LUXEMBURG'* NATUURSCHOON Iwfe 'J KeAJk en pending,. Ik,. Dictatuur van meerderheid in de raad van het dorp van Uilenspiegel. schitterend op een zeer bijzondere manier. Het land van de kastelen. Stahlberg en Najdorf? water en vuur* Niet het groteskemaar het gelijkmatige NnmnAKKERTJE Jeugd van Elspeet schoot met scherp Ja, inderdaadfluweel voor de keel l Virginia shag in Export kwaliteit Baron van Tuyl van Seroos- kerken weer beroepbaar Smyslov zal het wel klaren. Diamanten verdwenen achter het ijzeren- gordijn Mogelijkheid van monopolieheffingen* SDe ïloclia (jJienqt oni Maandag 19 October 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Van één onzer redacteuren.) LUXEMBURG, Vacantie 1953. Het Groothertogdom bezit alles om de toerist te bekoren. Niemand zal er spijt van hebben hier zijn vacantie te hebben doorgebracht. Het land is liefelijk. Men mist er de enorme vlakten, de gletschers, de stijle pieken en de duizenden me ters hoge bergen, waardoor b.v. Zwitserland zich kenmerkt. Maar men kan er wel klimmen op de hoge heuvels, vanwaar men schitte rende uitzichten heeft op de dalen rondom, waarin de dorpjes (soms met niet meer dan 30 inwoners) liggen, als het ware door een mach tige hand rondgestrooid. De voortdurende golving, het zacht glooiende tot sterk hellende zonder eentonigheid, maar met onverwachte afwisse lingen, geven Luxemburg een apart karakter. Toch is er een groot ver schil tussen het Noorden en het Zuiden, de Ardennen (Goesling) en het Gudland. De laatste, alleenstaande kopjes in het Zuiden, die de Vogezenketen, vooral bij de Franse grens, afsluiten, lopen naar het Noorden uit in harmonisch beboste hoogten, zonder abrupte onderbre kingen. Daar ontmoeten zij de eerste uitlopers van het Ardense mas sief als een wonder van natuurschoon. ;y, i Door de Luxemburgse bossen kan men scMtteftnie wandelingen maken. De paden slingeren zich dwars door de rotspartijen, waar men vaak moet bukken en zich doorheen wringen. Dit is een kijkje in het bos in de om geving van Berdorf. Onderneem op een dag, dat de he mel niet wolkenloos is, een tocht naar een hoge heuvel en let op de con trasten van licht en schaduw, die de zon tovert op de staalkaart van groen lK de valleien. Men kan er uren naar kijken en men ontdekt, dat de zon- belichting iedere minuut andere effec ten geeft. Ga een andere dag de dichte oeukenbossen in, waar het zelfs op de warmste dagen nog heerlijk koel is, omdat de zon niet door de dichte bla derkroon kan heendringen. En rust dan een uurtje uit aan de rand van een natuurweide, op een plaats, waar een doorkijkje een schitterend pano rama biedt op een tegenoverliggende helling. Men kan ook een fikse wandeling maken door het bos, waarvan de grond nog verzadigd is van de des nachts ge vallen regen. Zo'n „promenade" is niet helemaal van gevaar ontbloot, want de paadjes zijn glibberig en het vereist bij een klimpartij of een afdaling heel wat behendigheid om het evenwicht te bewaren. Drie rivieren, Luxemburg heeft drie rivieren. Daar is de Alzette, die traag stroomt. Daar is ook de Süre, de haastige en soms wat wilde rivier, stromend door smal le rotsopeningen in eeuwenoude steen en dan weer zijn weg zoekend door dalkommen. Daar is tenslotte de Moe zel, fonkelend als de wijn, omkranst door wijngaarden aan weerszijden. De Alzette loopt door weiden en velden. De rivier beschikt over oneindige on deraardse reserves, die zelfs in jaren van grote droogte de weiden van fris gras voorzien. Behalve deze rivieren bezit het land een ontelbaar groot aantal beken, met steenkoud, helder water, stromend door bossen en velden. Vaak kruisen zij de bospaden en dan liggen daar enkele stenen in, die het mogelijk ma ken er in enkele stappen overheen te komen. Maar als het hard geregend heeft en de beken overvol zijn, moet men zich vaak van schoenen en kou sen ontdoen om er overheen te komen. Het land van de kastelen. Het Groothertogdom