Op Java en Sumatra staken honderdduizen den arbeiders op ondernemingen Twee doden en drie gewonden bij auto-ongeluk te Goes Tekort aan verplegend personeel neemt ernstige vormen aan Hoiuudifk doe ik 6ók mee// PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Arbeidsonrust in Indonesië Rubber- en koffieplantages verkeren in grote moeilijkheden „Wij zijn bezig de koude oorlog te winnen". Het Rode Kruis tijdens de watersnood Geen proces tegen Mossadeq? Utrechtse Opera liquideert Belgische auto slipte k SNIPPER A t V, NIEUWS' Jaarvergadering Vrederust Amerika schenkt 102 gouden tientjes» Geref, Kerk van Aardenburg 75 jaar Hier is mijn nieuwe abonné: Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 00, TeL 243C, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435, Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss'raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-—28 Expl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 3583 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, f 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 et. per woord DONDERDAG 17 SEPT. 195S Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEHJE Directeur: JACQ DE SMIT Mudewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Temeuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Vrijdag: Zon op 6.18 u., onder 18.49 u. Maan op 16.39 u., onder Hoogwater Vrijdag 18 September: Vlissingen: 8.54 u. 1.17 m., 21.45 u. 1.32 m. Terneuzen: 9.20 u. 1.36 m., 22.09 u. 1.52 m. Wemeldinge: 10.16 u. 1.15 m„ 23.01 u. 1.30 m. Zierikzee: 9.56 u. 1.00 m., 22.45 u. 1.15 m. DJAKARTA, 16 Sept. Hoewel nog geen volledige gegevens binnen zijn, kan uit tot dusver ontvangen berichten worden opgemaakt, dat de staking van de bij de Sarboepri aangesloten arbeiders op de ondernemin gen vrij algemeen is. Het aantal stak ers ligt tussen de 400.000 en de 700.000. In Midden-Ja va wordt vrijwel op alle ondernemingen, waar de arbeiders bü de Sobsi, de communistische vakbond, zijn aangesloten, gestaakt. Ook in Oost-Java is de staking algemeen, met uitzondering van het Banjoewan- gische. In Zuid-Sumatra wordt op ongeveer 50 ondernemingen gestaakt. Daar doen ook de huisbedienden mee. In West-Java is de toestand nogal verward. Ook bestaat er nogal verschil in de wijze, waarop gestaakt wordt. In Oost- Java scheen het de bedoeling te zijn, dat op 15 en 16 September de ge hele dag werd gestaakt en op 17 Sep tember gedurende twee uren. In Weet-Java begonnen de arbeiders op sommige ondernemingen reeds met de „twee-urige stakingsdag". De „sta- kings-étappes" schijnen niet overal gelijk te zijn. In ondernemerskringen heerst de vrees, dat het voortduren van de sta king voor enkele rubberondernemin- gen, welke toch reeds aan de rand van de bestaansmogelijkheid leefden, fataal kan zijn. In Oost-Java worden vooral de koffie-ondernemingen, die thans midden in de pluk zijn, zwaar getroffen. Stevenson voor de radio: CHICAGO, 15 September. „Wij zijn bezig de koude oorlog te winnen, doch, het is nu niet de tijd om minder op onze hoede te zijn'' aldus heeft Adlai Stevenson, leider van de Amerikaanse democratische partij, Dinsdag in een radio- en te levisierede tot het Amerikaanse volk verklaard. Ook was het vol gens hem nu niet de tijd om het verder maar alleen te doen. Stevenson, die verslag uitbracht over de ontnuchterende ervaringen van zijn reis door 26 landen en over besprekingen, gevoerd met talrijke politieke leiders, waarschuwde tegen ontwapening door de Ver. Staten al leen. Hij deed echter een beroep op de wereld om pogingen te doen ten einde te komen tot wereldontwapening en duurzame verzekeringen van non agressie voor de Sowj et-Unie en de gehele wereld. „De deur van de conferentiezaal is de deur van de vrede. Laat het nooit gezegd kunnen worden, dat Amerika aarzelde om binnen te treden", zo zei hij. De democratische leider maakte melding van bewondering voor de Ver. Staten in andere landen, doch tevens van misverstand en bezorgd heid. Overal denkt men de overheer sende stemming in Amerika te her kennen in wat genoemd wordt „Mc- Carthyisme", inquisities, zuiveringen, boekverbrandingen, onderdrukking en vrees hebben het lichtende beeld van het land der vrijen en het tehuis der dapperen verduisterd", aldus Steven son. 