DEZE WERELD v&n ö&q tot ö&q November-actie van het C. N, V. is weer begonnen. Anti-communistische pamfletten op communistisch congres te Wenen» A' i 'VO?r°h!? "v°rr I Twee onderwerpen worden behandeld. Wacht op onze terugkeer"* De heer De Blij „Hier wordt een spel gespeeld"* Geef Ambonezen kans in N.-Guinea. Treinbotsing bij Tilburg* Vele pijnlijke incidenten. Vrouw en kind verlaten» Nederlands smaldeel in Noorwegen. Regeren is vooruitzien V" Zomerlidmaatschap Wegenwacht voor bromfietsers» fr oed nieuws -derdag 22 October 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 „Sprekerstroepen" worden gemonsterd, (Van. onze redacteur). UTRECHT, 21 Oct. Het Chr. Nationaal Vakverbond is weer gestart met de jaar lijkse campagne voor het werven van nieuwe leden, die bekend staat als de November-actie. Dinsdag werd te Utrecht een bijeenkomst gehouden van de onge veer 100 sprekers - vrijwel allen bestuur ders van de vakbeweging - die in de ko mende weken het woord zullen voeren op meer dan 300 vergaderingen in alle hoeken van het land. Daar op de meeste vergaderingen twee sprekers het woord zullen voeren, wacht deze mannen een drukke en vermoeiende tijd, want ook het gewone werk moet doorgaan. Op de sprekersbijeenkomst werd onder leiding van de voorzitter, de heer M. Rup- pert, gesproken over de noodzakelijkheid ft Pamfletten dwarrelen over Ambon, DJAKARTA, 19 Oct. Bevoegde instanties te Ambon hebben pamflet ten van de „Republiek Zuid-Moluk- ken" in beslag genomen, aldus meldt tie correspondent van P.I. Aneta in Ambc-i. Op de pamfletten, die voor zien z\jn van de vlag van de Repu bliek Zuid-Molukken" staat o.a.: „Wacht op onze terugkeer, thans be vinden wij ons in de bergen van Ceram". Naar de oorsprong van deze pam fletten wordt een nader onderzoek ingesteld, bovendien werden in Am- bon pamfletten gevonden van een zogenaamde illegale beweging, waar- In geprotesteerd wordt tegen de be sluiten van het Islamietische jonge ren congres, dat onlangs in Ambon is gehouden. In dose pamfletten wor den de leiders van de Islamietische organisaties in de Molukken gewaar schuwd, voorzichtig te zijn bij het nemen van verdere stappen. Deze pamfletten besloten met de zin: „Eenmaal 17 -Augustus 1945, voor eeuwig 17 Augustus 1945." De gewraakte besluiten van het Is lamietische congrens zijn: le. De basis van het land staat op Islamietische grondslag. 2e. De Koran en de AI Hadist (over levering) zijn de basis voor de wet ten van het land. 3e. Een Islamiet moet het hoofd van de staat zijn. Da correspondent van P.I. Aneta seint, dat liet nog niet bekend is, of de pamfletten tegen deze besluiten van van deze actie en over de wijze, waarop, ze het beste kan worden gevoerd. Een vakbeweging, die niet steeds opnieuw haar beginselen uitdraagt en haar oproep laat uitgaan tot de Christenarbeidejs is bezig innerlijk te verschrompelen, zo werd opgemerkt. In de eerste plaats, om dat getuigen geen rustpauzes kent. Maar ook, omdat ieder jaar een nieuwe gene ratie binnentreedt in de wereld van de arbeid, die weer opnieuw voor de Chr. vakbeweging gewonnen moet worden. Op alle vergaderingen zullen twee on derwerpen worden behandeld, n.l. „Een Vraag" en „Uw antwoord". In het eerste zal de vraag worden gesteld, hoe het toch komt dat het soms schijnt dat het mede leven van de leden met de Chr. vakbe weging afneemt naarmate haar invloed en betekenis groeit. De oorzaken worden besproken en geconstateerd wordt, dat de vraag niet moet zijn; „Wat heb ik aan de Chr. vakbeweging?", maar „Wat doe ik voor de Chr. vakbeweging?" Het