ZUID-MOLUKS MINISTER NAAR ONS LAND OP TRANSPORT GESTELD Twee jaar geëist tegen luchtmacht-officier Bus zal het uiteindelijk winnen van de tram Hatuutfijk da ik óók tnaü PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Verblijf op hjieuw-Guinea niet langer gewenst Door de eeuwen Trouw" protesteert Ontwikkelingsraad zal 20 millioen mogen verdelen. Limburgse ratten vanger naar Frankrijk Zondagsrijders ver oorzaakten dood. Experiment bij het Middelbaar Technisch Onderwijs. Uitwierde krijgt een baby-show Traditie hernieuwd Duitse moordenaar voortvluchtig Weer vele problemen besproken Kinderiloraiia te Middelburg Nazomer ten einde Hier is miin nieuwe abonné: Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 243G, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Djjkstraat 26—28 Expl-'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD fle JAARGANG, No. 2575 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 9 SEPT. 1953 Hooldredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT M'idewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Krulningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezeliuge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 6.05 u., on der 19.08 u. Maan op 8.32 u., on der 19.14 u. Hoogwater Donderdag 10 Sept.: Vlissingen: 3.02 u. 2.13 m., 15.10 u. 2.07 m. Terneuzen: 3.20 u. 2.29 m., 15.39 u. 2.21 m. Wemeldinge: 4.50 u. 1.82 m., 17.03 u. 1.66 m. Zierikzee: 4.11 u. 1.53 m. 16.16 u. 1.38 m. .SNELSTE MAN TER WERELD DEN HAAG, 8 September. Vandaag zijn vanuit Biak op Nieuw-Guinea enkele Ambonezen, vooraanstaande aanhangers van de „Republiek der Zuid- Molukken", uie naar Nieuw-Guinea waren uitgeweken, naar Nederland op transport gesteld. De Nederlandse regering heeft daarmee uitvoering gegeven aan bet besluit, dat op vijf Augustus werd genomen om deze Ambonezen, wien asyl was verleend, doch die zich niet van politieke activiteit hebben ont houden, naar ons land over te brengen. Zij zullen hier bewegingsvrijheid hebben, met dien verstande, dat de keuze van de plaats waar zij zich willen vestigen is onderworpen aan de goedkeuring van de minister van Justitie. Voorts zullen zij zich als vreemdelingen te hebben onthouden van politieke activiteit. De betrokkenen, ir Manusama en zijn echtgenote, en de heren Patti- peiluhuh, Nanlohy en Tahapary waren na hun aankomst op Nieuw-Guinea, ai- dus het A.N.P., doorgegaan met het voeren van politieke activiteit, in ver band waarmede de overheid op Nieuw Guinea zich genoodzaakt zag hen in verzekerde bewaring te stellen. Aange zien hun verder verblijf daar echter ongewenst bleek, besloot de regering hen een verblijfplaats in de Ned. An tillen aan te bieden. Zij weigerden dit aanbod echter en wensten evenmin mar het buitenland te gaan. DEN HAAG, 8 Sept. Zoals bekend is van de tegenwaardegelden een bedrag van f20 millioen ter beschikking gesteld voor „de ontwikkeling van technische procedé's en apparaturen". Dr Drees heeft als minister van Financiën ad interim aan de Tweede Kamer laten weten hoe me,, -ich dit voorstelt. Het plan heeft betrekking op de fi nanciering van nieuwe producten en ap paraturen, of van nieuwe productieme thoden en werkwijzen die het onderzoe kingsstadium reeds zijn gepasseerd. Deze zaken vereisen dikwijls meer geld dan de ondernemingen, die ermee willen gaan werken, bezitten of beschikbaar kunnen stellen. Hiervoor zal nu de f20 millioen worden