STAND WATERSCHAP SCHOUWEN GELIJK AAN N.A.P. In Kruiningen gaat men 60 krotten opruimen Veiligheidsraad zal morgen vraagstuk Triest bespreken PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Feest van terugstromend water I Het water zakte reeds 26 centimeter In Nederlands Nieuw Guinea Binnenkort voorbe reidende bespreking i ('SNIPPER NIEUWS Youth for Christ te Goes Zondagswet door Eerste Kamer z*h+s* aangenomen Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 243C, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26- -28 Expl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 8e JAARGANG No. 2606 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nnmmers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE WOENSDAG 15 OCTOBER 1953 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 7.04 u., onder 17.47 u. Maan op 14.37 u., onder 22.23 u. E.K. Hoogwater Donderdag 15 Oct.: Vlissingen 6.00 u 1.56 m„ 18.34 u. 1.57 m. Terneuzen: 6.27 u. 1.74 m., 18.59 u. 1.76 m. Wemeldinge: 7.36 u. 1.43 m., 20.01 u. 1.53 m. Zierikzee7.14 u. 1.24 m., 19.44 u. 1.34 m. ZIERIKZEE, 13 Oct. Enkele tientallen meters achter de Westhaven- sluis, vlak bij de ponton van de Prov Stoombootdiensten, iigt in de geïnun deerde polder een boerenkar ondersteboven. Gisteren was nèt de ijzeren leiband to zien, maar vandaag kwam er al een flink stnk van een spaak oloot. Conclusie: het water is flink aan het zakken in het (9356 ha grote) Waterschap Schouwen. Dat wordt niet alleen bewezen door die boeren kar, maar minstens even sprekend door de gedeelten bij Haamstede, Re- nesse en Ellemeet, die al zijn drooggevallen. Vanzelfsprekend zijn dat de hoogste punten in het polderland, maar de bovenste schijf water is er dan toch af. Enorme pompen zijn op de zeedijken neergezet. Millioenen liters per etmaal gooien zij eruit. Het diepe gegrom der machines is het feestelijk- ste geluid, dat de Schouweiiaar zich denken kan! En de uitwateringssluis jes, die met de pompen schijnen te wedijveren, lokken het water zo naar zich toe, dat er watervallen van zo'n anderhalve meter ontstaan. Verderop, de zee in, herinnert een draaikolkje en wat schuim aan wat hier op Schou wen gebeurt. Op 29 September j.I. ging de „ontwateringsorganisatie" draai en. Vandaag was het water 26 centimeter gezakt. Vrijdag j.I. was het peil nog 10 centimeter boven N.A.P., vandaag was het gelijk aan N.A.P. Milli- arden liters zeewater zijn al gebracht daar waar het hoort. Op uitnodiging van de Prov. Water staat hebben we een tocht (per boot en per auto) langs de pompen en de sluizen gemaakt. Het werd een pret tige tocht, want de berichten, die de technici bij de pompen en de wach ters bij de sluizen brachten, luidden zonder uitzondering gunstig. Neem Burghsluis, met 8 pompen, die elk een capaciteit van 50 m3. per minuut hebben. Zij smijten het water op een stortebed voor de dijksglooiing, gelegd om te voorkomen, dat het water het dijksgedeelte onder water aantast, „Streng verboden te roken" staat er op een groot bord te lezen, 'tls te begrijpen, want het is hier een com pleet tankstation. Per etmaal „drin ken" die 8 pompen zo'n 3000 liter brandstof. Als er 750 vaten leeg zijn, hebben de pompen hun dienst gedaan, POMPEN OP SCHUITEN. Bij Flaauwers is een aardige stunt uitgehaald. Daar staan de 14 pompen (50 kub per minuut elk) op vier oude schuiten, die flink verankerd zijn. De schuiten liggen een heel eind de pol der in. Van tevoren was uitgerekend, dat de pompen tegen de dijk veel te hoog zouden staan, vandaar die schui ten, welke straks worden gesloopt. Drie pompen zijn permanent in be drijf, de rest alleen nog bij hoog wa ter. Omstreeks 15 October draait alles volop. Drie grote tank staan gevuld met brandstof, elk bevattend 12.000 liter. Dat is precies genoeg voor zes dagen. Van de tanks loopt een leiding naar het haventje, waar de tankboten meren. Bij de Plaauwers inlaag is ook de uitwateringssluis in werking. 