Zullen Westelijken toch garantie verdrag met de Sowjets sluiten? Opruimingstermijn van 16 Jan* tot 16 Febr* a*s*? Drie arbeiders bij boni' ontploffing gedood 770 weckflessen met wintervoorraad in Kruiningen aangeboden PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND legen aanval in Europa Agressie van de Russen; Uitdaging tot het gebruik van de atoombom Sinterklaas verrast jeugd van Schouwen DEN HAAG veiligste stad van Nederland* Dijkgat bij Ouwerkerk kan 's nachts gesloten worden 1 SNIPPER Ari< NIEUWS k Huwelijksreis viel in het water Declamatie van W* Berkhemer Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. z48C, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: VlissingenLammenss,'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel." redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 29- -28 Expl-'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2615 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 24 OCT. 1953 Hootdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruinlngenj A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuldema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Maandag: Zon op 7.23 u., onder 17.24 u. Maan op 19.52 u., onder 12.40 u. Hoogwater Maandag 26 Oct.: Vlissingen: 4.00 u. 2.26 m., 16.16 u. 2.22 m. Terneuzen: 4.32 u. 2.40 m., 16.46 u. 2.36 m, Wemeldinge: 5.54 u. 1.87 m„ 18.06 u. 1.83 m. Zierikzee: 5.37 u. 1.63 m., 17.51 u. 1.60 m. WASHINGTON, 23 Oct. Reuters medewerker Rankine meldt uit Washington, dat in Westelijke diplomatieke kringen een voorstel wordt over wogen, om de Sowjet-Unie garanties aan te bieden tegen agressie in Europa, waarin de betrokken betwiste grenzen van Europese gebieden zouden zijn omschreven. Eén van de voornaamste problemen om de steun van Amerika te krijgen voor een systeem voor Europese veiligheid, is de opvatting van een machtige Soep in de Senaat, onder leiding van de leider van de republikeinse meer heid, Knowland, dat dit een erkenning en garantie zou inhouden van de annexatie der Baltische staten door de Sowjet-Unie, en van de door de Sowjet-Unie vastgestelde grenzen in Oost-Europa, in het bijzonder die tussen Oost-Duitsland en Polen. Deskundigen hebben daarom voorge steld, dat practische en doeltreffende garanties binnen een Europees veilig heidssysteem zouden kunnen worden gegeven door de Westelijke Europese mogendheden en door de Verenigde Staten, zonder enige poging om in niet -aanvalsverdragen de grenzen van de betrokken staten te definiëren. Amerika en de andere Westelijke mogendheden zijn het er nog steeds over eens, dat de doeltreffendste ga- ratie tegen enige aanval in Europa door Duitsland of een ander lid van de voorgestelde Europese Defensiege meenschap het oprichten van deze ge meenschap en de bepalingen van het E.V.G.-verdrag zijn. Op grond van deze overtuiging zou den de ministers van Buitenlandse Zaken het afgelopen weekeinde te Jjonden in hun nota aan de Sowjet- Unie de zinsnede over het nieuwe vei ligheidssysteem hebben geschrapt", al dus de correspondent van Reuter. ATOOMBOM, De gewezen voorzitter van de Ame rikaanse commissie voor atoomenergie, Gordon Dean,heeft in een rede te Los Angelos verklaard dat „de volgende agressie door de Sowjet-Unie", waar ARNHEM, 23 Oct. In het Over- rijnsc deel van Arnhem, Malburgen, hoeft zich vanmorgen een zeer tra gisch ongeluk voorgedaan. Bij het ge maal was een aantal arbeiders in werkverruimingsverband bezig met het opruimen van puin, dat daar na de oorlog was gestort. Plotseling moet daarbij oen bom of mijn zijn ontploft, tengevolge waarvan drie werklieden onmiddellijk werden gedood en drie gewond. dan ook, moet worden beschouwd als een uitnodiging aan Amerika om atoombommen te gebruiken