KcelcOoyens DE SLUIKER SHELTER - GABARDINE - EG. KATOENEN JASSEN - FALCON Tweedjassen in: Harris Tweed Shanemoor Tweed Glenwherry Tweed Ballantyne of Peebles Fortuinstraat 18 - Telefoon 313 BERGEN OP ZOOM Winterjassen in: Crombie - Aberdeen Kynoch - Keith G. Roberts - Selkirk Teddy O'bey JONGENSPAKJES - MONTY COATS - JEKKERS - JONGENSJASSEN - HEREN-COSTUMES Eerste stapj toezicht op bescher ming van de nationale markten* Algemeen Middelburgs Zieken fonds brengt verslag uit RODENT'01"" Besprekingen mogen niet langar uitsluitend over de „sector" gaan» Bheumatisehe Pijnen slopen Uw krachten- Partij van Mossadek is actief» Staking in Italië» Jongetje stak vriendje mes in de borst» Huidverzorgings artikelen Parfumerie YAH BIEMEH Nog geen erwtenlezerij Ruim 2 millioen gespaard. Vrijdag 9 October 1953 ZEEUWS^H DAGBLAD Pagina 9 Regeringsnota over Landbouwintegratie. DEN HAAG, 8 Oct. Het streven naar een landbouwgemeen- schap moet steeds gezien worden als een belangrijke ontwikkeling op de weg naar een Verenigd Europa. Een volledige verwerkelijking van een landbouwgemeenschap is echter niet mogelijk zonder een integra tie van andere sectoren. Want de talrijke en belangrijke binding tus sen de landbouw en het economisch leven daarbuiten kan niet worden verbroken. Aldus heelt de minister van Landbouw, de heer Mansholt in een speciale nota het standpunt van Nederland geformuleerd betref fende de landbouwintegratie. Aangezien de landbouw in de Westeu- ropese landen grote verschillen in effi ciency vertoot, is het noodzakelijk gelei delijk over te schakelen van het nationale beleid op een gemeenschappelijk beleid. Een langdurige overgangsperiode van aanpassing is nodig aleer een volledige vrijmaking van het agrarische handels verkeer mogelijk is. Daarom moeten reeds in zo een vroeg mogelijk stadium de no dige voorbereidingen worden getroffen, Nederland is van mening, dat er een gemeenschappelijk toezicht moet komen op de nationale bescherming van de markten. De vorming van een landbouwgemeen schap is een proces, dat diep ingrijpt in de economie van de deelnemende landen. Daarom is het noodzakelijk dat de be sprekingen zich niet beperken tot de agrarische kringen. De ervaring heeft geleerd, dat het internationale overleg nimmer blijven de resutaten oplevert. Wil men werke Ujk komen tot een Europese eenheids- markt, dan is het supra-nationaal over leg de enig aangewezen weg. In dit licht bezien was het resultaat van de voorbereidende ministerconferen tie, die van 2528 Maart in Parijs is ge houden, zeer teuerstellend. Het resultaat van deze conferentie is weinig positief ge weest. In Februari j.l. heeft een bespreking bouw van de 6 odaëETAOINEASHRD plaats gehad tussen de ministers van ling (adv.) Haar is vreten ook in op Dv humeur en seateL Laat dat toch niet zo doorgaan. Drijf die pijnen uit! Met een bloedzuive rende Kruschen-kuur. Met de jaren gingen Uw lever, nieren en inge wanden trager werken. De 2es mi nerale zouten van Kruschen bren gen ze weer op gang. Als dat ge beurt, geen opeenhoping van onzui verheden méér in het bloed. En daarmee behoren dan ook vanzelf die pijnen tot het verleden. EUROPESE TELEVISIEVERBINDINGEN. FRANKFORT, 8 Oct. Op een con ferentie van televisiedeskundigen te Londen, waaraan ook vertegenwoordi gers van de Sowjet-Unie en andere landen van het Oostelijk blok deelna men, is besloten tot de aanleg van nieuwe Europese televisieverbindin gen. De intendant van de Hessische radio, Eberhard Beckmann, vertelde, dat men in 1954 wil beginnen met de aanleg van een verbinding Londen-België- Nederland-Westduitsland-Scandinavië en een verbinding Londen-Frankrijk- Zwitserland-Italië. Landbouw van de 6 Europese landen. Bij de meeste landen bestond de neiging al leen