Nieuws uit de Provincie. Westelijke verbindingsdam bij Ouwerkerk gesloten Overwinningen met korfbal- cijfers over de gehele linie VtfRIGlEY Definitieve sluiting in tweede helft van October Ministcr Witte komt naar Schouwen Franse landbouwjongeren komen op Tholea werken rolt (ët&t plakt fófot brandt fót&t Treinen gaan sneller rijden Geslaagde Pijperdag te Kamperland Burgemeester van Stavenisse bezoekt Noord-Holland Volharding en Zuidwesters (ongeslagen) kampioen Elto haalde streep door Vitesses rekening De heer G. v. d. Heide 40 jaar bij de belasting Chr. Gymnastiekvereniging te Koudekerke 1 Goes. Schietwedstrijden te St Annaland Internationale brandweer wedstrijden te Sluis ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Werkzaamheden gaan een nieuw stadium in ZIERIKZEE, 19 Sept. De dijkdichtingswerkzaamheden bij Ouwerkerk zijn een nieuw stadium ingegaan. De Westelijke verbindingsdam tussen de oude zeedijk en de nieuwe ringdijk is thans dicht. Wel werkt men er nog door aan het aanbrengen van een kleibekleding tegen de geplaatste caissons om de dijk waterdicht te maken, doch niettemin kan deze phase van het werk zo goed als afgelopen worden beschouwd. Intussen vordert ook de Oostelijke verbindingsdam. Deze zal geheel als een aarden dam worden aangelegd. Deze Oostelijke verbinding dient als beveiliging voor het daar achter gele gen stuk van de oude zeedijk. Dit stuk is dermate gehavend, dat men nieuwe moeilijkheden voorzag voor de slui ting, welke hier straks zal worden vol trokken. Wanneer ook deze Oostelijke dam voltooid is, zal de grote bres in de oude zeedijk, welke dan sluitgat zal zijn geworden, kunnen worden ge dicht. Over de methode van sluiting, welke zal worden toegepast, bestaat nog niet voldoende zekerheid. In elk geval ko- jnen hier phoenix-caissons aan te pas. In de sluitopening is men intussen reeds begonnen met het leggen van zinkstukken. Hier werden reeds diep ten van ongeveer vijftien meter ge peild, doch naar wordt verwacht zal men hier minder moeilijkheden onder vinden dan bij de aanvankelijk gepro jecteerde sluiting van de opening in de ringdijk, waar enkele dagen gele den reeds een put van 27 m diep werd aangetroffen. Of men mettertijd ook nog tot sluiting van laatstgenoemd gat zal overgaan, is nog niet bekend, doch wel is zeker, dat men nog niet hele- Men wacht hem op met verzoek om minstens 2.000 woningen ZIERIKZEE, 19 Sept. Op Zater dag 26 September zal de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir H. B. J, Witte een bezoek brengen aan Schouwen en Duiveland. De plaatselij ke autoriteiten zullen deze gelegenheid aangrijpen, om de aandacht van de re gering nogmaals te vestigen op de zeer ernstige moeilijkheden, waarmee op dit eiland wordt geworsteld als gevolg van de woningnood. Deze moeilijkheden zouden verdwij nen als minstens 2000 woningen zou den worden gebouwd. Het is, zo meent men ter plaatse, bovendien van het grootste belang, dat met de bouw ten spoedigste wordt begonnen teneinde het mogeljjk te maken, dat de enkele duizenden geëvacueerden, die als ge volg van de overstroming geen woning meer hebben, binnen niet al te lange tijd weer een eigen dak boven het hoofd hebben. ZIERIKZEE. Aan de gemeente Zierikzee is wel iswaar bouwvolume voor honderd woningen toegezegd, maar tezamen met de veertig gezinsbarakken, wel ke over enkele weken in gebruik zullen worden genomen, betekenen deze naar de mening van autoritei ten, slechts een zeer geringe ver betering van de toestand. Alleen in de gemeente Zierikzee zullen naar schatting nog ruim 500 