moge lijk op Rusland zelf. „De tijd is gekomen voor duidelijk heid en doortastendheid in onze om gang met de Sowjets. Laat ons duide lijk maken, dat indien Rusland morgen een rechtstreeks of indirecte aanval doet op Korea, het Middenoosten of het Noordpoolgebied, wij de grondslag van zulk een actie elk rangeerter rein, iedere opslagplaats en elke bij dragende bevolkingsgroep in een in dustriegebied niet alleen zullen, maar ook moeten vernietigen. Laten we hun vertellen, dat wij geen debat over het begrip agressie toe zullen staan. Zo'n debat kan jaren duren. Wij weten wel wat agressie is". REEDS 100 DODEN IN ITALIë. ROME, 23 October. De overstro mingen, veroorzaakt door hevige re genval in Zuid-Italië heeft reeds aan 100 mensen het leven gekost. Aange zien een aantal dorpen nog niet be reikt kon worden vreest men, dat bet aantal omgekomenen nog groter zal zijn. Van alle zijden biedt men thans hulp. Amerikaanse zeestrijdkrachten spoeden zich naar het getroffen gebied. ZIERIKZEE, 23 October. Naar wij vernemen hebben alle door de watersnood getroffen gemeenten van Schouwen en Duiveland van het ge meentebestuur van Amsterdam het verzoek ontvangen twee kinderen een jongen en een meisje af te vaardigen naar het grootste evene ment dat de jeugd van de hoofdstad ieder jaar kent: de officiële intocht van St. Nicolaas! Dit jaar komt de Sint met zijn knechten op Zaterdag 20 November a.s. in Amsterdam aan en we twijfelen er niet aan of de Schouwse jeugd zal in de voorste gelederen staan enniet vergeten worden. Stedencompetitie geëindigd. Maar ook Vlissingen won een beker l 's-GRAVENHAGE, 23 October. Den Haag beeft van de grote steden van Nederland in 1952 wederom als de meest verkeersveilige de kroon gespannen. Dit maakte de procureur-generaal bij bet Haagste Gerechtshof, mr D. J. van Gilse, Vrijdagmiddag aan het slot van de wegenverkeersdag van de K.N.A.C. bekend. Haarlem bleek van de steden met 100.000 tot 200.000 inwoners in 1952 de veiligste. In de groep 50 tot 100.000 in woners ging Amersfoort met de ere- beker strijken, tegen Leeuwarden in 1951. In de groep van 4050.000 inwo ners bleek Zaandam de stad Deventer (winnaar 1951) te zijn voorbij ge streefd. Was Den Helder in 1951 de veiligste in de groep van 3040.000 in woners, thans stond Bussum voorop. Vlissingen heeft in de groep van 20 30.000 inwoners het odium van grootste verkeersveiligheid voor 1952 gekregen tegen Zutphen in 1951. In Middelburg Uiterste krachtsinspanning gevraagd SCHEPEN MET STORTSTEEN MOETEN BIJ MIST DOORVAREN ZIERIKZEE, 23 Oct. Begunstigd door het uitzonderlijk kalme najaars weer maakt het dijkherstel bij Ouwerkerk uitstekende vorderingen. Volgende week zal do laatste hand worden gelegd aan de bezinking. Dat wil niet zeg gen, dat men hiermee dan klaar is, want in werkelijkheid komt een bezinking als hier gebruikelijk, eigenlijk ..ooit klaar. Men zal dan echter het opgestelde bezinkingsprogramma van 100.000 vierkante meter hebben afgewerkt en dit wordt voldoende geacht als drempel voor de caissons in de onmiddellijke omgeving van het sluitgat. Op deze drempel van zinkstukken is men tevens reeds enkele weken aan de gang met het storten van steen. Dit gebeurt over een oppervlakte van ruim 70.000 vierkante meter waarop een laag stortsteen van variabele hoogte, namelijk van drie tot vijf meter wordt aangebracht. Hiervoor is een totale hoeveelheid van niet minder dan 120.000 ton steen nodig. Op deze stenen ondergrond zullen de afsluitcaissons worden geplaatst. Het ligt in de bedoeling, dat om streeks 1 November de eerste cais son op zijn plaats wordt gezet, na melijk aan de Westelijke oever van het sluitgat in de oude zeedijk. Deze phoenix-caisson komt haaks op de dijk te staan en zal als