DE LUXEMBURGER IS TROTS OP ZIJN NATIONALITEIT. HET IDEAAL VAM ADA. Hoofdpiloot van de Sabena was diamantensmokkelaar* De Greenstone-hanger voor Gezagvoerder Kooper Europese jeugd demonstreerde» Invloeden van Duitsland, België en Frankrijk, maar „Benelux? De Nederlanders zijn echte stijfkoppen Hertog van Bedford door hagel gedood* J Prijsuitreiking Christchurch-race* Dr Plesman verdeelt de buit* Deense jongens hielden trein aan. De vrouwenbeelden van Middelburgs stadhuis. Zij werd gravin van Holland en Zeeland, maar haar oom verjoeg haar en haar echtgenoot. Zeeuwse Wandelingen Wij moeten geen materialistische vesting worden* SDe ïlodio- faienqt <mi Dinsdag 13 October 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina (Van één onzer redacteuren.) ECHTERNACH, October. Probeer niet Luxemburg! te spreken, want het lukt u toch niet! Misschien gaat u er na een verblijf van enkele jaren in het Groothertogdom iets van verstaan en bent u in staat in deze merkwaardige taal een gesprek te voeren. Maar dat zal heel wat inspanning kosten, omdat dit mengelmoesje van Duits en Frans (met op het gehoor ook wat verminkte Nederlandse woorden) zich maar heel ■weinig houdt aan de regels, die voor de officiële talen gelden. Sommige kranten brengen artikelen in het Luxemburgs, maar zij zijn voor een Nederlander niet te lezen. In de officiële colleges bedienen vele afge vaardigden zich ook van de landstaal. Anderen spreken Duits en weer anderen Frans. Luxemburg is dus wel een veeltalig land. Dat is niet te verwonderen, want het ligt ingeklemd tussen veel grotere landen. Dat heeft zijn bekoring, maar ook zijn onprettige kanten. De eeuwen door is zeer begrijpe lijk de invloed van Duitsland, België en ook Frankrijk op de Luxem burger gro~t geweest. Het geen aller minst zeggen wil, dat hij geen eigen karakter heeft een dat hij een „ver duitste" of „verfranste" Luxembur ger is geworden! Nee, de Luxem burger is trots op zijn nationaliteit en bezit een flinke dosis chauvinisme. Spreek maar met hem over Nederland se toestanden en al vlug komt het: „Bij ons in Luxemburg zit dat zo en dat is toch wel beter!" Natuurlijk generali seren wij, want zomin er sprake is van een Nederlands (volks)karakter, zomin kan men spreken van een ge middeld Luxemburgs karaktertype. In Echternach is de inslag weer heel anders dan b.v in de stad Lu xemburg. In dit stadje aan de Süre met aan de overzijde het territorium van de Duitse Bondsrepubliek, is van zelfsprekend de Duitse inslag groot. Men moet zich dan ook niet verwon deren over de typisch Duitse senti mentaliteit van een geboren en geto gen Luxemburger, die hoewel trouw rooms-katholiek een rede voering afsteekt over een hoger we zen, dat in het voorjaar de bloemen doet groeien en die aan het slot van zjjn bewogen betoog de conclusie trekt, dat „IJ en ik" toch maar niet in staat zijn hetzelfde te presteren'. Zonder toekomst. Een uit Vlaanderen afkomstige ober In de stad Luxemburg bleek het niet erg met de Luxemburgers te kunnen vinden. „Mijnheer", zo zei hij, „dit is een volk zonder toekomst. Ze verbou wen wat wijn en hop en voor de rest zijn het kartoffelboerkes. Centen om Iets zelf te doen hebben ze niet. Bel gië moet altijd helpen. Zonder België zou Luxemburg helemaal geen reden van bestaan hebben. De mensen zijn hier liever lui dan moe. Daarom moe ten er in de industrie een massa Fran sen en Italianen werken. U moet maar nooit tegen een Luxemburger zeggen, ,dtat hij een Duitser is en dat hij in de oorlog behoorlijk van de Duitsers heeft geprofiteerd!" Deze ober zag de dingen wel heel simpel en daarom onjuist. Hij vergat, dat een volk van nog geen 300.000 zie len nimmer in staat zal zijn een afge sloten leven te leiden en dat zo'n volk is aangewezen op sterke contacten met andere naties. Een economie van een land, dat een inwonertal heeft van minder dan een grote Nederlandse