woningen no dig zijn, wanneer men de precaire situatie van dit ogenblik de baas wil worden. Bovendien zijn deskundigen van oor deel, dat men om de zo noodzakelijke snelle bouw te bereiken, deze onmo gelijk zal kunnen laten verrichten door plaatselijke krachten. Eén grote bouwmaatschappij zal voor de bouw op het gehele eiland moeten worden ingeschakeld om tot een verantwoord resultaat te skomen. maal de plannen hiervoor heeft opge geven. De werkzaamheden bij Ouwerkerk zullen nog geruime tijd in beslag ne men. Deskundigen nemen aan, dat de sluitingsdatum vermoedelijk in de tweede helft van October zal vallen, mits de weeromstandigheden niet al te ongunstig worden. Pas na de sluiting zal kunen worden begonnen met het leegpompen van de ruim 2700 ha grote Vierbannenpolder. De dorpen Ouwer kerk en Nieuwerkerk in die polder lig gen nog steeds midden in het water. Ingezonden Mededeling (adv.) Stewardesje Kent haag lesje Weet van wanten, Kent haar klanten, Zorgt voor drinken, Zorgt voor eten, Weet, wat passagiers niet weten. Elke reiziger wordt verwend! Iets, dat iedereen erkent Wie zichzelf eens wil verwennen Dient het Flyer-merk te kennen. Uitwisseling Mantes—Tholen. STAVENISSE, 19 Sept. Tjjdens bet bezoek, dat burgemeester L. A. Ver burg van Stavenisse, tesamen met on geveer 85 inwoners van Stavenisse en omgeving op 15, 16 en 17 September j.l. aan Mantes (Fr.) heeft gebracht, werd o.m. besproken de uitwisseling van landbouwjongeren van Mantes en het eiland Tholen. Het gemeentebestuur van Mantes zal volgend jaar 035 landbouwjongeren naar het eiland Tholen zenden, om al daar (tegen kost en inwoning) in de landbouw werkzaam te zijn en kennis te maken met de methode van bedrijfs voering. Men is in Mantes van oordeel, dat bij toepassing van Nederlandse methoden de opbrengsten uit de landbouw aan zienlijk verhoogd zullen kunnen worden. Indien daarvoor belangstelling be staat, zal t.z.t. een aantal landbouw jongeren van het eiland Tholen kennis kunnen maken met de methode van be drijfsvoering in Mantes. Met het oog' op deze uitwisseling van landbouwjongeren bracht 't gezelschap uit Stavenisse o.a. een bezoek aan de jaarbeurs in Mantes, waar o.m. land bouwmachines te bezichtigen waren. Ingezonden Mededeling (adv.) Zo min als deze tekeningen precies gelijk zijn, zo min is alle sigarettenvloei hetzelfde Bij vloei zijn er 3 belangrijke punten van verschil: de 3 punten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt) Kies de beste weg en het beste vloei: zorg altijd dat U bij Uw shag Mascotte krijgt! Tussen Kruiningen en Krabbendijke. GOES, 19 September Volgens het overzicht, dat de Ned. Spoorwegen geven in verband met de nieuwe dienstregeling, die op 4 October a.s. ingaat, blijkt dat de treinen tussen Kruiningen en Krabben dijke met ingang van de winterdienstre- geling sneller gaan rijden. Hierdoor wordt de kans op vertraging dus weer aanmerkelijk verminderd. KAMPERLAND, 19 Sept. Heel Noord-Beveland was Zaterdagmiddag naar Kamperland getrokken waar een uitstekend geslaagde pijperdag is ge houden. Het was een fleurig gezicht de deelnemende corpsen, te weten „Excelsior" uit Goes, „Juliana" uit Middelburg, „Jonge Kracht" uit Bie- zelinge en het plaatselijke corps „Nico- leen" door het dorp te zien marcheren. Op het sportterrein werd een figuur mars uitgevoerd, en op het tei'rein van de fa. Schippers werd de dag met een massale taptoe besloten. Des avonds zorgde het plaatselijk muziekcorps „Ons Genoegen" voor gezelligheid en genoten ook hier de inwoners weer van het uitstekende spel. Ds