het ware een landhoofd vormen voor de drie an dere reuzencaissons, welke in de lengte zullen worden gezet, als af sluiting van het dan nog plus minus 175 meter brede stroomgat. De plaatsing van deze drie caissons zal waarschijnlijk over ongeveer een week na het gereedkomen van het landhoofd gebeuren, een nauwkeurige datum kan hiervoor nog niet worden genoemd, omdat dit o.a. ten nauwste samenhangt met de weersomstandig heden. Wel is bekend, dat de plaatsing van de drie afsluitcaissons over twee dagen zal worden verdeeld. Men heeft hiervoor een tijdvak van 36 achtereen- fjlgende uren nodig, waarvan alle i.lervoor in aanmerking komende ken teringen zullen worden benut. Gedu rende deze dagen zullen de hier bij het object betrokken arbeiders onafge broken in touw moeten zijn en zal al les op alles moeten worden gezet, om een gunstige beslissing te forceren. Drie van de vier reuzencaissons, welke afmetingen hebben van 63 bij 19 by 18 m, worden thans in de vluchtha- ven by Zijpe gereed gehouden, en wachten daar tot het moment, dat ze by Ouwerkerk zullen moeten worden gebruikt. Het is niet uitgesloten, dat de eigenlijke afsluiting van het stroom gat, d.w.z. de plaatsing van de laatste phoenix, midden in de nacht zal moe ten gebeuren. Dan zal men dus ook voor dit werk gebruik moeten maken van de kort geleden gereedgekomen natriumverlichting, welke thans reeds zulke goede diensten bewyst by het maken van zinkstukken en het storten van steen op de bezinking voor het stroomgat. De schippers van de schepen die zijn geladen met stortsteen voor het gat bij Ouwerkerk hebben heden avond via de Nederlandse radio- omroep de mededeling ontvangen met hun schepen naar de plaatsen door te varen, ook als het mist. Men kan bij het dijkherstel nl. de onder weg zijnde stortsteen niet missen. De schepen varen naar de havens „De Val" en Zijpe. kk A steeg het percentage der ongevallen met 57,1 pet. De bekers van deze competitie wer den ook dit jaar weer door mr van Gilse aan de burgemeesters der ge meenten of hun vertegenwoordigers uitgereikt. Blijkens C.B.S.-cijfers is, rekening houdende met toeneming van bevol king en verkeersintensiteit, het aantal verkeersongevallen in 1952, vergeleken met het gemiddelde van 1949/1951, toe genomen met bijna twintig percent. In steden met meer dan 100.000 in woners met 31 percent der bevolking, vielen 37,5 percent der ernstige ge wonden, 63 percent der lichtgewonden en 23 percent der doden. In de gemeenten van 20.- tot 100.000 inwoners met 26 percent der bevol king viel 28,5 percent der ernstig ge wonden, 19,5 percent der lichtgewon den gn 25 percent der doden. In de overige gemeenten met 43 percent van de bevolking viel 34 per cent der zwaar gewondden, 17,5 per cent der lichtgewonden en 52 percent der doden bij verkeersongelukken. HET VERKEER. De verkeersintensiteit nam in 1952 ten opzichte van 1951 met 5,7 percent toe tegen het aantal verkeersongeval len met 4,7 percent. Het motorrijtuigenpark is sedert 1938 verdrievoudigd. De bevolkingstoena me was 20,3 percent. Het aantal doden in het verkeer steeg sedert 1938 met 33 percent en dat der gewonden met 55 percent. De bromfietsers namen sinds 1951 met 47 percent in aantal toe. Bij 6,6 percent van de verkeersongevallen in 1952 waren bromfietsers betrokken, waarvan 1,6 percent met dodelijke af loop. Van 1949 op 1952 is het aantal on gevallen in ons land gestegen met 45 percent, het aantal doden en ernstig gewonden met 40 percent. Het eerste atoomkanon, dat in de afge lopen maand in Europa uit de V.S. Is aangekomen, is aan de pers getoond. Het is een 280 man. kaliber kanon, waarvan naar men zegt de uit werking van de granaten dezelfde is als die, van de eerste atoombom, zoals die welke werd gegooid