'tWas een heel karwei om het zover te krij gen. Eerst werden stalen damwanden geslagen om een werkput te krijgen. Toen zijn de oude deuren van deze I Jongesluis eruit gehaald en door nieuwe vervangen. Zodra het buiten- peil hoger wordt dan het polderpeil, sluiten de deuren zich automatisch. Vanaf 28 September wordt hier ge loosd, naar schatting 1 millioen m3. per etmaal, d.w.z. tweemaal zes uur. De Prummelsluis verderop is nog niet helemaal gereed. Zodra dat het geval is gaat ook deze spuien. BIJ ZIERIKZEE. De Westhavensluis bij Zierikzee gooit er ook heel wat uit in het haven kanaal, n.l. zo'n 360.000 m3. per et maal. Dit wordt nog opgevoerd tot het dubbele. G'stermiddag begon hier de lozing. Er moet even voorzichtig aan gewerkt worden, om te zien, of de stroom in het kanaal niet te sterk wordt voor de schepen. De sluis, die sedert 1911 geen dienst meer deed, is opengemaakt en van nieuwe deuren voorzien, die zich bij vloed automa tisch sluiten. Even verder staan drie electrische pompen. Elk hebben zij een capaciteit van 50 m3. per minuut. En nog wat verderop ligt dan de „Neptunus", de pompboot, die de P.G.E.M. gratis be schikbaar heeft gesteld. 480 m3. per minuut haalt de boot uit de polder. Vier grote pompen staan erin. Dag en nacht kan worden doorgewerkt, door dat er z.g. flexibele koppelingen de buisleidingen zijn. Elk tij maakt de „Neptunus" een zwaai van y/2 m. DEN OSSE Den Osse, aan het uiterste puntje van Schouwen, heeft ccn heel merk waardig, aanzien gekregen. Het oude gemaal, dat nog diep in het water staat, wordt aan beide zijden omgeven door torenhoge houter stellages van zware (geheide) palen en dwarsplan ken, die enorme buizen torsen, met en middellijn van 1.57 meter voorde uigbuizen en 1.87 meter voor de pers- ris. In de hoeken tegen de oude dijk zijn een meter dikke platforms van 9 bij 8 meter gemaakt, die de pompinstallaties (elk 30 ton) dragen. Een pomp draait al vanaf 9 October en de tweede waarvoor in de dijk nog graafwerk moet worden verricht gaat ongeveer 20 October aan de gang. Zij kunnen elk 400 m3. per minuut spuien. Reeds nu is hier het waterpeil gelijk aan N.A.P. Aangezien door deze installaties de weg geheel werd afgesloten is er buitendijks een Baily- brug van 110 meter lengte gelegd, omdat de verbinding aan de Noord kant van Schouwen tot elke prijs be houden moest blijven. DE LEIDING EN DE KOSTEN. De drooglegging van Schouwen en Duiveland geschiedde en geschiedt onder directie van de Prov. Water staat. De kosten komen, voorzover het het Waterschap Schouwen en de Vierbannenpolder betreft, voor reke ning van het ministerie van Land bouw, in het kader van de herver kaveling. De droogmaking der andere polders wordt door het ministerie van Financiën- betaald. De pompen zijn eigendom van Rijk of aannemers. In het eerste geval is de samenstelling der aggregaten verzorgd door de Di rectie Bruggen van Rijkswaterstaat. Het Technisch Bureau van de Unie van Waterschapsbonden stelde de pompen op voor het 1710 ha grote Waterschap Ooster- en Sirjansland, dat nu geheel droog staat. Incident aan Israëlisch'Jordaanse grens AMMAN, 12 Oct. In een officiële Jor daanse bekendmaking is meegedeeld, dat Zaterdag twee Arabische autobussen op de weg van Rammallah naar Latroen door