OVERLEG OVER LOONSVER HOGING MISLUKT Bemiddelingspoging van minister Suurhoff liep eveneens op niets uit Rusland sluit verdrag met Noord-Korea Trailer reed Hotel Nieuw Goes binnen; één dode Hatuudifk dwóók twee!! Hier is mijn nieuwe abonné: PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Onmacht of onwil bij werkgevers? Samenstelling der delegatie voor vredes conferentie weer op agenda bij de Ver. Naties? Prins Bernhard in Arusha Korea-vrijwilligers keerden terug Demonstratie voor ex-sultan Men dacht dat er een bom viel Leerstoel voor politiek aan de V.U. SNIPPER NIEUWS Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststï. 80, Tel. 2430, bij geen gehoor vooï advertenties 2970, voor redacti* 2438. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neusen: Dijkstraat 2628 ExpT "tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 3668 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs ~0 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MAANDAG 21 SEPT. 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huljssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 6.25 u., on$er 18.40 u. Maan op 18.u onder 5.19 u. Hoogwater Dinsdag 22 Sept.: Vlissingen: 0.53 u. 2.10 m., 13.02 u. 2.06 m. Terneuzen: 1.19 u. 2.28 m., 13.33 u. 2.24 m. Wemeldinge: 2.33 u. 1.83 m., 14.52 u. 1.68 m, Zierikzee: 2.20 u. 1.60 m., 14.36 u. 1.44 m. 's-GRAVENHAGE, 19 September, Het overleg tussen werk gevers en werknemers in de Stichting van de Arbeid in verband met de gedeeltelijke looncompensatie met betrekking tot de komende huurver hoging en met de opheffing van het restant der consumptiebeperking van Maart f951, is op een mislukking uitgelopen. Vrijdag heeft men nog een poging ondernomen om tot overeenstemming te geraken en toen dit onmogelijk bleek heeft heden (Zaterdagmorgen) minister Suurhoff beide partijen op het ministerie van Sociale Zaken ontvangen. Samen met staatssecretaris mr dr van Rhijn heeft hij getracht te bemiddelen, maar de standpunten bleken niet te overbruggen. Daarna hebben zowel de Raad van Vakcentralen (C.N.V., K.A.B. en N.V.V.) als de samenwerkende werkgeversorganisaties hun standpunt ter kennis van de regering gebracht. In handen van de regering ligt nu derhalve de beslissing over de vraag met hoeveel procent de lonen per 1 Januari a.s. zullen worden verhoogd. Een en ander maakt het ko mende Kamerdebat over deze materie tot een wel zeer belangrijke aan gelegenheid. Zowel de werknemers als de werk gevers hebben in een communiqué hun standpunt uiteengezet; daarnaast heeft de secretaris van het N.V.V. de heer Ad Vermeulen, voor de Vara-micro- foon commentaar gegeven, terwijl C.N.V.-voorzitter Ruppert èn aan het A.N.P. zijn visie heeft verstrekt èn voor onze bladen een overzicht van de moeilijkheden heeft gegeven. Uit al deze communiqué's en com mentaren blijkt dat het overleg over vier punten heeft gelopen: a. De compensatie van de stijging van de kosten van levensonderhoud, die het gevolg zal zijn van de ko mende huurverhoging; b. de opheffing van het overgebleven deel van de in Maart 1951 tot stand gebrachte consumptiebeperking; c. de verkleining van de loon- en sa larisverschillen in de verschillende gemeenteklassen; d. de vergroting van het Ioonverschil tussen ongeschoolde en geschoolde resp. hooggeschoolde arbeiders. Uit de beide communiqué's blijkt dat men het eigenlijk in beginsel wel over deze maatregelen eens was, doch dat men geen kans heeft gezien dit alles te concretiseren, anders gezegd, in een voor beide partijen aanvaard baar loonstijgingspercentage uit te drukken. 