antwoord, dat de vakbeweging van haar leden vraagt, is dan mede-leven, mede-werken en mede-werven met en voor hun organisatie. Op de najaarsver gaderingen zal ook aan de leden worden gevraagd om een extra bijdrage van 50 cent ten behoeve van de arbeid, die door de heer K. de Boer op Nieuw Guinea wordt verricht. MANIFEST. Daar op de najaarsvergaderingen door gaans 60 5 70.000 mensen worden bereikt, is deze actie elk jaar weer een hoogte punt in het leven van het C.N.V. Natuur lijk hebben de bijeenkomsten alleen zin, als ze in elke plaats de inleiding vormen op een intensieve huisbezoek-actie bij de ongeorganiseerden door de leden zelf Hiervoor zal weldra een speciaal ge schriftje verschijnen, dat als introductie bij het huisbezoek dienen kan. Geheel los van deze actie kwam giste ren nog een andere uitgave van het C.N, V. van de pers, n.l. een manifest over de gang van zaken bij de jongste Ioon-onder- bandelingen. Dit stuk verscheen in een oplage van 1 millioen exemplaren en zal over het gehele land worden verspreid. Ingezonden Mededeling (adv.) Vreugdevolle uren! Altijd weer komt men onder de bekoring van het rhythme van beken de dans-melodieën. Waarom van een dans afzien? Is men lusteloos of vermoeid - dan 4711 Edrte »Kölnisch« Eau de Cologne. 4711 "Frozoclone"- Eau de Cologne in vaste vorm. De handige en practi- sche koelstift bij moe heid en hoofdpijn. Het. faillissement van de N.V. Waldorp. Herstelbank t satdoverlies bedraagt f2.9 millioen. DEN HAAG, 21 October. Volgens de Herstelbank heeft de N.V. Neder landse Instrumentenfabriek Waldorp, van welk bedrijf zoals bekend het faillissement is aangevraagd, een sai loverlies van 2,9 millioen gulden. Daar het aandelenkapitaal slechts ruim I millioen zou bedragen, betekent dit, dat de vennootschap haar bedrijf financiert met middelen van derden. De Herstelbank is tot opzegging van het crediet en faillissementsaanvrage het Islamietische congres door ge- overgegaan na overleg met de staatssecretaris van financiën, regelde organisaties zijn verspreid, of Dit werd medegedeeld n.a.v. hetgeen oorlog en wel tot 8 November 1947 slechts door enkele niet-Islamietische jongeren, dit wordt nog onderzocht, doch men acht het waarschijnlijk, dat enkele niet-Islamietische jongeren hier achter zitten en dat hun enige bedoeling ig vrees aan te jagen. Begroting maatschappelijk werk goed ontvangen. DEN HAAG, 19 October. Blij kens het voorlopig verslag is de be groting voor maatschappelijk werk door de Kamer goed ontvangen. Van verschillende zijden werden inlichtin gen gevraagd over de toekomstplan nen voor het maatschappelijk werk ten plattelande. Het sociaal plan voor de ontwikkelingsgebieden werd toe- gejuichd. Teleurgesteld waren- ver scheidene leden, dat m.b.t. de sociolo gische onderzoeken niets te lezen viel over voorzieningen voor woonwagen bewoners. Hoewel lof wordt geuit voor het werk onder de gerepatrieerden wordt opnieuw gewezen op de grote geva ren, die schuilen in het kampleven. Inlichtingen werden voorts gevraagd over het maatschappelijk werk voor de Nederlanders in Indonesië. Een andere vraag was, welke maatstaven er worden aangelegd bij de beoor deling van verzoeken om verscheping nr-ar Nederland om soc'rle en medi sche redenen. Men betwijfelde of het departement van Maatschappelijk Werk hierbij wel de nodige mede werking geeft. Met betrekking tot de Ambonezen werd een onderzoek gevraagd naar de mogelijkheid deze personen een kans te geven in Nieuw Guinea. Amerikaanse hulp voor uitbreiding van de Spaanse staalindustrie. MADRID, 20 Oct. Om ten