aangewend. De minister van Economische Zaken zal van geval tot geval bekijken welke projecten voor credietverlening in aan merking komen en onder welke voor waarden de credieten zullen worden ver strekt. Hij zal word'- i geassisteerd door een z.g. „ontwikkelingsraad", waarin deskundigen op industrieel, technisch- wetenschappelijk en financieel-econo- misch gebied z' zullen hebben. FRANSE VREES VOOR GROTERE DUITSE CONCURRENTIE. PARIJS, 8 Sept. Franse zakenlie den vrezen, dat de verkiezingszege van Adenauer zal betekenen, dat West- Duitsland belangrijke Amerikaanse steun zal ontvangen en dat als gevolg daarvan de concurrentie voor Frank rijk groter zal worden. Men is van mening, dat de Duitsers, van het Ame rikaanse standpunt uit bezien, bewe zen hebben een solide en betrouwbaar element in Europa te zijn. Volgens Franse industriëlen zal er financiële hulp worden verleend in de vorm van een belangrijke lening voor Bonn en grote Amerikaanse particuliere inves teringen in de Westduitse industrie. Een vertegenwoordiger van het Amerikaanse bedrijfsleven te Parijs verklaarde, dat de Duitsers goedkoper produceren dan de Fransen en goede ieveringstijden hebben. Bovendien produceren zij goederen voor de mas sa-markt, wat Frankrijk niet doet. MAASTRICHT, 8 September De Limburgse rattenvanger, de heer J. Olischlager te Maastricht, zal binnen kort een grootscheepse rattenverdel- ging in Frankrijk uitvoeren. In Ar- genteuil bij Parijs wemelt het van de ratten. Vooral op de vuilnisbelt, in de centrale keuken van de scholen en in het gemeentelijk slachthuis heerst een ware rattenplaag. Toen de heer Olischlager dit ver nam stelde hij zich onmiddellijk be schikbaar om de beesten door middel van een experiment te doden. Tevens wil hij studie maken van de verschil lende :orten. Van het gemeentebestuur van Ar- genteuil heeft hij bericht ontvangen, dat men accoord gaat met de con dities. Men hoopte, dat de Nederland se rattenvanger zo spoedig mogelijk met de verdelging zal kunnen begin nen. Eind September of begin Octo ber gaat de heer Olischlager naar Pa rijs. AMSTERDAM, 7 Sept. In Amster dam is gisteren een 11-jarige jongen door een personenauto overreden en gedood. Achter het stuur van de auto zat een 22-jarige chauffeur zonder rijbewijs; hij had „les" van een jongeman van gelijke leeftijd, die drie jaar geleden een rijbe wijs had gehaald en sindsdien nauwe lijks meer in een auto had gezeten. De bestuurder raakte zijn hoofd kwijt toen hij de jongen zag aankomen, deed alles •at men juist niet moet doen, reed over - jongen heen en kwam tegen een muur stilstand. Verklaring van „Door de eeuwen Trouw". Volgens de stichting „Door de eeuwen Trouw" vond Zaterdag j.l. een ernstig incident plaats, doordat minis ter Manusama weigerde, zich door de gouverneur van Nieuw-Guinea te laten ontbieden voor het aanhoren van een regeringsverklaring. De stichting, die over dit incident werd ingelicht door mr J. de Rijke, de raadsman van de Zuid-Molukse autoriteiten, deelt mee, dat ir Manusama door politie-ambte- naren gewelddadig naar het gouverne mentsgebouw werd overgebracht. Daar hoorde hij, staande, aan beide armen door de politie vastgehouden, de verklaring aan, waarin hem werd medegedeeld dat hij en zijn echtgenote en de heer Pattipeiluhuh naar Neder land zouden worden overgebracht. In dien hij weigerde zou het hele gezel schap naar het strafkamp Boven Di- i worden getransporteerd. De