te spreken over de vraag welke landbouwproducten geschikt zouden zijn voor een gemeenschappelijke markt. In zijn nota komt de minister tenslotte tto de conclusie, dat de gevoerde bespre kingen geen aanleiding geven tot een opgang brengen van de economische inte gratie. Wel is waar, dat nu het Neder landse standpunt in Luxemburg is aan vaard, dat een politieke integratie hand in hand moet gaan met de economische integratie, het accent niet langer ligt bü de „sector". Dit betekent, dat, indien bü d elandbouwbesprekingen eventueel as pecten van meer principiële aard aan de orde komen - b.v. de institutionele vorm- geeving - Nederland dit duideiük naar voren moet brengen. LONDEN, 8 September. In Perzië worden pogingen gedaan om de nationale Frontpartij van dr Mossadek te doen herleven onder het leiderschap van Hoessein Makki. Deze laatste zou de steun genieten van de godsdienstige leider Kasjani, voorma lig voorzitter van de Madjlls. Kasjani heeft de Sjah geschreven, dat er verkiezingen voor een nieuwe Senaat moeten worden gehouden. De oude Senaat werd tijdens de regering Mossadek ontbonden. Handelaren te Teheran hebben op geroepen tot een staking als blijk van sympathie voor Mossadek, die in de gevangenis zijn berechting afwacht. Mossadek zou volgens de jongste berichten generaal-majoor Ali Naghdi, een voormalig minister van oorlog, als verdediger hebben gekozen. „DAT WILLEN WE ZIEN!" Pieter en Karolus spoed den zich in de richting vanwaar de knallen geko men waren. Ze holden de hele voorkant van het mi nisterie langs en keken nieuwsgierig om de hoek. Tot hun grot» verrassing stond het kanon daar op gesteld. Een drietal solda ten liep er bedrijvig om aeen en bekeek het geval van boven tot onder. „Dit pief-paf-poef-ding hebben ze nog gebruikt in de tachtig- jarigeoorlog!" lachte er een. „Zou ie ook gróte kogels afschieten?" „Het is te proberen", vond de tweede. „Wacht, achter in de tuin staat een paaltje, daar zetten we een blikje op en schieten dat in tweeën!" „Een zeer goed plan!" beaamde de derde. „Dan zal ik ondertussen een paar fikse granaten opduikelen!" Een minuut of wat later zakte een zware granaat het kanon m. De soldaten richtten de loop op het blikje, staken het lont aan, drukten hun oren en ogen stijf dicht maarhet lont brandde op en, behalve dat er een paar rookwolkjes opkringelden, gebeurde er niets. Boos staken de soldaten een nieuw lont aan maar ook nu zonder resultaat. „Goede middag heren!" groette Pieter vriendelijk. „Ik ken dit kanon langer dan vandaag, zal ik dat blikje er eens in één keer afschieten?" „Dat willen we zien!" riepen de mannen in koor. Pieter voelde voor de zekerheid nog even of het gouden ei nog in zijn zak zat. Toen stelde hy het kanon in en ontstak het lont. Er volgde een onbeschrijflijke dreun en de enorme granaat vloog fluitend en gierend naar buiten. De soldaten stoven verschrikt opzij en volgden nieuwsgierig de gedragin gen van het projectiel. Nu, die waren inderdaad zeer zonderling. Het grote ijzeren gevaarte vloog recht op het blikje af, doorboorde het, remde toen ineens af en streek vervolgens weer keurig op het tuinpaadje. ROME, 8 Oct. De onder commu nistische leiding staande Italiaanse Algemene Vakbond heeft Woensdag tot een tweede algemene staking in de industrie van het gehele land in drie weken tijds opgeroepen. De bond zegt vijf millioen leden te hebben. Hij heeft de christelijk-democratische en socia listische arbeidsorganisaties verzocht zich bij een volgende week te houden staking aan te sluiten. Op 24 September is gestaakt om hon ger loon en als protest tegen ontslagen in enkele bedrijven. De werkgevers wezen toen de gestelde eisen van de hand. Barbaars Indianenspelletje, IJMUIDEN, 8 Oct. Gistermiddag is de 13-jarige