616 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MAANDAG 26 OCT. 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIÏ Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. op 21.08 13.20 u. Hoogwater Dinsdag 87 Oct,: Vlissingen: 4.47 u. 2.03 m., 17.13 u. 1.99 m. Terneuzen§.20 u. 2.18 m., 17.42 u. 2.15 m. WemeJchngei 6.36 u. 1.69 m„ 18.54 u. 1.70 m. Zierikzee: 6.17 u. 1.46 m., 18.37 u. 1.48 m. ONBEKEND VLIEGTUIG BIJ BRINDISI GELAND ROME, 26 October De politie van Brindisi (Zuid-Italië) heeft Zondag een richt van het Romeinse blad „Messagero" bevestigd, volgens het welk een niec-geïdentificeerd vlieg tuig, dat een krachtige camera aan boord had, was geland op een militair vliegveld bij Brindisi. De vier mannen in het toestel droegen vuile, gescheur de overalls, bezaten geen papieren en spraken een „vreemde, niet Latijnse taal", aldus dit bericht. De politie deelde mede, dat de vier mannen naar Rome zijn gezonden voor ondervraging. Zij wist niet welke na tionaliteit de vliegers bezaten. Volgens het bericht in de „Massage- ro" was het geland toestel er een van een vlucht van drie. De twee andere waren doorgevlogen. Mogelijk gaat het hier om een vlieg tuig met vluchtelingen uit Oost-Euro pa, aldus Reuter. REGEN IN ITALIË OPGEHOUDEN REGGIO, 25 October Gelukkig is vandaag een einde gekomen aan de stromende regen, waardoor 1000 vierk. km land in Zuid-Italië in een water vlakte is herschapen. De watersnood heeft volgens officiële cijfers aan 95 mensen het leven gekost. Er zijn 55 lijken gevonden. De materiële schade valt nog niet te schatten doch alleen al 5.000 huizen staan in het water. Premier Pella heeft vandaag een be zoek aan het getroffen gebied gebracht. DE BERECHTING VAN MOSSADEK TEHERAN, 24 October Het is zeer goed mogelijk, dat dr Mossadek de vroegere Perzische minister-president, achter gesloten deuren berecht zal ■worden, aldus heeft een der rechters van net militaire tribunaal te Teheran aan de correspondent van A.F.P. ge zegd. In elk geval zal het proces niet eerder beginnen dan over een dag of tien. OOSTDUITSE JACHT OP VERZETSGROEPEN BERLIJN, 24 October De Noord- Westduitse radio heeft meegedeeld, dat 10.500 man Oostduitse politie en een aanzienlijk aantal Russische troepen Zaterdagavond een ring om Berlijn hebben gelegd, om aan vier-anticom- munistische groepen verzetstrijders het uitwijken naar het Westen te beletten. De groepen zouden in gevechten reeds verscheidene Oostduitse politie mannen hebben gedood of gewond. Zij zouden afkomstig zijn uit de gebieden die na de oorlog aan Polen zijn geko men. ROME/BELGRADO, 25 October Italië heeft een poging gedaan c enige ontspanning te krijgen in de gespannen betrekkingen met Zuid-Slav... inzake Triëst. Een woordvoerder van het Italiaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft Zaterdag meegedeeld, dat om tot deze ontspanning te geraken Italië voorstelde zijn troepen enige kilometers van de grens terug te trekken, indien de Zuidslaven dit ook zouden doen. Het aanbod werd twee dagen geleden aan de Britse en Amerikaanse regeringen gedaan. In Belgrado is dit voorstel niet in goede aarde gevallen en het Zuid slavische ministerie van Buitenlandse Zaken maakte bekend dat het voorstel als „doorzichtige huichelarij" van de hand is gewezen. hen, die er belang bij hebben de zaak- Triëst hangende te laten en zouden dan dienen om druk op Zuid-Slavië uit te oefenen, teneinde buitenlandse po litieke verwikkelingen te scheppen. Remmen van Nederlandse auto weigerden NEUSTADT, 24 October - Het grootste verkeersongeluk, dat de laatste jaren in West-Duitsland heeft plaatsgevonden en dat werd veroorzaakt door een Nederlandse vrachtauto, waarvan de remmen weigerden, heeft aan zes mensen het leven gekost, terwijl eenzelfde aantal werd gewond. Het ongeluk gebeurde, op de Wied- 'bachbrug op de autoweg Frankfort— Keulen, waar de weg daalt naar de brug. Bij de afdaling