Indrukken uit H.-Guinea 'bemann1ng en toestel voor de christchurch-race C0EBERGH SCHENKT DE SLUIKER H. ALGRA, Bemanning en passagiers vol goede moed. door lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. let offensier van de dokters. M' Dokters en verpleegsters. De heer H* J* v. Doorne doctor honoris causa* Naamborden langs de waterwegen* FEUILLETON Aflevering 23 Vrij bewerkt naar P. VISSER Jzn Meer Nederlanders naar Amerika* jDe Radio- ÜAengjb o-tiö Woensdag 23 September 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 f ANOKWARf is een prachtig ge legen plaats. De huizen staan op de helling aan de baai. Het huis, waar ik nu zit te schrijven (dat is al weer enkele weken geleden Red. Z.D.) is gelegen aan een straat, die Panora ma heet. En werkelijk, het uitzicht is prachtig. Een baai, waar het water elke dag een andere kleur heeft, soms vele kleuren tegelijk, en daarachter de coulissen van een bergland, dat hier reikt tot 3000 m. hoogte! 's Mor gens, als de zon komt, lijkt het, alsof de blauwe contour wijkt, en er een groot perspectief in komt van dalen en kloven en voorgebergten. En elke morgen is weer anders. Dat zeg ik niet na drie dagen, dat zegt de vrouw van de dokter na vele maanden. Dr Dekker is hier de leider van het ziekenhuis en zijn vrouw helpt hem en leeft met hem mee. En 's Zondags leidt de dokter het zangkoor. We kwamen aan een bergweg in het huis van een kolonist, een oude baas. Zijn ogen waren donker geworden, maar nu kon hij weer zien, want de dokter had hem geopereerd. En overal merk je aan de verhalen, dat de dokter er is. Hij staat aan het hoofd van een ziekenhuis met 70 bedden en zijn maximale bezetting is dit jaar 107 geweest. Twee Papoeajongetjes of -meisjes in één bed. Maar het zieken huis wordt uitgebreid, er komt een nieuwe kinderafdeling, er komen nog meer zalen, er komen woningen voor de verplegers. Alleen weet de dokter niet wannéér dat allemaal komt. Je krijgt immers altijd maar een déél van wat je als strikt noodzakelijk hebt aangevraagd. De tweede arts legt zich speciaal toe op de malariabestrijding. En 't is verrassend te zien, hoe sterk in twee jaar deze ziekte is gedaald. Twee jaar geleden had ongeveer 50 pet. van de Indische Nederlanders malaria. Als de helft van de kolonisten aan deze ziek te lijdt en de andere helft moet ver plegen, dan komt er van de opbouw niet veel terecht. Dan is het alleen maar een wonder, dat er zoveel van terecht is gekomen. Het voorbehoed middel en bestrijdingsmiddel is Palu- drine. Dat geeft een heel stuk bevei liging. Maar of het onschadelijk is, je hele leven Paludrine te slikken, moet nog worden afgewacht. Sommigen be twijfelen het. En de Papoea-bevolking in de kampongs durft men er nog niet gelukkig mee te maken. Ze zou den het toch niet geregeld blijven doen, dat pilletje slikken, en hun „na tuurlijke immuniteit" zou er door worden gebroken. Althans, men weet niet, hoe dat allemaal precies zal wer ken. De malaria is de grote plaag on der de Papoea's. In de omstreken van Manokwari sterven 50 pet. der Papoea- kindertjes, vóór ze één jaar oud zijn, De malaria is de grote kindermoor denaar. En wanneer Lmn ent radicaal wil bestrijden en niet maar door tabletten 't uitbreken van een epidemie wil on derdrukken, dan moét er heel wat gebeuren. Dan moeten er broedplaat sen van de muskieten worden aange pakt. Dan zullen er spuitploegen moe ten komen, die de broedplaatsen zui veren. De dokter heeft grote plannen. Hij ziet vooruit. Hij is enthousiast. Hij heeft het gevoel, dat hij vooruit gaat. En de tweede arts evenzo. Pracht ke rels zijn het. Er is een broeder-ver- pleger, die maar weer eventjes enige dagreizen door de bergen wandelt, en in