SEES- Nieuws uit de Provincie. WEK DE GAL IN UW LEVER OP BAAYENS UW OPTICIEN Zeeuwse afdelingen ontvingen 22 volken en materiaal Z*L*M*-bestuur dringt aan op tarweprijs van 26 per 100 kg* Nieuwe stationschef te Kr uioingen-Y erseke Zwem-examens te Middelburg TASMANIË BIEDT CHEQUE AAN POLITIE VOOR NIEUWE MOEILIJKHEDEN Vertraging in Veerdienst Zierikzee-Katseveer Rijkslandbouwwinterschool tc Goes 60 jaar .iix'ilïïLii Koningin komt „Der Boede' openen Ned. Kamerkoor naar Noord-Beveland VAN SCHUDDEBEURS NAAR SCHOTLAND J Middelburg. Goes. Zierikzee. Zaterdag 19 September 1953 ""EEUWSCH DAGBLAD Pagina i Motieven zijn er genoeg. Spoedige vaststelling van prijs van groot belang voo. de uitzaai. GOES, 19 September. Het dagelijks bestuur der Z.L.M. heeft uit voerig van gedachte gewisseld over de tarweprijs voor de oogst 1954. r-.Ien kwam tot de conclusie, dat spoedige vaststelling van een prijs van instens 26.— per 100 kg. dringend noodzakelijk is. Bovendien is spoedige vaststelling van groot belang voor het gebied, dat geïnun deerd is geweest en waarvan vele bedrijven aangewezen zijn op de uitzaai van wintertarwe in de komende weken. Door de Stichting v. d. Landbouw is met minister Mansholt over de tarwe prijs gesproken. Voor een prijs van L 26 zijn verschillende motieven aan te voeren. Als één van de belangrijkste moge hier worden gemeld, dat ons land een grote hoeveelheid tarwe op de we reldmarkt moet kopen. Voor de brood voorziening van ons volk is in de eerst komende jaren ongeveer 1.120.000 ton tarwe nodig. De Binnenlandse productie bedraagt gemiddeld 325.000 ton. RAMPSCHADE EN HERSTEL. Men besprak uitvoerig de door de re gering uitgebrachte Memorie van uuwoord en de ingediende Nota van wijzigingen op de Wet Watersnood- s—iade. Bevredigend wordt het geacht, dat een zeker ondernemersloon zal worden berekend en dat de herbouw- en herstel regeling voor gebouwen verbeterd is. Niettemin blijven er nog verschillende wensen over. Er is nog geen zekerheid inzake een doorberekening van dit on dernemersloon in de zaadschade rege ling, die dus geldt voor die gebieden, waar dit jaar niet ingezaaid is kunnen worden. Het bestuur sprak de hoop uit, dat deze zekerheid spoedig zal komen. Voorts werd het billijk geacht, als de zaadschaderegeling ook volgend jaar zal gelden voor die grond, die ook dan nog niet ingezaaid kan worden. Evenals de landelijke Herstelcommissie van de Stichting voor de landbouw is de ver gadering van mening, dat de verbeterde herstelregeling minstens zal moeten gelden voor alle beschadigde bedrijfs panden, terwijl ook de vergoedingsper centages nog voor verbetering vatbaar zijn. Na uitvoerige overweging kwam het bestuur tot de conclusie, dat men moest blijven aandringen op volledige vergoe ding van de marktwaarde voor verloren gegane producten en op de bedrijven op de reeds bekend zijnde gronden. VERDELING GESCHONKEN VEE EN WERKTUIGEN. Van de verdeling van het aan Zee land geschonken vee werd een over zicht gegeven, waaruit bleek, dat tot 15 Augustus geschonken werden 74 kal veren, 131 pinken, 49 vaarzen, koeien, 926 biggen, 70 schapen, 3.080 stuks pluimvee, een stier, een fokzeug, een geit en een ponny. Voorts werd 1.103.362 kg hooi geschonken. Tot 1 September werd aan Zeeland een totaal bedrag van f 208.804,aan werktuigen toegewezen. PROEFFABRIEK VOOR VLASBEWERKING. Enige mededelingen werden gedaan over de plannen om te komen tot