HULMAN Leidende clubs moesten een veer laten Polder Walcheren heeft sluitende begroting voor 1954 Buitengewone werken zullen veel geld vragen Ook 's nachts bootverbinding Zierikzee-Kafseveer t MILLI0ENEN-N0TA Minder opzienbarende uitslagen dan vorige week Nieuws uit de Provincie. Vlissingen Goes Zierikzee. Fraaie zege van Hans Dekkers Maandag 14 September 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Optimisme is niet gewettigd MIDDELBURG, 11 September. Het dageltfks bestuur van de Folder Wal cheren heeft kass gezien de algemene vergadering een sluitende begroting voor 1954 aan te bieden. Er kon voor dekking van onvoorziene uitgaven een bedrag van f 24.716,53 worden geraamd. Bij het opstellen der begroting ia uitgegaan van een uijkgeschot van f 50,per ha voor schotbaar land, van 41,80 voor vrjj land en van f 7,50 per f 100,belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen, hetgeen neerkomt op een verhoging met f 1,50 per f 100,Verder heeft het dagelijks bestuur bij de opstelling der cijfers een RijksbUdrage van 80 in de koeien van herstel en verbetering der door de stormramp veroorzaakte schade aan de dijken geraamd, al wordt cr direct aan toegevoegd, dat dit percentage op geen enkele zakelijke basis berust. Evenals in vorig© jaren is uitgegaan van de veronderstelling, dat het nadelige slot van de gewone dienst van 1952 ten bedrage van f 268.323,75 zal worden goedgemaakt door nog van het Rijk te ontvangen vergoedingen voor oorlogsschade. Samen met het tekort over 1981 ad f 354.842,69 zal uus in totaal in de komende jaren dekking moeten wordem gevonden voor een bedrag van f 623.166,44. Aangeaien dit tekort vorig jaar f 061.754,04 was, is het toegenomen met f 21.412,40, reden waarom wordt gewaarschuwd tegen optimisme. Nu van het Rijk f 312.099,is ont vangen als oorlogsschadevergoeding voor de oeververdediging der Zuidwatering, die in 1944 werd gebombardeerd, kan tot aflossing der voor het herstel aangegane lening worden overgegaan. Aan de Boe renleenbanken, die het geld leenden, kan worden bericht, dat op consolidatie per 1 Januari geen prijs wordt gesteld. Dit betekent een rentebesparing van 12.750 per jaar. Het betekent ook, dat het totaal der in 1952 gesloten leningen van een millioen tot zeven ton terugloopt. Voorts is het noodzakelijk 20.000, te ramen voor loon van personeel, dat toezicht zal houden op de uitvoering van buitengewone werken. DE BUITENGEWONE WERKEN Onder de buitengewone uitgaven zijn hoge posten geraamd voor de uitvoering van buitengewone werken. Verbetering van strandhoofden op het Zuiderstrand (alles Noord watering) vraagt f 300.000, verleggen van hoofden en maken van een Gemeente-ambtenaren vergaderden te Middelburg. MIDDELBURG, 12 September In het Nederlands Koffiehuis vergaderde vanmiddag de afdeling Zeeland van de de Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren onder voorzitterschap van de heer J. Ph. Koene te Middelburg. Men heeft een bespreking gewijd aan de agenda van de op 7 en 8 October a.s. te Amsterdam te houden Bondsvergade ring. Als afgevaardigden werden geko zen de heren H. Sinck te Zierikzee en C. H. van Herwijnen te Middelburg. De heer Koene werd als voorzitter herko zen. Voorts kwam aan de orde de eventuele oprichung van een Bondscursus voor Gemeente-administratie, zoals die vroe ger in Zeeland reeds bestond en thans in enkele andere provincies wordt gegeven. De ambtenaren spraken ook over de ziek tekostenverzekering, een onderwerp, dat in studie is bij een commissie der afd. Zeeland van de Ver. van Nederlandse Gemeenten. ZIERIKZEE, 14 Sept. Met ingang van heden zal op de verbinding Zierik zeeKatseveer van de Provinciale Stoombootdiensten, dag en nacht