Is ook het land van de kastelen. Daarin zijn hemels brede verschillen. Neem b.v. een ro mantische burcht van puin zoals te Vianden en Septfontaineswat kun nen ruïnes prachtig zijn! Stel daartegenover een nog intact zijnde burcht als te Hollenfels of de achttiende eeuwse heerlijkheid van Arrsembourg of het moderne kasteel van Colmar-Berg. Soms is het moei lijk na te gaan welke bestemming de kastelen in vroegere eeuwen hen—n gehad. Is het de woning van de ge wezen kasteelheer, tot „kasteelhoeve" vervallen, zoals te Heffange of te Vil- lers-la-Tour, of is het het landhuis, te groot voor een villa, dat door de be volking „het kasteel" wordt genoemd? Zo erg belangrijk is dat ook weer niet. In vele gevallen bepalen deze oude kastelen, in puin of verweerd, maar nog in gebruik, het karakter van het landschap en vooral is dat het geval, wanneer deze burchten op een hoogte of tegen een helling zijn gebouwd. Ingezonden Mededeling (adv.) De flora en de fauna. Voor kenners van dieren en planten is 't Luxemburgse bos een eldorado. Zij zullen er heel wat ontdekkingen kunnen doen. Soms springen de hage dissen in groten getale over de paden en door het gras. En 's avonds zijn er de Johannesvliegjes, een soort motten, die een helder licht verspreiden en een fantastisch gezicht opleveren. £jj laten zich niet zo gemakkelijk vangen, maar als men ze eenmaal in de hand heeft en nader bekijkt, ont dekt men, dat ze aan het achtereinde a.h.w. met een laagje fosfor zijn be streken. Wat vroeger in het jaar we melt het hier van Meikevers. Duizen den en nog eens duizenden vliegen er rond. Tot diep in Juni blijven zij in de bomen. Dan sterven zij bij massa's. Kom dan maar niet teveel onder bo men, want anders vallen de kevers op uw hoofd en in uw nek! Hetgeen een enigszins griezelige sensatie is. Over het Luxemburgse natuurschoon is men niet vlug uitgeschreven en nog minder vlug is men erop uitgekeken. Dit land is op een zeer bijzondere ma nier met een schitterende natuur be giftigd. Een natuur, die niet het gro teske heeft van ontzagelijke bergen en peilloos diepe ravijnen, maar het gelijkmatige van zachte glooiingen en door bomen gekroonde heuvels. ELSPEET, 16 Oct. De politie heeft onder de jeugd van Elspeet een grote „zuiveringsactie" gehouden. Zij was er achter gekomen dat deze jeugd zich oefende in scherpschieten. Zater dag j.l. werd een jongen ernstig ge wond, toen hij een gevonden mortier granaat demonteerde. Eerst dacht men, dat het schieten afkomstig was van in de buurt gelegerde militairen. De jon gens gingen naar het bos om beuke- nootjes te zoeken, zoals zij thuis ver telden. De bende is nu door de politie ontmaskerd. Hoe de jeugd aan de mu nitie is gekomen staat nog niet vast. PARACHUTISTEN ZULLEN IN DE ACHTERHOEK DALEN. DOETINCHEM, 17 Oct. Op Zaterdag 24 October des namiddags om ongeveer half vier zullen in Doetinchem ten bate van het Rode Kruis door de stichting „De Nederlandse Parachutistenclub" de monstraties in parachutespringen, zowel individueel als In massa, worden gehou den. Voor deze demonstraties is een leger- Dakota ter beschikking gesteld. Luit.- kolonel Eekhout, ex-commandant van het Ned. Koreabataljon zal eveneens een pa rachute-sprong maken. Het zal de tweede maal zijn, dat in ons land een dergelijke demonstratie ten bate van het Rode Kruis wordt gegeven. Oud familiewapen ontdekt in Bolsward. BOLSWARD, 16 Oct. Bij restauratie werkzaamheden in de Martinikerk te Bolsward is bij het schoonmaken van de historische vroedsehapsbank een familie wapen ontdekt, dat ten tijde van de Franse revolutie onzichtbaar is gemaakt. Het wapen - een adelaar met leeuwen- klauw - is van Frans Braaksma, die van 17351738 burgemeester van Bolsward is geweest. Oord van onrast, haat en nijd. Meest geplaagde (bediende-) burgemeester van België klaagt zijn nood. SLUIS, 17 Oct. - Ver- Bcholen tussen 't groen der duizenden bomen langs de vaart van Sluis naar