4 en 8 pCt. Het heeft geen zin meer thans de cijfers die beide partijen in het ge ding hebben gebracht, te verhullen. De werkgevers hadden berekend dat de kosten van levensonderhoud ten gevolge van de huurverhoging met 1,95 pCt zouden stijgen; het restant van de consumptiebeperking 3Chatten zij op 2.63 pCt. Totaal dus 4,58 pCt. Daarvan werd afgetrokken een bedrag van 0,96 pCt, zijnde de daling der kosten van levensonder houd tengevolge van de belasting verlagingen, die de regering in Maart j.l. had voorgesteld (dit be treft dus niet de pas aangekondigde verlaging van inkomsten- en loonbe lasting). Het eindresultaat van hun berekeningen was derhalve 3,63 pCt en zij hadden zich bereid verklaard een loonsverhoging van 4 pCt te be talen. De werknemers berekenden de kos ten van de huurverhoging op 2,70 pCt en stelden het restant van de consumptiebeperking op 3,90 pCt. De belastingverlaging stelden zij op 0,85 pCt, zodat zij uitkwamen op 5,75 pCt. Maarzq brachten nog een an dere factor in het geding: de z.g. multiply-factor. Loonsverhoging bete kent immers belastingverhoging en soms ook prijsverhoging; dit dient ook weer gecompenseerd te worden dus: weer loonsverhoging; en als gevolg daarvan: weer belasting- en kostprijs verhoging, enz. Natuurlijk worden deze bedragen steeds kleiner en nade ren zij uiteindelijk de nul. De werk nemers hadden nu berekend dat dit ronddraaien moest gecompenseerd worden door een loonsverhoging van 2,46 pCt. Dit geteld bij de 5,75 pCt eis ten zij een verhoging van 8,21 pCt en afgerond van 8 pCt." De onder c. en d. genoemde punten zouden uiteraard niet in het percen tage worden opgenomen. Deze loons verhogingen zouden tot stand moeten komen door wijzigingen van collectieve arbeidsovereenkomsten na bedrijfs- ta'ksgewijze overleg. VERANTWOORD? Alvorens tot éen definitieve uit spraak te komen wenste men van werkgeverszijde zo blijkt uit het communiqué dat de S.E.R. een uit spraak zou doen over de vraag of de totale lastenverzwaring als gevolg van dit alles voor het Nederlandse bedrijfs leven verantwoord te achten zou zijn. In het bijzonder wilde men een uit spraak over de vraag of de berekende lastenverhoging een bevredigende ont wikkeling van de werkgelegenheid en van de betalingsbalans niet in gevaar zou brengen. Men betreurt het dat de regering hierin niet het advies van de S.E.R. heeft ingewonnen en men wijst er andermaal op hoe onbevredigend het huidige systeem van loonbeheer- sing is. Te langen leste, zo zegt men dan, hebben wij zonder het advies van de S.E.R. ons standpunt en dat is niet aanvaard. ONWIL? Juist die besluiteloosheid heeft ech ter kwaad bloed gezet bij de werk nemers. In hun communiqué noemen zij dit aandringen op een S.E.R.-advies en de, bij ontbreken daarvan, optre dende besluiteloosheid „een onnodige en hoogst bedenklijke vertraging in de beslissing over het concrete loonper- centage". En de heer Vermeulen meen de hierover te moeten zeggen: „On danks ons geduld en goede wil hebben de werkgevers-vertegenwoordigers van meet af aan een zeer irreëel standpunt ingenomen; zelfs in het laatste sta dium der besprekingen was van een streven om tot een verantwoord en aanvaardbaar compromis te komen, geen sprake". BETREURENSWAARDIG. Tot slot geven wij het laatste ge deelte van het commentaar dat het C.N.V.