wor den gevaren. By de gebruikelijke vijf reizen per dag zullen er, met uitzonde ring van Zaterdag en Zondag, nog drie vaarten per nacht komen. De dienst wordt onderhonden met het motorschip „Koningin Emma". Op deze wijze hoopt men de steeds groter wordende moeilijkheden bij het vervoer van auto's enigszins te verlich ten. Dit vervoersprobleem biedt voor de komende maanden weinig gunstige perspeetleven. Men vreest namelijk, dat de boten van de door de Rotterdamse Tramwegmaatschappij geëxploiteerde dienst ZierikzeeAnna-Jacobapolder bij ongunstige weersomstandigheden als mist en harde wind niet in staat zullen zijn te varen. nieuw hoofd op het Noorderstrand zal f 344.000,kosten, terwijl drie nieuwe strandhoofden voor Oostkapelle nog eens f 450.000,zullen kosten. Langer uitstel van deze werken is niet verantwoord. Voorlopig wil men hen door op te nemen kasgeld financieren in afwachting van de Rijksbijdrage, die, als gezegd op 80 wordt gesteld. Een bedrag van f 36.000,voor verbe tering van de teen van de zeedijk (ge deeltelijk) blijft geheel voor rekening van de Polder, terwijl de drie ton, die nodig zijn voor vervanging van stort- steen-asfaltglooiing door met asfalt ge penetreerde basaltglooiing in de Noord watering, voor rekening van het Rijk dient te komen, aangezien het hier gaat om werk in 1944 verricht, dat niet deug delijk is gebleken. enkele cijfers De opbrengst van het gewoon dijkgeschot wordt voor 1954 geraamd op f 1.073.257,69. De kosten der gewone en der buitenge wone werken (herstellen van stormscha den) worden resp. als volgt geraamd: Noordwatering f 250.000,en f 50.000, Oostwatering f 30.000,en f 2.500, Zuidwatering f 45.000,en f 5.000, Westwatering f 70.000,en f 17.500,In totaal wordt van het Rijk (de begrote 80%) verwacht een bedrag van f 1.175.200. De begroting sluit met een bedrag van f 1.538.902,58 voor wat de gewone dienst betreft en met 1.754.996,98 voor de bui tengewone dienst. Ingezonden Mededeling (adv.) DE KORFBALCOMPETITIE Tjoba bedwingt Scampolo; Togo snoept Swift een kostbaar punt af. De spanning in alle afdelingen biyft onverminderd voortduren. Scampolo en Swift moesten beiden een kostbaar puntje afstaan. Indien Scampolo a.s. Zaterdag in Middelburg tegen Swift een gelijk spel weet te behalen, kunnen zij zich kam pioen noemen. Verliezen zij, dan moet er een beslissingswedstrijd gespeeld worden. Ook in de tweede klasse stijgt de spanning ten top. De kampioenscandidaten speel den gelijk, zodat ook hier nummer één nog niet bekend is. Vitesse heeft in deze afdeling de beste papieren. In UI A kan Top nog gelijk met Swift komen. Vol harding boekte in Dl C een duidelijke overwinning op Zeelandia U. Wij zien in de mensen van Yerseke de kampioenen van deze afdeling. Vopo won met het kleinst mogelijke verschil van O.D.S. weer is funest voor dijkherstel Ouwerkerk. ZIXJtUCZEE, 12 September De werkzaamheden aan het dijkherstel bij Ouwerkerk op Skhouwen-Duiveland zijn m volle gang. Grote beslissingen zullen hier voorlopig nog niet vallen, doch over korte aftand komt de in aanleg zijnde zeedijk reeds boven water uit. Aan de Zuidzijde zal deze verbinding namelijk tilt een grondaanzet bestaan, terwijl ze Mn de andere zijde uit caissons zal wor den opgebouwd. Ook daar is het zink werk aan de gang. Deze werkzaamheden zijn zeer omvangrijk en grote hoeveelhe den zinkstukken zijn hiervoor nodig. In de in aanbouw zijnde barakken zullen nieuwe arbeiders, bij wie veel rijswer- kers, worden ondergebracht. Men stelt alles in het werk om hier over enkele maanden een beslissing te kunnen for- oeren, doch het ruwe weer van de laat- £tc dag werkt remmend op de aanvoer Vfin materiaal. Voor een vlotte gang van loken bij