op Hirosjima. Militairen, die speciaal zijn opgeleid voor de bediening van het kanon, draaien het enorme gevaarte, opdat alle persvertegenwoordigers, die sa men gekomen waren in het Ameri kaanse Mainz depot, er kennis van kunnen nemen. Brand in Terneuzense school liep goed af. TERNEUZEN, 23 Oct. De kinde ren van de Chr. school aan de Jozina- straat hebben vanmiddag in allerijl de school moeten verlaten, omdat in een vertrek, waar hout en papier lag op geslagen, brand uitbrak. Doortastend optreden van de leerkrachten was oor zaak, dat het vuur tot het vertrek be perkt bleef en met behulp van schuim- blusapparaten werd geblust. Behou dens ernstige schrik onder de kinderen ontstond slechts lichte materiële scha de. TERNEUZEN, 23 Oct. Het Prot. ziekenhuis, dat te Terneuzen in aan bouw is, zal de naam „Julianazieken- huis" mogen dragen. Het bestuur heeft vandaag officieel toestemming ontvangen deze naam aan het ziekenhuis te geven. Toen het motormosselvaartuig Bru 20 van de firma Gebrs Mul ler te Bruinisse op de thuisreis geladen met mosselen uit de Waddenzee de brug van Den Oever passeerde (de brug over de afsluitdijk) werd de beman ning opgeschrikt door een in ra zende vaart over de hoofden heen het water inschietend voorwerp. Het vermoeden, dat het een auto zou zijn, bleek juist, want enkele seconden later kwamen twee drenkelingen boven water. Met behulp van een toegesto ken vaarboom werden beiden aan boord gehesen. Het bleken te zijn mr J. M. Stas en echtgenote, uit Pensylvania een Amerikaans paartje op de huwelijksreis, dat na Volendam en Marken „even" Friesland ging bezichtigen in een door mr Stas in Amsterdam, z'n geboorteplaats, gehuurde volks wagen. Hij was onder de afsluitbomen van de brug doorgereden. Het ge hele geval speelde zich binnen een halve minuut af en aan de tegenwoordigheid van geest van schipper S. Muller en zijn neef H. Muller is het te danken, dat bij dit merkwaardig ongeluk geen mensenlevens te betreuren vie len. Geschenk van vrouw tot vrouw Vrouwen uit Werkendam en Biesbosch op'bezoek KRUININGEN, 23 October. Geen stoere landbouwers vergezeld van een geschenkzending vee, zoals vorige week Vrijdag, maar een groep plattelands vrouwen uit Werkendam en Biesbosch hadden vandaag de reis naar Kruinin gen aanvaard enze kwamen niet met lege handen. Niet minder dan 700 weckflessen kwamen ze aanbieden, gevuld met groente of fruit. Zes kisten fruit brachten de dames ook mee en de leden van de meisjesverenigingen uit het Stichtse Overlangbroek, die van de plannen van Werkendam hadden ge hoord, zorgden nog voor 70'weckflessen met wintervoorraad. Zelfs een dame uit Amsterdam wilde niet achterblijven en zond een fles pruimen.... In „De Korenbeurs" heette mevr. KostenseKraak namens de afd. Krui ningen van de Bond van Plattelands vrouwen en -meisjes de gasten wel kom. Mevr. MeulenbergKodde pre sidente van de afd. Werkendam-Bies- bosch vertelde hoe men tot deze daad was gekomen. Zelf is zij afkomstig uit een gebied, dat ook door de ramp is getroffen en daarom kon zij zich goed de toestand in Kruiningen inden ken. Van vele zijden kreeg men mede werking: leveranciers zorgden voor gratis flessen en het benodigde mate riaal; een busondernemer, die elke week arbeiders naar Kruiningen brengt haalde de door de bevolking met gulle hand geschonken gaven op en vervoerde de gehele geschenkzen ding met twee bussen naar Kruinin gen. De veilingsvereniging van Gorin- chem schonk fonkelnieuwe kisten. Nog geen nieuwe margarine- verordening. ■s-GRAVENHAGE, 22 October - In kringen van fabrikanten van en handelaren in margarine werd op vrij korte termijn een verordening van het bedrijfschap mar garine, vetten en oliën verwacht, welke ver ordening o.a. voorschriften