DE SLUIKER Werelddierendag. „Kortenaer", op weg naar Nederland, buiten gevecht gesteld. D.D.D. Stakingsoproep in Frankrijk niet beantwoord» ♦tDe Ruyterschool" eert gevallen oud-leerlingen KERK Emigratie in stijgende lijn» V» S» hebben hun standpunt inzake Korea nog niet bepaald» VAN MARKT DE BEURS NOTEERDE GISTEREN. Zaterdag 3 October 1953 ER ZIJN MENSEN, die medelijdend lachen, als ze horen, dat het mor gen Werelddierendag is. „Dat is weer zo'n dwaze uitvinding van mensen, die niets anders te doen hebben dan honden en poesen vertroetelen", wordt er dan gezegd en daarmede is voor deze mensen het hele vraagstuk van de dierenbescherming afgedaan. Zij beseffen niet eens, dat dierenbescher ming iets met beschaving en cultuur te maken heeft. „Een dier is maar een dier", zeggen zij, „en zolang er nog zoveel ellende onder de mensen be staat, moeten we het dier maar niet te veel op de voorgrond stellen". Het is wel een ernstige dwaling, wanneer men niet verder komt en het getuigt van wanbegrip voor de plaats en ae betekenis van het dier in onze samenleving. Zegt een christen zoiets, dan is het helemaal erg. Wilt u het Scneppingsverhaal eens lezen? U moet dan toch wel heel vlug geloven, dat ook het dier een schepsel Gods is. En dat het ook als zodanig behandeld dient te worden. Wanneer wij niet vanuit deze ge zichtshoek ook 't dier en de dierenbe: scherming benaderen, dan zullen wij er niet uitkomen. Dan gaan wij het dier zien als een ding, dat wy precies zo kunnen behandelen als een stoel of een fiets. SSCHEiu-ïilNG van het dier nog nodig is? U moet dat maar eens vragen aan de inspecteurs van de dierenbescherming of aan de politie mannen, die dag en nacht langs de weg zijn. Wy zijn niet van plan gru welverhalen te gaan ophangen van mishandelingen en marteligen. U hoeft heus niet sentimenteel te zijn om te huiveren van de dingen, die nog iedere dag op dit gebied gebeuren. Dingen die het bewijs leveren, dat een mens, ixa zich niet kan beheersen, een ver- icheurend dier wordt. Het moest helemaal niet nodig zijn, dat er aparte verenigingen van die renbescherming bestonden. „Eerbied voor alles wat leeft", zoals Koningin Juliana het eens uitdrukte, zou, wan neer dit het richtsnoer van allen zou zijn, speciaal beschermingswerk over bodig maken. Helaas, bescherming van het dier tegen menselijk sadisme is nog altijd een dringende noodzaak. Nee, niet in "de zin van een oude juf frouwsmentaliteit, die poesjes toch 's avonds vooral niet naar buiten stuurt, maar de „schatj es" bij zich in bed neemtl Dat zyn juist van die exces sen, die tegenstanders van dierenbe scherming (ze zijn er heus nog!) altyd dankbaar aangrijpen om het werk be lachelijk te maken. En ook niet in de geest van een principiële anti-vivi- aectie-instelling, die het over de ge hele linie zou willen verbieden voor het welzijn van de mensheid bepaalde proeven op dieren te nemen. (Al zijn Wij .■an mening, dat het in vele geval len ook anders kan). NOG ALTIJD bezit Nederland geen dierenwet. Al jarenlang is daar op aangedrongen. Maar het schijnt zó moeilijk te zyn, dat de zaak nog al- jiyd niet verder is gekomen dan de binnenkamers van de departementen, fn daarmede blameert Nederland zich Voor de gehele wereld. Er bestaan maar een paar artikelen in oris wet boek van strafrecht, die voor allerlei interpretaties vatbaar zijn, maar die niet van bescherming van het dier om fcyns xelfswil uitgaan. Deze zwarte vlek inzet zo vlug mogelijk worden Uitgewist. Niet om de dierenbescher mer* een plezier te doen, maar ter- wille van het dier zelf. T. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 Communistische vakbond had geen succes. PARIJS, 2 Oct. Aan de oproep van de communistische vakvereniging der spoor wegarbeiders tot een staking van 24 uur in het Zuidelijke deel van Frankrijk is Vrijdag vrijwel geen gehoor gegeven. Vrijdagmorgen vertrokken alle treinen op de belangrijkste lijnen op tijd uit het „Gare De Lyon", het Parijse eindpunt van het betrokken gebied. De treinen op de trajecten Nice, Marseilles, Lyon kwa men met een vertraging van twee a drie uur te Parijs aan. Volgens functionaris sen van de spoorwegen was deze vertra ging hoofdzakelijk te wijten aan het ont sporen van een goederentrein bij een sta tion in Centraal-Frankrijk. Het verkeer naar de Parijse voorsteden wordt echter door slechts 30 procent van de treinen onderhouden. De vakvereniging heeft de spoorwegar beiders tot staking opgeroepen uit pro test tegen het feit, dat Vrijdag vier spoor wegarbeiders voor een diciplinair ge rechtshof moeten verschijnen voor hun aandeel in de Augustus-staking. Later op de dag zal besloten worden of ook arbeiders in andere bedrijven aan de staking zullen deelnemen. WAARDELOZE ROMMEL Maar ik ben Gene raal!" zei Franje flink. „Ik heb de hoogste rang die Ie je maar kunt denken ik ben veel hoger dan jij geef terug mijn medail les en lintjes". „Waardeloze rommel!" dreunde de agent de ridderorden in zijn broekzak proppend. „Geen praatjes, mee naar de cel!" Het waren geen halve maatregelen die werden genomen. De Generaal werd in een kleine flél gestopt. Hij zakte op een houten kruk neer en staarde somber vqor zich uit. „En jij!" zei de agent tot Pieter. „Dat zijn kwajongensstreken die jij uithaalt. Het is dat je nog onder de maat bent anders ging je óók brommen! Je mag geen ministers plagen, dat behoor je te weten. Dat staat in het wetboek dat je uit je hoofd moet kennen!" De agent bladerde in een dik boek en las voor: „Art. 18352 paragraaf 8, 16de hoofd stuk, 3de alinea, Het is verboden hoge ambtenaren zoals: belasting-ontvangers, bur- - •As». gemeesters, staatssecretarissen, ministers enz. te behandelen alsof je er mee geknik kerd hebt. Gehoord!" „Ja, meneer!" zei Pieter. Toen schreef de agent alles op wat hü maar van Pieter moest weten en zette hem daarna met Karolus buiten het ge bouw. Bedremmeld sloegen onze vrienden de weg in naar Franje's huis. „Waar kan dat ei nu zijn?" vroeg Karolus. „Ik zou het niet weten", antwoordde Pieter. „Ik heb het onderweg verloren óf het is in het huis. Oefening Marinervoortgezet. Schip liep op de Noordzee op twee mijnen tegelijk. (Van een speciale verslaggever van het A.N.P.) AAN BOORD Hr Ms „KORTENAER". Maandag was het de beurt van de torpedobootjager „Kortenaer" olie te gaan bijladen in een haven aan de Engelse Oostkust. Daarna zouden de beide Nederlandse jagers aan een andere „support group" die aan de N.A.V.O.