SURINAME BEREID BESPREKINGEN VOORT TE ZETTEN Prins verraste cursist in Rijkswerkplaats Aardbeving op Cyprus eist doden en gewonden KONIJNENZIEKTE thans in ons land doorgedrongen Wil Rusland met 't Westen praten? Hier is mijn nieuwe abonné; PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De nieuwe verhouding tussen Nederland en de West Zelfbeschikkingsrecht sluit recht op afscheiding niet in Koningin Juliana speelde „winkeltje'' in school Eerste gevallen in Noordwijk geconstateerd; dieren afgemaakt Salarisverhoging bij de N,S* Hatuudijk doe ik óók Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2432, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss+raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Expl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2578 Abonnementsprij; 0.44 per week, '1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hootdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE VRIJDAG 11 SEPT. 1953 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. V. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr VV. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 6.08 u., onder 19.03 u. Maan op 10.53 u., onder 19.46 u. Hoogwater Zaterdag 12 Sept.: Vlissingen: 4.04 u. 2.03 m., 16.11 u. 1.94 m. Terneuzen: 4.28 u. 2.18 m., 16.39 u. 2.09 m. Wemel- dinge: 5.50 u. 1.75 m., 17.58 u. 1.62 m. Zierikzee: 5.36 u. 1.50 m., 17.41 u. 1.38 m. -*■& DEN HAAG, 10 Sept. De Regeringsraad van Suriname is bereid het afgebroken overleg met de Nederlandse regering over de nieuwe verhouding der Rijksdelen voort te zetten. Hoewel de Regeringsraad teleurgesteld is door het feit, dat het zgn. „memorandum van New York" niet als basis voor een voortgezette Ronde Tafelconferentie zal kunnen dienen, gaat hij er mede accoord, de laatste voorstellen der Ne derlandse regering als uitgangspunt te nemen. Dit is in het kort de boodschap, die mr Pos, de algemeen vertegenwoordiger in Nederiand na zijn besprekingen in Suriname voor de Nederlandse regering heett meegebracht. Het recht van afscheiding is volgens het voorstel echter niet in het begrip „zelfbeschikkingsrecht" inbegrepen. Daartegenover staat een soort van compromis, waarbij in zekere zin ele menten van het Memorandum van New York zijn verwerkt en dat bestaat in een combinatie van drie maatrege len. Tot goed begrip van de situatie dient eerst iets te worden gezegd over de inhoud van v :t memorandum van New York, Daarin werd o.m. tot uiting gebracht, dat het nieuwe Statuut, dat de nieuwe verhoudingen tussen Neder land, Suriname en de Ned. Antillen zal regelen, moet uitgaan van de verbon denheid der drie Rijksdelen, maar dat daarmede niet gezegd is, dat dit Sta tuut het eindpunt van de ontwikkeling der verhouding behoeft te zijn. Wan neer eenmaal het Statuut er is, zal het bestaande Hoofdstuk 14 der Grondwet zijn uitgewerkt en zullen wijzigingen in de verhouding kunnen worden aangebracht. Tenslotte (en z^ker niet het minst belangrijke) zou volgens genoemd memorandum in de pré-ambule vrn ht' Statuut het zelf- beschikkingsrecl t tot uitdrukking ko men. ER WAS FELLE CRITIEK. Minister Kernkamp heeft, toen hij in de West vertoefde,zonder rugge spraak met de andere leden van het Nederlandse Kabinet, medegedeeld, dat in het zelfbeschikking -echt een recht van afscheiding was begrepen, hetgeen hem in Nederland felle cri- tiek* vooral van Prof. Gerretson, op leverde. Be Surinaamse Regeringsraad spreekt thans zijn teleurstelling uit over het feit, dat het door minister Kernkamp ir genomen standpunt in Nederland en in de Antillen een zoda nige tegenkanting