A-ZONE VAN TRIEST VOOR ITALIË TITANENSTRIJD TE OUWERKERK Wii Frankrijk conferentie met „Grote Vijf?" „Ouwerkerk' begin November gesloten Dijk van Schelphoek met December op hoogte Liftmaster vannacht bij Nicosia ruim een uur voor op het schema PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Overdracht binnen zes dagen Amsterdamse stadsreiniging in staking Tito zal protesteren; demonstraties in Belgrado fsjoe en Lai achter Sowjet-voorstel 1 SNIPPER NIEUWS' i t it Het dijkgat Besprekingen op het hoogste niveau Spanning in de Christchurchrace Uitgave: Stichting „Zeeuwseh Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 83, Tel. 2430, bij geen geh oor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26--28 Expl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2602 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 9 OCT. 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maant Zaterdag: Zon op 6.55 u., off) 17.58 u. Maan op 9.54 u., om 18.15 u. Hoogwater Zaterdag 10 Oct.» Vlissingen: 3.00 u. 2.14 m., 15.09 u. 2.10 m. Terneuzen: 3.27 u. 2.29 m., 15.36 u. 2.23 m. Wemeldinget 4.50 u. 1.83 m„ 17.00 u. 1.71 m, Zierikzee: 4.38 u. 1.56 m., 16.4é u. 1.45 m. JONGE MESSENTREKKER OPGESPOORD IJmuiden, 8 Oct. De dertienjarige IJmuidense jongen Rudie Kramer, die gistermiddag in de Herenduinen te IJmuiden in de opwinding van het spel door een 17-jarige jongen werd neer gestoken, is nog steeds niet buiten levensgevaar. De politie heeft inmiddels de dader, een Velsense scholier, gevonden. Na hem een verhoor te hebben afgenomen is hij naar huis gezonden. „BESMET WERK" AMSTERDAM, 8 Oct. Zo goed als alle, n.l. 130 chauffeurs, van de hoofd stedelijke stadsreiniging hebben van ochtend hun werk neergelegd. Enkele hunner hadden geweigerd uitvoering te geven aan een opdracht het werk te verrichten van de stakende vracht vaarders van publieke werken afdeling bestratingen en daarvan onaangename gevolgen ondervonden. Hun collega's, die eveneens zouden weigeren „besmet werk" te verrichten, hebben zich met hen solidair verklaard door thans in staking te gaan. De di rectie van de dienst der stadsreiniging weigert het aan deze mensen opgedra gen werk als „besmet" te erkennen. Vanmiddag heeft burgemeester d'Ail- ly met enkele wethouders en met ver tegenwoordigd personeel van de unie bonden over deze stakingen een be spreking gevoerd. Na afloop is beslo- tc i het college van B. en W. bijeen te roepen, opdat het zich over de toestand kan beraden. OOK TACTISCHE LUCHTMACHT IN TURKIJE PARIJS, 8 Oct. Te Izmir in Tur kije wordt op 14 October een nieuwe geallieerde tactische luchtvloot ge vormd, waarvan Amerikaans, Grieks, en Turks personeel deel zal uitmaken. Dit is vandaag medegedeeld door ge neraal Alfred Gruenther, de opperbe velhebber van de NAVO in Europa. Generaal majoor Robert Eaton van de Amerikaanse luchtmacht zal aan het hoofd staan van de nieuwe lucht vloot, die bekend zal staan onder de naam zesde geallieerde tactische lucht vloot. ROME, 8 Oct. De Britse en Amerikaanse vertegenwoordigers te Rome en Belgrado hebben de Italiaanse premier, Pella, en president Tito van Zuid- Slavië vandaag persoonlijk medegedeeld, dat de V.S. en Engeland besloten hebben het bestuur over de zone A van het vrije gebied Triëst aan Italië over te dragen. De Italiaanse regering heeft verklaard, dat zij dit Westelijk voor stel zal aanvaarden. President Tito, daarentegen, heeft medegedeeld, dat hij „deze stap van de Westelijke mogendheden resoluut veroordeelt", „De Zuid- slavische regering, zal zich nooit kunnen verenigen met een dergelijke een zijdige maatregel", zo zei Tito. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat „een dergelijke concessie aan het Italiaanse imperialisme" niet zou bijdragen tot verbetering van de houding met de Z uidslavische regering. Het besluit heeft voorts de gemoederen erg verhit in Zuid-SIavië, want zowel voor de Britse- en Amerikaanse- als voor de Italiaanse ambassade werd gedemonstreerd tegen dit besluit. Reeds Dinsdag is van gezaghebbende zijde te Rome medegedeeld, dat de Westelijke Drie binnenkort de rege ringen van Italië en Zuid-SIavië zou den voorstellen het gebied van Triëst tussen de laatste twee landen te ver delen op basis van de huidige zóne grens. De geallieerden hebben hun besluit genomen, nadat de langdurige onder handelingen tussen Italië en Zuid- SIavië geen succes bleken op te leve ren. In diplomatieke kringen was men de mening toegedaan, dat zowel Rome als Belgrado door het besluit beledigd zouden zijn. Zoals bekend wil Italië het gehele gebied hebben en is Zuid-Siavië voorstander van internationalisatie van de stad Triëst en maakt aanspraak op de rest van het gebied. Italië heeft dus wel voor een verrassing gezorgd door het Westers voorstel te aanvaarden. SPOEDIGE OVERDRACHT In een gemeenschappelijke verkla ring zeggen de V.S. en Engeland, dat zij de zóne, die zij ingevolge het vre desverdrag met Italië bestuurd had den, zo spoedig mogelijk aan Italië zul len overdragen en hun troepen, onge veer 4.000 man, zullen terugtrekken. Hoewel Engeland en de V.S. het be sluit van heden als definitief beschou wen, zullen zij geen bezwaar maken tegen wijzigingen in de grens, waar over Italië en Zuid-SIavië het samen eens worden. Men meent te weten, dat het doel van Engeland en de V.S. is de zóne A öinnenkoct ontwerpnota aan V.S. en Engeland PARIJS, 8 Oct. Volgens gewoonlijk goedingelichte kringen in Parijs heeft Frankrijk besloten Engeland en de Ver. Staten te polsen over een mogelijke conferentie met de Sowjet-Unie en communistisch China met betrekking tot het Verre Oosten en voor het zoeken van een regeling in Indo-China. Op een vergadering van het Franse kabinet zouden gisteren enige ministers, onder wie vice-premier Paul Reynaud, hebben verklaard, dat het voorstel voor een bijeenkomst van de „Grote Vijf", als vervat in de jongste Sowjet-Nota, ernstig diende te worden onderzocht. De Franse regering zou op de volgende kabinetsvergadering, mogelijk Woensdag a.s., een ont- werp-nota aan Engeland en de yer. Staten bestuderen, waarin deze kwestie wordt aangesneden. Het Franse ministerie van buiten landse zaken heeft geen commentaar op dit bericht willen leveren. Het is echter bekend, dat volgens de Franse regering een eventuele bijeenkomst van de „Grote Vijf" diende te vol gen over Duitsland. In Londense diplomatieke kringen,, waar dit bericht verrassing heeft ge wekt, meent men, dat Engeland krach tig gekant zou zijn tegen elke poging om onder de huidige omstandigheden communistisch China aan een confe rentie van de „Grote Vier" te laten deelnemen. De Westelijke grote drie waren het er reeds lang over eens, dat toelating van communistisch China tot de Ver. Naties of besprekingen op hoog niveau met Peking niet zou worden overwo gen, voor communistisch China bewe zen heeft, dat het vreedzame bedoe lingen koestert, aldus deze Londense kringen. Functionarissen in Washington ver klaarden vandaag dat geen Frans ver zoek om een „Vijf-mogendhedencon- ferentie over het Verre Oosten te overwegen was ontvangen. Lincoln f r I k J 4 De Britse zangeres Kathleen Ferrier is gisteren in een Londens ziekenhuis op 41 