In de Knollentuin lijken de mensen op elkaar DE SLl JIKER Spanjaard Kubala benut strafschop Een Knol is trouw aan zijn geloof, en eigenwijs en conservatief in de goede zin van het woord. Koploper Arnemuiden kan voorsprong vergroten* P OPENTD0OPT Een merkwaardige familievereniging IJJ De stand in Zürichu Belgische Jantjes wonnen van hun Nederlandse broeders* Vele ontmoetingen van gelijke krachten in de tweede klasse. FEUILLETON Aflevering 44 Vrij bewerkt naar P. VISSER Jzn De stand per 17 Oct. j.l. Vrijdag 23 October 1953 ZEEUWSE DAGBLAD Pagina 5 Ty"y- (Van een medewerker.) AMSTERDAM, 15 October. Men zegt wel eens, dat iemand iets „verknold" heeft. En dat klinkt dan niet zo gunstig. Het is echter ook mogelijk om iets te verknollen en dan toch iets goeds te doen. Dat doen de leden van de merkwaardige familievereniging, waarin de dragers van de naam „Knol" gebundeld zijn. De volijverige secretaris, de heer A. Knol, burgemeester Falkenaar- weg 23 te Heerenveen, vertelde ons, dat deze naamsorganisatie thans drie jaar bestaat en sedert de oprichting enorm groeide, zodat men thans meer dan 200 leden geboekt heeft. „Natuurlijk zijn er duizenden Knollen niet slechts in Nederland, maar over de gehele wereld en ik mag dus gerust zeggen, dat ik het grootste gedeelte nog mis. Maar er is een uitstekend begin en de familieband wordt steeds hechter cretaris A. Knol te Heerenveen bij zijn omvangrijke administratie. En het begrip „familie" is in het Knollen-milieu stellig meer dan een loze formule! Men is gewend, elkaar met „neef" en „nicht" aan te spreken en een zekere tandarts Knol maakte zich onlangs nog oprecht kwaad, toen een zekere „neef" dominee Knol bij een „kennis" onderdak zocht, inplaats van bij zijn eigen familie aan te klop pen. „De Knollentuin". Drie jaren lang lezen nu alle leden het eigen maandblad „De Knollen tuin", terwijl de secretaris daar in Hecrenveen dagelijks volgens een kaartsysteem alle ups en downs in de omvangrijke familie bijhoudt. Er wordt geen Knol in Mastenbroek, Den Haag, Enschede of waar dan ook jarig, of hij ontvangt een keurig gedrukt kaartje, welks tekst aldus begint: „Uw hoekje in Uw Knollentuin viert vandaag feest vanwege Uw verjaar, dag Onze gastheer toonde ons een der gelijk document en verduidelijkte: „Bovenaan ziet U nagenoeg alle fami liewapens, die de verschillende Knol- lentakken in de loop der eeuwen ge voerd hebben. Ja, we zijn sedert de oprichting met de studie der familie historie enorm gevorderd. Het opsporen van deze symbolen, waarin de Friese (doorsneden) ade laar, ankers, van pijlen doorstoken harten, klaverbladen, sterren en bo venal knolgewassen voorkomen, was het werk van de genealoog der ver eniging, de heer W. Tsj. Vleer aan de Kaag. De grote man van de Knollentuin is en blijft echter Ir Jan Knol uit Zeist, die op 72-jarige leeftijd en kele maanden voor zijn dood be sloot, alle naamgenoten onder een dak samen te brengen. „U vraag' naar ons doel? Wel dat is eenvoudig het behartigen van de be- langen van het Knollen-geslacht. Hier bij behoort ook de studie ten aanzien van onze voorouders en het opbouwen var een eigen familie-archief. In deze woelige tijde i is dit stellig belangrijksteeds blijkt n.l. weer, dat families en geslachten eigen ka- raktertrgkken hebben en tal van ke ren in de historie een ware rots in de branding vormden. Ik sluit bij deze gedachte geheel a.".n bij datgene, wat de Fries zijir „sibbe" en de Schot zijn „clan" noemt. ren: „Van je familie moet je het maar hebben." Men zou hem de tuinman van de grote Knollentuin kunnen noemen en dadelijk na de watersnoodramp kwam hij in actie om na te gaan, of er ook naamgenoten onder de getroffenen waren, zodat de „familie" zou kunnen bijspringen. Er bleek echter slechts één Knol te zijn, die „getroffen" ge noemd mocht worden en deswege ge- evacueerd werd. Maar de betrokkene vond het feit, niet vergeten te zijn, zo aardig, dat hij thans spoedig eens bü neef Knol in Heerenveen gaat logeren. Dezelfde karaktertrekken. Merkwaardig is, dat er tussen de Knollen onderling grote overeenkom sten bestaan. Onze gastheer kon zelfs vaste wetten opstellen: „Een Knol is over het algemeen groot en blond. Hij is zeer trouw vooral aan zijn geloof. Over het algemeen zijn de Knollen protestant Ned. Hervormd of Gere formeerd. Er heeft zich slechts één katholieke Knol bij mij gemeld deze had zich opgegeven als leerling van een Seminarie. En verde als ik eer lijk mag zijn zijn alle Knollen enigszins eigenwijs en conservatief... in de goede zin, wel te verstaan." Vast staat in elk geval, dat de Knol len een zeer oud geslacht vormen, dat reeds voor de verplichte naamgeving van Napoleon in 1815 in verschillende provincies eigen takken bezat. De stamvaders moeten in Overijsselse en Groningse linie gezocht worden zo wordt b.v. Claes Jans Cnol, die in 1658 in Wirdum bij Appingedam woonach tig was, als een der grootste „voorva deren" genoemd. Het oudste wapen, waarop drie suikerbieten en drie kla verbladen voorkomen, wordt toege schreven aan de Groninger Govert Knol en dateert uit 1623. Boeren. De familie bestond van huisuit uit boeren, zgn. „eigenerfden", die men de oude landadel zou kunnen noemen. Omstreeks de dertiende eeuw stonden de Knollen, die baas op eigen grond wensten te blijven en zich wars toon den van iedere feodale adel, recht streeks onder de Duitse Keizer. Ziehier enkele feiten, die dus bij geen enkele Knol voor de oprichting de- vereniging bekend waren. Of om het in passende beeldspraak te zeg gen: de wortels van het knolgewas la gen diep onder de aarde. Thans weet elk lid alle geheimen van het begrip „Knol", dat zovelen samen bindt. Het is in dit verband wel aardig om te vermelden, dat men ook een hoogle raar in de gelederen heeft: Prof. G. Knol doceert aan een theologische fa culteit in Amerika. Voorts kwamen er uit het geslacht in de loop der jaren vele bekende musici en andere kunste naars voort. Maar het is al gezegd de ver eniging vormt nog allerminst een af gerond geheel. Ondanks alle successen spreekt men binnenskamers nog steeds over een nauwer contact efl een betere samenwerking: Zo bepleitte Dr Knol uit Aalten in een der jongste nummers van het„familie-orgaan" een nauwe re band tussen de Groningse, Friese, Overijsselse, Noord-Hollandse en Delft- se tak. En dan zullen wp over de Duitse, Tiroolse en andere takken maar zwij gen, anders zien we door de Knollen de tuin niet meer. Zeker is echter, dat deze familievereniging (naast de reeds vroeger opgerichte naamorganisaties in ons land, zoals die van de Nijdam- stra's en Vleers) na drie jaren tijds zijn levensvatbaarheid heeft bewezen en de kiem in zich draagt, een der grootste naamsverenigingen ter wereld te worden. Mits de Janssens en Pie- tersens niet van zich laten horen. L)e voetbalwedstrijd tussen Enge land en het F.I.F.A.