Ouwerkerk heeft men behoefte aan een kalm najaar zonder al te veel raw weer. JAARLIJKS CONCERT OP 8TICHTING „VREDERUST". BERGEN OP ZOOM, 12 September Pin het kerkgebouw van de stichting Vrederust" te Bergen op Zoom, dat tot laatste plaats bezet was met een aan- ïhtig gehoor, gaf het Bergen op Zooms nnenkoor onder leiding van de heer Kats een vocaal instrumentaal con cert. Voordat de diverse nummers ten ge hore werden gebracht sprak ds v. d. Berg een kort openingswoord. Verschil lende werken werden uitgevoerd o.m. voor de pauze Die Vesper van Beetho ven; het nieuwe werk van Steel away bewerking Jac. Kort; Otsje Nach en Snoesji bozje van Archangelsky. Ook het koper trio bestaande uit de heren H. Gie- les, A. Consemulder en C. de Hoed, speel de enige werken. Het nieuwe werk van het Mannenkoor Nachtzang im Walde van Schubert werd uitgevoerd met piano begeleiding van de heer G. Geuze. Met begeleiding van het koper trio werd voorts nog gezongen Die Himmel Buhmen van Beethoven en Domine Sai- van fac van Giezen met welk nummer het concert werd besloten. Ie Klasse: Togo ISwift I 11; Scam polo ITjoba 1 22; Zeelandia ISeolto 9—2. Hoewel er voor Togo en Tjoba niets meer op het spel stond hebben zij het de leiders danig lastig gemaakt. Ook voor Scampolo zal het gelijk spel tegen Tjoba niet zijn meegevallen. Togo wist in deze wedstrijd zelfs nog de leiding te nemen, waarop Swift echter vrij spoedig het ant woord vond. Na wisseling vielen er ech ter geen punten meer. Hoe Swift het ook probeerde, Togo was paraat en wist ver der scoren te voorkomen. Zeelandia was wel in een bijzonder productieve vorm 2e Klasse: VitesseDe Poel 33; Vios Madjoe (Madjoe niet opgekomen); To go II—Elto I 2—7. Ook hier is de beslissing nog niet ge vallen. De leiders moesten met één punt genoegen nemen en hebben beiden 16 punten, doch Vitesse heeft één wedtrijd minder gespeeld. 3e Klasse A: AnimoB.K.C. 36: Swift III—Top 4—4. Top blijft door het gelijk pel tegen Swift ni haar kansen behouden, al kun nen zij nog slechts gelijk komen. 3e Klasse B: Animo IISwift V 23 Animo blijft hekkesluiter en heeft nog geen enkel puntje weten te bemachtigen, Swift V moet echter oppassen, want de Souburgenaars kunnen nog gelijk komen. 3e Klasse C: DiosLuetor 33; Scam polo IIOlympia II 80; Zeelandia II Ingezonden Mededeling (Adv.) De minister zit te tellen, Legt ons zijn millioenen voor. Zie hem toch eens kostbaar denken En intussen telt hij door: Millioenen hier, millioenen daar Nooit is hij met tellen klaar. Ik zie op de grote vellen Alsmaar cijfers voorwaarts snellen I Tellen... telde... opgeteld: Allemaal belastinggeld. De minister zit te tellen 'k Wou dat IK zo tellen kon En dan al mijn huishoudduifen Ergens zó bestellen kon! Ik tel: 20 FLYER sigaretten: 75 ets. Volharding I 014; Kats—Elto II 131. Volharding stevent regelrecht op het kampioenschap af, temeer daar Luctor uit Terneuzen, haar naaste concurrent, het niet verder dan een gelijk spel kon brengen. De ingelaste wedstrijd Kats— Elto II werd een overwinning met dub bele cijfers voor Kats. Elto staat nu ste vig onderaan. 3e Klasse d: Volharding IIS.S.S. II 5—3; O.D.S.—Vopo 0—1. Hoewel O.D.S. van de leider Vopo heeft verloren zal het daar op Baarland aan spanning niet hebben ontbroken. O.D.S. kan nu nog gelijk eindigen met V.O.P.O. Adspiranten: ScampoloTjoba 13; Swift LenigSwift Kwiek 06; Zuidwes ters BZuidwesters A 13. PROVINCIE MAAKTE GEMEENTE IN. HEINKENSZAND, 12 September Ten bate van het uniformfonds van de muziekvereniging „Euterpe" te Heinkens- zand werd aldaar een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van het ge- meentepersoneel van Heinkenszand en een elftal, bestaande uit ambtenaren van de