jarige leeftijd overleden. Vier maanden geleden werd haar een van de hoogste onderscheidingen, die de muziekwereld kent, uitgereikt. Ter gelegenheid van de openingsvlucht van een van de nieuwe super-connies van de K.L.M. naar Zuid-Afrika heeft de burgemeester van Johannesburg een bezoek aan ons land gebracht. Op 15 mjjl van Bouremouth aan de Engelse Zuidkust, is gistermiddag een vliegtuig brandend in zee gestort. In een wed strijd van de voorronden van het tour- nooi om bet wereldkampioenschap heeft België met 20 van Zweden ge wonnen. Een Nederlands smaldeel zal van 17 tot 19 October a.s. een be- jek aan Zuid-Noorwegen brengen. White, de woordvoerder van het „State Department", zei geen commentaar op de Parijse berichten te kunnen geven, omdat het Westelijk antwoord op de jongste Sowjet-Nota, waarin een con ferentie van de „Grote Vijf" over we reldproblemen werd voorgesteld, in Londen wordt gecoördineerd. TSJOE EN LAI De minister van buitenlandse zaken van communistisch China, Tsjoe en Lai, heeft volgens een bericht van het com munistische persbureau „Nieuw China' verklaard, dat zijn regering zich vol ledig schaart achter het Sowjet-voor- stel voor deelneming van communis tisch China aan een rondetafelconfe rentie der „Grote Vier". Het bestand in Korea heeft volgens hem gunstige voorwaarden geschapen voor regeling van alle internationale geschillen door middel van vreedzaam overleg, doch eerst zou communistisch China toege laten moeten worden tot de Ver. Na ties. Zonder deze toelating was het, naar hij zei, onmogelijk veel belang rijke internationale geschillen op te lossen. RUIM 15.000 VOOR GRIEKENLAND BIJEEN 's-GRAVFNHAGE, 8 Oct. Het Haagse actiecomité, voor hulpverlening aan de slachtoffers van de aardbeving in Griekenland, heeft meer dan 15.000 bijeengebracht. Dit bedrag is het resul taat van een straatcollecte en een con cert, waaraan een Griekse zangeres be langeloos medewerking verleende en werd in twee weken bijeen gebracht. Namens de Griekse regering heeft generaal Nikolaida dank gezegd voor deze belangeloze medewerking. binnen zes weken aan Italië over te dragen. DEMONSTRATIES Zuidslavische demonstranten te Bel grado hebben vanavond ruiten van het gebouw, waarin het Italiaanse gezant schap is ondergebracht, ingegooid. Een menigte Zuidslaviërs buiten het ge bouw der Britse ambassade poogden het erf, dat het ambassadegebouw om ringt te betreden, doch dit werd hun door bewapende Zuidslavische politie belet. Ook van het Amerikaanse ambassa degebouw werden verscheidene ruiten ingegooid. Radio-Belgrado verklaarde in een fel commentaar, dat Zuid-SIavië gedwon gen zou zijn de kwestie, „in het belang van de vrede", voor de Ver. Naties te brengen. Het besluit zou niet leiden tot consolidatie van de besprekingen tus sen Italië en Zuid-SIavië, maar inte gendeel de spanning tussen beide lan den vergroten, aldus de radio. Kort na dit commentaar van Radio- Belgrado ontstonden in de Zuidslavi sche hoofdstad betogingen. Menigten trokken naar het stadscentrum onder het roepen van leuzen als: „Wij zullen ons leven geven, doch niet Triëst". ITALIAANSE VERKLARING In een verklaring van het Italiaanse ministerie van buitenlandse zaken wordt gezegd, dat het overdragen van „Triëst en de zóne A, zonder voor waarde of beperking", de verwezen lijking betekent van de voorwaarden, die nodig zijn om tot regeling van de kwestie te komen. Italë handhaaft zijn voorstel voor een volksstemming, omdat het een volksraadpleging de beste methode voor een definitieve regeling van de gehele kwestie acht. Dey Italiaanse regering zal, zoals