R. Kramer door een nog onbekende 17-jarige knaap met een mes in de hartstreek gestoken. De jon gens hadden gespeeld bij een open luchtzwembad in Velsen en zaten ach ter elkaar. Het slachtoffertje werd op een. goed moment door een andere knaap overmeesterd, die hem een mes in de borst stak. De jeugdige aanslag pleger vluchtte het bos in. De jongen zakte op straat in elkaar in de nabij heid van zijn woning. De toestand van die uit borst en mond De jongens waren aan het Indiaan tje spelen en gingen elkaar op bar baarse manier te lijf. Westduitse hulp aan Nederland eindigt eind December. BONN, 7 Oct. Het Westduitse ministerie van Economische Zaken heeft medegedeeld, dat de Duitse hulpactie voor de Nederlandse ramp gebieden vermoedelijk in December zal kunnen worden beëindigd. De leveringen van materiaal, uitgezon derd basalt, zijn reeds afgesloten. De indirecte hulpdiensten worden op Nederlands verzoek echter nog voort gezet. Op het ogenblik werken nog 152 Duitse vaklieden in Nederland aan de dijken. Het ministerie heeft opgemerkt, dat de gehele actie on danks de technische en organisatori sche moeilijkheden volledig zonder stoornis en in beste samenwerking tussen Nederlandse en Duitse rege ringinstanties verlopen is. Ontwerp-ziefcenfondswet in een vergeten hoekje Nieuwe regeling voor schooltandverzorging MIDDELBURG, 8 Oct. In het jaarverslag over 1952 van het Algemeen Middelburgs Ziekenfonds wordt medegedeeld, dat het aantal verzekerden met 203 is gestegen van 15.801 tot 16.004. Er kwamen 272 verplicht verzekerden bjj, zodat er aan het eind van het jaar 12.051 stonden ingeschreven. Het aan tal vrywillige verzekerden liep echter terug en wel met 69 leden tot 3.958. De toename van het aantal verplicht-verzekerden is grotendeels een gevolg van het feit, dat leden van het fonds der Ned. Spoorwegen naar het algemeen fonds werden overgeschreven en dat de groep z.g. rentetrekkers zich in stij gende lijn bewoog. In het jaarverslag wordt verder gezegd, dat het schijnt, dat het ontwerp-ziekenfondsenwet, evenals zovele voorgangers, in een vergeten hoekje is opgeborgen. de jongen, die uit bloedde, is op het ogenblik zeer ern stig. - De premie voor 1953 kon worden ge- cipieel werd vastgesteld, dat de school- Ingezonden Mededeling (adv.) handhaafd, ondanks het feit, dat de 'prijs per verpleegdag in het zieken huis met f 0.70 omhoog ging. Een wens van het ziekenfonds is, dat de brillen en steunzolen als verstrekking in ere worden hersteld. Het bestuur kan niet begrijpen, dat er van ziekenfondszijde niet sterker tegen deze achteruitgang is geageerd. Maatregelen tegen luxe kunnen toch altijd worden genomen. Een speciaal onderdeel van het ver slag is gewijd aan de schooltandver zorging. Het bleek, dat er dubbel werd betaald, doordat kinderen, die voor verdere behandeling naar de eigen tandarts werden verwezen, daar wer den behandeld voor gevallen, die ook de schooltandarts voor zijn rekening kon nemen en dat daarvoor ook aan het fonds werd gedeclareerd. Een be spreking met de tandarts verliep zeer bevredigend. MINDERWAARDIG Het bleek, dat vele ouders de school tandverzorging minderwaardig achtten aan de verzorging door eigen tandarts, Er werden z.g. school-tandartsenkaar- ten ingevoerd, dienend ais bewijs tegen over de eigen tandarts, dat het kind ge saneerd is en dat het saneringstariel kan worden toegepast. De tandarts mag het kind dan niet in eigen praktijk houden, maar kan het terugverwijzen naar de schooltandarts, aangezien prin- Gelukkig heeft het miezerige ventje hem niet kunnen zien, dat is onmo gelijk. Hij besluit, nóg voorzichtiger te zijn dan hij reeds is. Twee weken later is hy druk in de stal bezig, als iemand, die hij niet kent, binnen komt en hem vriendelijk „goeden