Israëlische strijdkrachten zijn aan gevallen. Een vrouw en een kind, als mede een conducteur werden gewond. Een der bussen werd vernield. De Jordaanse autoriteiten hebben de gemengde bestandscommissie van dit mcident op de hoogte gebracht. Vandaag heeft de commissie ter plaatse een on derzoek ingesteld. OP VERZOEK VAN WYSJINSKY RUSLAND WIL GOUVERNEUR VOOR HET VRIJE GEBIED NEW YORK, 13 Oct. Wysjinsky heeft de huidige voorzitter van de Veiligheidsraad, de Deen Borberg, verzocht bijeenroeping van de Raad ter benoeming van een gouverneur voor het vrije gebied van Triest. Wysjins- ky's verzoek is vlug ingewilligd, want Donderdag reeds zal de Veiligheids raad bijeenkomen ter bespreking o.a. van het Sowjet-voorstel. Het verzoek van de Rus ging vergezeld van een resolutie, waarin de Sowjet-Unie voorstelt, de Zwitserse kolonel Fluckiger tot gouverneur te benoemen. Voorts wordt gevraagd om zonder verwijl een voorlopige be stuursraad van het gebied Triest, in overeenstemming met de bepalingen van het Italiaanse vredesverdrag in te stellen en het permanente statuut voor het gebied binnen drie maanden na benoeming van de gouverneur van kracht te laten worden. Om een Koreaanse vredes conferentie. WASHINGTON, 13 Oct. Op een conferentie te Washington van Am bassadeurs van de landen met strijd krachten in Korea aan de zijde van de V.S., is besloten op 26 October a.s. communistische afgevaardigden te ontmoeten te Panmoendjon. De juridische adviseur van Foster Dulles, Dean, za] de V.S. en de 16 bondgenoten op de voorbereidende conferentie vertegenwoordigen. Hij zal op 22 October per vliegtuig uit Washington naar Korea vertrekken. Via Zweden zal aan communistisch China en Noord-Korea een nota ge zonden worden, waarin deze regerin gen wordt meegedeeld, dat de gealli eerde afgevaardigde komt ter bespre king van de tijd en plaats van een Koreaanse politieke conferentie en voor een uitwisseling van standpun ten over de samenstelling van de politieke conferentie. In deze nota, die een antwoord is op een nota van communistisch China, zal de Amerikaanse regering mee delen, dat het zenden van een afge vaardigde naar Panmoendjon niet be tekent, dat de geallieerden instem men met Panmoendjon als plaats voor de eigenlijke politieke conferentie over Korea. MIDDELBURGSE COMMISSIO NAIR GEARRESTEERD. MIDDELBURG, 13 Oct. In de nacht van Zondag op Maandag hebben ambtenaren van de Economische con troledienst de Middelburgse commis sionair M. S. van zijn bed gelicht. S. wordt verdacht van economische delicten. Het Italiaanse vredesverdrag, dat voorzag in het instellen van een. vrij gebied van Triest, droeg de Veilig heidsraad de verantwoordelijkheid op voor de onafhankelijkheid van het ge bied en de benoeming van een gou verneur. De Raad aanvaardde deze verantwoordelijkheid in 1947, doch de Ver. Staten, Frankrijk, Groot-Brittan- nië en de Sowjet-Unie konden geen overeenstemming over de verschillen de candidaten voor de post van gou verneur bereiken. De Sowjet-Unie had bezwaar tegen zo goed als alle Westelijke candida ten. Kolonel Hermann Fluckiger was indertijd door Groot-Brittannië voor gesteld. Hij is een voormalige Zwit serse gezant in Moskou. In 1949 trachtte de Sowjet-Unie de kwestie van benoeming van een gou verneur weer aan de orde te stellen door Fluckiger voor te stellen, doch de Westelijken antwoordden toen, dat door het lange uitstel Zuid-Slavië in staat was geweest in de zóne B van Triëst een vorm van politiestaat in te voeren, die instelling van een onafhan kelijk democratisch vrij gebied on mogelijk maakte. De Sowjet-resolutie werd toen verworpen. r