reeds' door de minister in de kamer van afgevaardigden is meegedeeld, niet in gebreke blijven om het verkeer met Oostenrijk, Zuid-SIavië en andere lan den in het achterland (van Triëst), te vergemakkelij ken. Bij de uitoefening van het bestuur zal de Italiaanse regering volledige eerbiediging van de rechten en fun damentele vrijheden van alle burgers verzekeren en zij vertrouwt, dat het voorlopige Zuidslavische bestuur van de zóne B door dezelfde beginselen zal worden geleid, aldus deze verklaring. OUWERKER, 8 Oct. Naar wij vernemen zal, indien zich geen tegenslagen voordoen, rond I November de dichting van het gat in de oude zeedijk bij Ouwerkerk een feit zijn. Men wil daarvoor gebruik maken van vier enorme Phoenixcaissons. De verbindingsdijken tussen oude- en ringdijk zijn gereed. Teneinde ook bij schemering te kunnen doorwerken komen er links van het gat enorme lichtmasten. Het dijkgat bij Ouwerkerk. Op d« achtergrond wordt aan de Westelijke verbindingsdam tussen de Ringdijk en de oorspronkelijke zeedijk hard ge» werkt. Op de voorgrond midden een gedeelte van de ringdijk. Links zijn nog de betonnen caissons te onder scheiden, die bij de opbouw hebben ge» diend en rechts wordt reeds een begin gemaakt met de verdediging van dp ringdijk. (Luchtopname ANP-foto) MARGATE, 8 Oct. De Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Antho ny Eden, heeft vandaag op het congres van de conservatieve partij verklaard, dat gestreefd moet worden naar be sprekingen op het hoogste niveau met de Sowjet-Unie. „Met alle mogelijke middelen, variërend van een viermo- gendhedenbespreking op het hoogste niveau tot onderhandelingen over klei ne kwesties, moeten wij trachten te ko men tot vermindering van de interna tionale spanning, zo zei hij in zijn eerste rede na de hervatting van zijn werkzaamheden. De minister deelde voorts mede, dat bestudeerd wordt in welke vorm Wes telijke verzekeringen van non-agressie aan de Sowjet-Unie mogelijk zouden kunnen worden gegeven. „In die tus sentijd zullen wij blijven trachten te komen tot bespreking van de kwesties, die Oost en West verdeeld houden DIJK VAN CAISSONS, DIE ER ZIJN MAG SCHELPHOEK, 8 Oct. Niemand kan, nu Schelphoek bezoe kend, zich voorstellen, dat het nog maar zes weken geleden is, dat de afsluiting van het enorme gat tot stand kwam. Er ligt nu al een dijk op de ringdijk van caissons, die er zijn mag. Een deel ervan is al opge- meter plus N.A.P. Elke week woren ander deel ligt zelfs al 50 cen timeter boven dit peil. De definitieve hoogte van de dijk wordt 5]A meter plus A.N.P. Elke week wordt hier ongeveer 350.000 m® zand verwerkt. Met December zal de dijk op de voorgeschreven hoogte zijn. De dijk krijgt een bekleding van rond 1 meter dikte. Het begin Augustus in de zeedijk bij Flaauwers door dijkval ontstane gat 1 De grote Phoenix-caisson in de Ge mene Geul steekt torenhoog boven de dijk uit. Dat zal zo blijven, al zal de dijk hier uiteraard nog aanmerkelijk hoger worden. Deze komt vóór de cais son te liggen. Onderlossers voeren met de regelmaat van een klok zand aan Duitsland en Oostenrijk in Europa en j vóór de caisson, terwijl erachter zand het Koreaanse vraagstuk in het Verre I wordt gespoten. Aan de Oostelijke kant Oosten ondanks een ontmoedigend is men druk bezig met het storten van antwoord van de Sowjet-Unie. klei voor de aanzet van de nieuwe dijk. „VISCOUNT" 280 KM TEN WESTEN VAN BAGDAD SCHIPHOL, 9 Oct. Kort voordat deze editie ter perse ging ont vingen we het bericht dat de K.L.M. Liftmaster de P.H.