volle profijt te kunnen trekken van de hulp, welke door de Verenigde Staten wordt verleend, heeft Spanje o.a. meer staal nodig. Om deze reden onderzoeken Amerikaanse deskundigen op welke wjjze Spanje ge holpen kan worden btf de bouw van een nieuwe staalfabrieken te Aviles in As- turië. Volgens de plannen van de Spaanse regering zal de fabriek einde 1956 of be gin 1957 met de productie kunnen begin nen, doch gezien de dringende behoeften van de Spaanse economie aan staal, Wachten de Amerikaanse deskundigen middelen te bedenken om de fabriek eer der gereed te krijgen. De fabriek zal een productiecapaciteit van 350.000 ton staal per jaar hebben. Op het ogenblik be draagt de productie van Spanje onge veer 960.000 ton per jaar. RHEE'S BELOFTE INZAKE HET BESTAND. SEOEL, 20 Oct. Zuidkoreaanse functionarissen, die in nauwe verbinding staan met president Rhee, hebben Dinsdag verklaard te verwachten, dat de president binnenkort zal meedelen zich niet gevon den te achten aan zijn belofte om het be stand gedurende 90 dagen na het begin van het begin van de politieke conferentie te eerbiedigen, als deze conferentie niet op 28 October a.s. begint. Aan Kahar Muzakkar en de benden in Celebes zal tot één November de gele genheid worden gegeven zich te melden bij de dichtsbijzijnde post van leger en politie. De benden moeten dan alle wa pens inleveren. Waarnemers in Djakarta lei» hierin een ultimatum aan de rust verstoorders in Zuid-Celebes. door een der mede-directeuren van de vennootschap, de heer J. de Blij, is medegedeeld op een persconferentie. Deze sprak zijn grote verwondering uit over de stap van de Herstelbank, die naar hij zei, de economische be staansmogelijkheid der ongeveer 200 werknemers van Waldorp in gevaar brengt en een eind zal maken aan het bestaan van een bedrijf, „dat door zijn ongeveer veertigjarige ervaring een belangrijke positie inneemt in de Ne derlandse economie". Een nieuw crediet van ongeveer 200.000 gulden en een regeling van de bestaande schulden, die volgens de heer De Blij tesamen 1,8 millioen bedragen, zouden het bedrijf kunnen redden. Dat het tot een faillissementsaanvra ge is gekomen, wijtte de heer De Blij aan de bezwaren die bepaalde instan ties tegen de persoon van de directeur, de heer H. Albronda, hebben. (De Herstelbank wees deze bewering overi gens als een onwaarheid van de hand). Hij beschreef de heer Albronda als een „vechter", die dn zijn loopbaan bij con tacten met verschillende officiële in stanties nogal eens fors is opgetreden en op deze wijze „kwaad bloed heeft gezet". Overigens had de heer Albron da, zo verklaarde de heer De Blij, zich bereid verklaard zich uit het be drijf terug te trekken en van zijn aandelenpakket, dat hem de zeggen schap in de vennootschap geeft, tegen vrijwel geen vergoeding afstand te doen, wanneer een redelijke mogelijk heid voor voortzetting van het bedrijf op een gezonde basis zou worden ge vonden. Deze mogelijkheid heeft bestaan, want er is de laatste tijd op basis van dit voorstel met verschillende bedrijven op overneming van het bedrijf onderhandeld. Eén der ge gadigden, waarvan men de naam niet kon noemen, toonde zelfs zeer veel interesse, doch als gevolg van tegenstand van de Herstelbank is dit op niets uitgelopen. EEN SPEL De heer De Big gaf te kennen, dat hier 'n spel wordt gespeeld, dat ten doel heeft 't bedrijf In handen van zekere be langen te brengen. Welke belangen zei hg niet. Het was hem echter wel bekend, dat Fokker enige weken geleden be langstelling voor het bedrjjf heeft ge toond. Fokker heeft zich inmiddels