de kampongs injecties geeft tegen framboesia, en ook in heel wat andere gevallen hulp biedt. Maar ze zeggen: denk er om, wij zijn ten voorhoede, en een voorhoede heeft alleen zin, als er een leger ach teraan komt. Anders zal die voorhoe de eens bezwijken. Misschien wel eer der, dan velen denken. Wanneer iemand mij vraagt, wie allereerst naar Nieuw-Guinea moeten gaan, dan antwoord ik: dok ters en verpleegsters. Bekwame en toegewijde dokters en verpleegsters. Die wel moeten begrijpen, dat een be langrijk deel van hun werk buiten het ziekenhuis ligt. Dat het niet in de eer ste plaats gaat om het genezen, maar om het voorkomen van ziekten. Die ook wel moeten begrijpen, dat zij practisch op eenzame posten komen te zitten. Wie b.v. te Seroei dokter wordt, moet niet denken, dat hij zo eens even kan overwippen naar zijn collega in Hollandia, al zitten ze dan beiden aan de Noordkust van Nieuw- Guinea. Wie b.v. van Seroei naar Hol landia wil moet een dag afwachten, dat er een watervliegtuig van de Ma rine ergens in een baai neerstrijkt, en dan zullen ze hem in een prauw twee uren moeten roeien om hem bij het vliegtuig te brengen. En als hij daar na een uur of drie vliegt, is hij wel in Hollandia.... Neen, als hij dokter wordt, dan zit hij vrijwel gedurende zijn contractperiode, dat is drie jaren, vastgepind op de plaats, waar hij werkt. En van een verpleegster geldt hetzelfde. Wie als dokter of verpleeg ster naar Nieuw-Guinea gaat, die moet weten, dat hij zich niet gaat vestigen in plaatsen als Baarn of Voorburg en zelfs niet op een van de Wadden eilanden. Hij gaat naar een bruggen hoofd, dat gevormd is in een wereld van moerassen en oerwouden. Maar ik zou zeggen: het gaat toch niet helemaal om de bekwaamheid alleen. Ook niet alleen om de geest drift, om de pioniersgeest. Het gaat ook nog om iets anders. Ik zou heel graag willen, dat speciaal Christen dokters en verpleegsters zich beschik baar stelden. Niet maar mensen „van Christelijken huize". Maar mensen, die in hun leven de Heiland hebben leren kennen als hun Heer, die niet van Hem kunnen zwijgen, die van binnen zo innig blij zijn en zo vol dankbaar heid, dat Hij hun deel is. Zijn andere dokters minder be kwaam, hebben zij minder plichtsbe sef? Ik zou het niet graag beweren. Maar ik wil duidelijk zeggen waarom. De verplegers en verpleegstevs in het ziekenhuis worden voor het over grote deel geiecruteerd uit de Pa poea's. Ze krijgen een vierjarige op leiding. Maar voordat zij in het zie- k'r.huis komen om daar te worden opgeleid, hebben zij op school gegaan. Op de school van de zending. Want alle candidaten voor verpleger en ver pleegster komen van de vervolgscho- len van de zending. Heel het onder wijs langs de Noordkust van Nieuw- Guinea en op de eilanden als Biak en Japen wordt door de zending gege ven. Want de bevolking in deze itre- ken is practisch gekerstend. Op Ja pen b.v. is nog slechts één kampong, die niet gekerstend is. Aan de vervolg- scholen, waar deze jongens en meisjes werden opgeleid, zijn internaten van de zending verbonden. Deze jongelui zijn gedoopt. Zij hebben geleerd de Heiland te volgen. Het gaat met val len en opstaan, net als bij ons. Maar zij zijn gewend, dat het leven niet gaat zonder het gebed, dat het Chris telijk lied aan dat leven glans geeft en dat elke dag de Bijbel dient te wor den geopend. Zo hebben zij het ge leerd en dat betekende voor hen een nieuwe morgen voor het leven van hun volk en voor hen persoonlijk. Nu gaan zij naar het ziekenhuis, een nieuwe wereld met een nieuwe taak en een nieuwe discipline. Ik heb zie kenhuizen gezien, waar de dokter in heel z'n omgang één blijmoedig ge tuigenis was van zijn geloof. Hij hield