F. DON NAAR ZUID-AFRIKA. MIDDELBURG, 19 Sept. Ds F. Don, Ned. Herv. predikant te Middel burg en oud praeses van de classis Middelburg zal, daartoe aangewezen door de Herv. Emigratiecommissie, be gin December a.s. als geestelijke ver zorger met een emigrantenschip na.r Om dank van de bevolking te vertolken. STAVENISSE, 19 Sept. Burge meester en mevrouw L. A. Verburg van Stavenisse zullen eind September/begin October a.s. een bezoek van enkele da gen aan de kop van Noord-Holland brengen, waarvan een groot aantal ge meenten de getroffen gemeenten op het eiland Tholen adopteerden. Dit bezoek ls in de eerste plaats be doeld om de dank van de bevolking van Stavenisse te vertolken, terwijl in enke le plaatsen (Alkmaar, Den Helder, Hoorn en Bergen) de film „Storm over Stavenisse" zal worden vertoond. Deze film zal worden vertoond op speciaal ten bate van Stavenisse georganiseerde avonden. Burgemeester Verburg ls verder voor nemens op die avonden een door hem vervaardigde (op de band opgenomen) reportage over Stavenisse te geven, waaruit de dankbaarheid van Stavenis- se's bevolking jegens de adopterende gemeenten blijkt. Zaterdagmiddagvoetbal Prestaties van clubs die in de vorige competitie faalden GOES, 19 September Er zijn vandaag weer grootse prestaties verricht in de Zaterdagmiddag-voetbalcompetitie. In de eerste klasse hebben zowel Wemeldinge als Kloetinge een mooie overwinning behaald op de toch niet zo zwakke elftallen van Colünsplaat en Nieuwdorp. Het 2e elftal van Wemeldinge spande vandaag Colijnsplaatse Boys II aan hun zegekar door een 93 overwinning. De tweede wedstrijd van Goes V, dat weer met tien man in het veld trad, werd zelfs een overwining en om dan toch maar in de overwinningensfeer te blijven, de Meeuwen deden het in Oostkapelle ook niet slecht, om eigenlijk maar niet te spreken over moeten laten in Serooskerke. Een beetje tegen de verwachtingen in Nieuwlanders, Middelburg VI met zijn 8—0 zege op de Souburgers. Nieuwland heeft een veer of komt het doordat Serooskerke met enkele spelers versterkt is? In Zeeuwsch- Vlaanderen liep alles op rolletjes, tenminste wat de uitslagen betreft. De wed strijden zullen ongetwijfeld een ander beeld gegeven hebben, maar onze verwach tingen zijn precies uitgekomen. Ie Klasse. Het is ons bij de eerste wed strijden van Wemeldinge al opgevallen, dat deze jongens dit jaar meer in hun mars hebben dan vorige jaren. De -Co lijnsplaatse Boys zullen er van mee kun nen spreken na vandaag. De wedstrijd Wolfaartsdijk is ondanks de veldmoeilijk heden toch doorgegaan en ook Kapelle moest het onderspit delven al blijkt wel uit de cijfers, dat ze zich niet direct ge wonnen gegeven hebben. Door de 2i overwinningen van Arnemuiden op V.C, K. moeten we constateren, dat Arnemui den aan het afzakken is, want hun be zoekers kunnen niet tot een sterke eerste klasser bestempeld worden. Ook Nieuwdorp speelt niet meer als vanouds, misschien gaat het oeter als de jonge spelers wat Ingespeeld zijn. Kloetinge deed overigens goed werk aan de De Ruyterlaan. De derby Krabbendijke Rillandia is een mooie overwinning voor Krabbendijke geworden. Aardig werk van de kampioenen, want deze wedstrijd be zorgt deze jongens altijd veel kopzorgen. 