-T.G.A. ,,Dr ir Damme", die gistermiddag als deelnemer is gestart in de Christ-Church race om 13 minuten voor twee Beiroet passeerde. Om 12 minuten over een seinde gezagvoerder Kooper aan een cor respondent van Reuter, dat de Liftmaster een uur en vier minuten op de schematijd voor was toen het vliegtuig 20 mijl ten Noorden van Ni cosia vloog, hoewel het ten Westen van Cyprus in een storm negen minuten had verloren. De concurrent van de „Ir Damme", de „Viscount" van de B.E.A., bevond zich om half twee vannacht 280 km ten Westen van Bagdad. Twee Canberra's die aan de snelheidsrace meedoen zijn van Shaiba ver trokken. De laatste Canberra, die om acht minuten over een te Shaiba (Irak) landde is om 27 minuten over een weer vertrokken. De twee Canberra's van de Australische luchtmacht zijn tegen een uur in Bahrein Eland geland en weer opgestegen. Men verwacht dat de Liftmaster Zaterdag voor middernacht in Christ- church zal arriveren. Op 15, 16 en 17" October zullen te Brussel West-Europese ministers van verkeer samenkomen. Minister Algera zal juist gelegenheid hebben deze con ferentie bij te wonen, daar het vlieg tuig, dat hem en dr Drees naar Neder land terugvoert, in Brussel op 14 dezer een landing zal maken. Dit seinde ons de speciale ANP- verslaggever gisteravond om tien over zeven Nederlandse tijd: „We bevinden ons thans boven Frankrijk in de buurt van de Zwit serse grens. De eerste opwinding van de start is voorbij. De 480Ó pk van de vier motoren samen voeren ons langzaam weg van de zacht rode streep rechts achter ons, waar de zon onder de horizon is verdwenen. Voor in de cabine pakken de eerste officier Griffith en de tweede offi cier op de veldbedden een haze- slaapje. Aan boord heerst een schrijf woede, die ook de passagiers heeft aangegrepen. We maakten een vrije lange start op London airport, klommen door de wolken heen en konden ons nog even in het zonnetje koesteren voor dat we opgenomen werden in het duister van de nacht, die voor de passagiers veel geheimzinnigheid verborgen houdt, maar voor de be manning klaar is als de bladen van het logboek, dat van uur tot uur bij gehouden wordt. Middelerwijl zien we de lichten van Milaan onder ons doorglijden en het wordt wat koud. Buiten is de tempe ratuur 18 graden en de Italianen weten dat ze de winter tegemoet gaan. Wij vliegen de zomer en daarna de lente in en dat op zichzelf is al een heerlijk gevoel. Even na Milaan lopen we eerste of ficier Griffith tegen het lijf. „goed ge slapen?" vragen we. „een uurtje, maar ik ga de zaak nu even overnemen, zie je na Rome wel". En daarmee is de aard van deze etappe wel getekend. Griffith en Aarts hebben geslapen, wij hebben gegeten en tussen Rome en Bagdad zullen we een kopje koffie drinken met Griffith. En de emigranten lezen of wandelen en voelen zich als bij moeder thuis. DE START Nadat vanaf half zes de deelnemers in de handicap-klasse met de regel maat van een klok waren vertrokken, stormden een uur later de Canberra's de lucht in. Eerst de P.R. 7 met wing- commander Hodges, daarna de P.R. 3 met Flight Lieutenant Furze en de an dere P.R. 3 met Flight Lieutenant Bur ton en tenslotte de beide Australische toestellen de „Canberra" B-20. Twee van de drie Canberra's van de R.A.F. vliegen via Shaiba (Irak), Ne- gombo (Ceylon), de Cocos eilanden en Perth (Australië. Het derde, een nieuw model zal trachten zonder tussenlan ding op de Cocoseilanden van Ceylon naar Australië te vliegen. De Austra lische toestellen vliegen via Bahrein (Saoedi Arabie), Ceylon en de Cocos eilanden. De Hastings vliegt via Athene, Shai ba, Mazirah, Negombo, Cocos eilanden, Perth en Melbourne. De Viscount zal