heeft ontmoet, dat het niet voor verwezenlijkinsr vat' r moet worden geacht. Hcewel de opvatting van de minister over het Memorandum naar de mening van de Regeringsraad de grootste mo gelijkheid biedt voor de bestendiging van een wezenlijke band tussen Neder land, Suriname en de Antillen, is toch het voorstel der Nederlandse regering, dat later- werd gedaan ter overname van het verschil in zienswijze, in be ech- ng genomen. DE INHOUB HET 1" Volgens dit voorstel wordt het prin cipe van het zelfbeschikkingsrecht op genomen in de préambule van het Sta tuut, waarmee aan het verlangen van de delegaties van Suriname en de Ned. Antillen is voldaan. DUITSER, VERDACHT VAN MOORD, GEARRESTEERD. 's- GR AVENHA1" 10 Sept. De Ha_-zs centrale recherche heeft de 21- jarige Duitser G. uit Hamburg, ver dacht van moord op de 15-jarige Kathe Gerritzma gezrr- beerd. Hij was ille gaal de grens bij Venlo overgekomen en is overgegeven aan de politie te Venlo, die hem verdenkt van een al daar gepleegde inbraak. Daarna zal hij aan de Duitse politie worden overge geven. In de avond van 23 Augustus j.l. heeft hij te Weeze-Kalbeck, een Duits plaatsje in de o:-geving van Kleef, de 15-jarige "athe met een mes op af schuwelijke wijze om het leven ge bracht. 80-jarige zwerver, verdacht van moord, gearresteerd. De eerste is de bepaling, dat wijzi ging van het Statuut tot stand komt bij Rijkswet, welke met door de Ko ningin wordt goedgekeurd dan nadat het wijzigingsvoorstel door Suriname en de Antillen bij landsverordening is aanvaard. WIJZIGING VAN DE GRONDWET. In de tweede plaats wordt gezegd, dat, indien een voorstel tot wijziging van het Statuut afwijkt van de grond wet, in Nederla: 1 de procedure tot wijziging van de Grondwet vereist is, met dien verstande, dat in tweede le zing niet tw derde, maar gewone meerderheid van stemmen wordt voor geschreven. Het derde punt bevat een toezegging der Nederlandse regering voor te steller c-ikele grondwetsartike len te doen vervallen bij de eerste voorstellen tot wijziging der Grond wet .:a de totstandkoming van het Stat ut. WELKE VERBONDENHEID? Naar aanleiding van deze voorstei len zegt de Surinaamse regeringsraad, dat het hem niet duidelijk is „cworuen, dat door het opnc ;n .::i Ce term „het recht van zelfbestuur" tot uit drukking wordt gebracht, dat de histo rische verbondenheid der Rijksdelen wor '.t omgezet in een vrijwillige ver bondenheid. Daarvoor is nodig, aldus de Rege ringsraad, dat Suriname de vrije keuze heeft gehad tussen het verbonden zijn en het ni- rbonden zijn, terwijl de voorwaarden der verbondenheid en de geve'gen van een uitspraak om niet verbonden 'o zijn vooraf behaald moe ten zijn geweest en aan het volk be kend. Maar tee slotte wenst toch ook de Regeringsraad voortzetting der bespre kingen en wu in de z.g. kleine com mit:'?, waaraan Suriname evenwel niet zal kannen deelnemen voor De cember a.s., aangezien eerst de begro ting en andere spoedeisende zaken moeien 'en afgc" :.n' IN KRIJGSGEVANGEN SCHAP OVERLEDEN. MAASTRICHT, 10 Sept. De Korea-vrijwilliger F. M. Lamber- ti, geboren op 2 Mei 1929 en wonende tq MaastrichtLimmel, Populierweg 125, is als krijgs gevangene door uitputting over leden. Lamberti werd het vori ge jaar door de communisten gevangen genomen. Met een Fransman wist hij te ontvluch ten, doch door gebrek aan voed sel moesten zij zich weer bij de Noordelijken melden. Er be stond een goede hoop dat Lam- berti zou worden uitgewisseld. Hij is echter kort na zijn terug keer, de juiste datum is niet be kend, tengevolge van de door gestane ellende, overleden. De Franse