2e Klasse. Opvallend in deze klasse is de grote overwinning van Wemeldinge op de Colijnsplaatse Boys, maar niet min der de kleine zege van het tweede elftal Swift slaat Scampolo GOES, 19 September De afgelopen korfbal-Zaterdag is een belangwekkende geworden. Twee nieuwe kampioenen kwamen uit de bus, t.w. Zuidwesters en Volharding; Swift sloeg Scampolo op derde nederlaag te slikken, waarmee El- overtuigende wijze en Vitesse kreeg haar to niet alleen een prima prestatie leverde, maar ook nog een woordje om de boven ste plaats gaat meespreken. Is er dus in de eerste klasse spanning, door de uitsla gen van Zaterdag, in de tweede en derde klasse A, niet minder! Ie Klasse: Olympia IS.S.S. I 140; Swift IScampolo I 40. Swift heeft nu door haar overwinning op Scampolo weer evenveel kans als laatstgenoemde. Beiden hebben nu nog één wedstrijd te spelen, waar ze vermoe delijk winst uit halen. In dit geval staat er nog een beslissingswedstrijd op het programma. De stand spreekt voor zichzelf: GOES, 19 Sept. Op 1 October a.s. hoopt de heer G. v. d. Heide, Ontvanger der Directe Belastingen te Vlissingen, de dag te herdenken, dat hij 40 jaar geleden in dienst kwam bij de belasting. Swift Scampolo Tjoba Togo Zeelandia Olympia Seolto S.S.S. 13 13 12 13 11 11 11 12 128—17 112—34 47—59 41-48 47—50 42—61 21—70 15-114 2e Klasse: Elto IVitesse 5—4; Madjoe Togo II 18. Hier voerde Elto de spanning ten top door Vitesse te kloppen. Vitesse staat nu precies gelijk met De Poel, tewijl Swift II en ook Elto nog niet zijn uit te scha kelen, vooral daar Swift IX nog drie wed strijden voor de boeg heeft. Togo II schoot uit haar slof, zodat Madjoe defini tief op de onderste plaats terechtgekomen is. Vitesse De Poel Elto Swift II Vios Togo II Madjoe 11 11 10 9 10 10 11 0 11 55—28 41—30 39—26 49—24 31—25 28—53 16—73 3e Klasse A: B.K.C.Atlas 31; Top A.K.C. 7—2. Door haar overwinning op A.K.C. is Top mede koploper geworden .terwijl B.K.C. verraste door Atlas te kloppen. Uit onderstaande stand blijkt dat Top en Swift III gelijk staan, met nog één te spelen wedstrijd. Ook hier dus spanning te over! Top 9 6 X 2 13 48—16 Swift III 9 5 3 1 13 31—25 Animo 9 4 1 4 9 38—36 Atlas 9 4 1 4 9 25—28 B.K.C.10 3 3 4 6 20—28 A.K.C. 10 1 1 8 3 27—56 is punten in mindering w.n.o 3e Klasse B: Animo nSwift IV 016; StormvogelsZuidwesters 1—4. Zuidwesters heeft het gepresteerd om geslagen het kampioenschap te behalen! Onze gelukwensen. De laatste moeilijke klip werd keurig omzeild. De stand wijst uit dat dit kampioenschap met flinke voorsprong werd behaald. Zuidwesters Swift IV Stormvogels V.K.V. K.V.L. Swift V Animo II 11 9 10 11 10 11 10 0 10 84—16 53—21 41—25 39—39 46—33 11—64 5—82 3e Klasse C: Volharding IDios 81; LuctorZeelandia II 91; Elto II Olympia II 33. Ook Volharding proficiat. Met slechts twee verliespunten zijn ze kampioen. Luctor won met grote cijfers wat echter niet meer van invloed kon zijn. De stand luidt: 12 9 Volharding Luctor Scampolo II Dios Kats Olympia II Zeelandia II Elto 11 13 12 11 12 13 12 12 13 126—14 88—32 50—31 40—46 51—56 2888 19—69 15—81 3e Klasse D: Togo IIIScampolo IH (Scampolo n.o.g.); VopoTjoba II 50. Het kampioenschap van Vopó was reeds bekend. Nu gaven ze Tjoba II geen kans en blijven ze dus ongeslagen. Vopo O.D.S. Scampolo III W.K.V. Volharding II S.S.S. H Togo III 12 13 9 1-2 12 10 11 0 10 116—6 99—27 35-43 26—66 29—55 2262 10—74 .3-1; Adspiranten: ZeelandiaVios SwiftScampolo 31; Swift Vlug-Animo 0—2; Zuidwesters BAtlas (Atlas n.o.g.). van Koudekerke, dat Arnemuiden II ver sloeg en dat wil toch wat zeggen in twee de-klasse-kringen! Goes moest weer eens met tien man spelen, wat niet verhinder de Yerseke III te kloppen. De overwin ning van Kats stond als een paal boven water. In 's-Heer Hendrikskinderen had de scheidsrechter verstek laten gaan. Twee punten in mindering voor die man. De wedstrijd is toch gespeeld en zelfs nog door de thuisclub gewonnen. Valt niet tegen van deze mensen! 