raadsman wendde zich, na wei gering van de gouverneur om uitstel, tot de landsrechter, teneinde in kort geding te doen uitspreken, dat ir Ma nusama niet mocht wo. weg: voerd i.v.m. een tegen gouv—.ce ment aanhangig gemaakt proces we gens het onrechtmatig vasthouden van het Zuidmolukse schip Hoa Moa, in welk geding ir Manusama de belang rijk, ie getuige is. De landsrechter wei gerde voor 7 September een zitting te houden. Ir Manusan i werd huisarrest opge legd en onder strenge bewaking ge steld. Voorts werden onrechtmatig stukken in beslag genomen, die be trekking hebben op de registratie van alle Zuid-Molukkers op Nieuw-Guinea en werd mr de Rijke door de Officier van Justitie bedreigd met vervolging omdat hij bad aangespoord deze regi stratie, van belang voor het Internatio nale Roode Kruis, door te voeren. Zondag 6 September werden plot seling heimelijk per speciale Cata- lina van de Kon. Marine ir Manu sama, zijn echtgenote en bovenge noemde heren naar Biak afgevoerd. Door de eeuwen Trouw heeft nu te legrammen aan de Nederlandse minis terraad en de gouverneur van Nieuw- Guinea verzonden waarin om algehele bewegingsvrijheid voor de betrokke nen wordt verzocht en waarin gepro testeerd wordt tegen de gerapporteer de behandeling van ir Manusama. ZUIDSLA VISCH-BULGAARSE GRENSINCIDENTEN. BELGRADO, 8 Sept. Bulgaars, en Zuidslavische grenswachten hebbe. Maandag een vuurgevecht gehad. Bul garen zouden een Zuidslavische pa trouille hebben beschoten, die zich op Zuidslavisch terrein bevond. Eén man werd gewond. ROTTERD^^M, 8 Sept. Een experimen teel programma voor het middelbaar technisch onderwijs zal dit cursusjaar aan c_it holen tot uitvoering worden ge bracht. Mr ir M. Goote, de inspecteur- generaal van het nijverheidsonderwijs, heeft daarover medegedeeld, dat op de* duur alles dat zuiver beschrijvend is, van het lesrooster zal moeten verdwijnen. Men wil het zwaartenunt van het onder wijs steeds meer verplaatsen van kennis naar inzicht. De ontwikkeling van de techniek zal steeds voor de keuze stellen: het één of het andere en het ouderwetse zal dan voor het mc :ne moeten wijken. Som mige speciale terreinen dienen te worden beperkt en moeten misschien geheel uit het leerplan verdwijnen. Gewaakt moet worden tegen overlading naar de éne 'en tegen oppervlakkigheid naar de ande re kant. Het middelbaar technisch onderwijs zal zich moeten concentreren op het essen tiële en het fundamentele, zo zei ir. Goote. Het bedrijf zelf zal steeds meer de spe cialisatie moeten verzorgen. De school kan bovendien niet volstaan met het af leveren van goede technici, die geen be grip hebben voor de menselijke verhou dingen. Met alle kracht zal worden ge streefd naar een verantwoordelijke ver houding tussen verplichte lessen en éigen studie. Het experimenteel programma vindt toepassing bij de afdeling werktuigbouw kunde aan de MTS te 's-Hertogenbosch en Rotterdam, c - afdeling electrotech- niek aan de MTS t Eindhoven en Rot terdam en de afdeling chemische tech niek aan de MTS van Amsterdam en Dordrecht. DELFZIJL, 8 Sept. In het Noorden des lands, in de gemeente Delfzijl ligt het plaatsje Uitwierde. In dit plaatsje nu is door de plat telandsvrouwen een initiatief ge nomen om ten bate van de nood zakelijke vergroting van het Uit- wierder dorps'.uis een babyshow te houden. Bij deze show gaat het niet om de mooiste baby, doch om de baby, die, wat gewicht, lengte e.d. het meest ideaal is. Het ligt in de bedoeling deze show 29 Sep tember te houden. Het initiatief werd genomen naar aanleiding van een bezoek van een bestuurs lid van de Bond van Plattelands vrouwen in N.S. Wales, de Austra lische Miss E. M. Payne, van Wombramura, die tijdens dit be zoek meedeelde, dat dergelijke shows in Australië zeer populair zijn. Maa...._„üi.