NIET-AANVALSVERDRAG TUSSEN SOVJETBLOK EN HET WESTEN Chr» Middenstandsbond wil compensatie loonsverhoging Koningin Wilhelmina lyceum te Oostburg geopend Ziekenhuisverpleging op Walcheren verhoogt premie A Weerlegging van beschuldiging, dat N. A.V-O. niet defensief is Buitenlandse politiek van :ur Zware strijd in Indo-China Generaal Aler nam afscheid SNIPPER NIEUWS1 Kortgene dankt Arnhem PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Eisenhower bestudeert plan Stevenson: Winst in de onderneming moet voor de helft onbelast blijven Telegrammen aan Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina J h Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Hoofdkantoor: Goes, L. vorststr. 80, Tel. 243G, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie J435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss+raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Expl-'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2596 Abonnementsprijs 0.44 per week, f 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 2 OCT. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Euijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 6.43 u., onder 18.14 u. Maan op 1.44 u., onder 16.33 u. Hoogwater Zaterdag 3 Oct.: Vlissingen: 11.14 u. 1.29 m., 23.49 u. 1.52 m. Terneuzen: 11.43 u. 1.48 m. u. m. Wemeldinge: 12.38 u. 1.19 m., u. m. Zierikzee: 12.18 u. 1.04 m., u. m. WASHINGTON, 1 October De leider der Amerikaanse Demo cratische partij, Adlai Stevenson, heeft vandaag na afloop van een on derhoud met president Eisenhower meegedeeld, dat de president de re gering had verklaard dat zijn (Stevensons) „voorstel inzake wederzijd se niet-aanvalsgaranties in West-Europa nauwkeurig bestudeert. Zoals bekend, bracht Stevenson dit plan vorige maand in een rede te Chicago naar voren. In antwoord op een vraag betreffen de nadere bijzonderheden over het voorstel zeide de democratische leider, dat de garantie-overeenkomst zou kun nen worden gesloten tussen de Sow jet-Unie en de voorgestelde Europese Verdedigingsgemeenschap. Ook was mogelijk een overeenkomst tussen de Sowjet-Unie, Polen en an dere staten in Midden- en Oost-Europa enerzijds en de leden-staten van de Noordatlantische-Verdragsorganisatie anderzijds. Volgens Stevenson zou dit uit de re actie van de Sowjet-Unie op een der gelijk plan kunnen blijken, in hoever re de Russen oprecht zijn als zij ga ranties voorstellen, welke niet alleen de grenzen van het Westen in Europa, maar ook die van de communistische landen waarborgen. Ook zou het een goed antwoord zijn op de Russische beschuldiging, dat de N.A.V.O. offensieve doeleinden na streeft. HAVENSTAKING AAN AMERI- KA's OOSTKUST Eisenhower verklaart anti-stakings- wet van toepassing WASHINGTON, 1 October Pre sident Eisenhower heeft vandaag de antl-stakingswet van Taft en Hartley van toepassing verklaard op de haven- Staking aan de Amerikaanse Oostkust. Deze wet geeft de rechtbanken het Deze wet geeft de rechtbanken het recht een staking, die een gevaar voor de veiligheid van het land wordt ge acht, tachtig dagen op te schorten. In alle havens aan de Oostkust van Maine tot Virginia ligt het werk geheel stil. Het congres te Margrate MARGRATE, 1 October De Britse socialisten hebben vandaag bijna een stemmig een manifest over de bui tenlandse politiek goedgekeurd, die zo als Attlee zei, geen dictaat van enig ander land duldt. De rede van Attlee, waarin deze politiek werd geschetst, werd door de 1.300 afgevaardigden en thousiast ontvangen. De partij betreurt het, dat het overleg tussen de grote vier op zoveel moei lijkheden stuit. Zij vraagt zich af, wat er indertijd werkelijk is gebeurd op de conferentie te Washington van de drie Westelijke ministers van Buiten landse Zaken. Wat het Verre Oosten betreft, is La bour voor neutralisering van Korea en Formosa. De huidige regering van Chi