's-GRAVENHAGE, 16 Sept. Het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis heeft het verslag het licht doen zien van zijn activiteiten gedurende de watersnood 1953. Het verslag bevat een uitgebreid documentatiemateriaal met betrekking tot de verleende hulp uit binnen- en buitenland. Het blijkt, dat Zweden met f 13.179.085 aan de kop staat. Dan vol gen Canada met f 9.800.046, Zwitser land met f 5.754.970.Frankrijk met f 5.344.715 en Denemarken met f5.097.608. De rij van ruim 60 lan den wordt gesloten door Cameroun met f 14. Het Rode Kruis maakt met dank baarheid gewag van de vele particu liere hulp, die geboden is. T.a.v. in ternationale hulpverlening stonden er 3 projects op het programma: a. het textielplan; b. het huizenplan; c. het agrarische plan. In totaal werden 1.294.375 stuks tex- tielgoederen (totale waarde f7.893.125) ter beschikking gesteld. Het aantal geregistreerde doden is 1615, het aantal geregistreerde ver misten 180. In de leeftijdsgroep van 01 jaar ielen 38 slachtoffers, in de groep van venson zullen binnenkort te Washing 80—89: 79 slachtoffers. De directe ton besprekingen voeren. - Adenauer heeft de Franse minister van Buiten landse Zaken, Bidault, voorgesteld de Frans-Duitse besprekingen over vraag stukken van wederzijds belang te her vatten. liet Franse opperbevel ver wacht, dat de Vietminh-opstandelin- gen binnenkort een grootscheeps of fensief in de delta van de rode rivier in Tonkin zullen beginnen. Dertig vissers uit het Perzische gebied longs de Kaspische Zee, die ervan worden verdacht communistische sympathie- en te hebben, zijn Woensdag ge arresteerd en naar Teheran over gebracht. Ongeveer 1500 electriciens uit Londen en omgeving, die in sta king waren, hebben besloten vandaag weer aan het werk te gaan. Naar Pi Aneta verneemt, zal het openbaar ministerie tegen de bestuur ders van de Sarboepri stappen nemen in verband met de staking, welke ge richt is tegen de bindende beslissing van de centrale commissie ter be slechting van arbeidsgeschillen en die daarom, zoals de minister van Arbeid verklaarde, onwettig is. TEHERAN, 16 Sept. In Teheran gelooft men niet, dat het proces tegen Mossadeq doorgang zal vinden. Bij 'n uitspraak van het militaire hof zou den er slechts twee mogelijkheden zijn: de doodstraf die de Sjah in levenslange gevangenisstraf of ver banning zou kunnen veranderen en vrijspraak. Men wijst er echter op, dat bepaal de documenten zouden moeten wor den gepubliceerd, waaruit zou moe ten blijken, dat Mossadeq met de communisten heeft samengespannen. Hierbij zou de Russische ambassadeur, Lavrentief, betrokken worden, het geen bepaalde dipljmatieke conse quenties zou kunnen hebben. Uit verklaringen van medewerkers van Mossadeq zou zijn komen vast te staan, dat Lavrentief de steun der Sowjet-Unie had beloofd voor het stichten van de republiek Perzië en dat hij de uiterst linkse Perzische pers door bemiddeling van Mossadeq zelf, subsidieerde. VLIEGTUIGONGELUK IN V.S. EIST 28 DODEN. ALBANX, 16 Sept. Halverwege Albany en Scenectady is een „Con- vair" van de American Airlines in botsing gekomen met de zendmast van een radiostation en neergestort. Alle inzittenden, 