«dag heeit ue E».geise test piloot Neville Duke boven het Tang- mere vliegveld (Sussex) officieel het wereldsnelheïdsrecord dat tot nu toe op naam stond van de Amerikaan Bar nes, met 1151 km. per uur, geslagen met ruim 1170 km per uur. Duke vloog in een rode straaljager, een Hawker Hunter. De snelste man ter wereld, staande in de cockpit van zijn straal jager. Driejarig jongetje valt 7 meter en blijft ongedeerd. 's-GRAVENHAGE, 8 Sept. Het driejarig jongetje A. D. is uit een raam van zijn ouderlijke woning op de twee de etage in de Regterenstraat te 's-Gravenhage gevallen. Het kind was uit zijn bedje gestapt, bij het spelen uit het raam getuimeld en van 7 me ter hoogte in een bloembed terecht ge komen. De dokter kon geen letsel constate ren. Koninklijk verblijf in de hoofdstad. AMSTERDAM, 9 Sept. Als H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden hedenmiddag hun intrek zullen hebben genomen in het paleis op de Dam voor een verblijf van enige nazomerse dagen in de hoofdstad des lands, zal een traditie zijn hernieuwd. Dit jaarlijks terugkerende verblijf, waarvan het eerste samenvalt met het eerste regeringslustrum, zal zo heeft de Koningin uitdrukkelijk verklaard geenszins het karakter hebben van een officieel- of van een werkbezoek. Niettemin zullen zowel de Koningin ais de Prins tijdens hun verblijf nader kennis nemen van bepaalde facetten van het hoofdstedelijke leven. Dit jaar worden de koninklijke be zoeken in hoofdzaak gebracht aan so ciale instellingen en tentoonstellingen. De Prins zal zich laten rondleiden in verscheidene bedrijven en Zaterdag a.s. aanzitten aan een lunch met een groot aantal Amsterdamse journalis ten. Ook Prinses Wilhelmina zal enige dagen in Amsterdam vertoeven. Met het koninklijke paar en de drie jongste prinsesjes zal Prinses Wilhel mina o.a. Zaterdag a.s. het stadion- bloemenspel bijwonen. VROUWELIJKE PILOTEN IN WELLINGTON-RACE. MELBOURNE, 8 Sept. Vrouwen zijn geschikt voor de functie van pi loot van verkeersvliegtuigen. Tenmin ste volgens de Australische pilote Ger trude McKensie en de Amerikaanse Diana Bixby. Zij zijn van plan om met een Douglas D.C. 3 deel te nemen aan de LondenWellingtonrace in Octo ber. Het gaat er nu maar om de 40.000 gulden, die zij voor de vlucht nodig menen te hebben, vast te krijgen. Vlees in Frankrijk goedkoper. PARIJS, 8 Sept. De Franse sla gers hebben vandaag de prijzen van het goedkopere vlees met tien procent verlaagd. Sedert 't eind van de oorlog zijn nu de vleesprijzen in het land van Marianne 28 keer gewijzigd. LUCHTMACHTAFFAIRE VOOR HOOG MILITAIR GERECHTSHOF DEN HAAG, 8 Sept. De advocaat fiscaal, mr J. Zaaijer, bij het Hoog Mi litair Gerechtshof heeft hedenmiddag in de z.g.n, „luchtmacht affaire" tegen de 55-jarige reserve luitenant-kolonel W. B. een gevangenisstraf voor de tijd van twee jaar geëist met aftrek van voorarrest, ontslag uit de militaire dienst en ontzeting uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. Voorts vorderde hij in arreststelling van verdachte bij de wijziging van het arrest. De