stad, kan nooit op zichzelf staan. En dat is maar goed ook, want (om maar een voorbeeld te geven) Luxemburg is een gelijkwaardige partner in de stroef op gang komende Benelux-huis- houding! Critiek op „die Neder landers". Ja, die Benelux. Praat erover met een Luxemburger en het duurt niet lang, of hjj komt met zjjn grieven. Tegen de Nederlanders, die de lonen kunstmatig laag houden en die daarom een veel la ger levenspeil hebben. Het zijn echte stijfkoppen, die Nederlanders, en zo lang zjj de lonen niet flink omhoog brengen, komt er van een daadwerke lijke Benelux niets. Natuurlijk willen de Luxemburgers graag Nederlandse pro ducten kopen (ze zijn goed en niet duurmaar de Nederlanders moe ten dan ook de dure Luxemburgse ar tlkelen kopen. Een pensionhouder heeft graag het Nederlandse vlees en de Hollandse ham. Met de transportkosten komt de prijs hem altijd nog heel wat voordeli ger uit dan wanneer hij in eigen land zijn vlees en ham betrekt. Een tijd ge leden mocht er geen vers vlees in Lu xemburg worden ingevoerd. Geen nood: dan maar in blik! En het bleek heel moeilijk de man aan zijn verstand te brengen, dat het levenspeil in Ne derland heus niet zoveel lager zal liggen dan in Luxemburg, omdat de prijzen ook zoveel lager liggen. Want een Luxemburger vergeet vlug, dat er niet alleen in zijn land, maar ook in Nederland een samenhang bestaat tussen lonen en prijzen. Belgische en Luxemburgse francs gelijk, In Luxemburg kan ieder met Bel gisch geld terecht. De Luxemburgse franc heeft precies dezelfde waarde als de Belgische. Dat wijst op een zeer nauwe monetaire eenheid tussen beide landen. Zo is het ook: tussen België en Luxemburg bestaat een volledig functionnerende economisch-monetaire unie. Het loon- en prijspeil in beide landen ligt op ongeveer hetzelfde ni veau. Al schijnt in het algemeen de Luxemburgse arbeider wat meer te verdienen dan zijn Belgische collega. „Ieder in Luxemburg kan kopen waar hij zin in heeft", zeggen de Luxemburgers met trots. Maar., toen wij op een avond tegen het don ker een aantal arbeiders nog aan het werk zagen bij de bouw van een huis en vroegen, of er geen arbeidswet be stond en waarom zij zo laat werkten, was het antwoord: „Dan verdienen wij er wat bij!" Hetgeen er nu niet direct op wijst, dat die arbeiders bij een nor male dagtaak voldoende verdienen om alles wat zij begeren, te kopen. Maar misschien troffen wij nèt een uitzon dering'. PLYMOUTH, 12 October Na twee dagen zoeken heeft men het stoffelijk o.-rschot van de 64-jarige hertog van Bedford, één van de rijkste Britse edel lieden, gevonden. Hij had Vrijdag zijn woning te Endsleigh verlaten om te gaan jagen op haviken en aalscholvers. De hertog was aan het hoofd ge wond, waarschijnlijk door een schot hagel. De politie heeft bekendgemaakt, dat het overlijden kennelijk aan een ongeluk te wijten is. In 1940, toen zijn vader overleed, erfde de hertog zijn titel en een ver mogen van bijna 45 millioen gulden. De erfgenaam van de hertog van Bedford, de markies van Tavistock, verblijft in Zuid-Afrika. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is de Koreaanse Westkust geteisterd door een wervelwind. Een honderdtal perso nen kwam om het leven of wordt nog vermist. Zes vaartuigen zijn niet op tijd o^ hun plaats van bestemming aangeko men. De stad Luxemburg is schitterend g elegen. Brede viaducten vormen de verbinding tussen de twee stadsgedee Iten, die door een diep dal met be groeide hellingen, eeuwenoude vesting werken en goede wandelpaden van elkaar zijn gescheiden. Op de achterg rond de toren van de Luxemburgse Spaar kas. Toen de Dr Ir Damme van de K.L.M. Zaterdagavond in Christ- church arriveerde en daarmee de handicaprace won, was er een be grijpelijke uitbarsting van vreug de nu de spanning gebroken was. Gezagvoerder Kooper zag zich door een meisje in Maorikledij, de oorspronkelijke landsdracht, de „Greenstone"-hanger omgedaan. (A.N.P.