op richting van een proeffabriek voor de bewerking van vlas volgens nieuwe me thodes. Men achtte het van groot be lang, dat ook het telersbelang in een dergelijke proeffabriek wordt vertegen woordigd. Over het hoe en onder welke voorwaarden dit zal dienen te geschie den, zullen in de toekomst zeker na dere besprekingen worden gehouden. Ingezonden Mededeling (adv.) Niet giftig Zomersproeimiddel, wtvwigv. iTiwvuxv, jLzciiiS) jrajraimon, enz., bestrijdt: luis, wants, thrips en andere insecten. De concentratie is 0,2 of 200 cm3 per 100 liter sproei vloeistof. Dit middel werkt tevens als uitvloeien Het is niet giftig voor mens en dier en is derhalve zeer geschikt voor bespuitingen vlak voor de oogst, Voor boomgaarden met onderteelt het wel het meest geschikte bestrjj dingsmiddel. Shell Nederland N.V, brengt dit i - de handel onder de naam „Shell" Nitrum. Vraagt U eens inlich tingen bij Gebr. de Jongh te Goes. UTRECHT, 18 Sept. De stationschef 4e klasse P. Janssen te Reuver is met in gang van 1 October a.s. benoemd tot sta tionschef 3e klasse te KruiningenYer- seke, in de plaats van de heer J. Hulst- hoi, die op 5 Maart j.l. werd overgeplaatst naar Gilze-Rijen. MIDDELBURG, 18 September Het examen voor diploma geoefend zwemmer der Koninklijke Nederlandse Zwembond gehouden in de Gemeente lijke Zweminrichting aan de Haven- dijk werd door de volgende jongens en meisjes met goed gevolg afgelegd: uiploma I: M. Walraven, M. Franse, J. l,. v. Sabbe, N. F. v. d. Berg, J. Gi- ueonse, L. M. Izeboud, J. W. Helle- wu, A. E. v. Keulen, S. J. Karei, M. i. ..-esn, M. M. Kentin, L. Luijendijk, \V'. L. Heijse, L. Franchimon, M. M. C. Boon, J. N. J. H. Oosten, H. C. A. Kriek, W. W. J. A. Le Cointre, A. J, Wisse, C. M. Blok, A. E. N. Clarisse, A. E. Potteboom, L. Hoegen, J. A. J. Din- gemanse, C. J. Hoegen, M. M. M. J. Sandberg tot Essenburg, R. Tukken, R. M. M. Lugt, I, Bierma, H. Bierma, J. M. Boone, A. Goedhals, T. H. de Jong, A. Keyn, R. J. H. Okker, A. Datema, G. Th. A. Ossewaarde, A. J. Ossewaarde, P. J. v. Eenenaam, B. M. Bruggeman, H. P. Waverijn, J. Schout, C. Ingelse, D. N. Leys, E. V. ,W. van Wageningeh, P. E. Dingemahse, E. M. Okker, L. Breel, M. Frumau, J. Visser, L. H. Brugghe, J. C. de Pagter, P. F. Kruyder, J. v. 't Hof, J. Jonkheer, J. C. Cornelisse, J. W. J. de Visser, J. Visser, J. Hilleman, P. J. Hendrikse, W. Caljouw, A. D. Deegens A. T, Bak ker, F. L. Rijnberg, J. Cornelisse, J. in 't Hout, J. A. Leijnse, A. J. Leijnse, H. Peerhagen, D. G. Boon, A. M. v. Boven, I. Barentse, M. J. Visser, W. Westmaas, P. Geldof, B. Tobi, E. E. Malipaart, I. M. Mazure, K. v. Kleven, F. J. Leijnse, N. A. Wiltenburg, M. I. Rijnberg, A. v. Wiggen, D. W. A. Boon, J. C. Boone, J. C. Vroegop, B. C. Cool- man, A. de Jong, J. de Veij, J. T. Hok- ke, V. C. J. L. Hordijk, H. v. d. Hof stede, F. P. Westveer. Diploma II: C. Jonkheer, C. M. Nien- huis, C. Rothuizen, C. Pi Hordijk. Diploma III: J. P. Goedbloed, A. L. J. v. d. Eelaart, P. A. Rotte, D. L. Spuy, E. J. Brugghe. Diploma IV: M. Mesu, P. de Kraker. Diploma V: J. Geldof, C. J. Voogd, A. A. Bosdijk, W. A. Verstelle. Trv-ezonden MerterMing (adv 1 U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regèlen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter'» Leverpiiletjee. Voor Dorpshuis te Kruiningen. CLUBHUIS UIT DENEMARKEN In een officiële bijeenkomst, waarbjj de raadsleden zijn uitgenodigd zal Don derdag a.s. ten gemeentehuize van Krui ningen een cheque aan de burgemeester worden overhandigd. Dit als symboli sche overdracht van de gelden, door in woners van Tasmanië bijeengebracht als hulp voor de gemeente Kruiningen. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling de gelden beschikbaar te stellen voor de aankoop van vee, voor getrof fen landbouwers, doch daar het houden van vee deze winter in Kruiningen wei nig rendabel zal zijn, heeft men dit plan laten varen. Ook heeft men ge tracht op een of andere manier midden- standsbelangen te behartigen. Ook daar is van afgezien. Tenslotte is besloten het geld te beste den ter tegemoetkoming m de kosten van stichting van een dorpshuis, het welk bedoeld te zijn het centrum van het culturele leven in de gemeente voor AHA rlnhflnor/— Uit Denemarken is een clubhuis toe gezegd in de vorm van een houten ge bouw. Ook dit zal in combinatie mot het dorpshuis het verenigingsleven in Kruiningen ten goede komen. C.J.M.V.-jongensleiders tc Goes bijeen. GOES, 18 Sept. Onder voorzitterschap van de heer M. Schouten te Krabbendijke kwamen Woensdagavond de C.J.M.V.-jon gensleiders van de Bevelanden en Tholen bijeen. Op deze bijeenkomst is uitvoerig ge sproken over het clubprogramma, zoals dat thans uitgegeven wordt door het C.J. M.V. De heer Jac. Stoutjesdijk te Hans- weert behandelde dit programma voor de zomermaanden, de heer J. Kaboord te Wolfaartsdijk sprak over de mogelijk heden in de wintermaanden en de heer J. Lukasse te Hoedekenskerkeover de voorjaarsmaanden. Hierop ontwikkelde zich een vruchtbare discussie. Verder werd besloten op 24 April te Goes een jongensbinnendag te organise ren. Op 19 December zal er een Kerst samenkomst worden belegd en op 15 Ja nuari komt er een speciale avond voor leiderstraining. Winkels op Zondag dicht in Oostburg* OOSTBURG, 18 Sept. Het afgelopen seizoen trok Oostburg steeds meer Belgen, vooral op Zondag. Thans is door de burge meester besloten, dat de winkels op Zondag niet langer geopend zullen zijn. Aangezien de burgemeester dit bericht één dag alvorens hij met vacantie ging rondzond, is het wach ten op zijn terugkeer. Deze onverwachte winkelsluiting houdt de gemoederen nog al bezig in Oostburg. Nieuwe Rijksweg te Oostburg klaar OOSTBURG, 18 Sept. Het laatste ge deelte van de nieuwe Rijksweg door Oost burg, aansluitende aan het wegvak Oostburg Draaibrug is thans gereed gekomen en voor het verkeer opengesteld. Hierdoor komt het éénrichtingsverkeer en de omleiding ach ter langs de Ambachtsschool over de Groten- dam te vervallen. Gemeenteraad OOSTKAPELLE. Worden nieuwe woningen verkocht of verhuurd? In de raadsvergadering van Oost- kapelle ontlokte de uitgifte van de nieuw gebouwde woningen aan het .Baantje" een uitvoerige discussie Men kon het namelijk niet eens wor den over de vraag of de woningen ver kocht of verhuurd moeten worden. Besloten werd alle woningzoekenden per circulaire in de gelegenheid te stellen hun wensen daaromtrent te kennen te geven. Aan de heer C. Slik ker zal één der woningen verkocht worden. Bij de rondvraag vroeg de heer A. W. Louws enige herstellingen aan het Verenigingsgebouw te laten verrich ten. De heer F. C. de Roo verzocht om na het rooien der bomen voor de toren niet opnieuw in te planten, daar het uitzicht hierdoor op de toren beter wordt. Tevens vroeg de heer de Roo naar de mogelijkheid om in de omge ving van het gemeentehuis een