na moet als de wettige worden erkend. Zodra zij geen steun meer aan agressie verleent moet deze regering ten volle in het overleg tussen de grote mogend heden worden betroken en haar plaats krijgen in de Verenigde Naties. Duitsl-.id moet niet worden herbe wapend alvorens de grote vier over de Duitse kwest'o hebben beraadslaagd. Het pas gesloten militaire verdrag tussen Amerika en Franco-Spanje wordt veroordeeld. DIEFSTAL VAN DUIZEND GULDEN TE ZIERIKZEE ZIERIKZEE, 1 October Dezer da- §en kwam de te Zierikzee wonende J. tot de ontdekking, dat een hem toe behorend geldkistje, inhoudende plm. 1.070, dat hij Vrijdagavond j.l. in een lade van een kast in de voorkamer van zijn woning had geplaatst, niet meer aanwezig was. Hij deed aangifte van zijn vermissing bij de politie en als verdacht van diefstal werd dezelfde dag de kostganger van S., zekere J. van K. uit Weert, aangehouden. Van K. had Zaterdag de woning van S. verlaten voor een bezoek aan zijn ouders. Hjj bekende het kistje met in houd te hebben ontvreemd en te heb ben meegenomen naar Weert, waar hij het slot met een beitel forceerde, zich het geld toeeigende en het kistje ver- stopte. Van het geld gaf hij f 145 aan ztjn moeder en verzweeg haar de her komst. Verder ruilde hij in de stad Zijn motorrijwiel met bijbetaling v t 850 voor een beter. Stevenson zeide de indruk te heb ben dat Eisenhower het voorstel „ver dienstelijk" vond. Het onderhoud met de president, dat werd bijgewoond door minister Dulles, was bedoeld om Stevenson verslag te laten uitbrengen over zijn wereldreis. PARIJS, 1 October De Franse strijdkrachten die deelnemen aan de veldslag in het gebied van Hoengjen, vijftig kilometer ten Zuidoosten van Hanoi, hebben 600 communistische op standelingen gedood en 600 gevangen genomen. De operatie, die bestaat uit het zui veren van verdachte dorpen in de Ton kin Delta, is tien dagen geleden begon nen. Bij zuiveringsacties in de Delta van de Rode Rivier zijn in de afge lopen 48 uur ongeveer 50 opstande delingen gedood. NIEUWE AMERIKAANSE AMBASSADEUR BENOEMD WASHINGTON, 1 October Presi dent Eisenhower heeft vandaag de plaatsvervangende onderminister van Buitenlandse Zaken, H, Freeman Matthews, benoemd tot ambassadeur in Nederland. Hij benoemde Selden Chapin, die tot dusver ambassadeur in Den Haag is geweest, tot gezant in Panama. Nieuwe Oostduitse minister van Buitenlandse Zaken BERLIJN, 1 October Dr Lothar Bolz is vandaag benoemd tot minister van Buitenlandse Zaken van Oost- Duitsland. Westelijke waarnemers toonden zich vanavond te West-Berlijn zeer verrast over de benoeming van Bolz. In de af gelopen weken is zijn departement, dat van wederopbouw, herhaaldelijk ge- critiseerd. „Johan van Oldenbarnevelt" vertrok met emigranten AMSTERDAM, 1 October Met 1.434 emigranten aan boord is het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" van de stoomvaartmaatschappij „Nederland" vanmiddag uit de Amsterdamse haven onder gezagvoerder H. Zeilmaker naar Australië vertrokken. De zes kinder verzorgsters zullen zich gedurende de ze reis niet behoeven te vervelen, want niet minder dan 450 kinderen on der de twaalf jaar zijn aan haar zorgen toevertrouwd. AFSCHAFFING VEREVENINGSHEFFING DEN HAAG, 1 October In een buitengewone algemene vergadering heeft de Chr. Middenstandsbond zich vanmiddag in Den Haag beraden over de maatregelen, die de regering als gevolg van de huurverhoging en de opheffing van de consumptiebeperking, voornemens is per 1 Januari a.s. te nemen. De vergadering had o.a. tot resultaat dat een resolutie werd aangenomen, waarin btj de regering en de Staten Generaal op wordt aangedrongen de ver- evenmgsnefïing al te scnatten, net m tte onderneming blijvende deel van de winst, althans voor de helft, niet te belasten en zorg te dragen voor de reali sering van de verdere desiderata van de middenstand, neergelegd in