vrijwilliger, die inmid dels werd vrijgelaten, ontving van Lamberti een ring en deed mededeling van het overlijden. De ring zal door aalmoezenier Schins aan de vader van Lam berti worden overhandigd. "W NA*HUILEN DE HONGER. NEW YORK, 10 Sept. Volgens de correspondent te T heran van de New Yt,\" Times is "'ohammed Mossadeq in hongerstaking ge„aan uit protest te gen zijn overbrenging naar een cel in het legerkamp van Soeltanabad bij Te heran. Hij zou gevraagd hebben om een onderhoud met een advocaat voor het opmaken van zijn testament. De Egyptische minister van Voor lichting, majoor Salah Salem, heeft verklaard, dat Egypte nog niet met de Engelsen tot "-n accoord is geko men over de Suez-kanaalzöne. HET KONINKLIJK VERBLIJF IN DE HOOFDSTAD AMSTERDAM, 10 September. Wim Moes uit Andijk, de 24-jarige cursist in de precisié-bankwerkerij van de Rijkswerkplaats voor Vak ontwikkeling te Amsterdam, heeft vanochtend iets beleefd, dat hem waarschijnlijk in de rest van zijn leven niet meer zal óverkomen. Terwijl Prins Bernhard, die de weik- plaats bezocht, tussen de machines doorliep en juist Wim wilde passeren, kleterde van Wims schaafbank een zware ijzeren kruk op de grond voor de voeten van de Prins. Nog voor de beduusde Wim kans had gezien de kruk op te rapen, had de Prins zich gebukt en dit voor hem gedaan. Met een vriendelijke glimlach en een hoofdknik reikte hij Wim de kruk toe. En Wim was zo verbluft, dat hij geen woord kon uitbrengen. De Prins liet zich rondleiden door bijna alle afdelingen: de draaierij, de smederij, de bankwerkerij en hij luis terde aandachtig naar de chef de heer Trines, die hem vertelde, dat in deze werkplaats praktijk- en theoriecursus- A. .ERSFCDRT, 10 Sept. De po litie te Nijmegen heeft in arrest ge steld de 80-jar' zwerver J. L. uit Nij megen, die er van wordt verdacht op de Leusder Heide de 58-jarige W. H. van H. uit Nijmegen om het leven te I sen worden gegeven aan vaklieden, die 1 m gebracht. geschoold moeten worden in een an- Binnen acht seconden werden in 135 dorpen huizen veranderd in ruïnes PAPHOS (Cyprus), 10 September. De ergste aardbeving sinds -nsenheugenis heeft vandaag Cyprus geteisterd. Volgens eerste berichten zijn minstens 40 mensen omgekomen en twee dor pen volkomen verwoest, waardoor 1500 mensen dakloos zijn geworden. Ia acht seconden werden in 135 dorpen in het Westen van het eiland woningen vernield. Volgens een officiële bekendmaking wordt het aan tal ernstig gewonden op 100 geschat en het aantal minder ernstig ge wonden op een veelvoud er van. Het Engelse vliegdekschip „Theseus" de torpedobootjager „Saintes" en een landingsschip voor tanks zijn uit Pi raeus naar Paphos vertrokken om hulp te bieden. In Paphos is bijna geen huis onbeschadigd. De hoofdweg tussen Ni cosia, de hoofdstad van Cyprus en Paphos is door grote rotsblokken' ver sperd. Vrachtwagens met brood zijn naar het rampgebied gezonden. In Stroumbi zijn 500 gebouwen, waaronder de kerk, in ruïnes veran derd. Van de 700 inwoners hebben er 13 de dood gevonden. Een politie-iededelir.g zegt, dat het district Limassol, in het zuidelijke deel van het eiland Cyp-us, ernstig is getroffen door de aardbeving. In de stad Limassol en in de dorpen van de streek zijn huizen ca kerken ingestort o- ernstig beschadigd. Drie dorpen in het district Paphos zijn nagenoeg ge heel verwoest. 