-vlootoefening „Mariner" deelneemt, worden toegevoegd. Inmid dels had de situatie zich op het continent echter voor de oefening althans op voor Nederland gevaarlijke wijze ontwikkeld. De naar het Westen oprukkende „vijanV' was er, zoal? verwacht werd, inderdaad in geslaagd zich meester te maken van het Kieler Kanaal, doch had bovendien ook Delfzijl reeds in handen gekregen. En daarom werd gevreesd, dat „de vijand" met kleinere en grotere oorlogsschepen ergens een aanval op de Nederlandse kust zou doen in de nacht van Maandag op Dinsdag j.l. Hier door zouden de verdedigers op het land gedwongen worden hun verdedi gingskracht over twee fronten te verdelen. PATROUILLEREN. De „admiraal Benelux", de com mandant zeemacht Nederland, schout by nacht F. T. Burghard, wiens hoofd kwartier op Walcheren is gevestigd, verzocht daarom aan „admiraal Nore" assistentie. Deze leende daarop tijde lijk de beide Nederlandse torpedo boot jagers uit. De „Evertsen", die eer der olie geladen had, was reeds op weg naar het „bedreigde" vaderland en de „Kortenaer" moest met de grootst mogelijke spoed zich naar het nieuwe operatieterrein begeven en zich onder het commando van de „Evertsen" plaatsen. BUITEN GEVECHT. Toen de avond viel voer de „Korte naer" met grote snelheid over de Noordzee. Aan het eind var de voor avond klonken twee harde klappen. Het bleek dat de „Kortenaer" maar liefst op twee mijnen was gelopen. Het schip was voor een bepaalde tijd „buiten gevecht" gesteld. Dit was een teleurstelling voor allen, die met span ning de gebeurtenissen van de ko mende nacht afwachtten. Maar zulke dingen geschieden in oorlogstijd ook en bij de oefening wordt getracht de werkelijkheid in elk opzicht zoveel mogelijk te benaderen. Onthulling gedenkplaat te Vlissingen VLISSINGEN, 2 OCTOBER. Op 4 November a.s„ de dag, dat Vlissingen zijn be vrijding herdenkt, zal de Commissaris van de Koningin in eZeland, jhr mr A. F. C. d» Casembroot, in het trappenhuis van de „De Ruyterschool", een gedenkplaat ont hullen, waarop In bronzen letters de namen zyn aangebracht van de 167 oud-Ieer- llngen, die in de jongste wereldoorlog hun leven gaven voor het vaderland. Reeds kort na de vrede ving een comité onder leiding van de heer J. C. Anker aan met het verzamelen van de namen en enkele jaren kon de opdracht tot het vervaardi gen van dit gedenkteken worden gegeven. Men heeft echter met de onthulling willen wachten totdat het nieuwe schoolgebouw gereed was. '9-Middags om 2.30 uur zal de plechtigheid beginnen met een ontvangst van de nabestaanden, autoriteiten, genodigden en oud-leerlingen door het bestuur van de Mhool. De voorzitter van het comité van oud-leerlingen en leerlingen, de heer J. O. Anker, oud-gezagvoerder ter koopvaardij zal dan een toespraak houden, waarna de overdracht en de onthulling van de gedenkplaat zal plaats vinden. Verwacht wordt dat vier- tot vjjflionderd personen de plechtigheid zullen bijwonen. Op zee werd later contact gemaakt met de „Evertsen" en de opdracht v as in een bepaalde route voor de Noordhollandse kust te patrouilleren. Ook was het de bedoeling, dat een voor Hoek -an Hollan bestemd kon vooi begeleid zou worden, doch dit bleek niet meer nodig te zijn omdat 1 konvooi zo dicht de Nederlandse kust was genaderd, dat de jagers het niet meer konden inhal i. Tot aan het aanbreken van de dag werd pa trouille gevaren zonder dat contact r at „de vijand" werd verkregen. NIEUV. OPDRACHT. „Admiraal Benelux" achtte tpe&i verdere assistentie niet meer nodig en de beide jagers voeren naar de aanlopphaven aan de Engelse ku%t terug. Alles liep echter precies anders dan verwacht werd, want nauwelijks waren de schepen de havenmond binnengevaren of de stevens werden gewend omdat opdracht was ontvan- ge i een bepaalde kuststrook te bevei ligen, hetgeen geschiedde in samen werking met de radarkuststations. Al les ging natuurlijk vroeg ter