-radiotelefoto) CHRISTCHURCH, 12 Oct. De be manning van de K.L.M.-Liftmaster „dr ir M. H. Damme" heeft na haar overwinning in de handicap-race lang uitgeslapen, voorzien van warmwater kruiken, daar het tamelijk koud is. Donderdagmiddag zal te Harewood de prijsuitreiking plaats vinden. Waar schijnlijk vertrekt men Vrijdag weer. De emigranten van de Liftmaster zijn thans naar hun bestemming vertrok ken. Duizend pond voor liefdadige instelling in Nieuw-Zeeland SCHIPHOL, 12 Oct. Van de hoofdprijs die de K.L.M. in de Christchurch-race heeft gewonnen, wordt een bedrag van duizend pond sterling ter beschikking gesteld van een liefdadige instelling in Nieuw Zeeland. Elk der vier en vijftig emigranten die aan boord van de „dr ir M. H. Darome" de vlucht heb ben meegemaakt zal een bedrag van tien pond sterling ontvangen. Vijftien procent van het bedrag van de hoofdprijs komt ten goede aan de bemanning van de „dr ir M. H. Damme". De rest van de hoofd prijs wordt gestort in het personeelsfonds voor bijzondere behoeften. Aldus heeft de directeur van de K.L.M. dr Plesman bekend gemaakt. Dit personeelsfonds voor bijzondere be hoeften is in 1934 ontstaan door de be stemming van het resterende bedrag van de hoofdprijs in de handicap-afdeling van de „Melbourne-race". GROTE BRAND TE PUTTE BERGEN OP ZOOM, 12 October. Zaterdagmiddag omstreeks half zes brak tengevolge van hooibroei, brand uit in de grote mijt van de landbouwer S. Hendrickx te Putte. In een minimum van tijd stond de grote opslagplaats van 25 x 40 meter en 12 meter hoog in lichterlaaie. De pakken geperst stro brandden als een fakkel. De brandweer van Putte rukte snel uit, maar stond voor een hopeloze taak omdat er in de directe omgeving geen bluswater aanwezig was. De gehele op slagplaats brandde tot de grond toe af. KOPENHAGEN, 12 October Vijf Deense jongens van tien tot twaalf jaar hebben Zaterdag gepoogd, in de omgeving van Kopenhagen een trein te „overvallen". Hiertoe hadden zij de spoorbaan geblokkeerd met grote ste nen, waartussen zij scherpe patronen hadden gelegd. Zelf hadden zij, ge wapend met buksen, stellingen naast de spoorbaan betrokken. De machinist van een electrische trein kon dank zij krachtig remmen vlak voor de barri cade de trein tot stilstand brengen. Toen hij van de locomotief sprong en de achtervolging inzette, zetten de jongens het zonder één schot te los sen op een lopen. Bü het oversteken van de spoorweg werden twee van hen bijna gegrepen door een expres- trein. Slechts één van de jongens kon tenslotte worden aangehouden. De na men en adressen van de andere zijn bekend. TAIPEH, 12 Oct. Twaalf vliegtuigen van de Chinese nationalistische strijd krachten op Formosa hebben gisteren vier ton aan „bommen" van papier en rijst uitgeworpen boven communistisch China, ter gelegenheid van het vieren van de stichting der Chinese republiek op 10 October 1911. De papieren „bonmen" bestonden uit vlugschriften met een boodschap van ge neraal Tsjang Kai Sjek aan het Chinese volk. Van de 25 beelden aan het stadhuis van Middelburg zijn er slechts 4 van gravinnen. Een ervan is Ada. Aan haar rechterhand staat haar vader Dirk VII, in de volgende nis zien we haar oom Willem I, de broer en opvolger van haar vader. Wat doet zij daar tussen die twee sterke mannen? Ja, dat is een interes sante geschiedenis, die zich afspeelde in 1203, juist 7*/2 eeuw geleden dus. Toen stond Ada nog niet versteend aan het stadhuis, maar was ze een jong, levenslustig meisje, vol grootse idealen. Een daarvan was: gravin van Hol land en Zeeland te worden, en het is haar inderdaad gelukt, voor een kort poosje maar. Daarom mag ze ook tussen die andere staan, een zwakke vrouw temidden van sterke vechtersbazen en onverschrokken heersers. Haastige bruiloft* In 1203 sterft in Dordrecht onver wachts onze graaf Dirk VII. Wie zal hem opvolgen? Hij