2e Klasse C. Als het zo doorgaat ste vent Middelburg ook dit jaar weer regel recht op het kampioenschap af. De Sou burgenaars hebben het er maar slecht bij laten zitten. Nee, dan deed het elftal van de Meeuwen beter werk .door als bezoe kende club Oostkapelle I (ongeveer een gelijke tegenstander) te verslaan. Alle lof natuurlijk ook voor de Vlissingenaars. Ook de wedstrijd Serooskerke IINieuw land I hebben we hierboven al wat be schreven. We kunnen alleen maar zeg gen, gaat zo voort jongens van Seroos- kerken en 2e Klasse D. De Tern. Boys hebben in de eerste ronde in Spui een steek laten vallen. Ze hebben deze echter vandaag op een keurige wijze weer opgehaald in eigen home tegen Axel. En Spui deed het ook vandaag weer best, evenals Zaamslag, maar daar hadden we ook niets anders van verwacht. Deze drie clubs hebben nu de leiding in deze klas se. 2e Klasse E. De kleinere broers van de Terneuzenaren hebben er ook heerlijk op los getrapt. Het was vandaag geen bes te dag voor Axel. De Beren verlangen waarschijnlijk geen grote overwinningen; de puntjes zijn echter niet zo goedkoop mannen! Ook Driewegen heeft ons ver trouwen niet teleurgesteld, dat Zaamslag nog twee tegenpunten gescoord zou heb ben, hadden we niet zo durven denken. UITSLAGEN. Ie Klasse: Arnemuiden IV.C.K. 21; Colijnsplaatse Boys IWemeldinge I 13; Wolfaartsdijk IKapelle I 97; Kloetinge INieuwdorp I 20; Krabben dijke IRillandia I 52. 2e Klasse A: V.C.K. IIArnemuiden II 21; Wemeldinge IIColijnsplaatse Boys II 9—3; Wolfaartsdijk II—Kapelle II 2—6; Kloetinge IINieuwdorp n 15; Krab bendijke IIRillandia II (uitgesteld). 2e Klasse B: Bevelanders IVeere I 01; Goes VYerseke III 32; 's-Heer Arendskerke IIKats 14; 's-Heer Hen drikskinderen ISerooskerke I 41; Wissekerke ISerooskerke I (uitgesteld). 2e Klasse C: V.C.K. Ill—E.M.M. IV Oostkapelle IMeeuwen I 34; R.C.S. VMiddelburg VI 08; Serooskerke II— Nieuwland I 11. 2e Klasse D: Tern. Boys IA.Z.V.V. 1 40; Hoek ISpui I 03; Driewegen I Zaamslag I 27. 2e Klasse E: A.Z.V.V. IITern. Boys II 2—6; S.V.D. II—Hoek II (afgelast); Drie wegen IIZaamslag II 4—2; Spui II Beren I 34. Vriendschappelijk: Oud-Vossemeer II W.H.S. St Annaland II 12—0. Nederlaagwedstrijd: Oud-Vossemeer I —W.H.S I St Annaland 4—2. UITSLAGEN JUNIOREN COMPETITIE. Vlissingen A IPatrijzen A I (Patrijzen n.o.g.). Vlissingen A IINieuwland A I 2—1 Zeeuwen A IArnemuiden A I 14; Zeelandia A IR.C.S. A I 11. Breskens B IE.C.S. I 00; Oostburg B IVlissingen B I 14. Middelburg B IIZeeuwen B I 41. Middelburg B IIIZeeuwen B II 33; Walcheren B IVlissingen B III 90. WIELRENNEN. Van der Pluijm winnaar in Zuidzande. GOES, 19 September In Zuidzande (Z.-Vl.) werd vandaag een wielerwed strijd voor nieuwelingen verreden, die een overwinning opleverde voor Van der Pluijm uit Dussen, die de laatste weken sterk op de voorgrond treedt. Vrijwel de gehele wedstrijd, die over 17 ronden ging, bleef het veld gesloten bijeen. Pas in de laatste ronde slaagde Van der Pluijm er in zich los te werken uit de groep en met enkele honderden meters voorsprong als eerste door de fi nish te gaan. De rest betwistte de ere plaatsen in een eindsprint. De uitslag luidt: 1. Van der Pluijm (Dussen) 70 km in 2 uur 7 min.; 2. J. Heeren (Roosendaal); 3. Wuijts (Kruis land): 4. De Wit (Leur); 5. Van Wijchen (Goes). Zuid-Afrika reizen en in Maart 1954 repatriëren. Tijdens zijn verblijf in Zuid-Afrika zal ds Don zijn zoon, die reeds daar verblijft, als Ned. Herv. predikant in zijn eerste gemeente be vestigen. KOUDEKERKE, 