weigerden de remmen van de vrachtauto, die afkom stig is uit Ouderkerk a.d. IJssel. De zware wagen drukte verscheidene auto's, die op de brug stonden in el kaar en kwam pas tot stilstand toen het voertuig tegen een zware Duitse vrachtwagen botste, die de druk weer stond. Drie personenauto's werden ge heel vernield, een vrachtauto even eens en drie vrachtwagens liepen zwa re schade op. De omgekomen inzittenden zijn alle Duitsers. Een Amerikaan, inzittende van een koerier-auto van het hoge commissariaat werd zwaar gewond. Ve ie documenten in deze wagen zijn verbrand. De bestuurder en zijn hel per van de Nederlandse auto werden licht gewond. Het verkeer op deze drukke weg was vijf uur gestremd door dit ongeval. Er zijn trouwens in Zuid-Slavië dit weekend meer boze woorden aan het adres van Italië gesproken, alsmede over de Brits-Amerikaanse stap om zone A van Triëst aan Italië over te dragen. De vice-president verklaarde, dat hij uit persberichten had begrepen, dat er achter de schermen een over eenkomst wordt getroffen, waarbij Italië het burgerlijk bestuur over de zone A zou overnemen, onder be scherming van Amerikaanse en Brit se troepen. Hij herhaalde de waar schuwing, dat ook wanneer dit ge schiedde, de Zuidslavische troepen de zóne zouden binnenrukken. Des tijds is eenzelfde bedreiging geuit ten opzichte van een eventueel bin nentrekken van de zóne door Ita liaanse troepen. GEEN OPLOSSING Rankovic zei verder, dat het benoe men van een gouverneur over de vrije gebieden van Triëst door de V.N. ook geen zin heeft. Deze oplossing zou vol gens hem slechts ten gunste zijn van LUIK, 25 October In een mijn te Seraing heeft zich Zaterdagmid dag een mijngasontploffing voorge daan, waardoor 41 Belgische en Italiaanse mijnwerkers van de bui tenwereld werden afgesloten. 26 mijnwerkers zijn bij de ramp om het leven gekomen. De overige 15 man zijn allen met verwondingen naar een ziekenhuis vervoerd. Het reddingswerk werd bemoeilijkt door een brand, die na de ontploffing in de hoofdschacht bij de liftkoker uit brak en die eerst in de nacht van Za terdag op Zondag kon worden be dwongen. Voor men aan de reddings pogingen kon beginnen waren de ar beiders al meer dan twaalf uur van de buitenwereld afgesloten. Ingrijpen was juist, menen de kerken GEORGETOWN, 25 October Op grond van de bepalingen van de wet op de noodtoestand zijn Zaterdagavond in Brits Gyuana vijf leiders van de vooruitstrevende volkspartij gearres teerd. Zij zouden de arbeiders op de suikerplantages hebben aangezet tot staking en daden van sabotage. pandev ensbgkqetaoicmfwyeptaoin zich de minister van verbindingen uit de afgezette regering-Jagan, de vice- Onder de gearresteerden bevinden president van de partij, alsmede de plaatsvervangend secretaris-generaal. Alien behoren tot de uiterste linker vleugel van de toch zeer linkse pro gressieve volkspartij. De Britse minister van staat, Hop- kinson, is na een bezoek aan Gyuana in Londen teruggekeerd. Hij heeft ge zegd, dat alles thans rustig is. De gezamenlijke kerken hadden hem meegedeeld, dat zij het ingrij pen van de Britse regering gerecht vaardigd achtten, daar de regering- Jagan van plan was op kerkelijk erf en in het onderwijs, dat voor het overgrote deel van de kerken uit gaat, in te grijpen. Het kabinet wil de o.m. zelf onderwijzers voor deze scholen gaan benoemen. „Kleine mensen worden groot" GOES, 24 October De Groningse Rederijkerskamer „Union" uit Usquert heeft vandaag de Zeeuwse leden van de Landbouw Jongeren Gemeenschap in de grote zaal van de „Prins van Oranje" te Goes een paar onvergetelijke uren bezorgd door het toneelstuk „Kleine mensen worden groot" op te voe ren. Ais een geste van spontane hulp hebben de Groningers dit blijspel van Noel Langley voor de door de watersnood ook gedupeerde Zeeuwse L.J.G. voor het voetlicht gebracht. Na afloop van de opvoering heeft de voorzitter van de Zeeuwse L.J.G., de