dagsluiting met het verplegend per soneel, hij bad met hen, hij leerde hun Christelijke liederen zingen. Hij was de voortrekker van een jong legertje van eenvoudige mensen, die ook in het ziekenhuis de Heiland wilden die nen. Ik weet van zusters, die diep in het binnenland zitten, en die met de leerlingen elke avond zingen en bid den. Ik weet ook dokters, jong en en thousiast, gewetensvol en trouw, die het eerlijk zeggen: op dit gebied kan ik de mensen niets geven, want ik ben zelf geheel zonder godsdienst. Ik weet zusters, die bij al haar trouw en acti viteit nooit één woord over de Hei land kunnen zeggen, omdat ze beho ren tot die grote groep Nederlanders, die „nergens meer aan doen". Het zal nu wel duidelijk zijn, waar om ik voor Nieuw-Guinea vraag, niet maar dokters en verpleegsters van Christelijke huize dat zegt soms zo weinig maar mensen, die het mo gen zeggen: het is feest is mijn ziel, want de Heiland kwam in. Deze foto toont de voltallige bemanning van de „Ir Damme", geschaard om het toestel, dat zij naar Christchurch zullen brengen. Boven van links naar rechts: J. v. d. Bos, 2de radio-technicus: J. Kiepe, le radio technicus; J. Noomen, 3de officier; P. J. Aarts, 2de officier; H. A. A. Kooper, gezagvoerder; J. F. Griffith, le officier; H. v. d. Ham, le boordwerktuigkundige; J. Boomsma, 2e boordwerktuigkundige en D. A. Visser, chef vliegtechnisch Bureau, General Operations K.L.M. Mid den: de ,,Ir Damme". Onder, v.l.n.r.: Mejuffrouw E. M. J. Pinault. stewardess eerste traject; L. J. M, Hermans, le steward, eerste traject en J. H. Hoftijzer, 2de steward, eerste traject; Mejuffrouw M. S. J. Kremer, stewardess laatste traject; M. de Jongh, eerste steward laatste traject en J. A. van Praagh, 2e steward laatste traject. Laatste groep van drie: Mejuffr. N. T. B. Jaspers, stewardess tweede traject; J. Stil, le steward tweede traject en W. J. Jobse, 2e steward tweede traject. Directeur der D.A.F. promoveerde. DELFT, 22 September. Aan de Tech nische Hogeschool te Delft heeft giste ren de erepromotie plaats gevonden van de directeur der D.A. Fabrieken te Deur- ne, de heer H. J. van Doorne. Toen de D.A.F. op 1 April j.l. 25 jaar bestond is hem het eredoctoraat aangeboden. Voor de senaatsvergadering, waarin de uitreiking van de bul geschiedde, bestond ook van officiële zijde grote belangstel ling. Als promotor trad op prof. ir. J. J. J. Broeze, die de heer van Doorne een uit zonderlijke figuur noemde, kundig, ener giek. inventief en ondernemend. Communisten in Perzië verbannen TEHERAN, 21 September Gene raal Zahedi, de Perzische premier heeft vanavond 150 communisten ver bannen naar het woeste Westelijke deel van Perzië. De communisten zijn onder zware bewaking naar hun bal lingsoord overgebracht. A.N.W.B. maakt met plaatsing een aanvang. 's-GRAVENHAGE, 22 September. De Toeristenbond A.N.W.B. heeft van daag een begin gemaakt met het plaatsen van naamborden bij bruggen en veren, over de voornaamste vaarwaters in ons land. De komende weken zullen 120 borden worden aangebracht, terwijl het in de bedoeling ligt dit aantal geleidelijk uit te breiden. De uitvoering van deze borden is met opzet anders gekozen dan die, welke plaatsnamen aangeven. De door de A.N.W.B. te plaatsen borden bij water wegen zijn wit met blauwe letters, en bovendien geeft een drietal golflijnen onder het opschrift aan, dat dit op een rivier of kanaal betrekking heeft. Door middel van deze naamborden, die zullen worden aangebracht op punten waar belangrijke wegen vaarwaters krui sen, zal het zowel binnen- als buiten landse toeristen mogelijk zijn, zich op hun route te oriënteren. Het eerste bord is vanmorgen bij de Hoornbrug aan de rijksweg Den Haag- Rotterdam neergezet; het draagt het op schrift „Rijn—Schiekanaal". 