Prov. Griffie. Met 3—0 wisten de mannen van de provincie hun gemeente lijke tegenstanders in te maken. Na de wedstrijd volgde een ontvangst in het gemeentehuis, waar de burgemees ter van Heinkenszand een welkomst woord sprak. Tijdens deze bijeenkomst bleek, dat het contact tussen de gemeen te-ambtenaren en de ambtenaren der Griffie nauwer aangehaald zal worden, daar er deze winter dam-, schaak- en pingpongwedstrijden zullen worden ge speeld. Mr dr A. J. J. M. Mes, lid der Prov. Staten, die deze wedstrijd bijwoonde, had voor deze ontmoeting een prijs beschik baar gesteld. ZWEMMEN. Schelde wedstrijd een jaar uitgesteld. BERGEN OP ZOOM, 12 September De jaarlijkse 1200 m. zwemwedstrijd in de Ooster-Schelde te Bergen op Zoom, die voor de derde maal was uitgesteld, kon ook vandaag geen doorgang vinden, omdat de temperatuur van het water te laag was. Voor dit jaar is deze wedstrijd, die ook gold voor de Bergen op Zoomse titel, afgeschreven. DE PLUIM VAN DE WEEK VOOR OOSTKAPELLE In Zeeuwsch-Vlaanderen werd flink in de voetbs&rij geroerd» GOES, 12 September Bracht de eerste ronde van de nieuwe competitie veel verrassingen met zich mee, de tweede ronde was minder bezaaid met deze meestal onwelkome buitennissigheden. In de eerste klasse zou het een bijzonderheid kun nen heten, dat Rillandia het gepresteerd heeft om Arnemuiden, dat Nieuwdorp vorige week een 40 nederlaag toebracht, een puntje af te snoepen. Van opval lende aard is ook de 61 overwinning, die de Coiijnsplaatse Boys boekten. Na de gevoelige nederlaag heeft Krabbendijke zich weer volledig hersteld en presteerde het zelfs om Nieuwdorp te kloppen. Het tweede elftal der Colijnspl. Boys heeft het er deze keer lelijk bij laten zitten. De dertien doelpunten van vorige week zullen toch te veel van de spelers gevergd hebben. In II C zorgde Oostkapelle voor een van de weinige verrassingen door E.M.M. een 1—0 nederlaag toe te brengen. V.O.K. liet verstek gaan, zeer tot misgenoegen van de Nieuwlanders. Aan het Zeeuws Vlaamse front schoten zowel Axel en Driewegen als de Beren uit hun sloJ. Eerste klasse. Het gelijkspel, dat Ril land uit de wedstrijd tegen Arnemuiden haalde, mag toch wel als een prestatie beschouwd worden. De Colijnspl. Boys, vorige week het slachtoffer van Rillan dia, hebben nu beter op hun tellen gepast en zijn in een bijzonder productieve bui geweest. Wolf aartsdijk heeft ook zijn tweede wedstrijd gewonnen. Nu was Kloetinge niet direct een zware tegen stander. Met veel moeite hebben de Ka- pellenaars weten te winnen van Wemel- dinge. Toch wel een bewijs dat dit elftal sterker speelt dan vorig jaar. De "Kra'o- bendijkenaars zijn weer op hun retour. Dit hebben ze bewezen door één van de moeilijkste wedstrijden van de compe titie te winnen. Tweede Klasse. Opmerkelijk is hier de grote overwinning van het tweede elftal van Kloetinge. De Colijnspl. Boys zijn wel een beetje tegengevallen. Waar schijnlijk spelen ze thuis sterker dan op een vreemd veld. De prestatie vinden we de 31 overwinning van Wemeldinge op Kapelle. De Wemeldingenaars kunnen het deze competitie wel eens ver bréngen. De nederlaag van Krabbendijke II hadden we groter gedacht. Tweede klasse B. In deze klasse zijn de Bevelanders na hun slechte start van vo rige week, eens goed van leer getrokken. De krachtverhoudingen van 's-Heer— Arendskerke en Yerseke hebben nooit ver uit elkaar gelegen. Toch hadden we iets anders van de Yersekenaars ver wacht, maar alle begin is moeilijk. Kats heeft volkomen volgens de verwachting gezegevierd. Tweede klasse C. De pluim van de week gaat naar Oostkapelle ,dat op het vierde elftal van E.M.M., weliswaar geen grote, maar daarom niet minder mooie overwinning behaalde. De Meeuwen