ech ter ai weer ais gegadigde teruggetrok ken. Hij vertelde in het kort de voorge schiedenis van het bedrijf, dat tot 1945 een familie-N.V. is geweest. Na de Machinist zwaar gewond» UTRECHT, 21 Oct. Door nog onopge helderde oorzaak is in de afgelopen nacht een goederentrein uit Den Bosch bij Til burg op de locomotief van een lege ko- lentrein gereden. De leerling machinist van de aanrijdende trein kreeg een shock en de machinist van de aangereden trein werd zwaar gewond. Beiden zijn In een ziekenhuis te Tilburg opgenomen. Van beide treinen ontspoorden een aantal wa gens, waarbij de hoofdsporen tussen Til burg en Den Bosch en tussen Tilburg en Oisterwijk (lijn naar Boxtel) zijn ver sperd. Hier rijden autobussen ter ver vanging van de treinen. Reizigers uit het Noorden en Oosten van ons land, bestemd voor Breda, Roo sendaal en Zeeland en omgekeerd werd aangeraden over Utrecht te reizen. kwam het onder beheer van het Be heersinstituut. Op deze datum is het bedrijf gesplitst en ontstond de N.V. Waldorp, welke vennootschap echter toen reeds in financiële moeilijkheden verkeerde door ondeskundigheid der leiding, die verliezen tot een bedrag van 800.000 gulden hadden veroorzaakt. De heer Albronda verwierf door de aankoop van aandelen met een nomi nale waarde van 400.000 gulden en 17 van de 21 preferente aandelen een meerderheidsbelang in de vennoot schap. Aanvankelijk liep alles gunstig maar door de moeilijke liquidatie positie kwam de vennootschap in een ongunstige concurrentiepositie te ver keren, toen de markt omsloeg. DE STAND VAN ZAKEN. Op het ogenblik is de stand van za ken, dat de vennootschap orders voor derden tot een waarde van circa 500.000 gulden in uitvoering heeft, met inbegrip van een opdracht voor de ver vaardiging van onderdelen van vuur leidingsapparaten van de N.V. Hol landse Signaalapparatenfabriek te Hengelo ter waarde van circa 400.000 gulden. Met de huidige bezetting van circa 200 man personeel geven deze opdrachten werk voor 5 a 6 maanden. De productie van stofzuigers moest ongeveer 1% maand geleden en die van rijwielmotoren circa een half jaar geleden worden gestaakt. De vervaar diging van kleine eleetromotoren, het andere serieproduct der vennootschap, is reeds langer geleden beëindigd. Een groot gedeelte van het totale schuldbedrag bestaat uit schulden aan de staat en staatsinstellingen, n.l. een schuld van 463.572 gulden aan de Her stelbank, die gedekt is door een eer ste hypotheek op machines, gebouwen en voorraden, een belastingschuld van ongeveer 500.000 gulden, een schuld aan de participatie-maatschappij ten bedrage van 175.000 gulden en schul den van in totaal 210.000 gulden aan het ministerie van Sociale Zaken en de Raad van Arbeid. Verder heeft de vennootschap nog een schuld van on geveer 300.000 gulden aan Slavenburg's Bank, voor welke schuld tweede hy potheek is gegeven op machines, ge bouwen en voorraden, waarvan de to tale waarde is geschat op ongeveer 1,8 millioen gulden. De vennootschap staat voorts nog voor een bedrag van 140.000 gulden bij de heer Albronda in het krijt. Dit gebeurt achter het IJzeren Gordijn. (Door Benjamin E. West). WENEN, October. Het ziet er voor het door de Communisten büeengeroepen Derde Congres van de Wereldfederatie van Vakverenigingen niet al te best uit. Sedert dit 12-daagse Congres in het Konzerthaus in de Russische sector ge opend werd, hebben zich tal van pijnlijke incidenten voorgedaan. Om te beginnen hebben de Weense be volking en de Oostenrijkse autoriteiten zich stelselmatig van de op propaganda gerichte zittingen