wacht- lokaaltje te bouwen voor buspassa giers; - 4, Als Rijksweg wordt opengesteld, KRUININGEN, 18 September Nu binnen afzienbare tijd de Rjjksweg Krui ningenKrabbendjjke weer voor liet verkeer zal kunnen worden opengesteld, zullen de door de burgemeester uitge vaardigde politievoorsehriften betref fende het verbljjf in de gemeente Krui ningen komen te vervallen. NIEUWE MOEILIJKHEDEN. Ongewenste elementen zullen dan moeilijker geweerd kunnen worden dan tot heden het geval was, zodat de politie voor nieuwe moeilijkheden komt te staan. Op verzoek van de Ned. Heide Maatschappij worden opkopers van oude materialen uit de gemeente geweerd. Het kwam n.l. voor dat enkele arbeiders meer naar oud ijzer, lood en koper zochten, dan het hun opgedragen werk uitvoerden. Ook enkele vervoerders van uit de polder weg te ruimen grond schijnen niet vrij uit te gaan. Maar al te gemakkelijk werden emmers, was- teilen en andere gebruiksvporwerpen, zgn. als waardeloos materiaal mede op de wagen geladen en weggevoerd. Ten aanzien van al deze zaken is het ge meentebestuur diligent en bereidt maat regelen voor ter bewaring van de vei ligheid van goederen in het rampgebied. Bibliotheek voor Kortgene, GOES, 18 September. Tijdens de ramp zijn er op Noord-Beveland vele boeken verloren gegaan. De burgemeester van Kortgene, de heer A. A. Schuit, heeft zich beijverd dit verlies voor de winter goed te maken. Hij is er thans in geslaagd in Kortgene een bibliotheek te stichten met 1400 boeken. De bibliotheek zal begin Oc tober worden geopend. Het is de bedoe ling door middel van wisselbibliotheken ook de andere Noord-Bevelandse gemeen ten hiervan te laten profiteren. Contactmiddag Chr. Vrouwen- vakorganisaties. BRESKENS, 18 Sept. Op Dins dagmiddag 22 September a.s. zal in de Vrij Evangelische Kerk te Breskens de provinciale contactmiddag plaats heb ben van de Christelijke Vrouwen Vak organisatie in Zeeland. Na het door de Secretaresse te houden overzicht van het verenigingsleven in Zeeland zal mevr. Verschoorv. d. Vüs een lezing houden over het onderwerp „Het ver waarloosde kind en het christelijk on derwijs". Na de pauze volgt nog een versDg over het christelijk onderwijs in Zeeland en over het werk van de Christelijke Vrouwen Vakorganisatie in Zeeland. Ponton werd geblokkeerd. ZIERIKZEE, 18 Sept. In de veerdienst tussen Zierikzee en Katseveer is vanoch tend enige vertraging ontstaan tengevol ge van een ongeval op de stijger, waar door de ponton - de enige waarover Zie rikzee beschikt - werd geblokkeerd. Bij het laden van het motorschip „Zandkreek" van de Stoombootdienst, dat ken, brak een oprijplank toen *éen"rtrek" met fruit beladen vrachtwagen uit Re- nesse aan boord zou rijden. Hierdoor kwam de wagen met een voorwiel op de boot te staan en met het andere naast de boot. Men begon direct met het lossen van de wagen. Een aan de haven in bedrijf zijn de Belgische dragline zorgde ervoor dat de auto weer goed op de boot kwam te staan. Het ongeval veroorzaakte een be langrijke vertraging in het vertrek van „De Zandkreek", alsmede van de andere' veerboten, die niet konden aanleggen. Ontwikkelingsdag op 30 Oct. a.s. Op Vrijdag 30 October a.s. bestaat de Rijkslandbouwwinterschool te Goes 60 jaar. In verband met de tijdsomstandigheden zal dit feit niet feestelijk worden herdacht, doch; zal op deze datum een Ontwikkelingsdag te Goes worden gehouden, waar een aantal sprekers