en de Middelburgers zouden ons bij een ver lies zeer teleurgesteld hebben. Tweede Klasse D. De mensen uit Hoek hebben het slecht gedaan. We hadden ze wel in staat geacht het eerste elftal van Axel te verslaan. Het is echter anders uit gekomen en A.Z.ViV. vaart er wel bij. De Tern. Boys hebben tenminste geen af breuk gedaan aan onze voorspellingen. Het was overigens maar net over de streep. Tweede Klasse E. De Beren hebben zich niet laten beïnvloeden door de ereplaats, die Zaamslag II de vorige competitie be zette. Evenzo dachten de Driewegenaars er over. Zij deden bijzonder mooi werk. Spui zal waarschijnlijk niet veel moeite gehad hebben met S.V.D. Uitslagen» Rillandia IArnemuiden I 22; V.C.K. ICoiijnsplaatse Boys 16; Wemeldinge IKapelle I 12; Wolfaartsdijk IKloe tinge I 41; Nieuwdorp IKrabbendijke I 1—3. 2e Klasse, Arnemuiden IIRillaridia Xf uitgesteld; Colpl. Boys II—V.C.K. n 0—2; Kapelle IIWemeldinge II 13; Kloetinge II— Wolfaartsdijk II 91; Nieuwdorp II Krabbendijke II 10. 2e Klasse B. Serooskerke IBevelanders I 26; Yer seke III's-Heer Arendskerke II 23; Kats I's-Heer Hendrikskinderen 31. 2e Klasse C. E.M.M. IVOostkapelle I 01; Meeuwen IR.S.C. V 14; Middelburg VISeroos kerke II 6—1; Nieuwland IV.C.K. III V.C.K. niet opgekomen. Ogz Kloccp 14 A.Z.V.V. I—Hoek I 4—3; Zaamslag I— Spui I uitgesteld;Driewegen ITern. Boys I 56. 2e Klasse E. Hoek IIA.Z.V.V. II afgelast; Spui II S.V.D. II 20; Tern. Boys IIDriewegen I 13; Beren Zaamslag II 2—0. SILO TE MIDDELBURG WORDT GEOPEND. MIDDELBURG, 12 Sept. Vrijdag a.s. zal de tot graansilo verbouwde oude meelfabriek te Middelburg offi cieel worden geopend. De ingebruik stelling geschiedt door de burgemees ter van Middelburg, mr dr N. Bolke- stein. Het bestuur van het coöperatief silobedrijf „Middelburg" G.A., dat zo als bekend gevestigd is in Kortgene, zal de genodigden 's morgens om hah elf in hotel „De Burg" ontvangen. J Burgemeester Kolff opende C.O.J.O.'honk. Op een wel zeer originele manier heeft burgemeester mr B. Kolff het Coj o-honk, het nieuwe gebouw van de Chr. Ont houders Jeugd Organisatie in de Paling straat met het doorknippen van een lint geopend. Het lint was nu eens niet aan de ingang, maar aan de electrische klok gebonden, die met het doorknippen van het lint, om half negen precies, begon te lopen. Te voren had de voorzitter de heer I. Weug, de genodigden verwelkomd, waar na hij dank bracht aan de vele instellin gen en particulieren die de opening van dit honk hadden mogelijk gemaakt. Hij noemde hier o.a. de gemeente Vlissingen, het Noorse- en Duitse blauwe kruis en de Herv. Jeugdraad. Met weemoed sprak hy hierna over het oude honk in een kel der in de Hendrikstraat, dat door het water totaal werd verwoest. Burgemeester Kolff sprak allereerst zijn waardering uit voor het werk dat hier was verricht. „Het werk hier, is niet gedaan voor eigenbelang, aldus spreker, maar het is gedaan in vrije tijd en voor een goed doel. Het heeft dan ook de sym pathie van het gemeentebestuur, omdat de jeugd, die, zoals hij zei, langs de stra ten slentert ook het gemeentebestuur met zorg vervult". Hij hoopte dat de klok on afgebroken en jarenlang zou mogen lo pen tot heil van de jeugd, waarna hij met het doorknippen van het lint het uurwerk in beweging bracht. Na de thee, waarbij voor deze, voor de Cojo zo prettige avond, gebak werd gepresenteerd werd nog het woord ge voerd door Adrie Klaas, algemeen voor zitter van de Cojo, de ere-voorzitter de heer Castel, ds W. Maas als voorzitter van de Herv. Jeugdraad, de heer M, Hu- brechtse sr. namens de Ned. Ver., de heer M. Hubrechtse jr namens het Zeeuws Drankweer comité, de heer Damen na mens het Vlissings Drankweer comité, de laatste drie