heeft maar één kind, een dochter, Ada. Dat wordt dus onze nieuwe gravin? Het zou wel een goede oplossing zijn, maar het mag eigenlijk niet. Holland is een zwaard- leen en dat betekent, dat er alleen een man aan het hoofd van het graaf schap mag staan. Dat zal dus worden Willem, de broer van de overleden graaf. De kans voor Ada is dus ver keken? Nog niet, want ze heeft een moeder, die van doorzetten weet: Aleidis van Kleef is een vrouw met haar op d'r tanden, iemand die van Aanpakken houdt. Haar man is nog niet begraven, de waskaarsen branden nog rond zijn praalbed, als ze een bruiloft arrangeert: van haar dochter Ada met graaf Lodewijk van Loon, een dapper man, die sterke vrienden heeft om hem en zijn jonge vrouw te helpen. Een zuiver politiek huwe lijk dus, heel gewoon in vorstelijke kringen. Bruiloft in een sterfhuis, „zodat het troostelbier voor bruidstranen en de begrafeniskoeken voor hijlikmaker konden dienen", zegt de schrijver Van Lennep. ADA HEEFT SUCCES. Het paar is getrouwd, maar de hu welijksreis wordt een krijgstocht. Te-, gen Ada's oom Willem, die uit Fries land gekomen is. Eerst om zijn broer Dirk in Egmond te helpen begraven, maar op zijn aanwezigheid stelt men geen prijs. Daarna om zich te laten uitroepen als de nieuwe graaf, de op volger van Dirk VII. In Zeeland gaat dat vlot, bijna over- al wordt hij met geestdrift ontvangen. Hij kiest Zierikzee uit als zijn opera tiebasis. In Holland wordt hij niet algemeen erkend, daar heeft Ada machtige vrienden. Als ik zeg: Ada, betekent dat natuurlijk inclusief haar nieuwe echtgenoot Lodewijk van Loon en haar vastberaden moeder, vlug ge troost over het geleden verlies. Ze verbinden zich met de aloude vijanden van Holland. Met behulp van de bisschop van Utrecht weten ze zelfs Dordrecht en Haarlem te veroveren. Terwijl de Vlamingen een flink deel van Zeeland veroveren, zodat graaf Willem met een vissersschuit, verstoken onder de netten, moet vluchten. ADA VERLIEST. Later keren de kansen. Het is graaf Willem, die de ene overwinning na de andere behaalt. Hij weet nicht Ada in handen te krijgen, zet haar op het eiland Texel gevangen en voert haar een paar jaar later naar Engeland, waar de koning haar in de gaten houdt. Ledewijk van Loon vlucht uit het land. Ada mocht zich later bij hem voegen. Ze hebben nog wel ge probeerd het graafschap in hun bezit te krijgen, maar het is niet gelukt. Noch door strijd, noch door onderhan delingen om het land te verdelen: graaf Willem I werd de wettige op volger van zijn broer. ALS VROUWEN REGEREN Het is niet de laatste keer geweest, dat er strijd ontstond bij de regering van een gravin. Het volgende gravin- nenbeeld aan het Middelburgse stad huis is dat van Margaretha. Toen werd het een strijd tussen moeder en zoon, die in het Veerse Gat een zeegevecht leverden. Volgens de geschiedenisboe ken het begin van de Hoekse en Ka beljauwse twisten (ong. 1350). Ook hier moest de vrouw het verliezen. Een paar nissen verder staat de be kende Jacoba van Beieren. Vooral in Zeeland bekend vanwege haar slot Oostende te Goes met de moerbeiboom en de schuttersfeesten. Behalve trou wen kon ze ook goed vechten. Ook bij haar was het einde verlies van haar macht: het afstaan van haar landen aan haar machtige neef Filips van Bourgondië. Voeg hier nog bij de laatste gravin- in-steen, Maria, de dochter van Karei de Stoute, die ook niet zo bar veel plezier heeft gehad tijdens haar 5- jarige regering. L. v. W. Opzienbarende arrestatie. BRUSSEL, 12 October De ar restatie van de hoofdpiloot van de Sabena Robert Deppe te New York en van de kapitein der Belgische luchtvaart, Daniel Dochain te Brus sel, wegens het smokkelen van gro te partijen diamant, heeft in de Bel gische hoofdstad heel wat opzien gebaard. Hoofdpiloot Deppe werd reeds ver scheidene maanden door de Amerikaan se politie geschaduwd. Zeven maanden geleden maakte