kooi Dinsdagavond, want er zou zo ver wachtte men vele malen alarm worden „smaakt in de volgende nacht, „De vijand" vertoonde zich echter niet. Woensdagmt rgen vroeg werd op nieuw het operatieterrein verlaten De beide jagers zetten koers naar een bekende haven aan de Engelse Oost kust. Op zee had men nog een ont- Ingezonden Mededeling (adv) Tflli/l. Krabben en peuter»? - maakt de kwaal ateede UlTSISfl erser. De helder vloeibare uaiuaiaaj D.D.D. dringt diep ln de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest ae huid. geneesmiddel tegen" huidaandoeningen «T an JTT ending Goede belangstelling voor Australië s-GRAVENHAGE, 2 Oct. De aan meldingen voor emigratie naar Austra lië bewegen zich thans weer ln stijgen de lijn. In de maand Augustus waren er in totaal 1227 aanmeldingen tegen 5S5 ln Augustus van het vorige jaar. Medio September werd het hoogste aantal aanmeldingen van dit jaar be reikt. Ook ten aanzien van Canada valt een stijging te constateren, de aantallen be dragen hier resp. 1715 en 1833 in Augustus 1953. Voor Brazilië, waarvoor zich een jaar geleden nog niemand aanmeldde, waren er in Augustus 1953 112 gegadigden; een cijfer dat zich zeer goed aanpast bij de mogelijkheden in het experimentele stadium, waarin de emigratie naar dit land zich thans bevindt. De belangstelling voor Nieuw-Zee- land en Zuid-Afrika tenslotte geeft een daling te zien, n.l. resp. van 669 tot 193 en van 442 tot 254. Het totaalcijfer toont ten opzichte van de overeenkomstige maand van het vorige jaar een stijging van 3411 tot 3619 aanmeldingen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nyekaske en Hasker- dijken (toez,), G. Kaastra te Sexbie- rum; te Obergum, M. G. Kamstra al daar, die het beroep aannam; te Was pik, K. Schipper te Goudzwaard. Benoemd tot, vicaris te Warnsveld, J. A. Rietberg vic. te Noordwijk aan zee. Geref. Gem. Beroepen te Lisse, M. Blok te Rot terdam-C., die bedankte voor Gouda. Officiële publicatie SLEEPBOTEN VOOR OUWERKERK NODIG De dienst Dijkherstel Schouwen- Duiveland deelt mede, dat het voor het welslagen van de dichting van het gat bij Ouwerkerk noodzakelijk is, dat in de eerstvolgende zes tot acht weken het werk ook des Zondags ten dele voortgang vindt. De organisatie hier van wordt onder andere bemoeilijkt door een gebrek aan sleepboten van 150 tot 300 i p k. Sleepbooteigenaren, die hun boten voor dit werk beschik baar willen stellen, wordt verzocht zich zo spoedig mogelyk te melden aan het kantoor van de Zuiderzee combi natie v. d. Hoeven/Zanen, post Res tant Zierikzee, telefoon Zierikzee 574. De komende politieke conferentie. Verzet van Rhee een hinderpaal. WASHINGTON, 2 October. - Hoewel er nog slechts vier weken resten van de periode van negen tig dagen, waar binnen volgens de Koreaanse bestandsovereenkomst feen politieke conferentie over Korea moet beginnen, hebben de Verenig de Staten blijkbaar nog geen be sluit genomen ten aanzien van een vredesplan, dat door de delegatie der V.N. op deze bijeenkomst aan moeting gehad met twee Nederlandse .de communisten kan worden voor- mynenvegers, die aan de commandant van de „Kortenaer" het laatste nieuws over het verloop van „de strijd" in Nederland vroegen. Ovèrste de Vos liet met de sein lamp berichten hetgeen hem bekend was. Het is echter zo, dat de com mandanten der deelnemende schepen alleen op de hoogte worden gebracht van die feiten, welke nodig zijn om het aangewezen aandeel in de oefe