morgen" wenst. Dan ziet de vreemde opmerkzaam rond, als vreest hij onraad, legt de vinger op zijn lip pen en trekt Huysser iets verder de stal in. Deze begrijpt er niets van en wil een woedende uitval doen. Maar dan verneemt hij opeens een fluister stem: „Mijn vriend, ik moet U veel groeten doen van iemand, die U veel waard is; haar naam durf ik bijna niet te zeggen „Wie is U?" hygt nu Zijier, ontzet. „Wat hebt U my te vertellen?.... Ik zou niet weten...." „Stt.... Stt.... U hebt de harte lijke groeten van uw vrouw, Hanna Verwoide. Zij maakt het goed. En de kinderen ook". Frits Zijier slaakt een gil en roept bijna: O, mijnheer, is het waar? Hebt U ze gezien en gesproken? Ma ken zij het goed?" „SttSttNiet zo luid. Dat is gevaarlijk, Zijier. Neem U toch in acht! Tk heb nog andere mededelin gen te doen, maar daarvoor is hier de plaats niet. Kunt U vanmiddag om één uur even in „Het vliegende hert" op het Vlaamse hoofd komen? Dan zal ik U alles vertellen, wat uw vrouw gezegd heeft. Vraag naar Julius Ter- have en men zal U in een stil vertrek brengen, waar wij rustig kunnen pra ten. Onthoud het goed: Julius Ter- have". „Ja, ja", knikt Zijier gretig. Terhave kijkt weer onrustig en ge jaagd om zich heen en zegt: „U be grijpt wel, man, hoeveel ik zelf waag met het overbrengen van berichten. We moeten zeer behoedzaam zijn. Dus.... tot één uur". Na hem hartelijk de hand gedrukt te hebben, verlaat hij op even ge heimzinnige wijze, als hij g"ekom«n is, de stal, Zijier in grote blijdschap ach terlatend. „Barmhartige God, dank", stamelt hij. „Eindelijk zal ik weer iets horen van mijn vrouw!" „Er zijn toch overal goede mensen en helpers", flitst het door hem heen. Deze vreemdeling waagt toch heel wat. Onwillekeurig loopt hij naar de staldeur, opent die op een kier, om hem na te zien. Ja, daar gaat hij. Dan staat hij stil. Dan FEUILLETON het voorgevallene. En dan bast in rad Vlaams de waard los: „Ik zal je maar niet verwijten, hoe onverstandig en hoe ongelukkig dom je hebt gehandeld! Een school jongen zou het nog niet zo doen! Hoe bestaat het, om zo in de val te lopen. Dat heeft die vuile koopman je handig geflikt. Maar smeerlappen zijn het, door je vrouw en kinderen er bij te halen. Ik kan my toch ook weer be grijpen, dat je er in gelopen bent. Ook ik ben man en vader. Maar ja, het is gebeurd. Daarover niet meer gemord, Aflevering 34 Vrij bewerkt naar P, VISSER Jzn Maar.... wie komt daar van achter die hoek?!.... Dat is.... Nardus, die even met de vreemdeling spreekt en dan weer verdwijnt Het is Zyler, of hij door de grond gaat.... of een emmer ijskoud water over zijn rug wordt gegooid.... Ditdit is vuig verraad! Hij is in de val gelopen! En daarbij heeft men gespeculeerd op zijn liefde voor vrouw en kinderen. Laffe verraders! Hij beseft, dat hy onmiddellijk vluch ten moet. Maar waarheen? Direct neemt hij het besluit, zijn patroon op de hoogte te brengen. Misschien kan die raad verschaffen. „Jacob, man, wat is er?" roept deze hoogst verwonderd, als zijn knecht in-bleek en ontdaan, de kamer bin- nenstrompelt, als een oude man. „Wat is er gebeurd?" Hortend en stontend vertelt Zyler Er moet gehandeld worden en vlug ook! Niet altijd i3 de listige vos de waakzame wachthond te slim. Laten we eens even denken". Dat denken duurt hoogstens een mi nuut. „Jawel, die kant moet het op! Om één - uur wordt je in „Het vliegende hert" verwacht, waar men je rustig, zonder opzien te baren, zou arreste ren. Ho even, Termunten is er ook nog. Het is nu tien uur. Je hebt dus drie uur voorsprong. Let nu op, kerel: je neemt de beste ruin uit de stal en je rent er spoorslags mee naar mijn zwager Schreuver in Putten, dat is vlakbij de Brabantse grens. Die zal je de weg naar Zeeland wel wijzen. Ik denk, dat