boden een enveloppe met in houd aan, ds Kwast als wijkpredikant en Joop Oosterhoek van de afdeling Den Haag. Herv. Jeugdraad bood de jeugd gezellige avond aan. GOES, 12 September Zaterdagavond waren ruim 250 jongens en meisjes in de grote zaal van het „Schuttershof bij een om te genieten van de „Gezellige avond voor de jeugd", hun aangeboden door de Herv. Jeugdraad. De avond werd een waar succes. En thousiast werd er samen gezongen en naast de quatre mains, gespeeld door mej. N. v. Vliet en de heer J. Koster luisterde men tevens met genoegen naar Cor Harink, die o.a. Hobody Knowns the trouble seen zong. De hawaian band „Mauna Loa's" bracht een gezellig mu ziekje en de heer J. Nijsse zorgde voor een spannend moment door een teken haak te „hypnotiseren". Een polonaise besloot deze geslaagde avond, waarvan de leiding berustte bij Wika D. E. Hiensch. Simultaan séance-schaken. De heren Nordlohne en Pieterse zullen a.s. Woensdagavond om half acht een simultaan-séance schaken geven in hotel „Centraal". De deel name is gratis en niet-leden zijn van harte welkom. Vloedplankenschouw. Vrijdag a.s. zal in Zierikzee de jaar lijkse vloedplankenshow worden gehou den. De gemeente verzorgt hier de water keringen voor de ingangen van de aan de haven gelegen dijkstraten, terwijl de be woners van de haven de plicht hebben hun woningen te beveiligen tegen het e.v.t. binnendringende water. Met het oog op het naderende najaar is deze kwestie plotseling weer urgent geworden en over al worden maatregelen genomen om de zaak op tijd klaar te krijgen. De erva ring heeft wel geleerd, dat deze houten „afdammingen" zeer noodzakelijk zijn, waarom het gemeentebstuur van Zierik zee er dit jaar ongetwijfeld nog meer dan de normale aandacht aan zal beste den. BRESKENS Rijkspostspaarbank. Aan het postkan toor Breskens en het daaronder behoren de ambtsgebied werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 130.051,67 en terugbetaald f 145.411,09. s-GRAV EN POLDER Geref. Vrouwenvereniging opgericht. In deze gemeente is een Geref. vrouwen vereniging opgericht. Men besloot een maal per maand te vergaderen in de con sistorie der Geref. kerk. Tot presidente werd gekozen mej. F. E. Bakker. HEINKENSZAND Opbrengst collecte. De collecte voor de kankerbestrijding heeft opgebracht f 65,10. KAPELLE Vergadering Bramley kwekers. De kwekers die dit seizoen Bramiey Seedling in de gascellen willen bewaren, hebben Donderdagavond in de afmijnzaal van de veiling vergaderd. Er zullen twee cellen gevuld worden met Bramley Seedling voor gasbewaring, dit is plm. 160.000 kg. Besloten werd de eerste cel definitief te sluiten op Zater dag 19 September en de tweede uiterlijk op 26 September of zoveel eerder als mo gelijk is. KRABBENDIJKE Naar Canada. Vrijdag is met een emi grantenvliegtuig van de K.L.M. naar Ca nada, naar de staat Brits Columbia, ver trokken het gezin L. Nieuwenhuyzen- Butijn, bestaande uit man, vrouw en zes kinderen. Fruitaanvoer. De fruitaanvoer op de veiling heeft alle verwachtingen over troffen. Men had niet gedacht dat nog zoveel fruit aangevoerd zou worden, me de door het feit dat Waarde niets levert. Van Rilland worden echter nog behoor lijke kwantums aangevoerd. SCHOONDIJKE Terugkeer uit Korea. Aan boord van het motorschip „Viethnam" op weg van Yokohama naar Marseille, waar het 17 September a.s. wordt verwacht, bevindt zich onder de Korea-vrijwilligers, serge ant S. de Kraker, die deze reis reeds voor de tweede keer maakt. WIELERSPORT. Eindsprint beslissend in Sas van Gent. SAS VAN GENT, 12 Sept. Hans Dekkers, de kleine felle kamphaan uit Eindhoven, heeft in de 8e „Ronde van Sas'' een knappe zege behaald. In een enerverende eindsprint, die hoofdzakelijk