18 September Dinsdagavond zal in het verenigingsge bouw te Koudekerke een vergadering worden belegd om tot oprichting van een Chr. gymnastiekvereniging te ko men. De oorzaak daarvan is, dat de bestaande gymnastULver. „Swift" door zic-h aan te sluiten bij het K.N G V in moeilijkheden is gekomen. Er is na dit besluit aandrang op het bestuur van „Swift" uitgeoefend om dit besluit ongedaan te maken, omdat men van mening was, dat door zich niet bij het K.N.G.V. aan te sluiten, ieders levenshouding werd gerespecteerd. Nu het bestuur van „Swift" de aansluiting met ongedaan wenst te maken en de leider van deze Chr. gymnastiekvereni ging op te richten. Wanneer dit Dins dagavond a.s. gelukt, zal er begin Oc tober met de wekelijkse oefeningen begonnen worden. Men heeft reeds toe stemming gekregen het gemeentelijk gymnastieklokaal daartoe te gebruiken. Christelijke Plattelandsvrouwen afdeling Walcheren KOUDEKERKE, 19 Sept. In de eerste vergadering van het winterseizoen van de Chr. Plattelandsvrouwen, afd. Wal cheren, gehouden te Koudekerke, heeft de presidente, mevrouw Haandrikman een openingswoord gesproken naar aanleiding van Spreuken 31. Vervolgens bracht een der leden verslag uit van de gehouden Bondsdag te Ommen en heeft drs O. Ja ger, Geref. predikant te Vrouwenpolder, een rede gehouden over „Kind en Bijbel". Spr. bepaalde zich bij de volgende pun ten; „Moeten we alle waarheden verzwij gen?"; „Wat kunen de kinderen begrijpen en wat niet?" en „Kinderen zien hun ei gen omgeving". Verschillende aanwezi gen maakten van de gelegenheid gebruik om vragn te stellen. eZr der aanwezige bezoeksters gaven zich op als lid. Ten slotte wekte de presidente de leden op de handwerktentoonstelling op 6, 7 en 8 Oct. a.s. te bezoeken. Ingezonden Mededeling (adv.) \C*2 ST ANNALAND, 19 September De staf van de Nationale Reserve, district Zeeland, is op de tweedaagse schietwed strijd, gehouden Zaterdag j.l. en vorige week Zaterdag, met de eerste prijzen weggemarcheerd. Zij bonden een vriend schappelijke strijd aan om de eer tegen verscheidene schietverenigingen en de Reserve-Rijkspolitie. Op de corpsbaan behaalde de N.R.-staf met 229 pnt de le prijs, een fraaie medaille. De verdere uit slagen luiden: 2. Schietvereniging C. te Goes 218 pnt, 3. Schietvereniging Prinses Juliana St Annaland 217 pnt; 4. S.V. .Excelsior" St Maartensdijk 215 pnt; 5. S.V. Schietbaan, 't Zand te Middelburg 214 pnt. Ook zij kregen allen fraaie me dailles. Personelebaan: 1. Kapt. D. Kloosterman Staf N.R. 49—44 pnt; 2. W. v. d. Berg Goes 49—43 pnt; 3. J. de Jager Goes 48— 46 pnt; 4. L. J. van Popering St Annaland 4842 pnt; 5. A. H. G. Pierheije Middel burg 4746 pnt; 6. J. v. d. Hoeve Poort vliet 4743 pnt; 7. J. Goeman Middelburg 4738 pnt; 8. J. Oudesluys Sint Maar tensdijk 4735 pnt; 9. J. Rouw Goes 46— 46 pnt; 10. N. Fierloos Goes 4445 pnt. Prijs van de plaatselijke commissie S. W. G. voor de beste schutter der N.R. ging naar Kapt. D. Kloosterman en voor de beste schutter der Reserve-Rijkspolitie naar J. Blaas te Tholen; de extra prijs naar L. J. van Popering Sint Annaland. i»Ki SLUIS, 19 Sept. Zaterdagmiddag werden op het gemeentelijk sportter rein ie Sluis brandweerwedstrijden ge houden waaraan negen Belgische, en tien Nederlandse corpsen deelnamen. De uitslagen waren; Beste Belgische brandweercommandant A. de Bakker te Ingelmunster; beste Nederlandse brandweercommandant Kramer te Wa terlandkerkje en Lecluze te Hoofd plaat. De uitslagen betreffende de corp sen waren: Belgische: 1. Ingelmunster, 2. Avel- ghem, 3. Runbeke, 