hij in New York kennis met een jonge vrouw, die zeer vriendschappelijke betrekkin gen met hem aanknoopte, doch die in werkelijkheid tot taak had het doen en laten van Deppe na te gaan. Bij zijn laatste vlucht van Brussel naar New York, een tiental dagen ge leden, bevonden zich twee Amerikaanse rechercheurs in het lijnvliegtuig, die te Melshroek (Brussel) en New York de douane opdracht hadden gegeven de piloot niet te controleren. Na het passeren van de controle te New York werd Deppe echter onmid dellijk aangehouden, waarna bleek, dat hij een hoeveelheid geslepen en onge slepen diamant bij zich had ter waarde van niet minder dan fr. 11.350.000. Uit het verhoor van de piloot bleek, dat de diamanten hem waren overhan digd door de kapitein-vlieger Dochain. Deppe zelf, die als hoofdpiloot een maandelijks salaris geniet van fr. 50.000 zou als beloning voor het smokkelen van de diamant 800 dollar ontvangen. Dit is een betrekkelijk klein bedrag, voor het smokkelen van zulk een grote partij en vermoed wordt dan ook, dat nog verscheidene andere tussenpersonen bij deze smokkel zijn betrokken, die hiervoor nog moesten worden betaald. Deppe bekende reeds zeven keer op deze wijze diamanten naar Amerika te hebben overgebracht. De juiste herkomst van de diamanten is nog niet bekend. Aangenomen wordt, dat zij op illegale wijze uit Zuid-Afrika werden ingevoerd en een gedeelte ervan te Antwerpen werd geslepen. De laatste tijd onderging de koers van diamant op de beurs ongewone schommelingen, hetgeen er een duide lijk bewijs voor was, dat grote hoeveel heden diamant op sluikse wijze werden ingevoerd. Kapitein Dochain, die dikwijls als vertrekofficier van militaire vliegtuigen op de luchthaven Meisbroek dienst deed, ZOON VAN MOSSADEK GEARRESTEERD. TEHERAN, 11 Oct. Gisteravond is te Teheran een zoon van oud-premier Mos- sadek, ir Ahmad Mossadek, gearresteerd. Ir Mossadek was indertijd onder-minis ter van de verbindingen. Ook een andere zoon van de voorma lige eerste minister, dr Gloham Hossein Mossadek die onlangs werd aangehouden doch spoedig daarna tegen een borgstel ling werd vrijgelaten, is weer gearres teerd. Met de uitreiking van 60.000 pakket ten is Zaterdag een einde gekomen aan de leveismiddelenactie ten behoe ve van de inwoners van Oost-Berlijn ei Oost-Duitsland. In totaal zijn in de afgelopen drie maarden in West-Ber- lijn meer dan 5,5 millioen pakketten uitgereikt, die een waarde vertegen woordigen van ongeveer 26 millioen gulden. DULLES: WATERTOWN, 12 Octobei De Amerikaanse minister van Buitenland se Zaken, John Foster Dulles, heeft gisteren te Watertown in de Ameri kaanse staat New York verklaard, dat de Sowjet-leiders het onmogelijke trachten te bereiken met hun pogin gen om de volken van hun satelliet staten te onderwerpen aan hun mate rialistisch en onderdrukkend bewind. Wjj geloven, dat deze volken geloof en hoop resteren, welke niet voor onbe- p ïlde tijd kunnen worden onder drukt, zo verklaarde hij op een ver gadering van een inter-confessionele vereriging. De minister verwierp als een stand punt van een kleine meerderheid elk denkbeeld -"an onderdrukking van ge dachten en meningsuiting van'Ameri kaanse burgers met het oog op de in ternationale gevaren. Hij zei, dat de politieke en sociale handelingen van de communistische wereld zijn gegrond op een materialis tische geloofsbelijdenis, welke het be staan van een morele wet ontkent. In tegenstelling hiermee is de Amerikaan se levenswijze gegrond op Christelijke beginselen. Ons vertrouwen moet niet meer zijn in grotere bommen, doch in een levenswijze, welke religieus ver trouwen weerspiegelt, zo verklaarde Dulles. Hij voegde hieraan toe: „Wij zijn niet van plan dit land in een zuiver materiële vesting te veranderen en de vrijheid van gedachte en menigsuiting te onderdrukken. In dat geval zou ons volk neer en meer het aanzien krijgen van wat