-bestuur ons verstrekte. Het C.N.V. betreurt het in hoge mate, dat het niet mogelijk is gebleken tot over eenstemming te komen. Reeds in het voorjaar heeft het C.N.V. op opening van het overleg aangedrongen. De behandeling van deze zaken is door de werkgevers op een betreurenswaardige wijze ver traagd en nu het overleg dan eindelijk kon beginnen, bleken dezen zich op een standpunt te stellen, dat nauwe lijks als een redelijke basis voor over leg kon worden aangemerkt. Het ge volg van een en ander is, dat nu de Regering moet heslissen. Het C.N.V. betreurt dit vooral ook, omdat dit gebeurt nu de economische situatie van ons land zo is, dat naar het oordeel een fundamentele wijzi ging van de loonpolitiek in ernstige overweging kan worden genomen. Een wijziging, waarbij de overheidsinvloed juist kan worden teruggedrongen. Door de houding van de centrale werkgeversorganisaties wordt deze ontwikkeling ongetwijfeld ongunstig beïnvloed. Dit trekt temeer de aan dacht, daar juist deze organisaties zich nog kort geleden voor een vrije re loonvorming uitspraken. Het C.N.V.-bestuur acht het ove rigens de vraag, of m zulk een systeem van vrijere loonvorming door de werkgeversorganisaties de zelfde betreurenswaardige houding zou kunnen zijn ingenomen als thans is geschied. (Op deze bedekte sta kingsdreiging hopen wij morger in de rubriek „Onder de loupe" terug te komen. Red. Z.D.). Met een diner als toegift LONDEN/NEW YORK, 20 September. In het afgelopen weekeinde is Moskou bij het spel van zetten en tegenzetten rond de Koreaanse vredes conferentie weer in het offensief gekomen. Reuter meldt n.l. dat in Moskou een verdrag is afgesloten tussen de Sowjet-Unie en Noord Korea, dat vrijwel analoog is aan het verdrag tussen de Ver. Staten en Zuid-Korea. Aan de Noord-Koreaanse onderhandelaars is in het Kieinlin een diner aangeboden, tijdens welk festijn premier Malenkof een toespraak heeft gehouden, waarin hij Amerika ervan beschuldigd dat dit land de wapenstilstandsovereenkomst niet wenst na te komen. Op het andere front in de vergaderzalen der Ver. Naties is Wisjinsky weer tot het offensief overgegaan. Hij heeft n.l. voorgesteld een nieuw punt aan de agenda voor de algemene vergadering toe te voegen, n.l. een „be spreking van de nota welke de secretaris-generaal Donderdag j.l. aan de ver gadering heeft gezonden". In deze nota heeft Hammarskjoeld het antwoord van de Chinese en Noord-Koreaanse regeringen vermeld op de uitnodiging om aan de Koreaanse vredesconferentie deel te nemen. In dit antwoord wordt voorgesteld om ook India, Pakistan, Indonesië en Birma aan de conferentie te doen deelnemen. Als hulp bij de wederopbouw krijgt Noord-Korea van Rusland uitrustings stukken, materiaal en technische bij stand, terwijl Noord-Koreanen zullen worden opgeleid om met de geschon ken machinerieën te kur.en omgaan. Bovendien krijgt Noord-Korea een gift van 1 milliard roebel er behoeft het geen haast te maken met de terugbe taling van oude schulden aan Rusland. Aan het diner na de onderteke ning zijn vele woorden van weder zijdse waardering gesproken en het woord „vrede" was welhaast het meest gebruikte woord. Malenkof goot de fiolen van zijn toorn uit over - de „koloniale reactionnairen, die de vooruitstrevende eweging der Azia tische volken in de richting van vrij- Geen interesse voor de Mau~Mau (door Alfred van Sprang). ARUSHA, Vrijdag. De giraffes graasden rustig verder naast het stille vliegveld van Arusha, toen Prins Bernhard er vanmiddag arriveerde. De Prins besloot zijn driedaagse vliegtocht over 7000 km. via NiceTobroek WadilhafaMalakelEntebbe met een perfecte landing. De Prins droeg bij aankomst een Amerikaanse legeruniform zonder distinctieven en zag er opgewekt uit. Zijn eerste week na de landing was een telegram te zenden aan Koningin Juliana, waarin hij zijn goede aankomst meedeelde. Het gezel schap bestond uit overste Geertsema, majoor Sonderman, inspecteur Sesing, prof. Nuboer en de Amerikaanse overste Wright. Onmiddellijk begon de Prins met het filmen van het lossen der Dakota door Afrikaanse dragers. Hij toonde zich verrast een