25 passagiers en 3 be manningsleden, kwamen om het leven. Een kwartier vloog het toestel rond boven het vliegveld vlakbij, landings instructies van de controletoren af wachtend. Men slaagde er echter niet in contact met het vliegtuig te krijgen. UTRECHT, 16 Sept. De Raad van Beheer van de Utrechtse Opera en het actiecomité tot instandhoqding daarvan delen mede, dat het op 16 September benodigde bedrag van f 200.000 niet in zijn geheel is bijeen gebracht. Besloten is daarom de werk zaamheden volledig stil te leggen en met de liquidatie voort te gaan. Dit betekent, dat de Utrechtse Öpera geen enkele uitvoering meer zal geven. De directeur, de heer C. F. Th. Birnie, heeft op zijn verzoek onthef fing uit zijn functie verkregen, ten einde te kunnen trachten persoonlijk voor enkelen der meest gedupeerde medewerkers, in het bijzonder orkest leden, nog enig emplooi ter overbrug ging van de voor hen gerezen moei lijkheden te verkrijgen. RESHEVSKY LEIDT, EUWE NUMMER DRIE. ZURICH, 16 Sept. Na de elfde ronde van het eandidatentournooi schaken heeft Reshevsky de leiding in handen met 7% punt plus 1 afge broken partij uit 11 partijen. Smyslov volgt met 6V2 punt plus 1 afgebr. partij uit 10 en op nummer drie staat Euwe met 5% punt plus 1 afgebr. partij uit 11 partijen. Hij verloor van Averbach. BUS MET BEZOEKERS VAN „VREDERUST" VLOOG IN WEGBERM GOES, 16 Sept. Hedenavond is op de Patijnweg, dicht bij het kruis punt Lewestraat, een Belgische personenauto, merk „Vanquard", in volle vaart op een bus ingereden. Twee inzittenden, de 85-jarige mevr. M. S. L. v. d. Berghe uit Deurne en de 40-jarige mej. M. J. Willemsen, winkelier ster uit Antwerpen, overleden ter plaatse. Mevr. C. Krick-v. d. Berghe, 51 jaar, uit Deurne, werd zwaar gewond, haar man, de heer K. Kriek, licht gewond, evenals de bestuurder, de heer J. Verellen, uit Braschaete bij Antwerpen. De Belgische auto kwam uit de richting Middelburg en passeerde een Brabantse personenauto, juist toen van tegenovergestelde zijde de bus naderde, een reiswagen van de Blanker uit Middelburg, komende uit Bergen op Zoom met afgevaardigden, die de vergadering op „Vrederust" hadden bijgewoond. De Belg slipte plotseling naar links het had juist geregend en vloog met de rechterzijkant tegen het front van de bus. Hoewel de buschauffeur, de heer J. Blanker, zoveel mogelijk naar rechts was uitgeweken, lukte het hem niet de botsing te voorkomen. Met een slag, die tot ver in de omtrek hoor baar was, sloeg de auto tegen de bus, waarbij het chassis brak en de rech terzijkant van de „Vanquard" er ge heel werd afgescheurd. Door de botsing vloog de wagen met een zwaai linksom en schoot over het fietspad de berm van de weg in tegen de spoorbaan. De drie dames werden eruit geslingerd; twee, dode lijk gewond, overleden vrijwel on middellijk. Met welk een klap de botsing plaats vond, blijkt wel uit het feit, Noord-Korea heeft de secretaris generaal der V.N. meegedeeld het noodzakelijk te achten, dat de neu trale landen van Azië, die direct be lang hebben bij een vreedzame oplos sing van de Koreaanse kwestie, aan de politieke conference dec" -emen. President Eisenhower en Adlai Ste- kosten der eeiste hulpverlening door het Rode Kruis belopen, volgens het verslag, een bedrag van f2.012.000. Het verslag besluit met o.a. de me dedeling, dat het Zwitserse Rbde Kruis en het Italiaanse Rode Kruis nog be langrijke bedragen aan het Ned. Rode '■Cruis zullen ter beschikking stellen. DE BILT ZEGT: Weinig verandering in temperatuur. In de ochtend hier en daar nevel of mist. Overigens veranderlijke bewol king met plaatselijk een bui. Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuide lijk# wind. Weinig verandering in temperatuur. dat de motor eruit vloog en in brand raakte. Ook de I us, waarvan de chauffeur het stuur kwijt was geraakt, schoot naar links de spoorberm in. De pas sagiers kwamen er echter gelukkig, behoudens enkele ontvellingen, zon der letsel vanaf. Medische hulp was spoedig ter plaatse evenals de gemeentepolitie, die, geassisteerd door de Rijkspolitie, de weg afzette en onmiddellijk een nauwkeurig onderzoek instelde. Later arriveerde ook het parket uit Middel burg. V. -e er heel gelukkig afkwam is de bestuurder van de Brabantse auto, die samen met een verpleegster op weg naar huis was. Hij vertelde, dat de Belg hem zeker met een snelheid van 100 passeerde. „Ik zag hem slippen en remde", ver telde hij. Dat was zijn geluk. De Belg schoot n.l. vlak voor zijn neus de berm in en de bus vlak ach ter hem. De gewonden zijn in het ziekenhuis St. Joanna opgenomen. Het kiesrecht van de kleurlingen. NEDERLAAG VAN MALAN. KAAPSTAD, 16 Sept. De Zuid- afrikaanse regering is er niet in ge slaagd de vereiste meerderheid van twee derde van het parlement te ver krijgen voor het wetsontwerp, waar bij het kiessysteem voor de kleur lingen zou worden gewijzigd. 122 af gevaardigden stemden voor en 78 tegen het ontwerp, toen dit bij laat ste lezing werd behandeld. Premier Malan zei na de vergade ring, dat de regering zal trachten haar plan tot het overbrengen van de niet-Afrikaanse kleurlingen van de algemene kiezerslijst naar een afzon derlijke lijst op een andere wijze uit te voeren. 85 inwoners van Stavenisse brengen van 15 tot en met 17 September een bezoek aan Nantes in Frankrijk, welke plaats Stavenisse heeft geadop teerd. Een deel van de groep voor het hotel in Parijs, op doorreis naar Nantes. Derde en vierde van links mevr. en burgemeester Verburg. Ds J. DE VRIES ALS VOORZITTER HERKOZEN BERGEN OP ZOOM, 16 September. „In het afgelopen jaar hebben wij een zeer zwarte dag gekend!", zo onthulde vandaag de voorzitter van de Vereniging tot christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland, ds J. de Vries. Op die dag heeft „Vrederust" n.l. 47 patiënten moeten afwijzen, deels omdat er geen plaats was, maar meer nog omdat er een schrikbarend tekort is aan personeel. Op het ogenblik komt men acht zusters tekort dat lijkt niet zoveel, maar het is wel veel als men weet, dat met ingang van 1 October het verplegend personeel in plaats van 8'/2 uur nog maar 8 uur zal mogen werken. Rekent men dit om, dan is er op 1 October al een tekort van pl.m. 29 krachten. „Ik bid U, geef handen!" zo riep ds de Vries dan ook de talrijke afgevaardigden naar deze vergade ring toe. „We hebben bijna 11.000 contribuanten en we zijn daar heel blij mee. Maar wat heeft men aan geld als men geen verpleegsters heeft!" Wat het ruimtetekort betreft, er blijken plannen te bestaan om een nieuw paviljoen te bouwen. Meer dan plannen zijn dit echter op het ogenblik nog niet. Voor Nederlandse wezen. 's-GRAVENHAGE, 16 Sept. - Getroffen door het leed van de we zen in het watersnoodgebied, heeft de Amerikaan Honegger, die nog 102 Nederlandse gouden tientjes onder zijn berusting had, deze geld stukken ter beschikking gesteld van het ministerie van Buitenlandse Za ken ter uitreiking aan de wezen in het rampgebied. De geldstukken konden, dank zij de medewerking van de Nederlandse Bank, naar ons land worden verzonden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken gaf de gouden tientjes door aan het minis terie van Maatschappelijk Werk, dat zich met de uitreiking van de munt stukken zal belasten. Ook heeft de Ne derlandse Bank voor elk gouden tientje een vergunning op naam uitgereikt, aangezien het bezit van gouden tien tjes zonder vergunning verboden is. Op verzoek van het ministerie van Maatschappelijk