i i 1 k r Tijdens een avondoefening van het bewakingscorps landmacht is Maan dagavond te Nieuwpoort bij Schoon hoven de dienstplichtige soldaat door een losse patroon in de borst getrof fen. Hij werd naar het militair hospi taal te Utrecht vervoerd, waar ope ratief werd ingegrepen. Het lijkje van de driejarige Anna Mosher te New York is Maandagavond bij een zandgraving gevonden. Het meisje was enkele meters onder het zand bedolven. Een 19-jarige Zweedse glasblazer, die de Sowjet-ambassade te Stockholm kaarten van de verster- kir gen in Noord-Zweden ten verkoop had aangeboden, is Dinsdag wegens poging tot spionnage veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. Ir Ahmad Mossadek, een zoon van de vroegere Perzische premier, is 'insdag in vrijheid gesteld. De Japanse gevangenen in de Sowjet-Unie. TOKIO, 12 October Het Japanse Ro de Kruis heeft vandaag een telegram ont vangen van het Sowjet-Russische Rode Kruis, waarin de Japanners worden uit genodigd afgevaardigden naar Moskou te zenden, om de terugzending van Ja panse gevangenen, die zich in de Sow jet-Unie bevinden, te bespreken. De Sowj et-Russen verklaren in het te legram bereid te zijn tot het onderhan delen over het terugzenden van gevan genen, die him straftijd hebben uitgeze ten, en verzoeken de Japanners om de namen der afgevaardigden en de datum van aankomst in Moskou. GOES, 13 October. „Ik ben er dankbaar voor, dat buiten de officiële kerkelijke arbeid getuigd wordt van Jezus Christus. De Youth for Christ wil de Boodschap van de kerken op een bijzondere wijze brengen", aldus sprak vanavond ds J. Karelse, voor ganger van de Vrije Evangelische Ge meente te Goes, op een bijeenkomst van de Youth for Christ, die in de ..Prins van Oranje" te Goes werd ge houden. De Youth for Christ, zo liet ds Karelse verder uitkomen in zijn inleidend woord op de goed bezochte bijeenkomst, heeft grote waardering voor de kerken en eerbiedigt de gren zen van de kerken en wil de kansen grijpen om het Evangelie te brengen. Hierop aansluitend zei de leider van deze avond, Leo Pasman, dat de Youth for Christ een interkerkelijke bewe ging is, waarin gelovigen van alle richtingen broederlijk samenwerken. Jan van Capelleveen sprak deze avond no een ernstig woord, dat niet naliet grote indruk te maken. Hij wekte zijn jeugdig gehoor op deze avond nog de beslissende keuze te doen, n.l. de keu ze voor Christus en Zijn eigendom te worden. Dik de Weert wisselde deze avond de samenzang af door enkele liederen te zingen, begeleid op de piano door mevrouw Duvekot. Inwoners van Triëst kijken naar twee Amerikaanse torpedobootjagers, die in de haven van Triëst voor anker zijn gegaan, tengevolge van de ge stegen spanning na de waarschuwing van de Joegoslavische Maarschalk Tito, dat hij met kracht zal trachten te verhinderen, dat de Italianen de A-zóne zullen overnemen. De Amerikaanse Marine-autoriteiten noemen het bezoek van de twee schepen echter een „beleefdheidsbezoek". In Nederlands Nieuw Guinea, verrichten vele landgenoten thans explora- tiewerk om dit gebied geleidelijk tot ontwikkeling te brengen. Een der steunpunten voor de exploratie is de kampong Demta. Boven deze kam pong slingert zich het oude karrepad naar de Nimboran-vlakte. Dit pad is echter ten dele dichtgegroeid. Thans is men bezig deze weg opnieuw te banen, waardoor Demta de natuurlijke afvoerhaven van het achterland kan worden. Boven: een doorkijkje in de kampong Demta. Onder: op de Mamberamo-rivier in Nederlands Nieuw Guinea krioelt het van krokodillen. De jacht op deze dieren levert altijd en snel goede resultaten op. Hierbij wordt gebruik gemaakt van in Nederland gebouwde kustvaartuigen. Hier ziet U hoe een landgenoot een zojuist gevangen krokodil aan boord van het kustvaartuig „Cycloop" uit Hol* ndia hijst. A.R.