krijgsraad te velde West had B. veroordeeld tot een gevangenisstraf VENLO, 8 Sept. In de avond van 23 Augustus jl. werd te Weeze, een Duits plaatjse in de omgeving van Kleef, de 15-jarige Kathe Gerritzma door een tot nogtoe onbekende man vermoord. Het meisje, dat van haar werk terugkeerde, werd met haar rij- wiél in een bos gesleurd, waarna zij met een mes op afschuwelijke wijze om het leven is gebracht. Van deze moord wordt een 25 a 30-jarige man verdacht. Hij is lang plm. 1.75 meter, met kort geknipt rood haar en lang smal gezicht. Deze man is op Zaterdag 29 Augus tus j.l. illegaal van Duitsland naar Ne derland gekomen. De man vertelt, dat hij uit de Oost- zóne is gevlucht en vijf jaar in de ge vangenis in Pommeren heeft doorge bracht. Zodoende tracht hij medelij den te wekken en voortgeholpen te worden, vermoedelijk om tenslotte aan te kunnen monsteren voor de grote vaart. Zij die menen inlichtingen omtrent deze persoon te kunnen verschaffen worden verzocht zich met de recherche der gemeentepolitie te Venlo of met de plaatselijke politie in verbinding te stellen. voor de tijd van een jaar en zes maan den met aftrek van voorarrest en tot ontslag uit de militaire dienst zonder ontzeting uit het recht bij de gewapen de macht te dienen. Overste B., die tegen het vonnis van de krijgsraad beroep had aangetekend omdat hij het niet eens was met de strafmaat, was ten laste gelegd dat hij als hoofd van de Luchtmacht Aan- schaffingsdienst opdrachten heeft ge-, geven aan een textielbedrijf, waarvan h'j zelf mededirecteur was. Voorts zou hij uit de „shop-kas" geld hebben ge leend, waartoe hij de sergeant-majoor, die deze kas onder 'zich had, had be wogen. Door tussenkomst van een inmiddels veroordeelde luitenant zou hij de staat een rekening van flC59,67 van een textielfabriek te Tilburg, die oorspron kelijk op zijn naam was gesteld, heb ben laten betalen. Deze rekening be trof uniformstof, welke was besteld, door verdachte's bemiddeling door per soneel van de luchtmacht. Tenslotte zou verdachte met een valse rekening het geld voor het ko pen van garens, een bedrag van f 29.688.door het Rijk hebben laten betalen, omdat zijn fabriek niet over voldoende liquide middelen beschikte om een order van het rijk betreffende legerondergoed uit te voeren. Later was het ondergoed geleverd en was dit bedrag verrekend. Mr Z: ijer sprak er in zijn requisi toir zijn verwondering over uit, dat verdach te nog steeds op vrije voeten is. Stoffelijk overschot van schipper Klaas Tot gevonden. TERSCHELLING, 8 Sept. Van middag is in de Blauwe Slink, tussen Vlieland en Terschelling, het stoffelijk overschot gevonden van Klaas Tot, de schipper van de reddingboot „Branda- ris", die Zondag 16 Augustus j.l. bij een zeiltochtje in het Schuitegat over boord was geslagen en sindsdien werd vermist. Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" meent ZIERIKZEE, 8 SeptIn de gisteren gehouden vergadering van de Stich ting „Nieuw Schouwen-Duiveland", heeft de voorzitter, notaris P. Heering, de Memorie van Antwoord op de rampschadewet ter sprake gebracht. De voorzitter had tot zijn vreugde geconstateerd, dat enige punten, die de Stichting in haar adres ter sprake had gebracht voor wijziging of aanvulling in aanmerking zullen komen. Dat de rente-bijdrage en huurvergoeding t.a.v. beschadigde- of niet beschadigde woningen, die door evacuatie onbewoonbaar zijn geworden, niet zijn