Werk heeft het Roode Kruis lijsten van wezen en halfwezen uit het rampgebied opgesteld. Het bleek, dat minder dan 102 wezen waren geregistreerd, zodat ook de jongsten van de halfwezen een gouden tientje zouden kunnen ontvangen. De geldstukken zjjn inmiddels aan de Provinciale bureaux van het ministe rie van Maatschappelijk Werk voor uit reiking ter beschikking gesteld. Dezo uitreiking zal door de Provinciale bu reaux in overleg met de burgemeesters geschieden. Personeel van Franse posterijen staakte weer. PARIJS, 16 Sept. Het personeel van de Franse posterijen heeft Woens dag in verschillende plaatsen korte tijd gestaakt uit protest tegen een maatregel van de regering om lijsten met namen van „betrouwbare" men sen aan te leggen, die dienst zouden moeten verrichten bij een staking in het gehele land. Berichten over stakingen kwamen binnen uit Parijs, Lyon, Grenoble, Toulouse en La Rochelle. In zijn openingswoord verwees de voorzitter twee verhalen, die in Zee land 'de ronde doen, naar het rijk der fabelen. Allereerst het verhaaltje dat „Vrederust" in het geheel geen geld van contribuanten nodig zou hebben, omdat de inrichting subsidie zou krij gen. ,;Absoluut onwaar!", zei ds de Vries en even later tijdens de rond vraag: „Bespaar mij voor Rijkssubsi die!" Het Rijk bepaalt op het ogen blik toch al zoveel; de salarissen, het bedrag dat men per patiënt aan voed sel mag uitgeven, enz. Bovendien stellen de Staten van Zuid-Holland en Zeeland de verpleeggelden vast omdat die betaald worden door gemeenten en particulieren. Meer overheidstoe zicht begeerde de voorzitter beslist niet! En dan was er een praatje dat in Zeeuwsch-Vlaanderen de ronde doet, n.l. dat de patiënten in cellen achter tralies zouden zitten. Ds de Vries gaf een uiteenzetting van de wijze van verplegen; bijvoorbeeld dat van de 908 patiënten er 567 zijn ingeschakeld in het arbeidsproces. In het afgelopen jaar is er een werkplaats voor meubelmakerij bij gekomen, terwijl de vrouwen thans ook kunnen werken aan de ver vaardiging van smyrnatapijten en in de kantklosinrichting. Binnen kort wil men zelfs gobelins gaan maken. Maar een paar patiënten worden afgezonderd gehouden om dat ze voor zichzelf en anderen ge vaarlijk zijn echter niet in cel len achter tralies. BUITENLANDSE VERPLEEG HULP? Betreffende het tekort aan ver pleeghulp onthulde ds de Vries, dat men plannen heeft om zusters aan te trekken uit de groep van vluchtelin gen van achter het ijzeren gordijn. Bij de rondvraag juichte ds E. P. J. Jebbink van Kapelle dit plan toe; hij adviseerde contact op te nemen met de wereldkerk en zich eventueel te wenden tot bisschop Dibelius of ds Niemöller. De huishoudelijke vergadering was begonnen met een bidstond, waarin di geestelijke verzorger van de in richting, ds J. F. v. d. Berg, voor ging. Als inleiding op het gebed sprak hij over het woord van Paulus: „Hoe staat het dan? Ik zal bidden met mijn geest maar ook bidden met mijn ver stand". Ook had in deze huishc udelijke ver gadering de bestur.rsverkiezing plaats. Na een pleidooi van vice-voorzitter J. Duvekot om de voorzitter, ook al is hij dan op hoge leeftijd, nog een jaar te herkiezen, omdat in dit jaar nog zoveel belangrijke dingen aan de orde komen, werd gestemd. Ds J. de Vries bleek als voorzitter herkozen te zijn. In de diverse vaca tures werden gekozen de heren mr J. Thielen te Goes, J. Biert te St. Anna- land, J. L. Dregmans te Koudekerke, J. C. Spaans te Zierikzee, S. K. Phaff te Goes, J. Germing te Middelburg en mr dr R. W. Graaf van Lynden te Oostkapeile. De aanwezigen, de heren Biert, Dregmans en Germing, namen staande de vergadering hun benoe ming aan. HET OUD WORDEN. Des middags gaf de waarnemend