Brugge, ligt het middeleeuwse Damme. Dit toeristenoord, dat naam kreeg door Jacob van Maerlant, Pastoor Foncke en Tijl Uilen spiegel is plotseling ver anderd in een haard van onrust, haat en nijd, nu de benoeming van een nieuwe burgemeester is afgekomen en in de praktjjk blijkt, dat van een samenwerking met de meerderheid van de raad geen sprake kan zijn. Het begon in Mei met de Belgische gemeente raadsverkiezingen. Bur gemeester van de Rijze verzocht een bediende uit Damme, de heer Louis Houtave 'n plaats op zijn lijst te willen aanvaarden. In de ge meente zijn n.L twee partijen van gemeente belangen. Als laatste van de meerderheids partij kwam de heer Houtave voor op de de lijst van de burge meester. Van de 600 stemmen kreeg hij 89 voorkeurstemmen. Dat leverde een van de ne gen zetels op. Toen be gon de pret. De burge meester verzocht hem zijn zetel af te staan aan no. 6 van de lijst, want de partij kreeg 6 zetels en de andere partij slechts 3. Hout ave ging echter van het standpunt uit, dat de voorkeurstemmen voor hem persoonlijk waren bedoeld en niet voor no. 6. Weg partijdisci pline. Nog gekker werd het toen de Gouverneur van W. Vlaanderen ge zien de vele klachten over het dictatoriaal optreden van de zitten de burgemeester, de heer Houtave candidaat stelde voor deze func tie en deze ook werd benoëfnd. Zijn phrtij, 5 man sterk, distancieerde zich van hem, zodat hij nog slechts de steun heeft van zijn 4 oor spronkelijke tegenstan ders. In een onderhoud, dat wij met deze meest ge plaagde burgemeester van België hadden, ver telde hij zijn ervarin gen. Op het gemeentehuis beschikte mien over 'n geluidsversterker waar mede bij druk toeris tenbezoek carillonklan ken ten beste werden gegeven. Als voorzorgs maatregel borg hij het apparaat op achter slot en grendel. De meerderheid van de raad haalde er een smid bij en plaatste de versterker aan de overzijde van het ge meentehuis in een particulier huis. Het speelt nu alleen wanneer de meerder heid dit wil en dat is alleen, zodra in de raadszitting een voor stel van de burgemees ter is afgestemd. Dan klinken jubelend de carillonklanken over Damme. Een smerige kabel ontsiert nu het bijzonder fraaie markt plein. De vrouw van een caféhouder liet bloe men bezorgen bij de nieuw benoemde bur gemeester. Het ant woord van de meerder heid was, een verbod om terrassen voor de café's te hebben. Met de bewuste vrouw du peerde men dus alle caféhouders. In het gemeentehuis worden thans auto's ge stald bij besluit van de meerderheid. De draad van de geluidsverster ker heet nu in de volks mond de Siegfriedlinie. De verlichting van Damme, welke 's avonds vele toeristen trok, is verboden. De verbin ding met Brugge, on derhouden door een autobus met gemeente subsidie, is uitgevallen, daar de subsidie werd ingehouden. Wie naar Brugge wil moet maar tevoet gaan, zegt de meerderheid. De toe stand van de Dorps straat is erbarmelijk voor het verkeer. Gel den ervoor aangevraagd werden geweigerd. Op het programma staat thans een verbod van het parkeren van auto's. Dit zal de deur dicht doen, want hon derden auto's staan ge parkeerd langs de vaart, een druk bezocht vis- oord voor de Vlaamse vissers. Vijf jaar kan deze situatie nog duren, ten zij de meerderheid zich zelf vervelend gaat vinden of gaat besef fen, dat men zich laat spannen voor het kar retje van een stijfkop pig landbouwer, die er op uit is Damme te ruï neren, nu hij zelf door zijn wanbeleid geen kans meer krijgt de ze tel opnieuw te verove ren. Zolang zal de be diende-burgemeester voor een salaris van 400 francs of wel dertig gulden per jaar dit ere baantje moeten vervul len met Jobsgeuuld. Ingezonden Mededeling (Adv.) 23 Het candidatentournooi in Zwitserland. ZÜRICH, 16 Oct, - Voor vier spelers van het candidafenschaak- tournooi is de wekelijkse vrije dag geen rustdag geweest, want zij moesten aantreden voor het uitspe len van hun afgebroken partijen, In