-elftal, welke Woensdagmiddag in het Wem- bleystadion te Londen werd ge speeld, is in gelijk spel (44) ge ëindigd. Merrick, de doelverdediger van de Engelsen, tracht tevergeefs de bal te stoppen, welke uit een strafschop door de Spanjaard Kubala wordt ingeschoten. ZURICH, 21 October De stand luidt thans: 1. 'Smyslov VI Vi pnt uit 27 partijen. 2. Reshevsky 15Yi pnt 1 afgebr. partij (27). 3. 4. Keres en Bronstein 14^ pnt 1 afgebroken partij (27). 5. Petrosian 14^ pnt (27). 6. Najdorf 14 pnt 1 afgebr. partij (27). 7. Kotov 14 pnt (27). 8. Taimanov 133^ (27). 9. Gelier 13 pnt -f- 1 afgebr. partij (27). 10. Averbach 13 pnt (27). 11. Boleslavsky \V/z pnt (27). 12. Gligoric 12 pnt 1 afgebr. partij (27) 13. Szabo 12 pnt (27). 14. Euwe 11^ pnt (27). 15. Stahlberg 8 pnt (28). Interlandwedstrijd te Vlissingen. Marinekapel luisterde de wedstrijd op. VLISSINGEN, 22 Oct. Vlissingen heeft gistermiddag kunnen genieten van een interlandwedstryd Nederland-België, die door de Belgen met 8-3 is gewonnen. Het betrof hier een tegenbezoek van het voet balelftal van de Belgische marine, dat kort geleden een Nederlandse marine elf tal in Oostende had ontvangen, waar Ne derland met 6-2 had verloren. Bijj de wed- strijd te Vlissingen waren o.a. aanwezig, commandeur maritieme middelen Zee land kolonel J. G. Broekhuizen en de le off. van H.M. Heemskerck, overste Ver- straate. De middag werd opgeluisterd door de marinierskapel o.l.v. Gysbrecht van Nieuwland. Na het spelen van de volksliederen werd de aftrap verricht door kolonel Broekhuijzen en reeds in de eerste helft toonden de Belgen een duidelijk over wicht. De rust ging dan ook in met 3-1 in het voordeel van de Belgen. Na de rust wisten zij er binnen 15 minuten twee doelpunten bij te maken wat de mannen van de Heemskerck niet op zich lieten zitten, door er ook twee bij te ma ken. Toen was het echter gedaan met de Nederlandse doelpunten. De Belgen maakten er nog drie bij zodat de eind stand kwam met een 8-3 overwinning voor de Belgen. Kolonel Broekhuijzen reikte hierna aan de winnende ploeg met enkele woorden de beker uit. Hij hoopte dat deze wedstrijden zouden blijven door gaan. Na afloop marcheerden de mannen voorafgegaan door de marinierskapel naar het marineterrein aan de Prins Hen- drikweg. 's-Avonds was er in het Schel- dekwartier een gezellig samenzijn. Beperking jeugdvocabulaire. De commissie voor jeugdvoetbal van de K.N.V.B. heeft geconstateerd, dat de jeugd voetballers in de kleedkamers onparlemen taire woorden durven te bezigen. In een rondschrijven wordt de leiders verzocht mee te helpen hierop speciaal te letten. Za terdagmiddagvoetba kompetitie. GOES, 22 Oct. In de eerste klasse van de Zaterdagmiddagcompetitie bebben zich vier koplopers gevormd. Hiervan zijn er Zaterdag' twee vrij, Rillandia en Krabben- dijke. De laatste club omdat ze Zaterdag a.s. een bazar organiseert ten bate van de clubkas. Arnemuiden brengt een bezoek aan Kloetinge en we kunnen rustig aannemen,, dat Kloetinge ook deze keer het onderspit zal moeten delven. Wol faartsdijk, ook één der koplopers kr'ügt het zwaarder, want Wemeldinge is bij voorbaat al geen gemakkelijke tegenstander. Al met al zal Arnemuiden zijn pun- tenvoorsprong behoorlijk kunnen vergroten, terwijl de Arnemuidenaars Wolfaarts- dijk, Krabbendijke en Rillandia voorbij kunnen streven en de .tweede plaats kun nen veroveren. Het zwaarst krijgt Nieuwdorp, dat tegen Koudekerke in het veld komt, bet te verduren. De Koudekerkenaars zijn theoretisch reeds nu al verliezers; diverse clubs hebben echter ai ondervonden dat het in de Disboek niet zo gemak kelijk kersen eten is. 2e klasse A. Arnemuiden IIKloetinge II1 V.C.K. II-Nieuwdorp II 1 Wolfaartsdijk IIWemeldinge II 2 2e klasse B. 