3ijna geen huis staat overeind. Toen de ..,u in de Beatrix- school het echiz „winkeltje" zag kon zij de verleiding niet weer staan er ook wat te kopen. Naast H. M. staat wethouder mr A. de Roos. der beroep, omdat hun oorspronkelijk b roep geen emplooi meer biedt. Bo vendien wordt hier aan ongeschoolde arbeiders een vak geleerd. KONINGIN FCZOCHT BEATRIX- - SCHOOL. H. M. de Koningin bracht tezelfder tijd een bezoek-aan de Prinses Beatrix school in de nieuwe wijk Bos en Lom mer. De Prinses Beatrixschool is de eerste. O.L.-school, waarbij de nadruk is gelegd op het sociale element. Twee oi - schoolklantjes, de zeven jaar oude Josje de Vries en de één jaar oudere Fransje Kaercher, boden H.M. een moeruiker bloemen aan, onder de woorden: „Alstublieft Uw Majesteit, dit is van de ouders van alle kinderen van de gehele school". „Dat is aardig", zei de Koningin, „heb' ben jullie verder vrij vancb.ag?" „Ja mevrouw", antwoordden de kinderen, „Een wat doen jullie nu op school?" Fransje bleef het antwoord schuldig, ma- de bijdehande Josje antwoordde rap „tekenen, har.d.- rken en plak ken" Eén dode en vier gewonden bij auto-ongeluk. R OSENDAAL, 10 Sept. De 70- jarige heer K. Zomers uit Roosendaal die ha" .o- an per fiets op weg was naar zij a werk, heeft de dood gevon den toen hij plotseling de verkeers weg Roosendaal—Bergen op Zoom ter hoogte van café „De Roskam" wilde c.ersteken en door een auto uit Den Haag werd gegrepen. De auto begon te slippen en reed tegen een boom. Vier van de zes irzit nden werden daarbij ernstig gewond. De auto uit Den Haag werd bestuurd door de heer De Windt aldaar, die met zijn echtgenote, drie kinderen en een 25-jarige vrouw lijke kennis op Weg was naar HuLt. De Koningin bezocht o.m. het speel- v.' rklokaal, een nieuw element in het schoolgebouw. Dit werklokaal is ge construeerd om de overgang tussen kleuter en schoolkind zo veel mogelijk op natuurlijke wijze aan te passen' bij het onderwijs. In een winkeltje, waarin achter de toonbank, twee alleraardigste meisjes troonden, kocht de Koningin een ons drups, die op de toonbank met een sclirif lelijke aanmoediging te koop lagen. De koninklijke „klant" betaalde natuurlijk met het gebruikelijke „schoolgeld", WE.r,.,ee de kinderen heel goed raad wistpn en zij ietten goed op, dat het juiste bedrag voor de geleverde waar in de kassa kwam. Toen de Koningin evenwel een tof-' fee uit het papiertje wikkelde bleken er twee knikkertjes in te zitten. „Het is ook maar om te leren" zei één der wkoopstertjes ad rem, toen zij het teleurgestelde gezicht van de Ko ningin zag VEEARTSENIJKUNDIGE DIENST NEEMT MAATREGELEN 's-GRAVENHAGE, 10 Sept. De gevreesde konijnenziekte „myxomatose" is heden te Noordwijk geconstateerd in de konijnenstapel van een sport- fokker. Ongeveer twee dozijn dieren is afgemaakt. Hoe de besmetting in het welverzorgde en geïsoleerde konijnenbezit is geraakt, is voorshands raadsel achtig. Jagers en jachtopzieners in de buurt van Noordwijk hebben geen enkel ziek of dood dier onder de wilde konijnen aangetroffen. Nieuwe dieren van buitenaf zijn in de laatste tijd niet in het bezit van de sportfokker ge komen. Te Rotterdam zijn in de Rijksserum-inrichting reeds voorbereidingen ge troffen om de thans te Parijs gevonden en beschikbare entstof op grote schaal te gaan vervaardigen. Konijnen, oie aan myxomatose lij den, zijn een direct en ernstig besmet tingsgevaar voor hun soortgenoten. Hazen, pluim-, - o, ander vee en vogels schijnen geen last van de ziekte te hebben. Ook de mens L'ijkt onvatbaar. Mi" matose is een uit Zuid-Afrika afkomstige infectie, welke met opzet naar Australië werd overgebracht om de daar heersende konijnenplagen te bestrijd?". Een Franse arts, die veel last van konijnen op zijn landgoed had, bracht de infectie naar Frankrijk, hij besmet te enige konijnen er mee met het ge volg, dat de