geneesheer-directeur, dokter C. Dek ker, enkele beschouwingen over het oud worden. Op wetenschappelijke wijze werden vragen benaderd als „Hoe oud is oud?", „Hebben ras, be roep, levenswijze, erfelijkheid, enz. invloed op de levensduur?" „Welke zqn de verschijnselen van het oud worden?" enz. In zijn conclusies bleek de heer Dekker een tegenstander te zijn van de opvatting dat ouderdom louter een afsterv'-n is liever be schouwde hij de ouderdom als een zelfstandige periode zoals jeugd en rijpheid zelfstandige perioden zijn. Wijsheid en sereniteit zijn kenmerken van de oude dag evenals een zekere geestelijke verdieping, inkeer niet te verwarren met een religieuze ver dieping. Inleider was dan ook een voorstan der van een andersoortige behande- der van een anderssoortige behande ling van de ouden: ze moeten niet langer geheel uitgeschakeld worden en evenmin zoals In tehuizen een massabehandeling ondergaan. Aan de andere kant moet een al te grote afzondering vermeden worden, waar toe ouden van dagen veelal geneigd zijn. Tot slot ontspon zich nog een dis cussie tussen verschillende theologen over de vraag welke invloed het ge loof heeft bij het ouder worden en het sterven. AARDENBURG, 16 Sept. T.g.v. het 75-jarig bestaan der Geref. Kerk kwam de gemeente vanavond met af gevaardigden van de naburige kerken samen in een feestelijk versierd kerk gebouw. Na het zingen van Ps. 751 en 6 sprak ds L. Ringnalda n.a.v. Exodus 178 en 16: „De strijd des Heren tegen Amalek", met als grondgedach te „De Here is onze banier". De pre dikant wekte op gaen strijd te voe ren in eigen kracht, maar met opge heven handen, zoals Mozes, in wezen een type van Christus. Na deze dienst gaf hij de leiding over aan ouderling A. C. Catsman, die een geschiedkundig overzicht gaf vanaf 1870. Breedvoerig behandelde de heer Catsman de geschiedenis der kerk vanaf 16 September 1928, toen zij geïnstitueerd werd, met als grond toon het Eben Haëzer: „Tot hiertoe heeft de Here ons geholpen". In 1928 werd begonnen met 62 belijdende- en doopleden en thans telt de kerk er 216. Hierna werd gezonden Gez. 23. Na een tractatie sprak ds J. B. van Mechelen uit Oostburg namens de kerken Oostburg, Schoondijke en Breskens. De hoofdgedachte was: „God zegene U en stelle U tot een zegen". Ook een oud-ouderling, de heer S. Meeuwse te Goes, richtte een woord van felicitatie tot de jubileren de gemeente. Nadat was gezongen „Nooit kan het geloof te veel verwachten", beëindigde ouderling Catsman deze mooie bijeen komst. Zelfs onze vrienden uit Kruiningen, die vandaag toch nog wel tot over de oren in het werk zitten vanwege de opbouw van hun geliefde dorp, kunnen tijd vin den om hun steentje, hun vriendschapsdaad voor ons aller dagblad, bij te dragen. Ook daar zijn abonné's die zor gen dat hun nieuwe abonné op „Zeeuwsch Dagblad" bij onze administratie komt. Wij vinden dat buitengewoon vriendelijk en stellen hun medewerking wel op bijzonder hoge prijs. Daaruit spreekt wel een stuk trouwe vriend schap voor hun dagelijkse gast. En als zelfs uit zulk een ernstig getroffen plaats spontane medewerking komt, dan mogen wij met recht verwachten, dat alle andere abonné's zeker niet achterblijven. Vrienden-van-de-krant zorgt voor Uw nieuwe abonné op Zeeuwsch Dagblad" en stuurt van daag naam en adres nog aan ons op. Als U de nieuwe abonné hebt verzoeken wij vriendelijk het onderstaande omlijnde gedeelte zo vlug mogelijk toe te zenden aan de afdeling abonnementen van „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. Naam: Adres: Woonplaats: wenst een week/maand/kwartaal-abonnement*) op „Zeeuwsch Dagblad. Opgegeven door abonné: Woonplaats: Doorhalen wat niet wordt gewenst.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1