's-Heer HendrikskinderenBevelanders 1 VeereWissekerke 1 's-Heer Arendskerke IIGoes V2 SerooskerkeCortgene 1 Yerseke III—S.V.D2 2e klasse C. E.M.M. IV—R.C.S. V 0 Meeuwen I—Serooskerke II 1 Middelburg VIV.C.K. III I NieuwlandOostkapelle 0 2e klasse D. Hoek—A.Z.V.Vg ZaamslagSpui 1 Tern. BoysDriewegen 1 2e klasse E. I ïewegen II—A.Z.V.V. II 1 Spui IITern. Boys II 1 (1 is winst thuisclub; 2 is winst bezoe kende club; 0 is gelijkspel). Ingezonden Mededeling (adv.) De wedstrijden in de tweede klasse A. leveren niet veel moeilijkheden op. V.C. K. II en Arnemuiden II krijgen geen las tige tegenstanders, zodat beide clubs niet bevreesd hoeven te zijn voor hun mooie plaatsen in deze klasse. Wemeldinge, ook één der groten, zal evenmin veel moeite hebben met z'n tegenstander. Wolfaarts dijk, de enige club, die nog puntloos is. De ontmoetingen Veere-Wissekerke, 's- Heer Arendskerke-Goes V en Seroosker- ke-Cortgene baren ons niet veel zorgen Veere, Goes en Serooskerke zullen hier wel met de zege gaan strijken, al zal Serooskerke het dan het moeilijkste van deze drie clubs krijgen. De overige wed strijden .zijn er van dat soort, waarop moeilijk een voorspelling te maken is. De prestaties van deze clubs in acht ge nomen, geloven we dat de Bevelanders en S.V.D. met de winst zullen gaan strij ken. In de tweede klasse C krijgen we de ontmoeting Vlissingen-Souburg, een wed strijd van gelijke krachten en het zal ons dan ook niet verwonderen als er ge lijkspel uit zal komen, wat we ook ver wachten van de ontmoeting Nieuwland- Oostkapelle. De Meeuwen, die tot alles in staat zijn, en Middelburg VI - nog steeds ongeslagen - zullen het Zaterdag wel rooien. Zaamslag kan in de tweede klase D, rustig doorgaan met punten verzamelen, want deze club is wel tegen Spui opge wassen, hoewel „het kan verkeren"... Tern. Boys zal elke wedstrijd moeten win nen om het op een beslissende ontmoe ting met Zaamslag aan te laten komen, maar daar zullen ze deze week wel in slagen. A.Z.V.V., moet eveneens de min ste moeite hebben met Hoek. Koploper Driewegen van de tweede klasse E. schopt het tegen Axel II ook wel voor elkaar en Tern. Boys II zal, nu ze het verlies van Zaterdag j.l. nog goed moet maken, durdanig goed oppassen, dat ze weer niet in het zand behoeven te bijten. Onze prognose is: le klasse. KloetingeArnemuiden 2 V.C.K.Nieuwdorp 2 WemeldingeWolfaartsdijk 2 Jaarlijks komt het Knollen-leger bij elkaar om de schoonheid van ons land broederlijk en zusterlijk te ontdekken soms gaat men punteren in Giet hoorn, dan weer het Stadhuis in Bols- ward bezichtigen of iets anders doen. En het gebeurt ook wel eens (hoe zou dit anders kunnen bij zo'n grote familie?) dat de harten elkaar vin den. Een kleine advertentie in het gestencilde blad „De Knollentuin" behoeft in deze geen verder com mentaar: „Het echtjaar J. Knol Knol te Hasselt is verblijd met een zoon, Gerrit Herman Knol...." Tuinman. De Heerenveense secretaris zit niet slechts bij verjaardagen, doch ook bij tal van andere gebeurlijkheden op het vinkentouw, opdat niemand kan bewe-j Als de Here oordeelt, dat hij genoeg getuchtigd heeft, zal de ijzeren des poot vallen". ,Ikik heb medelijden met u. ik wist niet „Stil, Heilman. De Here weet wat goed voor ons is. Ik heb mij even la ten gaan. Jouw belangen komen nu het