ning goed te kunnen uitvoeren. Al leen in de hoofdkwartieren op de wal heeft men een overzicht over het ver loop der strijd. gelegd. Functionarissen van het State Departe ment hebbeft weliswaar met diplomatieke vertegenwoordigers van de 16 landen, die troepen ter beschikking van de V.N. heb ben gesteld, verscheidene plannen be sproken, doch dit heeft nog niet geleid tot een plan, dat zowel de instemming van de genoemde landen en vooral ook van president Sygman Rhee heeft, als ook enige kans heeft om door de commu nisten te worden aanvaard. Plannen inzake de neutralisering van Korea of het houden van algemene ver kiezingen in geheel Korea hebben b.v. reeds verzet van Rhee ontmoet. „Misschien komt de tyd, dat zy uit «lehzelf vertrekken. Eenmaal zal de Ster van Napoleon toch wel eens ver bleken? Die tocht naar het barre Rus- iar.d kan ham wel eens zuur opbre- „Het is vurig te hopen. Wat zal het wijn?" „Wat brood en bier. Ik heb trek." De waard schenkt het bier in en baast zich naar de keuken, om het brood te doen gereed maken. Spoedig daarop keert hij terug en zet zich by de bekende gast aan het tafelfje, om het gesprek, dat natuurlyk van politieke aard is, voort te zetten. Terwijl beide mannen aan het pra ten zijn, is de knecht, Jacob Heilman, druk bezig in de stal. Het bevalt hem uitstekend in deze omgeving, waar hij nu al ruim vier weken vertoeft. De hospes laat hem geheel zelfstandig, want hem is gebleken, dat de vluch teling zijn werk door en door ver staat en dat althans het beroep op zijn paspoort aangegeven: landbou wer niet fictief is. Behalve kost en in woning, ontvangt hij zelfs een loon van een franc per dag, wat veel is, bewijs, dat de baas wel tevreden over hem is. Ook het kleine gezin van de hospes bevalt hem uitstekend. Weliswaar zijn de mensen rooms, zij hebben voor zijn besef wonderlijke opvattingen, maar in hun gewone omgang valt er niets te wensen over. Ze zijn de hai lelijk heid zelf. Er zyn zo goed als geen mensen, die weten, dat hij zich hier bevindt, slechts een enkele, die in de stal en Jn de schuur komt. In de gelagkamer •et hij zo goed als nooit een voet en seker niet als er gasten zijn. Zijn leven is wel wat eentonig en samengeperst in een kleine omgeving, maar aan de andere kant is hij be trekkelijk veilig. Dit leven is betei dan het zwerven zonder bepaald doel en elk ogenblik het gevaar van op gepakt te worden. En danhy is vrij dicht bij huis. Je kunt nooit weten, hoe de zaken des lands lopen. Misschien kan hy spoediger naar Sluis en naar huls te rug dan aanvankelijk mocht worden verwacht Dit laatste gevoel overheerst sterk. Hij zit ln zorg over Hanna en de kin deren, die van zyn bijzyn verstoken rust ietwat gestoord. Hij stond name lijk de paarden te roskammen en had, om wat meer licht te hebben, de grote deuren aan de straatzijde open gezet. Eensklaps stond toen een koopman in snulsteryen voor hem, die hij ken de: Nardus uit Sluis! Hij was er niet zeker van, of Nardus hem ook niet kende. Hij begon met zijn gewone vragen: „Kan ik u niet een zakmes of wat pijpedoppen verkopen, jonkman? Of zijn niet alleen, maar die ook geen een scheermes, om de baard te sche- FEUILLETON Aflevering 30 Vrij bewerkt naar P. VISSER Jzn geldelijke verzorging hebben. En dan bezwaart het hem, dat de goede mensen, die hem nu verzorgen, niet weten wie hij eigenlijk is. Het is hen alleen bekend, dat hij vluch tende is voor de Franse politie. Wel heeft de baas die