Nederlandse journalist te ontmoeten in het hartje van Afrika en verklaarde tegenover hem te hopen op een opwin dende trip. De Prins vertelde, dat hij van plan is hier en daar te gaan jagen, doch voornamelijk kleurenfilms wil opnemen. Toen hem gevraagd werd: „Wilt U later ook eens gaan kijken bij de Mau-Mau?", antwoordde de Prins: „Daar ben ik helemaal niet nieuwsgierig naar". Nadat de kisten met filmcamera's en de drie jachttrucks waren uitgelaten, verdween het gezelschap, een stofwolk achter zich latend. Een der adjudanten moest echter terugkeren, daar de Prins bijna zijn splinternieuwe gleufhoed ver geten had, die het jagerscostuum completeerde. De Prins heeft uitdrukkelijk verzocht hem tijdens zijn vacantie niet te .omen storen. Het gezelschap wordt op 3 October in Arusha terugverwacht j. vertrekt weer naar Nederland op 4 October a.s. heid en nationale onafhankelijkheid willen tegen gaan". Daarentegen stak hij de loftrompet over „de on verwoestbare vriendschap, welke tussen de Sowjet-Unie en de Chinese volksrepubliek, beide vredelievende landen, bestaat". Het antwoord van Kim il Soeng, de premier van Noord-Korea, was in de zelfde geest: vele lofuitingen op „de Russische hulp, waardoor Noord-Ko rea zijn vrijheid en onafhankelijkheid heeft weten te bewaren". IN DE VER. NATIES. De nota van Hammarskjoeld heeft in de kringen der Ver. Naties nogal opzien verwekt. Niet zozeer om de in houd, want men had kunnen verwach ten dat de communisten weer zouden pogen ook „neutrale" landen rond de Koreaanse vredestafel te brengen. Wel echter omdat deze nota Wisjinsky een nieuwe kans gegeven heeft de kwestie van de samenstelling van de V.N.- delegatie weer op de agenda te krij gen. De agendacommissie moet nu over het voorstel van Wisjinsky rapport uit brengen aan de algemene vergadering, die dan de hele zaak opnieuw in be handeling kan nemen. Intussen heeft de Amerikaanse rege ring, mede namens de landen die troe pen op Korea hebben, via Zwitserland een nota aan Peking gezonden (Ame rika erkent communistisch China n.l. niet en heeft er geen vertegenwoordi ger), waarin onomwonden wordt ge zegd, dat het geen zin heeft nog eens over de samenstelling van de Ver. Na ties-commissie uit te weiden". Peking krijgt het voorstel de besprekingen op 15 October te San Francisco, op Hono- loeloe of te Genève te beginnen. En Amerika vraagt om spoedig ant woord....! ROOSENDAAL, 19 September: Gisteravond om negen uur meer dan twee dagen later dan was bere kend hebben 183 Nederlandsee Ko- rea-yrijwilligers weer voet op vader landse bodem gezet na in 1952 naar het strijdtoneel te zijn vertrokken. Driemaal achtereen heeft het Franse troepentransportschip, waarmee ze de thuisreis tot Marseille hebben gemaakt, mptorpech gehad en bovendien verliep de debarkatie daar niet zonder stoor nissen. Maar ook al was het dan twee dagen later de blijdschap weer in Nederland te zijn was er niet minder om! De jongens hebben een harde tijd gehad. Zware artilleriebombardemen ten hebben zij te doorstaan gekregen. Zes van hun kameraden liggen dan ook tussen de Koreaanse heuvels begraven en 37 gewonden worden daar nog in ziekenhuizen verpleegd. Een moeilijke boodschap heeft aal moezenier majoor S. Schins nog te vol brengen. Hij heeft uit Korea een gou den ring meegebracht, die heeft toebe hoord aan een Limburgse jongen Lam- berti en die aan pater Schins ter hand is gesteld door een Franse oorlogsvrij williger. Deze Fransman is n.l. samen met Lamberti krijgsgevangen geweest, samen hebben zij een mislukte ont vluchtingspoging gedaan, enorme ont beringen geleden op hun tocht naar de vrijheid tot zij zich, ten slotte uitge put, weer bij de Chinezen