gedistancieerd. Noch de President van Oostenrijk, noch de burgemeester van Wenen, noch ande re Oostenrijkse regeringsautoriteiten hebben ook maar de minste aandacht ge schonken aan de Communistische confe- TGnti© PAMFLETTEN. Een andere gebeurtenis die de Commu nisten met beschaamde kaken liet staan was, dat, ondanks alle door de Weense Communisten in het Konzerthaus getrof fen veiligheidsmaatregelen enkele vluch telingen uit de Russische vazalstaten er in slaagden in de Franse en Tsjechische taal gestelde pamfletten uit te delen, waarin de gedelegeerden het volgende konden lezen: „Terwijl gij dit leest verrichten mil- lioenen van Uw kameraden slaven arbeid in Siberië en werken honderd duizenden als slaven in de uranium- mijnen van Tsjechoslowakije en Oost- Duitsland. Elk uur trachten 27 mensen uit het Rode paradijs naar de vrije wereld te ontsnappen en stellen alles op het spel om de grens tussen terreur en vrijheid, dood en leven te over schrijden''. De communisten schijnen er alles op te zetten om te verhinderen dat gedelegeer den uit de landen achter het IJzeren Gordijn hier politiek asyl trachten te vragen. Bovendien houden zij een waak zaam oog op de gedelegeerden uit de niet-communistische landen. Deze methoden van de politiestaat lig gen er zo dik op dat zij op de lachspieren zouden werken wanneer het niet zo'n si nister geval was. Het Stefanie Hotel - een van de hotels in de Russische sector waarin de gedele geerden zijn ondergebracht - zit opval lend vol met grimmige communisten van de bewakingsdienst. Een aantal van hen zijn de „wakers" uit de door de Commu nisten geëxploiteerde fabrieken. Alle poststukken die aan het bestuur van het Congres zijn geadresseerd wor den eerst aan een nader onderzoek on derworpen: volgens het onafhankelijke dagblad „Die Presse" zijn twee hoge functionarissen van de Kominform spe ciaal belast met het onderzoek van de post. De communisten trachten ook de gedele geerden te dwingen alle uitgaande brie ven op één centraal gelegen punt te pos ten, zodat ook deze gecensureerd kun nen worden. Het is niet moeilijk te begrijpen waar om de Oostenrijkers zich zo afzijdig hou den: men had er geen behoefte aan dit congres hier te houden. De Sowjet Unie en niet Oostenrijk heeft toestemming voor het houden van dit congres gegeven en ook feitelijk alle voorbereidende maat regelen getroffen. Het hoofdbureau van de Wereldfede ratie van Vakverenigingen is in de Rus sische sector gelegen; het werd hierheen overgebracht in 1951 toen Frankrijk da organisatie wegens haar ondermijnende activiteiten uit Parijs had verbannen. AMSTERDAM, 21 Oct. Vier maanden gevangenisstraf heeft de procureur-gene raal by het Amsterdams gerechtshof, mr J. F. Hoeffelman, geëist tegen de Amster damse vertegenwoordiger H. J. O., die in Mei 1947 zijn vrouw en 13- jarige zoon, woonachtig te Utrecht, had verlaten, aanvankeiyk nog geld naar huis had gestuurd, doch vanaf Mei 1949 zijn gezin volkomen aan zijn lot heeft over gelaten. Een Nederlands smaldeel, bestaande uit de torpedoboot jagers „Evertsen" en „Kortenaer", de fregatten „Van Amstel" en „De Bitter" en de onder zeeërs „Walrus" en „Zeeleeuw" hebben een bezoek gebracht aan Kristiansun in Zuid-Noorwegen. Een Noors-Nederlandse kennismaking op de kade, waaraan de Nederlandse schepen liggen gemeerd. DENAUER heeft de wereld zijn nieuwe regering voor gesteld en zich in een rege ringsverklaring accoord verklaard met het aanbieden van veiligheids waarborgen aan de Sowjet-Unie op basis van de Europese Defensie Gemeenschap. Men mag dit een verrassing