Franse konijnenstand ge- Vakorganisaties achten overleg mogelijk. UTRECHT, 10 Sept. In verband met de herziening van de lonen van het overheidspersoneel is In de perso neelsraad der N.S, onlangs aanhangig gemaakt het verlangen van de zijde der werknemers om besprekingen te openen over het loonpeil. Van de zijde der directie der N.S. is daarop echter medegedeeld, dat zjj het niet juist acht deze besprekingen thans te houden, na enerzijds algemene maatregelen in sa menhang met de huurverhoging wor den voorbereid en anderzijds per 1 Ja nuari j.l. een nieuwe geldigheidsperiode van het gewijzigd reglement dienstvoor- waarden is ingegaan. De directie toonde zich echter wel bereid van een gedocumenteerde uiteen zetting van de personeelsraad, inhou dende een vergelijking van de arbeids voorwaarden bij de N.S. met die van het overige bedrijfsleven, kennis te ne men. Het is juist de laatste mededeling, die onder de werknemers der N.S. te leurstelling heeft gewekt, zo verluidt het van de zijde der vakorganisaties. Men meende n.l., dat op een onderdeel der aan de orde zijnde salarisverlangens (met name de bekende ontknikking die in het bijzonder voor het middelbaar personeel van grote betekenis moet worden geaoht) reeds dadelijk een gun stige beslissing mocht worden ver wacht. Maar er was ook teleurstelling, omdat men in de formulering eerdei een formalistische dan een begrijpende en tegemoetkomende houding" van de directie tegenover de aan de orde ge stelde verlangens leest. Intussen luidt het oordeel van de vakorganisaties, dat er geen sprake is van een vastgelopen overleg. Het kennisnemen van een nota van de personeelsraad moet en dit zou ook gebleken zijn uit een nadere bespreking met de directie redelij kerwijs zo uitgelegd worden, dat de di rectie bereid zou zijn de door de perso neelsraad over te leggen argumentaties nader te overwegen en ter zake verder overleg te plegen. Men neemt thans bjj de vakorganisa ties aan, dat na het indienen van de bedoelde nota over de salarispositie van het spoorwegpersoneel het overleg met de directie op korte termijn kan wor den geopend. DE BILT ZEGT: Flinke opklaringen. Aanvankelijk wisselend bewolkt met op vele plaatsen droog weer, maar morgenmiddag vanuit het Noordwes ten toenemende bewolking en in het Noorden van het land kans op wat lichte regen. Matige tot vrij krachtige naar West of Zuidwest krimpende wind. Weinig verandering in tempera tuur. BERLIJN, 10 Sept. Volgens Oost- berlijnse kringen, zou de Sowjet-Unie van plan zijn de uitnodiging van de drie Westelijke mogendheden tot het houden van een conferentie der minis ters van Buitenlandse Zaken van de „Grote Vier" aan te nemen. De Sowjet-Unie zou niet in Lugano willen bijeenkomen, doch de vergade ring te Potsdam of in Berlijn willen houden, zodat men voortdurend des kundigen over Duitsland zal kunnen raadplegen, aldus verluidt in genoem de kringen. Verklaring van de in Korea gedeserteerde Poolse officier. SEOEL, 10 Sept. „De Poolse in dustrie werkt uitsluitend voor oorlogs doeleinden. En wanneer ik hier het woord 'oorlog' gebruik, kan dit'alleen slaan. op een krijg tegen de vrije lan den", verklaarde de in Korea gede serteerde Poolse officier, die als tolk deel uitmaakte van de Poolse militaire missie, Donderdag op een persconfe rentie te Seoel. „Ik was reeds voor mijn vertrek uit Polen van plan te deserteren", ver volgde hij. „Ik wil naar de Verenigde Staten gaan. Ik wil niet naar mijn land, dat door de communisten wordt onder drukt, terugkeren", aldus Jan Hajdu- kiewicz, de Poolse officier, die in Korea de vrijheid verkoos. McCarthy