eerste morgen ge zegd: het kan mii niet schelen, al ben je Frits Zijier in eigen persoon, maar ja, als hij nu eens vertelde, dat dit werkelijk zo is? Zij stellen zich in groot gevaar, want hij is voor de Franse overheid een gevaarlijk per soon en Kordes en zijn vrouw zijn in haar ogen medeplichtig. Hoe goed het hem dan ook bevalt in deze omgeving, waar hij graag zal willen blijven, de moeilijkheden ziet hij wel terdege in. Niet voor niets heeft hij nachten, waarin de slaap niet of zo goed als niet komen wil. Sinds enkele dagen is zijn gemoeds- ren! Wilt u eens zien, of er in myn mars iets van uw gading is?" Dodelijk verschrikt was hij opge sprongen, toen hij zo plotseling die be kende, rauwe stem hoorde; zó ver schrikt, dat het de marskramer moest opgevallen zijn. Het was hem niet mo gelijk geweest, onverschilligheid voor te wenden. Niet bepaald tactvol, ge heel overbodig had hij de koopman op barse toon toegevoegd: „Wat heb je hier in de stal te maken! Maak dat je weg komt en laat je hier niet meer zien." Nardus was toen een paar passen achteruitgegaan, zogenaamd van schrik maar had hem met zijn gluiperige oogjes aandachtig aangekeken, zodat de koude rillingen over Zylers rug liepen. „Het schijnt, dat mijn vraag u doet schrikken, jonkman", had hij gezegd. „Het zijn toch maar heel gewone vra gen. Ik probeer overal te verkopen. Nardus moet er van leven, niet? Voor mij behoef je niet te schrikken. Ik ben een vreedzaam man, die op eerlijke wijze zijn kostje tracht te verdienen. Wilt u niet eens kyken?" „Maak, dat je wegkomt, miserabele Jood", had Zijier hem toegevoegd, „je hebt hier niets te maken." „Kalm aan, kalm aan, jonkman. Ik ga al, hoor. Alleen moet ik nog zeg gen, dat ik geen Jood ben, maar een Christelijke koopman uit Sluis. Nardus Jansen is mijn naam, de waard kent mij heel goed." „Best mogelijk. Maar hier heb je niets te maken. Scheer je weg." Inderdaad was de koopman, treite rend langzaam, enkele stappen ach teruit gegaan, steeds verzekerend, dat dit geen manier en dat hij een eer lijk man was. Driftig was Zijier toen de man ge volgd en had hem de deur gewezen. Het leek er wel op dat het Nardus daarom te doen was geweest, want nu kwam de woedende knecht in 't volle daglicht te staan. Met een eigenaar dige grijslach had hij de knecht bru taal aangestaard, hem van het hoofd tot de voeten opgenomen en tenslotte sarcastisch gezegd: „God zegene u, jonkman." Daarop was hij vertrokken, Heil man vol gedachten achterlatend. Zou de vent hem herkend hebben? Zou hij spionneren? Hij is er niets te goed voor, want zijn reputatie is niet be paald gunstig. Maar dan zette hij die gedachte met kracht terug. Het is de grote vraag, of de man hem gekend heeft en zo ja, dan nu herkend heeft. Het zou wel weer loslopen. Hij moest verstandiger zijn. (Wordt vervolgd). De herhaalde waarschuwingen van de Zuidkoreaanse president, dat zijn leger zal pogen, Korea met geweld te hereni gen als de regering zulks noodzakelijk acht, worden over het algemeen be schouwd als de belangrijkste hinderpaal voor het opstellen van een gemeenschap pelijk plan der verbondenen. Intussen blijft het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken bij zijn standpunt, dat de politieke conferentie, in overeenstemming met de bestands overeenkomst, uiterlijk op 28 October moet beginnen, niettegenstaande de ver klaring van Wysjinsky van Woensdag in de algemene vergadering der V.N., dat er geen mogelijkheid is te hopen dat de conferentie doorgang vindt, als de ver bondenen niet terug komen van hun be sluit om geen neutrale landen op de bij eenkomst toe te laten. ARTSENDIENST. De practijk van de artsen is Zondag a.s. als volgt geregeld: Middelburg: Mevr. Pel, Rouaansekade 11, Tel. 2585; Vlissingen: L. P. Boone, Badhuisstraat 24, Telef. 