4. Marke. Nederlandse: 1. Aardenburg, 2. Breskens, 3. Sluis, 4. Hoofdplaat; ge lijke waardering: Biervliet, Cadzand, Oostburg, Schoondijke, Waterland kerkje en IJzendijke. De schaduwen verdwenen. De schaduwen verdwenen Zater dagavond op het gevaarlijke kruispunt Kamperfoeliestraat—Zonnebloemstraat waar de gemeente in het kader van de algehele electrificatie thans een zeven meter hoge lichtmast heeft neer gezet. De mast heeft drie armaturen van elk twee buislampen. Des nachts blijven er drie buizen branden. Een uitstekende verbetering, zoals trou wens de gehele nieuwe straatverlich ting. Per helicop naar Brussel. De eerste Goesenaar (mogen we wel zeggen), die met een helicopter van Rotterdam naar Brussel is gevlo gen kr.n de heer J. Versée, procuratie houder van de Amsterdamsche Bank- Incassobank alhier, zich noemen. Hij maakte het reisje Vrijdag jl. Het was hem uitstekend bevallen en een ver binding via Vlissingen zal door hem ongetwijfeld worden toegejuicht. ANNA JACOBAPOLDER N.C.V.B.-vergadering. Op de Septem- ber-vergadering van de Ned. Chr. Vrou wen Bond, afd. A. J. Polder, heeft mevr. Bremmer te Bruinisse een inleiding ge houden over 't gebed en de Bijbel. Er volgde een leerzame bespreking op dit onderwerp. KAPELLE Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van haar presidente, mevrouw Zegers— Kielen, vergaderde Vrijdagavond de afd. KapelleBiezelinge van de N.C.V.B. De spreekster op deze avond was mevrouw KnoppersValkier uit Amsterdam over het onderwerp: „Persoonlijk Bijbelonder zoek". Hierop volgde een goede bespre king, waaraan door velen werd deelge nomen. x' RUIN IN GEN In vaste dienst. Mej. P, Schroevers te Oost Souburg, tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school, als zodanig werkzaam te Schore, is met ingang van 16 Septem ber j.l. benoemd in vaste dienst aan ge noemde scho-1 N1SSË Opbrengst collecte. De collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft opge bracht f 58.51. SLUIS Moedercursus. Vorige week is een be gin gemaakt met de moedercursus, geor ganiseerd door het plaatselijke Groene Kruis. Deze cursus wordt geleid door Zr Stellweg uit Vlissingen. Een 15-tal dames nemen voorlopig hieraan deel. YERSEKE Benoeming-. Aan de U.L.O. school is be- neomd tot onderwijzer, de heer G. de Vos te 's-Ghravenhage. Mosselzaad. Enige vissersvaartuigen brengen regelmatig mooi mosselzaad, ge vist op de moselzaadbanken die voor Wal cheren liggen, aan wal. De vraag hier naar is niet over weldigend, alhoewel toch^nog enkele partijen voor f 1,50 verkocht konden worden. H.L.O.-proeven. De H.L.O.-proeven werden voor de 2e maal afgelegd door mej. Tea van 't Leven te Zierikzee. Het diploma 4e graad werd behaald door de heer A. Peute te Zierikzee. Gemeenteraad BAARLAND. Riolering Burg. Vogelaarstraat. In de vorige week gehouden raadsver gadering van Baarland was bericht bin nengekomen van de raadsleden Meeuwse en Schout, dat zij ontslag némen als lid van de raad. Besproken werd de riole ring van de Burgem. Vogelaarstraat. De kosten hiervan zijn geraamd op f 825.—. De heren de Vriend en Schout vinden dit bedrag zeer hoog in verband met een post van f 360.voor grond voor dich ting van de sloot. Daar de sloot particu lier eigendom is werd besloten de riole ring te leggen zonder de sloot te dempen in eigen werk voor f 465. In de rondvraag heeft de heer Schou ten gewezen op de noodzakelijkheid van een kleedlokaal voor de voetbalvereni ging. Aan verschillende vakmensen in de buurt zal prijsopgaaf gevraagd worden.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2