gemeld heb ben. Deze sloten hen op in een barak en daar is de Nederlander aan dysen terie gestorven. In zijn laatste ogen blikken gaf hij aan zijn Franse kame raad zijn ring om die indien mogelijk aan zijn ouders door te zenden. Die taak heeft nu pater Schins Wegens misbruik van openbare geld middelen zijn te Helsinki twee vroegere socialistische onderministers tot geldboe ten van 35.000 en 75.000 Mark verbor- deeld. Eén moet de staat bovendien 2% millioen Mark terugbetalen. Voor het gebouw der Ver. Naties te New York (dat men op de achtergrond ziet), demonstreerden Zaterdag enkele Marokkanen met grote borden tegen het afzetten van hun sultan, Sidi Mohammed ben Youssef. Op hetzelfde ogenblik hechtte de nieuwe sultan zijn zegel aan een aantal Franse voor stellen voor gemeenteraadshervormingen. Dit besluit voorziet in de instelling van door kiezers aan te wijzen Frans-Marokkaanse gemeenteraden in de voornaamste Marokkaanse steden. ERNSTIG ONGEVAL TE GOES GOES, 20 September. Zondagavond om tien minuten voor middernacht is een zware trailer met oplegger van de Fa. W. den Exter te Axel in volle snelheid van de weg afgevlogen en binnengereden in het café van Hotel Nieuw Goes op de hoek WilhelminastraatVoorstad. Het café werd volkomen vernield. Van de bezoekers werd de 30-jarige echtgenote van de heer L. J. C. Schoutens nit Goes zwaar gewond naar het ziekenhuis St. Joanna overgebracht, waar zij een half uur later overleed. Haar man, kellner in Hotel Tivoli, eveneens gewond, kon na verbonden te zijn huis waarts keren. Hoe het ..ngeval zich heeft toegedra gen is een raadsel. De chauffeur van de wagen, de heer F. Sijs uit Axel, vertelde ons dat hij, samen met nog twee andere trailers op weg was naar Wemeldinge om daar mosselen te la den voor Frankrijk. Hij reed als num mer twee in de colonne. „Ik zag", zo zei hij, „de voorste wagen plotseling remmen voor een fietser, die over de overweg kwam. Toen remde ik ook en meteen gebeurde het. De wagen schoot naar links. Het ging zo snel, dat ik haast niet kon beseffen, dat ik nu in een café zat". In het café zelf zat een groot aantal bezoekers. De meesten gelukkig aan de toog links achter in de zaal. Eén hunner, de heer H., die met zijn vrouw en Belgische kennissen teruggekeerd was uit België en nog even een glas bier dronk voor het naar bed gaan, vertelde: „Ik dacht dat er een bom aanslag werd gepleegd. Het ging zó ontzaggelijk snel. Een geweldige klap, toen sloeg het licht uit en vloog kalk en steen en glas door de lucht. Ik kreeg nog een klap, van een stuk of zo. Toen men weer iets kon zien, bleek de echtgenote van de heer Schoutens onder het puin liggen. De ravage in het hotel is ontzet tend. De wagen, komend uit de rich ting Middelburg, is dwars over de weg, recht naar binnen geschoten. De auto zelf, een White met opleg ger, werd weinig beschadigd. Het ca fé is in een ruine veranderd. Licht kronen werden losgerukt en de voor gevel hangt verwrongen. Overal lig gen grote stukken steen en de mees te tafeltjes zijn verbrijzeld. Ook de verdieping boven het café is ontzet en hangt naar beneden. Er zitten grote scheuren in de muren. Om in de kamer op deze verdieping te ko men moest men de deuren open trap pen. De eigenaar van Hotel Nieuw Goes, de heer J. H. Jacobs is door deze aan rijding voor de derde keer getroffen. De eerste keer dat het gebouw werd vernield was in 1940 door een bom en de tweede keer in 1945 door granaat- vuur. Het gebouw is inmiddels gestut want instorting van de verdieping boven de ingang was niet denkbeeldig. De poli tie, die zeer snel ter plaatse was, on derzoekt de juiste oorzaak van dit tra gische ongeval. AMSTERDAM, 19 