je op Zuid-Beveland vei liger zit dan hier. Ik zal je een briefje meegeven met het verzoek, je voort te helpen en mij over een week of drie vier het paard terug te bezorgen. Ik, zal het doen voorkomen, dat jij de ruin gestolen hebt. De naam van paar dendief moet je je laten welgevallen. Ik zal de politie waarschuwen. Je laat maar aan mij over, hoe ik verder de zaak zal tracteren. Begin nu dadelijk je boeltje te pakken en de ruin te zadelen. In die tussentijd schrijf ik een briefje aan mijn zwager. Hij is een brave kerel en zal je helpen, daarop kun je aan. En nu, schiet op! niet tal men!" Deze woordenvloed heeft Frits Zij Ier geen ogenblik kunnen onderbreken. Dat is ook niet nodig. Hij snapt leven dig, dat er snel gehandeld moet wor den. Het gaat om zijn leven! Hij staat op, pakt zijn schamele ba gage in een stuk papier en verdwijnt in de stal, om de ruin te zadelen. Nauwelijks is hij daarmee gereed, of de patroon komt hem al roepen. Hij sluit zorgvuldig de deur van het ver trek af en zegt: „Hier is het briefje voor mijn zwager. En hier is pen en papier. Schrijf op wat op deze lei staat. Wacht, ik zal het je voorlezen. Dan pent Zijier gehoorzaam woord voor woord: Mijnheer! Ik zie mij genoodzaakt U onvoor ziens te verlaten. Weet, dat ik niet ben voor wie ik mij heb uitgegeven. Ik vrees, dat de politie mij op het spoor Is. Val ik haar in handen dan ben ik een verloren man. Vraag niet waarom. Om aan hunne handen te ontkomen heb ik één uwer paarden in gebruik genomen. Ik zal het te Me- chelen of te Brussel zo duur mogelijk trachten te verkopen en U het geld tot de laatste centime overmaken. Dat zweer ik bij God. Wat ik U bidden mag, verraad mij niet. Ik heb vrouw en kinderen; spaar mij om hunnentwil. God zal U er voor zegenen. Jacques Huysser. (Wordt vervolgd). tandverzorging voorrang heeft. Het schooljaar begon met 1.212 leer lingen. Er werden er 346 ingeschreven. Er waren 51 ouders, die hun kinderen niet wensten te laten deelnemen en om allerlei redenen werden 79 kinderen af gevoerd. Reeds voor de vijfde maal werd het onderzoek toegepast. De ziekenfond sen droegen hiervoor bijna f 42200,bij, particulieren ruim f 1.100,en de ge meente Middelburg f 1000,- CONCENTRATIE. Het bestuur heeft de Ziekenfonds raad medegedeeld, dat het in principe niet afwüzend stond tegenover een con centratie van ziekenfondsen op Walche ren, maar dat het daarin geen enkel financieel voordeel zag. Als voorwaar den stelde men: zetel, centrale leiding en centrale administratie te Middelburg, behoud van twee kantoren te Middel burg en Vlissingen, een naar zielental volledige medezeggenschap van het platteland en vrye ziekenhuis- en spe cialistenkeuze. In elk geval moet van te voren van de Ziekenfondsraad de verzekering worden ontvangen, dat de fusie niet wordt gebruikt door een derde zie kenfonds om zijn werkgebied tot Wal cheren uit te breiden. CIJFERS. De vrijwillige verzekering sloot met een voordelig saldo van f 15.752,50, te gen ruim f29.000,in 1951. De totale kosten der verplicht verzekering be liepen een bedrag van f 459.392,34. Uit het Vereveningsfonds werd f 384.000, ontvangen, zodat nog ruim f 75.000, moet worden gedekt. Over 1952 was 't gemiddelde bedrag aan lasten per ver plicht verzekerd lid f39,393. Aan ba- Ingezonden Mededeling (Adv.) Max Factor Compromis Dr v. d. Hoog Vitamol Will's Hudnut KLOKSTRAAT 4, Tel. 2935, GOES A.V.O. te Goes. GOES, 7 Oct. De Goese raad heeft vanavond het voorstel van B. en W. behandeld om een erwtenlezerij te bouwen, waarin een aantal personen, die thans door het Burgerlijk Arm bestuur worden ondersteund, werk kunnen vinden. Van diverse zijden werd er op gewezen, dat hiermee nog geen werkplaats voor minder valido krachten wordt gesticht. Vooral do heer