het be lastingprogram der drie middenstandsbonden. De voorzitter van de Chr. Midden standsbond, de heer J. de Jong uit Rot terdam, heeft tijdens deze vergadering een rede gehouden, waarin hij onder meer heeft opgemerkt, dat er de laat ste tijd „met cijfers is gegoocheld" het geen tot resultaat heeft gehad dat de regering een loonsverhoging van 5 pCt heeft goedgekeurd. Spreker vroeg zich echter af of de volgorde van de gang van zaken wel juist is geweest en of de Staten Generaal door de beslissing van de regering niet in een bepaalde dwangpositie zijn geraakt. Het standpunt van de middenstands organisaties is, dat zij wel willen mee werken aan een loonsverhoging, mits deze wordt gecompenseerd. De Raad van Vakcentraien achtte dit standpunt onjuist, aldus de spreker, en beschouw de de middenstand daarom geen partij meer in de onderhandelingen. De heer de Jong is het niet eens met hetgeen de staatssecretaris van sociale zaken, mr dr A. A. van Rhijn, ter toe lichting van de beslissing tot loonsver hoging had gezegd, n.l. dat de belas tingverlaging een vermindering van belastingdruk voor iedereen is en dat hij deze verlaging als een compen satie voor de middenstand ziet. Een eventuele verlaging van de premie voor de wachtgeld- en werkloosheids verzekering zou volgens de heer de Jong een weldoen uit andermans zak zijn, omdat deze premie destijds is ge raamd. Nu gebleken is, dat deze ra ming te hoog is, moet de premie wor den verlaagd. Deze mag niet worden aangewend als compensatie. Het afschaffen van de verevenings heffing zou een werkelijke compensatie zijn. Tenslotte zeide de heer de Jong, dat het thans de plicht is van de Chr. Mid denstandsbond rechtvaardige eisen ter tafel te brengen, zo mogelijk in samen werking met de andere middenstands organisaties. In de vergadering werd nog de op merking gemaakt of het wel juist is dat aan gehuwde werknemers, die met de huurverhoging niets te maken heb ben, loonsverhoging wordt gegeven. Na een langdurige discussie werd de in de aanhef bedoelde resolutie aange nomen. SOESTERBERG, 1 October Op de vliegbasis Soesterberg heeft luitenant- generaal vlieger, I. A. Aler, chef luchtmachtstaf, vanmorgen het com mando van de Koninklijke Luchtmacht overgedragen aan luitenant-generaal waarnemer, A. Baretta, tot dan plaats vervangend chef luchtmachtstaf, voor af werd in het officierscasino aan de Kampweg te Soesterberg namens H.M. de Koningin door ir C. Staf, minister van Oorlog, aan generaal Aler zijn be noeming tot Groot Officier in de Orde van Oranje-Nassau bekend gemaakt. Nadat de minister van Oorlog, bege leid door de beide generaals en andere militaire autoriteiten, de troepen had ge-inspecteerd, hield generaal Aler een afscheidstoespraak, waarin hij aller eerst de minister en de staatssecreta rissen van Oorlog en Marine alsmede het luchtmachtpersoneel van hoog tot laag dank bracht voor wat er geduren de zijn ambtsperiode in de opbouw van de luchtmacht is bereikt. Daarna hield luitenant-generaal waar nemer A. Baretta een toespraak. Na afloop was er een défilé voor de auto riteiten, gevolgd door een luchtparade van een squadron meteors onder com mando van de kapiteit J. Droste. De foto toont de inspectie van de erewacht. VaD links naar rechts: Minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, luitenant-generaal I. A. Aler, de commandant van het es kader en generaal-majoor A. Ba retta. „DE SCHOOL MET DE MEEST BEWOGEN LEVENSLOOP Oostburg, 1 October Vanmiddag heeft de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mej. dr A. de Waal, het opnieuw opgebouwde Koningin Wilhelmina Lyceum, dat tqüens een bombardement in October 1944 werd vernield, heropend. Hierbij waren tegenwoordig, de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, de inspecteur van het V.H.M.O. van het ministerie van O., K. en W„ dr J. P. Chr. de Boer, de heren