ten aanzien van aandelen in fabricage en winstmarges zou bevatten. Naar thans wordt vernomen, heeft het er alle schijn van, dat het afkondigen van een dergelijke verordening nog zal uitblijven. Beslissingen dienaangaande kunnen waar schijnlijk niet in betrekke'ijk korte tijd wor den genomen. -J Schade aan Schouwse trambaan valt tegen, ZIERIKZEE, 23 October. Thans is komen vast te staan, dat de schade aan de trambaan op Schouwen en Dui veland aanzienlijk groter is dan aan vankelijk werd gedacht. Dit is naar voren gekomen in een bespreking, die is gevoerd tussen het bestuur van de Stichting „Nieuw Sehouwen-Duive- land" en B. en W. van Zierikzee ener zijds en de Rijksverkeersinspecteur, mr J. L. Nieuwenhuis anderzijds. Mogelijk kan dit feit van invloed zijn op de uiteindelijke oplossing van het tram-busprobleem. In Korea botert het nog niet. De Noordkoreaanse en Chinese krijgsge vangenen willen nog altijd niets weten van voorlichting en weigeren om naar de communistische „voorlichters" te komen luisteren. 240 familieleden van in Triëst gelegerde Amerikaanse en Britse officieren hebben het zekere voor het onzekere genomen en zijn op weg naar hun vaderland gegaan. Over enige tijd zal men van Amster dam per electrische trein naar Brussel kunnen reiken. Het baanvak Antwer penRoosendaal wordt n.l. geëlectrifi- ceerd. Prins Bernhard is voor drie dagen naar de Ardennen vertrokken om er te gaan jagen. Gisteravond zijn met de D-trein 15 voormalige Ne derlandse krijgsgevangenen terugge keerd in ons land. Met de trein tot Oldenzaal en toenin de overval wagen! Ze zullen eerst eens aan de tand gevoeld worden. Zeeuwse Kamer van Koophandel gaat vergaderen RAAD VOOR HET GROOTWINKELBEDRIJF IS ER TEGEN MIDDELBURG, 23 Oct. In de algemene vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, die Woensdagmorgen a.s. in hotel „De Korenbeurs" te Goes wordt gehouden, komen twee belang rijke zaken aan de orde, nl. de begroting voor 1954, alsmede de vraag, of steun moet worden verleend aan een voorstel van de Kamer van Koophandel te Zwolle tot verschuiving van de eerstvolgende opruimingstermijn in het win kelbedrijf naar het tijdvak 16 Januari tot 16 Februari 1954. De begroting voor 1954 vertoont een nadelig saldo van f7600.De ont vangsten worden iets lager geschat dan voor 1953, hoofdzakelijk een ge volg van minder nieuwe inschrijvin gen. De uitgaven stijgen aanmerkelijk. Voornaamste verhogingen betreffen salarissen enz., die op f 37.000.wor den geraamd; sociale lasten, die op f 3905.komen te liggen; aanschaf fing en onderhoud inventaris tot een bedrag van f2200.druk- en bind werk, dat nu f 2000.vraagt, alsmede een hogere uitgave voor het Borgstel lingsfonds, nu f 500.De eindcijfers van de balans zijn: ontvangsten f 63.565 en uitgaven f71.165.—. Het jaar 1952 heeft een voordelig saldo opgeleverd van f 11.521,64. DE OPRUIMING. De tweede belangrijke zaak heeft betrekking op de opruiming. De K. v. K. te Zwolle wil de minister van Eco nomische Zaken vragen de termijn voor 1954 te verschuiven van 1 Januari 1 Februari tot 16Januari16 Fe bruari, en verzoekt adhaesiebetuiging. Er worden heel wat argumenten aangevoerd. De grote drukte rond Kerstmis en Nieuwjaar maakt het or ganiseren van een opruiming per 1 Ja nuari moeilijk. De uitbetaling van kin derbijslag valt midden in de maand Januari. Op 31 December maken velen de balans op en inventariseren per die datum. Dames- en herenconfectiezaken zullen tijdens de feestdagen betere verkoopkansen hebben, wanneer de opruiming niet onmiddellijk daarop volgt. Het publiek, dat al enkele we ken van grote uitgaven achter de rug heeft, zal een verschuiving waarderen. Het winkelpersoneel, dat van de 7 snipperdagen graag een paar dagen te gen Kerstmis