Bakker (K.V.P.) zei, dat dit hem zeer speet. Bovendien vond hij het on economisch de werkplaats niet in do buurt te zetten, waar de graanhande laren hun pakhuizen hebben. Ook do heer Polderman (C.H.) was deze me ning toegedaan. Hij vond dat de mi ning van B. en W., dat een man pet dag een mud erwten kan lezen, opti mistisch bekeken was. Het was de heer 3. S. Vlsscher (arb), die voorstelde de zaak tot de volgendo vergadering aan te houden. De reden daarvoor was, dat heden, Donderdag, te Middelburg een belangrijke verga dering zal worden gehouden, waarbij zal worden beslist over de oprichting van een werkplaats voor minder valido arbeidskrachten, zoals die gewenst wordt. De mogelijkheid bestaat, dat dergelijke werkplaatsen zowel in Mid delburg als in Goes zullen worden ge vestigd. Het bouwen van een erwten lezerij zou, als het plan doorgang vindt, dan overbodig zijn. De raad besloot dan ook unaniem het voorstel van B. en W. aan te houden. WATER IN WATERSCHAP SCHOUWEN DAALT. ZIERIKZEE, 7 October. Nu bijna alle pompen, die deelnemen aan het leegpompen van het waterschap Schouwen, op gang komen, is reeds „„O een aanzienlijke daling van het wa- t fv-^l ri terpeil merkbaar. Er staat reeds ruim zodat mtemdelyk elk lid van het fonds tie£ centimeter minder water dan f 39,171 kostte. De gemiddelde last per vrijwillig verzekerde was f41,003 Hiertegenover stonden echter de ba ten een bedrag van f44,912, zodat per lid het voordelige saldo f 3,909 be droeg. Tegoeden bij Walcherse Nuts- spaarbanken stegen belangrijk MIDDELBURG, 8 Oct. Er is ln de af gelopen maand flink gespaard op Wal cheren en in de plaatsen, waar de op Walcheren gevestigde spaarbanken bij kantoren hebben. De Nutsspaarbank Mid delburg meldt, dat het tegoed van de spaarders eind September f 38.171,21 ho ger was dan begin September. De cijfers waren resp. f 9.382.255,12 en f 9.344.083,91. Nog sterker spreken de spaarcijfers, als men weet, dat in de periode 1 Januari- 30 Septemebr 1953 het tegoed met niet minder dan f 1.051.695,41 steeg. Vorig jaar bedroeg deze stijging over dezelfde periode „maar" f 511.812,60 en in Septem- per alleen f 53.278,54. Ook de Vlissingse Nutsspaarbank heeft heel wat meer geld te beheren gekregen. In September steeg het tegoed der Spaar ders van f 9.422.962,47 met f 102.600,38 tot f 9.525.562,85. En over het tijdvak 1 Jan. 30 Sept. was de toename zelfs f 1.101.956,25 tegen een hogere inleg van slechts f 308.751,40 in dezelfde periode van 1952. Onder de Vlissingse Nutsspaarbank res sorteren bijkantoren te Souburg, Goes, Wolphaartsdyk, Terneuzen en Axel, voor men met pompen begon. Binnen kort zullen nu ook de twee reuzen- pompen by Den Osse tussen Brou wershaven en Scharcndyke in wer king treden. Thans zijn weer twee nieuwe drag lines per schip onderweg naar Burg- sluis. Ze zullen bij Schelphoek worden gebruikt. REUZENCAISSON VAN ZANDPLAAT GESLEEPT. ZIERIKZEE, 7 October. Vier grote sleepboten van P. Smits en L. Smits sleepdiensten, samen ongeveer 4000 p.k., zijn momenteel weer bezig oir de tussen Zierikzee en Schelphoek op een zandplaat liggende, uit Enge land afkomstige reuzencaissons, vlot te slepen en deze in dieper water te brengen. Vandaag slaagden de slepers er in, de tweede caisson vlot te krij gen en morgen zal met de derde wor den begonnen. Het is de bedoeling, dat a.s. Maandag, bij gunstig weer, drie van deze caissons bij opkomend water naar de vluchthaven van Brui- nisse worden gebracht. Zij zullen daar gereed worden gehouden om straks te dienen voor de dichting van het stroomgat by Ouwerkerk. De „Montgomery-brug" over de Rijn bij Duisburg zal worden verwijderd van wege de hindernis, welke zij voor de scheepvaart oplevert.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 9