noemen: de toevoeging van de laatste zeven woordjes be tekent echter, dat de Duitse staats man een vooruitziende blik bezit. Met hart en ziel is Adenauer aan de E.D.G. gehecht. Zij vormt een es sentieel onderdeel van zijn buiten landse politiek. Het was derhalve ook logisch, dat hij zich, toen de antwoord nota van de drie Westerse ministers aan Moskou openbaar werd, tegen een aanbod van garantieverdragen verzet te. Nu heeft hij er zich mee accoord ver klaard. Het „waarom" willen we trach ten toe te lichten. Tijdens de bijeenkomst van de Gro te Drie te Londen is het voorstel van Churchill ter tafel gekomen reeds uitgesproken op 11 Mei i.l. om op en bijeenkomst van de Grote Vier te spreken over de algemene oorzaken van spanningen tussen Oost en West. Dit voorstel is door de drie ministers van buitenlandse zaken zonder veel vijven en zessen behoedzaam in de di plomatieke ijskast gezet. Bovendien is het voorstel van Churchill om eens alleen met Malenkoff te gaan babbe len vooral bij Foster Dulles niet zo erg in goede aarde gevallen; hetgeen ook wel blijkt, uit het ontwijkende ant woord, dat de Britse staatsman in het Lagerhuis heeft gegeven op vragen van een Labourlid, Ook het voorstel van de garantie verdragen met Moskou is in dezelfde ijskast terecht gekomen. Doch de plan nen bestaan en ze oefenen invloed uit. De kans, dat Moskou de uitnodiging om naar Lugano te komen zal aanne men is gering te achten. Wil het Wes ten dus met iets nieuws komen, om de impasse te doorbreken, dan zal de ijskast weer open moeten gaan en één der twee voorstellen voor de dag ge»- haald worden. En daar heeft Adenauer zich bij voorbaat tegen gewapend. Hij wil bo ven alles eerst de Europese Defensie Gemeenschap in veilige haven zien. Door een verdrag als bijvoorbeeld dat van Locarno, komt de E.D.C. in het gedrang. Daarom heeft Adenauer die zeven woorden toegevoegd. Over de samenstelling van zijn nieuwe regering kunnen we kort zijn. Von Brentano, reeds gedoodverfd als minister voor Europese zaken, schijnt ter elfder ure de post te hébben gewei gerd. Hij zou erop vertrouwen, dat Adenauer hem alsnog de functie van minister van buitenlandse zaken zal overdragen, wanneer de verdragen tussen West-Duitsland en de geallieer den eenmaal bekrachtigd zijn. Hij is overigens in de laatste jaren wel een bekende figuur op het Europese par ket geworden. Vooral door zijn werk aan het politieke statuut voor een Europese gemeenschap, heeft deze na zaat van het oude geslacht Brentano naam gemaakt. Ofschoon men een groot aantal nieu we gezichten op de regeringsbank ziet, is er toch aan de kern van het oude kabinet niet zo heel veel veranderd. Een nieuwe en opmerkelijke figuur is de liberaal Victor Preusker. Hij heeft voorlopig Woningbouw onder zijn be heer, doch streeft kennelijk naar meer. Hij geldt als de economische specialist van de liberale partij en speelde een aanzienlijke rol in de gemeenschappe lijke vergadering van de Kolen en Staalgemeenschap. DEN HAAG, 21 Oct. Daar vele brom fietsers hun handige vervoermiddel al leen of in hoofdzaak in het zomerseizoen gebruiken, zal de A.N.W.B. ais bijzondere voorziening voor deze groep van wegge bruikers in het volgende jaar een sei zoenlidmaatschap van de Wegenwacht in stellen. Dit lidmaatschap zal vijf gulden kosten en aan deze bromfietsers geduren de circa vijf zomermaanden recht op We genwachthulp geven. Ondanks de verwijzing naar het rij wielpad, zullen de bromfietsers vrijwel overal langs de Wegenwachtroute een. beroep op de gele pechbestrijders kun nen doen. Van de 2260 