heer Ad Doeleman, dan ook in enkele welgekozen woorden de grote dank van allen vertolkt aan de Groningse Rederijkers kamer en overhandigde hij de voorzitter van „Union", de heer R. Dijkveld kamer en de voorzitter van „Union", de heer Dijkveld Stol, als stoffelijke blijk van deze dank een legpenning overhandigd. Kleine kinderen worden groot' spel, dat bepaald wordt door het ge geven van een Engels vaderloos gezin, waarvan de moeder de teugels niet meer in handen heeft, werd door de Groningse gasten met grote voortva rendheid gespeeld. De ene malle ver wikkeling was het in dit huishouden van Jan Steen nog niet achter de rug of een volgende zotte situatie was al weer ontstaan. En steeds was het de moeder van de vier dochters, Essie, die alle moeilijkheden het hoofd moest bieden. Zij moest de huisbaas tevre den stellen, haar radeloze schoonzoon kalmeren, die op het punt staat vader te worden, het huwelijksleven van haar tweede dochter, die met een lite- foe. tand in het Midden-Oosten blijft zorgen baren DINSDAG WORDT DEBAT IN DE VEILIGHEIDSRAAD VOORTGEZET TLL AVIV, 24 October Te Tel Aviv wordt van welingelichte zijde ver- nc-nen, dat Frankrijk, Groot-Brittannië en de V.S. in de afgelopen 48 uur uur bij de Israëlische en de Jordaanse regeringen diplomatieke stappen heb ben gedaan om een vermindering der spanning te bereiken. Aan de twee regeringen is verzocht geen enkele stap te doen, waardoor de spanning in hei Midden-Oosten zou kunnen worden vergroot. Gemeend wordt, dat de Westelijke grote drie Israël en Jordanië hebben verzocht de Sterkte hunner troepen in het grensgebied te verminderen. Voorts wordt vernomen, dat de ge mengde Jordaans-Israëlische wapen stilstandscommissie waarnemers naar het grensgebied heeft gezonden in ver band met de beschuldigingen, die over en weer zijn geuit over het samen trekken van troepen in de grensstre ken. COMMENTAAR Het commentaar tan Israëlische zij de op de stap van de grote drie is kort geweest. Men wijst er op, dat het ver bazing heeft gewekt, dat er een over val is geweest op een Jordaans dorp, waarbij vergeten wordt de lange reeks van wandaden door de Jordaniërs be dreven. Men zegt verder zich niét te laten intimideren door de Arabische troepenconcentraties. De president van Syrië heeft gezegd, dat de Palestijnse Vele gewonden door ontploffingen in tankwagen in Italië RIMINI, 24 October In de omge ving van de Italiaanse plaats Rimini is een vrachtauto waaraan twee tank wagens waren bevestigd, in een tunnel blijven steken, omdat deze niet hoog genoeg was om de wagens door te ia- ten. Na de slag, waarmede de tank wagens tot stilstand kwamen, volgden twee ontploffingen, waardoor in een gebied rondom ter diepte van driehon derd meter, ongeveer 150 personen werden gewond, waarvan 95 ernstig. De politie is van mening dat de mist, die op het ogenblik van het ongeluk hing, de bestuurder van de vrachtauto de hoogte van de tunnel verkeerd heeft doen schatten. De Britse ambassadeur te Cairo heeft medegedeeld, dat in de streek van El Ballah, ten Noorden van Ismailia, een dienstdoend soldaat door onbekenden is aangevallen en zwaar gewond. De aanvallers wisten te ontkomen. kwestie als een binnenlandse aange legenheid der Arabische staten moet worden gezien. Morgen, Dinsdag, zal de Veiligheids raad de kwestie gaan behandelen. Ge neraal Bennike zal dan rapport uit brengen over de stand van zaken. A De bedevaart der leden van het IJzerfront, gisteren door oud-strijders en verzetslieden naar Diksmuiden ge houden, is in tegenstellingen met de verwachtingen rustig verlopen. De Vlaamse studenten, die hoog hadden opgegeven van hun plannen de bede vaart in de war te sturen hebben zich rustig gehouden. Ongeveer 500 perso nen waren uit voorzorg gearresteerd, doch zijn voor het overgrote deel later vrijgelaten. Het weekend heeft een groot aantal berichte? over ongeluk ken gebracht. Niet minder dan 23 