's-GRAVENHAGE, 22 September. De belangstelling van het publiek voor de Christchnrchrace, waaraan de K.L.M. meedoet met de DC 6a Liftmaster „Ir Damme" neemt met de dag toe. Nog twee weken scheiden ons van de start: op Donderdag 8 October zal de Hertog van Gloucester te half vijf het startschot lossen. De bemanning van de „Ir Damme" bestaat uit 18 koppen; er gaan 55 emigranten als passagiers mee en 9 vertegenwoordigers van radio en pers. In totaal zullen 81 personen de race meebeleven. De mededingers van de K.L.M. in de LondenCliristchurchrace zijn de Royal New Zealand Air Force, de British Eu ropean Airways, Rausch Aviation uit de V.S. en mrs. G. J. Mckenzie. Zoals men weet, zijn de deelnemers aan de race ondergebracht in twee groepen, de zg. transport handicap sec tion en de speed section. De K.L.M. valt in de eerste groep. Het komt er niet zozeer op aan, dat de snelheid zo groot mogelijk wordt opgevoerd, als wel op de verhouding van lading en snelheid. Voor ieder vliegtuig wordt rekening houdend met lading, aan stel een bepaalde vliegtijd vastge- tal passagiers cn snelheid van het toe- steld. Het kan dus zijn, dat de B.E.A. of de R.N.Z.E.F. eerder aankomen dan de K.L.M., hetgeen niet wil zeggen, dat zij dan gewonnen hebben. Wie er wint hangt geheel af van het aantal uren, dat het toestel op de vastgestel de tijdsmarge weet uit te sparen. De „Ir Damme" gaat op 2 October a.s. al naar Londen Airport. De passagiers volgen op 7 October met de DC 6 b. In Londen stapt men over in de Lift master. Van de aankomst der passagiers op Londen Airport geeft de B.B.C. een televisie-reportage. De route, die gevolgd zal moeten wor den, is nog niet bekend. De berichten uit de cockpit worden door de K.L.M. in code uitgegeven via de verkeerskamer op Schiphol. TERUGGETROKKEN. De piloot N. J. Davidson, die aan de race zou deelnemen in zijn C.C.W.5 „Executive" heeft zich moeten terug trekken. Dit is gebeurd op grond van de omstandigheid, dat zijn toestel nog niet het vereiste aantal vlieguren heeft gemaakt. Uit de speed section hebben zich teruggetrokken majoor H. J. Hill en mr. J. L. Dyer uit de Ver. Staten, die met een North American B 45 Tornado zouden vliegen. De Vickers Armstrong Valiant B 1, waarmee de R.A.F. deel neemt is het tweede prototype, dat in 1952 op de S.B.A.C.-show te zien is ge weest. De stopplaatsen van dit toestel zijn bekend: Karachi en de Cocoseilan den. De totale afstand bedraagt 12.376 mijlen, af te leggen in drie etappes van resp. 4192, 3255 en 4929 mijlen. Ingezonden Mededeling (adv.) „Alleen uit zelfverdediging, mijn heer de Maire. Mijn hoed had men mij al van het hoofd geslagen en men probeerde mij onder de voet te krijgen. En omdat te voorkomen, zwaaide ik met mijn stok en hield mij de lui van het lijf. Uw politieman scheen zo van mijn onschuld over tuigd, dat hij aanbood mij voor vijf francs buiten het gedrang te bren gen. Dat heb ik niet gegeven. Ik ben onschuldig en vertrouwde op uw rechtvaardigheidsgevoel. Of ik daar aan mijn langdurig, niet gemoti veerde opsluiting te danken heb, weet ik niet. Dat blijft voor verantwoor ding van uw poltieman". „Ah zo", antwoordt de Maire, die lichtelijk kleurt. „Nu ik zal de zaak niet verder onderzoeken. Het sop is de kool niet waard. Je wordt onmid dellijk op vrije voeten gesteld. Ik heb te laat van je zaak kennis gekregen, om ze eerder te behandelen. Laat mij je echter deze raad geven: wees als Protestant onder onze Katholieke be volking een weinig voorzichtiger. Ons volk is niet kwaadgezind jegens een vreemdeling, zelfs gastvrij, maar op het stuk van de godsdienst is het wat kittelorig. Me