is een nieuwe actie be gonnen. Hij heeft Woensdag ver klaard, dat de Amerikaanse leger leiding aan 37 bevelhebbers „uitste kend communistisch propagandamate riaal" heeft gezonden. durende het vor:~e en dit jaar vrijwel werd uitgeroeid. In de loop van deze zomer drong de besmeting tot Duits gebied langs de "ranse grens en tot België door. Na verloop van .en paar weken blijkt nu ook Nederland door deze l'aag bedreigd te worden. De ziekte heeft sneller om zich heen gegrepen, da'n iemand had kunnen vermoeden. MARTELING. De konijnsta: d, die door myxomatose wordt aangetast, kledt weldra een beeld van mateloze ellende voor deze dieren. De ontstekingen en gezwellen, die zich achter in dc kop ontwikkelen, zijn zonder twijfel uiterst pijnlijk. Ook de ogen worden aangetast. De dieren lopen gillend rond. Zij zijn hun schuw heid volkomen kwijt. In bossen en vel den van België en Frankrijk ziet men de afschuwelijkste taferelen met deze gemartelde diertjes, die tenslotte van pijn n uitputting sterven. In België is het op het ogenblik zo erg, dat de mijnopruimingsdienst van het leger met het opru'men van kadavers is be last. De in ontbinding verkerende ka davers immers spreiden smetstof en kunnen bovendien andere ziekten voor mens en dier veroorzaken. In België bestaan reeds stringente voorschriften voor het vervoeren, van levende en dode konijnen. De invoer is verboden uit landen waar de ziekte 1. erst. Voor de invoer van vellen en haren moet een ontsmettingsprocedure worden gevolgd. De v: ^artsenijkundige dienst roept alle konijnenhouders op zelf zo goed mogelijk maatregelen tegen het be- smetingsgev-- r te nemen. Zodra entstof beschikbaar komt en dit hoopt men op korte tertnijn ZO ver te hebben .1 met enten kun nen worden begonr n. Voordien ech ter kan men ook reeds de grootst!» voorzichtigheid in acht nemen. Het is het beste om geen konijnen te vervoc n c deze zoveel mogelijk voor contacten van buiten af te be schermen. Voorts is het zeer raadzaam g_:n voc- te snijden of te betrekken van plaatsen, waar ook wellicht wilde ko nijnen zouden kunnen komen. Isoleren is dus voor hen, die van hun dieren houden en deze zo goed moge lijk willen beschermen, een eerste ver eiste. Hoe deze besm :tting tot stand is ge komen, blijft een raadsel. De dieren n de sportf ,kker zaten volkomen ge- isc" srd. Zes weke geleden is hij door België en Luxemburg gereisd, maar toen was daar \an myxomatose nog geen sprake. T a, gisteren schreven wij„de liefde moet nooit van één I kant komen". En in het kader van de maand-van- vriendschap voor „Zeeuwsch Dagblad" bedoelen wij dan de vriendschap. Die mag ook niet van één kant komen. En mocht U de nieuwe abonné nog niet hebben opgezonden, dan zouden wij zeggen: doe het nu eerst. Stel het niet uit tot morgen, want wie weet: komt van uitstel afstel. En dat zou jammer zijn. Voor U en voor ons. Want U zou achter blijven bij die vele abonné's, die hun „vriendschapsdaad", hun nieuwe abonné, opgaven en wij zouden een abonné missen. Dat is voor beiden niet leuk en het past helemaal niet in deze maand, waarin U, uit echte vriendschap voor ons aller „Zeeuwsch Dagblad", Uw steentje zou bijdragen. Als U de nieuwe abonné hebt verzoeken wij vriendelijk het onderstaande omlijnde gedeelte zo vlug mogelijk toe te zenden aan de afdeling abonnementen van „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. Naam: Adres: Woonplaats: wenst een week/maand/kwartaal-abonnement*) op „Zeeuwsch Dagblad. Opgegeven door abonné: Woonplaats: Doorhalen wat niet wordt gewenst.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1