actuele onderwerpen zal inleiden. Het programma zal nader worden gepublW ceerd en aan .alle oud-leerlingen worden toe-" gezonden. Deze Ontwikkelingsdag is voor alle be langstellenden toegankelijk. IIIIIIII 1 'ZO ^et waren de landverhuizers die zegevier- iJ7i deti, toen bleek, dat men op de prairie tarwe kon verbouwen. Spoorwegen werden aangelegd om de tarwe te vervoeren. Abilene, dat op weg was een belangrijke stad te worden, werd weer het dorpje zonder betekenis. Gedurende weinige jaren veran derde de prairie, die het Oosten en het Westen ge scheiden gehouden had, volkomen van karakter. i A(~\ t)e Indianen gingen nu een spoedige onder- Ovi gang tegemoet. De Sioux Indianen, aange voerd door Sittmg Buil (De zittende buffel), deden nog een laatste vertwijfelde poging tot verzet, die on barmhartig te niet werd gedaan. Sheridan, een gene raal uit de burgeroorlog, lanceerde de leus, die weldra alle blanken overnamen: „Alleen een dode Indiaan is een goede Indiaan." 30 Sept. a.s. MIDDELBURG, 18 Sept. - Woensdag 30 September a.s. des middags om 3 uur zal H. M. de Ko ningin, het door de Stichting „Rust huizen Walcheren" geëxploiteerde rusthuis „Der Boede" te Koudeker- ke, dat met twee nieuwe vleugels is uitgebreid, openen. GOES, 18 September. Naar wij verne men zal het Nederlands Kamerkoor on der leiding van Felix de Nobel op 20 Oc tober a.s. een concert geven op Noord- Beveland. Het initiatief daartoe is geno men door de afd. Noord-Beveland van de Ned. Maatschappij tot 't Nut van het Al gemeen. De heer de Nobel heeft aan de uitnodiging om een bezoek aan Zeeland te brengen met zjjn koor onmiddellijk aanvaard, daar het koor nog nimmer in onze provincie opgetreden. Er worden momenteel nog onderhan delingen gevoerd over de plaats waar het concert zal worden gehouden. Het Nederlands Kamerkoor, dat in binnen- zowel als in buitenland grote faam heeft verworven, wordt door de regering gesubsidieerd. In de pas ver schenen memorie van toelichting op de onderwijsbegroting voor 1954 heeft mi nister Cals in zeer waarderende bewoor dingen zich over de prestaties var; dit K.UOÏ uitgesproken. De Canades eerste minister, Louis St Laurent, heeft medegedeeld, dat Eisenhower is uitgenodigd in de komen de herfst een bezoek aan Ottawa te brengen. St Laurent zelf hoopt in Fe bruari te kunnen vertrekken voor een reis om de wereld. NOORDGOUWE, 18 Sept. - De heer S. P. Moeilijker te Schuddebeurs vond op 29 Juni j.l. op het landgoed „Heesterlust", aldaar een nest met drie jonge valken. Hij heeft de vogeltjes ge ringd en ze verder niet meer gezien. Dezer dagen ontving hij bericht, dat één der vogeltjes op 31 Augustus j.l. dood was gevonden in een watertank te Dirleton-East Lothian (Noord Schot land). Het acht weken oude diertje had dus een reis van plm. 1600 km., waarvan een gedeelte over water, afgelegd. Chr. Plattelandsvrouwen bezochten huishoudschool. MIDDELBURG, 18 Sept. Een groep leden van de Chr. Plattelands vrouwenbond afd. Zuid- en Noord-Be veland bracht dezer dagen een bezoek aan de Chr. Landbouwhuishoudschool van de Zeeuwse C.B.T.B. te Middel burg. De dames werden op hartelijke wijze ontvangen door de plv. direc trice, mej. L. M. Sneep, die vele inte ressante en leerzame zaken over de school, de opleiding en de leerstof ver telde. Door een rondgang door de school kregen de bezoekers een prach tig beeld van de manier, waarop de nog jonge meisjes practisch worden