eerst aan de orde. Je hebt ge hoord, wat mijn zoon gezegd heeft. Ik denk er precies zo over. Je kunt hier blijven zolang je wilt en je het raadzaam oordeelt. De tijd zal komen mijn jongen, dat ook jij zult ontko men aan de schrik des vogelvangers, zodat je met Gods volk kunt uitroe pen: De strik is gebroken en wij zijn ontkomen". „Grote dank voor uw goedheid, Moeder Wenberg. En ook uw zoon. God zegene u beiden". De oude weduwe schreit. De herin neringen zijn haar te machtig gewor den, zoals een enkele maal meer voorkomt. Dan krijgt zij een schier niet te dragen hoofdpijn en moet zich te bed begeven. Dat is nu ook het ge val. Ze moet zich verwijderen. En zo blijft Jacob Heilman prac- tisch de gehele dag alleen. Tot nu toe heeft hij zich nog niet op het erf of de molen vertoond. Het is wel eens goed, als een mens alleen is met zijn gedachten. Voor Frits Zijier is het in elk geval goed. Hij komt te worstelen in het gebed. Maar de ware vrede daagt nog niet. Hij moet eens met Moeder Wenberg praten lijk. Gister heb ik alles verteld. Ik zag tenslotte die verboden handel als zonde. Het was ook zonde, dat ik mijn vrouw en kinderen in het onge luk stortte. Maar ik heb leren inzien, dat mijn gehele leven een aanéén- schakeling van zonden is. En daar om ben ik zo onrustig. Ik kan er niet uit. Ook mijn vrouw vreest de Here. Zij heeft mij dikwijls genoeg gewaar schuwd, maar aanvankelijk heb ik niet willen luisteren. Toen mijn land werd verkocht en mijn boerderij in thuis te zijn, want zij slaat onmiddel lijk Jesaja 1 op en leest de eerste 17 verzen. „Nu mijn vriend, wat zeg je van zo'n volk, waaraan alles mankeerde „van de voetzool af tot de schedel toe"? Met zulk een volk zou God zich inlaten. Het verdient voor eeuwig ge straft te worden. Maar nu lees ik verder: „Kom, laat ons te samen richten, zegt de Here, al waren uw zonden als scharlaken, ze zullen wor den als sneeuw; al waren zij rood als HOOFDSTUK XVIII. Inderdaad heeft dat gesprek de vol gende dag plaats. Moeder Wenberg is weer geheel op geknapt en een en al oor, als haar gast haar vraagt, hem aan te horen. „Moeder Wenberg, ik heb het moei- desolate toestand lag, was ik in volle opstand. Maar ik ben vier en dertig jaar-en ik heb, dat zie ik nu in, al die jaren in zonde geleefd. En nu kom ik er niet uit. God is toch heilig en rechtvaardig? Is er nu voor mij ver geving? Met die vraag zit ik. Die maakt mij zo onrustig. Ik krijg geen antwoord". „Jongen, ik ben blij, dat je praat, want ik heb al lang gemerkt, dat je strijd hebt in je binnenste, een gees telijke strijd. God geve, dat je tot vol le klaarheid komt. Ik vertrouw daar op, want wat hij gegrepen heeft, laat Hij niet los. Je krijgt geen antwoord? Maar de Bijbel is vol antwoorden. Wacht even". Zij verlaat het vertrek en keert wel dra terug met een grote bijbel, op het oog een familiestuk. Zij blijkt er in karmozijn, ze zullen worden als witte wol". En waarop komt het nu voor ons aan? Dat wij willen luisteren; dat wij willen horen. Dat zegt de Schrift ook. Met enkele bewegingen heeft zjj Markus 9 opgeslagen, de geschiedenis van de verheerlijking op de berg. „Deze is mijn geliefde Zoon, hoort Hem. Hoort Hem! En wat heeft die Heiland niet een liefelijke woorden gezegd! „Alzo lief heeft God de wereld ge had, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon heeft gegeven opdat een iegelijk die in Hem gelooft niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe". „De Zoon des mensen is