A. Schout en A.L.S. Lockefeer, leden van Ged. Staten, de directeur van het bureau onderhoud en uitbreidingswerken van de Rijksgebouwendienst, ir J. Scheurkogel, de curatoren en de commissie van toezicht, leerlingen en oud leerlingen, benevens vele genodigden. FOKDAG EN VEETENTOON STELLING TE GOES GOES, 2 October Op Dinsdag 1 December a.s. zal naast de Zuidbe- velandse rundveefokdag een veeten toonstelling-markt worden gehouden voor vetvee, handelsvee, varkens en schapen. Reeds thans zijn voor de fok- veedag zowel als voor de markt vele opgaven van deelname ontvangen, zo dat 1 December mede door de Slagers- vakwedstrijd en -tentoonstelling Goes het trefpunt zal zijn van slagers, fa brikanten, handelaren en consumenten. „ONDER DE DRUK DER OMSTANDIGHEDEN" INDISCHE TROEPEN SCHOTEN OP NOORD- KOREANEN SEOEL, 1 October Indische troe pen, die lastig werden gevallen door een 500 Noordkoreaanse demonstran ten, hebben op deze mensen geschoten. Voor de diplomaten van het hoofd kwartier van de Verenigde Naties te New York was dit bericht zeer ver rassend. Steeds waren de Indische troepen met tact en bekwaamheid op getreden en men veronderstelde dat deze troepen niet bewapend waren. A In Londen zijn zes afgevaardigden van de Zuidslavische vakorganisaties weken aan Engeland. Zij zijn daartoe aangekomen voor een bezoek van drie uitgenodigd door de Britse ministeries van Arbeid en Nationale diensten, en van Buitenlandse Zaken. De 87-ja- rlge Italiaanse dirigent Arturo Tosca- nini heeft te Rome tegenover verslag gevers verklaard, dat hij deze winter voor het laatst op het concertpodium zal verschijnen. De vroegere com mandant van het Amerikaanse Achtste leger in Korea, generaal van Fleet, heeft een bedrag van 25.000 dollar ter beschikking gesteld voor de opbouw van de historische paleizen in Seoel. Gistermorgen arriveerde aan de Lloydkade te Rotterdam het m.s. „Zee land", dat drie tijgers aan boord had. Oorspronkelijk waren het er vier, doch één van de dieren is van heimwee ge storven. De tijger heeft tien dagen en nachten in zjjn kooi zitten huilen. MIDDELBURG, 1 October - Onder de druk der omstandigheden, zoals voorzitter J. L. Dregmans het uitdrukte, heeft de vereniging „Zie kenhuisverpleging op Walcheren" vandaag besloten de premie voor de A-verzekering te verhogen van 22 op 30 cent per week, die van de B verzekering van 10 op 15 cent te brengen en de C-verzekering van 16 op 20 cent. De aanvullende ver zekeringen werden overeenkomstig verhoogd. Deze maatregel, zo bleek tijdens de ze algemene vergadering is nodig en wel omdat ten eerste de ziekenhuizen hun tarieven mogen gaan verhogen i.v.m. de 48-urige werkweek, ten twee de omdat de ziekenhuizen zich heb ben verbonden 15 cent op de zieken huistarieven toe te leggen om het Centraal Laboratorium, dat in Goes zal komen, „aan het draaien te hou den" en tenslotte omdat het bestuur van de Godshuizen te Middelburg is toegestaan, na het gereedkomen van het nieuwe ziekenhuis aldaar twee kwartjes op de verpleegprijs toe te leggen. TWEEDE KLAS. Bij de besprekingen in het bestuur, zo deelde de heer Dregmans mede, is vooral naar voren gekomen de toene mende wens van de leden speciaal van de verplicht verzekerden om tweede klas te gaan liggen. Niet alleen en dat wordt vaak vergeten be tekent dit hogere verpleegkosten, maar ook stijgende honorering van de spe cialisten. En dat geeft, zo lichtte voorts de secretaris-penningmeester, de heer L. Onderdijk toe, vele consequenties. Met cijfermateriaal op tafel toonde hij aan, dat vooral de B- en C-verzekerin- gen geen verhoging van premie meer kunnen lijden. Met de A-premie is het anders. Het is de basispremie. De tus sentijdse verhoging levert overigens voor het vierde kwartaal van dit jaar nog een verlies van f 600 op. Spreker had een begroting opgesteld waarin met de diverse verhogingen is reke ning