gevormd voor het latere leven. Koken, naaien, wassen, verstellen, handwer ken, huishoudelijk werk, kinderver zorging enz. vormen met de voortzet ting der vakken van het lager onder wijs, uitgebreid met land- en tuin bouwkunde, een zeer aantrekkelijk lesrooster. In de pauze werd een kopje thee met „eigen gebakken" koekjes aange boden en konden de dames kennis maken met de directrice der school, mej. A. M. Boudeling. Het was een leerzame gezellige middag. Vele van de aanwezige dames spraken de hoop uit, dat hun dochters later dit, voor het platteland zo bij uitstek geschikte onderwijs, zouden kunnen gaan vol gen. Geattendeerd werd nog op de grote belangstelling die er is voor de naai- en kookcursussen voor oudere meisjes en volwassenen. Helaas is er ecu nijpend geprek aan bevoegde leerkrachten, waardoor het aantal en het soort der cursuss i sterk moet worden beperkt. Het mankeert niet aan beslangsteling van de zijde der cursisten. Zoveel mogelijk wordt dan ook aan de vraag voldaan. Na een hartelijk woord van dank door de presidente, Mevr. op 't Hof, werd het bezoek beëindigd. Ingezonden Mededeling (Adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 Vereniging tot bevordering der bijenteelt Verdeeld onder getroffen imkers GOES, 18 September Enkele af delingen van de Vereniging tot Bevor dering der Bijenteelt In Nederland heb ben hun hulp toegezegd aan de getrof fen' Imkers van de afdeling Noord- en Zuid-Beveland. Verleden week is de eerste zending bijen en materiaal uit Nijmegen gekomen. Het bestuur der af deling heeft deze zending onder de daarvoor in aanmerking komende leden na loting verdeeld. Er is nog meer hulp toegezegd; zo heeft de afdeling Apeldoorn Kruiningen geadopteerd en wil de afdeling Assen de Zeeuwse afdeling ook steunen. Het bestuur heeft deze afdelingen geadvi seerd te wachten tot 't voorjaar. Ook is er onder de leden bereidheid gevon den om leden, die a.s. voorjaar weer gaan imken, volken af te staan. De door de Betuwse imkers gestuurde zending van 22 volken en materiaal werd na loting als volgt verdeeld: Kortgene: J. J. W. Klap, één, bevolkt, 6-raamkastje plus een grote ledige kast evenals Mevr. Schuit en de Waal; I. Heijstek, een bevolkte spaarkast; Chr. Dees, een bevolkte grote kast. Baarland: I. Söhout, een bevolkte gro te kast; J, J. Traas, een bevolkte korf; J. C. Traas, een bevolkte korf; Wed. W. Zeevaart, een bevolkte korf. Oudelande: J. den Herder, een be volkt 6-raamskastje plus een grote le dige kast; C. J. Harthoorn, een bevolkte grote kast; W. H. Remeijnse, een be volkte korf; Jac, de Jager, een bevolkte korf. Kattendjjke: J. van Leeuwen, een be volkte korf. Ellewoutsdijk: J. A. van der Bliek, een bevolkte korf; J. Th. Pikkaard, een bevolkte korf;. L. Paulusse, een 6- raamskastje plus een grote ledige kast. Waarde: C. Kopmels, een bevolkte grote kast; W. Koolstra, een bevolkte korf; C. M. Westveer Mzn, een bevolk te korf; Di. C. Lagendyk, een bevolkte grote kast; M. A. v. Weele, een bevolk te korf. Officiële Publicatiën AFSLUITING VERKEER, B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de Seisbuitenbrug wegens het bouwen van een nieuwe brug met Ingang van 18 September a.s. zal worden afgebroken, zodat verkeer over deze brug en de daarop aansluitende weg naar het Seisplein niet meer mogelijk zal zijn. Ten behoeve van wielrijders en voet gangers zal een houten noodbrug over de vest worden