Sept. Op een vanmiddag gehouden vergadering van het college van directeuren der Ver. voor Hoger Onderwijs op Ger. Grond* slag is definitief besloten tot het ge ven van onderwijs in de wetenschap der politiek aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Deze leerstoel zal eeik onderdeel vormen van de juridischó faculteit. Tot buitengewoon hoogleraar voor het geven van dit onderwijs is be noemd dr J. J. de Jong uit Utrecht. De heer De Jong, die geboren is op 22 Juni 1921 in Arnhem, heeft rechten gestudeerd aan de Rijksuniversiteit tS Utrecht. In 1951 promoveerde hij cum- laude aan deze universiteit op eelt proefschift, getiteld „Politieke organi satie in West-Europa na 1800". In ver* band met deze dissertatie bezocht hij enkele buitenlandse universiteiten, o.m. te Cambridge en te Brussel. DE BILT ZEGT: Regen en wind. Zwaar bewolkt met tijdelijk regen, maar later vanuit het Zuid-Westen en kele opklaringen. Krachtige tot harda en aan de kust mogelijk tot stormach tig toenemende Zuidelijke wind, later ruimend naar Zuid-West. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. j ik J Vijftien jaar nadat hij dit kleinood had verloren heeft de landbouwer R. te Hel den tijdens het appels rapen in zijn boom gaard zijn trouwring gevonden. Ongeveer 200 Japanse vissers zijn, na een jaar in communistisch China gevan gen te zijn gehouden, in Japan terugge keerd. Op de kade stonden 500 familie leden hen op te wachten, maar.... dat scheen totaal geen indruk op de vrijgela tenen te maken: ze liepen rechtdoor naar een meeting die was georganiseerd door de communistische) vereniging voor vriendschap tussen Japan en China was georganiseerd. Vreemd geval! In een Italiaanse steengroeve in de buurt van Rome zijn minstens vijf landarbeiders ge dood door een aardverschuiving. In Cyprus worden 500 inwoners van een dorp bedreigd doordat de bergwand, waartegen hun plaats van inwoning ge bouwd is, op instorten staat. I'i Italië zijn de drukkers voor 36 uur in staking. Dat betekent 36 uur geen kranten! in Egypte zijn 100 gevallen van pokken ge constateerd onder uit Mekka terugge keerde pelgrims. Er worden grootscheep se maatregelen voor inenting van de be volking getroffen. Al 98 Nederlandse musici hebben proeven van bekwaamheid afgelegd om in dienst te kunnen treden bij het Canades leger. Ze willen daar vijf nieuwe militaire muziekkorpsen stichten. Het wachten is nog op de ver gunning om te mogen emigreren. Met vandaag meegeteld hebben wij, goed gerekend, nog 9 dagen beschikbaar vóór de eerste October. Dat wil zeggen: we hebben nog negen dagen oni onze nieuwe abonné op „Zeeuwsch Dagblad" vóór 1 Octo ber op te geven. Misschien hebt U die nieuwe abonné al lang doorgegeven en ontvangt deze reeds ons blad. Dan is het tussen U en ons echt voor elkaar. Maar wachten wij nog op Uw nieuwe abonné dan zouden wij zeggen: haast U. Want zolang Uw nieuwe abonné er nog niet Is missen wij wat. Natuurlijk gaat het niet in de allereerste plaats om die nieuwe abonné. Het gaat veelmeer om die spontane en hartelijke medewerking van U voor ons aller „Zeeuwsch Dagblad". Zie, dat willen wij niet graag mis sen. En die hartelijke medewerking blijkt toch wel het best uit Uw nieuwe abonné' Vindt U ook niet? Wij wachten Als U de nieuwe abonné hebt verzoeken wij vriendelijk het onderstaande omlijnde gedeelte zo vlug mogelijk toe te zenden aan de afdeling abonnementen van „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. Naam: Adres: Woonplaats: wenst een week/maand/kwartaal-abonnement*) op „Zeeuwsch Dagblad. Opgegeven door abonné: Woonplaats: Doorhalen wat niet wordt gewenst.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1