gehouden. Met een maximumver- pleegprijs van f8.40 bedragen de uit gaven voor de vereniging in 1954 (op basis van het aantal leden thans) f84.560. De premieverhoging tot 28 ct gaf een opbrengst van f 85.340,70 te zien. De premieverhoging tot f 0.30 daarentegen heeft een inkomst van f 91.135 en dus een beetje speling. Mo gelijk is het daarentegen nog, zo deel de dr H. P. Veening mede, dat de bouw van het Centraal Laboratorium wel eens zal kunnen leiden tot f 0.20 verlaging op de ziekenhuistarieven. Een nieuwe tegenvaller dus. vïs ech ter", zo voegde hij eraan toe, „in over leg met de specialisten niet mogelijk tot een zekere norm te geraken. Het huishoudelijke gedeelte van de verga dering, dat voordien plaats vond, liep vlot. In zijn openingswoord heeft de voorzitter medegedeeld, dat het aantal leden nog steeds stijgt, en dat de nieu we behuizing haar beslag heeft gekre gen. Het jaarverslag werd goedgekeurd en de heer Onderdijk kreeg een pluim. De financiële commissie was tevreden en ge-imponeerd door de cijfers. De heren H. Oldeman en A. Korteweg werden bü acclamatie herbenoemd als bestuurslid. In de financiële commis sie werd de heer A. J. Berenpas be noemd In de plaats van de heer A. J. van Riel. De „De Ruyter" 16 November in dienst DEN HAAG, 1 September Op 16 November zal te Schiedam de nieu we kruiser van de Koninklijke Marine „De Ruyter" in dienst worden geno men. Waarschijnlijk zal H.M. de Ko ningin hierbij tegenwoordig zijn. Mej. dr A. de Waal bracht hartelijke dank voor de wijze, waarop zij door de schoolgemeenschap was ontvangen. „Deze dag is vreugdevol voor de leer lingen, maar in niet mindere mate voor de rector en de leerlingen. Een geluk wens is hier zeker op z'n plaats, omdat na al de ellende het normale leven weer voortgezet kan worden", aldus de staatssecretaris. Zij noemde het e'en typisch kenmerk van al de volken in de lage landen, dat steeds het wapen devies „Luctor et Emergo" bewaarheid wordt. Speciale woorden van felicitatie richtte dr de Waal tot de rector, de heer A. Hoolhorst, die zich zeer ver dienstelijk gemaakt heeft bij dè op bouw van de school. De heer Hoolhorst sprak de hoop uit, dat de staatssecretaris nog lang getui ge zal mogen zijn van de bloei van de school en verzocht haar de dank na mens geheel West Zeeuwsch-Vlaande ren over te brengen. Jhr mr de Casembroot zei zeer ver heugd te zijn over deze heropening. „Er zijn maar weinig scholen, die zo'n be wogen levensloop hebben, als deze school, zo sprak de Commissaris, die nog even het bezoek van Koningin Wilhelmina op 13 Maart 1945 in her innering bracht. Vervolgens spraken de heren ir Scheurkogel, mr K. Hoek- zema, de burgemeester van Oostburg, de heer F. A. van Rosevelt, burgemees ter van Schoondijke, namens de Ver eniging van Burgemeesters en secreta rissen in Westelqk Zeeuwsch-Vlaan deren en L. v. d. Beukei, directeur van de Technisch school te Oostburg. GESCHENKEN. Namens de leerlingen droeg de heer Van de Beukei, de letters, die aan de voorgevel zijn aangebracht over; dr J. de Vries droeg namens de leraren de beplanting, die deze hebben geschon ken en die is geplaatst bij de border voor de school over, terwijl de leerlin ge Ineke Baan aan mevrouw Hoolhorst bloemen overhandigde. De voorzitter van oud-leerlingen, de heer J. A. Leen- houts, burgemeester van Cadzand, bood namens de oud-leerlingen een maquette aan, die vervaardigd is door de heer Etienne te Amsterdam en die een plaats heeft gekregen in de hall. Piet Risseeuw sprak namens de leer lingen, die een zonnewijzer hebben ge schonken. Deze is nog niet gereedge komen, daarom kon Piet alleen nog maar naar de tekening van de zonne wijzer, die op het grasveld voor de school komt te staan, aanbieden. Hierna sprak de heer Hoolhorst een kort dankwoord en stelde voor aan H.KK Prinses Wilhelmina, die be schermvrouwe van de school is, een telegram te zenden. Nadat het meisjeskoor het Lyceum lied en het Zeeuwse volkslied hadden gezongen werd het gebouw, dat zeer modern ingericht is, bezichtigd. Terge legenheid van deze heropening bood de Z.V.U. 