dunkt, als veehan delaar had je daarmee wat rekening moeten houden. En hiermede houden wij de zaak voor afgedaan". Jacques Huijsser bedankte de Maire vriendelijk en verlicht, na zijn stok weer in ontvangst te hebben geno men. Intussen is het weer te laat om Brugge te bereiken, terwijl hij zich bovendien uitermate vermoeid ge voelt en zijn maag rammelt van de honger. Weshalve hij besluit in een herberg te gaan eten en logies voor de nacht te nemen. Na een flinke slaap en tevig uitgerust te zijn, kan hij dan morgen weer monter op stap gaan. Dit program wordt uitgevoerd. De maaltijd smaakt uitstekend. De avond is heel rustig. Hij maakt een kleine wandeling door het dorp en de naaste omgeving en vergeet bijna, dat hij een voortvluchtige is naar wie naarstig wordt gezocht. Maar de ontgoocheling komt na een gezonde slaap, die hem weer vol ledig fit heeft gemaakt, bij het ont bijt. Nauwelijks is hp aan het eten of dat miezerige kereltje van een een Engelse spion of een moorde naar?" „Neen, man. Veel ernstiger. Een sluiker, die bovendien gewapend ver zet heeft gepleegd. Hij is ontsnapt uit de gevangenis in Sluis en wordt overal gezocht. Een gevaarlijk sujet, die de strop verdient. Gister is door een koerier het bericht hier gebracht, maar door het feest wordt er pas vandaag uitvoering aan gegeven. Je wilt het papier hier wel ophangen?" champetter komt binnen, die hem Onder het spreken heeft de politie- niet groet, alleen met een vuile blik aankijkt. Vermoedelijk, denkt Zijier, heeft hij een schrobbering gekregen, van de Maire inzake die vijf francs^ Intussen trekt hij zich van het ma- gere, onnozele kereltje niets aan en eet bedaard verder. De waard komt in de gelagkamer, luidruchtig door de champetter be groet: „Ha, Klaaske, er is een aardig sommetje te verdienen, man, Als je enig naricht kunt geven omtrent iemand of hem aan het Gerecht kunt overleveren, dan kun je op vijf tig pond rekenen. Hoor even...." Hij haalt een papier voor de dag en leest luide het signalement van de gezochte voor: het volledige signale ment van Frits Zijier. Vijftig pond! Dat is nog al wat!" roept de waard verbaasd uit. „Zeker man scherp op de veekoopman gelet en zijn stekende oogjes hebben be speurd, dat deze verbleekte en zich nauwelijks „gewoon" kon houden. Wat goed gezien is: het bericht valt hem zo rauwelings op het lijf, dat Huijsser haast niet meer eten kan en zo bleek wordt als een lijkMaar op hetzelfde moment gevoelt hij: zó niet; ik moet mij goed houden. Waarna hij weer een onverschillige houding aanneemt. Het is evenwel te laat. De champetter richt zich recht streeks tot hem. „Mijn waarde heer, jij komt ook uit Sluis, heb ik gehoord. Weet jij iets van die zaak af? Je lijkt spre kend op die sluiker!" „Vriend, ik bemoei mij niet met jouw zaken, met de mijne heb je niet nodig. Als je weten wilt, wié ik ben, kan de Maire je volledig inlichten", geeft Zijier hem brutaal terug. „Nou nou man, een toontje lager alsjeblieft. Je spreekt tot een dienaar der wet en als zodanig moet ik mij overtuigen of je signalement ook overeenkomt met dat van de ge zochte sluiker". Met zijn kleine, stekende ogen taxeert hij de veekoopman van het hoofd tot de voeten. Zijier heeft aan vechting hem een kaakslag te ge ven, maar ziet het onzinnige er van in. Dus volstaat hij met de cham petter even brutaal aan te kijken en te vragen: „Wil je mijn paspoort soms zien?" „Dank je, man. Ik heb er genoeg van". Dan herhaalt hij zijn vraag aan de waard: „Wil je dit papier ophangen, Klaaske? Ik moet verder". „En ik moet ook met spoed ver dwijnen", denkt Zijier. Hij betaalt het gelag, verlaat de herberg en slaat de weg naar Brugge in. HOOFDSTUK X. Hij mag dan een onogelijk