en Nieuwjaar wil opne men, is daartoe niet in staat, als de opruiming op 1 Januari begint. TEGEN-ARGUMENTEN. De Raad voor het Grootwinkelbe drijf blijkt er echter geheel anders over te denken en vraagt geen stappen te doen de opruimingstermijn te ver laten. Eén der argumenten is, optimisme wat vergroting van omzet betreft (te gen normale prijzen) tijdens de Kerst verkoop door verschuiving van de op ruimingstermijn is niet gewettigd. Onomstotelijk staat vast, dat de goe deren, die in de opruiming moeten worden geruimd, met het voortschrij den van het seizoen in versneld tempo devalueren, zodat ieder uitstel verdere prijsdaling betekent. De tendenz tot het houden van verkapte „vooroprui mingen" wordt belangrijk sterker, waardoor bij het publiek verwarring ontstaat. DANK. Hartelijk dankte mevr. Kostense de dames, die hieraan hebben gewerkt. „Dit is een geschenk, waaruit net hart spreekt en waarvoor woorden tekort schieten", zo zei ze. De lading werd daarna door de da mes zelf gelost, waarna de herstelwer ken aan de Veerhaven werden bezocht. Ook een bezoek aan Waarde en Yerse- ke stonden op het programma. Evangelisatieavond te Goes. GOES, 23 Oct. Vanavond heeft de declamator, de heer W. Berkhemer uit Arnhem in de Grote Kerk te Goes op aangrijpende en indringende wijze de geschiedenissen van David en Bathse- ba en David en Absalom volgens de letterlijke tekst uit de Statenvertaling uit de hoofdstukken 11 tot 20 van het tweede boek van Samuël gezegd. Aan deze Evangelisatieavond, die door de afdeling Goes van het Nederlands Bij belgenootschap met medewerking van „In dienst der Kerk" en „De jonge Kerk" was georganiseerd, en die door talrijken uit Goes en omgeving werd bezocht, werkte verder mede het Goe- se dameskoor onder leiding van de heer J. Tamminga. Gedurende anderhalf uur heeft de heer Berkhemer de aanwezigen ge boeid door de wijze waarop hij de hoofdstukken uit 2 Samuël, bevattende een stuk realistische geschiedenis uit het leven van David, voordroeg. Voor velen, die deze Evangelisatieavond be zochten, moet deze geschiedenis van Davids zonde, zijn boetedoening en straf, en vooral van de gerechtigheid van God, als nieuw hebben geklonken. Immers, de heer Berkhemer weet door een expressieve zegswijze en een sober gebaar als het ware een verrassend nieuw licht op bepaalde Bijbelgedeel ten te werpen. Het optreden van de declamator werd afgewisseld door de zang van het Goese Dameskoor, dat kerkmuziek ten gehore bracht. De voorzitter van het Bijbelgenoot schap, ds A. W. M. Odé, deelde in zijn openingswoord mee dat de afdeling Goes thans 806 leden telt en dat na de rampdagen door de Goese afdeling van het Bijbelgenootschap 269 Bijbels en 273 liederenbundels aan geëvacueer- den zijn uitgereikt. Begin Januari beschikken de maand- loners over hun salaris en misschien ook nog over een Kerstgratificatie of soortgelijke uitkering, die vaak aan het eind van het jaar gegeven wordt. In het midden van de maand zyn zij wellicht weer kort bij kas! Het ont vangen van de kinderbijslag is geen argument: ook bij de geldende termijn valt dit nog in de opruiming. Dat de voorbereiding aan winkeliers en perso neel zware eisen stelt, moet worden erkend. Maar het gemak mag nooit een argument zijn om na te laten wat de omzet ten goede kan komen. Zeker mag daarvoor niet het welslagen van de opruiming als middel tot liquidatie van restanten in de waarschaal worden gesteld. DE BILT ZEGT: Meer wind. DE BILT, 23 Oct. Veranderlijke bewolking met enkele verspreide buien en in de ochtend plaatselijk mist Matige later langs de kust tijdelijk vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Ongeveer dezelfde tempe raturen als gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1