's middags een jeugdconcert aan in het Ledel-theater, dat werd ver zorgd door het dubbelkwartet van het Amsterdam concertgebouworkest en werd opgevoerd het toneelstuk „Esmo- reit", terwijl de leerlingen ook nog een ballètje opvoerden. MELKEMMERS EN -BUSSEN VOOR KRUININGEN KRUININGEN, 1 October Van middag had in het gemeentehuis van Kruiningen de uitreiking plaats van het melkhandelaarsmateriaal, dat be schikbaar was gesteld door de vier lan delijke bonden van melkhandelaren. Na een inleidend woord door de waar nemend burgemeester van Kruiningen, de heer P. H. A. Polderman, sprak de voorzitter van de commissie „Nood fonds voor de Ned. Melkhandel", de heer C. de Boer uit Haarlem. Hij wees op de goede samenwerking tussen de bonden waardoor deze hulpverlening mogelijk was geworden. Dank bracht hij aan de heer D. Boone uit Middel burg, die als adviserend lid van de commissie het administratieve gedeelte van de uitreiking had verzorgd. Een 12 tal inwoners van Kruiningen werd vervolgens in het bezit gesteld van melkemmers en -bussen. ARNHEM, 1 October Burgemees ter A. A. Schuit van Kortgene, raads leden en enkele hoofden van dienst uit deze gemeente en hun echtgenoten zijn vandaag voor het tweedaags be zoek in de Gelderse hoofdstad gearri veerd. Het gezelschap is uitgenodigd door het gemeentebestuur van Arnhem, dat de gemeente Kortgene na de ramp adopteerde pn een crediet schonk van een ton. Het uit 31 personen bestaande gezel schap is vanmiddag in Arnhems ge meentehuis ontvangen door het vol tallige college van B. en W„ een aan tal raadsleden en verscheidene hoof den van gemeentelijke bedrijven te Arnhem. In zijn welkomstwoord zei burge meester Ch. G. Matser, dat de begroe ting van bijzondere aard was en de oorzaak tweeërlei. Zeer tragisch noem de hij de ramp die een hele provincie trof, doch daarnaast is gebleken hoe zeer de bevolking van ons land ge meenschappelijke nood door gemeen schappelijke hulp heeft weten te le nigen. Burgemeester A. A. Schuit zei, dat de hulp van Arnhem er toe heeft bij zo vlug mogelijk op toeren te doen gedragen de gemeente Kortgene weer draaien. Financieel zowel ais wat de wederopbouw betreft zijn we de ramp te boven, zo merkte de burgemeester op. Als dank voor de aan de gemeente Kortgene verleende hulp bood hij bur gemeester Matser een door de schilder Van Dijk te Veere vervaardigd schil derij aan, voorstellend de Zandkreek op een mooie zomermorgen. Barak voor Dienst Herverkaveling Zeeland te Goes GOES, 1 October Zoals bekend is door het ministerie van landbouw be sloten de Dienst Herverkaveling, die voor de gehele provincie zal worden gevormd in Goes te vestigen. Deze Dienst heeft echter een kantoor nodig met een vloeroppervlak van 500 vier kante meter. B. en W. van Goes heb ben thans voorgesteld een houten ba rak te bouwen op het grasveld tussen Oostsingel, Oostwal en Korte Nieuw- straat, dus zo dicht mogelijk bij het centrum. De kosten bedragen rond f 55.000. De Dienst is bereid de barak te huren voorlopig voor drie jaar voor f 11 per vierkante meter oppervlak. Deze termijn, aldus B. en W. zal waar schijnlijk tot vijf jaar worden verlengd. Dan zal dus een andere bestemming gevonden moeten worden, doch gezien de grote vraag naar kantoorruimte lijkt de moeilijkheid vrij gering. B. en W. stellen thans voor een crediet be schikbaar te stellen voor de bouw van deze barak. De raad zal hierover op 7 October des avonds 8 uur beslissen. DE BILT ZEGT: Vrij warm. DE BILT, 1 October In de ochtend hier en daar nog mist. Overigens droog weer met zonnige perioden. Matige tot zwakke Zuidwestelijke wind. Vrij warm.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1