km. weg, welke de Wegenwacht dagelijks berijdt, zijn n.l. slechts enkele stukken autosnelweg in het Westen en Zuiden - tezamen 280 km - voor bromfietsers verboden, daar zij niet van rijwielpaden zijn voorzien. Op de resterende 2000 km. zullen de wegen wachten echter óók over het welzijn der bromfietsers waken. Bromfietsers, die gedurende het gehele jaar rijden en van de hulp van de rid ders van de weg willen profiteren, kun nen op normale wijze lid van de We genwacht zijn. Ingezonden Mededeling (Adv.) =44= goed. Voorhg, (ouweljvoim - ^eeitd,eCoordei° VruagUw dubbel v teveianciel geneesmiddel» besctlUving een uitvoerig alles ;over het middel ta vQn beval vooi ^et^ ssm snel, zeker I NIEUWE KAZERNES SYMBO LISCH OVERGEDRAGEN, NUNSPEET, 21 October Gisteren zijn in tegenwoordigheid van de staats secretaris van Oorlog, de heer F. J. Kranenburg, symbolisch overgedragen de in regie gebouwde legerplaatsen ts Ermelo, Nunspeet, Oldenbroek, Ossen- drecht en Steenwijkerwold. Aan deze in Amerikaanse stijl opgetrokken le gerplaatsen hebben 14.000 arbeiders meer dan 14.000.000 manuren ge werkt. Er werd meer dan een millioen ton aan materialen verwerkt. SXe Radio- faienqt oni „iJJUJAO 23 OCTOBER 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Idem. 7.45 Morgen gebed en lit. kalender. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.50 Idem. 11.00 Voor da zieken. 11.40 Sopr. en piano. 12.00 Ange lus. 12.03 Gram, 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Orgel en 'zang. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Pianoduo. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Omr. ork. en voordr. 14.50 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Metropole ork. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Lichte muz. 18.05 Amus. muz. 18.40 Vragenbeantw. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitz.: Ver klaring en toelichting. 19.40 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Pol. forum. 21.00 Dansmuz. 21.30 Brabants halfuur. 22.00 Omr. ork. en solist. 22.45 „Jeugd zonder God", caus. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Orgelspel. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram, 9.40 Schoolradio. VPRO: 10,00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Alt en orgel. 11.00 Radiofeuilleton. 11.20 Gram. AVRO: 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Marinierskapel. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Dansmuz. 14.00 Kamermuz. 14.30 Kookpraatje. 14.50 Gitaarspel. 15.10 Voordr. met muz. 15.30 Musette-ork. VA RA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 Muz. caus. 17.10 Voor de kinderen. 17.40 Roemeens ork. 18.00 Nws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „De haverkist", hoorsp. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 „Hoe Ik tot mijn geloof kwam", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamerkoor. 20.30 De Dag der Ver enigde Naties. 20.40 „De zorg voor het be dreigde kind", caus. VARA: 21.00 Voor de jeugd. 21.35 Lichte muz. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Strijk-ens. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VA RA 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgel en piano. 14.00 Schoolradio. 15.30, 16.00 en 16.15 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.00 Idem. 18.10 Protestantse caus. 18.25 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Filmmuz. 20.15 Ork. cone. 22.00 Nws. 22.15 Internationale Radio-Universiteit. 22.45 Gram. 22.55— 23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3