landen in Beirut, Karachi, de Cocos eilanden, Perth en Melbourne. KLM 8.34 ROME De liftmaster landde met een paar minuten winst om 8,34 op het vlieg veld te Rome waar radioreporter Jan Ruth op collega Jan Boots stond te gaf. Om vier minuten voor negen ver trekt het toestel weer, niet minder dan 29 minuten voor op het schema Om 22.04 passeerde de liftmaster Ca- raffa Baken, gelegen op de midden voet van „de laars" van Italië, 390 km ten zuiden van Rome. Dit punt pas seerde de liftmaster 68 minuten na het vertrek uit Rome. Om half twaalf was nog niets be kend van de positie van de „Hastings" en van de „Viscount 700". De „Ir Damme" was op dat ogenblik ruim twee en een half uur in de lucht ha het vertrek uit Rome op weg naar het circa 3000 km verder gelegen Bagdad. Na de start te Rome was de machine ruim een uur later 390 km gevorderd op het traject. Het had toen de 60 km brede Straat van Otranto voor zich. De „Viscount 700" van de B.E.A. heeft om een minuut voor middernacht geseind, dat het toen 160 km ten Noor den van Cyprus vloog. Deze machine wordt 3.10 uur (hedenmorgen) te Bah rein verwacht. De Canberra P.R. 7 (gezagvoerder Hodges) is om 0.18 uur uit Shaibah vertrokken. zal worden gedicht. Waarschijnlijk zaj ter plaatse een sluisje worden ge bouwd. De inlaagdijk, die tot bij Schelphoek doorloopt, is aanmerkelijk verstevigd en zal dienst blijven doen als tweede waterkering. De eigenlijke zeedijk durft men niet te verhogen met het oog op mogelijke nieuwe dijk- vallen. Wij vernamen, dat het niet onmoge lijk is, dat, aansluitend op deze inlaag- dijk bij Schelphoek, een dijk zal wor den aangelegd daarbij de ringdijk van caissons kruisend naar de oudo zeedijk, zodanig, dat het gemaal van Schelphoek weer binnendijks zal ko men te liggen. Het is ook mogelijk, dat men volgend jaar het eigenlijke gat zal gaan dichten. Er wordt nu bere kend, welke oplossing de goedkoop ste is. WERK VOOR MINDER VALIDEN IN ZEELAND MIDDELBURG, 8 Oct. Er bestaat sinds enige tijd een voorlopig plan om te komen tot de stichting van werk plaatsen voor minder valide arbeids krachten in diverse streekcentra in Zeeland. Tot op dit moment zijn parti culiere, enkele gemeentelijke instellin gen en de A.V.O. doende om hier en daar iets voor deze mensen te berei ken, doch tot een behoorlijke werk plaats, die werkelijk aan het doel be antwoordt, is het nog altijd niet ge komen. Er wordt naar gestreefd te komen tot een Provinciale Stichting, die zal overkoepelen al hetgeen dat tot op he den voor de minder validen wordt ge daan. Het initiatief tot dit alles is in eerste instantie reeds enkele maanden geleden uitgegaan door de heer J. S. Visscher te Goes. Er is thans een werk comité gevormd, dat onder voorzitter schap staat van de heer van Dijk, di recteur van het Gew. Arbeidsbureau te Middelburg. Secretaris is de heer J. C. F. van Kamer te Middelburg, terwijl van dit orgaan lid zijn de heren mr J. Hornstra, directeur der Stichting Zee land, de Waard van de A.V.O. en H. J. Visser, directeur Sociale Zaken te Vlis singen. Dit comité komt regelmatig bij een om de voortgang der plannen te bekijken. Tijdens de vergadering van vanmorgen is o.m. aan de orde geweest de stichting van de werkplaats te Goes, waarbij dan de erwtenlezerij, die vol gens het plan van het Burgeriijk Arm bestuur te Goes zou worden opgericht, kan aansluiten. DE BILT ZEGT: DE BILT, 8 Oct. In de ochtend hier en daar mist. In de middag over het algemeen vrij zonnig. Ongeveer de zelfde temperaturen als gisteren. Over wegend zwakke wind.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1