ons bedreigt en wat wij ha ten". alsmede zijn vrouw, zijn na een verhoor door de politie op vrije voeten gesteld in afwachting van een nader onderzoek. De Amerikaanse vrouw, ilie piloot Deppe in handen heeft gespeeld van de politie, zal als beloning 20 procent ont vangen van de waarde der gesmokkelde diamanten. DEN HAAG, 12 Oct. 5000 jongeren, waarvan ruim 3000 uit Nederland en de overige uit Italië, Frankrijk, België, W. Duitsland, Luxemburg en de Saar heb ben Zaterdagavond op het Binnenhof te 's Gravenhage een massale betoging ge houden. Afgevaardigden van elk van de aan deze Europese jeugddag deelnemen de landen voerden het woord en vroegen om een snelle verwezenlijking van de plannen voor een Europese Politieke Ge meenschap als beslissende stap op de weg naar een Verenigd Europa. De heer P. H. Spaak hield een toe spraak en vroeg mede te werken in het streven om in 1954 de supra-nationale eenheid van Europa tot stand te bren gen. Tijdens de betoging werd voorts een boodschap voorgelezen van vluchtelingen uit Oost-Duitsland, die zeiden al hun hoop te hebben gevestigd voor de toe komst op de Europese eenheid. Voorts sprak nog ds N. O. Steenbeek, voorzitter van de Nederlandse jeugdge meenschap. 's Middags waren de 5000 deelnemers aan de jeugddag bijeengekomen in de Houtrusthallen te 's Gravenhage, waar de voorzitter van de Nederlandse Jonge- renraad der Europese Beweging, de heer Thijs Booy, een toespraak hield. De Gottelborg Bergkapelle uit de Saar zorgde in de pauzes voor opgewekte mu ziek. Het promenade orkest onder lei ding van Benedict Silberman voerde een muzikaal programma uit. Van de Houtrusthallen begaven de deelnemers zich naar het Malieveld vanwaar zij later in een fakkeloptocht naar het Binnenhof trokken voor het houden van de betoging. WOENSDAG 14 OCTOBER 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.10 Gram. 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 „Mala, de Eskimo", hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interk. Thuisfront. 13.20 Me- tropole-ork. en solist. 14.00 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Banjo-ork. 17.50 Gram. 18.00 Militaire caus. 18.10 Gram. 18.30 Spectrum van het Christ. Organi satie- en Verenigingsleven. 18.45 Gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overzicht. 19.50 Viool en orgel. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philharm. ork. 21.20 Nabeschou wing over de Kirchentag. 21.40 Koorzang. 21.55 Gram. 22.15 Amus. muz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.- ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 11.00 Gram. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoon stellingsagenda. 13.18 Lichte muz. 13.45 „De weg omhoog", caus. 14.00 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ka- mermuz. 17.15 Dansmuz. 17.50 Regerings- uitz.: Jeugduiz. Ontdekkingsreizen in Suriname, door dr J. I. S. Zonneveld. 18.00 Nws en comm. 18.20 Act. 18.35 Lich te muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 „Wij en de zuilen", caus. 19.25 VARA- Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VA RA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Promenade ork. en sol. 21.10 „Het ware gezicht", hoorsp. 22.25 Pianokwart. 22.45 „Naar het einde der konijnen?", caus. 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws in Es peranto. 23.2024.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Piano en zang. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.40 Gram. 16.15 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Voordr. 17.40 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Zang en piano. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Marsmuz. 19.45 Caus. 19.55 Marsmuz. 20.00 Hoorsp. 20.45 Zang. 21.15 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Strijk ie wart. 22.5523.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4