kereltje zijn, dat champettertje van Damme, hij is meer pienter dan hij wel lijkt! Peinzend vervolgt hij zijn weg langs de herbergen, om de papieren te be zorgen, die een beloning uitioven ten einde Frits Zijier in handen te krij gen. „Als mijn vermoeden eens juist bleek", mompelde hij, „dat zou eens een buitenkansje zijn! En mijn kop er af, als die veekoopman en die sluiker niet één en dezelfde persoon zijn! Hij lijkt er als twee druppels water op. Behalve dan de baard. Maar die heeft hij natuurlijk weggeschoren. Tijd genoeg voor gehad. Die vent schrok zich een ongeluk, toen ik dat papier voorlas. Hij is het, afgelopen!" (Wordt vervolgd). Senator Watkins in ons land. 's-GRAVENHAGE, 22 Septem ber. Na een onderhoud te heb ben gehad met minister Suurhoff, heeft de Amerikaanse senator Wat kins, die in ons land vertoeft als waarnemer voor het vluchtelingen vraagstuk mededelingen gedaan over de emigratie van Nederlanders naar Amerika. De tijdelijke verlichting in de Amerikaanse immigratiewetgeving maakt het mogelijk, dat binnen drie jaar uit Nederland 2000 personen, die familieleden in de V.S. hebben, naar dat land vertrekken. Boven dien zullen 15.000 Nederlanders, die als vluchtelingen beschouwd kun nen worden, naar Amerika mogen verhuizen. Daartoe zijn vooral scherpe voorwaarden gesteld op politiek gebied. Op vragen, die gesteld werden tij dens de persconferentie, waar de se nator deze mededelingen deed, ant woordde hij, dat de getroffenen door de watersnood ook als vluchtelingen kunnen worden beschouwd, zelfs al zijn zij voorlopig wee- aan werk en onderdak geholpen. Eveneens ten aanzien van de In dische Nederlanders, die thans in ons land verblijven, geldt deze regeling. DONDERDAG 24 SEPTEMBER. HILVERSUM I (402 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Hoogmis. 9.30 School radio. NCRV: 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 „Het klinkt gekmaar ook hqt dier maakt U nog gezonder", caus. 12.4jï Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Sopr. en cello. 13.50' Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 V. vrouw. 15.15 Hawaiian-ens. 15.30 Gram, 16.00 Bijbellezing. 16.30 Omr.ork. en sol. 17.00 V. d. jeugd. 17.20 Marinierskapel. 17.30 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Gram. 18.15 Vocaal ens. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Leger des Heiiskwartier. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Levensvragen van al lerlei aard. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.50 Ra. ra, hoe zit dat? 21.05 Orgelconc. 21.40 Promenade-ork. en solist. 22.30 Altviool en piano. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Omr.koor en orgel. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Gram. 11.10 Ca baret. (Intermezzo: Hé. zijn die ge trouwd?) 11.30 Gram. 11.45 „Van de hak op de tak, in en om de tuin", caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Musette ork. 13.55 „Beroemde Engelse Rechtzaken", hoorsp. 14.30 Fluit en piano. 15.00 V. d. zieken. 16.00 „Drie in één", het leven onzer Vaderen omstreeks het jaar 1900. 16,45 V. d. jeugd. 17.30 Mil. caus. 17.40 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: Mr. J. J. Oyevaar: „Tramp en tanker onder de driekleur". 18.00 Nws. 18.15 Sportprobl. 18.25 Jazz-Album. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Gev. muz. 19.30 Pianorecital. 20.00 Nws. 20.05 „Dr. Ir. C. Lely de Ingenieur-Staats man", caus. 20.15 Lichte muz. 20.50 „Het schandaal", hoorsp. 21.05 „Der Rosen- kavalier", opera (3e acte). 22.15 Klank beeld 322ste Squadron. 22.35 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 Sportaet. 23.30—24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4