geregeld, achtte hij een grote leemte. Volgens 't B.W. moet de huur worden doorbetaald, wat ongewenst is. Op zijn voorstel zal daarom aan enige bevoegde instanties o.a. de Watersnoodcommissie een adres worden gezonden. De heer Stevense zei dat de heer J. B. Kloosterman, belastingconsulent te Rotterdam, hem geadviseerd had zo gauw mogelijk contact op te nemen met de Watersnoodcommissie en haar voor een bespreking te Zierikzee uit te nodigen. Het is noodzaak er dan op te wijzen, dat het eiland twee maal ge dupeerd is. Ook verdient het aanbeveling, aldus de heer Stevense, art. 55 der wet, dat zeer vaag is, breedvoerig te bespreken. De voorzitter zegde toe de commissie telefonisch tot een bespreking uit te zullen nodigen. Ook de heer Klooster man zal dan uitgenodigd worden. De heer J. C. v. d. Doel werd verzocht bij de Middenstanders een onderzoek in te stellen naar hun bedrijfsschade en de cijfers aan de secretaris op te geven. VOOR DE BUS. Naar aanleiding van de vorige ver gadering kwam de kwestie tram-bus weer ter sprake. De voorzitter was van mening dat de tram moet vervangen worden door een bus. In dit verband wees hij op een uitspraak van de ge meenteraad van Renesse. Het gehele eiland staat hier achter, zo meende hij. De heer Stevense stelde voor om een audiëntie bij de minister aan te vra gen en om deze te verzoeken ingrij pend op te treden om de tram te doen verdwijnen. De heer Doeleman pleitte voor een rechtstreekse busverbinding Haamste de—ZierikzeeZijpe v.v. WONINGBOUW. Besloten werd voor de volgende be stuursvergadering de heer R. J. Argelo uit te nodigen om zijn structuur-plan voor Zierikzee nader toe te lichten. De voorzitter wees er in dit verband op, dat er in de wederopbouw van Zierik zee maar weinig schot zit en dat er ook dringend behoefte bestaat aan een goed zwembad. Met het oog op de wo ningbouw is het dringend noodzake lijk, dat er binnen de wallen met spoed wordt gewerkt en dat de mogelijkheid tot wonen in drooggevallen gebieden er zo spoedig mogelijk moet komen, aldus de heer Stevense. BOOMBEPLANTING. Inzake de boomplantactie is contact opgenomen met de Stichting „Nieuw Walcheren". Deze heeft er o.a. op ge wezen, dat getracht moet worden eerst genoeg geld bij elkaar te krijgen, al vorens contact op te nemen met verte genwoordigers van verschillende in stanties als Staatsbosbeheer en de Cul tuurtechnische Dienst. Evenals op Russisch voorstel over bezetting van Oostenrijk. WENEN, 8 Sept. Volgens het Weense persagentschap „I.F.A." zullen de Russen in de loop van deze week een voorstel doen tot ontruiming van Oostenrijk door de bezetingstroepen van de V.S., Engeland, Frankrijk en de Sowjet-Unie. Volgens „I.F.A." zouden de Russen hun troepen in October te rugtrekken en slechts een „symboli sche" bezettingsmacht ter sterkte van een bataljon achterlaten. De tweede secretaris van de Estlandse communistische partij, Kossof, is van zijn functie ontheven, aldus berichten uit Tallinn. Kossof, Rus van geboorte, was één van de invloedrijkste mannen in Estland. Hij werd vervangen door de Es, Jaanimaegi. Walcheren het geval was, zal getracht worden bomen te verkopen. RONDVRAAG. Tijdens de rondvraag deelde de heer Doeleman mee, dat hij contact had ge had met een Belgische firma, die een verwarmingstoestel heeft gebouwd, dat huizen in plm. 4 uur droogblaast. Be sloten werd hieromtrent informaties in te winnen. Bjj gunstig advies zal de