-FRACTIE DITMAAL VOOR HET WETSONTWERP (Van onze parlementaire redacteur.) 's-GRAVENHAGE, 13 October. De Eerste Kamer heeft heden avond zonder hoofdelijke stemming de Zondagswet aangenomen. De heren Algra en Tjalma, beiden A.R. en De Vos van Steenwijk en Mole naar (V.V.D.) en de communist Brandenburg vroegen aantekening, dat zij geacht wensten te worden te hebben tegengestemd. Zo stem de de meerderheid der A.R. fractie ditmaal vóór dit veel besproken wetsontwerp, integenstelling met haar geestverwanten in de Tweede Kamer, die zich daartegen en bloc hebben gekeerd. De woordvoerder van de meerder heid, Diepenhorst (A.R.), zei, dat de doelstelling van dit ontwerp in strijd is met de A.R. beginselen. Al is het dan op vele punten verkeerd, in ieder geval kan er door dit ontwerp orde GEMEENTERAAD NAM GEEN HALVE MAATREGELEN KRUININGEN, 13 October, De gemeenteraad van Kruiningen. die vanavond onder voorzitterschap van de wnd. burgemeester, de heer P. H. A. Polderman, bijeen kwam, heeft geen halve maatregelen genomen met betrekking tot de wederopbouw van het dorp. De raad besloot éénstemmig 60 krotten aan te kopen, die dus niet meer herbouwd zullen worden. Daar mee is een bedrag van ruim f 55.000.— gemoeid. Fe eigenaars en huurders zullen in plaats daarvan te bouwen woningwetwoningen kunnen kopen, op voor heri billijke voorwaarden. Deze sanering ging hand in hand met de vaststelling van het wederopbouwplan voor de kom en (in principe) voor Oostdijk. Voor het besluit tot krotopruiming werd genomen, deelde de voorzitter nog mee, dat het mogelijk blijft, dat de lijst met nog meer daarvoor in aanmerking komende huizen wordt uitgebreid. Op de lijst komen o.m. voor 11 woningen aan het Eindje de Rondte, 5 aan de Langeviele, 10 aan de Molenmeet, 9 aan de Nieuwstraat, 7 aan de Slagveldstraat, 3 aan de Snellemarkt en 3 aan het Voorhoute. PLANNEN. Het wederopbouwplan werd toege licht door ir P. J. 't Hooft van het architeetenbur. Rothuizen en 't Hooft. Hij vertt 1de aan de hand van de teke ning, hoe er hier en daar wijzigingen in het dorpsbeeld zullen ontstaan. Wat de Oostdijk betreft kon nog geen definitief plan worden opge maakt. Een weg over de Lavendeldijk komt er niet meer. Daarvoor in de plaats komt een nieuwe weg aan de voet van de dijk. Hierdoor is sane ring noodzakelijk. De nieuwbouw en verlegging der sporen op het stations emplacement scheppen de gelegenheid een strook grond te bestemmen voor vestiging van industrie en handel. Het nieuwe station komt iets meer in de richting van Kruiningen te liggen. Voor Hansweert-Oost kon zelfs in 't geheel nog geen plan worden ge maakt, omdat over een_ aantal wo ningen nog geen beslissing is ge nomen inzake afbraak of herstel. ANDERE ZAKEN. De raad besloot in verband met 40 te Hansweert te bouwen woningwet woningen voor personeel van de werf „Zeeland", de kasgeldlening te ver hogen van f200.000.— tot f400.000.