pas sagiers van een bus in Mexico zijn omgekomen, toen het voertuig tegen een vrachtauto botste en in brand vloog. De chauffeur, die zich wist te redden, zou dronken zijn geweest Bij een treinongeluk in de staat Kan sas (V.S.) werden zes personen ge wond toen alle rijtuigen op één na kantelden. Ook in het eigen land was er een autobotsing met dodelijke afloop. In Holten reed een vrachtauto uit Enschedé tegen een boom, waarbij een inzittende, de moeder van de chauffeur, werd gedood. De bestuur der zelf werd ernstig gewond. Een weinig goeds belovende 18-jarige jon geman uit Venlo stal f 3.000 en toen hij enige dagen later werd opgepakt, bleek het geld te zijn opgemaakt. Za terdag is te Amersfoort de Nederland se beiaardschool geopend. Tevens werd het carillon van de stad ingewijd. Overeenstemming over plaats van voorbereidende conferentie over Korea PANMOENDJON, 24 October Ver bondenen en Noordelijken hebben Za terdag te Panmoendjon overeenstem ming bereikt over de plaats waar de voorbereidende politieke conferentie over Korea 2al worden gehouden. Het zal in het gebouw van de militaire wa penstilstandscommissie, dat aan de de marcatielijn ligt, zijn. Vandaag wor den de eerste besprekingen gehouden. Alle Franse troepen zijn uit Korea te ruggetrokken en thans onderweg naar Indo-China, in verband met de strijd in dat gebied. Een symbolische Franse strijdmacht van 30 man is achtergeble ven. raire gek- is getrouwd in het juista spoor brengen en tenslotte dochter drie en vier leiden op het glibberige lief despad. Ja, Essie had het druk in dit stuk. Het was mevrouw M. Borckerts— Westerhuis, die deze rol voortreffelijk vertolkte. Ook hebben we een woord van waardering voor mevrouw Chr. Stiff el-Dijkstra, die op geheel natuur lijke wijze de rol van Bicky speelde, de jongste dochter van het span. Ook Dogali Pitchord, Catherine en zuster Pynegar, soms iets overdreven, von den in ledei van de Rederijkerskamer goede vertegenwoordigers. Helaas is ook deze middag gebleken, dat een slecht gespeelde belangrijke rol, het gehele stuk afbreuk doet. Het optreden van de huisdokter, dr Drew, was vaak miserabel. Hij zegde zijn rol aarzelend uit zijn hoofd op, terwijl hij onduidelijk sprak en de uitgangs „en. inslikte zoals meer bewoners van het Noorden van ons land dat graag mo gen doen. „Kleine kinderen worden groot", is een stuk, waarin een ernstige onder grond valt te bespeuren. Door het en thousiasme, waarmee men speelde heeft men de toon van deze ernst wat verwaarloosd en heeft men er iets té veel een grol-stuk van gemaakt. Maat niettemin, zoals gezegd, heeft „Union'' de leden van de L.J.G. een onvergete lijke middag bereid en dit niet hef minst door de goede regie van het stuks Vele goede woorden over en weef zijn deze middag nog gesproken, waar in vooral tot uiting kwam de onderlin ge band, die er ondanks de afstanq tussen Groningen en Zeeland bestaat» 's AVONDS. Des avonds hebben de leden van L» J.G. een goed programma verzorgd. Zq voerden de afdelingen Goes en Axel van de Z.P.M. volks- en klompendan sen uit, trad een gemengd koor té Sint Laurens op en verzorgde het L» J.G.-orkest het verdere muzikale ge deelte van de avond. Evenals des mid dags declameerden ook 's avonds en kele leden van „Union". LONDEN, 25 October Bijna geen enkele garage was de laatste dagen meer open, nadat de chauffeurs van de tankwagens, die de stations van benzine voorzien, in staking waren gegaan. Vele garagehouders deden als de eigenaar van het op de foto afgebeelde bedrijf; ze schreven op een hord: „Uitverkocht, neem het ons niet kwalijk". Niemand nam het hen natuurlijk kwalijk, maar de regering nam maatregelen en zo kon het gebeuren, dat 3.000 militairen Zaterdagmorgen in actie kwamen om de benzine- en olie voorziening in de Britse hoofdstad weer op gang te brengen. waarbij zij zijn aangesloten, erkent de wilde staking niet. Tijdens vandaag in Het werd