Stichting trachten dit apparaat ook op Schouwen-Duiveland in te schakelen. Medegedeeld werd, dat binnenkort een algemene vergadering te Bruinisse zal worden belegd. Inzake het vliegveld „Haamstede" zou de heer Stevense nogmaals contact met de K.L.M. en de gemeente Rotter dam opgenomen willen zien. De heer Doeleman wees op de ver voersmogelijkheden in de naaste toe komst, daar de „Zandkreek", noch de „Minister v. d. Sleijden" bij slecht weer auto's meenemen. Spr. zou on derzocht willen zien of op korte ter mijn vervoer over land via Stevensiuis mogelijk is. MIDDELBURG, 8 Sept. Vrijdag en Zaterdag zal in de Graanbeurs voor de derde maal de Kinderfloralia wor den gehouden. Enige tijd geleden heb ben de leerlingen van 11 scholen in Middelburg en 14 scholen van de Wal- cherse dorpen in totaal ruim 2300 plantjes gekregen en zij hebben die verzorgd om straks op de floralia een zo'n goed mogelijke beurt te maken. De Inspecteur van het Lagèr Onder wijs heeft de organisatoren van deze „plantjesactie" alle morele steun gege ven, omdat de jeugd daardoor nader tot de natuur wordt gebracht. Gehoopt wordt, dat alle kinderen de door hen :rzorgde plantjes inzenden en zich daarvan niet laten weerhouden, omdat zij vinden, dat zij met hun plantje toch wel geen kans zullen maken. Het gaat om de wisselbeker van de Kon. Ver. „Uit het Volk Voor het Volk" als inzet voor de scholen uit Middelburg, om een bekertje voor de scholen op de dorpen en om een mé- daille van een bloemisterij voor de school, waarvan de leerlingen de mees te plantjes inzenden. Alle kinderen, die met een plantje op de tentoonstelling komen, zullen dank zij de medewerking van de vei ling fruit krijgen en de uitreiking van de prijzen zal geschieden Maan dagmiddag a.s. om vijf uur in de Graanbeurs. DE BILT ZEGT: Weersverwachting geldig tot vanavond Van het Noordwesten uit binnen- drijvende wolkenvelden. In het Noor den van het land: tot matig of krach tig toenemende westelijke wind, plaat selijk wat lichte motregen en lagere temperaturen. In het midden én zui den, meestentijds matige westelijke wind. Overwegend droog en aanvan kelijk nog zonnig. Belangrijk lagere middagtemperaturen. Het kan zijn, dat U vanwege Uw vele besognes onze brief al bent vergeten. De tijd gaat ook zo snel en daar is iedere dag 'n bonk werk te verzetten. Maar dan willen wij gaarne deze brief even in Uw herinnering terug roepen. Dit schrijven was een praatje van ons met U. Él wjj stelden in dit babbeltje voor de maand September te reserveren als de maand van pure vriendschap voor „Zeeuwsch Dagblad". Die vriendschap zou dan vooral hier uit blijken, dat iedere abonné op „Zeeuwsch Dagblad" een nieuwe abonné opgeeft. Zo heel gewoon uit vriendschap tot de krant. Zie, dat was de korte inhoud van onze brief. En we zouden zeggen: doet U dit karweitje eerst even af. Dan behoeft U het niet meer te onthouden en Uw „vriend schapsdaad" kan dan de afdeling abonnementen van „Zeeuwsch Dagblad" bereiken. Dan is dat echt in orde. Als U de nieuwe abonné hebt verzoeken wij vriendelijk het onderstaande omlijnde gedeelte zo vlug mogelijk toe te zenden aan de afdeling abonnementen van „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. Naam: Adres: Woonplaats: wenst een week/maand/kwartaal-abonnement*) op „Zeeuwsch Dagblad. Opgegeven door abonné: Woonplaats: Doorhalen wat niet wordt gewenst.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1