gekomen om te zoeken en zalig te maken, dat verlor _n was". Tot die wereld behoren wij ook, Heilman. Wij zijn van nature ook ver loren. Maar Jezus wil ons voor eeuwig redden, als wij in Hem geloven. Maar kom, ik zal hier en daar een vouwtje leggen, dan kun je zelf lezen. Je hebt er alle tijd voor. Maar bid dan ook veel en vraag, of de Here je de ogen openen wil voor Zijn heil. En probeer niet Gods genade te begrijpen. Dat kunnen we niet". Nog geruime tijd spreekt zij door, deze Moeder in Israël, ook vertellend van haar eigen leven met zijn ups en downs. Maar altijd heeft zij vastge houden aan de beloften Gods, die ja en amen zijn en nooit is zij bedrogen uitgekomen. „Geloof alleen, Heilman". Daarop laat zij hem alleen. En Frits Zijler, die thuis wel eens in de bijbel las, maar uit gewoonte, niet uit behoefte, gaat nu lezen, die dag en de volgende dagen. En het Licht daagt, langzaam maar zeker. Enkele weken verlopen, maar dan durft hij, zij het met schroom, zeggen, dat Jezus ook voor hém geleden heeft: dat zijn zonden gereinigd zijn in Zijn bloed. Uiterlijk is het ook merkbaar: zijn sombere stemming verdwijnt geheel en moeder Wenberg en de molenaar be merken het met vreugde. Er is in het molenhuis een blijmoe dig man gekomen, die nu zijn ganse lot in Gods handen leggen kan. Het lichamelijk herstel gaat nu ook veel vlugger. Hij wil werken, maar op de molen is er geen werk voor hem. Wel in de grote tuin en de boomgaard waar, nu de lente aanbreekt, heel wat te doen is. Met ijver werpt hij zich op dat werk, dat hij tot grote tevredenheid verricht. (Wordt vervolgd). Arnemuiden Rillandia Krabbendijke Wolfaartsdijk Kapelle Wemeldinge Nieuwdorp V.K.C. Col.pl. Boys Kloetinge 2e klasse A, V.C.K. H 7 Arnemuiden II 6 Wemeldinge II 7 Nieuwdorp II 6 Krabbendijke II 5 Kloetinge II 6 Col.pl.Boys II 7 Kapelle H 7 Rillandia II 5 Wolf'djjk II 6 2e klasse B. Kats I 7 Veere I 5 Goes V 6 S.V.D. I 4 's H. H. Kind. I 7 Serooskerke I 6 Bevelanders I H. Arendsk. Cortgene I Yerseke Hl Wissekerke I 2e klasse C. Middelburg VI E.M.M. IV R.C.S. V Meeuwen I Serooskerke II 7 Nieuwland I 6 Oostkapelle I V.C.K. III* 2e klasse D, Zaamslag I Spui 1 Tern. Boys I A.Z.V.V. I Driewegen I Hoek I 2e klasse E. Driewegen II Tern. Boys II beren I Zaamslag II A.Z.V.V. II Spui II S.V.D. II 5 5 5 5 3 2 2 1 1 1 6 5 5 5 3 3 2 1 1 0 6 4 3 3 3 2 2 2 1 0 0 6 5 5 3 1 1 1 2 5 3 3 3 1 0 2 1 0 0 0 2 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 1 I 1 1 0 0 1 0 1 0 0 1 2 1 I 0 1 2 1 0 1 1 0 1 1 1 4 3 4 5 6 5 1 1 2 1 2 3 5 6 4 6 I 0 1 0 3 3 4 5 2 4 3 0 2 2 3 4 4 5 4 0 1 2 3 4 5 12 11 10 10 6 6 4 3 2 2 12 10 10 10 6 6 4 2 2' 0 12 9 8 7 7 5 5 4 2 1 0 13 10 10 7 4 3 3 4 11 8 7 6 3 1 9 6 5 5 4 3 1 2 punten in mindering w.n.o. 23—9 28—18 21—10 21—15 23—23 14—18 10—13 11—18 12—21 8—26 20—9 38—8 33—26 20—13 16—9 27—20 24—23 13—32 13—34 9—39 26—7 16—7 12—10 16—4 24—20 17—20 18—14 16—28 3—10 11—15 1—23 34—11 32—9 26—18 20—26 14—26 11—19 11—18 16—31 35—18 22—15 29—17 14—19 14—24 13—34 23—8 15—20 9—8 12—9 14—20 11—17 3—15 Ambtenarencombinatie. De Oostburgse ambtenarencombinatie gaat op 24 October het zomerseizoen af sluiten met een viswedstrijd op de Linie- put bij Bakkersdam. Op 29 October zal een aanvang worden gemaakt met de win tercompetitie voor schaken, dammen en tafeltennis. Evenals vorig jaar zal er een feestavond worden gehouden, terwij! een bezoek aan de Gentse Opera zal worden gebracht.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5