geslagen. Middelburg, 15 September 1953. Ere-lidmaatschap Rode Kruis. Door de damesafdeling van het Nederl. Rode Kruis te Middelburg werd het ere lidmaatschap aangeboden aan mevr. J. J. Jacobse die vertrok naar Breda, Mevr. Jacobse maakte sinds 1932 deel uit van de afdeling. Van het hoofdbestuur van het Nederl. Rode Kruis ontving ze de gesp voor 20- jarige trouwe dienst. Zangkoor Rotterdam Congreszaal op bezoek* Op Zondag 27 September zal Goes be zocht worden door het Leger des Heils-zang- koor van Rotterdam Congreszaal. Het zang koor bestaat uit 65 leden en staat onder lei ding van Br. W de Nooyer. Mevrouw Kapiteiné L. Le Roy—'Vos zal de solozang verzorgen. 's Morgens om half negen zingt het koor op het plein van het Ziekenhuis Oostwal, terwijl er dan die dag in de zaal van Het Leger des Heils om 10 uur, 3 uur en half acht bijzondere samenkomsten zullen zijn. De samenkomst om 3 uur zal het karakter dragen van een zanguitvoering. Om half zeven is er een grote openluchtsamenkomst op de Grote Markt. De algehele leiding van de bijeenkomsten van deze dag zal berusten bij de Divisie- Officier der Zuid-Nederland-Divisie, briga dier P. Deurloo. Op Zaterdag 26 September des avonds om half. acht geeft het zangkoor een uitvoering in de Nieuwe Kerk te Mid delburg X Afscheid op de Chr. Kleuterschool. Mej. L. Stouten, sinds verscheidene ja ren als leerkracht aan de Chr. Kleuterschool verbonden, nam deze week wegens huwelijk afscheid als zodanig. Namens personeel en leerlingen werden haar in de feestelijk ver sierde school enige geschenken aangeboden en zongen de leerlingén haar toe. Tijdens de huwelijksvoltrekking op 't stadhuis hadden alle leerlingen zich met vlaggetjes in de hand in de gang verzameld. Toen het bruidspaar het stadhuis verliet zongen allen een zegen bede. Tijdens de receptie bood het bestuur een geschenk aan. HX.O.-proeven. De proeven werden voor de vierde maal afgelegd door de heer P. Minder hout te Renesse. Het diploma 3e graad werd behaald door de heer Gerard Verseput te Zierikzee. Voor de 2e maal werden de proeven volbracht door de heren P. Hoek en H. Berman te Zierik zee. Het diploma 4e gTaad werd be haald door de dames Beppie Wijsman, Coby Geluk te Zierikzee, Anneke van Eldik te Noordgouwe, Jo d. Stolpe te Ouwerkerk en Riet v. d. Stolpe te Schuddebeurs en de heren Piet Legoort, Joop Ribbens, Piet Ver schuur te Zierikzee, M. van Langeraad Pzn te Dreischor en Sjoerd Westerhof te Nieuwerkerk. Steun aan Ned. Herv. Vrouwen verenigingen. Dezer dagen brengen de twee Recht zinnig Herv. Vrouwenverenigingen al hier bericht van de twee Zustervereni gingen te Lutten aan de Dedemsvaart, dat deze hen metterdaad willen helpen om na de ramp weer op normale wijze te kunnen werken. Beide verenigingen die inmiddels weer geregeld bijeenkomen, hebben deze vorm van adoptie dankbaar aanvaard. HANS WEER! Gekro. Nog steeds doet de Gekro van zich spreken. Er zijn dagen, dat men te Hansweert niet over het weer praat, maar dat iedereen zijn hart moet luchten met te zeggen: „Wat stinkt de Gekro weer". Gelukkig dat nu reeds verscheidene maanden het gemeentehuis te Hansweert gevestigd is, waar de burgemeester iede re dag zitting houdt en waar ook de ver gaderingen van B. en W. gehouden wor den. De Hansweertenaren kunnen zich dus troosten met de gedachte, dat hun plaatselijke bestuurders met de toestand op de hoogte zijn. KRUININGEN Opruiming wrakhout. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur het uit de polder Kruiningen afkomstige wrakhout, dat opgelagen is op 'n terrein bij hout, dat opgeslagen is op een terrein bij de Vlakebrug binnenkort in het openbaar te verkopen. Opruiming schijnt wenselijk te zijn omdat hier nog al eens een en ander ongemerkt verdwijnt. s-GRAVENPOLDER Plaatsvervanging burgemeester. Als wethouder om de burgemeester bij diens ongesteldheid, ontstentenis of afwezig heid te vervangen is aangewezen de heer A. Hoogesteger. Als diens vervanger wet houder M. Mol. KC IDEKERKE Opbrengst collecte. De collecte voor het Wilhelminafonds heeft opgebracht f 483,10. SEROOSKERKE (W.) Gezellige drukte. De winkelweek, ge organiseerd door de plaatselijke winke liersvereniging, brengt een gezellige drukte teweeg. Donderdagavond zorgde de muziekvereniging van Veere voor een gezellig muziekje, en liepen vele mensen te winkelen. Vanavond hoopt de plaatse lijke muziekvereniging een concert te geven. Een aardige attractie is het raden van de juiste naam van een pop, die bij een patates-frites-tent is geplaatst en waardoor men de kans loopt gedurende een half jaar iede re Zaterdagavond een zak frites te kun nen afhalen. Een andere attractie is het raden van de totale lengte van de in de etalages liggende oranje lintjes. ST. ANN ALAND Voetbalwedstrijden. Vandaag zullen op het sportterrein aan de Dorpsweg twee voetbalwedstrijden gespeeld worden en wel om 3.30 uur tussen W.H.S. II en Vos meer II en om 5.15 tussen W.H.S. I en Vosmeer I. SCHOONDIJKE Schilderen van noodwoningen. De uit slag van de aanbesteding voor het schil deren en carbolineren van 90 noodwo ningen is als volgt: Buitenschilderwerk: J. P. Hennekey te Waterlandkerkje f 8050.C. A. Catsman te Oostburg f5945,M. J. Roeting te Veere f 6520.J. A. Basting en Zoon, Breskens f 4950. Carbolineren en muurschilderwerk: J. P. Hennekey te Waterlandkerkje f 5100.-; C. A. Catsman te Oostburg f 2585.M. J. Roeting .te Veere f 6900.J. A. Bas ting en Zoon te Breskens f 3275.Voor het geheel werd ingeschreven door C. L. de Sutter te Oostburg voor f 12.533. Het werk is nog niet gegund. CADZAND Vereniging „Algemeen Belang" opge richt. Alhier is opgericht een vereniging „Algemeen Belang". Doel van deze vere niging is de belangen van Cadzand in 't Algemeen te behartigen, contact te on derhouden met V.V.V. en met de Ge meenteraad om door samenwerking Cad zand als badplaats groter bekendheid te geven. In het bestuur werden gekozen de heren vari Liere als voorzitter; P. Taussiant, secretaris; G. Beun, 'penning meester en J. Adriaause en G. de Ridder. Als leden gaven zich 25 personen op. Zeer binnenkort volgt een algemene ver gadering- BURGERLIJKE STAND SEROOSKERKE Geboren: Maria Joh., d.v. F. Kodde en L. Ileijers; Maria, d.v. Jac. Melis en K. Kralt. Ondertrouwd: G. de Jager, 29 j. te 's- Heer Arendskerke en P. Melis, 26 j. SINT LAURENS. Geboren: Pieter J., z.v. J. Gidëonse eh L. Quist. Gehuwd: C. Roelands, 30 j. en A. van der Ende, 31 j. WISSENKERKÉ. Geboren: Pieter J„ z. v. A. Korshuize en A. K. Zweedijk; Pau lina G. M„ d.v. J. Fierens en A. Kaste lein; Maria S„ d.v. W. H. de Bruine en C. M. de Haze; Cornelia M„ d.v. J. de Jonge en P. H. van Fraassen; Johannes z.v. A. de Visser en C. van Belzen; Jo hannes A., ztv. B. B. Smits en A. H. Vfeeninli:. Overleden: E. I. de Regt, 82 j., wedn. v. K: Dorst.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2