tijd, want niet alleen par- ticuieren moesten hun auto thuis of on derweg laten staan, het bus- en taxi vervoer kwamen steeds meer in het gedrang. Langzamerhand kan een her stel van het normale verkeer worden I verwacht. De stakers zijn inmiddels nog niet van plan het werk te hervat ten. De Bond van Transportarbeiders, Londen gehouden vergaderingen van stakers bleek men in ene deel van de stad voor werkhervatting, in een an der deel voor voortzetting der staking te zijn. Daarom zal Maandag een mas sa-vergadering van alle stakers wor den gehouden. Praatmiddag van dr J. Schouten te Middelburg LIEFDE TOT GOD EN ENIG UITGANGSPUNT MOET ZIJN: DE NAASTE MIDDELBURG, 24 October „De oorzaak van de lauwheid, die zich open baart, is ten diepste: het minder naar de Schrift leven, een verachting in de genade. Vele christenen in Nederland vragen niet meer naar hetgeen God wil. Zijn gebod Hem lief te Hebben boven alles en de naaste als zichzelf is een zware eis, maar het enige uitgangspunt, ook bij de beoordeling van de ingewikkelde problemen van onze tijd. En dat gebod geldt niet alleen de doodgewone dingen van ons dagelijks leven, maar ook het brede maat schappelijke en staatkundige terrein. Dat laatste moet gezamenlijk gebeuren. Daarom is organisatie geboden. Mijn grote bezwaar tegen de doorbraak is, dat de aanhangers daarvan de ondeelbare eis van liefde tot God en tot de naaste toch splitsen". Ziedaar de kern van het antwoord, dat dr J. Schouten vanmiddag in het Schuttershof gaf op de vraag, of de geconstateerde lauw heid op politiek terrein niet zou verdwijnen, wanneer de organisatie der A.R. Partij zou worden gewijzigd en b.v. voor elke provincie vrijgesteldeen zouden worden benoemd. Natuurlijk was dr Schouten volop voorstander van 'n zo goed mogelijk par tij-apparaat, maar hij wees erop, dat het nu reeds moeilijk is financieel rond te komen en dat voor uitbreiding veel geld nodig is. Overigens ligt ook nog altijd de kracht in de plaatselijke kies verenigingen. Centraliseren ligt de A. R.-groep niet. Er bestond veel belangstelling uit de hele provincie voor deze door het be stuur der A.R. Kiesvereniging te Mid delburg belegde praatmiddag, waarop dr Schouten vele vragen van zeer uit eenlopend karakter werden gesteld. Voordat hij aan de beantwoording begon heeft de voorzitter, de heer J. S. Hoek, hem namens A.R. Zeeland hartelijk gelukgewenst met zijn benoe ming tot Groot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. „Wij weten, dat u een hekel hebt aan het woord leider", al dus de heer Hoek, „en daarom zouden wij u liever willen noemen de Groot Officier van onze A.R. Partij. Wij ge ven u de verzekering, dat wij ons gaar ne onder uw commando stellen!" DE ZONDAGSWET. Het is niet mogelijk uitvoerig de ant woorden weer te geven, die dr Schou ten op de gestelde vragen gaf. De voornaamste geven wij in -het kort weer. Eén de eerste opmerkingen van de heer Schouten was, dat de Kamer leden een zelfstandige verantwoorde lijkheid hebben dit naar aanleiding van de vraag, hoe het mogelijk was, dat de A.R. Tweede Kamerfractie te gen en een deel der Eerste Kamerfrac tie voor de nieuwe Zondagswet stem de. Men mag hier in 't geheel geen prin cipieel verschil construeren, aldus dr Schouten, maar een deel der Eerste Kamerclub meende, dat, hoezeer er ook bezwaren bestonden, uit de staats rechtelijke positie der Eerste Kamer voortvloeide, dat niet tot verwerping van het, op het wettige wijze door de Tweede Kamer aanvaarde, ontwerp mocht worden besloten. Het vertrek van Kamerleden en hoge functionarissen van A.R.