2950; Goes: H. Doeleman, Oostsingel 118, Telef. 2391; 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand, en Wolfaartsdijk: P. Staverman, Clara's Pad B 58, Heinkenszand, Telef. K 1106 234; Oostkapelle, Serooskerke, Telef. K 1189212; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: L. Sloos, Koudekerke, Telef. K 1185281; Borssele, Driewegen, 's-Hee- renhoek, Lewedorp en Nieuwdorp: M. Kievit, Borssele, Telef. K. 1105203 voor dokter Gelderblom en W. H. C. J. Lucas Luyckx, Werrie 16, 's-Heerenhoek, Telef. K 1105282 voor dokter Folmer- Tholen, Oud-Vossemeer en Poortvliet: L. D. A. Looysen, Tholen, Telef. 49 en R. C. Renes, Oud-Vosemeer, Telef. 19. APOTHEKEN. In de week van 310 Oct. zullen de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend zijn: Middelburg: Nonhebei; Vlissingen: Engering, Singel- 60; Goes: La Porte. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN» Van Zaterdagmiddag tot Maandagmor gen zal de practijk van de dierenartsen in West Zuid-Beveland worden waarge nomen door Joh. Klaassen, Heinkenszand, Telef. K 1106288 en M. Gaakeer, Ove- zande, Telef. K 1195—283. «n veiling EIERMARKT. MIDDELBURG, 1 Oct. Minimumpriji voor pluimveehouders f 2.68 per kg. SINT MAARTENSDIJK, 1 Oct. Eigen heimers I 12.20, II 10.30; BI. eigenheimers II 11.10; Bintjes 10.58. Aanvoer 200 kisten. O KAPELLE-BIEZELINGE e.o., 2 Oct Exportveiling: Appelen Cox Oranje Pippin AAA 59.50—59.70; A 60.60— 61.30; BC 60.10—60.25; I grof 57.90— 58.10; I fijn 47.50—48.80; II 17.10; K 26.30—29.90; Fabr. 5.80—10.25; Ster- appel A 27.60—27.90; BC 24.50—25; I grof 26.40; I fijn 22; II 6; K 16.70; Fabr. 4.704.80; Goudreinette AAA 30.50; A 26.50; BC 22; I grof 27.10; I fijn 21; K 15.20; Fabr. 11.50; Glorie van Holland BC 23.40—23.80; I grof 24.40; I fijn 21.40; II 10.10—8.50; K 14.50; Fabr. 7.40 Ellisons Oranje I grof 33.20; I fijn 29.20 29.50; II 19.2020; Laxton Superbe A 34.80; BC 40.65; I grof 33.60; I fijn 35; II 8.10; K 13.30; Fabr. 5.30; Transp. de Croncel I grof 16.60; I fijn 12.50— 13.60; K 8.20; Fabr. 4.50; Notarisappel I grof 21; I fijn 16.80; K 13.10; Fabr. 7.40; Franse Reinette I grof 1521; I fijn 15; II 10; K 13.70; Manks Codlin II 7.70; Groninger Kroon I grof 21; I fijn 15; II 4.30; Bramley Seedling I 16.5016.80; II 8.50; K 13.70; Fabr. 7.30; Peren: Zwijndrechtse Wijnpeer A 29.40; BC 25.20—25.30; I grof 26.70; I fijn 21.70; II 55.40; Conference A 41.10; BC 44.20; I grof 30; I fijn 23.60; II 8.60; K 22.40; Fabr. 5.40; Legipont A 40.50—43.10; BC 43; I grof 39.30; I fijfl 37.80; II 14.80; II 14.80; K 17.80; Fabr. 7; Alex Lucas A 44.50—45.10; BC 48.30; I grof 41.10; I fijn 42.20; II 21; K 15; Fabr. 6.60; Doyenne du Co rnice A 69.90; BC 66.80; I grof 67.60; I f'jn 57; II 39; K 40.15; Fabr. 23.50; Br. Clairgeau A 32.50", BC 30.55; I grof 32.70; I fyn 25; II 10; K 11.30; Fabr. 3; Em. d'Heijst A 26.90; BC 25; I grof 19.90; I fijn 18.20; II 7.70; K 10.05; Nov. Poiteau I grof 14; I fijn 9.90—14; II 4.90—6.90; K 5.10; Pit. Duch. I 33.50— 33.60; I grof 12.20; I fijn 11.50—11.60; II 10; K 9.20—9.30; Fabr. 5.40. Verpakt fruit: Sterappel A 31; Val