de partij Stahlberg-Najdorf is de laatste er toch nog in geslaagd in het voordeel te komen, omdat de tegen stander een afwikkeling niet op de juiste waarde heeft getaxeerd. Niette min kreeg de Zweed gelegenheid om zijn vindingrijkheid te demonstreren in het opgeven van partijen zonder een woord te spreken. Hij profiteerde van de gelegenheid dat Najdorf zich een ogenblik verwijderde, door de wed strijdleider mede te delen dat hij de partij opgaf. Toen de Argentijn enkele seconden later in de zaal terugkeerde, was zijn tegenstander al spoorloos ver dwenen. Wij hebben de secondant van Naj dorf gevraagd wat toch de oorzaak is van de vijandschap tussen de beide grootmeesters. Hij vertelde dat zij tijdens het tournooi te Boedapest in 1950 .looglopende ruzie hadden ge had, gedurende een partij bridge. In de partij Boleslavsky—Taimanov heeft de laatste het tenslotte klaar ge speeld om remise te forceren, ondanks het feit dat hij met een pion minder speelde. RESULTATEN. De resultaten van de afgebroken partijen uit de 25ste ronde van het can- didatenschaaktournooi te Zürich luiden: StahlbergNajdorf 01; Boleslavsky Taimanov DE STAND. 1. Smyslov 15% punt uit 23 partijen; 2. Reshevsky 14 punt (24)3. Bronstein 13% punt (24); 4. Keres 13 punt (23); 5. en 6. Kotov en Najdorf, ieder 12% punt (23); 7. Petrosian 12 punt (23); 8/9. Gligoric en Taimanov, ieder 11% punt (23)10/11. Averbach en Boles lavsky, ieder 11 punt (23); 12. Geiler 10% punt (23); 13. Euwe 10% punt (24); 14. Szabo 10 punt (24); 15. Stahl berg 6 punt (24). Bij een hevige brand in de Zuid- koreaanse stad Poesan, zijn gisteren minstens 300 huizen in de as gelegd. Van dachtoffers wordt geen melding gemaakt. De schade wtirdt geschat op 3.5 millioen gulden. Hei Griekse ministerie van Buiter landse Zaken heeft meegedeeld, dat Roe menië Griekenland verzocht heeft te ko men tot hervatting van de diplomatieke en handelsbetrekkingen. AMSTERDAM, 17 Oct. - „Deze ver dachte heeft niet alleen gespeeld met het belang van de bonafide Nederland se diamantairs, maar bovendien met de algemene Europese belangen. De wijze waarop hij dit heeft gedaan, staat direct in verband met de inter nationale politieke ontwikkeling. Dia mant wordt zeer begeerd door de lan den achter het ijzeren gordijn, waar het o.a. gebruikt wordt bij de fabri cage van geweerlopen en precisie-in- strumenten. De verdachte is handig genoeg geweest om zijn zaken te laten lopen over een Belgische compagnon in Antwerpen, die diamant via Frank fort naar Warschau en het handelsbu reau in Oost-Berlijn naar het Oosten liet' verdwijnen. Ik requireer, dat hij za. worden veroordeeld tot een boete van 50.000,en drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar". Dit waren de woorden van mr W. J. Kolkert, Off. van Justitie te Amsterdam, in de zaak tegen de 64-jarige J. B., die ervan be schuldigd werd zonder vergunning van het Rijksbureau voor Diamant 34 ka raat diamant en 30 karaat kloofafval te hebben uitgevoerd naar landen in Oost-Europa. Hij had bovendien zon der vergunning van de Ned. Bank de beschikking over aanzienlijke bedra gen aan Belgische francs, terwijl hij enkele jaren geleden nog 1156 karaat industriediamant had verkocht. DEN HAAG, 17 October. Het persbureau van de Ned. Herv. Kerk deelt ons het volgende mede: ,,-Tadat dr H. O. R. Baron van Tuyll van Serooskerken, tevoren predikant te Opijnen, naar Engeland was ver trokken, heeft de provinciale commis sie voor het opzicht der Ned. Herv, Kerk in de provincie Gelderland hem in December 1952 uit zijn ambt ontzet, op grond van het feit, dat dr van Tuyll van Serooskerken zijn gemeente ver laten had, zonder enige kerkelijke in stantie der meerdere vergaderingen van zijn vertrek op de hoogte te stel len. Naar wij vernemen is de uitspraak door bovengenoemde commissie ge daan, kortgeleden vernietigd door de Provinciale Commissie voor het op zicht in Noord-Brabant en Limburg, naar