werd uitgevochten tussen hem en Piet van As slaagde Dekkers er in de Roosendaler met een half wiel ach ter zich te laten. De course heeft overigens minder strijd te zien gegeven dan voorgaande jaren. Misschien wegens het feit, dat diverse cracks v ^ens bandenpech van het to neel verbenen. Naarmate het einde in zicht kwam bleek dit euvel te bestaan uit het feit, dat er op bepaalde plaatsen van het parcours spijkers waren gestrooid, een wel zeer onsportieve handelswijze waarvan vele renners de dupe werden en die een dom per zette op het welslagen van deze wed strijd en het vele werk dat de wakkere organisators tevoren hadden verricht. Eén en veertig renners gaven acte de précense, w.o. een aantal sterke Belgen. Onze landgenoten hebben zich echter de kaas niet van het brood laten eten en eisten de ereplaatsen voor zich op. Het snelle parcours, dat weliswaar en kele gevaarlijke bochten telde, leende zich aanvankelijk niet voor het wagen van uitlooppogingen en de ouverture gaf dan ook niet veel meer te zien dan het betwisten van enkele vette premies, waarin Gerrit Peters nogal eens van zich deed spreken. Wout Wagtmans moest vrij spoedig wegens ketingdefect de strijd staken en er waren al 23 van de 65 te rij- rijden ronden verreden voordat het tal rijke publiek iets voorgeschoteld kreeg. Op dit moment sprong de meest sierlijke pedaleur uit het selecte gezelschap Piet Haan weg met aan zijn wiel de Belg Ro ger de Corte. Deze moedige tandem nam op een gegeven moment 25 seconden voorsprong maar werd na elf ronden toch weer door de groep opgeslokt. Hierna duurde het geruime tijd alvo rens er nieuw leven in de brouwerij kwam. Voor dit vuurwerk zorgden Jos Suykerbuyk en Henk Stevens die bei den zeer agressief reden en gezelschap kregen van Cor Bakker en Harm Smits. De strijd ontbrandde nu in alle hevigheid. Hans Dekkers, zeer actief, werkte zich met Jef Janssen, Schoenmakers en Van As eveneens los uit de groep, voordat de daarin aanwezige Belgen van repliek konden dienen en brachten in no-time de fusie tot stand met de koplopers zodat een kopgroep was ontstaan van acht man. Met nog 22 ronden voor de boeg was de grote slag gevallen. De vijf koplopers Smits, Bakker, Van As, Dekkers en Suykerbuyk gaven echter geen krimp meer, zodat een eindsprint de beslissing moest brengen. Harm Smits kon wegens een val in de laatste ronde hieraan echter niet deelnemen. Hans Dekkers mocht tenslotte als ver diend winnaar de bloemen in ontvangst nemen. De uitslag luidt: 1. Hans Dekkers (Eindhoven) 118 km in 3 uur 2 min.; 2. Van As (Roosendaal)3. C. Bakker (Zaandam); 4. A. Suykerbuyk (Breda); 5. H. Smits (Antwerpen)6. op een halve minuut Lambert (Gent)7. de Corte (Waarschot); 8. Strom (Den Haag); 9. Lanfeire (Maldegem); 10. Salembier (St Andries). Nagekomen Advertentiën 63 U kent rne toch? JOH. SIEBENGA, L. Vorststraat 71, Goes, Telef. K 1100 2143. Groenten, Fruit en Aardappelen. Speciaal in Augurken, Zilveruien, Rammenas, gesneden Snijbonen en Koolsoorten. ATTENTIE! Wegens huwelijk is de Limonade- fabriek en Slijterij „Déko" te Mid delburg morgen na 12 uur GESLOTEN GEREF. GEMEENTE MELISKERKE. Heden 14 September: Ds HAGE en Woensdag 16 September: Ds DE WIT. Aanvang half acht. 1 R E N ERVARING,VERZAMELD IN f21)MILLIARD MIJL wie nadenkt koopt fi) Ook leverbaar: Sedan -Estate Car HULMAN HUMBER SUNBEAM-TALBOT. DRIE de degelijke Engelse wagen! TROEVEN VAN DE ROOTES GROUP GOES, Garage A. Willeboer, Kleine Kade 1, Te!. 2595. MIDDELBURG, Garage C. Huybregts, Blauwe Dijk 45-47, Tel. 2155. AXEL, Fa. Gebr. Esselbrugge, Pr. Hendrikstraat 19, Tel. 21. ZIERIKZEE, ba. J. H. Braai, Varremarkt B 445, Tel. 204.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2