- Medewerking werd verleend voor de beschikbaarstelling van gelden voor het huren van een lokaal voor de R.K. schippersschool te Hansweert, momen teel gevestigd te Sittard. De rekening over 1951 werd vastgesteld met na delige sloten van f 6057.74 voor de gewone dienst en f 602.229.82 voor de kapitaaldienst. Na enig debat werd besloten finan ciële medewerking te verlenen om het mogelijk te maken, dat drie aan sluitingen op het electrisch net tot stand komen aan de garantielijn BoomdijkKruisweg. De begroting 1954 voor de gemeenschappelijke keu ringsdienst van vee en vlees in de Kring Kruiningen werd vastgesteld De gemeentewerklieden en de chauf- feur-monteur krijgen een toelage van f 6.24 per maand. Met 6 tegen 4 stemmen besloot men ec perceel grond van omstreeks 90 aren voor de helft aan de heer Jansen te verpachten. De andere helft blijft voor de gemeente. De tegen stemmers wilden het gehele perceel voor de gemeente behouden en niets verpachten. Tenslotte werd een be drag van f413.000.gevoteerd voor de bouw van 40 woningwetwoningen. Bij de rondvraag vroeg de heer Griep naar het herstel van de wo ningen der douanebeambten te Hans weert. Hiermee is nog altijd geen begin gemaakt. De voorzitter meen de, dat er weinig aan te doen viel, doch het geval zal aan de Rijks gebouwendienst worden voorgelegd. De heer Weststrate brak een lans voor het invoeren van genormaliseerde vuilnisemmers, nu velen toch een nieuwe emmer dienen aan te schaffen. B. en W. zullen dit bekijken. Aan het begin van de vergadering sprak de voorzitter woorden ter na gedachtenis van wijlen burgemeester Vogelaar. Hij noemde enkele van de belangrijke werken, die onder zijn burgemeesterschap tot stand zijn ge komen. De heer Witte sloot zich als oudste raadslid hierbij aan. Er werd door allen een ogenblik stilte in acht genomen. EXPLOSIE EN BRAND TE ZIERIKZEE. ZIERIKZEE, 13 Oct. Naar ons vanmorgen vroeg werd medegedeeld ig gisteravond door een explosie brand uitgebroken in een werkbarak op de Borrcdamme bij Zierikzee. Onze zegs man verklaarde, dat de explosie in geheel Zierikzee hoorbaar was. De brandweer is direct uitgerukt geschapen worden en zij, die de Zon dag willen vieren, krijgen rechts waarborgen. Een compromis is nood zakelijk. Het zou geoorloofd zijn de Zondagswet te benutten voor geeste lijke heerschappij. Binnen de perken van recht en zedelijkheid heeft de overheid er voor te zorgen, dat de godsdienstige gevoelens van hen, die de Zondag vieren, niet worden ge kwetst. Tegen het compromis had prof. Die penhorst geen bezwaar. Hij betreurde het slechts, dat deze overeenstemming bij de behandeling in de Tweede Ka mer plaats heeft gemaakt voor een politieke koopmansdrift, waarbij men elkander zonder gerucht een balletje toegooide. Prof. Diepenhorst had geen behoefte aan slingerende banvloeken. Hij was er van overtuigd, dat de regering zich serieus achter deze hachelijke zaak heeft gezet en dat zij het uitgesloten acht om een bepaalde richting de boventoon te laten voeren. Het feit, dat men verschilt over de fundering van de Zondag, brengt met zich mee, dat men het ook oneens is over de stijl der vierin van deze dag. De overheid kan, mag zelfs niet de Wet Gods in alle breedte en diepte handhaven. Haar is het rechtsherstel opgelegd. De behartiging van de goe de orde ter wille van de publieke zaak, de Zondagsheiliging, kan zij niet waarborgen. Toch had de heer Diepenhorst nog wel bezwaren tegen het ontwerp. Het waren de bedenkin gen, die zijn partijgenoten Algra en Tjalma tegen deden stemmen. Zij kantten zich tegen het in tweeën knippen van de Zondag, tegen de bevoegdheid, van de burgemeester om ontheffing te verlenen van het ver bod om vóór 13 uur op Zondag open bare vermakelijkheden te houden. Bovendien hadden zij overwegende bezwaren tegen het maken van een A. M. v. B., die bepaalde openbare vermakelijkheden kan toestaan. DE BILT ZEGT: Veel bewolking. DE BILT, 13 Oct. Veel bewol king met plaatselijk enige regen. O erwegend matige wind uit uiteen lopende richtingen, Lagere middag- temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1