welke commissie deze zaak door de Generale Commissie voor het op zicht was verwezen. In de overwegingen, welke de pro vinciale commissie voor het opzicht Noord-Brabant en Limburg bij haar besluit hebben geleid, merkt zij op, dat wanneer een predikant zijn ambt neer legt, het niet-berichtgeven van ver trek, niet kan worden aangemerkt als nalatigheid in de uitoefening der amb telijke plichten, doch dat afgezien daarvan dr H. O. R. Baron van Tuyll van Serooskerken alleen reeds door zijn aanvaarding van een kerkelijk ambt in een andere kerkgemeenschap er dus zijn overgang tot die kerkge meenschap, niet langer behoorde tot de Ned. Herv. Kerk, zodat hij van dat tijdstip af niet langer stond onder het opzicht van enig kerkelijk orgaan der Ned. Herv. Kerk. Inmiddels is dr van Tuyll van Se rooskerken uit Engeland teruggekeerd en is hij weder lidmaat der Ned. Herv. Kerk geworden. Op zijn verzoek heeft het breed mo deramen der Generale Synode hem thans dan ook het consent verleend, waarop hij zich weder in de Ned. Herv. Kerk beroepbaar kan stellen. Opleiding Presb. Herv, gemeenten. Te Gouda is Woensdag j.l. de theolo gische opleiding aangevangen voor predikanten van de Presb. Herv. ge meenten. De theologische school, die is gevestigd ten huize van ds Joh. van Weizen, begon met zes studenten en staat onder leiding van ds G. Taverne van Hoogeveen. De Presb. Herv. ge meenten hebben zich geconstitueerd en een moderamen gekozen, bestaande uit de predikanten ds Taverne, voor zitter, ds Joh. v. Weizen, secretaris en ds P. van Oostrom te Tiendeveen, pen ningmeester. Ds van Weizen is be noemd tot reizend predikant. De ge meenten hebben ook een eigen kerk blad het licht doen zien. Tot het kerk verband behoren thans zes gemeenten, n.l. te Gouda, Hollandseveld, Hooge veen, Nieuw-Balinge, Tiendeveen en Ysselmuiden. Gepoogd zal worden alle evangelisaties, die tegen de nieuwe K.O. gekant zijn, in het kerkverband onder te brengen. Het verband van de Presb. Herv. gemeenten wil geen nieuwe kerkgemeenschap zijn. Minimum-prijsniveau voeder- granen. 's-GRAVENHAGE, 16 Oct. Minister Mansholt heeft na overleg met de Stichting voor de Landbouw besloten bij de import van voedergranen monopolieheffingen mo gelijk te maken, indien de wereldmarktprij zen dalen beneden het niveau, dat in Neder land als minimum gewenst wordt geacht. Daarbij zal er voor de producten gerst en haver naar worden gestreefd, dat de telers, indien de wereldmarktprijzen dalen beneden dit minimum-niveau, deze produc ten toch tegen kostprijs kunnen afzetten, Aangezien de kostprijs van rogge hoger is dan die van gerst, doch de handelswaarde lager, zal het niet mogelijk zijn door middel van monopolie-heffingen bij de import voor inlandse rogge een afzetmogelijkheid te scheppen tegen de kostprijs. Wèl zal door het opleggen van 'n monopolie-heffing kun nen worden voorkomen, dat de prijs voor inlandse rogge daalt beneden de handels waarde, welke dit product heeft ten op zichte van gerst eri haver. Rekening houdende met het vorenstaande zal het Bedrijfschap monopolie-heffingen opleggen, indien de prijzen, waarvoor im- portgranen in Nederland beschikbaar kun nen komen, zouden dalen beneden: f 21.— voor gerst; f 19.50 voor haver en f 20 voor rogge. DIJK BIJ SPIJKENISSE BEZWEEK ONDER SLIB. SPIJKENISSE, 16 Oct. De haven- dijk bij Spijkenisse, die pas hersteld was van de gevolgen van de ramp, is Woensdagmiddag bezweken onder de druk van een grote hoeveelheid slib, waarmee een naast de dijk gelegen terrein werd opgespoten. Veel modder is hierdoor terechtgekomen in de toch al ondiepe haven van Spijkenisse. Door veel spuien hoopt men de mod der naar de Oude Maas te kunnen af voeren. Ds J. J. Moll naar Korea. I Ds J. J. Moll, laatstelijk Ned. Herv. predikant te Waddinxveen en sedert kort werkzaam als legerpredikant, zal medio November naar Korea vertrek ken om ds J. van Willigen v. d. Veen af te lossen. In