Goudreinet te 8.30—9.20; Val Sterappel 3—6.80; Gewone veiling: Bramen Bloc 49.10; Bramen 42.64; Druiven 73102; Aard beien 161; Noten 150240; Appelen en Peren: Jacob Dirk 39; Maagdepeer 514; ZoeteRibbeling 7; Eve Baltet 5 16; Lemoenappel 311; Zoete Dop per 3; Soldat Laboureur 7-24; Bonne Louisse 1127; Jacq Lebel 46; L. Pr. Albert 67; Pit. Duch. 8; Groninger Kroon 23. Groenten: Dubb. Princessen 2043; Bloemkool 1133; Savoye kool 89; Rode kool 7; Tomaten 2026; Prei 15; Andyvie 1011; Veldsla 4. KRABBENDIJKE e.o., 2 October Exportveiling Cox Oranje Pippin AAA 59.60; AA 59.80; A 56.80; BC 54.90; Hl grof 57.80; Hl 47.10; HII 16.30; Glorie van Holland AA 25.70; A 25.70; BC 18.10; Hl grof 23.80; Hl 16.80; HII 8; Goudreinette AA 27.80; A 23; BC 16; Ellison Oranje BC 32; B. A. Lucas AA 44; BC 45; Hl grof 40; Hl 41.10; HII 17; Doyenne du Cornice Hl grof 59.30 62.80; Hl 50—58.10; HII 33; Gewone veiling: Cox Oranje Pippin 461; Gl. van Holland 615; Goudreinette 14 15; Laxton Superbe 3032; Allington Pippin 816; Crimson Cox 2735; Conference 519; Legipont 1228; Br. A. Lucas 524; Doyenne du Comice 26 35; Comtesse de Paris val 4; Br. Dil- ly 12—15. VISMIJN VEERE, 2 October 1.950 kg Ex portgarnalen 68—93; 1.163 kg Handels garnalen 67—74; 26 kg Bot 1626; 6 kg Tong 139—251; 34 kg Rog 16—19. Na ongeval overleden. Gisterochtend is in het Ziekenhuis „Bethesda" overleden de 19-jarige O., leerling zeevaartschool, die op Woensdag j.l. bij een auto-ongeval SingelHoek Brouwenaarstraat ernstig werd verwond. SLOT KOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES Nederland 1947 98/ 98 Dollarlening 1947 96 96 Invest. Certif. 100 100 3/ K. Olie 1950 114 1141/4 98/ Ned. 1962/64 cum Nat. Handelsbank 112/ 112/ Cult. H. Ind. Bk 68 68 Ned. Handel Mij 155/ 155/ A.K.U. 171 170/ Bergh's Jurg. Bekel's Patnet 274 274/ 109 108/ Calvé 130 129/ Gelder 166/ 166/ Fokker 123exd 127 Kon. Hoogovens 173 167exd Ned. Ford 212/ 212/ Ned. Kabelfabr. 221L 22Q Philips' Gloeil. WA 171/ Do 6 cum, pref. wd. 146/ 146/ Unilever 200/ 200/ Wilton-Fijenoord 177/ 176/ Biliton I rubr. 288 Biliton II rubr. 225 226 Dito, pref. 300/ 302/ Dordtsche Petr. 295/ 296/ Kon. Olie 313/ 314/ Dito* onderaand, 314/ 315 Moeara Eniin A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat, Rubber Kendeng Lemboe 517 93/ 93 103/ 103/ 134/B 135B 68 68 Oost Java Rubber 31B 31/ Serbadjadi 42/ 42/ Holl. Am. lijn 131/ J32 K. J. Ch. Paketvrt 111/ De Oostkust 122/ 121 Kon, Boot 128/ 127/ Kon, Paketvrt 117/ 118/ Ned. Sch. Unie 127/ 127/ Kon. Rott. Lloyd 125/ Ommeren's Sch.vrt 160/ 160/ St.v. Mij Ned. 136/ 136/ H.V.A. 107/ 107/ Java Cult. 52/ 52/ N.I.S.U. - 79 Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müller Co Amsterd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 21/ 23/ 96/ 96/ 91/ 91/ 172/ 171/ 170/ 171 64/ 64 167/ 169/ 164 Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Anaconda Copper Am. Smelting Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Kemiecott 95 95 110* 110/ '149147 13/ 13/ 30/ 30/ 28/ 28 45/ 46/ 63 63 60/B 62B 55/ 55/ 11 11 63/ 62/ North. Am. Coinp. 19/ 19/ U.S. Steel Stand. Brands Rep. Steel Nash Kelvinator Cities Service Mkloont. Oil Cont. Oil Baltimore Tide Water Shell Union Philips Oil Miss. K. Vexas New York Ceutr. Pennsylvania Canadian Fac, 34/ 34/ 25/ 25/ 43/ 43/ 183/ 18/ 71/ 71/ 57/ 57/ 50/ 49/ 20/ 20 20/ 70/ 71/ 51 51B 20/ - 19'A w/i 24J4 24jl

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 7