-huize op Zon dag per vliegtuig naar Nieuw-Guinea bleek een vraag te zijn, waarmede sommigen zaten. In het algemeen waarschuwde dr Schouten tegen een wettische Zondagsopvatting en wat de zaak zelf betrof wees hij erop, dat er geen andere mogelijkheid bestond, om dat slechts éénmaal per week een vliegtuig naar Nieuw-Guinea vertrekt. Het doel van de reizen mocht onge twijfeld tot de categorie noodzakelijke werken worden gerekend. EUROPEES FEDERALISME. Eén der vraagstellers roerde ook het Europese federalisme aan. Dr Schou ten zei niet te kunnen begrijpen, hoe iemand op Bijbelse gronden hiertegen bezwaren kan maken. Voor het behoud en de ontwikkeling van het materiaal en geestelijk verzwakte West-Europa is samenwerking (geen eenheidswet) noodzakelijk, een samenwerking, die o. m. kan worden bereikt door de instel ling van boven-nationale organen. „Europeanen kunnen wij slechts worden op de grondslag van het na tionaal eigene en op het fundament van onze eigen nationaliteit", zo zei hij. Andere vragen (en antwoorden) hadden betrekking op de loonpolitiek („Van het huidige systeem en geleide loonpolitiek moeten wij af", zei dr Schouten), de financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten (het nieuwe wetsontwerp zal de moeilijkheden voor de gemeenten niet verhinderen, zo was het oordeel), de vervanging van vee in de rampgebieden, de gemeenteclas sificatie, de inpoldering van het Noord- Sloe, bet bouwvolume, de sociale pa ragraaf en de gang van zaken op de Deputatenvergaderingen. Dr Schouten besloot met een hartstochtelijke op wekking tot politieke trouw en acti viteit in de komende maanden. Chr. Bureau voor beroepskeuze GOES, 24 Oct. In aansluiting op omp belicht, betreffende de vestiging van eed Bureau voor Beroepskeuze in Zeeland^ kunnen we mededelen, dat de Chr. Stich ting voor School en Beroepskeuze, die id Mei j.l. wettelijk is erkend, benoemd heeft tot psychologe en beroepsadviseuse aan bovenstaand bureau, dra A. Bouma te Amsterdam, thans assistente aan hei Psychotechnisch instituut van het labo* ratorium van prof. Watering te Amster dam. Dra Bouma, die in de loop van di| jaar cum laude voor haar doctoraal examen slaagde, is benoemd met ingang van 16 Januari a.s. Het bureau zal gevestigd worden t$ Goes, terwijl het in de bedoeling ligt od bepaalde tijden zitdagen te houden ij Middelburg, Bergen op Zoom, Zierikzeq^ Tholen, Oostburg en Terneuzen, in welka plaatsen subcommissies zullen worden benoemd. De psychologe hoopt binnenkort in het huwelijk te treden, waarna zij zich om» streeks Kerstdag in Goes zal vestigen. STORM IN EEN GLAS WATER Postcommaudant Rijkspolitie gerehabiliteerd ARNEMUIDEN, 24 Oct. Tijdens da rondvraag in de gisteravond gehouden raadsvergadering heeft burgemeester v. d. Bos een rapport voorgelezen ove> het onderzoek, dat de districtsrecherché der Rijkspolitie heeft ingesteld naar aan leiding van de klachten, die de heer J» Siereveld (Gem. Belang) in een vorige raadszitting had geuit over belediging van inwoners van Arnemuiden door de postcommandant der Rijkspolitie. Het on derzoek heeft uitgewezen, dat de klach ten niet waren gegrond. Het geval is on derzocht en de betrokken personen zijn gehoord, maar van het bezigen van woorden als „stinkers" en „vuilakken' is niets gebleken. De heer Siereveld merkte op, dat de personen, die met klachten bij hem wa ren gekomen, zich tegenover de recher cheur hadden teruggetrokken. De heer C. van Hemert (C.H.) betreurde het, dat deze zaak op z.i. sensationele wijze in de pers was verschenen, maar de heer J. Allaart (Arb.) was het daar niet mee eens: de pers heeft het volste recht het geen zich in een openbare raadszitting voordoet te publiceren. Aan het rapport der Rijkspolitie ont lenen wij nog, dat de heer Siereveld in een vergadering van zijn kiesvereniging mededelingen had ontvangen. Hij wenste niet zijn_ zegslieden te noemen tegenover de politie, die het onderzoek instelde, zonder overleg met het bestuur. DE BILT ZEGT: Iets lagere temperaturen DE BILT, 25 October Wisselend bewolkt met in de kustprovincies aan vankelijk enige verspreid optredende buien. Tot matig toenemende Zuidwes telijke wind. Iets lagere middagtempe- raturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1