militaire dienst. De Ned. Herv. predikanten ds H. J. Piek te Oosterhout (Geld.) en ds H. E. Sterringa te Drempt (Geld.) en de Geref. predikant, ds A. T. Besselaar te Krabbendijke zullen 1 Januari a.s. in militaire dienst treden als reserve- legerpredikant. Geref, Bond in de Ned. Herv. Kerk. Te Hoogeveen en te Nijkerkerveen der Ned. Herv. Kerk zijn afdelingen van de Geref. Bond opgericht met resp. 100 en 42 leden. Geref. Kerk Denderleeuw zelfstandig. Op 28 October a.s. zal D.V. de insti- tuering plaats hebben van Denderleeuw in België als zelfstandige Gerefor meerde kerk. Ambtsaanvaarding aan de Vrije Universiteit. AMSTERDAM, 16 Oct. Dr J. J. de Jong, journalist te Utrecht, benoemd tot bui tengewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de V.U., hoopt zijn ambt te aanvaarden in een openbare zitting van de Senaat, op Vrijdag 23 October a.s. te half vier in de grote zaal van het A.M. V.J.-gebouw aan de .Vondelstraat te Am sterdam. Het diamanten-jubileum van de V.U. DEN HAAG, 16 Oct. In verband met het feit, dat de Vrije Universiteit in October 1955 75 jaar zal bestaan, hebben directeuren van de Vereniging voor Hoger Onderwijs op Gereformeer de grondslag een jubileumcommissie in het leven geroepen, waarin zitting heb ben genomen de heren mr. G. H. A, Grosheide, notaris J. D. F. v. Halsema en H. v. Namen, namens directeuren; Mr. J. Verdam namens curatoren en prof. dr R. van Dijk, prof. dr J. Kok- sma en prof. dr A. Sizoo, namens de senaat van hoogleraren. Als secretaris sen fungeren dr. J. D. Dengerink en B. Faber. AMBONESE VROUW VERMOORD. GRAVE, 16 Oct. De 26-jarige echtge noot T. heeft tegenover de politie bekend, dat hij zijn 21-jarige vrouw, moeder van twee kinderen, heeft vermoord. De man is gearresteerd. Het lijk van de vrouw werd onder de stuw van Grave aangetroffen. Het echtpaar had Maandagavond de kermis te Nijmegen bezocht. De man was per brom fiets naar het woonoord Haalderen terug* gekeerd. De vrouw zou met de bus de te rugreis maken. DINSDAG 20 OCTOBER 1953.-* HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.45 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.3012.33 Land- en tuinb. med.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Lunch conc. 14.00 Gevar. progr. 14.50 Gram. 15.00 Altviool en piano. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties v. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: H. de Geus: „Telefoon en telegraaf in Suriname". 18.00 „Dit is leven", caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Prof. dr G. L. Smit Sibinga: „Hoofdstukken uit de evolutie van het leven op aarde". 19.00 Nws. 19.10 Kinderpostzegelactie 1953. 19.20 „Uit het Boek der Boeken". 19.35 Gram. 20.00 „Cosi fan tutte", opera. 22.30 Ken een haan een ei liggen?" 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Alt en piano. 12.00 Musette- ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 V. platteland. 12.40 Orgel en piano. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Amerik. muziek-kaleidoscoop. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.05 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Reportage of gram. 18.00 Nws. 18.15 Pia nospel. 18.30 Militair klankb. 18.40 Gram. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kin deren. 19.05 Fanfare-ork. 19.30 Sopr., ba riton en piano. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Lichte muz. 21.35 Med. 21.40 Lichte muz. 21.50 Tiroler muz. 22.20 Gr. 22.30 Buitenl. overz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 New York Calling. 23.20—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.30 Or- elspel. 16.00 Gram. 16.30 Orgelspel. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndikale kron. 20 00 Verz. progr. (gr.). 20.15 Voor de vrouw. .00 Gram. 21.15 Ork. couc. 2Z.00 Nws .15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55—23 00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3